Maagpijn. Maagkramp. Door het maagpoeder van Apotheker BOOM (naam wettig gedeponeerd) zijn reeds duizende tnaaglijders genezen van maagpijn, maagkramp. zuur, hartwater en slechte spijsvertering. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogistwimkels a 1 25 per groote gesloten dcos. voor de doopsgezinde kerk te Barsingerhorn c.a. plaats. Verkozen werden de heeren D. Blaauboer te Barsingerhorn en A. Rezelman te Anna- Paulowna. Door deze uitslagen is het vrou- welijk element uit den kerkeiaad verdwenen. Tot leden van de financieele commissie werden gekozen Dr. Beker en de heer li. Grin, beiden te Barsingerhorn. Bij den Tooneeiwedstrijd van den Noord-hollairdschen Bond van Dilettanten alhier op 13 Dec. j.l. is aan V. V. V. aldaar een eersten prijs toegekend. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Zondagavond werd in het lokaal van den heer Kramer de tweede opvoerir.g gegeven van „Het Zevende Gebod", door de vroegere geheelonthouderstooneelvereeniging. Een vrij talrijk publiek woonde deze twee de opvoering onder groote stilte bij. UIT SCHOORL. - De uitvoering, welke j.l. Zondag weH ge geven door de tooneelvereeniging ,,j van Scorel", in de zaal van den heer cr own, kan als gocd geslaagd wot\ n be- schouwd. Ten tooneele werd gebraciit „Op den terugweg", toonce'spel in 4 bedrijven /door Albert van Waesdijk, de bekende schiij- yer van „Kleine Menschen", enz. r Het tairijke publiek kon het stuk ten zeerste behagen, terwijl de typeering der verschil- lende personen zeer goed was. Vooral de hoofdpersoon, Jacob van Essendaal, werd door den heer Cor Hoogvorst zeer mooi uit- gebeeld. ;s UIT BERGEN. Naar wij vernemen is de boerderij met landerijen, van den heer J. Houtenbos Jbz., in de Bergermeer, bij onderhandschen verkoop in eigendom overgegaan aan den heer Bloc ker te Heiloo. De heer J. Posthumus, pnderwijzer aan de openbare lagere school in deze gemeente, heeft als zoodanig eervol ontslag gevraagd. B. S. V. heeft Zondagmiddag revanche genomen op haar te Egrnond aan Zee gele- den nederlaag tegen ,,Zeevogels". B. S. V. I won op haar terrcin aan den Kerkedijk van „Zeevogels I" welverdiend met 3—2. UIT GROOTSCHERMER. G. S. V. is er Zondag in geslaagd haar sterkste tegenstandster V. V. U. (uit Uit- geest) in een spannenden wedstrijd met 4—3 te slaan, hoewel V. V. U. II met eenige spe- lers uit V. V. U. I versterkt was. Maandagmorgen plm. 7 uur werd de brandklok geluid. Binnen een half uur was men er mef de motorbrandspuit op uit, die door een-autobus naar de plaats van den brand getrokken werd. Plm. uur buiten't dorp aan den dijk van de Noordeindermeer bleek de boerderij van den heer Bijvoet in brand te staan. De brandspuit uit Driehuizen was reeds aanwezig. Van de boerderij viel niet veel meer te redden. Oorzaak, waar- schijnlijk schoorsteenbrand. Het tairijke ge- zin (9 kinderen) vond bij de naaste buren onderdak. Het vec, een 25 tal koeien, vindt bij omwonenden een plaats. Den geheelen dag smeulde de groote massa hooi door. Af en toe sloegen de vlammen er nog uit. Verze- kering dekt de schade. UIT NOORDSCHARWOUDE. De raacf*vergaderde Maandagmiddag vol- tallig. Door verhindering van den burgemeester werd de vergadering geleid door wethouder Ootjers. Ingekomen was de goedkeuring op het be- sluit om het maximum aantal vergrnningen in deze gemeente te verhoogen tot vijf. De burgerwacht verzocht om een subsidie van 100 omdat ze zonder subsidie niet kun- nen blijven voortbestaan. B. en W. hadden. geen advies, doch de voor- zitter merkte op dat het vorig jaar besloten is om de subsidie voor het