Alkmaarsche Courant Nisuwjaarswenschsn. Het ontapndsche syndicaat. VISITEK A ARTEN Honderd Zeven en Twintigste Jaargang. Donderdag 17 December. VISITEKAARTJES li. FR AIKEN SEED, AlMmaar KKl 11.1. ETON. m I I HANDELSDPv'JKKERU I I N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON No. 29T 1925 Zij, die zich met 1 Januari voor minstens S maanden op dit blad wil abonneeren, ont- «angen de tot dien datum verschijnende num bers franco en gratis. DE DIRECTIE. In het nummer, dat DONDERDAG 31 DECEMBER verschijnt, zal wederom gele- genheid bestaan tot het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN a 50 cent a contant. DE DIRECTIE. Provinciaal Nienws UIT ST. PANCRAS. Dinsdagavond vergadprde de ver. „Sa- menwerking" onder leiding van den heer Hoogland ten huize van den heer Gerrifeen. Rekening en verafitwoording werd ge- daan over het afgeloopen jaar. Ont- vangst met inbegrip saldo 1924 109.49. Uitgaaf 65.55. De heer A. Hoogland werd als bestuurs lid herkozen. Besloten werd voortaan den betrokken per- soon een dag eerder te waarschuwen, als de- ze voor een ziek lid te werk moet. Gekochte sneezenkool zal bij het bedrijf ge- rekend worden. Bij de rondvraag werd de aandacht geves- tigd op de moreele veroiichtinsen van een lid, dat bedankt na het overlijden van een medelid, om mee ,te helpen d ens bedrijf ge- durende het loopende jaar voort te zetten. Waar de ver. geen rechtsgeldigheid bezit. zal zoo'n persoon niet gedwongen kunnen worden. Hierna sluiting. UIT WINKEL. Raadsvergadering op 15 December 1926 Afwezig de heer Kriek. De voorzitter onge- steld De heer Spaans, als voorzitter optre- dende, hoopte op een spoedig herstel en open- de de vergadering. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Mededeelingen naar aanleid ng van de vo rige vergadering. De ritbreiding der straatverlichtmp, waar toe in de vorige vergadering is besloten, is thans uitgevoerd, Ten onzichte van de opmerkmg, gemaakt bij de behandeling der begrooting voor 1926 voor zcoveel betreft het verschil in het bedrag waarvoor de leermiddelen uit de school te Winkel en die uit de school te Lutjewinkel ziin verzekerd tegen brandschade, wordt me- decredeeld, dat van de school te Winkel de schoolmeubelen en leermiddelen in een posi zijn verzekerd voor 6000.en voor de school te Lutjewinkel d? schoolmeubelen voor f 2000.en de leermiddelen voor 600.— afzonderliik zijn verrekend, waardoor dit een. totaal wordt van f 2600 Deze verhouding wordt gced gercht Alle assnraiitiepoTssed ziin nog eens nage- gaan en alleen werd verhooging noodig ge- acht van een posi- raaahuismeubelen van 1000.— cp 2000.— Het aanschaffen van 2 chronometers waar- toe in de vorige vergadering voor 1926 gel- den werden uitgetrokken, heeft nu reeds plaats gehad. Aan den gemeente- en den Rijksveldwach ter is een excmplmr uitgereikt. Dd herzien'rg der bhksemafleiders, op ge- meentegebouwen. waartoe in de vorige ver gadering werd besloten, heeft plaats gehau Mededeelingen. In verband met een ingekomen bericht van het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp m- zake verlaging van de Sluisbrug aid ear is medegedeeld. dat de laagste brug in Winkel een doorvaarthoogfe heef? van 1.63 M boven het zomerwater van den Oosteppolder en het peil van dit zomerwater 1.43 A.l is Nader is niets meer gehoord Door den Insoecteur der Postenjen en ZEKR ITITGKBRi 1DK COLLKCTIE. MODULBOKK TER INZAGE. 