PUROL bij Ruwe Huid, Gesprongen Handen, Schrale Lippen Bui ten! an DE TOESTAND IN CHINA. Peking is thans rustig, maar het verkeer met de buiterweerld is zoo goed als afge- sneden. De spoorwegverbindingei tusschen Peking en Tientsin zijn gestremd; er is reeds een tekort aan steenkool en levensnuddelen en als de verbindingen niet spocdig heropend worden zal zich spoedig een ernstig gebrek aan voedingsmiddelen doen gevoelen. Pogingen om den internabonalen trein door de elkaar bestrijdende troeper der Kwo- Min Tsioen te dirigeeren, lieeft men moeten opgeven. De trein is heden achtergebleven, nadat ieder beroep op het verdrag van 1901, dat vrij verkeer tusschen Peking en de zee garand^erde, vruchteloos was gebleven. Feng heeft een manifest uitgegeven, waann ftij alle militaristen een pest en roover? noemt en hij verlangt. dat alle imperialisitsche ver- dragen zullen worden afgeschaft. Van de zijde van het Japansche ministers van oorlog wordt vernomen, dat een deel der Japansche troepen in Korea reeds naar Mantsioerije onderweg is. De overigen zul len terstond volgen. De strijdkrachten in Korea bestaan slechts uit infanterie en artil- lerie. Een volledige gemengde brigade zal la ter worden nagezonden. Een vertegenwoordiger der regeering ver- klaart dat Tsjang Tso Lin en Kwo Soeng Lin er van zijn verwittigd, dat de Japansche re geering niet zal dulden dat er gevoch.en wordt binnen de zes mijl afstand van Moek- den. De Japansche troepen in Mandsjoerije hebben opdracht ontvangen, een volstrekte neutraliteit in acht te nemen. Uit officieele inlichtingen blijkt, dat siang Tso Lin's huurlingen op het punt staan aan het muiten te slaan, terwijl gemeld wordt da. er op aanzienlijke schaal wqrdt geplunderd. Zeer strenge maatregelen bleken noodig om het verlies van levens en eigendom te voorko- men. DE KABINETSCRISIS IN DUITSCHLAND. De besprekingen, die de afgevaardigde Koch gister met de partijleiders voerde, heb ben geen oplossing gebracht in de nog heer- schende meeningsverschillen. Koch is opge- dragen een nieuwe formuleering der richts- lijnen van het regeeringsprogram op zich te nemen. Vandaag vinden nieuwe besprekingen plaats. DE TOESTAND IN SYRIe. Uit Damascum wordt gemeld dat daar hef- tige straatgevechten tusschen Fransche troe pen en Drusen, die de stad zijn binnenge- drongen, plaats hadden. De Franschen be- schoten de stad opnieuw met behulp van zware artillerie, machinegeweren en gevechts- vliegtuigen Naar verlui.dt is de Hooge Commissaris, de Jouvenel. van plan, zijn hoofdkwartier naar Aleppo te verplqatsen om den opstand gemakkeliiker te onderdrukken. Het aanbieden van onderwerping door de Droezen in de dorpen, gelegen tusschen Ras- jaja en Hasbaia, neerct grooteren omvang aan. De drusen aanvaarden de Fransche voorwaarden. Uit nadere bericbten over de samenzwe- ring. welke tegen Henrv de Jouvenel. den nieuwen Franschen hoogen commissaris in Svrie op touw was gezet. blijkt dat het twee afzonderliike complotten betreft. Gedurende zijn bezoek aan Aleppo van waar hij Maandag te Beiroet is teruggekeerd, vernam de hooge commissaris reeds door be- middeling van het departement van buiten- landsche zaken te Parijs. dat ex'remistische Svriers in Kairo een comnlot teg°n hem op touw hadden gezet. Denzelfden dag kwam de inlichtingsdienst .te Akppo met hetzelfde be- richt. terwiil een opgevangen teleioongesnrek aan het licht bracht dat eer b-ende Bedoeinen. die in de nabi'heid var. Hama opereerden. het vc-Tnemen hadden een aanslac te pi even op den extra-trein. welke de Jouvenel naar Bei roet zou terugbrengen Dank zij de strenge bewaking der spoorlijn door infanterie-af- deelingen werd de reis zonder incidenten vol- tooid. Dit plan staat in geen enkel verband met de aankon^ming van