laatst toe te ken- nen, waarvan aan hen ook mededeeling is gedaan. Nu wijzen ze er op dat 1925 vermoedelijk nog steeds bestaansreeht heeft. Spreker vond college de opheffing'der burgerwacht niet ge- wenscht acht alsnog subsidie zal dienen te worden verleend. De heer Jes zag het nut van voortbestaan niet in en de heer Duyves zou het jammer vinden als de burgerwacht werd opgeheven. De heer de Geus beschouwde de burger wacht als een aanhangsel van de mobilisatie. Waar deze insteliing voor den oorlog niet noodzakelijk was, kan dit nu ook het geval niet zijn. De heer Barten meende dat de burgerwacht nog steeds bestaanrecht heeft. Spreker vond het jammer dat de zaak zoodanig vertroebelt is, dat het nu den schijn heeft alsof het een zaak van rechts is. Dit is niet het geval. Zelfs Marchant heeft het bestaan van de bur gerwacht verdedigd en voorgesteld weer sub sidie te verieenen. De voorzitter achtte de tijd gekomen am van gemeentewege met bet geven van subsi die op te houden. Bi] eventueele onlusten moet het Rijk bij machte zijn deze tegen te gaan. Bovendien zal vermoedelijk dan van de eigen burgers weinig steun te verwachten zijn. Ik vrees echter in deze gemeente niets. In deze gemeen- te is een niet zoodanige oproerige geest, dat de burgerwacht noodig zou kunnen zijn. De heer Zut zou het jammer vinden als de burgerwacht wegging. Als dan 100 te veel is, kan dan niet gehalveerd worden? De voorzitter zou er niet tegen zijn het erventueel tekort over 1925 alsnog te dragen doch kan niet voor verdere subsidie stemmen. In stemming gebracht werden de voorstel- len van 100 en van 50 met 43 stemmen verworpen. Tegen stemden de heeren Jes, Kooij, de Geus en Ootjers. Het voorstel van den voorzitter om het eventueel tekort over 1925 alsnog te dragen werd met 6 tegen 1 stem aangenomen. De heer Jes stemde tegen. Aan de Noorcd ollandsche vereeniging Het Witte Kruis werd voor de ontsmethngsdien- ■ten tea subsidy? toegekend vam 15. zagen ertkefe heeren een der dten- sten verdwijnen, doch de vrees dat het dan Alkmaar zou zijn, deed bun voor subsidie stemmen. De commissie voor de malariabcstrijding zal de gevraagde 1 cent per imvoner onitvan- gen. Allen verklaarden zich daarvoor. Het jaarverslag van de Volksuniversiteit te Alkmaar werd voor kennisgeving aange nomen. In verband met de missieve van God. Sta- ten stelde de meerderheid van Bfen W. voor om de gemeente ten opzichte van de salaris- sen van burgemeester, secretaris en ontvan- ger van de 3e in de 4e klas over te brengen. De voorzitter zeide als minderheid hier niet voor te gevoelen, mede uit een oogpunt der gemeence-financien. De heer Zut meende, dat als men van' oor- dee! is dat de gemeente in de vierde klasse bc- hoort de financien geen bezwaar mogen zijn. Het kan hier wel betaald worden. In 1923 was 30.CKX) H. O. nooodig en nu maar 15000. Ook de heer Kooij achtte de financien geen bezwaar en achtte voor verhooging wel iets te zeggen. De neer Barten merkte op dat Broek in de 4e klasse gepiaatst is. Daar heeft men 2 scho- len gebeel bevolkt door eigen inwoners. Hier hebben we vier scholen voor een deel door kinderen uit andere gemeentefl bevolkt, wat nog al wat werk geeft. Bovendien hebten we hier nog de lichtbedrijven. Bij de 15000 H. O. is nog 4700 crisisschuld die we het volgend jaar kwijt zijn. De uitgaven voor de R. K. school kunnen uit onvoorzian betaa'd worden. We hebben een best stel ambtenaren die hun werk best doen. De heer Duyves was er niet voor en wees op Ouokarspel waar nog al gesputterd wordt om uit de 4e klasse vandaan te komen. De salarissen zijin