Alkmaarsohe Cooranl Nieiiwjasrswenschen. Het ondprgrondsche syndicast. Van recht enonrecht. Honderu Zeven en Twintigsfe 5aargang. Woensclag 16 December. Voor de iulsvroaw. L. FRANKER.. ESQ, Alkmaar H I 11.1,K'l ON'. Rechtzaken. No. 298 1925 Zij, die zich met 1 Januari voor minstens 3 maanden op dit b!ad wil abonneeren, ont- vangen de tot dien dSum verschijnende num- mers franco en gr^iis. DE DIRECTIE. In het nummer, dat DONDERDAG 31 DECEMBER verschijnt, zal wederom gele- genheid bestaan tot het plaatsen van NIEU W J A ARS WENSCHEN a 50 cent a contant DE DIRECTIE. Huitres Oesters. t Potage Royale a la Prinsessesoep met Princesse. Eierkaas. Homard gratine. Kreeft met Kaassaus. Escalopper de Chevreuil Reevleesch, wijze a la St.-Hubert St.-Hubertus. Fonds d'artichauds au Artisjokkenbodems m. Vin blanc. witte wijnsaus. Oie farcie Compote Gevulde Gans, salade. ten en voor IJs moet men gereedschappen heeft op ll uctober den arbeider Joh. Ver- Plumpouding. Glace a la Vanille Bordure Meringue. Fromage. bruits. Dessert. compote, salade. Plumpudding. Vanielje-ijs, gebak- ken schuimrand. Kaas. Vruchten. Dessert. Niettegenstaande de meeste couranten en tijdschriften er tegenwoordig een speciale receptenrubriek op na houden, verschijnen er toch nog nu en dan receptenboeken, her- drukken van oude, beproefde werken, waar onze Grootmoeders haar keukenwijsheid uit putten, of nieuwe verzamelingen smakelijke kostjes, toebereid naar de modernste eischen van Lucullus. Tot de laatste behoort het boek, dat een maand geleden bij W. J. Thie- me, te Zutpen, uitgegeven werd: de Recep- ten voor de Fijne Keuken, der 's Graven haagsche Vakschool voor Meisjes. Mejuf frouw C. Goldenberg en Mevrouw M. B. van Doorne—Struwe hebben het samenge- 6teld. Het is een kloek boekdeel geworden, ruim 300 baldzijden dik, goed overzichtelijk met een duidelijke inhoudsopgave en met bo'ven ieder recept de Hollandsche en de Fransche naam. Verstandig gezien. Want wel wordt er een campagne gevoerd voor in het Hollandsch geschieven menu's, maar zoo gauw is't diner niet werkelijk deftig en van „de fijne keuken", of men neemt voor de ge- rechten toch liever de Fransche uitdrukking; zoo wilde het de traditie en die verdrijft men niet gauw! Ik hoop, dat de beide leeraressen het mi] niet kwalijk zullen nemen, als ik hier een en ander uit hun boek citeer, daarbij een wensch van verschilkr.de lezeressen vervullende. Het is haar bij de lessen gebleken, dat verschil- lende leerlingen haar recepten noteerden. Maar het is 'natuurlijk veel gemakkelijker om ze alle bijeen te hebben en dan zoo mooi ge- bonden in een stevigen band; nu kan men vlugger even naslaan wat men noodig heeft. Merkwaardig is het, dat de moderne me nu's zooveel minder uitgebreid zijn dan die van den ouden tijd. Toen kwamen er wel twaalf gangen bii een maaltijd voor; thans zijn het er hoogstens de helft! Wist u wel, dat u bij de samensteiling van uw menu ook op de verschillende kleuren der gerechten moet letten en bijv. licht en donker, groen en rood afwisselend gebruiken moet? Men vindt in dit receptenboek een aantal menu's samengesteld, verdeeld over de vier jaarge- tijden. Ook een dergelijken raad kan meni- ge huisvrouw goed gebruiken, want wat is het dikwijls juist niet moeilijk om een gt>ede combinatie van gerechien te /erzinnen en hoe hard is het voor ae gastvrouw, die zich heeft uitgesloofd om allerhande lekkere hap- jes te verzinnen. om te zien, dat