AlKmaarsche Courant Het onthrpndsclie syndicaat. De papiermand }f Inschriiving voor den dienstplicbt. a Honderu Zeven en Twintigste Jaargang. Yrjidag 4 December. FKI Il.mON. Uit de Pers E EBEBEEEEEEEEEE E E E E 0 E 0 E E E E E E E E E E E SSBBEBEEEEEEBEE No. 28® 1930 DE BURGEMEESTER van ALKMAAR nrakt bekend dat in JANUARI a.s. voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven personen, die geberen zijn in 1907. Voor H aangifte ter inschrijving zal in het BIJZONDER geDgenheid worden gegeven ter GEMEENTESECRETARIE voor hen wier gesiachtsnamen aanvangen met de letters: A—C op DINSDAG 5 Januari 1926. D—G op WOENSDAG 6 Januari 1926. H—J op DONDERDAG 7 Januari 1926. K—L op VRIJDAG 8 Januari 1926. M—Q op ZATERDAG 9 Januari 1926. r_U 0p MAANDAG 11 Januari 1926. V—Z op DINSDAG 12 Januari 1926. TEEKENS DES MORGENS VAN 10 UUR TOT DES'MIDDAGS HALF eeN. VOOR SCHOLIEREN ZAL BOVEND1EN GELEGENHEID WORDEN GEGEVEN OP WOENSDAG, 6 JANUARI 1926, DES NA- MIDDAGS VAN 3—4 UUR. Bij de insenrijving gelieve men mede te brengen het trouwboeUe der ouders of an- dere familie-papieren; zij, die in aanmerking komen voor vrijstelling wegens broeder- dienst, leggen tevens over alle stukken be- tieffende den dienst hunner oudere broeders Omtrent deze inschrijving en omtrent de inschrijving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moet plaats hebben, gel- den de volgenae bepa'iingen van ae Dienst- plichtwet en van het Dienstplichtbesluit. Wie wel en wie niet ingeschreven moeten worden. Art. 6 der wet 1. Behoudens de bepaling van het tweede lid wordt voor den dienst- plicht ingeschreven: a. de Nederlander, die op 1 Januari van het jaar, waarin hij 19 iaar oud v/ordt, in Europa woonplaats heeft of wiens wettige vertegenwoordiger op genoemd tijdstip in Europa woonplaats heeft; b. de niet-Nederlander, die op genoemd tijdstip ingezetene is. 2. Voor den dienstplicht worden niet inge schreven de ingezetene, niet-Nederlander, die blijkt te behooren tot een Staat, waar de Ne- derlanders niet aan verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het teginsel van wederkee- rDheid is aarigenomen. in welkc geaieenfe de ncchrijving moet geschieden. Art. S van het besluit. 1. De inschrijving voor den dienstplicht geschiedt: a. indien de wettige vertegenwoordiger in Nederland woonplaats heeft, in de gemeen te, waarin deze woonplaats is gelegen, b. indien de in te schrijven persoon in Ne derland wocnp'aa.s heeft, in de gemeente, waarin deze woonplaats is gelegen, tenzij hij een wettigen vertegenwoordiger heeft, die in een andere gemeente in Nederland woon plaats heeft; c. indien noch de in te schrijven persoon, noch zijn wettige vertegenwoordiger in Ne- derlana woonplaats he-eft: te Amsterdam, zoo de in te schrijven per soon of is diens woonplaats buiten Euro pa gelegen zijn wettige vertegenwoordi ger woonplaats heeft in Duitschland of Zwitserland, te Rotterdam, zoo de in te schrijven per soon of is diens woonplaats buiten Europa gelegen zijn' wettige vertegenwoordiger woonplaats heeft in Belgie, Frankrijk of Gr.- Brittannie en Ierland; te 's-Gravenhage, zoo de in te schrijven persoon of is diers woonplaats buiten Europa gelegen zijn wettige vertegen woordiger woonplaats heeft in een ander deel van Europa. 