Ilkmaarsche Ceurant Bronchitis Abdijsiroop ALCMARIA II HAA ILEM II ¥raag @1 iiantiod. Honderd Zeven en Tilntigste Jaargang. Zaterdag 12 December. Radio-HoeSsje. ALCMARIA. VICTlilX. No. 293 Tafelbobr'maclnne Flott z.g.a.n. 2 snelh. tot 10 m.m. met parallelschroef en tafeltje 22.50, gebruikte borstboor Killo f 3.50, Ratelboor z. g. a. n. 3. Adres telef. 190 (Westerweg 1). Prachtige PATHeFOON met ruim 50 nummers (besc'haafde muziek) TE KOOP. E EN D R ACHTSTR A AT 6. WAARSCHUWING. Wii herinneren er aan, dat er maar een looper NIEUWJAARSADVERTENT1ES voor de ALKMAARSCHE COURANT op- haalt. Hij geeft daarvoor kwitanties af, zoodat ieder in de gelegenheid is zich er van te over- tuigen, dat zijn advertenties voor de Alk- maarsche- en, niet voor een andere courant worden opgegeven. NIEUWjAARSWENSCHEN. In het nummer, dat DONDERDAG 31 DECEMBER verschijnt, zal wederom gele genheid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN a 50 cent a contant. DE DIRECTIE. Zondag 13 December. Hilversum, H. D. O. 1050 M. 10.30. Uit- zending van de kerkdienst uit de Doopsgez. ikerk te 's Gravenhage. Voorganger: Ds. Wuyte Jr. 8.10. Concert door het H. D. O.- orkest. Soliste: mevr. Schoonenbeek- sopraan, o. m. twee liederen van Dvorak en een sym- phonie van Haydn. Daventry, 1600 M. 10.50. Tijdsein, weer- bericht. 3.50—5.50. Licht symphoniepro- gram. Het symphonie-orkest enV.-Chatterton, sopraan. 5.5-0—6.05. Lezing: Among the Cannibals of Papua. 8.20. Het luider, van de klokke-n van St. Martin. 8.35. Kerkdienst, preek en zang. 9.20. Weerbericht en jieuws. 9.35—10.50. Het de Groot- en Piccadilly- orkest. O. Jenkins, sopraan. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 105. Con cert Lucien Paris (piano, vioo'l,-cello). 2 05. Nieuws. 8.35. Esperanto-les door Dr. Corret en Havaspersberichten. 9.0510.50. Jazz- muziek doort „The merry makers jazz". Rbnigswusterhausen, 1300 M. 10.50 12.10. Morgenconcert. Orkest en solisten (sopraan, alt, tenor, viool). 11.20 Esperan- toles. 6.50. Aansluiting met de'staatsopera te Berlijn. Daarna weerbericht en sportuit- slagen. 9.05—11.20. Dansmuziek. Brussel, 265 M. 8.50. Concert met mede- werking van Mme.- Angele von Loo, zang. Tusschen- 8.5-0 en 1-0.20. Aansluiting met het Palais des Sports. 10.20. Nieuws. Miinster, 410 M. 8.20—9.20. Morgencon cert, Orkest, Ch. Schroder, sopraan H. See- ger, alt. 10.2-0—11.20. Sonate's voor viool en piano. 1. Corelli: Kamersomate D-mol, 2. Alminon: Kamersonate D-mol. 3. D'all Abaco: Kamersonate H-mol. 4. Geminian: Kamersonate D-moll. 4.20—5.50. Opvoermg van De gezonken klok, van Hauptmann. 5 506.20. Voordracht: Das gute Weich- nachtsbuch. 6.20-7.20. Westfaalsche ge- dichten. 7.2-0. Lezing: Voge'lzichstag 7.50. Orkestconcert. Werken van Wagner, Beet hoven en Corelli. Maandag 14 December. Hilversum, H. D. O., 1050 M. 5-6 Km- deruurtje, verzorgd door mevr. Antoinette van Dijk Kinderliedjes en vertellingen. 6.45-- 7.15! Huishoudhalfuurtje, vanwege de Gooi- sche huishoudschool te Hilversum, door den heer G. F. Meijboom, over: „Nieuwe banen 7 15—7.30. Radio-kwartiertje door den heer Ir J M Verff. Lezing over: „De keuze van spoeien". 12 en 7.30. Politieberichten. 7.40— 8. Lezing door den heer Schuld, over: „LIonden". 