'TeTd»Phr)h!e ?s Sericht, dat de ZondagSestel- 1'nwTs opgeheven vanaf 15 November j.l. ge- le£re"»reid tot het afhalen van ccrnvponden tie best a at des Zondagmorgens van half ne- gen tof negen uur. Op 15 November j.l. is de boerderij van den 'beer C. Kistemaker aan de Kolhornerkade al- bier, verbrand.' Door den afstand van Winkel was de brandspuit van Barsingerhorn het eenft ter plaatse en heeft daai dienst gedaan. De kosten daarvan bedragen 166.40. Be- sToTen werd Barsingerhorn voor haar optre- den te bedanken, terwijl het betreurd werd dat de Vrijwillige Brandweer te Dutjewinkel niet actiever is geweest. Omtrent de afsluiting van de geldleening van 12.500.— voor uitbreiding van de gas- fabriek is thans overeenstemming verkregen en zal worden afgesloten tegen 5 pet. rente koers 100 provisie pet., doch het geld is niet beschikbaar voor 2 Januari 1926, aan- gezien reeds op een deel der aannemingssom aanspraak wordt gemaakt, is daarin door het sluiten van een tijdelijke leening met de Boerenleenbank voorzien. De verhuring van het perceel B 900 heeft op 23 November j.l. plaats gehad en is ver- huurd aan C. Boor voor 305.per jaar. Ingekomen stukken. Een Koninklijk Besluit van 18 November j.l. no. 74 waarbij de aanslag als forens in de gemeente Winkel van den heer J. A. Poor- termans te Nieuwe Niedcrp in hoogste instan ce is vernietigd, nadat de aanslag in eerste aanleg door Gedeputeerde Staten was ge handhopfd. Eveneens de aanslag 19241925. Een beschikking van den Minister van Financien van 4 December j.l. no. 85, waar bij wordt medegedeeld, dat de dames Waiboer niet als forens voor deze gemeente zijn te beschouwen. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kenn'sgeving aan te ne- men. Aldus wordt besloten. Door de Nederlandsche Spoorwegen is be richt dat de exploitatie van den tramweg Schagen-Wognum over 1924 een tekort van 68000.heeft opgeleverd, waar zoo niet kan worden voortgegaan worden de belang hebbende gemeenten en waterschappen ver- zoc-ht voor 15 December te berichten, of zi; bereid zijn een bedrag van 60fK>0..in he. jaarlijksch tekort bij te dragen. Waar alle gegevens ter becordeeling van het tekort ontbreken is aan de Spcorweg- Maatschaopij verzocht een vergadering te beleggen met de offic'.eel belanghebbenden, waarin de noodige inlichtingen zouden kun nen worden verstrekt. Voorts is medegedeeld dat waar alle gegevens ontbreken een verlen- o-ing van den termijn van 14 December noo dig zal zijn. De termijn van 15 December versteld op 15 Januari en uit de belangstellenden in een commissie gevormd, bestaande uit de burge meester van Winkel, Nieuwe-Niedorp, Hoog- woudl, OpmeerSpanbroek en als secretaris, de secretaris van Winkel. Deze Commissie zal nadere gegevens verzamelen. Door den heer J. Koomen Hzn. burgemees ter alhier, is bericht dat hij tegen 15 Januari a.s. cntslag als zoodan'g heeft aangevraagd. Medegedeeld werd dat nog weinig werke- loosheid is voorgekomen en op een verzoek van de IJsclub te Kolhorn om bij te dragen voor te werk gestelden uit deze gemeente kon niet worden voldaan. Aan aangesloten arbei ders in het L. T. en Z.-bedrijf, die lid zijn in een andere gerreen'e zal een bijdrage worden toegekend, tot het.bedrag dat zij zouden ont- vangen als W.nkel aangesloten was. In de begrooting 1926 zullen enkele admi- nistratieve veranderingen worden aange- bracht. Verzoek om subsidie van de zangvereen:- o-ino- „West-Frisia". In verband met de opdracht in de vorige vergaderingr g€g€ven ten opzichte van hei verzoek van de Zangvereeniging „West-Fri- sia" om subsidie van 75.voor het verhes dat de vereeniging heeft geleden door den brand bij J. Marissen waar hare bezittingen waren seborgen, hebben Burgemeester en Wethouders een overzicht van den stand der financien doen overleggen en daaruit is ge- bleken dat de vereeniging deze buitengewone uitgave niet kan dekken. Buro-emeester en Wethouders stellen voor in 1925 een bedrag van fib.