2. Voor de tdepassing van het vorig lid wordt in aanmerking genomen de woon plaats, die de ingevolge art. 6 der wet in te schrijven persoon of zijn wettige vertegen woordiger had op 1 Januari van het jaar. waarin eerstbedoelde persoon 19 jaar oud wordt, of de woonplaats. die de ingevolge art. 7 d°r wet in te schrijven persoon of zijn wettige vertegenwoordiger had op den dag, waarop het in dat artikel bepaalde van toe- passing is geworden. Aangifte ter inschrijving. Art 8 der wet 1. Behcudens de hieronder vermelde uitzonderingen geschiedt de in schrijving voor den dienstplicht op aan gifte bij den burgemeester der hierboven Door Mrs. C. N. Williamson. N ederlandsche vertaling van Ada van Arkel 1) Hoofdstuk I. Sheila en haar prachtkans. Dag aan dag was Sheila naar het Agent- scbap gegaan en had dezelfde vraag gedaan: Heeft u al iets voor me gehoord?" en steeds weer had ze hetzelfde antwoord gekre- gen: „Vandaag niets." Deze morgen stond ze buiten met een ge- voel of ze eigenlijk niet den moed had weer naar binnen te gaan, maar als ze nu, vlak voor de deur wegging, zou dat hetzelfde zijn als te bekennen, dat ze een mislukking was Sheila kon zichzelf niet voorstellen, dat het haar niet eindelijk zou gelukken wat te vin- den, dus raapte ze al haar moed bijeen en stapte binnen. Dezelfde jonge vrouw zat aan dezelfde les- senaar, met dezelfde wespachtige uitdrukking in haar gezicht. Sheila zou geneigd zijn ge- weest haar een beetje te benijden om haar vasH positie in de maatschappij, als die uit drukking er niet geweest was. Maar Sheila zou haar uiterlijk (dat heel aantrekkelijk was, zelfs in een groenacbtig pension-spiegeltje met een barst in het midden) niet hebben wil- vermelde gemeente. 2. De aangifte geschiedt door den in te schrijven persoon zelf of bij verhindering door zijn wettigen vertegenwoordiger; zij kan geschieden door tusschenkomst van een daartoe schriftelijk gemachtigde. 3. De aangifte geschiedt: a. voor zooveel betreft de ingevolge art. 6 in te schrijven personen, in de maand Januari van het jaar, waarin zij 19 jaar oud worden; b. voor zooveel betreft de ingevolge art. 7 in te schrijven personen (zie hierna), binnen dertig dagen na den aag, waarop het in dat artikel bepaalde op hen van toepassing is geworden. Art. 9 van het besluit. 1. Zonder aangifte wordt voor den dienstplicht ingeschreven hij, die: a. is opgenomen in een krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- of blindengesticht, een rijksopvoedingsgesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een rijkswerkinrichting; b. ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering is gesteld en niet in een rijksopvoedingsge sticht is opgenomen; c. als vrijwilliger behoort tot de land- macht, de zeemacht of d# overzeesche weer- macht, uitgezonderd den vrijwilligen land- storm. Inschrijving voor den gewonen tijd. Art. 14 van het besluit. 1. Hij, die een jaar eerder wenscnt te worden ingeschreven dan naar zijn leeftijd zou moeten geschieden, vraagt daartoe met opgaaf van redenen toe- stemming bij een verzoekschrift, dat hij aan den Minister van Oorlog zendt voor 10 Ja nuari van het jaar, waarin hij 18 jaar oud worc't Hij legt daarbij over een bewijs van instemming van zijn wettigen vertegenwoor diger. De Minister stelt den belanghebbende in de gelegenheid een onderzoek te ouder- gaan ter zake van lichamelijke geschiktheid efi lichamelijke geoefendheid, een en ander voor zoovtr niet bij het verzoekschrift ver- k'.aringen zijn overgelegd, waaruit de ge schiktheid en de mate van geoefendheid vol- doende bin ken. Inschrijving na den gewonen tijd. Art. 7 der wet 1. Voor den dienstplicht wordt ook of wordt opnieuw ingeschreven voor zoover hij niet reeds ingevolge art. 6 is ingeschreven a. de Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, waarin hij 19 jaar oud wordt, en voor 1 Januari van het jaar, waarin hij 25 iaar oud wordt zijn woonplaats in Europa heeft gcyestigd of wiens wettige vertegen woordiger in dat tijdvak zijn woonplaats in Europa heeft gevestigd; b. hij, die in bedoeld tijdvak Nederlander of opnietfw. Nederlander is geworden, indien hij of zijn wettige vertegenwoordiger in Eu ropa woonplaats heeft; c. de niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ingezetene of cpnieuw ingezetene is "geworden d. de in^eT^pne n'ef-Nedprb>nderdie in bedoeld tijdvak ophoudt te behooren tot een la in art. 6, tweede lid (zie hiervoor). 