8 en 10. Persberichten Vaz Dias. 8.10. Kamermuziekavond. Rotterdamsch trio, bestaande uit de heeren: Rijnbergen, viool, Ebcrle, cello, Kaltwasser, piano; zang door mevr. Jullie de Stuers, sopraan. Daventry, 1600 M. 10.50. Tijdsein, weer bericht. 11.20—1.20. Het radiokwartet en sopraan, bas en viool. 1.20—2.20 Tijdsein, orgelconcert. 3.35. Lezing^ British plants- conclusion and examination". 4.20. Causerie: Vogues and vanities. 4.35. Dansmuziek. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek. 7.20. Tijd sein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: „South-Africa". .7.45. Orkestmuziek. 8. Le zing: Wintersports in Britain and elsewhere. 8 20. Opvoering van „The belle of New- York," van McLellan, in 2 acten. 10.20 Tijd sein, weerbericht, nieuws. Lezing: The evo lution of men. 10.5011.20. Humor door John Henry en Blassom. Rarijs, „Radio-Pr.ns'', 1750 M. 12.50, Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05. Nieuws. 2.10 en 4.50. Koersen en Havaspers berichten. 5.05. Orkestconcert. 6.05 en 8.35. Koersen en Havaspersberichten. 8.50—10.20. Concert. Orkest en zang door Mile. Axarina en Hr. Vulpesco Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50. Bonte avond. Funkorkest.en zangsolisten. Cello en harpsolo's. Daarna weerbericht en nieuws. Brussel, 265 M. 8.35—10.20. Gala-concert, onder de auspicien van l'Office Internationale die Radiophonie. 9.20 en 10.20. Nieuws Miinster, 410 M. 12.35—1.35. Walsen van Brahms, Duorak, Rubinstein, Schubert, Gou nod door orkest. 4.20—5.20. Muziek bij de tooneelstuklcen van Goethe, Schiller en Sha kespeare. 6.20. Voordracht: Die Deutsche Literatur seit 1870. 6.40. Voordracht: Die Zusammensetzung der wichtigsten Nahrungs und Genuszmittel. 7.20. Lezing: Die erste standige Oper- in Deutschland. 7.50. Gedich- *envoorlczing. Uitsluitend 2e handsgoederen. Geen dienstaanbiedingen. SCHUIFLADDER 2 X 20 sport opsteekladder 2X14 sport 14, id. sport 7.50. Adres telef. 190 (Westerweg 1). 25, 2X8 TE KOOP PRIMA HANDSTOFZUIGER. Adres Bureau van dit blad. TE KOOP EEN GRAMOFOON met kap en deurtjes en 35 platen zoo goed als nieuw. Prijs billijk. Brieven lett. M. Hulp- postkanto.or Obdam. TE KOOP EEN HUISOR'GEL, 1 kamer- zeil met viltpapier lang 385350, 1 petro- leumkachel merk Halter. Te bevragen JAC. HOEK, Zevenhuizen A 1. TE KOOP 40 tube TALEiNS OLIEVERF voor billijken prijs. Te bevr. G. MOLENAAR, Heul 19a. TE KOOP een flinke HANDWAGEN bij C. KOK, Druivenlaan No. 16. Uit het Parleinent Den Haag, 11 December 1925. De strijd over den Zomertijd is gister nog niet uitgestreden. De voorzitier had de ieden der Karner speciaal voor de behandelig van dezc zaak ter vergadering geroepen, maar na- dat de Karner een paar uur er mede bezig was geweest, is zij weer naar huis gegaan, zonder dat de vrede is geteekend. Later komt de Zomertijd.weer in behandeling. Men weet, dat er van twee kamen vcorstel- len waren gekomen om het aan te sturen op een compromis, waarbij aan de regeering niet meer volledige vrijheid zou worden gelaten om te bepailen, wanneer de Zomertijd zal worden ingevoerd. In de eerste plaats had de heer dr. van der Waerden met enkele partij genooten vcorgesteld te bepalen, dat als het buitenland, Engeland, Belgie en Frankrijk, den Zomertijd invoeren, wij den midden-Eu- ropeeschen tijd zullen hebben, terwijl we ove rigens ons zullen houden aan den Amster- damschen