Houtveiling Esschen MM, Een Hois, Inboedel, Belanpjk Boelhuis Kofflehuis- en Restauranl-lnventaiis. Keukenbenoodigdiieden. Gras- en Rietverpachting m de Schermeer. B0MLHU1S Mr. J. W. van der Heide, GRASGKWAS Het Hotel, Gale-Restaurant en PensLn van ouos „Pe Rustends Jagei", x RAADSELHOEKJE. in de bosschen van ..Nljenburgh* TE HEILOO, Advertentkn Openbare Verkooping Schermerborn. rrjtiere groenfen en vroegere aardappeTen zijn zeer goed te noemen. De uitkomsten voox de sluitkool zijn tot nu toe verre beneden de verwachting gefoleven; misschien is er gedu- rende den winter nog wat op te halen. Kenne- merland heeft met den aardbeienteelt dit jaar weer eens een zeer goed jaar gemaakt, het- geen zeer gewenscht was, daar de laatste ja- ren zeer slecht waren geweest. Vervolgens stond spr. stil bij de pas inge- voerde hcoge Duitsche tarieven. Sommige tuin bouwproducten blijven ondanks alle reduc- tie's in den laatsten tijd bedongen nog zwaar belast, zoodat de tuinbouwer misschien naar andere afzetgebieden zal moeien uitzien. Na de verschillende gasten te hebben wel- kom geheeten en speciaal ir. Bonthms dank te hebben gezegd voor hetgeen hij den laat sten tijd heeft gedaan om in de onderhande- lingen met de Duitsche regeering zooveel mo- gelijk reductie op het nieuwe tarief te verkrij- gen, als slechts mogelijk was. verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Mededeelingen. Bij de mededeelingen zei de voorzitter, dat er twee commissies zijn benoemd om orde ir. den aankoop van zaaizaderi te brengen. De eene commissie helft den aankoop van bin- nenlandsche zaaizaden bestudeerd en daarvan rapport uitgebracht. De commissie inzake de huitenlandsche zaaizaden heeft nog geen rap port uitgebracht Zij heeft zich in verbinding gesteld met de Nederlandsche vertegenwoor- digers in het buitenland, oa. met den rijks- landbouwconsulent te Rome, dr van Rhijs, door wiens bem'ddeling zaaizaad is betrok- ken. oa. van bloemkool In verband met het verplicht zijn van vei- linsgvereenigingen om ingeschreven te zijn in het handelsregister deelt mr. Niemoller mee, dat veilingsvereenigingen, welke cooperate- ve vereenigingen of naamlooze vennoot schappen zijn, zich moeten laten inschrijven Van de vereenigingen, welke Koninklijk goedgekeurd zijn volgens de wet van 1855, meende de heer Niemoller, dat zij niet be hoefden te worden ingeschreven, daar de veilingsvereeniging zelf geen handel drijft Tenslotte is echter uitgemaakt door den Hoo- gen Raad, dat ook de vereenigingen. volgens de wet van 1855 geconstitueerd, zich moeten •laten inschrijven. Omtrent de contributie-be taling heeft het centraal bureau met het mi nisterie van arbeid een overeenkomst getrof- fen, daar sommige kamers van koophande! den iaarlijkschen omzet als het kapitaal aan- nemen, waardoor de groote veilingen vooi;al een veel te hooge contributie zouden moeten betalen. De eindrekening over het boekjaar 1924 1925 sloot in inkomsf,en en uitgaven op 11.074. Overeenkomstig het verslag van de commissie met het nazien van de rekening be- last, werd deze onveranderd goedgekeurd De begrooting voor het dienstjaar 1925 1926 sloot in 'inkomsten en uitgaven op 4425. waarbij als sluitoost 45 voor on- voorziene uitgaven; waarbij de contribut e is bepaald op 1/70 pet. van den omzet der aangesloten veilingen bedraagt in totaal 3400. Bij de besprekiog der begrooting merkte de heer Prins