den Droezen-leider Hassan Kahrat die een prijs heeft vezet op bet hoofd van den hoogpn commissaris. DE FIN.AvriFFTF CRISIS IN FRANKRITK. Zooals verwecht werd heeft DAumer de por- tefeuille van financien aanvaard- drao-en. Op het a s. natio de lJor,o'?ar?che fasc'sten UNIFORM VOOR DF F ACISTEN IN HONG A RITE. Naar de Weensche correspondent van de „Manch. Guard." meldt heeft op een verga dering van de ..Onbvakende Magv'aren" in N. O. Hongarije de voorzitter, EGhardt, aantrekcndmd. dat de Ontwakende Magva- ren het Italiaansche voorbeeld volgend uni form zullen gaan1 nale con^res van zal dit uniform worden vastm-ste'd'. Eckhard heeft verklaard. dat het doel van een en an- der is, de beweginv to^ nieuw leven te wek- ken. daar zij snel afneemt. DUITSCHLAND EN DE VOLKFNBOND De ..Manchester Guardian" schrijft, dat waarschijnlijk een buitengewone vergedering van den Volkenbond tegen 4 Maart a s zal worden bijeengercepen met het oog op de toe- lating van Duitschland tot den VclRenbond Onmiddellijk daarop kan Duitschland dan deelnemen aan de Raadszitting welke 8 Maart. d.a v. aanvangt. Om deze reden za! de volgende Raadszitting niet te Madrid worden gehouden als in September was over- eengekomen, doch wederom te Geneve. HET GRIEKSCH-BULGAARSCHE r GRENSINC1DENT. De Grieksche min van Buitenl Zaken heeft aan de gezanten van Frankrijk, Enge land en ItaFe medegedeeld, dat Griekenland zich bij de uitspraak van den Volkenbonds- raad in zake het Grieksch-Bulgaarsche con flict neerlegt. De beslissing van den Volkenbondsraad heeft te Sofia een zeer gunstigen indruk ge vestigd. De openbare meening te Sofia is veront- waardigd over de terdoodveroordeeling van verscheidene TSulgaren, door een Griekschen krijgsraad, in verband met een ontplcffing van bommen in een Grieksch dorp. De Griek sche autoriteiten schrijven de uitspattingen toe aan het Macedonisch comite, ofschoon de bewijzen daavoor niet overtuigend schijnen De bedreiging van den krijgsraad is er een van permanenten aard en men is in Bulgarije van meening, dat Griekenland de een of an- dere methode tracht te vinden, waarmede het met een schijn van wettigheid cle macht krijgt over de Bulgaarsche minderheden en deze kan dwingen te emfgreeren. DE POLITIE VAN ULSTER. De verhouding tusschen de opstandigc po- politiemannen te Belfast en de regeering vau Ulster is cngewijzigd. Heden zullen de voor waarden door de regeering aangeboden, wor den besproken. EEN NIEUW SCHANDAAL ENGELAND. Groot opzien is te Londen gebaard door de arrestatie van Sir Basil Thompson, die tot zijn aftreden plaatsvervangend directeur van Scotland Yard was. Hij werd Vrij dag samen met een dame, genaamd Thelma de Lava, in Hyde Park gearresteerd wegens een „zeker delict", doch later tegen borgtocht weer in vrijheid gesteld. Op de zitting van den politierechter van gister was geen van beiden verschenen. Zij zijn thans tegen 1 Januari opnieuw gcdag- vaard. Sir Thompson heeft gedurende zijn ambtelijke loopbaan groote vetmaardheid verworven, daar hij een aantal belangriike spionnen wist te ontdekken. DOOR ROTSMASSA'S BEDOLVEN. Te Passau (Beieren) zijn door neerstorten- de rctsroassa's vijf arbeiders bedolven. Hun lijken zijn tot dusverre nog niet gevonden. Voorts zijn drie anere arbeiders door neerval- lend gesteente gedood en nog drie andere zwaar gewond. De acht omgekomenen wa- ren alien gehuwd. DE OFFICIEELE RAADSU1TSPRAAK INZAKE MOSGEL. De Volkenbondsraad heeft gisteravond zijn beslissing inzake de Mosoel-kwestie bekenc! gemaakt.' De Turksche delegatie was niet ter zitting verschenen. Daarentegen werd een schrijven vcorgelezen van den Turkschen mi nister van bu tenlandsche zaken, waarin o.m wordt verklaard dat, daar de Raad de rol van bemiddelaar heeft afgewez^n, de