niet zoo laag en we hebben een halve burgemeester. Als hij weg'gaat kun nen de functies mogelijk bij elkaar komen en dan is het salaris vo'.doende. De voorzitter merkte op, dat de gemeente met de halve burgemeester tot heden geboft heeft. We hebben echter een beele burgemees ter. Op de vervulling zijner taak valt niets te zeggen. De gemeente komt er inlets bij tekort. De functies zuHen niet in cen hand komen, dat behoort tot het verleden. Daarvoor wordt het werk van den secretaris te groot Wethouder Barten: De workman die meer verdient moet ook meer betaald worden als het kon. Als men meer werk doet en minder geld pntvangt dan zijn collega in naburige gemeenter is dit niet prettig. Oudkarspel heeft destijds verhooging voorgesteld. De finesses weet ik niet doch metpersoonlijke kwesties hebben wij niets noodig. (Onderzoek de f'nesees eens, heer Barten. Verslagg.) Ten slotte werd het voorstel tot verhooging met 4 tegen 3 stemmen aangor omen. Voor verhooging stemden de heeren Barten, Jes, Kooij en Zut. Op voorstel van B. en W. werd besloten de verordening inza-ke inkopp voor pensioen te herzien, zoodanig, dat verhaal van een vier de der irkoopsom kan worden toe^epast. In 1913 zijn enkele personeelleden yan het gasbedrijf niet met de regeling meegegaan. Bij de wijziging der wet in 1922 wenschten zij daarin alsnog opgenoman te worden. Werd ook voor hen nu de gehedle inkoop- som betaald zouden ze een bevoorrechting van 12 jaar premie hebben boven de anderen. De wet laat geen hooger verhaal toe dan eenvierde, maar dit zouden B. en W. dan toch wilier!' terug vorderen. In de gascommissie is dit punt ook bespro- ken en als het mogelijk was zou men daar het heele bedrag hebben willen terug vorde ren. De raad ging met deze rege1ing aceoord. Bij de rondvraag besprak de heer Jes het zandstrooien, dat wat al te weinig gedaan wordt. Zondag was de straat onbegaanbaar, vooral bij de bruggen was het een onhoudba- ren toestand. De voorzitter was het er volkomen mee eens en zal er werk van maken. De heer Kooij had advies verwacht inzake zijn opmerking om de beide lichtbedrijven met elkaar te vereenigen, doch de voorzitter merk te op, dat alle goede dinger niet in eenen be staan. Er wordt grondig onderzocht. Nadat de heer de Geus nog had medege- deeld enkele mededcelingen te willen doen in comite inzake het armwezen werd de verga- dering gesloten. OUD-LEERLINGEN DER R. L. W. S. TE SCHAGEN. De Vereeniging van Oudleerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen hield op 14 December j.l. hare December-vergade- ring in het cafe „Ceres" te Schagen onder leiding van den heer Joh. de Veer aldaar. In zijn openingswoord riep spr. in het bijzonder 't welkom toe aan. den heer P. Buis, voorzit ter der Commissie van Toezicht en gaf een overzicht van de verhoudmg tusschen de ver- schillende landbouworganisaties in deze provincie. In't bijzonder besprak spr. de taak van Hollands Nooiderkwartier en die van deze vereeniging en wees op de mnige sa- menwerking tusschen beide Vereenigingen. Spreker beval de Vereeniging tot Ontwikke- ling van den Landbouw in Hollands Noor- derkwartier in aller belangstelling aan, mede om haar de middelen te verschaffen voor de behartiging der provinciale belangen en. op- lossing der landbouwkundige vraagstukken, welke om oplossing roepen. De secretaris, de heer J. Sijp Jr. te Alk- maar, las de notulen, welke in dank werden goedgekeurd. Medegedeeld werd o.a., dat de heer J. Dok- ter, directeur der Coop. Zuivelbank te Alk- maar, een cu;sus zal geven in boekhouding en cooperatie-wetgeving en dat