DE LANGE DE MOBAAZ IJsberichten, Radfo-Ho efcje^ creoieteS" Woen.sd.ag, 9 December). A Hilversum, H.D.O. 1050 M. 12.— en 7.15, Politiebericht. 6.7.20 Concert door't H- D. O.-orkest. 7.207.45 Lezing door den heer H. G. Cannegieter, over: „Het kind in het boek". 7.45 Programma van den Christelijken Omroep. Uitzending van de Evangelisatie sa- menkomst in de Luthersche kerlc te Deventer, 7.45 Orgelmuziek. 8.Openingsrede, Ge meenschappelijk gezang (Psalm 42 vers 1-5, Bijbellezing, Gebed. 8.15 Rede van Ds. van Heest over: „De levensvraag". Zang: Psalm 43 vers 16. 8.45. Rede van den heer Tijs sen, over: „De onrust der ziel". Zang: „Ik heb den vasten grond gevonden". 9.15 Rede van Ds. C. van der Zaal, over: „De Ziele- rust". Psalm 27, vers 2—11. Dank gebed. 9.45—10.Orgelmuziek. 8.en 10.— Pers- berichten Vaz Dlas. Daventry, 1600 M 10.50 Tijdsein Big Ben, weerbericht, 11.201.20 Het radio-kwartet en sopraan, bariton, cello. 1.20—2.20 Tijd sein, concert door 't Ccuturiers-orkest. 3.35 Lezing: Applied Geography". 4.20 Cause- rie: „My part of the country". 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Dansmuziek, Freyer's orkest- 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws, Le zing: „The brass'instruments". 7.45 Muzielc. 7.55 Tuinierspraatje. 8.„The old scholar". 8.20. Het 300e orgelconcert uit de Glouces ter Kathedraal. Het Gloucester-koor en orgei- solo's. 9.2010.20 Licht orkestprogram en baritonzang. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws, causerie. 10.5011.20 Concert. 11.20 —12.20 Jazzmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio—Paris"1750 M. 12 50 Conrardy, over: „Pleiade Beige". 8.35 Frag- Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen. 5.05 Orkest concert. 6.05 en 8.35 Koersen, Havaspersbe- richten. 8.5010.20 Orkestconcert. Orkest Radio-Paris". Kcnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 „Im Weiszen Roszl", bliispel in drie bedrijven van O. Blumenthal en G. Kadelburg. Brassel, 265 M. 8.20 Vcordracht door Ch Conrady, over: „Pleiade Beige". 8.35 Frag- menten van „Madame Butterfly", Puccini 10.20 Nieuws. Miinster410 M. 12.351.20 Voordracht- Elisabeth Petermann, een jugendliehes Dich- tergenie". 4205.20 Kinderconcert. Orkest, sopraan en declamaties. 6.50 Lezing: ,,'Die Geschichte des deutschen Theaters". 7.20 Lezing: Honig- und Wachsvervvertung in der Welhnachtszeit". 7.50—8.50 Liedjes bij de luit. 8.50 Voordracht: „Konstantinopel". GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 4 tot en met 7 December 1925. Zakboekje, schermslinger, warmwater- stoof, kindertaschje met inhoud, roz nkrans, benevens diverse huissleutels, mantelbadden en handschoenen. Aanwezig en te( bevragen bij de navolgen- dc ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 4 tot en met 7 December 1925. Rijzweep, P. Schagen, le Kanaalstraat 11; huissleutel, W. de Haas, Stuartstraat 41; bril in etui, T. Landsman, Polderstraat 17; carbid iantaarn, J. Oosterwijk, Stationstraat 43; warmwaterkruik, Van Heugten, Baan- singel 7; handwarmer, W. de Boer, Geest 25; vulpenhouder, telegraafkantoor; portemon- naie met inhoud, J. Homan, 2e Kabelstraat 14; bruine handschoen, T. Idema, St. Jo- sephstraat 9; lichtgele hona, A. van Doorn, Dijkgraafstraai 2; twee sleuteltjes, A. Visser, le Tuindwarsstraat 24; kinderschoentje, Bakker. Oudergacht 35; paar astrakan-hand- schoenen, flanelfeston en een kaper, Mej. T. Tervoort, 't Woud, Egmond aan den Hoef; paar bruine heeren handschoenen, B. Akker- man, Laat 151; bruin lederen tasch met in houd; D. de Jong, Bloemstraat 4; zilveren armband-horloge, Mej. Jong, Druivenlaan 21; zijden das, G. de Kruiff, Verl. Landstr. 