haar gas- ten niet met smaak eten, omdat haar menu topzwaar was, te machtig en overvloedig in het begin. Een groot aantal spijslijsten in dit boek kan haar dus tot een flinken steun zijn. Daarna volgen de diverse gerechten. Om u een voorbeeld te geven, schrijf ik hier een bijzonder smakeliik Kerstmcnu voor u over, dat u lich. te pas komt in dezen tijd. TABELLARISCHK ROKKKN met 3 tot en met 52 kolommen. In diverse dikten en uitvoeringen. hebben. Het is meer aan te raden zoo'n des sert bij een kok of banketbakker te bestel- len. Ik gaf u deze recepten, opdat u een in- druk zoudt krijgen van de wijze, waarop de beide leeraressen de menu's omschrijven. Zij voegden er ook .nog een aantal re cepten voor lunch en avondpartijen aan toe. Een in alle opzichten „practisch" boek! Oesters moeten flink ko'ud zijn; daarom ziet men ze wel eens opdienen met zeer fijn gehakt ijs er over gestrooid. Bij zes oesters per persoon wordt een kwart citroen geser- veerdvoorts Zeeuwsche rotjes met boter, of grijze sandwiches. Prinssessesoep met Eierkaas. Hiervoor laat men bouillon trekken en doet er dan eier kaas en aspergepunten of doperwtjes bij. Eierkaas maakt men van drie eieren, die men met een beetje zout klopt; daarna voegt men er een gelijke hoeveelheid melk aan toe, zeeft de massa en laat haar stollen in een met boter mgewreven vorm, au bain-Marie op de kachel of in den oven (pl.m. Yi uur). Men moet oppassen, dat het water vooral niet hard kookt, want dan vormen zich gaatjes in de eiermassa, die juist glad van binnen moet i blijven. Als deze wat bekoeld is, kan men den vorm keeren en de eierkaas snijden en uitste- ken. Voor den Kreeftschotel kookt men zes kreeften van een pond, snijdt ze in de lengte door, haalt er het vleesch uit, maakt de schalen schoon, plaatst het vleesch er in nette stukken weer in en legt hier ook het vleesch uit de groote scharen bij. A1 het overige van de kreeft, behalve een kop, hakt men fijn en zet met met boter, een ui, wor- tel, laurierblad, Spaansche peper, 3 of 4 to- maten, een lepel slaolie, pieterselie, thijm en kruidnagelen op, laat het licht aanbakken, voegt er water bij voor de saus en laat het zoo nog twee uur trekken. Dan het nat ze ven en de schalen goed uitstampen. Nu maakt men de saus van 50 gram boter, 50 gram bloem, wat van de kreeft, cayenne peper, ci- troensap, ongeveer 1 d.L. witte wijn. 2 d.L. room, 100 gram Parmezaansche kaas, zout en peper. Een Peel van deze saus giet men over de krecf( in de schalen strooit er dan nog Par mezaansche kaas over en laat ze ongeveer 10 mmuten lichlbiuin worden in een braad- slede in den oven. Voor Reevleesch op Hubertus-wijze snijdt men het vleesch aan boven- en onderkant van den rug af, braadt den rug (zonder vleesch), bindt de jus met aangemaakte mai- zena, 1 d.L. rooden wijn, 1 lepel ketjap ben- ting,1 een paar lepels roode bessengelei en zeeft deze, die roodbruin van kleur moet zijn en pikant. De filets wrijft men goed met pe per en zout in, warmt ze dan in de saus en snijdt ze in nette stukken. Van aardappelen- of kastaniepuree maakt men den reerug-vorm na en schikt dan het vleesch er tegen aan. Men giet er de saus gedeeltelijk over en pre- senteert de rest met bessengelei er afzonder- lijk bij De artisjokken schilt men af tot het hart overblijft, kookt ze 1 Vi uur gaar met water en zout; dan maakt men een gebonden saus van boter. bloem, groentenat. laat dit tien minuten doorkoken en werkt