DE LANGE DE M0P.AAZ De papiermand a a a a a a a a a a a a a a a a Hadio-Hoelsje. B B B B B B B B B 0 BBBBBBBBBBBBBBB Zaterdag, 12 December. Hitversum, H.D O., 1050 M. 12.en 7.30 Politieberichten. 8.en 10.Persberichten Vaz Dias. 8.10 ,,De Dollarprinses", operet- te in 3 acten van Leo Fall. John Couder Jan Grootveld; Alice, zijn dochter,Willy Bierlee; Dick, zijn neef,—Sylvain Poons; Daisy Gray, zijn nichtNetty Gerritsen; OlgaCorrie Pinksen; FreddyJules Moes; HansHerre de Vos; Tom—Jan Jansen, ThompsonMatthijsen. Het H. D. O.-koor en orkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein Big Ben, weerbericht. 1.20 Tijdsein van Greenwich. 4.20 Causerie: A garden chat. 4.35 Het 2, L. O.-octet en sopraan en bariton. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 De Cavour' dansband. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Kerst- boodschap van Sr. Baden-Powell. 7.45 Mu- ziek. 8.— Lezing: Harmonies of nature. 8.20 „A gather round?" 10.20 Tijdsein, weerbe richt, nieuws. Lezing: „National prosperity and the nation's health". Het Mayfair myste ry. lie deel van de detective-geschiedenis. 11.2012 20 jazzmuziek van hqt Savoyhotel Parijs „Radio-Paris", 1750 M 12 50 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello) 2.05 Nieuws, 2.10 en 4.50 Koersen, Havaspersbe- richten. 5.05 Orkestconcert. 8.35 Causerie, onder de auspicien van de U. G. A. F. Slot- koersen, Havaspersberichten. 8.5011. Galaconcert. Orkest en zang-solisten. Konigswusterhansen, 1300 M. 7.50 Op de ker^markt van Berlijn. 9.20 Nieuws en tijd sein. 9 50— 11.20 Dansmuziek. Brussel, 265 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Nieuws. 8.20 Lezing over: „Vlaamsche let- terkunde", door.H. Teirlinck. 8 35 Concert. Lichte muziek. 9.20 en 10.20 Nieuws. 9.30 Gala-concert. Orkest en zangsolisten. Nlunster410 M. 12.351.50 Orkestcon cert. Vroolijke muziek 3-205.05. „Der Vet- to-les. 6.20 Causerie: „iBastelfunk". 7.20 ter aus Bremen", klucht. 5 356.20 Esperan- 7.50 Engelsche les. 7.55 „Das Dreimadler- haus", zangspel in 3 acten met muziek. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Lan- gestraat, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 8 tot en met 10 December 1925: Een portemonnaie met inhoud; een iizer van een schaats; een ijsmuts; een schaartje; een kind. rarmbar.4je; een duunstok; 3 hand- schoe&sn; 1 paar handschoenen en een pa pier met 2 breinaaiden; een instrument; een bri'l in etui; bemivens diverse handschoenen, huissleutels en mantelbanden. Aanwezig en te bevratren bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegevea cp 8 tot en met 10 De cern hc-r 1925. Wit konijn, J. N. Wortel, Clarissenbuurt 21; blauw grijze poes, Bak, Verdronken- oord 7; kinderhandschoen (beige), B. Jon- ker, Dahliastraat 8; paar handschoenen, d. grijs, M. van Dijk, Tweede Kanaalstraat 9; grijs wollen handschoenen, C. Ulrich, Dahli astraat 30; garbadine regenias,'B. Beemster- boer, Hofstr. ?.0; pakje, inhoudende sajet. handschoenen enz., N. v. d. Berg, Kenne- merstraatweg 10L; verm, zilveren beursje met inhoud. N. A. Gerritsma, Oudorp; por temonnaie met fafabud, Breek, Snaarmans- laans 36; handschoen, grijs, K. Hopman, Lindelaan 76-; handschoen, leer, K. Hopman. Lindelaan 76; zilveren ring, R. Schipper, Overdiestraat 25; gouden damesring, P. Mooij, Koorstraat 34; bruine handschoen W. Kroeders, Molenbuurt 27; dames hand schoen, W. de Haas, Stuartstraat 41; verm gouden broche, B. van Baden, Westerlaantje 19; ijsmuts, C. Weymer, 2e Kabelstraat 6; ceintuur, H. Hazes, Stuartstraat 43. Wanneer men weder in het bezi* is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis tegen aan het Bureau van Politie. H I N D E R W E T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd' het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van de Maatschappij tot ,detailverkoop van petroleum „de Au^omaaP* te 's-Gravenhage om vergunning tot het op- ricbten van een BENZINEPOMPINSTAL- LATIE voor het perceel FRIESCHEWEG No. 1. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente. mondeling op 24 DECEMBER e k. 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vo6r of op dien tijd Gedurende dric dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen schriftu- ren kennis nemen. Alkmaar 10 December 1925. Burgem^ester en Wethouders van Alkmaar, WfcN'DELAAR, Burgemeester. A KOELMA,.Secretaris daarbij geleid door dien breeden Chrstelijken geest, die den arbeid van prof. Roessingh be heerscht heeft." Deze motie is ter kennis gebracht van den minister van onderwijs, curatoren van de Leidsche universiteit en de theologische facui- teit te Leiden. MARINIERSFEEST TE ROTTER DAM. De ontvangst ten Stadhuize. Nauwelijks was,de parade afgeloopen of er wachtte het feestvierend korps een nieuwe plechtigheid, de ontvangst door het gemeen- tebestuur van Rotterdam ten stadhuize. Te gen 4 uur had zich een talrijke schare genoo- digden, oiider wie vele dames, in de Groote Burgerzaal vereenigd. In de oificieele groep, die orider de tonen van-het oude Wilhelmus werd binnengeleid, bevonden zich burge meester J. Wytema en dc wethouders De Jong en Nivard, kolonel Groen, luit.-kolone! J. Oele, vice-admiraal Fock, als vertegen- woordiger van den minster van marine ad int., en generaal Muller Massis, commandant van het veldleger. Toen het orgel zweeg, trad de burgemeester naar voren en zeide, dat hij het een groot voorrecht achtte het feest vierend korps, in de personen van zijn hoog- ste oliicieren te niogen geiukwenschen en wel- kom heeten in deze zaal uit naam van de bur- gerh van Rotterdam, De Galavoorstelling in den Grooten Schouwburg. Een waardig slot van den drukken, maar bij uitstek geslaagden feestdag is de Gala voorstelling in den Grooten Schouwburg ge- worden, waar de artisten van het Schouwtoo- rieel onder regie van Jan Musch, die tevens de hoofdrol vertolkte, Langendijks blijspel „I<relis Louw-en" hebben vertoond. De haast tot de laatste plaats gevulde schouwburg bood een schitterenden aanblik van unifor- men en gala-toifetten, toen de heer C. D. Ha- negraalf, na de ouverture, op het toon eel naar voren trad. Hij verzocht vice-admiraal Bau- duin den dank van beide comite's over te brengen aan de Koningin dat zij zich heeft doen vertegenwoordigen en bedankte minister Lambooy voor zijn aanwezigheid. KORTE BERICHTEN. Aan het Groene Strand te Rockanje is dood, tusschen de ijsschotsen, gevonden een zeepaling, lang 1.8 M. en omvang 53 c.M. en zwaar 45 pond. Te Hirado (Japan) is 4 October j.l. een gedenkteeken onthuld1 ter herinnering aan de eerste Nederlandsche vestiging in Japan. In samenwerking met het Instituut voor Tropische Geneeskunde te Leiden zal'van 16 tot 30 December in het gebouw Raamweg 8 aldaar een tentoonstelling op tropisch-hygie isch en geneeskundig gebied worden gehou- den. Stadsnieiiws. SINT NICOLAASFEEST VOOR DE GROOTE RE KINDEREN. Bios coop en tooneelvoorsfelling. Nadat Woensdagmiddag de kinderen van de derde en vierde klassen der O. L scholeu een bloscoopvoorstelling in de Cinema Ame- ricain hadden bijgewoond, (het varieerend programma viel bij de jeugd zeer in den smaak en om de komische films vooral, hoe- wel lang niet nieuw, werd onbedaarlijk gela- chen, ook de tractatie werd op prijs gesteld, beeindigde de afd. Alkmaar van den B. v. N. O. gisteravond haar jaarlijksch St. Nico- laasfeest