Uit de Pers Radlo-Hoekfe- WOENSDAG 16 DECEMBER. Hilversurn, H. D. O., 1050 M. 12.en 7 30. Politiebericht. 7.40—8.Lezing door <ten heer J. Pelser Jr., over: Een praatje over reserves. 8.en 10.— Persbericlit Vaz Di- as. 8.10. Omroepavond van de Christel. Ra- diover., met medewerking van het H. D. O.- orkest o.l. v. Francois Lupgens. Lezing van Prof. A. Veldhuizen uit Groningen, over: De .Winternatuur in Palestina en hier. Daventry, 1600 M. 10.50. Tijdsein, weer bericht. 11.201.20. Het-radiokwartet en so- ljsten (contra-alt, tenor en cello). 1.20—2.20. Tijdsein en Couturier's orkest. 3.35 Lezing: ^Applied geography". 4.20. Causerie: „My part of the country". 4.35. Muziek v. h. Ca- pitoltheater. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dans- muziek door het Frijer's orkest. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Mu sical soundo-piano, organ, bells7.45. Mu ziek. 7.55. Landbouwpraatje. 8.Lezing: „The Cristmas Turkey". 8.20—9.20. Jane Austen concert. Orkest, koor. A. Blackwell, sopraan, S. Gaassens, harp, o. m. een schets „Lady Catherin's visit". 9.20. Beethovencon- cert door het symphonie-orkest. Ouverture Leonora, nr. 3. Symphony no. 5 in c: minor. Ouverture Egmont. 10.20. Tijdsein, weerbe richt, nieuws. Lezing: Logical puzzles. 10.5011.20. Het symphonieorkest en H. Samuel. Concert in E-flat „Th. Emperor", Beethoven. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50. Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05. Nieuws. 2.10 en 4.50. Koersen en Havaspers- fcerichten. 5.05. Orkestconcert. 6.05 en 8.35. ■Koersen en Havaspersberichten. 8.5010 20. Orkestconcert. Auto-, luchtvaart- en sport- kroniek. Kd.'iingswiisterhausen, 1300 /W. 7.20. „Op- voering van: „Die.tanzende Prinzessin", ope- rette in 3 acten van Walter Kolio. De le en 2e acte spelen in een groote stad, de 3e acte in de Noorsche fjorden. Daarna weerbericht en nieuws. Brussel, 265 M. 8.20. Lezing over: „A1- bert Giraud- een Belgisch dichter". 8.35. Ga- laconcert. Engelsehe, Duitsche, Poolsche en Italiaansche muziek door orkest. 10.20. iNieuws. Miinster, 410 M. 4.20—5.20. Sprookjes ran Grimm. 6.20. Lezing: Erwatzpflicht der Post. 6.50—7.35. Concert door't Bachkoor. 7.35. Opvoering v. d. opera „Fidelio" in 2 acten. DE TWEEDE OPDRACHT AAN DR. DE V1SSER. Op de vraag wat dr. de Visser nu doen zal, antwoordt Het Vaderland (v.b.): Formed kan hii er natuurlijk mee uit, om elk ministerie te vormen, wat hij maar wil. Maar na zijn mislukte verzoeningspoging is't rationeel, dat van iedere poging om een coa- litiekabinet te vormen, wordt afgezien. En het zou heelemaal niet aangaan een Rechts ministerie te scheppen, dat zoogenaamd los van de Coalitie zoj staan, maar in werkelijk- heid er op uit zou wezen, zoo te regeeren, dat de wonde op 11 November geslagen wordt geheeld, althans niet meer zoo pijnlijk schrijnt, om nieuwe samenwerking voor te be- reiden. Nu is toch inderdaad de tijd gekomen, wil men het Parlement in de oogen van ons volk niet geheel stuk maken, om het over- gangstijdperk te scheppen, waarop wij reeds vroeger hebben aangedrongen, en dat o.i. het eenige middel is om te komen tot gezonde po- litieke verhoudingen. Met het oog op den uit- slag van de verkiezingen zouden wij dus thans een rechts georienteerd extra-parlemen- tair Kabinet moeten hebben, dat de gewichti- ge vragen die op oplossing wachten deze kan geven. Het Nederlandsche volk is het politie- ke steekspel moe, en daarom moeten, waar de parlementariers, op dit oogenblik tot regee- ren, althans tot krachtig regeeren, niet meer in staat zijn, de extra-parlementairen het maar doen. De Rotterdammer (2.