huidige be slissing door Turkije ongeldig wordt geachr Hierna werd voorlezing gedaan van de beslissing, waarbij met algemeene stemmer. het Mcsbel-erebied tot aan de z.g. „Brusse lijn" aan Irak wordt tcegewezen ender voor- waarde dat Groot-Br.ttannie zijn mandaa. over Irak met 25 jaren verlengt. Gioot-Brit- tannie wordt voorts uitgenoodigd aan den Volkenbondsraad binnen zes maanden een nieuw verdrag met Irak voor te leggen, waar in zutk 'n voortzetting van zijn mandaat is vervat. De Raad zal daarcp zijn beslissing voor def nitief verklaren. Wijders wordt de Britsche regeering uitgenoodigd om zich, zoo goed als mogelijk is, van de verdere yoorstel- len van de Commissie van Onderzoek te doen inspireeren. De Britsche min ster van kolo- nien, Amery, dankte daarop den Raad voor zijn onpar.tijdige beslissing, welke, naar hij verklaarde, de autoriteit van den Volkenbond zal versterken. Hij voegde hier aan toe dat En gel and al het mogelijke zal doen, om de vriendschappelijke tetrekkingen tusschen Tur kije en Irak te handhaven. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Sir Austin Chamberlain, wees crop dat Engeland's wensch is, in geen geval een m- trans gente houding ten cpzichte van Turkije in te nemen. De minister verklaarde zich voorts bereid om met de Turksche regeering onderhandelingen aan te knoopen om de mid del en na te gaan, welke, onder inachtneming van het huidige Raadsbesluit, de betrekkin gen tusschen beide land en beter karakter zul len geven. GEEN KERSTBOOMEN IN ZUID-TIROL. Het door de Italiaansche regeering- uitge- vaardigde verbod aan de bevolking van Z. Tircl, om he. Kerstfeest tij den kerstboom te vieren, heeft in de geheele Duitsche pers groote/ beroering veroorzaakt. Het feist uit zich het orgaan van den mi n is tor-van buitenlandsche zaken, de „Tagliche Rundschau", welk blad het volstrekt onbe- grijpelijk vindt, waarom Italie „dit nieuwe gruweliike folterwerktuig' toepasi „Zijn de toonaangevende Itailaansehe politic! geheel van" God en van hun verstand verlaten, of zijn zij in fascist'schen groohieidswaan alien krankzinnig geworden?". vraagt,het blad. „Want deze daad kan niet anders worden aangeduid dan als die van een gek. Zij js een ongehoorde jnbreuk, niet alleen op de persoonliike vriilieid, maar zij beteekept te- vens een ongehoorde provocatie tegenover de Kerk. Strijd tot den laatsten bloeddruppel zal het gevolg dezer verordening zijn, en de Zuid-Tirolers zullen in Duitschland meer vrienden vinden dan zv noodig hebben, De maat is vol, dat moet de Italiaansche regee ring inzien. Nog een druppel, en zij loopt over!" EEN KERSTCADEAUTJE VAN 8C MILLIOEN, De Duitscnp Rijksraad heeft het besluit van den Rijksdag goedgekeurd, volgens het- welk aan de ambtenaren van de groepen 1 tot 4 een vierde. aan die*van groepen 5 en 6 een vijfde van hun maaadsalaris moet wor den betaald, terwijl de oorlogsinvaliden, een vierde van hun December-uitkeering extra zullen ontvangen. Naai de rapporteur mede- deelde. zal de uitvoering van dit besluit /oor het Rijk een uitgave van ongeveer 34 milli-, oen, voor de spoorwegen van 23 millioen en voor de posterijen van 22 millioen beteekenen EEN AANKLACHT TEGEN DE BERLIJNSCHE PERS. De Volkische rijksdagafgevaardigde, Kube, heeft in verband met de tegen hem in den rijksdag'door den afgevaiardigde Wulle (in v„erband met het veemmoord-proces tegen Riitte Leder) gerichte aanvallen, een aan- klacht ingediend tegen de navolgende bladen: „Acht Uhr Abendblatt", „Vossische Zei- tung", Berliner Zeitung am Mittag", „Vor- warts" en ..Berliner Tageblatt". DE MOORD OP BATTLING Sltfl. De volgende bijzor.derheden zijn nog be- kend geworden in verband met den moord op Battling Siki schrijft de corr. v. d Telg Gedurende eenigen' tijd woonde