— als subsid.e te verleenen. Aldus besloten. Verhooging jaarwedde van de wethouders. In verband met het besluit der vorige ver gadering inzake verhooging der jaarwedde van de wethouders wenschen Gedeputeerde Staten dat nader wordt aangetoond de juist- heid van de zienswijze van den Raad, cte voor iemand d'e in loondienst is en tot he: wethoudersambt wordt gerceoen, de daaraan verbonden wedde lager zou zijn dan het door hem gederfde loon. Door Mrs. C. N. Williamson. Nederlandsche verialing van Ada van Arkel 12) Het is een van de belangwekkendste on derwerpen van de wereld," antwoordde zij, en ik heb»er veel over nagedacht sedert lk in Londen kwam wonen en moest trachten er zoo goed en zoo kwaad als het ging te komen, maar ik heb er nooit heel veel van begrepen tot nu toe." Dank u," zei Carrington met zijn inne mende glimlach. „Dat is een mooi compli ment voor een beginnend auteur, die aan zijn eerste boek bezig is." En hi] wilde niet verder o-aan voor Sheila hem het een en ander van haar leven in Londen verteld had. Hij deed haar vragen en ze kwam er vanzelf toe hem te antwoorden alsof hij een oud vriend was, want ze voelde, al had ze het niet kunnen de- finieeren, het verschil tusschen d'e belangstel- ling van dezen man in haar en die, welke Franklin had getoond. Ondanks de pauzes voor gesprekken, de- den ze toch heer wat werk af, want Sheila typ te zoo vlug naar Carringtons dictaat dat haar vingers over de toetsen van de kleine en bijna geluidlooze machine vlogen. Toen het bijna half een was liet Carrington haar op- houden en zeide dat zij genoeg gedaan had- den en dat hij graag zou willen hooren wat hij geschreven hacl, als ze er niets op tegen T Burgemeester en Wethouders wenschen de l K/^^ordeeling daarvan aan den Raad over te laten. Besloten werd een overzicht der werk- zaamheden te geven. Herziening jaarwedde burgemeester, secre taris en ontvanger. Waar in deze gemeente geen afwijkende toestanden zich voordoen en het bevolkingscij- fer de grens der 2de klasse niet heeft over- schreden stellen Burgemeester en Wethouders voor den toestand onveranderd te laten. Aldus besloten. Subsidie aan de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" voor ontsmettingsinrichtingen Door de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" wordt voor de jaren 1925 en 1926 subsidie gevraagd voor het instand- louden van hare ontsmettingsinrichtingen, welke alien met een nadeelig saldo werken. Het komt Burgemeester en Wethouders voor dat de gemeente belang heeft bij het m standhouden van de ontsmettingsdienst en voornamelijk van de inrichting te Alkmaar en stellen voor in beide genoem.de jaren een sub sidie van /25.— te verleenen, evenals in 1924 heeft plaats gehad. Aldus wordt beslo- ten. Verzoek ontheffing van schcolgeld van W. P. van Gijtenbeek. Door W. P. van Gijtenbeek wordt onthef fing gevraagd van zijn aanslag in het school- geld. Een onderzoek bij den werkgever heeft uit- cewezen dat de inkomsten van Van Gijten beek met 2 kinderen, die verdienen, vrije wo- ning en land, aanmerkelijk hooger is dan het bedrag waarnaar hij is aangeslagen. Burgemeester en Wethouders stellen voor den aanslag te handhaven. Aldus werd besloten. Nieuwj aarscomm issie. Burgemeester en Wethouders vragen den Raad machtiging om weder als andere jaren een Nieuwjaarscommissie in te stellen voor het doen van inzamel'ng voor een extra be deeling met Nieuwjaar. Toegestaan. Benoemingen. Twee leden der Comftiissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Benoemd werden mevrouw G. btnjker-Mo lenzsr en de heer J. Jarins. Twee regentessen van het Wees- en Ar- menhuis. - Benoemd