2. Met betrekking tot het bepaalde onder c. geldt .art. 6 tv/e»"U lid. Shafbepalingen. Art. 46 der wet. 1. Met i.eehtenis van ten hoogste veerticn dagen of geldboete van ten hoegste honderd vijftig gulden wordt ge- straf t a. hij, die niet voldcet aan een o. a. inge volge art. 8, tweede lid, op hem rustende verplichting; b. de voor den dienstplicht in te schrijven of ingeschreven persoon en zijn wettige ver tegenwoordiger, die de in verband met- deze wet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt c. diegene der bestuurders van krankzin nigen-, idioten-, doofstommen- of blindenge- stichten, "rijkscpvoedingsgestichten, tucht- scholen, gevangenisscn of rij-kswerkinriehtin- gen, die niet voldoet aan een ingevolge art 3, tweede lid, op de bestuurders rustende ver plichting of die niet overcenkomstig door Ons te geven vcorschriften opgaven verstrekt ter nschrijving vc-or den dienstplicht van in die gestichten opgenomen personen. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maancen of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden wordt gestraft hij, die op zettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Opmerking omtrent vrijstelling. Bij de aangifte ter iflschrijving bestaat ge legenheid om op te geven de red-en van vrij r!''llmdie de in te schrijven rereoon ver- moedelijk zal kunnen doen gejden. Beteekenis van de uitdrukking „wettige vertegenwoordiger". Waar in de Dienstplichtwet of in het Dienstplichtbesluit wordt gelbezigd de uit drukking „wettige vertegenwoordiger", De COMMISSARIS VAN POLITIE der gemeente ALKMAAR, brengt ter kennis aan de ingezetenen, de navolgende artikelen der Algemeene Poiitie verordening, luidende: Artikel 145. Het is verboden den openbaren weg te schrobben, te spoelen of op eenigerlei andere wijze met gebruikmaking van water te reini- gen: le. bij vriezend weder, Artikel 146. Het is verboden water, sneeuw of eenige andere zelfstand'gheid van daken, steigers of andere werhevenheden of uit gebouwen of goten op den openbaren weg te werpen. Neergeworpen sneeuw moet buiten de be- bouwde wijken of in openbare wateren wor den gebracht. Artikel 154. Het is verboden le. enz. 3e. met bespannen rij- of voertuigen (hon- denkarren uitgezonderd) te rijden als de openbare weg met sneeuw bedekt is, zonder dat de trekdieren een of meer luidklinkende bellen dragen. 8e. als de openbare weg tengevolge van sneeuw, vorst g: ijzel glad is, dezen te berij- den met paarden, die niet op scherp staan. tenzij aangetcond kan worden, dat bij het uit- rijden de gladheid nog niet was ingetreden; Artikel 185. Elk hoofdbewoner van een perceel, of als dit- onbewoond of ongebruikt is, de eigenaar van het perceel, is verplicht; le. enz. 2e. bij gladheid van den openbaren weg, tengevolge van sneeuw, ijzel of vorst te zor- gen, dat de openbare weg voor en langs die perceelen, er breedte van tenminste een meter, zoodanig met asch, zand of turfmolm is be- strooid, dat daardoor de gladheid geheel be- nomen zij. Voorts is bepaald in het laatste lid van Ar tikel 183: Is eenig gebouw bij meer dan een persoon in gebruik, dan kom de hier bedoelde ver plichting ten laste van de gebruikers der ge- lijkvloers, onmiddellijk aan den openbaren weg gelegen gedeelten, ieder voor zoover het door hem gebruikte gedeelte reikt en zoo die gedeelten buiten gebruik zijn, ten laste van den eigenaar. len ruilen voor dat van de andere, oncjanks de materieele voordeelen, die dat laatste zou- den vergezellen. „Goeden morgen. Heeft u begon ze als gewoohlijk, toen de jonge vrouw met „de" uitdrukking haar in de rede viel. „De directrice zou u graag in haar eigen kantoor willen spreken," zei ze met een knik- je naar de deur, onmiddellijk gevolgd door een vischaehtigen blik van ontmoediging