dezen winter voordrachten zullen worden gehuuden door Dr. Biichli te Rotterdam over: Het werken der Rijksseruminrichting en nierziekten en het opbreken en vemerpen bij. onze landbouw- huisdieien; door Ir. Koeslag te Wageningen over: De beteekenis van het Centraal Comite voor de Keuring van Gewassen en door Mr. Josephus Jitta te Aklmaar over: De rol en de beteekenis van de Nederlandsche Bank. Verder dat van de door de Vereeniging uitge- geven Landbouwboekhouding een nieuwe druk is verschenen, waarvoor wederom f 50 auteursrecht is ontvangen. Van de ingekomen stukken vermelden we een dankbetuiging van den heer Dr. Scheij vooi medewerking aan de hulaiging bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. De rekening over het afgeloopen dienst- jaar, sluitende in ontvangst- en uitgaaf op 1151.08 met een batig saldo van 74,95 H, werd goedgekeurd, nadat de financieele com missie had medegedeeld, dat alies in orde was bevonden. Inmiddels kwam de directeur der school, de :er Ir. Smeding ter vergadering en werd door den voorzitter verwelkomd. Als plaatsen voor de zomervergadering werden genoemd Anna Paulowna en het eiland Marken. Aan het bestuur werd mach- tiging gegever. een plaats te kiezen. Door den heer G. Blaauboer jz. te Ko1- horn werden uitstekende verslagen uitge- bracht van een door den Algemeenen Bond te Roosendaal gehouden Algemeene Verga dering en een door genoemden Bond gehou den excursie naar Belgie, waarvoor hem wel- verdiende woorden van hulde werden ge- acht. Wegens verhindering van den heer Dr. Scheij deed de secretaris eenige mededeelin- gert betreffende het Station voor het onder zoek van Melk- en Melkproducten te Hoom, waaruit bleel:dat het in een dringende be- hoefte voorziet. De heer P. Visser Az. te Wieringerwaard bracht verslag uit van de werkzaamheden der Commissie voor het verbeteren van zaai- zaad en pootgoed, waaruit bleek, dat de ori- gineele Mansbolt's kortstroo groene erwten in ieder geval niet beter waren dan de 6e nabcuw kortstroo groene erwten. Van de haversoorten had de Hylhetna II de hoogste opbrengst gegeven. Van de gerst- soorten was de Gondgerst de meerdere. De Commissie had voor haar intensieven arbeid woorden van dank in ontvangst te nemen. De heer Smeding deelde mede, dat het aantal proefvelden beperkt zal moeten wor den, maar riep voor de te nemen proeven de medewerking der leden in opdat zij zoo nauwkeurig mogelijk worden genomen. In' 't bijzonder besprak spreker de at te nemen proeven om den invloed van de waterstand in de slooten bij grasland vast te stellen. Hoewel ZEd. reeds steun van verschiilende personen was toegezegd, zou spr. gaame zien, dat in alle deelen der provincie deze proeven werden genomen. De begrooting werd vastgesteld tot een bedrag van f 874 95 en een post voor on- voorziene uitgaven van 4.9b'A Tot bestuursleden werden bij de eerste stemming met 28 van de 49 stemmen gekozen de heeren P. Blaauboer Gz. en Daan Kaan, die de benoeming aannamen. De voorzitter van de Commissie Van Toe zicht der school, de heer P. Buis, dankte voor de uitnoodiging en hoopte dat de Ver eeniging op de ingeslagen weg zal door- gaan de belangen van den Landbouw te be- vorderen. Op een vraag van den heer C. Raap werd medegedeeld, dat men wegens gebrek aan voldoende hulpmiddelen met het bietenproef- veld had moeten ophcuden. In zijn sluitingswoord dankte de voorzit ter voor de medewerking om de druk be- zochte vergadering zoo prettig en vlot te laten verloopen. Na afloop hield in het Bioscoop-Theater „Royal" de heer Spaan, landbouwkundig in- genieur te Utrecht, eene zeer interessante lezing over de fabrikage en gebruik der stik- stof-kunstmeststoffen in den land- en tuin- bouw, toe.gelicht .door de volgende filths' 1. Fabricage van de luchtsiikstof tot kunst- meststoffen. 