2; twee handschoenen, P. Tavenier, Ritse- voort 56a; paar schaatsen,- N. Peperkamp, Lindegracht 43; ring met sleutels, D. Mus, Verdromcenoord 65a; kerkboekje in etui, P. de Munk, Clarissenbuurt; oude schaats, T. Visser, Kerkstraat 3; blauwe muts, T. Visser, Kerkstraat 3; sch,aats met koperen voetbe- dekking, koperen haak en 3 riempjes, J. Ver- ver. Akersjaan 22. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voc werp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van Politie, le betreft. De aan het Rokin gelrgen lokalen krege nernstige waterschade. Vrn Ho'el Neui brandde de schcidingsmuur door, zcodat man in den wintertuin op het Rokin kon kijken Het gebouw der Fox Fi'm kreeg ernstige schade aan het trappcnhuis, dat achterin ge- legen is en direct aan den vuurhaard grensae. Flier brandde ook de filmrep-rat'ew rkpiaats uit, waarin zich echter slechts w:tstukjts film bevonden. De f.'lms waren vei!ig opgc- borgen in den kluis van den kelder. De brand vond zijn ontstran in het expedi- tievertrek van Ruvs' Handolsverceniging, waar een kachel fel brandde en waar de door den concierge gehoorden knal vermcedelijk is ontstaan door het ontploffen van cen blik benzine. De brandweer heeft later nog en- kele blikken achter uit d:n winkel naar bui- ten gebracht. Bij den brand waren aanwezig de burge- meester, de heer W. de Vlugt, de waarne- mend hoofdcommissaris, de heer van Aspe- ren, de directeur van den gemeenielijken ge- neeskundigen dienst, dr. He verm ens. Het be vriezend bluschwatcr veroorzaakte op het Rokin voeral lanes e'en wallekant een gevaar- lijke gladheid. Deze werd door den re'ni- gingsdienst ijverig bestreden door't strooien van zand. Vannacht is een pas verbouv/d dubbel wilcelhuis aan de Groote Straat te Almelo, toebehoorende aan den heer A. ter Braake, waarin gevestigd waren een sehoenwinkel van M. Franken en een bloemcnwinkel van G. J. Stegehuis, geheel uitgebrand. Alles was verzekerd Vannacht zijn afgebrand twee groote broei- kassen en de oranjerie van de ktveekerij Kna- penburg aan den Heerenweg te Heemstede, igendom van den heer H. J. Draijer. Vele kostbare planten zijn verbrand. Alles was ver- zgterd. - DE STORMRAMP. Het Nationaal Steuncomite Stormramp verzoekt het volgende te melden: Uit verschillende gemeenten bereiken hot comite ambtelijke verzoeken om inlichtiugen over het langs de huizen venten met prent- briefkaarten en dergelijke ten bate van de slachtoffers van de ramp van 10 Augustus 1925. Het Nationaal Steuncomite acht het noo- dig nogmaals met klem er op te wijzen, dat het in deze geen enkele verantwoordelijkheid wenscht te dragen en dat die inzamelingen niet met zijn goedkeuring geschieden. Het adviseert dan ook, telkens als het ge- raadpleegd wordt, om deze scort inzamelin gen zooveel mogelijk te beletten. HET INTERNATIONAAL VAK- VERBOND. In de Zaterdagmorgen gehouden vergade- ring van den Algemeenen Raad van het In ternationaal Verbond van Vakvereenigingen hebben o.a. het woord gevoerd Jouhaux (Frankrijk) en Stenhuis (Nederland) beiden over de betrekkingen tot Rusland. De heer Stenhuis oefende, naar het Volk meldt, scher- pe kritiek op de houding van het Engelsche vakverbond, en betoogde o.a. dat de houding van het bestuur een zeer zonderlingen indruk op hem heeft gemaakt. Men doet over deze belangrijke Icwest.e niets anders dan praten en nog eens praten, en verzuimt het noodza- kelijk werk dat valt te doen. Zonderling ook hierom, omdat het bestuur van het I. V. V.