tijd. Het tweede was afkomstig van den heer Braat, den verwoeden tegenstander van den Zomertijd, die wilde bepaald zien, daf we slechts in de maanden Juni, Juli en Augustus van dien tijd zullen mogen genie- ten. De beraadsdagingen hadden een ietwat warrelig verloop. De Karner was erg roerig, het scheen wel alsof de heeren niet zoo diep bvertuigd waren van het- belang van de zaak, er werden allerlei als geestig bedoelde inter- rupties ten beste gegeven en het was vaak ondoenlijk om een woord van het gesprokene op te vangen. Tegen het eerste voorstel werden van alle kanten bezwaren opgeworpen, waarvan wel de voornaamste was, dat zoori verlenging met veertig rriinuten in de praktijk nog al ver- warring en misverstand zou veroorzaken en dat men dan maar beter deed de regeering te verzceken maatregelen te pepen, opdat we voor het. geheele jaar den midden-Europee- scben tijd krijgen. Het voorstel-Braat werd vooral daarom bestreden, cmdat het ons den Zomertijd met mondjesmaat zou geven. Daar- «m kwam de heer BijlevelcHmede namens een aantal collega's met een amendement voor den dag om den Zomertijd met 10 Mei te doen beginnen en op 9 October te doen ein- digen. Daardoor*werd de termijn van 90 da- gen, dien de heer Braat den voorstanders van den Zomertijd gunde, ver-lengd tot 150 dagen, tei'wiil het nu mogelijk is om dien tijd 165 dagcn te laten duren. Daf was natuurlijk gansch niet naar den zin van den heer Braat, maar de Karner hechtte, na het voorstel-v. d. Waerden met 50 tegen 27 stemmeri te hebben verworpen, haar goedkeuring, met 46 tegen 30 stemmen, aan het amendement van den heer Bijleveld. Daarmede was feiteCijk aan het voorstel-Braat cle nek gebroken en als gevolg daarvan had het in de iijn gelegen, dat hlj zijn voorstel had teruggenomen. Maar Braat houdt van een grapje, en met de allu res van een minister verzocht hij schorsing van de beraadslagingen, alsof er nu zoo iets als een kabinetscrisis voor de deur stond. De Karner had er in haar laehlustige stemming groot pleizier in. Maar toen kwam de heer Dresselhuijs, die meende, dat het toch wel wenschelijk was, dat de uitspraak der Kamer ten. gunste van het amendement-Bijiieveld niet verloren g'ing, met een motie voor den dag, waarin de Kamer zich uitsprak ten gunste van het daarin cpgesloten denkbeeld. Dat ging niet, werd van verschillende kanten be- toogd; nu de beraadslagingen gesehorst wa ren, kon de zaak niet weer op een andere wijze ter tafel komen. De voorzitier dacht er anders over, doch de mcerderheid der Kamer stelde hem in het ongelijk. De motie-Dressd- huijs zal nu gedrukt en rondgedeeld worden en komt later in behandeling, wat beteekent dat we later weer een Zomertijd-debat zullen hebben. De heer Braat zal echter wel, als zijn humoristische bui is overgetrokken, zijn voor stel intrekken. Dinsdag a.s. komt de Kamer weer bijeen, vermoedelijk voor de behandeling van de be- zoldigingsvoorstellen. Daar is ook haast bij Een massa-regic zooats In creze moole Fox- film is een machtig werk, geen wonder dat het vervaardigen der rolprent drie jaren vorder- de. Niet alleen, dat er bijzonder veel men- schen aan meewerkten, ook ziet men veetrans- porten van honderden stuks, gevoerd door dei prairien en door de moerassen en de rivieren. Als erkenning van de moeilijkheden aan de regie