2. Film, die ons den groei toont van Chry- santen, vanaf knop tot vollen bloei. 3. Film Proefstation, 4. Film, weergevende de ontwikkeling van mais, vanaf zaad tot volwassen plant. 5. Hoe aardappelen groeien. Van de films viel vooral op de reusaehtige omvang van de „Badische Anilin- en Soda- Fabrik" en die ons den groei toonden van Chrysanten en Mais. UIT HOORN. In het Parkhctel is de laatste voorstelling gegeven van den tooneeiwedstrijd. uitgescbre- ven door de Directie van „De Nieuwe Cou- rant" (Houdijker). Ditmaal trad buiten me- dedinging op „Het Kleine Tooneel" te Noord- Scharwoude met het geestige blijspel. „Dc Kribbebijler" dat op sublieme wijze werd ver- tolkt. Een stormachtig applaus viel den uit- voerenden ten deel, Namens de Directie van „De Houdijker" en de Gebr. Veer, sprak de heer Paauw een woorcl van dank tot de deelnemende vereeru- gtngen en het publiek, dat in zoo ruime mate van zijn belangstelilng deed blijken. In het bijzonder complimenteerde hij de jury, be- staande uit de heeren F. Holzmuller, T. Trompet en U. G. Dorhout voor hun veel om- V2ttenden en nauwgezetten arbeid. Hierna gaf de Jury verslag omtrent den gehouden wedstrijd. De heer F. Holzmuller sprak namens de jury woorden van groote waardeering tot de mededingende vereenigingen, welke in dezen edelen wedstrijd elkaar de zegen bekamptem. Spi'eker bracht voorts dank aan de organi- satoren van dit uitstekend geslaagde tour- nooi: ,,De Nieuwe Courant" (Houdijker) en de eigenaars van het Parkhotel, welke niets hebben ontzien om den wedstrijd zoo goed mogelijk te doen slagen. De heer U. G. Dor hout rapporteerde namens de jury en braclB het critisch verslag uit, achiereenvolgens be sprekende de vier mededingende vereenigin gen. De heer T- Trompet deelde hierna met een zeer gepast woord de uitslag van den wed strijd mede; de winnaars in hartelijke be woordingen complimenteerend. De gedetail- leerde uitslag luidt als volgt: Vereenigingen. le prijs 100 „De Maskerspelers" van Bergen met „Tzingani" met 103.99 p. (maxi mum 135 p.) 2e prijs /60.„Ormenio" van Anna- Patrlowna met „De Vrijbuiter" met 90.21 p 3e prijs „Fa!kland" van Heiloo met „Als de kersen bloeien" met 88.66 p. 4e prijs 25.Geheelonthouders-Tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" van Bevenvijk met „De Zwerver van Prodnetskol" met 86.79 p. Eerste personeele prijs, Heeren rolde heer V. Kaan te Anna Paulowna in de rol van ,,De Vrijbuiter" Tweede prijs, idem, de heer B. Groenevdd te Beverwijk in de rol van „De Generaal" in „De Zwerver van Prodnets- koi". Derde priis, idem, de heer K. Oldenburg in de rol van Gignoni in ,,T zingani'*. Eerste personeele prijs, Damesrol, Mej. G Rensink te Bergen in de rol van „Anna" in „Tzingani", Tweede prijs, idem „De Heks" in ..Tzigani", gespeeld door den heer G. Meijer te Bergen. Regieprijs, de Vereen. „De Maskerspelers" te Bergen met „Tzingani". Prijs voor de bes- te uitspraak, de vereen. „De Maskerspelers" te Bergen. I sbond Hollands Nooiderkwartier. (Van onzen eigeti verslaggever.) De ljsbcnd Hollands Noordeikwarlier'ver- gaderde Maandag in hotel Pschorr te Amster dam. In zijn openingswoord richtte de voorzitter een speciaak woord van welkom tot de vier leden en de afgevaardigden van drie nieuwe afdedingen uit Utrecht van den opgeheven Stichtsciien IJsbond en de vertegenwoordi- gers van den Zuid-Hollandschen IJsbond. Een