-be- sluiten neemt, waaraan de voorzitter Purcell zich eenvoudig niet stoort. Zonderling, nogmaals, omdat het Engel sche Vakverbond, niet tevreden met de beslui- ten van het congres van Weenen, van zijn po- sitie als groot vakverbond misbruik maakt door van het I- V. V. allerlei concessies te eischen, concessies, onderstreept door bedekte dreigementen. Nog dwazer is, dat het Engel sche vakverbond met een vakvereeniging-inter- nat.onale (de Moskousche), buiten het I. V. V. om, een comite vormt, het zoogenaamde En- gelsch-Russische comite, dat manifesten uit- geeft tegeri het I. V. V. Stenhuis herhaalde in zijn rede, dat de deur van het I. V. V. voor de Russen openstaat. ReReds in 1919 is deze deur voor hen open- gezet, doch de uitgestoken hand werd afgewe zen door de oprichting van de Roode (Mos kousche) Vakvereenig'ings-Internationale, ge- volgd door een lastercampagne tegen Am sterdam. Ondanks den smaad, het I. V. V: aangedaan, was de Amsterdamsche Interna ticnale bereid een streep door deze rekening te halen en met een schoone lei te beginnen. Het hield en houdt nog de deur voor de Rus- •n open. In plaats van binnen te komen, heb ben de Russen geantwoord met een dubbel- zinnig schrijven, waarin zij allerlei slagen om den arm houden. Stenhuis e ndigde met te zeggen, dat hier- tegenover het bestuur van hpt I. V. V. slechts een hcuding kan aannemen: bevestiging van het besluit door den Generalen Raad van het L V. V. 1.1. Februari genomen, m.a.w, dus, handhaving van de resplutie-Stenhuis-Smit. Dit komt dus hier cp neer, dat de Russen kunnen toetreden tot het J. V. V., en, zoo ze zulks met willen, dan moeten ze maar buiten het internaticnaal verband van het Amster damsche I. V. V. blijven. Daarna werd gepauzeerd. Om drie uur be gen de vergadering opnieuw; dan zouden o.a Fimmen en de Engelschen aan het woord ko men. HET OOSTENRIIKSCFIE GEZANT- SCHAP. Uit Weenen wordt gemeld: In de begrootingscommissie van den Natio- nalen Raad is van regeermgswege verldaard, dat het ministerie van buitenlandsche zaken er ernsfig naar zal streven, dat van de voor- genomen opheffing, wegens ncodzakelijke be- zuiniging, van het gezantschap in Den Haag wcrdt afgezien, met het cog op de groote be- teekenis van dit gezantschap voor den Oos- tenrijkschen buitenlandschen dienst. DOOR EEN ZAKDOEK VERRADEN In Watergang zegt de Telegr. woont een oude, gepensionneerde postbode. Deze man krijgt af en toe bezoek van iemand uit Am sterdam. Bij het laatste bezoek van dezen vriend- is de postbode LOO kwijt geraakt. Toem hij zich nameiijk even uit de kamer ver- wijderd had, waar zij beiden waren en daar weer terug kwam, waren uit een sigarenko- ker vicr bankbiljetten<&an 25 ontvreemd De bezoeker, die even naar buiten was ge- weest en van den diefstal verdacht werd, ont- kleedde zich, doch het geld werd niet op hem bevonden. Nadat de Amsterdammer was heengegaan, heeft men overal gezocht en vond men ten slotte de vier biljetten, gewik- 1 groote Nederlandsche maatschappij aan