verbonden, werd de regisseur John Ford benoemd tot burgemeester van de film- stad te Dodge (in Nevada). Dat de hoofdpersonen voor deze film met zorg werden gekozen spreekt vanzelf, en daarin is de regisseur schitterend geslaagd. George O'Brien, die in den oorlog vrijwii- lig dienst nam en na den vrede in de medicij- nen zou studeeren, maar na een kennisma- king met Tom Mix besloot voor de film te werken, was een zeer geschikte voor de rol van Davy Brandon Jr. Door zijn kracht, zijn rij- kunst (als hij op een poney een trein inhaalt) en zijn heele persoonlijkheid heeft hij een groot aandeel in hetjrncces van „Het ijzeren paard"! Madge Bellamy speelt haar rol van Miriam Marsh, het jeugdvriendinnetje van Brandon Jr. bijzonder goed. Hoe juist weet zij de spoorwegarbeiders te treffen bij hare aan- sporing om de ontevredenheid te laten varen en toch aan het werk te blijven. Dat zij haar vader, den aanpemer van het werk (Will Walling), steeds volgt en steunt, doet zeer sympathiek aan. Een mcoie figuur is ook deze aannemer. Er zijn nog meer, die eigenlijk vermelding verdienen, zooals Fred Kohler (Dercut, de landeigenaar) en de „drie musketiers" die voor het grappige deel zorgen en ook zouden we den verraderlijken ingenieur nog kunnen noemen en iets kunnen zeggen van de liefdes- historie, die door het verhaal is geweven, maar wij zullen niet alles verklappen. De muziek is lets speciaals voor deze film, waaraan vooraf nog een goed Fox-nieuws- programma en een klucht „Van Bibber als Torero" in twee afdeelingen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Na een betrekkelijk eentonig bijprogram ma, we zijn het van A. B. T. anders gewend, (het Polygoon-uieuws maakte een gunstige uitzonderlng) werd als hoofdnummer „Een dwaze Weddenschap" vertoond, die den lief- hebbers van sensatie en avontuur deze week een pracht gelegenhei^ geeft te genieten. Een sportman Lord Aiding, wedt dai hij 3 maan den zonder herkend te worden, als vagebond iond zal zwerven. Een mi'liardaire wedt vcor 100 000 dollar, dat zij voor die drie maanden om zijn, met den vagebond-lord gtlrouwd zal zijn Voorwaar een prachtig gegeven, om een uitc-rst spannende film van te iraken. Aiding verliest met -opzet z'n por- tefeuille. een zwerv°r vindt die en gaat door voor Lord A'ding De milliardair^ virdt hem en in ecu grcote caHiculiere vliegmachine wordt het huwelijk 'ngezegend. Een detec- tieve doet alles uitkomen en als de pseudo- lord. ter dood veroorJeeld wegens moord op Aiding, al op dtn electrischen stoel zit, het nocdlottige o^genblik afwacht, weet en de echte lord, na een ingewikkelde ontvluch- ting uit het paleis van een „Atlantis"achtige dame, nog net op tijd de electrische gelei- ding onklaar te maken. Het einde is natuur lijk dut Aiding z'n weddenschap wint en met de uitverkorene zijns harten, niet de milliar- daire, maar de min of meer geheimzinnige prinses, een gelukkig leven tegemoet gaat. De film is van gezonde sensatie en wie daar dan ook van genieten wil, verzuime niet deze week een bezoek aan het A. B. T. te brengen. Victoria Theater. Sherlock Holmes. Dit is nog altijd de naam, die cnafscheide- lijk verbonden is aan interessante detectivege- schiedenissen. En het zal dus niemand ver- wonderen dat het hoofdnummer met den titel Sherlock Holmes spannend is van het begin