speciaal woord van welkom richtte spr. ook tot den heer Klomp, daarbij den aige- varadigden in overweg,ng gevende voor net uitbrcngen van een verslag in de afdeelingen de „Alkmaarsche Courant'' te gebruiken, aan- gezien zij dan zeker over een juist verslag zouden beschikken. (Applaus). Spr. verklaarde hierop, dat hem iets van het hart moest en wel de opmerking van de redactie van „De Telegraaf" aan het adres van den. Bond in het'nummer van 10 Decem ber. Spr. las de opmerking, waarin het met toe- zenden van ijsberichtcn door de afgevaardig den gclaakt werd. Hij gaf als zijn mcening te kennen, dat Dc Telegraaf" abuis was, aan- gezien de afgevaardigden alleen verphcht zijn bcrichten te zenden, wanneer de banen betrouwbaar zijn. Overigens zou hij gaame zien, dat de afgevaardigden ook Berichfen zenden, dat het ijs betrouwbaar .is, omdat „De Telegraaf" deze berichten ter voorlich- iiitg van del zers noodig heeft. Verschdlcnde algevaardigcten deden uitko- men, dat uit hun omgeving geen Iferichten over betrouwbaar ijs waren te zenden. Ook de berichtgeving over het ijs door de eigen correspondenlen werd ongewenscht ge- oordeeld. De heer Visser (Nieuwe Niedorp) was het niet eens met den voorzitter. Zijn afdecling zou pas dan telegrafeeren wanneer de ver- keersbanen in orde zijn. De heer Sleutei had tclefonisch „De Tele graaf" op de hoogte gehouaen en er niets van geplaatst gezien. Spr. oordeelde de verwijten niet pp zijn plaats. Verschiilende afgevaardigden deden gelijke mededcelingen. De heer Baart de la Faille deed het voorstel een uitspraak van de vergadering uit te lok- ken, waarin de we'nscheli; id werd' uitge- sproken, dat „De Telegrafa" geen berichten van de banen publiceert dan afkomsiig van de afgevaardigden van den Bond. Geconstateerd werd, dat er geschreven werd, dat er om Amsterdam druk gercden werd, terwijl het ijs voor een groot deel onbe- trouwbaar was. De heer Akkennan qntraadde de motie. ,,De Telegraaf" zal het verzoek niet inwiili- gen. Ze zal een eigen inlichtingsdienst hand- haven. Misschien is het mogelijk, dat De Te legraaf" bereid werd gevenden officieele en andere ijsberichten te plaatsen. Mr. v. d. Plaats was het met den heer Ak kennan niet eens. Weigert „De Telegraaf", dan wil spr. naar een ander blad omzien. De voorzitter stelde aanhouding van het voorstel voor. Hiertoe werd besloten. Van de mededeelingen stippen wij aan, dat het een eisch van den minister is, dat ook alle afflcelingcn de kon. goedkeuring op hun sta- tuten ontvangen. Het kost 50, terwijl een statutenwijziging 25 kost. Het is den minis ter om geld "te doen, doch er is geen onlko- men aan, waarom het bestuur in het jaarver slag een ontwerp-statuut had geplaatst. De voorzitter raadde aan om in iedere af- deeling de statuten aldus vast te stellen, agn- gezien ze dan voor alies pas zijn en statuten wijziging dan niet meer noodig is. Voor af deelingen, die zwak bij kas zijn is het bonds- bestuur genegen het bedrag voor te schie- ten. Deze kunnen het dan in vijf jaar afbeta- len. De heer J.Stikkel wees er op, dat de voor zitter een ding vergeten had mede te deelen en dat was het feit, dat hij heden 30 jaren voorzitter van den bond was. Spr. feliciteerde hem harielijk met dit jubileum en uitte den wensch, dat hij nog een 20 jaar dezelfde functie zou blijven waranemen. (AppCaus). De voorzitter sprak een woord van dank tot den heer Stikkel, Hij deelde mede, dat hij zoo langzamerhand de vergadering er op wil- de vorbereiden, dat hij plaats maakt voor een ander, waarom hij gevorderd nad, dat tegen- over hem als candidaat