Mr. Zimmerman een belangrijke positie is aange- boden. Verschenen is het voorloopig verslag over het on twerp van wet tot bestrijding van de zedelijke en. maatschappelijke gevaren van de bioscoop. De senaat der Leidsche universiteit heeft besloten, prof. dr. H. A. Lorentz bij gelegenheid van zijn gouden doctoraat hono ris causa in de geneeskunde te verleenen. Ir. R. A. van Sandick die gisteren 70 jaar werd, is gehuldigd. De minister van waterstaat heeft aan de Nederl. Westfaalsche sp.mij. 3% millicen als naastingprijs geboden. Voor aandeelhou- ders zou ongeveer 125 pet. overbliiven. Prof. dr. L. Bouman heeft gisfermiddag zijn ambt van hoogleeraar in de psychiatric en neurologie aan de universiteit te Utrecht aanvaard met het uitspreken van een rede over: De nieuwere opvattingen omtrent de functies van het zenuwstelsel. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in dit no. voorkomende advertentie van de ijs- club Purmersteijn te Purmerend, die op Don- derd'ag a.s. een wedstrijd schoonrijden voor heeren houdt om het kampioenschap van N. Holland. De Burger IJsclub te Alkmaar houdt blij- kens advertentie in dit no. morgen een leden- vergadering ter bespreking van te houden wedstrijden enz. Nabij Kuinre zit schipper Kool uit Medem- bli'k met zijn ongeladen motorschip op reis van Rotterdam naar Zwolle in zee in het ijs bekneld. De motor is defect. De knech t is op schaatsen naar Kuinre geweest om assisten- tie en naar Lemmer om een ijsbreker Hedtn- middag is men van Kuinre per ijsvlet, gela- den met levensmiddelen. en brandstof naar het sehip vertrokken. Zondag werd bekend gemaakt, dat de ijs- baan te Waal 'Texel) geopend was. Menigeen heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt en voor het eerst sedert langen tijd weer eens op de schaatsen gereden. Spoedig hoopt men ijsfeesten aan de orde te stellen. Langs de Waddenzeekust heeft zich een strook ijs vastgezet, waarvan visscherij en scheepvaart reeds moeilijkheden ondej- vinden. De IJsclub „Wintervermaak" heeft hare baam in gereed gebracht. Als een bewijs hoe hard het gevroren heeft diene dat de op sommige plaatsen sterk stroo- mende Schoolbeek bij Heemskerk, welke haar oorsprorg uit het duin heeft, in den nocht van 4 op 5 dezer toegevroren was Reeds Zondag werd er onder den duinkant schaats gereden. De Friesche IJsbond bericht dat van het maken van tochtjes nog vrijwel geen sprake is. Als het blijft vriezen kunnen spoedig gun- stiger berichten worden verwacht, nu Ged. Staten vanmiddag hebben last gegeven tot het sluiten van de zeesluizen en een vaarver- bod, (behalve voor de Harlingervaart) hebben uitgevaardigd. roeiboot plaats. Men verwacht, dat morgen de spoorbrug voor voetgangers open gesteld zal worden. De stoombooten van de Reederij op de Lek doen nog dienst. Wanneer de vorst blijft aanhouden, zal de rivier bij dezen lagen waterstand spoedig dicht zijn. Men meldt uit Lemmer: In zee voor Kuinre zit schipper Kool van Medemblik, met zijn ongeladen motorschip op reis naar Zwolle, in het ijs bekneld. De motor is defect. De knecht is hedenmorgen in Kuinre geweest om assistentie. Hier is hulp gevraagd van de ijsbreker, welke de Holland- Frieslandbooten naar hier zal assisteeren, doch hier niet aanwezig was. Hedenmiddag is men van Kuinre uit met een ijsvlet, bela- den met levensmiddelen en brandstof, naar het schip vertrokken. Een later