met een opvoering in de Harmonie van de Kinderoperette: Het Raadsel. Dit too- neelstuk in drie bedrijven met muziek en zang is vervaardigd door den Amsterdamschen onderwijzer Fred Berens, muziek van P. Stip- horst. En de Amsterdamsche Onderwijzers- tooneelvereeniging was bereid gevonden dit Raadsel voor de kinderen der vijfde en zesde klassen in de Harmonie te komen opvoeren. De zaal was met de bijna 600 kinderen meer dan vol. Allen hebben van zeven tot half tien werkelijk genoten en in voile aan- dacht de operette gevolgd. Wat de Amster damsche onderwijzers gegeven hebben was prachtig. Het veertien man sterke orkest speelde onder leiding van den componist voor- treffelijk. De aankleeding en costuums waren op bijzondere wijze verzorgd en de tooneelen zagen er piekfijn uit. Daar was werk van ge- maakt. De Amsterda'mmers waren vol lot over de medewerking die zij van de Harmonie en den tooneeiknecht Tjeertjes hadden. De heer Luiling had de benoodigde tapijten be- schikbaar gesteld, terwijl de firma Cloeck vrschillende requisieten afstond voor het kleermakerstooneel (2e bedrijf). Het eerste en derde bedrijf speelde aan het paleis van den sultan van Basra. De sultan zou gaarne willen dat zijn doch ter trouwde. Maar Fabma heeft nog geen zin. Zij verzint echter, om ook haar vader ge- noegen te doen een plannetje. Zij zal de pre- tendenten naar haar hand een raadsel opge- ven. Wie't raadt, wordt de bruigom. Raadt hij't echter niet, dan moet hij tot straf steeds een langen neus dragen. Drie prinsen loopen spocdig met dit versiersel. Zij toch hebben de rebus, die de kleermaker Taleb voor de prim ses heeft gemaakt, niet kunnen oplossen Ook de drie groote geleerden aan't hof weten anlwoord niet. Het Raadsel brengt echter heel wat verwarring en ongenoegen. Fatima raakt verstoord op Taleb en gaat met hem een weddenschap aan. Zij zal ieder in de ge- legenheid stellen naar de rebus te zoeken M .t den oplosser zal zij trcuwen en dan zal Taleb onthoofd worden. NiemanJ slaagt. Tot einde- lijk 'n onbekende met't goede antwoord komi 't Blijkt Taleb te zijn, die zich voor 't geluk van Fatima wil opcfferen. Maar de prinses heeft om den kleermaker van den dood te red den, d? voorwaarden van de weddenschap geschonden en nu wordt Taleb de bruidegom. De prinses en Taleb gaan samen'op reis naar de stad, waarvan de naam het amwcord was van „het Raadsel". De vlotte, welverzorgde opvoering, waar- bij de verschiilende vertolkers zich uitstekend voor hun taak berekend toonden, verwierl aan't slot een daverend applaus. De kinderen brachten staande en wuivend hun dank aan de Amsterdamsche vrienden' over. In de pauze werden de kinderen getrac teerd. Gczien het groote succes van deze opvoe ring, zou de ccmm ssie gaarne het volgende jaar weer een dergelijke voorstelling aan haar feesiviering verbinden. 't Is alleen maar jammer, dat zoo iets zoo verbazend veel gelci kost. Alleen milde'Steun der kindervrienden kan het een twee'de maal mogelijk maken Wij twijfelen niet of zij .zullen er het volgend jaar rekening mee houden. PLAATSELIJK PROPAGANDA-COMITe WELDADIGHEID8ZEGELS. Men schrijft ons: In de Woensdag gehouden vergadering van den Armenraad is een comite gevor t voor de propaganda van den verkoop aei „Kinderzegels Dit comite heeft gisteravond de eerste besprekingen gehouden en heeft zich nog met enkele personen uitgebreid. Het comite is nu als volgt samengesteld: Eere- voorzitter Mr. W. C. Wendelaar, burgemees ter van Alkmaar, Th. van der Klei, voorzit- ter, Mevr. R. P. V. PrinsVlessing, lste secretaresse, MevT. D. A. .Cramer—Schaap, 2de secretaresse, Mevr. T. Zijlstra—van Es, Mevr. C. H. I. WinkelMenike, Mej