-r.) schrijft: Met minder vreugde dan de eerste begroe- ten wij deze opdracht Om twee redenen. De overgang van het parlementaire tot het extra-parlementaire kabinet beteekent een ge- voelige achteruitgang. Wie de goede ontwik- keling van ons constitutioneele stelsel wenscht, moet vooral in dezcn tijd het op- treden van een parlementair kabinet begee- ren. s Dat die begeerte bij het slagen van dr. de Visser's pogen onvervuld zal blijven, valt te betreuren. En in de tweede plaats stemt het droef, dat1 de samenwerking tusschen de christelijke partijen nog zoo veel te wenschen laat. dat op haar geen parlementair ministerie gefun- deerd kan worden. Het Volk (S. D. A. P.) schrijft: In de pers van verschillende richtingen- is voldoende uiteengezet, dat er drie mogelijk- heden waren tot vorming van een parlemen tair meerderheidskabinet: een democratisch kabinet onder vrijz. dem. leiding, een coalitie- kabinet en een democratisch kabinet onder katholieke leiding. De beide eerste mogelijkheden zijn be- proefd, doch niet geslaagd. De derde moge lijkheid echter is nog niet beproefd en nog voordat men haar onderzocht, ook nog voor- dat men de mogelijkheid van een parlementair minderheidskabinet onderzocht, gaai men reeds overstag en neemt tot een niet-parle- mentaire vorming zijn toevluch.. Het ligt voor de hand, dat afkeer van de derde mogelijkheid, van een democratisch kabinet onder katholieke leiding dus, hiervan de oorzaak is. Men offert het parlementaire stelsel op, uit vrees voor sociaal-democratische regee- ringsmedewerking. Konservatieve machten, een andere conclu- sie is niet mogelijk, oefenen een ongewenscht overwicht op de beslissingen der kroon. Wat ons nu te wachten staat, in hoeverre door deze wending op een ook slechts eeni- germate standvastig kabinet kans is, zujlen wij nader bezien. In elk geval is het al zeker, dat thans een oplossing der kabinetscrisis ondernomen wordt, die bij de sociaal-democvatie slechts den sterksten tegenstand kan vinden. De Haagsche briefschrijver van De Tiid (r.-k.) schrijft: De heer De Visser is een der weinige man- nen van rechts, welke vcor de functie van een extra-parlementair de eigenaardige capacitei- ten heeft. Hij staat ten overvlpede zelf vrij tegcnover het conflict, zoodat niemand hem van draaien of verraad zou kunnen beschul- digen, indien hij, een zaken-kabinet vormen- de, door dit zakenkabinet aan het conflict een voor de Katholieken bevredigende oplossing zou doen geven. Hij kan dit veel beter ais for- mateur van een zakenkabinet, die als zooda- nig Verplicht is los te zijn van zijn partij, ool waar hij een harer feest geziene leden is en blijft, dan als formateur van een politiek ka binet, waarin hij alleen zitting zou kunnen nemen als leider van de christelijk-historische partij. Voor deze laatste is er geen aangena- mer oplossing van het conflict denkbaar, dan een, welke haar wordt opgelegd door een man, die in haar gelederen een plaats ihneemt als dr. De Visser. Het spreekt echter van zelf, dat biiiten eer zoodanig kabinet, de heer De Visser niet kan blijven, hetgeen wel het geval zou zijn geweest, indien de coalitie ware hersteld Het had dan voor de hand gelegen, dat men op de ministerieele zetels had laten zitten wat zit. Gemeneid Nieuws. PROF. LORENTZ. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond heeft in zijn vergadering van Zondag besloten, het volgende telegram aan prof. Lorentz te zenden: Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-de- mocratischen Bond, heden in vergadering bijeen, zendt aan zijn grooten partijgenoot zijn eerbiedige en dankbs^e hulde. De Vrijzinnig-democratische Kamerfractie heeft op 11 December aan prof. Lorentz uit de vergadering der Kamer een telegram van hulde gezonden. N E D ERL AND—DUITSCH LAND. Nu de arbitrale verdragen van Locarno in den Rijksdag zijn aangenomen, zuilen, naar de N. R. Crt. verneemt, de onderhande- lingen, welke tusschen het Duitsche rijk en Nederland gevoerd worden over een arbitra ge- en conciliatie-verdrag, die reeds in een vergevorderd stadium verkeeren, worden vcorfgezet. BRAND. Gisteravond omstreeks 8 uur werd een uit- slaande brand gemeld in het hoedenmagazijn van de firma Kats Nieuwestad te Arnhem. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aan- zien, maar de brandweer wist het vuur te be- perken tot de zolderverdieping, die geheel is uitgebrand. Het bovenhuis en de winkel hebben belangrijke waterschade gekregen. KORTE BERICHTEN. Te Stadskanaal is gisteren het pas ge- opende luxemagazijn van F. Bijl geheel afge- brand. Eenige kiuderen heeft men met moeite kunnen redden. Alles was verzekerd. Jfrovinciaal nieuws UIT HE I LOO. Gister is het adres van de ingezetenen, om behoud van den kermis-Zondag, aan den Kaa aangcbouen. Het bevat niet minder, dan 945 handteekeningen uit alle lagen der bevolking uit de geheele gemeente. Ook de katholieken hebben er druk op geteekend en hierdoor heb ben zij bewezen, dat zij de opvatting van de R. K. raadsleden niet deeien. Trots't verbod of verzoek vanaf den kansd gedaan om de actie voor behoud van den Zonciug-kermis niet te steunen, heeft men hier zijn eigen meening geuit. Onder leiding van den voorzitter, den heer K. Veldkamp, hield de aideeling Heiloo van den Bond van Staatsx-iensiomneering een openb. bijeenkomst in „De Rustende Jager." Spreker was ds. W. D. M. Baar van Alk- maar, die zijn rede aanving met zijn teleur- stelling uit te spreken dat ae verwezenlijking van het staatspensioen zoo'n lange lijdens- weg is geweest. De strijd die hiervoor is en wordt gestreden is geen strijd van een poli- tieke partij doch van zuivere menschelijkheid. Jammer is het dat van dezen strijd een par- tijpolitiek is gemaakt die niet goed en even- min noodig is. Het is eigenaardig, zeide spreker dat de kerkelijken, die zeggen dat de actie in strijd is met Gods wet, an ook vroeger geZegd heb ben voor het invoeren van het vrouwenkies- recht enz., doch later alle zeilen bij den mast hebben gezet om er winst uit te haien. In een breedvoerig betoog zette spr. uiteen dat men met bijbelteksten alles kan bewijzen, doch spr. toonde met meerdere voorbeelaen aan dat men die teksten verkeerd uitlegt. Spr. deed een berocp op het gevoel nog eer- der dan op het verstand: het premie vrij staatspensioen is een chnstenplicht, een plicht die God ons beveeit. Spr. vond het droevig dat de christenen in hun daden zich geen christenen toonen. Het premievrij staatspensioen kweekt zor- geloosheid zeggen de Christenen, doch de practijk heeft bewezen, dat dit de spaarzaam- heid bevordert, hetwelk spr. uit een statistiek van Engeland aantoende. Het is droevig zegt spr., dat wij die „Christenen" telkens te- gen ons vinden en men vraagt zich af hoe zij in practijk brengen de woo' den uit den bij- bel: „Bemin God bovenal en Uw naaste ais U zelve". En meenen de tegenstanders dat men met f 3 per week zorgeloosheid kweekt? Spr. hekelde voorts de politiek van Colijn, die den sociaien arbeid wilde stop zetten voor 10 jaar en evennnn ae staatspensionnee- ring.wilde uitvoeren. Klinkt dit niet als een bespotting in de ooren van de ouden van dagen: 10 jaar wachten! Hij maaxte wel een in-treurig figuur bij zijn grooten voorganger Heemskerk. Tenslotte becijferde spr., dat de betrekke- lijk geringe som, die aoodig is voor premie vrij Staatspensioen kan gevonden worden" door besnoeiing op Ieger en vloot. Wat is een 10 millioen in tegenstelling met deze uitga- ven voor de ouden van dagen. Moet er geld wezen, dan ^en belasting naar draagkracht Spr. eindigde met een heroeo op alien om het doei „niemand meer oud en arm" te verwezen- lijken. (Langdurig applaus). Telegrammen vtan heden. Gedeelttlijk gecorngeerd. Het voorstel van den voorzitter tot be- handeling van deze en andere ontwerpen wordt zonder stemming aangenomen. Voorts worden enkele kleinere ontwer pen aangenomen, evenals de conclusie voor de staatsuitgaven betreffende storting van de bezittingen van het koninkiijk nationaal Steuncomitt in's rijks schatkist." Aan de orde zijn de bezoldigingsontwer- pen. De eher J. ter Laan acht de regeiing on bevredigend. Deze regeering meet' met twee maten. Noodgedwongen zou de soc.