naar de sollicitante, die op Sheila volgde. Een kleine jongen in livrei, die bij de be doelde deur zat, klopte, noemde den naam van juffrouw Douglas, en noodigde, na een gemompel van een onzichtbaar iemand, Shei la uit om binnen te gaan. Juffrouw Brown, de directrice van het agentschap, keek op van een stapel brieven. „0, is u daar, juffrouw Douglas? Ik ver- wachtte u," zeide zij. „U komt meestal om dezen tijd. Hoe zoudt u het vinden om naar Schotland te gaan als een soort van secreta- resse in een groot hotel?" Sheila's grijze oogen gingen wijd open. Ze had niets opwindenders verwacht dan een betrekking in een of ander Londensch kan toor, en het was enorm moeilijk gebleken zoo- iets te krijgen. Maar Schotland, het lieve oude Schotland, in Augustus, en een groot hotel! Het scheen te mooi om waar te zijn Zij was er bijna zeker van, dat het op niets zou uitloopen, maar ze toonde niet, dat ze twijfelde aan haar capaciteiten en haar goed gesternte; ze was een veel te schrander meis- ie. ondanks haar onervarenheid, om zulk een worm daaronder verstaan tfegeen, die de ouderlijke macht, de voogdij of de curateele uitoefent. Bij twijfel omtrent de gemeente waar men zich ter inschrijving moet aanmelden, wende men zich persoonlijk tijdig tot de afdeeling Militaire Zaken ter gemeente-secretarie om in- lichtingen. Alkmaar, 4 December 1925. De Burgemeester voomoemd, WENDELAAR. GEVOND'EN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van poiitie, Lang-estraat en aldaar te bevragen op alle werKQagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwer-pen als gevonden gedeponeerd op 1, 2 en 3 Decem-her 192-5. Wit schortje; koffer met in-houd; lage da- mess-choen; rozer.-krans in etui; zakm-es; sle- d-e; eenige s-leutels, handschoen-en en m-antel- banden. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezeien-en, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 1, 2 en 3 De cember 1925: gladde gouden damesring, A. D-ekker, v. d. Woud-estraat 34; rood p-antoffeltje, Tess-e- laar, Oudegracht 142; vulpen, Roos, Schar- loo 29; alpacca beursje, D. Ruiter, Snaar- manslaan 121; zwarte keeshond, J. Marees, le Tuindwarsstraat 7; bruiire portemonnaie met inhoud, M. de Jong, Stationsweg37 sneeuwha-k, J. Habbee, Koningsweg 37witte •poes, wed. Coevorden, Baanstraat 1lage damesschoen- R. Reek, Bruinvisstraat 6; mesjes, Boxem, Bleekers! aan 16a; v-ulpen, T-elegraafkantoor; grijze muts, W. Idema, St. Jose-phstraat; mantelban-d, N. Kaay, Nieuwpoortslaan 6; notitieboekje, M. de Jong, Bloemstraat 4; bruine handschoen, G. Mooij, Ged. Baansloot 12; atlas, A. Dui-n, Noodwoni-ng R. O. G. 18; haarspan, A. Groothuizen, Oudegracht 163; donker brui ne portemonnaie met inhoud, J. v. d Burght, Schermeerstraat 16; 2 rieten wandversie- ringen, M. Conneman, Oudegr. 201grijze portemonnaie met inhoud (gevonden in auto bus van- Parma), Buisman, Koedijik; lorgnet in etui, wed. Koster, Koningsweg 17; baga- gedrager, P. Tervoort, Kennemerstraatweg 64 (bij Frans); grijze poes, J. de Groot, Spoorstraat 76; groene muts, F. Sarlemein, le Kanaa-lstraat 10; verm, zilveren penhou- der, A. Loh-man, Verdronkenoord 100; grijze slede, M. Jagers, Forestusstraat 37; bank- biljet, E. Kuiper, Oudegracht 122; paar schoolpantoffels, D. v. d. Made, Voormeer 2; portemonnaie met inhoud, mevr. Schmidt, Kweeren-pad" 19huissleutel, mej. v d. Ham, Friescheweg 17. Wanneer men weder in- het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van poiitie. fout, te begaan. „Ik zou het wel prettig vinden," zei ze heel kalm. „Wat zou ik daar precies moeten doen?" „Kijk eens, dat is geen gewone secretares- sebetrekking," antwoordde juffrouw Brown. „U zoudt natuurlijk de brieven van den di- recteur moeten opnemen. Hoe groot is uw snelheid per minuut?" „Gewoonlijk honderd en dertig woorden, maar ik