op, dat de post voor onvoorzien zeer laag is- De begrooting werd onveranderd goedge keurd, zoodat de contributie voor 1925— 1926 wedercm is bepcald op 1/70 pet van den omzet met een m nimum van 10. Hierop had de bestuursverkiezing plaats. De periodiek aftredende leden, welke door het bestuur weer candidaat zijn gesteld: de heeren W Gutlcer te Warmenhuizen, D Kool haas te Twisk en Th. Roosje te. Grootebroek, werden herkozen. Het verplicht veilen van te velde ge- keurde aardappels. Hierna was aan de orde het voorstel van de Langendijker GroentercenTale te Broek op Langendijk. Deze vereeniging stelt voor, dat de prov peiale comirsie het verpVcht vei len van te velde gekeurde aardappelen ten zeerste zal bevorderen. In de toelichting merkt de vereeniging op, dat het verplicht veilen reeds lang door de tuinbeuwvereemmngen met goede resultaten is aan|rencm°n S~mm;- ge keuringscommiss es houden bedoeld arti- kel buiten de veilingen, hetgeen beslist nadee- lig werkt. Het bestuur ging volkomen accoord met dit voorstel en lichtte zijn standpunt nrder toe bij monde van den secretaris, den heer W Balk. Het meende, dat in de naa'ste toekomst dan ook de te velde gekeurde aardappels na de veil'ngen moeten worden verkocht, hoewel de keuringscommissie. ingesteld door de Ko ninklijke Nederlandsche'Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, van een andere meening zijn. De heer de Boer zette het standpunt van de Langendijker Grcentencentrale nader uiteen Spr meende bovendien, dat de handel recht heeft op dat product. De heer Groen, secretaris van de provin ciate keur ngsccmmissie en vertegenwoordi- ger van den Noorder Marktbond, zette uit een, waarom die commissie meent, dat veiler. niet mogelijk is. De goedgekeurde aardappel gaat niet weg voor de consumptie, doch dient voor pootgoed voor de producenten. Voor den verkoop daarvan heeft de handel zich nooit ge'nteresseerd; wel heeft zij in het buitenland afbreuk gedaan aan den gceden naam van de pootaardappels. Bovendien heeft de handel geen afzetgebied voor die aardappels, im- mers, zij kan goedgekeurde aardappels koo- pen, doch ze dot het niet Het veilen is ook nog geep enkele maal gelukt. Wordt uit het voorstel het woord „ver plicht"' weggenomen, dan kan de Noorder marktbond er wel mee accoord gaan. Ir. Rietsema ging absoluut mede met den heer Groen. Spr. meende, dat de pootaardap- pel niet voor veil'ng geschikt is, omdat vei menging met andere posters de waar totaal waardeloos maakt, terwijl deze vermenging daar niet geheel kan wordeq tegen gegaan. De handel moet dus plaats hebben direct tus- schen producent en hij, die de waar noodig heeft. Pas wanneer absolute waarborgen aanwezig zijn, dat knoeierij niet mogelijk is. is veilen van goedgekeurde pootaardappels mogelijk. Over dit onderwerp voerden nog verschil lende sprekers het woord. Zoo werd opge- merkt, dat de provinciate keuringscommissie zeer goed werk heeft verricht, zoodat zij meer waardeering verdiende dan op deze vergade- Ting tot uitlng kwam. De voorzitter meende uit de discussie te mogen opmaken, dat alien Het eens zijn, dat men in de toekomst moet komen tot veilen, alleen is men het over het tempo niet eens. In verband hiermede raadde spr. aan om niet te hard van stapel te willen loopen, doch ten slotte zal, dit leert de geschiedenis, verplicht veilen er moeten komen. Spr. stelde daarom ook voor het \yoord „verplicht" uit het voor stel te lichten. De provinciale commissie dan met de provinciale keuringscommissie over- leggen, welke weg moet worden gevolgd. Nadat nog een paar sprekers het woord hadden gevoerd, werd overeenkomstig het voorstel van den voorzitter besloten. Invoerrechten op Brusselsch lof. Hierop was aan de orde het voorstel van de veilingsvereeniging De Volharding te Wognum: Wordt door onze regeering, gedurende het tijdvak 15 October—15 Mei, invoerrecht op witlof van Belgie geheven? Zoo ja, is deze dan voldoende voor een goede ontwikkeling van eigen productie. Zoo neen, is het dan niet wenschelijk stappen bij de regeering te doen, om, zij het slechts een ichte bescherming ten opzichte van dit pro duct te verkrijgen? Ter toelichting zei de veilingsvereeniging: Toen voor eenige jaren onze tuinders een begin maakten met het kweeken van witlof. waren de prijzen nog heel goed te noemen De aanvoer was toen echter van zeer geringe beteekenis en bovendien was het h.er klaar, wanneer Belgie's aanvoer sterk verminderde. De laatste jaren is dit geheel anders geweest. De teelt van dit product heeft zich hier meer en meer uitgebreid, maar ook vervrcegd, waardoor nu een groot gedeelte klaar is, wan neer Belgie onze markten nog vol stopt. Dit is van zoo'n groote beteekenis op den prijs, zoodat er van een loonenden prijs geen spra- ke meer is. Het feit echter, dat dit product hier op verschillende plaatsen, wat kwaliteit betreft, met succes kan worden gekweekt en de neiging tot het kweeken en uitbreiding van dit product aanwezig is, meent ons bestuur dan ook, dat, wil men een ge vrucht zien in de ontwikkeling dezer teelt, wil men de bin- nenlandsche behoefte, die werkelijk niet klem meer is, voorzien door de productie van onze eigen kweekers, het een aller noodzakelijkst belang is, Belgie, onze eerste concurrent in deze, niet geheel en al maar vrij onze markten te laien volstoppen. In het prae-advies merkte het bestuur op, dat het van oordeel is, dat het niet crp den weg licht der organisatie, te bevorderen, dat in voerrechten zullen worden geheven van en kele producten, die. af en toe ons op eigen markten beconcurreeren. Verder verwees het bestuur naar de inleiding van den heer Va!- star, waarbij dit onderwerp nader behandeld werd. Mede in verband met de te houden inlei ding van den heer Valstar werd besloten het voorstel van de veilingsvereeniging te Wog num aan te houden tot na die intending. Onze reclamedienst. Hierop hield de heer W. Balk een inleiding over den reclamedienst. Spr. wees er op, dat reclame voor de tuin- bouwproducten noodig is, zoodat b.v. op een vorige viergadering zonder oppositie 10.000 werd gevoteerd voor de reclame. Dit voor- beeld van Noord-Holland is door andere pro vinciale organisaties gevolgd, zoodat het Centraal Bureau ook 25.000 beschikbaar stelde. Inolaats van de provinciale reclame is dan ook nu de gecentraliseerde reclame door het Centraal Bureau gekomen, daar dit voor het b nnen- en buitenland meer ge wenscht werd geacht. Daartoe werd besloten. dat de veilingen naar rato van haren omzet zouden bijdragen. Men meende, dat daartoe alien zouden'willen medewerken, doch dat liep tegen. Spr. meende daarom, dat de be- sturen en leden der veilingsvereenigingen moeten worden gewezen op de noodzakelijk- heid van reclame. Spr. zette uiteen, dat recla me v,oor een bepaald product ook haar nut