M E. J. van Rijn, A. G. Bos, R K Kinderbescher- ming, arr. Alkmaar, Mr. W. Stap, „Pro Ju- ventute", arr. Alkmaar, H. van Doom, Le- ger des Heils, afd. Alkmaar, E. J. van Ber- kel, Kinderhulp, afd. Alkmaar, A. Bartelds. NED. LIERV. GEM. Bij de gisteravond gehouden verkiezinf van drie ouderlingen en drie diakenen in de Ned Herv. Gem. alhier, aftr. resp. de heeren A ■Blcm, C. A. de Braal en D. de Jong (die zich niet herkiesbaar had gesteld) en de heeren W Bok. F. W. Roderweijn en W. Vuijk (ook deze stelde zich niet meer herkiesbaar) werden her- kozen als ouderlingen de heeren Blom en de Braal en gekozen de heer A. R. Mulder en als diaken herkozen de heeren Bok en Roder- wijn en gekozen de heer A. Bartelds. BENOEMING SCHOONHEIDS- COMMISSIE. Ter fegemoetkoming aan de wenschen van de zijde van belanghebbenden hebben Bur gemeester en Wethouders de Schoonheids- commissie in deze gemeente met twee leden uitgebreid en wel met een vertegenwoordiger van de gezamenlijke architecten, als hoedanig de heer L. Groen alhier is aangewezen en met een vertegenwoordiger van de samen- werkende organisaties van bouwvakpatroons als hoedanig de heer J. N Stegerhoek alhier is aangewezen BURGER IJSCLUB. In tt Wap-en van Heemsk#rk had Woensdag avond een algemeene ledenvergadering plaats ter besprekmg van ijswedstrijden enz. De Oipkomst was niet groot. ,De voorzitter, de heer Pels, opende om pas halfnegen, (een half uur na den aangekon- digden tijd) zijn spijt uitbrengende voor de slechte opkomst, die slechts 3 pet. van het le- dental bedroeg. Dit is hoogst waarschijnlijk te wijten aan groot vertrouwen in het be- bestuur, maar toch wilde men liever zien dat men zijn persoonlijke belangstelling toonde. Spr. wekte alien met klem op het ledental dat thans 616 bedraagt, te willen helpen ver- hoogen. Deze vereeniging met haar mooie doel om de mindergegoeden te bedeelen heeft groote behoefte aan zeer veel leden om zoo ruim mogelijk te bedeelen. Spr. vraagj hiervoor aller medewerking in het belan-g van de liefdadigheid. Ingekomen was een brief van den heer C. A. Witte, die in verband met zijn benoeming als exploitant in de Unie, zijn funetie als be- stuurslid neerlegde. De heer Pels stelde voor om bij het even- tueel ijsfeest B. en W. te verzoeken om het baantje Singel bij de Heilooerpoort te mo-gen gebruiken inplaats van de Oudegracht-baan. Deze laatste wordt bijna altijd stuk gevaren, terwijl de eerste meestentijds niet doorvaren wordt. Ook de ligging van den Singel zou met het oog op de toeschouwers beter ge- schikt zijn dan de Oudegracht. Een nieuw lid vroeger te Renkum woon- achtig, verweet het bestuur dat het nu pas met plannen voor den dag kwam; z.i. moes- ten de ijsplannen 's zomers reeds klaar zijn. Hieruit bleek, dat spr.. een verkeerde mee- ning had over de Burger IJsclub; hij wist niet dat het uitsluitend een phylanthropische inrichting is, die alleen voor het gewone ijs feest een baantje n-oodig heeft, waarop door leden de prijzen worden verreden, die onder de armen verdeeld worden. Om lid te zijn van een baan moet men zich tot de ALkmaar- sche IJsclub wenden. Met algemeene stemmen werd besloten tot het baantje Singel inplaats van dat in de Oudegracht. Staande de vergadering werden 7 nieuwe leden opgegeven. Na de rondvraag, die geen bijzonderheden opIe\erde werd de vergade ring onder dankzegging door den voorzitter geslo-ten. ALKMAAR. GREOlETEiT aan Handel, Industrie, Landbouw. BNCASSO's op Binnen- en Buitenland, ADMINISTRATIE en beheer van vermogens. KLUISINRBCHTIIiG, Safeioketten en berging van koffers, valiezen. EFFECTED, Coupons. DEPOSITO's op langen en kortsn termijn. PREDIKBEURTEN. A!kmaar. 