voor het voorzitter- schap een ernstige candidaat, n.l. den heer Stikkel werd geplaatst. De heer Stikkel verklaarde, dat hij tegen- over den voorzitter nimmer gekozen wenschte te werden. (Applaus). De notulen en het jaarverslag werden on der applaus met een woord van dank voor de juiste wqergave en samenstelling aan den neer Akkerman goedgekeurd. De voorzitter verzocht alle afgevaardigden om per briefkaart den datum te berichten van oprichting der afdeeling, aangezien het hoofd- bestuur die voor een juiste samenstelling van de lijst noodig had. In behandeiing kwam hierop een voorstel van Wieringerwaard, om te bepalen, dat de afdeelingen voortaan op boete van 2 een afgevaardigde naar de algemeene vergadering te zenden. Bij een herhaling van het ver- zuim zou de boete verdubbetd worden. Van den heer Stikkel was hierop een amen- dement ingekomen, beoogende van iedere af deeling voor iedere jaar vergadering 1 te vorderen voor het aankoopen van, prijzen en deze prijzen aan het einde van de vergade ring te verloten onder de aanwezige afge vaardigden voor hun persoonlijk bezit. St. Pancras was tegen het voorstel-Stikkel. Deze afgevaardigde oordeelde het voorstel niet afdoende. Bovendien vraagt het al weer 1 verhooging van de kosten van afvaardi- ging. Spr. stelde voor in de statuten de be- paling op te nemen, waarbij de afdeelingen verplicht worden naar de vergadering een af gevaardigde te zenden. Stompetoren kon zich evenmin vereenigen met het voorstel-Stikkel, Deze afgevaardigde vlableffeiv tegen keeipijt* gaf in overweging otn de noodlijdende afclec- lingtn in de kosten voor het zenden van ecu afgevaardigde tegemoet te komen. Helder vereenigde zich met het voorstel- Stikkel, mits de prijzen beschikbaar werdeu gestold voor de aideclingen. De heer Vorst verdedigde dit deukbeeld. De heer Stikkel vond het aardiger een prik- kel voor de afgevaardigden in het leven te roepen. Spr. verwachtte van het beschikbaar stellen van geldprijzen voor de afdeelingen niet zoo veel. De voorzitter verdedigde deze zienswijze eveneens, waarna zonder hoofdelijke stem ming besloten werd dit jaar een proef te se men. De prijzen waren aangekocht, doch zouden bij verwerping door het lioofdbestuur betaald zijn geworden. Nu zou dit door de bondskas bekostigd worden. Het voorstel-Stikkel werd ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Met 8 stemmen tegen werd besloten dc prij zen voor de afgevaardigden beschikbaar te stellen. In de middagvergadering deelde de voorzit ter mede, dat de secretaris in verband met de kwestie met „De Telegraaf", dt secretaris, de heer Sarlet, een motie voorstelde, waarin de vergadering haar misnoegen uitte over het betreffende redactioneele stukje in liet num- mer van 10 December j.l. en constateert, dat verschiilende disfrictsvoorzitters berichten haden gezonden en andere gcinecnd hadden dit niet te moeten doen, omdat geen baan kon worden geopend. Dc vergadering, zoo vcrvolgde de motie, spreekt het vertrouwen uit, dat de redactie zal medewerken om het pubiiek betrouwbaar in te lichten en ver- zoekt haar voortaan, de officieele bench van den IJsbond H. N. K. en de mededeelin gen vaar haar correspondenten afzonderlijk te plaatsen. De heer Baart de la Faille stelde daarte- genover ccrt motie, waarin werd uitgespro: ken,- dat het niet gewenscht was, dat in „De Telegraaf" naast de officieele ijsberichten nog de berichten van de correspondenten ge plaatst werden. Nadat het voor en tegen van de beide mo- ties uitvoerig was besproken, werd dc motie van den heer Baart de la Faille ten slotte aangenomen. De