haal ook wel honderd en vijftig." „Goed. Maar ik meen, dat u alleen maar huis-praktijk hebt?" „Ik nam altijd dictaat van mijn broer op. Hij kon bijna niet te vlug voor mij praten." „Bij een broer verliest iemand zijn hoofJ niet. Bij vreemdelingen en een groot aantal vreemdelingen, voor wie u klaar moet staan, zult u w-el anders oordeelen." „Als u denkt, dat ik te weinig ervaring heb voor die betrekking," begon Sheila blo- zend. „Eerlijk gezegd, ik denk dat u te weinig ervaring heeft, maar u lijkt vlug van begrip en bevattelijk; dus u zult wel vooruitkomen en de directeur van het Glentorly Kasteel is er op gesteld, dat de persoon, die ik aanneem, een Schotsche moet zijn, goed opgevoed, niet ouder dan vijf en twtintig jaar en e aantrekkelijk. U is toevallig op het oogenblik de eenige jonge Schotsche, die ik als steno- typiste in mijn boeken heb staan. Anders zou ik liever iemand hebben gehad, die meer prac tijk heeft en dchter bij den bedoelden leeftiid is." DE MINISTERIEELE CRISIS. Uit De Vrijheid (lib.): Hebben de jongste voorvallen de positie der vrijzinnig-democraten grenszins verstrekt, de katholieken, die de vrijers bijkans niet van de deur konden verjagen, zullen vermoedelijk de hoop koesteren, dat dit laatste door de oude coalitie-makkers niet slechts is waarge- nomen, doch dat caezen daaruit ook hun con- clusies hebben getrokken. Wellicht jubelt in hen wel de blijmoedige verwachting, dat de ze omstandigheid in het bijzonder de christe- lijk-historischen, een toontje lager zal doen zingen. Wat doet het er toe valsch blijft de ze zang toch! Het was niet een geheel, het zal nimmer een schoone harmonie worden. Men streeft en hunkert naar uitstel van exe- cutie en wil voorshands nog niet inzien, dat de blauwe scheen van Marchant aan de doodzieke coalitie allerminst blozende wan- gen waarborgt. Men kan wel een verfje op de koonen strijken, maar bij de eerste politieke re- genbui wordt dat er toeh weer afgespoeld. En de buien, de onweders, de orkanen zullen ook in de toekomst niet uitblijven. Tenzij.. tenzij een wonder gebeurt en de coalitie (of wat daarvan za-1 zijn overgebleven) zichzelf herziet, tenzij zij de anthbese door de natio nal gedachte vervangt. Dan valt stellig ook op ons, liberaien te rekenen, die trouwens on der geen omstandigheden oppositie door dik en dun, met onedele zoowel als edele midde- len, zullen voeren die loyaal hopen te blijven order elke staatkundige constellatie. De Residentiebode (r.-k.) schriift: Het Volk bevat het volgende bericht: „In parlementaire krirgen loop-t het ge- rucht, dat er gezocht zal worden naar een op- lossing van het geechil over het gezantschap bij den H. Stoel, hierin bestaand, dat de mis- sie bij den Paus te Rome opgeheven zou blij ven, doch dat hierin zou worden voorzien door den gezant te Weenen of dien te Madrid tevens bij den Paus te accrediteeren." Beiden zijn Katholiek, zegt h^et Volk, maar dat is er naast. Van oud-minister Pleyte te Madrid zijn hier wel andere heugenissen Overigens, er zijn meer onjuistheden in dti bericht. Opgeheven zou „blijven". Ra ra? Ze is immers nog niet opgeheven. Overigens wordt er ook wel in andere riehting gezocht. Erleiden vele wegen naar Rome! De christelijk-historische fractie der Twee de Kamer zou hedennamiddag half twee een vergadering houden in het gebouw der Twee- de Kamer, in verband met de kabinetscrisis. Oeinensid Nionws. DORPSIDYLLE. De Ned. meidt: De toestand in Nijehorne (Fr.) wordt er nog niet beter op. Nog steeds is de turn- van de pastotie door prikkeldraad omgeven. Nog steeds heeft het predikantsgezin van uit de voorkamer 't ge zicht op een scbana-bord, aan-gebracht aan een der boomen van 't kerkhof. Nog steeds is de hooding van kerkeraads-leden en kerk- voogd-en zoowel in als b-uiten de kerk va-n dien aard, dat ieder weldenkend