d? saus af met room. 1 d L Graves, net sap van Yi citroen, peper en v.ouk Nu ue hartjes der artisjokken hierin opstoven. een cierdooier door de saus roeren en de groente ondienen met de saus er ovnrheen. Gevulde gans. .'let vulsel b stcaf uit has- tanies en zure appekn; men siopt h?t achter in de gans en naait het vel dan dicht Nu maalt men de lever van de gans, vermengt deze met geweckt ^<ood, ei zouL peper en gehiMe truffcls en ^oet dit am den hals- kant van de gans; ook dichtnanien. Zet de gan$ op met wat boter en water 'n een gesloten pan op de kachel en laat haar goed bruin aanbraden; ongeveer 2 a 3 uur onder voortdurend bedruipen laten braden. Bij het opdoen het levervulsel vooraan op den schotel leggen en het andere er rond omheen. De jus moet, als deze te vet is, wat afgesch°pt worden. Van Plumpuddings gaf ik al reeds recep- VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 14 December. DIEFSTAL. De 24-jarige bakkersknecht Jan SI. te Hei- loo, thans gedetineerd, stond terecht wegens wederrechtelijke toeeigening ten nadeele van den bakker C. J. V. van Velzen aldaar, bij wien beklaagde destijds in betrekking was. Het feit is gepleegd in den vroegen mor- gen van 7 November. Beklaagde haalde het geld uit de winkellade. Hij heeft zich aan verschillende diefstallen in dienstbetrekking schuldig gemaakt, waarvoor hij nu niet te recht staat. Beklaagde zelf schat het bedrag 'der ont- vreemdingen op 5 a 600 gulden. Reeds ge- durende 2 jaar bestal hij zijn patroon. Hij heeft voor dat geld 2 motorrijwielen,- een van f 250 en een van f 375 gekocht. Beklaagde is met gewerkt geld betrapt op 7 November.- Over de prestaties van beklaagde was ge- tuige v. Velzen zeer tevreden. Hij was vlij- tig, behu'pzaam en paste goed op. "De officier, mr. van Lookeren Campagne, vroeg met het oog op den ernst van het feit veroordeeling tot 6 maanden gev. Volgens Mr. Jozephus Jitta, den toegevoegden verde- diger, kwam de betrouwhebbende wel in aan- merking voor een voorw. veroordeeling, overeenkomstig de conclusie van het reclas- seeringsrapport. Bekl. beloofde alles te zullen goed maken, indien hij voorwaardelijk werd veroordeeld. Hij werd veroordeeld tot 6 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren, met verbod tot het huren of koopen van een motorrijwiel beek aan de Kooy mishandeld. Het feit is ge pleegd in het cafe Ruitenburg aldaar. Verbeek werd eerst uitgescholden voor snotneus, kreeg daarop een klap met een stoel en ontving vervolgens een steek met een mes in zijn hand. De persoon die de dagvaarding heeft ont- vangen beweert de dader niet te zijn ge- weest. Deze heeft den politierechter een brief- toegezonden, teneinde dat op te helderen. Hij is in 1900 geboren en niet in 1890 zooals in de dagvaarding staat. Eisch 25 ooete of 25 dagen hecht. Vonnis: f 30 boete of 30 dagen hecht. LOODDIEFSTAL OF SCHULDHELING. De 46-jarige opperman, Dominicus B. te Enkhuizen, stond terecht ter zake diefstal van loot te Grootebroek, in vereeniging met zekeren G., welk feit is gepleegd in Septem ber en October, gedurende de werkzaamhe- den aan de R.