13 December. Oroote kerk, 10.30 uur, Ds. Deeiman. Consistoriekamer, Woensdagavond 7 uur, Ds. Baar. „Waakt en Bidf", Woensdagavond 8 uur, Ds. Jukema. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Luirjng (vac.-Ds. de Pree.) Evcngelisch-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Rem.-Gerejormeerde kerk. 9 uur, Jeugd- kerk; 10.30 uur, Ds. Cramer. Gerej. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. H Avond- maal; avond 5.30 uur, Ds. Meij-er. H. Av en Nabetrachting. Collecte algemeene doeleinden H erst eld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en avond 5 uur en Dorderdagavond 8 uur, dien^t. Tuinzaal Harmonie, Oonderdag 17 De cember a.s. des avonds 7 uur Ds. P. Zandf van Delft. LEGER DES HEILS. Zondag 13 Dec. 7 uur v.m Bidstond; 10 uur, Heiligingsdienst; 3.30 uur n.m. Samen- komst voor soldaten, oud-so'daten, recruten en bekeerlingen; 7 uur n.m. Bidstond; 7 30 uur n.m. Openbare samerkomst. Al deze bij- eenkomsten worden geleid door kolonel Feen- stra (veld secretaris). 1,5 Dec., 8 uur, Soldaten-samenkomst. 17 Dec., 8 uur n.m. openb. sam^^ko-mst. Doopsgcz. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. UIT DE OMGEVING. Haw. Gcmeenten. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Evangelisatielokaal .,Maranatho"10 uur en av. 6.30 uur, de heer J. J Ruijs: om 2 uur, Zondagsschool. Woensdagavond 8 uur, Biibellezing. N.V. vh. Herms.C^ Voordam C 9 ;ter&Zn. Alkmaar. Evangelisatielokaal ,J.ooft den Heer", Kerkelaan 16, 10 uur, de heer Stavenga; 2 uur, Zondagsschool; 8 uur, Samenkomst. Woensdagavond 8 uur, Bijbelbespreking Van Reenenpark 6. EGMOND a/d. HOEF, 10 uur, Ds. Spelberg. EGMOND a/ZEE, 10 uur, Ds. Roobol. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Loyser. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. HEILOO, Evangelisatielokaal 10 uur, Ds. Visser van Enkhuizen. HENSBROEK, 9.30 uur, Ds. Reddingius. HEERHUGOWAARD, 2 uur, Ds. Staal. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OBDAM, avond 7 uur, Ds. Kruizinga. STOMPETOREN, 9.30 uur, Ds Heep. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. UR'SEM, geen dienst. T LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.15 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Bioscopen. Programma's van 11 tot en met 17 December. Cinema Americain. Hoofdnummer: Het ijzeren Paard (Melo- dramatisch). Hoofdrollen George O'Brien en Madge Bellamy. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer: Een dwaze Weddenschap. (Sensatie). Hoofdrol Lord Aiding. Victoria Theater. Hoofdnummer: Sherlock Holmes (naar het bekende werk van Conan Doyle). Hoofd rol: John Barrymore. (Sensatie). ALKMAAR, 11 Dec. 1925. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 646 hectoliters. 240 H.L. tarwe 14.5016, 146 H.L. gerst Zwanenhals 14 50, chev. 12.25—/ 13, 106 H.L. haver 1150-/ 13 51 H.L. boonen: bruine boonen 2023, citroen boonen 36, duiven boonen 15 75, witte boonen 20—/ 23, 3 H.L. geel mos- terdzaad 50,- 100 H.L. erwten: groene (kleine) 16.50—/ 17.50, (groote) 43 45, grauwe 4448 per 100 kilo. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Eduardus Schuit en Anna Jacoba Maria Veer GEBOREN Anna Pieternella, d. van Evert Cornells van Ingen en Johanna Mante. OVERLEDEN: Agatha Hendrika Bijleveld, 74 iaar. i'rovirsciaal nieuws OUDE NIEDORP. Gisteravond vergaderde de IJsclub Oude- Niedorp, in het lokaal van den heer A. Mijts te Verlaat. 