werden mevrouw E. ZeilemaKer- Slot en mevrouw T. van Leersum-van Gulu. Twee leden van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Benoemd de heeren J. Vethman en G. Een lid der Commissie van Beheer der Ge- meenschappelijke Gasfabrick. Bcnocnid de heer Jb. Spaans. Hierna sluiting met de beste wenschen voor 1926 en in de hoop dat de Burgemeester voor zijn ontslag nog een vergadering zal kunnen leiden om afscheid van hem te nemen. fit] □OP UIT DIRKSHORN. In het bestuur van de banne Eenigenburg zijn herkozen tot lid van ht Dag. Bestuur de heer P. Boekel Cr. te Tuitjenhorn en tot Hoofdingeland de heer J. Schoorl Gz. te Eenigenburg. De strijd tegen het water is in de omgeving weder in vollen gang. Door den abnormaal hoogen stand der Zui derzee wordt de laatsfe dagen het spuien te Aartswoud zeer belemmerd met als gevolg hoogen stand der Ringsloot, welke al dagen om het „peil" zweeft. Heirdoor wordt een sterke druk op de ka- der uitgeoefend, waardoor belangrijke lekken zich openbaren. Op verschillende plaatsen ziet men dan ook menschen hetzij het binnen- dringende water door inslaan van steekplan- ken te keeren. UIT GROOTSCHERMER. Dinsdagavond vergaderde de afd. Zuid- en Noord-Schermer der vereepiging „Het Witte Kruis" ten huize van den heer Joh. van Kleeff. Met het bestuur mee waren slechts 9 leden aanwezig. Na de opening en voorlezing der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd deelde de voorzitter, burgemeester C. de Groot, me- de, dat de wijkzuster den len. October in dienst is getreden van de afd. „Het Witte Kruis" voor de t. b. c.-bestrijding. Geassis- teerd door de leidsters van aen cursus, tot opleiding van enquetrices, te Alkmaar doet zij geregeld huisbezoek in die gezinnen, waar dit vereischt wordt. Gebleken is alreeds, dat 't werk uitgebreider is, dan eerst veronder- steld werd. 't Voornaamste punt van de agenda was: Statutenwijziging in verband met de t. b. c.- bestrijding, aw.z. ter verkrijging van rijks- subsidie. De stauten der vereeniging waren in 1924 koninklijk goedgekeurd en nu bleek, dat in 1925 de inzichten der inspectrice gewijzigd waren. De wijziging is hoogst eenvoudig, maar op onze statuten zou de regeering geen rijkssubsidie verleenen. Overal waar van on- en minvermogenden sprake is, moet uitslui- tend stahn: onvermogenden. 't Bestuur kwam dus met 't voorstel die wijzigingen aan te brengen en wederom 25 te besteden aan de onkosten verbonder aan het aanvragen der kon. goedkeuring. Tevens wordt dan 't huish. reglement ge wijzigd. Aangezien niemand't woord verlangde, was het bestuursvoorstel aangenomen. Daarna was aan de orde de verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer M. Kooger. De voorzitter stel- de voor den aftredende bij acclamatie te her- benoemen, deze verklaard, dat hij als be stuurslid bedankt. Hoewel de voorzitter nog aandrang op hem uitoefende, bleef de heer Kooger bij zijn besluit. De voorzitter dankte toen met enkde welgekozen woorden den af- tredenden penningmeester die zoo langen tijd die functie plichtsgetrouw vervuld heeft en hij stelde daarop voor den ex-oenningmeester tot eerelid te benoemen. (Applaus.) De heer Kooger verklaarde dit zeer op prijs te stellen. Als nieuw bestuurslid werd daarop r.a een tweetal stemmii. de heer IJ. Molenaar met 5 van de 9 stemmen verkozen. Na eenig gedelibereer nam deze ziin benoemirig aan en werd hij door den voorzitter geinstalleerd. In de daarna gehouden bestuursvergade- ring werd de heer N. Waterdrinker tot pen ningmeester benoemd, terwijl de voorzitter zelf in den vervolge op zal treden als com- missaris van het materiaal. UIT OUDE NIEDORP. Bij de op Woensdag j.l. gehouden