tot het einde. Bovendien wordt de film uit- stekend gespeeld. John Barrymcre geeft van den beroemden detective een prachtcreatie. De hoofdstrekking der film is natuurlijk de groote strijd tusschen Holmes en den beruchten booswicht professor Moriarty. Ditmaal gaat het om de brieven door een Russischen prins aan Rose Faulkner gesehreven. De zuster van Rosa heeft de brie ven in haar bezit. Moriarty wil ze in bezit krijgen om. er veel geld voor te maken. Maar jammer voor hem interesseert Sherlock Hol mes zich buitengewoon voor de bezitster der brieven. Hij is door zijn groote kalmte den booswicht geregeld de baas tot groote vreug- de der toeschouwers en juist op tijd weet Hol mes de heele bende onschadelijk te maken, want hij moet den volgenden dag op de hu- welijksreis. Barrymore krijgt in de film uitmuntend tegenspel van Gustav von SeiJJerlitz, die als Moriarty uitstekend is. De film is verder heel goed verzorgd. Een Orionrevue opent weer het bijprogram- ma. Een natuuropname van Borneo volgt daarna en verder treedt Percy nog op in een komische twee-act er. den verieena. Nadat de statuten door de vergadering waren goedgekeurd, werden deze in handen gesteld van een commissie van redactie, be staande uit de heeren Mr. C. J. de Lange, L. Groen en Mr. A. D. van Regteren Altena. Hierop werd overgegaan tot de verkiezing van het bestuur en werden benoemd de vol- gende heeren: Jhr. H. van Foreest, voor- zitter, Mr. H. G. J. Maas Geesteranus vice- voorzitter, Mr. M. Moens, penningmeester, Mr. A. D. van Regteren Altena, secretaris en J. Belonje, adj. secretaris. Met algemeene stemmen werd besloten, Mr. W. C. Wendelaar, burgemeester der ge- meente, het eere-voorzitterschap aan te bie- den en het gemeente-bestuur van Alkmaar langs officieelen weg met de oprichting in kennis te stellen. Den secretaris werd opgedragen zich na mens de vereeniging in verbinding te stellen met den gemeente-archivaris Dr. Dresch, op wiens bij uitstek deskundige voorlichting het bestuur menigmaal een beroep hoopt te mo gen doen. Nadat nog verschillende kwesties van huishoudelijken aard waren besproken, werd door de vergadering benoemd een propa- ganda-commissie, belast met het werven van leden, bestaande uit de heeren: Mr. C. J. de Lange, G. Vos en Mr. A. D. van Regteren Altena. Ten slotte werd in principe besloten tot het organiseeren eener eerste lezing over een onderwerp verband houdende met de ge- schiedenis van Alkmaar, tot welke lezing belangstellenden in groote getale zullen wor den uitgenoodigd. Naar wij vernemen bestaat er reeds thans gelegenheid om zich bij een der bestuurs- leden als lid, donateur of fondateur van „Oud-Alkmaar" aan te melden. (Wij behoeven niet te verzekeren dat wij met dit doel sympathiseeren en belangstellen den gaarne opwekken als lid of donateur dezer vereeniging toe te treden. Red. Alkm. Crt.) BEKENDMAKING. De Directeur van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar- beidsbemiddeling maakt bekend, dat op he- den de volgende werkzoekenden zijn in ge sehreven: 2 bakkers. 