-dem. fractie voorstemmen. De heer Kuijper wij een betere loonrege- ling voor rijkswerklieden. De heer Ketelaar oordeelt dat de kan- tonerchters en de onderwijzers er slecht afkomen. De heer Bulten wil verhooging van den kindertoeslag voor rijkswerklieden. De heer Dresselhuys aanvaardt de ver- betering,- ofschoon de zaak nog niet te overzien is. Vooral de salarissen van de rechterlijke macht zijn onvoldoende. BATTLING SIKI VERMOORD. NEW-YCRK, 15 Dec. De bekende ne ger-bokser, Batling Siki, die indertijd ov r den Franschman Carpentier zegevierde, is hier vermoord. DE MOSOELKWESTIE. GENeVE, 15 Dec. De uitspraak van den Volkenbondsraad inzake de Mosoel-kwestie kan thans definitief beschouwd worden ais een beslissing ten gunste van Engeland. De officieele bekendmaking geschiedt eerst morgen. HEVIGE AARDBEVING. BERL.IJN, 15 Dec. Gemeld wordt, dat in de Zuid-Perzische provincie Florossan verscheid-ene steden en dorpen door een he- vige aardbeving verv/oest zijn. De vcrliezen aan menschenlevens zouden gering zijn. EEN NIEUWE DAWES-LEENING? BERLIJN, 15 Dec. De agent-generaal voor de schadevergoedingsbetalingen Gil bert is met den directeur van de Engelsehe Bank Norman naar Amerika vertrokken ter bespreking van nieuwe credieten voor Duitschland in den vorm van een nieuwe Dawes-leening. Gemeld wordt, dat president Coolidge een nieuwe leening aan Duitschland gun- stig gezind zou zijn. HEVIGE SNEEUWSTORMEN. PARIJS, 15 Dec. Op verschillende plaatsen in Frankrijk hebben gisteren sneeuwstormen gewoed, heviger dan de laatste tien jaren het geval is geweest. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. WASHINGTON, 15 Dec. Officieel wordt medegedeeld, dat de Amerikaansche regee ring van het secretariaat-generaal van den Volkenbond een uitnoodiging heeft ontvan- gen deel te nemen aan de werkzaamheden van de voorloopige commissie voor de a.s. ontwapeningsconferentie, die door den Vol kenbond wordt bijeengeroepen. DE VERPLICHTINGEN NAGEKOMEN. BERLIJN, 15 Dec. Volgens een bericht uit Keulen van de „Exchange Telegraph" wordt officieel gemeld dat de firma Krupp haar ontwapeningsverplichtingen nageko- men is, zoodat de geallieerde commissie Donderdag Essen verlaten zal. 80 GRENSWACHTEN DOODGE- VROREN. BERLIJN, 15 Dec. Volgens bericht uit Praag zijn bij Campelung aan de Tsje- chisch-Roemeensche grens acht Roemeen- sche grenswachten van ieder 10 man die ondanks den 12 urigen wachttijd onvol doende uitgerust waren, door de grensbe- volking doodgevroren gevonden. SNEEUWSTORM. LONDEN, 15 Dec. In vele gedeelten van Engeland hebben gisteren de sneeuw stormen voortgeduurd. Verscheidene dor- pen in Yorkshire zijn tengevolge van de sneeuw geisoleerd. DE CONFERENTIE DER KLEINE ENTENTE. BELGRADO, 15 Dec. Een conferentie der Kleine Entente vindt van 15 tot 18 Januari te Ragusa plaats. De drie minis ters van buitenlandsche zaken komen te Spalato samen en reizen gezattienlijk naar Ragusa. Het program van de conferentie is nog niet vastgesteld. DE TOESTAND TE TIENTSIN. TOKIO, 15 Dec. Twee torpeciojagers zijn van Port Arthur naar Tientsin ver trokken met levensmiddelen, daar te Tient sin gebrek begint te heerschen. De Japansche en Amerikaansche legaties zenden levensmiddelen- per auto naar de stad. ONDERWERPING. LO'NDEN, 15 Dec. Uit Damascus wordt gemeld dat de opstandige stam der Maou- iis onderwerping heeft aangeboden aan de Fransche autoriteiten. De Franschen heb ben belangrijke voorwaarden gesteld w o. het betalen van 600.000 francs boete en het uitleveren van 1500 geweren. Ntrtdstiieuws. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 15 Dec. Bij de rege iing van de werkzaamheden verklaart de heer Braat zich tegen behandehng van de bezoldigingsontwerpen- BENOEAiD. Burgemeester en Wethouders benoemden tot tijdelijk schrijver ter gemeente-secretarie den heer F. J. L. Berkenveider te Bergen. EEN ONGELUK. Hedenmorgen reed een vrachtauto van de Ver. Brandstclfenhandel onder Heiloo bij den Vennewatersweg tegen een dubbele eiectri- sche paal, dordat de auto moest uitwijken voor een autobus, die door uitglijden plotse- iing dwars over den weg kwam te staan. De auto's kwarnen er goed af. CENTRALE KERKVERWARMING. De R. K. kerk op de Laat zal eerlang van eene centrale verwarming voorzien worden. door dat doel zal a,s. Zondag reeds een col- lecte worden gehouden. TE WATER GELATEN. Door de N, V. Scheepswerf en Machinefa briek ,,'t Hondsbosch", directeur H J. Bos- man te Alkmaar, werd met goed gevolg te water gelaten de directie-motor-sleepboot „Roebie". Deze boot, welke uitgerust is met een 60 P.K. twee-cylinder motor, is geb-iwd voor Indische rekening. RADIO-NIEUWS. De aandacht van de radio-amateurs onder onze lezers wordt gevestigd op de uitzendin- gen van Daventry van hedenavond. De Britsch Broadcasting Comp. zal om 11.20, 12.20 en*1.20 A. T. programma's van het vasteland en Amerika opnieuw laten uit- zenden door al haar stations. Hoewel de ont- vangst van de Engelsehe kortegolf-stations op het platteland'uitstekend is, komt voor de groote steden alleen Daventry in aanmerking. Hilversurn heeft voor die gelegenheid een radio-dansavond georganiseerd. Tusschen 11.05 en 11.35 A. T. zal een gedeelte van dat programma door Daventry opnieuw uitge- zonden worden. „ZANG EN VRIENDSCHAP'', (Dir. Corn. Jonker). Het Alkmaarsch dubbel-manncnlcwartet van dezen naam geeft a.s. Zaterdag zijn be- kend jaarlijksch aantrekkelijk soiree. Het programma bevat liederen van Koop, Olman, Hespe, Hertel, etc. Voorts zal het programma afgewisseld wor den door een een-actertje, en zuilen diverse cabaret-liedjes wederom ten beste gegeven worden. Voor het overige Verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. INLIJVING LICHTING 1926. In het tijdvak van 4—8 Januari a.s. zal een ihlijving van dienstplic'ntigen der lichting 1926 plaats hebben voor: het wapen der In- fanterie; het regiment Wielrijders; de Onbe- reden en de Bereden Artillerie, en het regi ment Genietroepen. NEDERLAND—FRANKRIJK. Woensdagavond 16 Dec. zal in „de Unie" 's avonds 8 uur de heer Robert Rey uit Parijs spreken over „Les peintres fran^ais depuis 1890 a nos jours" met lichtbeelden. De heer Rey is een jong kunstcriticus van naam, schrijver van o.m. een boek over Gauguin, en een uitstekend spreker. Hij is secretaire de l'Ecole du Louvre en assistent aan het Luxembourg. THEOSOFIE. Donderdagavond 17 Dec. om 8 uur zal vanwege de BlaVatsky-loge der T. V. N. A in de benedenzaal van cafe „Central" gehouden worden door den heer P. van Slan uit Naar- den over: „Broederschap en het Schoone." In zijne voordracht zal de heer van Stam het samenhangend verband aantoonen tus schen deze schijnbaai; zoo uiteenloopende begrippen, gezien in het licht der Theosofie. NED. REISVEREENIGING. Op verzoek herinneren wij er met een enke.' woord aan, dat morgen (Woensdagavond) de heer J. G Beurs pit Utrecht in het „Gu1deu Vlies voor de leden en introduce'? der Al^» maarsche afdeeling van de Ned. Reisvereesfr- ging een lezing met lichtbeelden zal houci^ over „Voetreizen en Wintersport" een in deze dagen wel actueel ondedwerp, dat ongetwijfelo belangstc-lling zal trekken. FAILLISSEMENTEN. Gcdeponeerd is tc-r Griflfe der Arr. Rrecht- benk te