afwerpt, voor die tuinders, die dat product n'et telen. Kan men n.l. door reclame het ge: bied van 6en product vergrooten, dan zal bij groote productie de prijs van dat product en daarmede van andere producten, niet worden gedrukt. Hierna ging spr. na hoe de bijdragen wor den cpgebracht. Gestort is in totaal 29-999 en toegezegd 3000. Noord-Holland met een omzet van ruim 13 000.000, heeft 600^ gestort. Zuid-Hclland met een omzet van pl.m. 21.000.000 heeft 13.000 gestort. Voor het bedrag van 6000 is door vier groote veilingen 4000 eestort Er cntbreken daarentegen versch llende kleine veilingen terwijl minder gunstige financieele toestanc niet steeds als reden kan worden opgegeven Pas, indien alien bijdragen, en voldoende bijdragen, is het mogelijk de reclame zoo ra tioned mogelijk te voeren. Daarom is het noo dig, dat alle veilingsvereenigingen in hare vergaderingen de ncodzakelijkheid van een goed cpgezette reclame gaan bespreken. Naar aanleiding van het gesprokene, merk te ook de voorzitter op, dat nog veel te veel veilingsvereenigingen in gebreke zijn geble- ven, om den reclamed'enst te steunen. Op de bestuursleden en afgevaardigden rust d,e plicht cm ter vergadering op de noodzakelijk- heid van financieelen steun voor de reclame te wijzen. Invoerrechten. Hierna hield de heer Valstar een inleiding over de Duitsche invoerrechten en invoerrech ten in het algemeen. Nu de onderhandelngen met DutschLanc zijn afgeloopen, meent spr. het gewenscht eens na te gaan wat het resultaat is van die onderhandeungen. In de eerste plaats memoreerde spr. in het kort de onderhandelingen, welke zijn gevoerd en de overeenkomsten, welke daaruit zijn voortgevlceid; alsmede de grondslagen, waar op die overeenkomsten zijn gebaseerd. Door de meest begunstigings-clausule heb ben verschillende tuinbouweentra groote voordeelen gekregen. Zoo het Westland voor druiven en tomaten, doordat Italie zeer gun stige bepalingen had kunnen bedingen. Ondanks dit afles mag men niet al te opti- mlstisch zijn, omdat het tenslotte de vraag is, of de verkregen reducties van het invoer recht zoo matig zijn, dat het den uitvoer niet in den weg staat. Het meest heeft echter de Duitsche tuinbouwer geprofiteerd, immers op alle artikelen worden nog rechten gehe ven. Bovendien gaan de reducties soms op een zoodanig tijdstip in, dat de Nederland sche tuinbouwer er zeer zeker veel nadeel van zal ondervinden. Een recht van 300 per waggon pcen blijft b.v. tenslotte veel te hoog. De sobere resultaten, welke de commissie tenslotte in hare onderhandelingen met Duitschland heeft bereikt, zijn toe te schrij- ven aan de omstandigheid, dat wij in onze handeispoiitiek geen wapenen in handen heb .de ben, zooals andere landen, die daarvoor in voerrechten tegenover invoerrechten kunnen zetten. In dit verband betreurt spr. het, dat- onze economische politiek een poiitieke zaak is ge- worden, waardoor men de vragen niet meer zuiver kan behandelen. Dat men tot nog toe zoo goed er is afge- komen, is daar aan toe te schrijven, dat hooge prijzen worden gemaakt. Dalen deze, dan wordt de toekomst zeer donker. Spr., die als tuinbouwer vrijhandelaar is, meende toch dat men over retorsie-maatrege- icn meet kunnen beschikken. Alle landen, die invoerrechten heffen, konden tegenover Dutschland veel betere bepalingen in de over eenkomsten verkrijgen dan Nederland, dat niets heeft ,.aan te bieden". Om