1 leerbng-bankwerker, 2 betenwerkers, J boekbindster, 4 boerenar- beiders, 1 .bouwk. opzichter, 4 chauffeurs, 1 dekscrteerder, 1 drukker-zetter, 2 electriciens, 1 fundeeringwerker, 14 grondwerkers, 9 kan- toorbedienden, 4 kleermakers, 2 klinkers, 1 let- terzetter, 1 loodgietersleerling, 1 loopjon- gen, 2 loopknechts, 1 mach. stoker, 2 maga zijnbedienden, 23 metselaars, 2 meubelma kers, 20 opperlieden, 3 pakhuisknechts, 1 plaatwerker, 1 rijwielhersteller, 3Q schilders, 4 schippers, 1 schoenmaker, 1 sigarensorteer- der, 14 sigarenmakers, 1 sigarenkistenplak- ker, 1 smid, 2 steenbikkers, 1 stoker, 1 straat- maker, 5 stukadoors, 1 suikerwerker, 35 tim- merlieden, 7 tuinlieden. 2 voegers, 1 wagen- maker, 1 winkelbed'.ende en 95 losse. arbei- ders. Plaatsin°cn gedurende de afgeloopen week: beenbreuk bekwam, niet zooals gemeld binnengedragen is bij Dr. van Dam, maar eerst een half uur op een paar jassen buiten op het koude trottoir heeft gelegen. Naar wij evenwel vernemen werd het uit medisch oogpunt beter geacht, den man niet te vervoeren, maar op de plaats zelf een noodverband met spalken aan te leggen en- daarna op de politiebrancard te wachten. Dat S. niet binnengedragen is, is dus geea veronachtzaming, maar slechts voorzorg geweest. enz ORGEL. TE KOOP AANGEBODEN zoo go-ed als nieuw ORGEL, merk Spaethe, 11 registers voor billijken prijs. Te zien en te bevragen Raadhuisweg 204, Heiloo. PIANOKISTEN TE KOOP. LANGESTRAAT 69. TE KOOP: 6 mooie gebruikte mo'derne stoelen met nieuw rood leer en veer-em 25, groote mahonie limnenkast 40, emaille Fomuis 14, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 4. TE KOOP een groen VULKAQJELTJE. K. v. 'T VEERSTRAAT 15. GEVRAAGD: Porcelein of Nikkei en fles- schenbak met 6 of 8 flesschen met ballen. A^iediogea Oosjterwgaf 16, Bgrgat. Bioscopen. Cinema Americain. Het ijzeren paard. The Iron Horse). Het ijzeren paard is de groote spoorweg, die dwars door de Vereenigde Staten loopt en Amerika's Oost- en Westkust verbindt. De aanleg van dit grootsche werk wordt op het witte doelc weergegeven, met al den strijd, die daarmede gepaard ging, strijd tegen de moei lijkheden van het terrein en van den winter eh strijd tegen de Indianen van verschillen de stammen, door wier gebied, tot dusver on- betwist het hunne, het ijzeren paard zich een weg zou banen. En ten slotte strijd tegen de hebzucht van een blanken, grondeigenaar, die geen middel te laag vond om te pogen de spoorlijn door zijn bezittingen gelegd te krij gen, iets wat hem echter niet gelukte door het optreden van Davy Brandon, den zoon van den landtneter van dien naam, die de moge- lijkheid en noodzakelijkheid van den spoor- wegaanleg het eerst had ingezien, maar bij zijn onderzeekingen daarnaar door genoem den grondeigenaar werd vernioord. Stadsnieuws. RECTIFICATIE. In dns raadsverslag komt voor, dat de heer Sietsma mededeelde, dat de schuldenlast te Alkmaar 86.50 per inwoner bedraagt. Dit m-oet zijn 68.50 per inwoner. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den Burge meester om tegen Donderdag a.s. te 3 uur een raadsvergadering te beleggen in verband met de Begrooting. VEREENIGING „OUD ALKMAAR", Men schrijft ons: Donderdag heeft in het Stadhuis te Alk maar een vergadering plaats gehad, waar is opgericht de vereeniging ,,Oud-Alkmaar Deze vereeniging stelt zich ten doel: I. De Historische Schoonheid van Alkmaar en omgeving te beschermen en voor het na- geslacht te bewaren. II. De studie der plaatselijke geschiedems aan te moedigen. Besloten werd door een te publiceeren manifest bewoners en vrienden van Alkmaar en omgeving in kennis te stellen met de op richting en met het doel van ,,Oud-Alkmaar De leden der vereeniging zullen een con- tributie betalen van f 2, de donateurs een contributie van 5, terwijl aan hen die aan de vereeniging een gift schenken van min stens 100, de titel van fondateur zal wor 1 chauffeur en 21 losse arbeiders. Alkmaar, 12 December 1925. - De Directeur: P. KIKKERT. PREDIKBEURTEN.' 