mensch ex zich aan ergert. Geen wonder dan ook, d-at nu d-oor 4 lid- maten een verzo-ek is ingekomen, bij 't clas- sicaal bestuur van I tee reave en, om een ouder- ling uit zij-n ambt te ontzetten, die bijna twee jaar lang ongeveer el,ken Zondag ergernis gewekt heeft onder de goasdienstoefening. VERKOOP VAN AFGEDANKTE CAVALERIEPAARDEN. Uit D-ev-enter schrijft men aan de N. R. Ct Bij den verkoop hier van op reform ge- steide dienst-paarcfen der cavalerie gaat het heraaldelijk vreemd en voor het Rijlk buitenr gewoon- schadelijk toe. Gewoonlijk worden deze paarden eerst door go-ede voeding, enz. in beboorlijke ver- koopcond-itie gebracht, wat, zon-der bereke- ning van de verzorging, zeker per paard 50 zal kosten. Dan volgt de publieke ver koop, door de regiments ad-mi n is t ra tie Bij de gegadigden voor den koop van de paarden zijn er steeds een aantal, die zich tot een combinatie vereenigen De leden der combinatie storten- voor eliken verkoop een vrij hoog bedrag in een kas, Daaruit worden ook de aankoopen betaald. Het Rijk ontvangt per paard doorgaans ongeveer 75, dus 26 meer dan het onder- houd van het op reform .gestelde dier in- de laatste weken heeft gekost. Zoo gingen hier nog pas 34 paarden in handen van de han- delaarscombin-atie over. Dadelijk na den publieken verkoop van de paarden br-enigt de combinatie ze opnieuw in „Ik ben twee en twintig," zei Sheila. „En ziet er uit als negentien, maar er is niets aan te doen. Mijnheer Mc. Kinnon heeft dadelijk iemand noodig. Als u gaat, zult u morgen al moeten vertrekken. Kan dat?" „Gemakkelijk," antwoordde Sheila, die op een kamer woonde en wier aardsehe bezittin- gen a-lle konden worden gepakt in een koffer, klein genoeg voor hutkoffer. „U zegt, dat het geen gewone betrekking is. Wat is er dan meer te doen, dan de correspondentie van den directeur? ,,Zijn brieven zullen wel waarschijnlijk het kleinste gedeelte van uw werk zijn, want er is al een jongmensch, dat daarmee helpt; maar die heeft ook a-ndere werkzaamheden, boekhouden en zoo meer, en kan niet al zijn tijd aan de correspondentie geven. Ze hebben het geprobeerd met een jong meisje, dat in de buurt woonde, maar dat ging niet. Nu hebben ze onmiddellijk iemand noodig, omdat er gasten in het hotel zijn, die secretaris-werk te doen hebben en hun eigen secretaris niet hebben meegebracht. Daarom zei ik, dat u voor iederen vreemdeling zult klaar moeten staan: schrijvers, predikanten, politici, finan ciers, allerlei soort menschen." „Dat lijkt me verbazend interessant", zei Sheila. „Ja, inaar moeilijk en verwarrend. Zulk soort menschen hebben eDenaardige gewoon- ten en zijn dikwijls ongeauldig en moeilijk te voldoen. U zult tact noodig hebben zoowel als tegenwoordig rid van geest Maar het 's een prachtkans. Met uw ervarimz hadt u Alkmaar. [a N.V. vh Herms.Coster &Zn. Voordam C 9 veiling, en dan brengen de paarden- v-eel meer o,p, dan wat ze een oogenbli-k te voren gelden bij de officieeie veiling. De door de combinatie van handelaren aid-us gemaakte wkst wordt dadelijk na dezen verkoop onder- ling verdeeld. En het Rijk derft zoo een groot deel van de werke'ijke opbrengst van de af- gedankte cavaleriepaard-en. SABOTAGE AAN BOORD VAN Hr. Ms. JAVA TE VL1SSINOEN Voor den Zeekrijgsraad in Den Helder heeft Wcensdagmiadag terecht gestaan de marinier le kil. H. J. te S., wegens het ple- gen van sabotage aan boord van Hr. Ms. Kruiser Java. In den nacht van 27 op 28 Juni had bekl. wegens ontevreden-heid over de, volgens hem, veel te zware wacht, drie geweren overboord g-egooid, een aantal geweerriemen en bande- lieren doorgesneden en een teekening onder glas stukgetrapt. Hij was onder d-en invloed van sterken d-ran-k. In dienzelfden nacht kwamen nog meer gevallen van sabotage aan boord van de Java voor. De dad-ers daarvan konden echter