7 Personen waren tegenwoordig. Nadat de Voorzitter de heer A Mijts de vergadering met een welkom had geopend, en de notulen na lezing werden vasigesteld, werd de rekening over het afgeloopen jaar nagezien door de heeren D. Kriller en A. Mijts en op advies van deze heeren' goedge- keurd met een voo-rdeelig saldo groot 168.56 Ontvangen was 173.8914 (dit was het sa!do van het vorige jaar want contributie was niet geind). Uitgegeven 5.33 Tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Langedijk in de plaats van den heer P. de G-eus, niet "herkiesbaar. In de plaats van Jb. Pluister, vertrokken, werd tot bestuurslid gekozen den heer F. Leek. Na eenige bespreking werd bij stem ming uitgemaakt om geen afgevaardigde naar de algemeene vergadering van IJ. H. N. die gehouden zal worden te Amsterdam den 14 Dec. a.s. te zenden. Voorts werd be- s'oten bij goed ijs kinderwedstrijden te hou den, een en ander aan het bestuur over te laten. Hierna werd de vergadering na rondvraag die niets opleverde door den voorzitter met woorden van dank gesloien. Het schilderswerk van de nieuwe te bouwen arbeiderswoniiigen te Zijdewind voor rekening der gemeente is door B. en W opge- dragen aan den laagsten inschrijver W. Lan gedijk alhier. Oemensjd Nieuws VERASSING MEVROUW W. DRUCKER. Gistermiddag heeft op Westerveld de ver- assing van het stoffelijk overschot van me- vrouw W. Drucker, presidente wan de Vrije Vrouwenvereenigir.g plaats gehad. Onder de aanwezigen waren leden van het hoofdbe- stuurj mevrouw Van Buuren-Du Alosch. mej. Friesiandtj namens ae Vereeniging van Staatsburgercssenm; rouw Jacobson-Deen, namens den Joodschen Vrouwenraad; dr. Aletta H. Jacobs, mej. mr. E. C. van Dorp, oud-lid der Tweede Kamer; mej. Suze Groe- neweg, lid der Tweede Kamer; mej. Johanna Naber, namens den Natiornlen Vrouwen raad, welks presidente, mevrouw Doorman- Kielstra, verhinderd was, de eere presidente mej. E. Baelde, van Rotterdam, en de vice- presidente, mevrouw Van den Berg-Wiliink. Als slippendraagsters deden dienst mevr. Carno-Barlen, mej. Plaat, mej. /Verwey Me- jan en freule Wichers. Als slippendraagsters deden dienst mevr. Carno-Barlen, mej. Plaat, mej. Verwey mejaa en freule Wchers. Mevrouw Carno-Barlen, secretaresse van de Vrije Vrouwenvereeniging, was de eerste spreekster. Mevrouw A. M. Koek-M older sprak na mens het hooidbestuur van de vrouwengroep uit den Vrijheidsbond. Daarna sprak mej. A. Pola'lc, van het bu reau voor vrouwenarbeid. Mevrouw Wibaut-Bardenis van Berlekom sprak namens den bond van s. d. vrouvven- clubs. De heer Koperberg sprak namens het hoofdbestuur van de vrijdenkersvereeniging De Dageraad, van welker boofdbestuifr me vrouw Drucker vroeger lid is geweest. De heer Het Lain bracht aan de overlede- d He voor wat zij op filantropisch gebied heeft gedaan. Mej. E. Baelde, uit Rotterdam, persidente van den Internat. Vrouwenraad en vice-pre- sidente van den Nationalen Vrouwenraad, legde namens beide organisaties een krans op de baar. Mevrouw Van Schaick—Dobbelman sprak namens de vereeniging voor onderlinge vrou- wenbescherming. Vervolgens spraken nog mevrouw Schmidt Preyes, mevrouw v. d- Hoeve-Bakker, namens de Vereeniging van Staatsburgeressen; me vrouw Van Byma-Heyman, namens de Nooit- meer-oorlog-federatie; zuster E. Verwey Me- jan, namens Nosokomos; mej. C. Huysinga, namens de Unie van Vrouvyenbelangenme vrouw Van telegraaf- en telefoonpersoneel mevrouw Rutgers-Hoytsema en mej. Suze Groeneweg, die, als eerste vrouw in onze volksvertegenwoordiging, een woord van eer- biedige hulde bracht aan de overledene en opwekte, haar voorbeeld et volgen. Vervolgens daalde de kist, waarbij mej. Truus de Bruyn Ruhe in Frieden, van Schu bert zong. Daarna sprak freule S. Wchers, die in kor- te woorden nog eens het leven van de over ledene herdacht en namens de familie en vrienden dank zegde voor de belangstelling. ZOMERTIJD De heer van Rappard