bericht uit Lemmer meldt: Zoo even is hier binnengekomen de salon- boot Friesland van de Hoiland-Frieslandlijn, geassisteerd door de ijsbreker Daniel Goed- koop. Deze boot heeft op zee zijn roer ver- speeld, terwijl de ijsbreker een defect aan het rcer had opgeloopen. Uit Vreeswijk wordt gemeld: Schipbrug weggenomen, overtocht per stcomboot, uitsluitend voor passagiers en rij- wielen. Uit Zaltbommel meldt men: Gierpont buiten dienst; overtocht met stoombcot en groote pont. Uit Hedel wordt gemeld: Schipbrug weggenomen, overtocht met veerpont. Uit Keizersveer: Overtocht met stoompont per vol uur, van Noorderhaven, per half uur van Zuiderhaven. 's nachts per roeiboot. Men meldde uit Dusseldorp: De Rijn is sinds vanochtend over de gehee- le breed te bedekt met drijfijs, waarvan de scheepvaart, ook die op en van Nederland. veel hinder ondervindt. Het verkeer met Ne derland is nog niet gestaakt en, daar het weer zachter is gev/orden en er geen nieuw ijs ge- vormd wordt, denkt men het ook, zij het in beperkten omvang, te leunnen handhaven. Op Neckar, Main en Moezel is de scheep vaart gestremd, evenals op de Zuid-Duitsche kanalen, die grootendeels dichtgevroren zijn. Provincnial nieuws ALKMAAR. aan Handel, Industrie, Landbouw. INCASSO's op Binnen- en Buitenland. ADMINISTRATIE en beheer van vermogens. KLUISINRIOHTING, Safeloketten en berging van kotfers, valiezen. EFFE©TEfi, Coupons. ISEPOSITS's op iangen en kortcn termijn. keld in cen zakdoek, onder een bruggetje, ra- bij de tewuste woning. De zadoeirbleek van den verdachte te zijn. De man is later gcar- resteerd en raar Haarlem overgcbracht. Hij blijft ontkennen. ELN MEISJE A ANGER AND? Zaterdagavond heeft een meisje bij de pO- iitie van het bureau Pieter Acrtszstraal te Amsterdam aangifte gedaan, dat zij tegen het dorker worden in de Kalfjeslaan was aange- rand. Een haar onbekende man trok haar van de fiets, mishandelde haar en ontrukte haar een handiaschje. AUTO OVER DEN KOP. In; de Adelheidstraat nabij het viaduct te 's-Gravenhage slipte, tengevolge vap de glad heid een auto, bestuurd door den 19-jarigcn J. v.^ d. K. uit de Hofwijekstraat De auto gleed van den berm, sloeg over den kop en kwam in een welland terecht. Wonder boven wonder kwam de bestuurdef met den schrik vrij. AUTOBUS OMGESLAGEN. Gis'ermorgen is de autobus van ds firma Van Sambeek, rijdende van Grave via Mill naar Boxmeer, onder de gemeente Escharer. bij het uitwijken voor een boerekar onigesla- gen. De inzittsnden kwamen er met lichte kwetcuren af. De autobus werd ernsiig geha- vend. KORTE BERICHTEN. Voor de rechtbank te Breda heeft giste ren terecht geslaan de 59-jarige C. J. A. van L., vroeger te Bergen-op-Zoom, thrns te Waalwijk, die in de jaren 1921 tot 1924. toen hij gemeentesecretaris van Bergen-op-Zoom was, bedragen van 5901, 1658 en 895 zou hebben verduisterd ten nadeele van de gemeente. Te Geneve gaat 't gerucht, dat door een Gister is medegedeeld, dat de E.S.O N A. vergeefsche pegingen had gedaan om het ijs te brcken en dat het goecierenvervoer plaats had met auto's. De dlrectie dezer maatschap pij deelt ons thans mee, dat dit bericht on- juist is geweest. De goedercndienst heeft rog a!tijd plaats per toot, zij Let dan ook mei ecn'ge vertraging. Naar de Telg. verneemt.is gistermiddag de I stopmboot „I<ampen" van Koppe's scheep- vaa?tagentuur behouden de Oranjesluizen binutngekomen. Van