stem ming werd tot hoofdingeland dezer banne,. vacature J. Mijts, benoemd met 91 stemmen de heer G. Ursem- Op den heer C. de Boer werden 51 stem- men ultgebracht. UIT HEER-HUGOWAARD. Bij de door het bestuur der vereeniging „Nieuw Leven" gehouden inventarisatie van stapelproducten bleek, dat bij ongeveer 125 harer leden een koolvoorraad aanwezig is van ongeveer 320 spoorwagons, n.l. 140 roode 96 gele en 84 Deensche witte, benevens een paar spoorwagons uien en een spoorwagon peen. UIT KENN EMERLAND. Voor de tweede maal een winter en voor hoe lang? De telkens wisselende vorst en d'ooi zijn niet bevorderlijk voor den hande'i. In tegenstelling met de centra, waar sluit- kool wordt geteeld en waar het voor de kool- bouwers ,,het weer" is, had men in Kenne- merland liever ander weer, want hier wacht Kg.) te Beverwijk, doch in Alkmaar is dt prijs iets hooger, de kwaliteit is daar ecliter veel mooier. Witlof gaat in Beverwijk de hoogte in. Was de vorige week de prijs laag, nu wordt J 26 a 31.50 besteed: In Alkmaar is de prijs be- duidend hooger, doch lof van de klei is altijd veel beter en bijgevolg duurder. In den hand eh in stapelgroente is een ver- andering ten goede gekomen. Prei en peen waren eveneens duurder, terwijl er minder vraag was naar appelen; 't zijn echter vrij- wel alle buitenlandsche appelen en de kwali teit is niet goed UIT SCHAGEN. Tot directrice van de landbcuwhuishoud- school te Schagen is benoemd mej. L. Piet, thans kerares aan die school en in haar plaats als leerares mej. D. v. d. Sluis te Schoten. had het hem voor te lezen. Hij geloofde dat hij op die manier beter over zijn eigen werk zou kunnen oordeelen. Sheila was maar al te blij om te kunnen doen wat hij verlangde want niet alleen, dat ze ervan hield om voor te lezen, maar ze was zelf benieuwd hoe de zinnen die ze opgeno- men had zouden klinken. Zij waren nog met ver gevofderd, toen ze werden gestoord door een kloppen aan de deur en weer riep Car rington,: „Binnen" maar niet zoo vlug, dacht Sheila als hij gedaan had toen hij op haar wachtte om het werk te beginnen. De deur ging vlug open en Lady Marsden; die er heel lief uitzag in een jeugdig wit ja- ponnetje stond op den drempel. Zij had een allerliefste glimlach op de lippen voor mr. Carrington, maar die bevroor toen zij Sheila gezellig aan zijn schrijftafel zag ziften met vellen papier in de hand. „0, het spijt me zoo, dat ik u stoor. Ik had er geen idee van dat u aan het werk was," zei ze. „U weet, dat u me gisterenavond gezegd heeft, dat als ik een boek wilde hebben, ik maar naar «w zitkamer .soest komen en een uitzoeken als u klaar was met uitpakken. Viola en ik hebben niets dat de moeite van het lezen waard is en dar.rom wilde ik u aan uw woord houden, maar „Geen maar" verzekerde Carrington hof- felijk. „Miss Douglas en ik waren eigenlijk al klaar en onze fijd van werken is voorbij. U ziet, dat mijn knecht de boekenkast al ge- vuld heeft met den inhoud van de kisten, u heeft dus maar te kiezen." Lady Marsden kwam binnen, negeerde veel werk op afdoening, wat nu niet kan ge beuren en dat, als de winter aanblijft, tegen het voor jaar over de hand loopt. De aanvcer aan de veilingen is niet groot geweest, want er is geen mooie gelegenheid geweest om de tuinen te cntruimen. Door de sneeuw gaan en de groente voor zoover ze nog in de tuinen staandaar onder van- daan te halen, is niet aanlokkelijk en daar komt bij de niet hooge prijs voor een speciaaj artikel van dezen bedem, n.l. boerekool. Hier- van bracht lste soort 1 a 1.20 per kist op. 2e soort bracht het niet hooger dan 0.60 a 0.75 per kist. De aanvoer van andijvie is niet groot maar valt toch nog