c.s. heeft op het wets voorstel-van der Waerden inzake den zomer- tijd het volgende amendement ingediend: „In art. 1 worden na het woord „minuten" ingevoegd de v/ocrden en in plaats van „Tusschen 18 Maart en 9 October", „Tus- schen den Zondag volgende op den laatsten Zaterdag in April en den Zondag volgende op den laatsten Zaterdag in September. De heer J. J. C van Dijk, c.s. heeft op het wetsvoorstel Braat inzake den zomertijd eec amendement voorgesteld om in art.l in plaats van „tusschen 31 Mei en 1 September"* te ie- zen: „tusschen 10 Me: en 9 October". MISHANDELING. De barbier A. T. in de Rosestraat te Rot terdam kreeg Woensdagavond in zijn zaak bezoek van een man, die zich liet scheren en knippen. De barbier vroeg daarvoor 70 cent. De geschoren en geknipte man beweerde niet meer dan 65 cent schuldig, te zijn, volgens het tarief van den Kappersbond. Over het verschil van 5 cenlen ontstond twist, waarbij de barbier een slag in het gelaat kreeg, die hem het bewustzijn deed verliezen. Toen hij weer bij kennis kwam, waren de dader eh twee andere -mannen, die in zijp gezelschap waren, verdwenen. DR. LORENTZ HULDIGING. De correspondent van de N. R. Crt. te Leiden meldt: Mevrouw. prof. Curie uit Parijs wordt van- avond te Leiden verwacht met het oog op de huldiging van prof. Lorentz, morgen, in het Leidsche universiteitsgebouw. WIJZIGING INVALIDITEITSWET. U1TVOERING OUDERDOMSWET. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van art. 20 der Invaliditeitswet en tot uitvoe- ring van art. 4, eerste lid der Ouderdomswet 1919 en nadere vaststelling van de middelen voor de dekking van de uit te keeren renten* bedoeld bij de artikelen 28 en 37 der- Ouder domswet 1919. NEDERLAND EN RUSLAND. De heer Duys, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van buitenlandsche za- ken de vofgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de verte- genwoordigers der Russische Sovjet-regeering aan de Belgische regeering hebben medege- deeld, dat zij er de voorkeur aan zouden ge- ven van de-haven van Antwerpen gebruik te maken, liever dan dat Russische schepen Rot terdam aandoen, omdat de Rotterdamsche ha ven, volgens hun meening, te veel onder En- gelschen invloed zou staan? Zoo niet, is de minister dan bereid een onderzoek in te steL 'ten naar de vraag of inderdaad zulke mede- deelingen zijn gedaan? Is de minister niet van oordeel, dat in ieder geval ook hieruit weder blijkt, de groote nocdzakelijkheid, om zoo spoedig mogelijk met Rusland tot regdmatige handelsbetrek- kingen te komen, desnoods door voorafgaande officieeile erkenning der Russische Sovjet- republieken? Indien de minister tot dit laatste net het ini- tatief wenscht te nemen, is hij dan bereid mo de te deel en welke officieele middele nhem dan ten di-enstc staan, ten einde de handelsbelan- gen van Rotterdam, en dus- van ons land, of- ficieel te kunnen beschermen tegen dergelijke beweringen? j HET 250 JARIG BESTAAN VAN H'ET KORPS MARINIERS. j! Receptie in de kazerne. Gistermorgen heeft in de kazerne aan hef Oostplein te Rotterdam een druk hezochte ontvangst plaats gehad van deputaties en particulieren die het korps kwamen geluk wenschen. De bezoekers werden ontvangen door kolonel Groen, overste Oele, oyexste is meestai een niet bedoelde bergpiaats voor drukwerk. dat men aan z'n klanten doet toekomen. Goed uitgevoerd zal het niet zoo gauw weggedaan worden, als drukwerk, dat een slecht verzorg- den, slordigen in« druk maakt. Over de resultaten van uw aankondi- gingen, prospecti, en al aw overige drukwerken, zult ge tevreden zijn, wan neer gij ze laat ge- reed maken bii de;

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2