de r: and en de Daniel Goedkoop heeft men nog niets vernomen. De marine- vliegtiiigen hebben liun; tocht boven de Zui derzee wegens den mist moeten opgeven Naar wij van Koppe's scheepvaartagentuur veir.emen, zijn hedenmiddag ook de Fries- land en de Daniel Goedkocp behouden te De Lemmer aangekomen. De Friesland was licht aan het roer beschadigd. Gerapporteerd werd cat de geheele Zuiderzee met ijs is overdekt. De stocravaart van Amsterdam-Friesland, Vice-versa, zal men trachten open te houden Ook de vermiste „Koophandel" is aange komen. Men meldt uit Baarn: De scheepvaart op de rivier de Eem is fen- gevclge van het ijs hedeh gestaakt. Zaterdag zijn hier de laalsle schepen gepasseerd. Zon dag kon de overtocht op enkele plaatsen reeds- over het ijs plaats hebben. D e - be u r tscii i,p pe rs van Amersfoort, Baara en Ecmnes op Am- stemdam enderhouden den dienst met vracht- auto's. Bij Bunschoten en Spakenburg vcor den mend van de Eem bevindt zich veel ijs in zee. Uit Culemborg wordt gemeld: De rivier de Lek allUer ging heden voor de VERVOLG BERGEN. VERGADERING IJBOND. (zie bijblad De secretaris z?gde toe, dat dit voortaan zal geschieden/ De heer C. Bogtman Jbz. wees er op, dat aan de Wognumschebuurt de steenen molen heden had gemalen, waardcor er gevaar was ontstaan. Het afzetten was door een enkel bosje riet gedaan en dus onvoldoende. Dit gedeelte res- sorteerde wel niet onder de afdeeling, doch spr. c-ordeelde het gewens-cht aan dit gevaar bekendheid te geven. De voorzitter verzocht publicatie in de pers, terwijl de secretaris toezegde den be- treffenden polder „de Eendrachtspolder" te zullen aanschrijven en tevens de afd. Alk maar bericht te zullen doen. De heer C. Bogtman Az. zegde dank voor het afstaan van ecnige gereedschappen yu stelde daarop een bedrag ten behoeve van de kas beschikbaar. (Applaus). De heer Groenendaal informeerde of de le- denlijst van de IJssportvcreeniging reeds ver- geleken was met die van de afdeeling, om na te gaan of de leden van de IJssportvereeni- ging ook lid van de afdeeling waren. Mevrouw v. d. Berg deelcfe mede, dat dit reeds was geschied en dat een en ander in orde was bevonden. De heer F. Blankendaal betreurde het, dat velen, die van dc baan gebruik maken, geen lid zijn en stelde voor om de baanvegers het recht te geven bctaling te vragen. De voorzitter wilde er op blijven vertrou- wen, dat met een beroep op de redeijk!?; de menschen wel zullen toetreden, omdat men zal moeten begrijpen dat de afdeeling de baanvegers moet betalen. Medegedeeld werd, dat de baanvegers 040 per uur ontvangen en 8 uur per dag werken. Zes baanvegers zijn aan het werk gesteld, zocdat de kas slechts 12 dagen werken foe- laat. Gehcopl werd, dat de gemeente, als het longer duurt, cclc werkloozen te werk zal otellen. UIT OUDKARSPEL. De ijsclub „Vo!hardiiig", heeft( besloten om Wcensdag as de wedstrijdbarien op het Waardje te openen. Dien clag zal het nieuwe c'ubgebouw offi- cieel geopend worden en zal de wedstrijd plaats hebben om het kampioenschap voor den Langendijk. Zooals bekend kan. zijn is thans de wissel- be-ker daarvoor in het bezit van den heer J. Paarlberg Gz., die deze tweemaal achtereen veroverd heeft. Is hij ook deze kec'r zoo ge- lukkig de overwinning te behalen, dan zal hij den bcker ah zijn rechtmatig eigendom kun nen beschouwen. Donderdag zullen de proefwedstrijden hardrijden van