13 December. Alkmaar. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. BEEMSTER, 10 uur, Ds. van Meurs. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, niet bekend. G-eref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Jong Doopsgez. kerk, geen dienst. CALLANTSOOG, geen dienst. DIRKSHORN, 10 uur, Ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, Ds E D Spelberg. Verkiezing van een ouderling en een diaken. GROET, 11 uur, Zondagsschool. N.m. 7 uur, Ds. Boeke. HOOGWOUD, 10 uur, Dr. van Beek. KOEDIJK, 10 uur, Ds. Jukema. LIMMEN, 10 uur, Ds. Bosch.. OTERLEEK, geen dienst, vac. OUDKARSPEL, geen sam-enkomst, vac. DE RIJP, 10 uur, Ds. Oterdoom. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Horn- stra. WINKEL, nm. 2 uur, Ds. van Meurs. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, Ds. van Meurs. ZUIDSCHERMER, 10 uur, Ds. N. Nijen huis Ockhuijzen. Doopsgez. gemeenten. BEEMSTER, 10 uur, Dr. Kuipers. GRAFT NOORDEIND, 10 uur, Ds. van Giessen. NIEUWE NIEDORP, 10 uur, Ds. Haars. DE RIJP, 10 uur, Ds. Keuning. (Gedeelt-elijk cntleend aan Kerk en Volk.) REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1925. Op 13 December zal geopend zijn de apo- theek van d& heer Dr. H. Hartdng van Ark (firma Molena,ar), Langestraat 1. Op Zen- en Feestdagen en gedurende den naeht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol genden morgen 8 uur. In de apctheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VOLKSONDERWIJS. In de societeitszaal van de Harmonie zal op a.s, Maandag om 8 uur een lezing gehou- den worden vanwege „Volksonderwijs" door den heer F. Evers over „De Daltongedachte De heer Evers heeft als onderwijzer de Dal tongedachte in praktijk gebracht aan de 3de Gemeente School. Men zie de advertentie m dit nummer. HET RIKA-HOPPER-GEZELSCHAP. Wij v^rwijzen naar een in dit nummer ge- plaatste advertentie, waarin aangekondigd wordt, dat Dinsdag 15 Dec- het Rika Hopper gezelschap in de Harmonie zal spelen en wel het bekende blijspel „Een zeer wild Huwelijk" DE AANRIIDING OP DEN KENNEMERSTRAATWEG. >fVlen maakt er ons opmerkzaam op, dat de werkman S., die gisteren bij een aanrijding met een auto op den Straatweg een rechter- AKKER'. Sport VOETBAL. In hoeverre morgen de velden bespeelbaar zullen zijn is nog moeilijk te zeggen. Voor Alcmaria I is vastgesteld de uitwed- strijd tegen K. F. C. terwijl Alcmaria II een thuiswedstrijd speelt tegen Haarlem II- Dat kan een spannende ontmoeting worden, daar Alcmaria *11 zeker zoo sterk mogelijk zal uit komen. Voor de le klas N.H.V.B is o.m. nog vast gesteld AlkmaarRood-wit op het terrein aan de Wilhelminalaan. ZONDAG a.s. Reserve 2e klasse. Aanvang 2 uur. Klin st. MAX KLOOS. In de niet zeer verwarmde zaal van ,,'t Gulden Vlies" zorg gisteravend, door bemid- deling van de internationale conccrtdirectie Ernst Krauss, vcor een handjevel mcnschen de bekende zanger Max Kloos. Niet warm, en hopelcos veel ledige plaatsen, welk een treu- rig ervaring. Die minder aangename gewaar- wording zoudm we echter spoedig vergeten, daar zorgde de zanger voor. 