-K. kerk te Grootebroek, al- thans dat hij van door gemelden G. ont- vreemd lood f 3.50 voordeel heeft genoten. Er is pl.m. 250 K.G. lood van de kerk ver- dwenen. Beklaagde weet alleen van eenige snipper- tjes lood, die hij vermeende te mogen mee- nemen. Hij erkent, dat hij daaruit 3.50 voordeel heeft genoten. De medeplichtige G., buiten eede gehoord, verklaarde 'n Kilo of 30 loodsnippers te heb ben opgekocht. De aannemer Berkhout verklaarde, dat 200 a 300 K.G. zeker is vermist. DIEFSTAL VAN LOOD. De getuige uit de vcrige zaak, J. T. G., opperman, thans te Amsterdam, stond terecht ter zake diefstal van kerklood, dat ij aan den opkooper Jong zou hebben verkocht. De opkooper Pieier Jong, 50 jaar te Lut- jebroek, die vendaarde pl.m. 250 a 300 Kilo van getuige te hebben gekoclu. De officier eischtp tegen D. B. en tegen i J. F. G ieder 3 maanden gev. voorwaarde- iijk. I De politierechter ging niet op dit requisi- toir in en veroordeelde le bekl. tot f 30 boete r-_ een motorrqwiei en f 550 schade'.oosstelling van den bakker Van 0f 30 dagen Hcht. en J.- T. G. tot f 50 boete Velzen. De motorrijwielen zullen te dien einde worden verkocht. Voorts werd de veroor deelde in vrijheid gesteld. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Voortgezet werd de beleedigingszaak tegen den drukker Herm. S. te Alkmaar, die, zooals door ons bereids werd g^releveerd, den heer of 50 dagen hecht MISHANDELING. De rijwielhersteller Joh. Hub. K. te Eg- mond aan den Hoef heeft op 8 November al daar den getuige B.. Hof mishandeld. E)e kwestie was ontstaan over een lantaarn. die getuige van beklaagde in bruikleen had en niet teruggebracht. ^Beklaagde heeft Bost Klcppenburg. ondernemer van een particu- eenige slagen op het hoofd toegebracht. De lieren bewakingsdienst had beleedigd. mishandelde meent, dat b-Vlaagde een voor Kloppenburg was bij de eerste behandeling Werp heeft gebruikt. Eisch tegen beklaagde. ongesteld en verklaarde thans, dat beklaag- cjje gunsti'"' bekend staat, 40 boete of 40 de hem zou hebben uitgescholden voor huf-' dagen h nis. Vonnis: 30 boete of 30 ter en broeiei en nog gezegd had: „Ik pik je dagen hechienis. wel". STROOPERIj VAN KOOL. Bekl. zei, dat getuige hem een groote kwa- Qe 24-jarige tuinbouwer Br. G. te Zuid jongen heeft genoemd. Scharwoude heeft op 10 November j.l. te- Het gebeurde in de „Harmonie" in den vel((e staande kool, aan v. Twuijver toebe- nacht van 27 op 28 September ter gelegen- ]100rend, weggehaald met behulp van heid van de Witte Kruis tentoonstelliug. een vaartuig. Hij ontkende nu Jit feit, doch Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. DIEFSTAL VAN KIPPEN. Voortgezet werd de zaak contra Willem Sch. en Jacob de J., beiden te Egmond aan Zee. Gehoord werd de heer Wiggers. Eisch en vonnis 1 maaud gev. voorw. voor i W. S. met 2 proefjarer. en 1 maand definitief voor Jacob de J. MELKVERVALSCHING. Voorts werd voortgezet de zaak contra Nic. K. te Onderdijk, gemeente Wervershoof, die zich heeft schuldig gemaakt aan melk- vervalsching.' Eisch 1 maaud voorw Von nis 2 maanden voorw. met 3 oroefjaren met verbod tot melk verkoopen. GEBRUIKMAKING VAN EEN VERVALSCHT BELASTINGMERK. De niet verschenen beklaagde, ae water- molenaar F'van Luit te Schermerhorn, is te Hoogwoud in Mei j.l. te Hoogkarspel be trapt op het gebruik van een rijwielbelasting- plaatje 1924 dat hij bedriegelijk had ver- valscht, ten einde het te kunnen gebruiken als een belastingmerk 1925. Beklaagde werd na een achtervolging door een tweetal ambte- naren der Dir. belastingen aangehouden. Eisch: f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis: Conform. MISHANDELING. Mariame P. te Helder, niet verschenen, Door Mrs. C. N. Williamson. Nederlandsche venaling van Ada van Arkel U) Sheila rilde even en