de Senega- lees samen met zijn vrouw. die zooals be- kend, een blanke is. Meermalen kwam hij dronken thuis, terwijl hij ettelijke keeren was 'betrokken geweest bij braspartijen. Den avond voor den moord was hij uitge- gaan, zoogenaamd om een wandeling te ma- ken. Zijn vrouw hoorde niets meer van hem, totdabzij's morgens 6 uur werd gewekt met het nieuws, dat haar man was doodgbscho- ten. Tot nu toe heeft de politie nog geen enke- len getuige van het drama te pakken kunnen krijgen en men betwijfelt, of dit wel ooit zal geiukken. Vermoedelijk is er geen sprake van roofmoord want het was bekend, dat de bok- ser al zijn juweelen, die hij be'zat, verpand had, terwijl hij in den laatsten tijd steeds om geld verlegen was. Duidelijk blijkt dit uit het feit, dat slechts 8 Amerikaansche centen op hem werden ge vonden. Detectives vermoeden, dat hij op weg was naar zijn huis, toen hij werd over- vallen. Op het oogenblik wordt gezocht naar twee mannen, die om 2 uur's nachts met Siki een woordenwisseling schijnen te hebben gehad. De politieagent die het lijk von'd, beweert dat het schot op korten afstand moet zijn ge- lost. Er zijn echter nog meer verondcrstellin- gen, en zoo schijnt zijn vrouw verklaard te hebben er van overtuigd te zijn, dat een k'eine Griek den moord rnce hebben ge- pleegd. Deze zou Siki reeds eerder hebben bedreigd in verband met het feit, dat deze in gebreke bleeb hem 20 dollar te betalen voor sterken drant. Siki had hem beloofd dadelijk na het volgend gevecht zijn schuld te zullen voldoen. AFBETALING VAN EUROPA'S SCHULDEN AAN AMER1KA. Op grond der respectieve schuldfundee- ringsovereenkomsten is heden door verschil- lende buitenlandsche rqgeeringen een bedrag van 95.253.000 dollaf aan de Schatkist be taald. De grootste remise is die van Enge- land, n.l. 92.310 000 dollar. Dit is de derde af- lossingstermijn van de Britsche schuld. Bel- gie heeft zijn eerste rentebetaling gedaan ten bedrage van 677.000 dollar. Tsjecho-Slowa- kije heeft zijn eerste halfjaarlijksche storting van 1.500.000 dollar gedaan. Finland heeft 180.000 dollar betaald, Litauen 46.000, Po- len 500 000 en Hongarije 40.000 dollar. kelijk in het zomerhalfjaar wordt verstrekt, 'doordat in het winterhalfiaar de tijd door leeren etc. in beslag wordt genomen, wordt meer en meer gewaardterd. Tevens wordt bij de bezoeken controle geoefend ten behoeve van den cooperatieven aankoop yan den bond. Bij de kaaskeuringen in 1924 gehouden is de eerste prijs behaald door de fabriek Rosi- ta, te Twisk, met 156Li punt; de tweede door De Vcrwachting te wognum, met 156 p'unten en de derde prijs door De Goede Verwachting, te Bobeldijk, met 154 punten. De cursus voor botermaken is begoenen met 14 leerlingen, welke het onderwijs gedu rende twee winterhalfjaren volgen Voor het eerst dit jaar wordt er te Alk- maar een cursus voor kaasmakers gehouden. (Wordt vervolgd). j UIT KOEDIjK. Door de afd. Koedijk van de vereeniglngi - - ,,Het Witte Kruis" is een cursus aangevan- oog niet zichtbaar en staat dicht bij de Mag- t gen voor eerste hulp bij ongelukken, on-der de betoogers, van welke er een 20 in arrest genomen werden. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Sov- jetregeering aan de in het district Ardon in Kaukasus gevestigde Kozakken de vorming van een zelfstandig Sovjet-Republiek heeft toegestaan. De Italiaansche Senaat behandelde gis ter de perswet. Senator Ruffini zeide, dat deze wet het einde der liber-ale gedachte in Italie beteekent. De bootwerkers in de haven te Ant- werpen vragen opnieuw loonsverhooging. Op 1 Januari loopt de jongste loonregeling af. In de paritaire commissies zijn de bespre kingen reeds begonnen. Het nationale Haven- comite voor Antwerpen, is tegen morgen bij- eengeroepen. De