den bond gehouden worden. De wedstrijdbanen zijn thans in gereed- heid gebracht en reeds Dinsdag zal er voor ken die de wedstrijden willen meemaken ge- hgenhcid zijn c'rze te berijden. Zoo is dan de ijsclub weer in voile actie. Door cen toeval is Zondag een brand in een dubbel woonhris aan het noordeinde dezer gemeente voorkomen. Een der bewoners ontdekte cen brandlucht doch kon de oorzaak daarvan niet vinden. De andere bewoners die afw-zig waren wer- den gchaald en teen bleek dat een begin van brand onistaan wa§ in een kleerenkast, waar reeds een gat in den vloer gebrand was. UIT HOORN. Naar we vernemen wordt dezer dagen het van ouds zoo fcekende cafe-restaurant „De Witte Engel" in veiling gebracht. Het bericht, dat de melkfabriek „Friso" zou zijn gesloten is onjuist. Wel is aan-enke le werklieden ontslag aangezegd. De IJsclub alhier heeft de ijsbaar. op de Oosterpoortsgracht ohengesield. UIT OTnRLEEK. In de Maandagavond gehouden vergade ring van notabelen der Ned. Herv Gemeen te alhier werd de heer J. Wagcnaar Cztot UIT NOORDSCHARWOUDE. De markt. Het ging in de afgeloopen v/eek aan de markt veel beter dan het geweest is. Er zijn deze week door or.ze tuinders prijzen gemaakt die ze de laatste weken niet gekend hebben en waarop ze ook alsnog niet hadden dui-ven hopen. De ingetreden winter zal daarvan wel de hoofdoorzaak zijn, maar ook zullen de ver- laagde Duitsche tarieven er niet vreemd aan zijn. De roode kool. die dc vonge week als hoog- ste 5,30 was wist het deze week tot 7,70 te brengen en de laagste noteering van de goede kwaliteiten was 1.8C tot 3 10 tegen de vorige week 1.10—/ 1.50. Voor het eerst werden ze in twee kwalitei ten aangeboden. De tweede kwaliteit braeht Zaterdag nog van 2.50—/ 5.70 op. De gele kool, die Maandag als hoo°-ste 3,50 noteerde wist het Zaterdag tot 7 te brengen, zoodat vooral deze kool reusachtig omhoog gegaan is. De Deensche witte bracht het Zaterdag tot 4,10 terwijl de vorige week als hoog- ste 2.90 genoteerd is. Gewone witte werden slechts eenmaal aan geboden voor 1.10 per 100 K«G. Uien werden weinig aangeboden en de prijs g:ng met ongeveer een gulden omhoog. Losse wortelen werden s'echts eenmaal aangeboden en brach.en 4,20 per 100 K G op. Ook kroten zagen we slechts eenmaal aan de markt. Ze braehten 2,60 per 100 K G op. Met de bloemkool zal het nu ook wel afge loopen zijn. Die er nog waren zullen nu wel door de vorst vcrloren zijn.' Ze werden alleen de eerste dagen aan»e- voerd voor prijzen meestal ver bene den ~de 10 gulden. De aanvoer was 80 wagons roode, 14 wa gons gele en 25 wagons Deensche witte kool Totaal werd hier 120 wagons kool aange- voerd, terwijl de aanvoer in Brcek 69 en in Warmenhuizen 23)4 wagons kool was. Het is voor onze tuirders een zeer bevredi- gende week geweest, die weer hoop voor de toekomst geeft. Stastshienws. helft overdekt met drijfijs. De gierpont is van kerkvoogd gekozen zoodat een vacaturs ont- j van lercel. Arfon de reep genomen en de overtocht heeft nu per staan is vcor notabel DE ALGEMEENE BEWAAR5CHOOL IN DE DOELENSTRAAT. In de gister gehouden vergadering van de vereeniging tot instandhouding eener Open- bare_ Bewaarschool kwam het bestuursvoor- stel in behandeling om deze school, die ruim 60 jaar zulke groote diensten aan de Alk- maarsche bevolking heeft bewezen, om finan- cieern redenen met ingang van 1 Januari op te heffen. De school