dacht aan de natte ro- bijnen die ooor het plafond hadden gedrup- peld en op haar Lock waren u.teen gespat. Het was onzin om die twee diugen met el kaar in verband te brengen, zei ze nogmaals in zichzelf, zooals ze al meerma en had ge- daan, maar de gedachte bleef haar bij en ze was dubbel blij, dat ze het vreemce avontuur stilzwijgend had or.dergaan. „Ik geloof stellig, dat er een of ander mys- terie achter steekt,' girg Munro op vertrou- weliiken toon voort, en net mocite hicld Sheila de Woorden die in haar hoofd opkwa- dien: „Als Tlat er is, zal- ik degene zqn, die het ontdekt," terug. Maar dat "idee was ook dwaasheid natuurlijk, het kwam alleen door- dat haar zenuwen overspannen waren, en ze haastte zich om aan mr. Munro nog eenige vragen te doen, waarvan de antwoorden La dy Viola zouden .nteresseeren. „Wat voor mysterie bedoelt u?" vroeg ze. „0, dat kapitein Derby om dien tijd uit was, want hij schijnt elke vraag daarover te vermijden, wil er zelfs heelemaal liever niet over spreken. Hij slaagde er net in om het huis te bereiken en de nachtportier riep onzen inwo^enden dokter." „Was de wond ernstig?" vroeg Sheila. „Neen. Hij verloor nogal veel bloed, maar over een paar da"en zal hij weer op zijn, zegt de dokter, met zijn arm in een dock. De ko- gel werd er zonder moeite uitgehaald; het was alleen een vleeschwond, maar omdat ze aan den linkerkant is zou hij licht levensge- vaarlijk hebben kunnen zijn als de kogel in het lichaam gedrongen was." „Eigenaardig, dat een strooper op een ver meende waker vuurde met een kogel, is het niet?" waker Sheila nadenkend op. "„Ja. Dat is een vreemd punt van de zaak, al zal waarschijnlijk blijken dat het dood- eenvoudig verklaard kan worden. De politie is al aan het onderzoeken, maar kapitein Der by heeft haar tot nu toe niet veel geholpen. Mr. McKinnon vindt het vreesdlijk vervelend, dat er zooiets hier gebeurd is, maar het heeft natuurlijk niets met het hotel te maken en ka pitein Derby geeft toe, dat hij hog op of dicht- bij het gedeelte van het goed was, dat nog aan Lord Glentorly behoort." Op dit oogenblik kwam de directeur zelf binnen, maar deelde mode, dat hij even met mr. Munro wilde spreken voor hij met juf- frouw Douglas ging werken. Hierdoor kreeg Sheila de gelegenheid, die ze noodig had en nadat ze op een papiertje de woorden: „Niet ernstig gewond. Zal in een paar da gen beter zijn," had gekrabbeld, ging ze naar de halle om Lady Viola op te zoeken. Zooals ze verwachtte was Jiet meisje daar, doch er stonden een paar menschen met haar te praten en al zag ze Sheila ook, ze kon toch niet laten blijken dat ze het deed. Het was niet gepast voor e£n employe van het huis,om in de groote hall onder al de gasten rond te hangen, zonder eenig bepaald doel, en Shei'- la zou het geweten hebben wat te doen, en hoe haar belofte aan Viola te houden, als mr. Franklin niet naar haar toe was gekomen en met opvallende hartelijkheid haar had aano-esproken. „Ik hoop, dat u uw uur met mij niet heeft vergeten?" zei hij, de mooie typiste aanziende met het wat brutale air van onverhoien 'be- wondering, dat ze gisteren reeds half ge- neigd was geweest om af te wijzen. Maar toen ze beleefd, doch wat koel antwoordde, veranderde het gezicht van den man zoo plot- seling, dat Sheila niet kon laten verbaasd rond te zien om dt oorzaak van zulk een ver- andering op te speuren. Zijn oogen hadden opgeglansd in een matige oprechte aandoe- ninp-, zoo