voorzitter wees er op, dat het gevolg kan zijn, dat de relatie met „De Telegraaf" daardoor verbroken wordt. Spr. weet "niet v/elk blad men dan zal moeten kiezen om ge- heel Noord-Holland te bereiken. De heer Baart de la Faille verzocht den voorzitter De Telegraaf" duidclijk te maken, dat er van onvrienaelijkheid aan haar adres geen sprake was, doch dat voor alies stond, dat cfe bond betrouwbare ijsberichten wenschte. Tot leden van het hocfdbestuur werden herkozen dc heeren S. Th. Minnemi, Haar lem,* P. Preijer Jr., Kroinnicnic. II. Limpers, Wieringerwaard, A. Sleutel, Schagen. C. J. Ooms. Alkmnar en gekozen de heer H. Visser te Monnikendrun. De heer J. Stikkel (Alkmaar) hield hierna een inlSMi'ng, waarin hij de wenschelijkheid' betoogde van het instellen van een bondsdag. Spr. Wilde dien dag in Mei houden, na af- lo'op van de algemeene. vergadering, op een open dansvloer en daarop kunstrijders laten rijden, met na afloop danswcdstrijde.it voor le den en daarvoor mooic prijzen beschikbaar stellen. Hij was overtuigd, dat dit dan den bond in hooge mate ten goede zou komen. Jhr. Qttaries van Ufford was van meening dat een dergelijk feest alleen in Alkmaar zou kunnen slagen, docli dan bereikte men de le den cm Haarlem en Amsterdam niet voldoen de, omdat die niet naai* Alkmaar zullen gaan voor een dergelijk feest. De heer Teerink (Alkmaar) verdedigde het voorstel nog uitvoerig en stelde daarbij het bcndsbelang in liet licht. Nadat verschiilende personen hierover het woord hadden gevoefd, zeide de voorzitter, dat het voorstel het volgende jaar opnieuw aan de oide zal komen, zocdat een dergelijke dag niet voor 1927 gehouden zal worden. Als plaats voor de volgende vergadering werd Haarlem gekozen. De rekening ever 1924/1925 werd goedge keurd op een bedrag van f 2455.22 A in ont- vangsten en uitgaven. Het batig saldo be- droeg 933 03. De begrooting werd vastgesteld in cmt- vangstc-n en uitgaven op J 2540.03, batig saldo 1341.63/ Bij de rondvraag volgde een bespreking over een van Haarlem ingekomen vraag of het bestuur genegen was Prov. Staten te ver- zoeken bij deorgaanden vorst het kapot ma ken van de Prov. Vaarten te werbieden. De heer v. d. Plaats wees op hetgeen te dieu aanzien in Friesland gebeurde. Dc heer Dicke (Zuid-HoMand) was van meening, dat door vol te houden in deze wel iets viel te bereiken. De voorzitter zette uiteen, dat een dergelijk verzoek reeds driemaa! tot Ged. Staten ge- richt was. Met het oog op handelsbelangen was inwilliging niet mogeijlk. Noord-Holland heeft bovendien niet zooveel Provinciaal wa ter dan Friesland. Spr. wilde nog wel eens overwegen of er iets te dcen was. St. Pancras zou gaarne zien, dat hierin niet gewerkt werd. In zijn omgeving heeft men absoluut belang bij het openhouden van de vaarten. De heer Dicke verklaarde nog, dat er z. i. wel vaarten waren die zonder schade voor den handel wel voor een bepaling in aanmer- king kwamen. Helder deed nog mededeeling van een door deze afdeeling geconstateerde ariemessige ijs- schaaf, waarvan de blauwdrukken a 0.50 verkrijgbaar worden gesteld. De schaaf vol- doet ten zeerste. De voorzitter zegde toe, dat een foto van de schaaf in het volgend jaarverslag zal worden opgenomen. St. Pancras wenschte nog om voortaan niet meer bij zitten en opstaan beslissingen te ne men, maar volgens de presentielijst. Voor het stemmen over belangrijke beslissingen oor deelde deze afgevaardigde dit betrouwbaar- der. De voorzitter had gaarne gezien, dat di+ verzoek voor het stemmen gedaan was

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7