te maken, dat de Nederlandsche tuin bouwer, ook zonder retorsie-maatregelen het hoofd boven water kan houden, dient men alles te doen wat daartoe kan medewerken. Immers, de retorsie-maatregelen kunnen vro- me wenschen blijven, doch de tuinbouwer kan door reclame en door het zorgen voor een uit- stekend product zich op de huitenlandsche markt zoo sterk mogelijk maken. Ir. Bonthuis, rijkstuinbouwconsulent in al- gemeenen dienst en voorzitter van het Uit voer Controle Bureau, merkte op, dat, hadden de Nederlandsche onderhandclaars meerdere wapens gehad, dan het geval was, dan had men meer kunnen bereiken. Dit is spr. als lid der commissie wel gebleken. Dat nog zoo veel is bereikt is wel voomamelijk te danken aan het feit, dat andere landen gunstige be palingen voor hunne producten hebben ver kregen mede van prifiteert. Op het moment heeft Duitschland n.l. met 43 landen een meest begunstigingsovereenkomst getroffen. Die producten, welke echter Nederlandsche specialiteiten zijn, komen er het slechts af. Zoo wijst spr. op de Noord-Hollandsche sluitkool Bij de onderhandelingen is men van 4 mark had gewenscht per 100 K.G. Voor de oorlog was het vanaf 250 mark. Hierbij dient men te bedenken. dat men ook den Duitschen koolbpuw heeft willen be- schermen. Voor een commissie zou het van zeer veel belang zijn, indien zij meer had aan te bie- den, dan thans het geval was, doch aan re torsie-maatregelen zitten haken en oogen. Wel hebben de Duitsche onderhandclaars er meermalen op gewezen, dat de onderhande lingen veel beter zouden hebben gevlot, in dien de Nederlandsche onderhandelaars re ductie op ons tarief hadden kunnen aanbie- den. Voor invoerrechten voelt spr. niets, doch re- torsiemaatregelen kunnen zeer gewenscht zijn: dit aan het adres der vereeniging te Wognum. Zoo wijst spr. er op, dat de voor zitter der Duitsche commissie ons fiscaal ta rief van 8 pet. ook protectie noemde, terwijl wij ons als vrijhandelaars beschouwen. Voor een eerste klas artikel is echter op elke buitenlandsche markt, mits het tarief niet te hoog is, steeds afzet te vind^n. daarom dient het werk van het Uitvoer-Controle-Bu- reau zooveel mogelijk te worden gesteund. De heer Prins meende, dat men al wel reeds met retorsie-maatregelen kan begin- nen, b.v. ten opzichte van de Duitsche kali- zouten. Worden die daardoor duurder, dan kan "men kalizouten uit den Elzas betrekken. De heer Valstar merkt nog op, dat de heer Bonthuis nogal optim'stisch is gestemd Stelt men zich op het standpunt, dat er niet meer was te bereiken, dan kan men zeer zeker te vreden zijn. Aan de vereeniging te Wognum zei spr, dat het met het witlof een heel andere kwestie is als men daar meent. _De prijzen, die de Belgen voor het witlof krijgen, zijn zoo hoog, omdat zij een goed product op de markt bren gen en de Nederlandsche teiers n'et. In ons land is men nog niet op de hoogte van die teelt. Bescherming zou dan ook verkeerd wer- ken. Bovendien aehtte spr voor ons tuinbouw exporteefend land bescherming uit den booze. Tengevolg van de inleiding van den heer Valstar en het gesprokene door ir. Bonthuis, trok de vereeniging te Wognum haar voorstel in. Uit de vergadering werd aangedrongen, om de kwestie van retersie-maatregelen eens te laten behandelen door een econoom op de ver gadering van het Centraal Bureau, daar men meent, dat men die kwestie niet kan over- zien. De heer Valstar