't Was een lie- derenavond met een progrrmma van slechts vier nummers: 1. Liederen van de oud-Italia- nen Cesti, Bassani en Durante; 2. Liederen van Schubert; 3. Liederen van Franck, De bussy en Chabrier; 4. Zes liederen van Wolf. Maar wat een verscheidenheid in eike groep, wat een contrr.sienDat verschil was wel het grootst bii de Franschen, eerst dat prachtige lied „La Procs.sLnvan F anck rnmi 'del- lijk gevolgd door h t zoo geheel andere La Grotte" van Debussy. Het is een ze'dzaam sc' oore avond_ ge weest, want de zanger heeft van het b gin lot het einde dunkt ons, alles gegeven wat hij te geven had. Hoort den kunstenaar zingen: „Danza, danza, fanciulla gentile" van Du rante of „Nachtstiick" of ..Friihlingsglaubc" van Schubert, „La Procession" of „Pastorale des cochons roses" van Chabrier; het laatste gedeelte van ..Der Genesene an die Hoffnug", ,.Der Gartner" of ..Gesegnet sei", alle van Hugo Wolf we doen maar een greefi 't is aJles af, tot in de finesses af De zanger werd door het publiek bij zijn opkomst recht hartelijk begroet en na elke reeks liederen werd het applaus langduriger totdat het na het laatste lied in gejuich over ling. Tot het verkrijgen van dezen pracht- avot.d heeft ook zeer veel bijgedragen het kunstvol en zeer muzikaal klavierspel van den heer Anton van der Horst, die alle liederen op den vleugel bege'eidde. De zanger was edel in zijn voordrachtende pienist volgde hem na. Twee zielen, een gedachte! A. K. VOLKSZANGAVOND. Ned. Vereeniging voor den VOiks zang Afd. Alkmaar. Er heerschte Donderdagavond in het ge heel bezette Uniezaaltje weer die prettig aandoende intimiteit, waardoor de zangavon- den bovengenoemde vereeniging steeds wor den gekenmerkt. Telkens treft men onder de aanwezigen nieuwe gezichten aan, wat als bewijs dienen mag, dat er steeds meer met het streven van Volkszang willen kennismaken. De leider, de heer Joh. Brands, was enorm bij stem, en bracht door zijn geestdriftigr wijze van zingen de zaal meermalen in ver- voering, alien zongen mee op hoogste span ning het was een avond met een extra streep- je aan de balk. In mejuffrouw Nel Goetmakers begroetten wij een jonge zangeres, die beschikt over een warm gestemd geluid van beduiclenden om- vang, een stem, die doordringt en iets te 'zeggen heeft. Mejuffrouw Goetmakers is leerling van mej. Jo Immink, leerares aan de particuliere muziekschool van den heer Joh. Brands, en men kan aan alles merken, dat zij werkt on der hoogst bekwame leiding. De aanwezigen gaven door krachtig ap plaus te kennen, dat zij de zangkunst van mej. Goetmakers zeer op prijs stelden; de voorzitter, de heer Ohlen, dankte de zange res zeer hartelijk voor hare medeweriring, en ,I)Mwiii Als Uw in den aanvang onbetee- kenende verkoudheid is verergerd tot bronchitis, talm dan niet langer, neem de beproefde Akker's Abdij- siroop die de prikkelende hoest- aanvallen zal temperen, de slijin zal oplossen en Uw ontstoken slijmvliezen volkomen genezen. verzacht zuivert geneest. Alom veikn)gbaar in kokera van 230 gram. f 1.50 550 gram 2.75 en 1000 gram 4.50

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 9