Alkmaar de eenige uitdeelingslijst in het failhssement van L. Room, meubelhande- laar te Alkmaar, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 926/i00 pet. FILMVOORSTELLING ROBINSON CRUSOe. De directie van de CLiema Americain heeft beslag weten te ieggen op een bijzonder Ita liaansche film n.l. een nieuwe bewerking var Robinson Crusoe. Morgenmiddag wordt het eerste gedeelte, dat twee voile uren duurt, vertoond, terwijl een week daarna het tweed-5 gedeelte geprojecteerd wordt. Wij kunnen deze.film, die inderdaad bijzon der van uitvoering en spel is, ieder aanbeve- len. De jeugd zal ten zecrste genieten, niet alleen van de avonturen, maar ook van de prachtige opnamen. Mario Dani vervult de rol van Robinson uitstekend. Het geheele werk belooft een succes te worden. Snort VOETBAL. De supportersvereeniging Alcmaria Victrix heeft voor wedstrijden met de Kerstdagen een zilveren Doel neschikbaar gesteld en bii goed weer za! men van interfissante ontmoetingen kunnen genieten. Ajax Amsterdam, H. F. C. te Haarlem. Z. V. V. te Zaandam en Alcmaria zijn de deei- nemers De loting heeft tot resultaat gehad, daj Zaterdag 26 Dec. twee wedstrijden van een uur worden gespeel# n.l. Ajax—Z V V. en H. F. C.Alcmaria. De winnaars ont- rnoetten elkaar den volgenden dag in de fina le. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door een gecostumeerden wedstrijd der supporters. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morger van 15 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Floogste barometerstand 771.3 te Valentia. Laagste barometerstand 754.3 te Memel. Verwachting (van den avond van 15 De cember tot den avond van 16 December): Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen, toenemende bewolking, waar- schijnlijk met sneeuwbuien, aanvankelijk zachter. van 15 December 1925. Gpgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden to Vorige Koers. 3l.n1.1.30 il.ni. 1.45 n!.m. 2,. il.m. 2,f5 mmm 77V, Us/, 100 Koers op heden Off.noteering (Ontvangen per draadlooze telefoon). ST A ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKTNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Furness^Stokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand. r C. a 1 Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel commi CULTUUR MAATSCH. H: V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber s Deli Bat. Rubber. s Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber s SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot i Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli s Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails 1 Union Pacific 10 39/i6 101 1848/4 156 145V, 1457/, 129 tos/j, 1221/8 851/4 841,4 851/, 4801/4 3601/4 98 1361/4 101 332 173 1567/g 1471/s t3/l6 107 395 193 4131/4 3878/4 20 273 2731/4 410V, 2211/, 390 631/, 51 1398/4 1701/4 41 Vs 431/4 139 78 65 95 IOS/4 37'Vie 410 4s8 418 240 1101/, 1517/8 105 1011/, 1843/ 1848/4 185 153 1571/, 1448/4 14 f-4 1431-4 1441-5 12S n 1201/4 120 l/s 1211/, 121 86 851k 86 380 360 100J- 1 1361/4 600 602 6021^1 330 330 158 153 147 146 8 392 194 1941-5 1931/, 4121/, 412-8A 412J-31 413-1/4 377- 80i 379—82 380—2 193/, 265-L6 264—5 267-8 263-5 267—8 268-9 460 400 402-3 215 213-5 209-13 68 501/, SOS/, 1591/, 1593/4 1571/4 157V, 1701/, 1888/4 188 l/s 190 773/4 788/g 7876 65 411—i a t 4U/, 404 402-4 404-5 406 485 485—V, 4856J 487 415 418 115 151V, PROLONGATIE vorige koers 3J pCt., heden 4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Sch. Kopenhagen Stockholm Christinia New=York Italie Vorige koers 12.071/g 59.25 9 02 11.281,4 48.021/j 35.10 62.— 66.65 50.65 NIET OFFICIEEL. j 7.487/, 1 10.05 12.071/, 59.261/, 9 5iji 11.29 48.021/, 35.10 61.97 66.70 50.67 l/s 2.4S|- 9J j 10.06

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2