wees, in verband met de reclame er op, dat er in Noord-Holland nog 9 vereenigingen niet aan het reclame-fonds mededoen. Blijft dit zoo, dan zet de centrale organisatie de reclame stop. Men stelt zich nl. op het standpunt, dat het niet aangaat, dat verschillende organisaties zullen profitee ren van de reclame, door andere gemaakt. zonder er zelf toe bij te dragen. Blijven deze afzijdig, dan laat men liever de reclame eeni ge jaren rusten, dan op deze manler door te gaan. Het wil spr. voorkomen, dat de fout voor een groot deel schuilt bij de bestursle- den, die de kwestie der reclame niet aan de orde stellen of niet genoeg op de noodzaak er van wijzen. De vergadering werd hierna gesloten. Voor Meineren. 1. Hortensia. Begonia. Dotterbloem. Speenkruid. Kamperfoelie. Klaproos. 2. Ren, aren, arend, Barend. 3. Wol, mol, tol, bol, Nol, hoi, vol. K A L K A D E L L E. N A K L A P voor school staatsie- OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Kruisraadsel. Op de staande zoowel als op de hggende kruisjeslijn komt de naam van een resi dence in den Oost-Indischen Archipel. X .X. .X. xxxxxxx x. X. rij een medeklinker. iets wat je op en leert. een ander woord voor wagen. 't gevraagde woord. schoeisel. een verkorte meisjesnaam. een klinker. Welke roofvogel wordt met denzelfden naam aangeduid, als een dorp in Noord-Brabant? Verborgen landen. 't Is net of het wit al iets vuil begmt te worden. De generaal verwierf veel roem en ieder. die onder hem diende, zou voor hem door het vuur loopen. Dit is een mooie Apol en dat een fraaie Mesdag. Wij maakten een fietstocht naar Gent in iets meer dan drie dagen. Mijn eente wordt soms gebruikt bij het sluiten van brieven. Mijn tweede is al- tijd fijn en mijn geheel een verfstof. Voor kleineren. 1° 2° 4° 5° 6° T 2. 3. 4. 1. X X X X X X X X X Op de kruisjeslijn komt, van boven naar beneden gelezen, de naam van een boom. 1° 2° OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT T VORIGE NUMMER. Voor grooteren. Boston. Senegal. Beer. Olga. Slot. Teen. Oder. Nico. 3. De huishuur wordt per maand berekend. (Perm Neen, het wordt te laat. Ik wil naar huis (Wilna.v Het spijt mij, dat ik tegen u aanliep (Genua. Hij zat daar als een oud, ineengedoken mannet;e. (Udine Kijk toch eens naar Jacob: armen en beenen alles b°weegt hij (Barmen. 4. Samarinaa, Maand, nis, Saar, mai's. 3° 4° 5° 6° 7° 8C 9C 3. 4. rij een mefsjesnaam. een ander woord voor slot. een Romeinsch keizer. iets wat wij alien heb ben. een knaagdier. een pak, zak. een stookplaats. een jongensnaam. een vogel. Met k als eindletter ben ik een dier, met m zeer gevaarlijk, met s besta ik uit meer dan een, met t ben ik een visch, met b een jongensnaam, met 1 een rond voorwerp en met f een ziekte. Schrijf tusschen onderstaande woorden een woord, dat zoowel achter het eerste als v6or het tweede geplaatst kan worden om een goed nieuw woord te vormen. Haar vraag Kap visch Blo°ro lood Fruittak Schi'd vinder Bord mand Welk klein vischje kun je maken van: 1 a n g a a r. op Maandag 21 December IMS, voorm. 10 uur pracies, van pl.m. 150 parken zwaar alsmede van een groote partjj TOPHOUT (Brandhout). Te beginnen op de binnenplaata van Huize „Nijenburgh.". Betaling vdor 1 Augustua 1926. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder. op MAANDAG, 21 DECEMBER 1925, voorm. 