niet opgespoord worden. Wa! stond nog te recht de marinier le kl. v. d. B., die echter, wegens gebrek aan bewijs, vrijgtsproken mo-est worden.) Mr. Bollenaar, fiskaal van den Zeekrijgs raad, eisehte tegen Te S. 9 maand-en gevan genisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis sedert 28 Juni, met on-tslag uit den m-i-litairen dienst, zonder de bevoegdheid, w-eer bij de gewapende macht te dienen. Uitspraak o-p nader te bepal-en datum. GOUDEN ARMBANDHORLOGE GESTOLEN. Bij de poiitie heeft gisteren m-evrouw F S., uit de Groenhoverstraat in Den Haag, aan gifte gedaan van d-iefstal van een gouden armbandhorloge. Na een onderzoek vond de poiitie aanleiding, de Duitsche dienstbod-e van mevr. S. te arresteeren als verdacht van de zen d-iefstal. Na korten tijd bekende de dienst- bode den diefstal gepieegd te hebben; het horlo-ge had zij reeds bij een goudsmid ter reparatie gegeven, waar de poiitie het io beslag genomen heeft. R-EDDINGBOOT EN ZOEKLICHT. 1 Uit Hoek van Holland meldt men: Met de stoomreddingboot Prins der Ne- derlanden is Dinsdagavond bij de Zuiderpier a-lhier een oefening gehouden, in het licht van het op het fort geplaatste zoekilicht. Deze ver- lichting bleek van zeer veel nut te kunnen zijn bij eventueele stranding daar ter plaatse. Aan boord van de reddingboot bevonden zich ook de heer Julius, directeur, en de heer Gordon, inspecteur der Zuidhollandsche Red- dingmaatschappij EEN WAARSCHUWING. De commissaris van poiitie in de afdedling D in Den Haag waarschuwt tegen de pra-k- tijken van Jan Holm, die, volgens geplaatste advertenties in de dagbladen, medewerkers zoekt voor een nieuw uit te geven weekblad!, Groot-Hol'lan-d, waarvan het kantoor geves tigd is Nieuwe Mols-traat 85 in Den Haag. Bedoelde Holm noemt zich nu eens pra-kti- zijn, dan weer uitgever of hypotheekbezorger. Hij gebruikt correspondentie-papier met een gedru-kt hoofd: „Groot-Hoil-land, weekblad niet op zoo iets mogen hopen. Glentorly-kas- teel is als hotel nog nieuw, is pas dit seizoen geopend en een van de mooiste van Schot land. Het salaris zal twee pond per week zijn en natuurlijk zult u wel douceurs krijgen. Maar denk er oni, u mag ons niet te schan- de maken! Ik wil niet hebben d-at mijnheer Mc Kinnon denkt, dat ik me vergist heb. Dat zou een slechte reclame voor ons agentschap zijn." „Ik zal mijn best doen," zei Sheila, voor wie een wekelijksch salaris van twee pond een fortuin, was. Zij had twee jaar lang van vijftien shilling per week geleefd, na haar vaders dood en haar broer, die nu in Austra lia was om zijn fortuin te zoeken, had er op gestaan, dat zij het heele pensioentje van hun vader, die majoor bij het 70ste Schotsche re giment was geweest, zou nemen. Londen en haar opleiding als steno-typiste hadden haar iukomsten uitgepui en al maanden lang zocht ze vergeefs naar werk en liep ze elken dag de verschillende agentschappen af. Na eenige minuten was alles afgehandeld en juffrouw Brown kon een bevredigend tele gram zenden naar den directeur van het Glentorly-hotel. Sheila ging naar haar kamer en pakte haar schrijfmachine, die ze op afbe- taling had gekocht en haar andere bezittin- gen in. Haar nieuwe werkgever had haar spoorkaartje betaald en den volgenden mor gen stond ze op het perron van King's Cross s.tation, kleine onbeduidendheid in den stroom van reizigers voor de Schotsche ex- pres. (Wordt vervoigd.) is meestal een niet bedoelde berg;plaats root dm k werk. dat men aan z*n klantea yjj Ooed nitgevoerd zal doet toekomen. het niet zoo trauw weggedaan worden, als drukwerk, dat een siecht verzorg- den, slordigen in* drnk maakt. Over de resultaten van uw aankondi* gingen, prospecti, en al uw overige drukwerken. zult ge tevreden zijn, wan- neer gii ze laat ge- reed maken bli de:

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5