geheel verschi'lend van de gemak- kelijke galanterie die in den blik lag waarmee aan de politie heeft beklqagde erkend, zoo hij zegt ncodgedwongen om zijn vrouw niet ongerust te maken. Hij heeft 6 manden beste gele zetkool zich wederrechtelijk toege- eigend. "Jacob R., de knecht van v. Twuijver, heeft vermoedelijk beklaagde op den Deiakker ge zien. Hij is in een ijzeren puntschuit wegge- varen. Bekl. is a! eens meer verdacnt van uiendiefstal, doch er was geen voldoend bewijs. Op voorstel van den officier verwijzing naar den rechter-commissaris en door den politierechter dus overeenkomstig besloten. VERNIELING. De niet aanwezige Dieuwertje K., huisvr. D. te Koegras, heeft op 1 November van het door mej. K. Verver bewoonde perceel eeni ge glasruiten stukgeslagen. Er was tusschen de beide dames ongenoe- gen ontstaan over de kinderen. De 20-jarige dochter Anna Schouten heeft de vernieling waargenomen. Eisch: f 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis: f 20 boete of 20 dagen hecht. EENV. BELEEDIGING. De 43-jarige motorschipper Simon W. uit Z.-Scharwoude, heeft op 26 October de tim- merman H. Rijkenberg uit Alkmaar beleedigd door hem te qualificeeren als een dief, 'n smeerlap, 'n schooier en 'n ploert. Er was hij de stenografe aanzag. In een seconde begreep 5heila. Lady Viola Rayne had zich van haar kennissen afgewend en kwam naar hen toe. Het zien van haar buitengewonc en fijne schoonheid had het nieuwe licht in de oogen van mr. Franklin ontstoken. Het Schotsche meisje wachtte niet tot ze dichterhbij kwam, doch een paar passen voor- uit gaande, reikte ze haar het opgevouwen papiertje toe en zei op beleefden toon: „Hier is het lijstje waar u om vroeg." Lady Viola bloosde en zag er liever dan ooit uit. „Dank u wtl," zei ze en ging weg, brandend van nieuwsgierigheid, daar was Sheila zeker van, om den inhoud .van het lijstje" te weten te komen. Op hetzelfde mo ment kwam Lady Marsden echter in de hall, haar oogen zonden een Snellen blik naar haar dochter en Sheila hoopte van harte, dat ze niet juist gezien had, dat ze het papiertje in de hand van Lady Viola liet glijden. „Wie is dat?" vroeg Franklin zacht, maar op' nieuwsgierigen toon en het kwam Sheila voor dat in dit gerot van diep gevoel zijn ac cent heel anders was. „Ik geloof, dat hij hee lemaal geen Amerikaan is' zei ze in zich zelf, ten zeerste verbaasd. „Dit is zijn ware manier van spreken, de andere is maar aan- geleerd. Maar waarom? Waarom doet hi] zich voor als een Amerikaan, als hij het niet is? En mr. McKinnon zegt, dat hij een millionnair is, dus hij kan geen enkele reden hebben om zich anders voor te doen, zooa's andere menschen wel eens doen, die heel arm zijn en onbe- kend." Dit alles schoot door het hoofd van het meisje in een onderdeel van een seconde en ze antwoordde, schijnbaar zonder aarzelen: „Dat is Lady Viola Rayne." „Allemachtig, dus dat is Lady Vio'a", ri-p Franklin en Shei'a hoorde aan ziin toon, dat dit niet de eerste keer was dat hij haar naam hoorde noemen. ,.Ze is een schoonheid!" „Ja," erkende S eila. geloof, dai ik nu naar mr. McKinnon moet gaan, mr. Frank tusschen beklaagde en getuige een verschil ontstaan over het vervoer van steenen tij- dens dat Rijkenberg ais aannemei werkzaam was bij den bouw van de R.-K. school te N.- Scharwoude. Beklaagde is reeds eenig ma- len veroordeeld. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Vonnis overeenkomstig dezen eisch. WEDERSPANNL 1HEID. De Egmond aan Zee visscher Cors W. heeft zich op 6 October verzet tegen den veld- wachter Kramer te EgmondBinnen. Eisch f 30 boete o. 30 dagen hecht. Vonnis 2 maanden gev. bnvoorwaardelijk. Bekl. staat zeer ongunstig b°kend. MISHANDELING. Op 11 Nov. heeft de 25-jarige boeren- knecht Dirk B. te Oudendijk zijn patroon. den landbouwer C. Worp met een klomp op den neus geslagen. Beklaagde kwam over tijd thuis en werd daarover onderhouden. Beklaagde zei. dat Worp en zijn 72-jarige vader hem te lijf wilden. Uit zelfverdediging heeft hij een klap toegebracht. Eisch: f 30 boete of 30 dagen hecht. Vonnis conform. MISHANDELING IN VEREENIGING. De twee landbouwers P. C. C. en Pieter N., de eerste -vonende te Akersloot en de tweede te Graft, hebbqn op 6 November den 16-jari- gen boerenknecht M. Kaag mishandeld. De eerste beklaagde zeide, dat Kaag zijn meisje beleedigde te-wijl hij tweede beklaagde uitschold voor kalf. Getuige is een min ventje ert heeft niet veel tegen de twee flink ge- bouwde beklaagden in te brengen. Hij ontkende hetgeen beklaagden tegen hem hebben ingebracht. Eisch ieder f 10 boete of 10 dagen. Vonnis overeenkomstig dezen eisch. MISHANDELING. De 24 jarige bouwvakarbeider Gerrit v. Sch. heeft on 25 Octobe; te Stompetoren den cafehouder de Lange mishandeld Beklaagde ,vas lastig en weigerde zich uit het cafe te verw;jderen. De kastelein zeide. dat hij een stomp tegen zijn oog kreed, die hem wel 5 meter deed achteruit rollen. De gevolgen waren nog weken lang te zien. Bekl. zeide. dat de Lange het eerst sloeg. Mej. de Lange verklaarde overeenkomstig haren man. Beklaagde zette de boel op stelten. Hij ging op een tafel staar en gooide een kistje met munten om. Toen trok hij zijn jas uit en kwam op de Lange af. De vrouw sprong over het buffet en waarschuwde haar man. Eisch :Vrijspraak. Vonnis eveneens vriispraak. Hoewel bektaagde zich overigens zeer on- hcbbelijk heeft gedragen. MISHANDELING EN VERNIELING. De niet verschenen beklaagde Gerrit H te Enkhuizen, heeft op 8 November den ge tuige H. v. Tholen mishandeld door hem te slaan Het drama heef+ zich afgespeela in he: cafe van Jacob Salm te Enkhuizen. Daarna ontstond een groote vechfpartij en heeft G H. na met zachien drang uit de herberg ver- wiiderd te zijn, een ruit in het cafe vernield Eisch f 40 boete of 40 dagen, vonnis 25 boete of 25 dagen. DIEFSTAL IN DIENSTBETREKKING. Voortgezet werd de zaak tegen Willy George v. St. In deze zaak werd gehoord de reclassee- ringsambtenaar. Beklaagde is een 19-jarige Dubsche huis- knecht en was in betrekking bii den bena- deelde Dr. Kloots te Hem Beklaagde werd veroordeeld tot 2 maanden gev. (Nadruk verboden). V. Pakkend adverteeren is een moeilijke kunst; goed lezen een andere. Het zou ge- waagd zijn in het algemeen te beslissen, weike van beidS tegenwoordig met het meeste succes beoefend wordt. In het geval, waarover de Utrechtsche rechtbank, in een dezer dagen gepubliceerd vonnis, uitspraak deed, is echter zonder twijfel de overwin- ning aan den adverteerder. Een handelaar in automobielen plaatstc een advertentie, die den indruk maakte, dat hij geheel nieuwe auto's van bekende merker. te koop aanbood tegen een prijs van iets meer dan een achtste lin. Ik zal niet vergeten „Wacht nog een oogenblik, als u blieft," zei de ander. „Kent u Lady Viola?" „In het geheel niet," antwoordde Sheila onmiddellijk," behalve dat ik in staat was haar een kleine dienst