vorderde reeds een aantal jaren een bedi'ag van 5000 eh aangezien de kas totaal was uitgeput en B. en W., hoewel die reeds herhaaldelijk op de hoogte waren ge bracht, geen teekenen van leven hadden ge geven, had het bestuur zich genoodzaakt ge- zien. dit voorstel te doen. Ter vergadering was alsnog een schrijven van B. en W. ingekomen, waaruit bleek," dat dit college tot hetb esef was gekomen, dat het hier de verdwijning van een Alkmaarsche in- stelling betrof, die niet meer gemist kan wor- dei^. t.e- schriJven werd verzocht de school, in afwachting van door de gemeente te treffen maatregelen, vcor rekening van de gemeente nog drie maanden te exploiteeren. I let bestuur, dat in dit verzoek het bewijs hoopte te zien van het spre'kwoord, dat de redding het meest nabij is als de noon het hoogst is, verklaarde zich hiertoe bereid Alkmaar is dus tot April a.s. van het voortbestaan van deze zoo nuttige' en onmis- bare installing verzekerd. Moge de Raad straks de door B. »n W. te doene voorslellen, die het voortbestaan van de „Algemeene Bewaarschool" verzekeien, in het belang van de kinderen en de betreffende ouders, aannemen. LIEDERENAVOND TE ALKMAAR. Het programma, dat Max Kloos op ziin liederenavond te Alkmaar op 11 dezer 8 uur in de concertzaal Het Gulden Vlies ten ge- hoore zal brengen luidt: Italiaansche aria's van Cesti, Caccini, Bas- sani,-Durante, Schubert (Drie Gesange des rlarfners, Nachtstiick, Friihlingsglaub0), Debussy (La grotte, Le temps a laissie son manteau), C. Franck (La procession, Cha- bner (Pastorale des Cochons roses), Hugo Wolf (Grenzen der Menschheit, Der Gene- sene an der Hoffnung, Wer sein hcldes Lieb, Und steht ihr fruh, Der Gartner, Gesegnet sei), Anton van1 der Horst zal Max Kloos be- geleiden. Max Kloos heeft de vorige maand .een fournee door Duitsehland gemaakt. NEDERLANDSCHE EREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG, AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Volkszang-avonden slagen h-et best in de ijspei'iode. Als men den geheelen dag heeft geschaatst en dc baan verlaat met neus en ooren tinte- lend van de kop, dan is er maar een deugde- lijk recept om de rozigheid te verdrijven, dat is een volksliedje uit vollen bcrst. Welnu, Dcnderdrgavond a.s., in de Unie, aanvang 8 uur, krijgt ge volcp gelegenheid1 van dit rccept te profiteeren, we brouwen u een ,volkszangdrankje", waartegen ieder huismiddd het moet efleggen. Bestuur en leider hebben weer gezorgd vcor cen gced program en zijn zoo gelukkig geweest onze vrocgere stadgenoote, mejuf- frouw Nel Gcetmakcrs, zangeres te Amster dam, bereid te vinden hare medewerking te verleenen. A1 war zirlgt dus a.s. Dondcrdagavone present, ter fcclconing van uw trouwe op- kcrnsf wordt er ook gebaanvegerd. EEN ZEER WILD MUWELIJK. Het Rika Hopper Gezelschap" (Dlr Jacques van Hoven) uit Amsterdam zal in December in d" SZ •-vhtsrg „de Harmonic" te Alkmaar ii opveeri-'g geven van „Een zed v/ild IsuweliZ'b bZ:r j In drie bedrijven door Max Reimann cd.Gl e Schwartz. Speileiding: .Irxqurc van Hcvcn. e'rtcketen van Johan "'.sercchr, muzielc vrm Fra'-s Eegaerts. In Rika Hopper ge- sucees verwerft, Mar, Nelly Faas- Re heeren: reb, johan d.rf r. Theo van dit Mijepol zelsch^p" treden op sen. Ann! v/c' r- nv ovcrar v.\ oe Vliet en Ludzer Eriuga. ci £.1V. ?8 n Li - - i:.ni

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2