mee en de tuinders, die de andijvie vorstvrij hebben bewaard, ont- vangen nu nog den beduidend hoogen prijs van 2.25 a 3 per kist, terwijl mooie 2e soort nog 1 20 a 1.75 opbrengt. Spniiten brenaen 10 a 23 op (oer 100 Rechtzaken. OM EEN DOOD GESCHOTEN HOND. Een landbouwer uit Monster had een Poel- dijkschen jager gedagvaard voor den kanton- rechter te Delft naar aanleiding van het feit, dat deze iager een aan hem (eischer) toebe hoorende grey-hound, ter waarde van 150, had doodgeschoten. Eischer beWeerde, dat het doodelijk schct, gelost door den jager, toen deze op jacht was pn op een haas schoot, den hond getrorien had, niet door een bloot toeval, maar door opzet, althans grove schuld bij den jager, en in ieder geval dat diens ha - del en dusdanig is geweest, dat het inbreuk maakte op eischers recht, althans indruisch- te tegen de zorgvuldigheid, welke in het maat schappelijk verkeer betaamt ten aanzien van cens anders goed. Voor eischer trad op mr. W. M. Nathans en voor den gedaagae mr. E. G S. Bourlier. De kantonrechte besliste, dat z.i. de jager alleen dan verplicht was de schade van den hond te vergoeden indien bewezen werd, dat hij opzettelijk den hond had doodgeschoten. Dit laatste achtte de kantonrechter niet bewe zen en mitsdien ontzegde hij de vordering. Tegen beide beslissingen van den kanton rechter teekende de landbouwer appel aan. De zaak werd vervolgens voor dp Haagsche rechtbank behandeid, die dezer dagen vonnis heeft gewezen De rechtbank overweegt in haar vonnis: dat de grief -/an arr. rt i het eerste vonnis des kantonrechters deze is, dat deze rechter bij de beoordeeling van de vordering, die zoowel op opzet als op schuld is gegrond, ten onrechte overwoog, dat een jager bij het jagen niet nauwkerrig acht zou behoeven te slaan op niet aan hemzelf of aan zijn lieden toebehoorende honden, die zich in het jacht- veld bevinden en dat de eigenarr het aan zichzelf te wijten zou hebben, indien zijn hond, die zich onbeheerd in het jachtveld bevindt, niet-opzettelijk wordt aangeschoten, en dan ook ten onrechte besliste, dat alleen bewijs van opzettelijk doodschieten toelaat- baar wasv dat die grief juist voorkomt, omdat het niet in acht nemen van betamelijke zorg even on- betamelijk is, zoo niet meer, tegenover an- dermans honden als tegenover eigen honden of die van eigen lieden dat het verzuimen van die zorg niet kan worden verontschuldigd door het feit dat de eigenaar van den hond door gemis aan voor- zorg den dader in de gelegenheid zou -hebben gesteld onbetamelijk te handeien; dat de dood van den hond ook onmogelijk gezegd kan worden te zijn het onmiddellijk en dadeliik gevolg van een gemis aan zorg van appellant om zijn hond vast te houden, zoodat ook medeschuld van appellant is uit- Sheila, hoewel Carrington-haar naam had uitgesproken op een wijze, die het maken van een buiging een gewone beleefdheidsvorm had gemaakt. Het meisje stond t-p en zou, nadat ze haar machine in het omhulsel had gedaan rustig de kamer zijn uitgegaan, als Carrington niet opgesprongen was om de deur voor haar open te doen. ,Hartelijk be dankt, juffrouw Douglas," zei hij. „U heeft me uitstekend geholpen en k zal nu nog meer dan ik gedacht had me verheugen op mijn werkuren hier." Zijn woorden, die zoo met opzet gesproken waren om Lady Marsden en het meisje zelf zijn waardeering ce toonen, ontrocrden Shei la en maakten haar hart warm, maar toch zou ze de kamer niet mogen verlaten met een blijden indruk. „Is dat niet dat ordinaire schepseltje, dat gisteren bij ons in de eerste klas kwam en die lie voor de een of andere kamenier hield?" hoorde ze Lady Marsden hardop vragen toen de deur dicht