te bewijzen door mijn werk," „Toch mag ze u graag, dat zag ik aan haar oogen," zei Franklin nadenkend. „Ik wed, dat u van dat meisje een vriendin kon maken, als u wilde." Zijn accent was nu weer sterk Amerikaansch. Sheila lachte. „Ik vrees, dat dat niet in de lijn van mijn werk ligt. Zij is de dochter van een gravin en ik ben de secretaresse van mr. McKinnon.Met een beleefd knikje ex- cuseerde ze zich bij mr. Franklin tn ging weg. Hoofdstuk IV. De eerste dag. Sheila hoopte dat ze gedurende haar an- derhalf uur bij mr. McKinnon verder nieuws over kapitein Derby en zijn geheimzinnig middernachtelijk avontuur zou te hooren krij gen, maar er werd niets over het onderwerp gezegd en ze bleef aan een stuk doorwerken met het opnemen van brieven van den direc teur. Hi] sprak vlug, a'sof hij haar bekwaam- heid eens op den proef wilde stellen, maar hoewel ze in het begin wat nerveus was, doov overgroot verlangen om te vol doen, maakte ze geen fouten en precies om vijf minuten voor half elf hieldl mr. McKinnon op en verklaar de, dat hij zeer tevreden was over zijn nieuwe assistente. „Mr. Carrington heeft u nu noodig," zei hij „en ik hoop"dat u niet moe zult zijn, want ik zou niet graag wiilen, dat hij moest wach- ten." Sheila antwoordde dat ze heelemaal niet moe was en vijf minuten later klopte ze aan de deur van mr. Carringto^s prive-zitkamer, met haar Heine schrijfmachine in het leeren etui in de hand. „Binnen!" riep een stem aan den anderen kant een stem aie in haar herinnering was blijven klinken, en plotseling, ofschoon het meisje kalm en zelfbeheerscht was geweest een oogenblik tevoren, begon haar hart zeer snel te kloppen, zooals het geklopt had in die vreemde donkere uren, die ze den afgeloopen nacht wakend had doorgebracht. „Wat ben ik toch dwaas," dacht ze. „Ik denk, dat het komt omdat ik zoo benieuwd ben wat hij zal zeggen over gisteren. Misschien vindt hij wel vervelend, dat ik hetzelfde meis je ben dat met hem in de coupe zat en dat alles hoorde wat er gezegd werd over zijn ju- weelen en over kapitein Derby." Ze deed de deur tamelijk langzaam open en keek onmiddeljijk in de oogen van Mark Carrington, die met zijn gezicht naar haar toe aan zijn schrij.tafel zat. Maar naar de uitdrukking te oordeelen was hij eer blij, dan onaangenaam get/often, toen hij ontdekte, dat hij zijn nieuwe secretaresse al eens eerde." had ontmoet. Hij spiak over de ri.;s, vroeg of ze niet moe -was cn was zoo svmpathiek en vriendelijk, dat voor ze begon te v.e'ken het meisje het gevoel had of ze elkaar al lang kenden. Ze kon merken, dat hij in het begin bij het dicteeren voor zijn nieuwe boek fcijna zoo ver- legen was als een schooljongen en zijn ver- warring maakte dat hij er jonger uitzag dan hij den vorigen dag gedaan had. Tactvol zet- zs ben co 7<"n gemak door te trachten hem haar te doen beschouwen als een machine, en spoedig vergat hij zichzelf en werd warm voor zijn onderwerp. Sheila begon ook belang te stellen in de heldere manier waarop de millionair het groote plan, dat hij had uit- gedacht voor het heil der menschehid uiteen zette en hij moest gezien hebben, wat ze voel- de in de glanzende oogen, die meermalen op zijn gelaat bleven rusten. „Ik was bang,'dat dit al heel saai moest zijn voor een jong meisje," zei Carrington eirdehik, „maar ik geloof werkeliik, dat u zich interesseert voor socialisatie." (Wordt vervoigd.)

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7