9 uur (precies) in het gebouw „DE UNIE" aan de Koorstraat No. 10 te ALKMAAR, van den geheelen nagelaten inboedel van wijlen den heer H. Th. R. CUIJPERS, in leven exploitant van gezegd gebouw „DE UNIE", waar- onder: Salon-ameublem|ent, huis- en slaap- kamermeubelen, buffet, 2 piano's, in- sluithaard en ka :hets. tafels, stoelen, kasten, spiegels, schild-.rijen, pendule met coupes, vast kleed, vloermatten en kleeden, loopers, glas- en over- gordijnen, larapen. eetservies, cylin- dermangel, porcelein-, gias- en aar- dewerk, enz.. enz. Rartij koffie-, thee- en chocolade kop en schotels, bordeu, assiettes hors d oeuvre schaaltjes, compote- groenten-, vleesch- en opdienschalen room- en melkkannetjes, suikerscho teltjes, glaswerk, enz. Gasfornuis, geem. fornuis, diverse gasstelleu, bak- en braadpannen, taart- en puddingvormen, vleesch- snijmachine, gehaktmolen, aardap- pelschilmachine, potten, pannen, enz. Broedmachine, kunstmoeder, aan- loopren, tuingereedschap, enz. Te zien ZONDAG, 20 DECEM BER van 12—4 uur, tegen betaling van 10 cent ten bate van Liefdadig- heid naar Vermogen. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder. Notaris te Alkmaar, is voornemena op Donderdag 7 Januari 1926, des avonds 6 uur, in het Caf6 „de Bonte Koe" van den Heer H. VISSER te DRIEHUIZEN, in het openbaar te verkoopen: ingericht tot bakkerij, met ERP •n GROND aan de Zuidervaart in de Schermeer, gemeente Akersloot, kadaster SeQjie B nommer 213, groot 12.90 aren. Behoorende tot de nalatenschap van den Heer J. JONKER. Het perceel is in eigen gebruik. De jaarlijksche verpachting van het Van DIJKEN en WEGEN en van het RIETGEWAS in en om de SCHERMEER zal plaats hebben op 31A AND AG 28 DECIiMBER 1925, in de herberg van C. RENSES te Stompetoren. Met het grasgewas zal worden begonnen des voormiddags 10 uur precies en met het rietgewas des namiddags omstreeks li uur. Dijkgraaf en Heemraden van de Schermeer: P. COUWENHOVEN, Dijkgraaf. Mr. D. SLUIS. Secretaris. CASTH1CUM. Notaris J. P. STUIJT te CastTi- cum zal op D1NSDAG 15 DECEM BER 1925 om 10 uur v.m in na te melden hotel publiek verkoopen: staa&de en gelegen te Castricum in het centrum op den hoek van Rijks- straatweg en Bakkummerweg, be- staande uit ruime cafelokaliteit met terras, groote concertzaal, logies- gelegenheden, bijgebouwen, alles voorzien van moderne gemakken, gro-ote afzonderlijke stalling en garage en tuin of boomgaard, ge heel groot 10.30 aren. Te veilen in 4 perceelen en combinatie. Eigendom van den Exploitant J BLAAUW. Het geheel teent zich uitstekend tot uitbreiding in verband met toe- nemend vreemdelingenverkeer. Michtingen ten kantore van ge- noemden Notaris, des Zaterdags in Cafe KOETSVELD te Alkmaar en ten*kantore van Notaris J. D. BOERLAGE te Velsen. j Notaris KRUIMEL te Oterieek zal op WOENSDaG 16 DECEM BER 1925, des voormiddags 91/2 uur, in het cafd van den heer J. KOSTER te Schermerhorn, voor d» erfgenamen van mej. de Wed. H. EIJSKER, publiek verkoopenera zddr net onderhauden w.o. mah. houten Amenblement, als tafel, 2 leuningstoelen, 6 stoelen, eikenhouten secretaire (antiek), diverse tafeltjes, kasten, karpetten, kaohel, pluche tafelkleeden, Wee- ner stoelen, spiegels, vazen, divers glas- en aardewerk, loopers, fornnis, keukengerei, eenig kopergoed, bed- degoed, w.o. drie veeren beddea met toebehooren en wat verder zal worden aangeboden. Bez'chtiging daags te voren vtm 15 uur.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7