viel. Misschien zou ze zieh niet zoo vernederd gevoeld hebben als ze ook het antwoord van Carrington had kunnen hooren maar ze hoor de het niet, en ze ging met gloeiende wangen, zich afvragende of ze er werkelijk ordinair uitzag en of ze een soort meisje was, dat men licht voor een kamenier-zou houden. Haar volgende werkuur, dadeliik na de lunch was met Lady Ethingfon. die mr Mr Kinnon had beschreven als een gravin, die graag voor een dichteres wilde doorgaan Sheila had haar's morgens gezien toen ze met Viola Ravne stond te prateti maar I adv Ethington die bijziende was en geen lorgnet wilde dragen, herkende het meisje niet. Ze was druk en gemaakt, met maniertjes, die beter zouden gepast hebben bij een verwende jonge schoonheid van een en twintig en hoe wel ze verkondigde, dat ze bezig was met een dramatisch gedicht voor een tijdschrift, dat deze week klaar moest zijn, wilde ze maar niet beginnen met werken. In plaats daarvan praatte ze over zichzelf en over wat ze ge schreven had en hoe al wat ze gedaan had altijd werd bewonderd. „Ik geloof," zei ze droomerig, „dat ik iets van de goddelijke in- spiratie heb. De irenschen vragen me wel eens om hun te leeren, hoe ze schrijven moe- ten, maar hoe kan je leeren wat vluchtig is als een vlam? Gravin Karovski bij voorbeeld is verzot op mijn >verk. Ze is een Poolsche en heeft geprobeerd verzen in haar eigen taal te maken, ik weet nie- of ze succes hadden Nu wil ze het met mijn hulp in het Engelsch probeeren. Ze zal misschien willen, dat u ze voor haar typt, maar als ze het vraagt, denk er dan om, dat ik geen minuut van uw uur voor mij kan afstaan. U moet voor haar maar een anderen tijd zoeken. Heeft u haar al eens gezien? Heeft ze al aan mr. McKinnon ge vraagd of ze u kan gebruiken?" „Ik heb haar vanmorgen even gezien," ant woordde Sheila, „maar er is niet gesproken over de mogelijkheid, dat ik voor haar zou werken." Het meisje tikte eens op haar ma chine als om de dichteres er zachtjes aan te herin^eren, dat de tijd verbeuzeld werd. maar Lady Ethington begon over iets an ders. „Vertel me eens hoe vond u de gravin?" vroeg ze zoo gretig, dat Sheila haar niet be- greep. „Ik zou wel eens de meening van een nieu- weling over haar willen weten." „0, ik vond haar buitengewoon knap," antwoordde het meisje eerlijk en het gezicht van Lady Ethington veranderde op bijna zie- lige wijze. „Maar ze zag er heel vreemd uit." „Ja erg, is het niet?" zei de oudere vrouw. „Ik geloof nooit dat zij het soort vrouw is, dat een Amerikaan of een Engelschman zou aantrekken, denkt U?" „Misschien niet," gaf het meisje toe, zich verbaasd afvrhgende waar dit gesprek heen ging- „Natuurlijk," ging Lady Ethington vaort, „zou een arme man haar misschien willen trouwen om haar geld, want ze moet heel rijk zijn, en dat geloof ik ook wel, want ze kleedt zich heel kostbaar en ze heeft mooie juweelen, maar millionairs behoeven niet aan zulke minderwaardige dingen te denken in verband met een vrouw." „Arm schepsel," dacht Sheila, ze is zeker al over de vijftig, en toch geloof ik, dat ze verliefd is en jaloersch, op mijnheer Car- rirgton of' op mr. Franklin, want dat zijn de eenige millionairs, die ik gehcord heb dat in het hotel zijn. Wie zou het wezen?" Maar ze behoetde niet lang nicuwsgierig te ziin. De volgende zin van Lady Ethington maakte haar het raden gemakkelijk „Mr. Franklin zei gisterenavond, dat de secreta- resse van mr. McKinnon hem zou helpen met zijn massa brieven," sing de dichteres. vooit. ,.Ik vermoed, dat hij u bedoelde?" 1 (Wordt vervc.gd.) Kamp. VOOR HET LEVEREN VAN UW BEVELEN WIJ ONS ZEER GAAlRNE AAN.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5