Engelsche professor> J. Nosor heeft een nieuwe komeet ontdekt, In de constella- tie Reticulum. De komeet is met het bloote helaen-wolken in den Melkweg. Zijn staart is vijftien minuten 'ang. Volgens te Miinchen ontvangen berich- ten uit Bozen is in Zuid-Tyrol het vieren van het Kerstfeest op de tot nu tbe gebruikelijke wijze, met versierde kerstboomen, verboden, daar dit gebruik in Italie onbekend is. In het DeenschefFolketing heeft de mi nister van Financien een wetsvoorstel tot verhooging der successierechten ingediend Hiervan wordt een jaarlijksche meerdere ba te verwacht van vijf millioen kronen (ruim drie millioen gulden). Het handelsverdrag tusschen Noorwe- gen en Rusland is gisteren te Moskou door Litwinof en den zaakgelastigde van Noorwe- gen geteekend. De Rijksdag heeft het voorstel van de Beiersche Volksparfij tot het verleenen van een Kerstmistoeslag kan het lagere Rijks- personeel aangenomen. Op de lijn var de P. L. M. nabij't sta tion Liensaint nabij Parijs zi:n twee treinen op elkaar gereden. Naar gemeld wordt, wer den slechts twee spoorwegbeambten licht gewond. KAMPIOENE OP DE SCHRIJFMACHINE. Het werel'drecord machineschrijven is ge- broken. De Fransche vereeniging van dacty- lographen organiseerde dezer dagen 'n wed- strijd, waar drie uren lang de schrijfmarhi- nes raasden. Toen zette de jury zich aan het werk om de resultaten te onderzoeken Wel- dra kwam men tot de ontdekking, dat Miss Eleonore Mitchell, een Engelsche van 19 jaar kampioene van Eurppa sinds 15 No vember j.l., haar eigen record had gebroken. en ook het wereldrecord, dat ten name van een Amerikaansche stond. Miss Mitchell had het respectabele aantal van 879 aanslagen bruto per minuut bereikt, dat is na aftrek van de fouten 853 goede aanslagen, wat over- eenkomst met 142 Fransche woorden. DE KORTE HAREN. Weinig vrouwen zullen, als zij besluiten om „bobbed" of „shirgled" haar te gaan dra- gen, begrijpen, dat door haar besluit hoe ianger hoe meer Chineesche vrouwen en kin- deren werkloos worden. Want een der gevolgen van deze korte haardracht is, dat voor het toilet geen haar- netten meer noodig zijn. Wat dat voor de haarnettenindustrie zeggen wil daarvan lezen wij iets in de North-China-Herald." Deze industrie wordt grootendeels in €hine beoefend. Voor dat deze mode in zwang kwam was zij een der belangrijkste export-in- .dustrieen van China. De geheele wereld werd vanuit China van haarnetten vqorzien en vooral de bestellingen in Amerika waren enorm groot. In 1921 werd volgens de opgave van het douanekantoor te Tsefoe voor de provincie Sjangtooig alleen voor een millioen dollar verdiend. De korte liarenmode en ook die van de „parmanente golf" maken thans dat het grootste gedeelte van dfe vrouwen geen haamet meer draagt of veel minder draagt. De gevolgen blijven in China dan ook niet uit; meer dan drie vierde der arbeidsters van de haarnettenfabrieken zijn zonder werk en mceten ondersteund wor den. Velen van haar zijn op zoek naar arbeid in een anderen tak van indusEie; een gedeel te heeft echter de hoop nog niet verloren, dat de vrouwen van inzicht zullen veranderen en zullen gaan inzien, dat lang haar toeh een grootere charms heeft. En dan zou ook voor de Chineesche Jiaarnetmaaksters weer een gouden tijd aanbreken. WAAR VROUWEN OPNIEUW KUNNEN KIEZEN. In een der districten van Goetsjarat, in het presidentschap Bombav bestaat volgens den correspondent van de /Morning Postte Bombay het gebruik, dat vrouwen, die on- voldaan zijn over haar echtgenooten en ge- legenheid hebben een beter huwelijk te doen, zich van hun eersten man kunnen ontdoen te gen betaling van een schadeloosstelling. Een groot aantal getrouwde vrouwen blijken ge- breken in hun mannen te ontdekken, die zij voor het huwelijk niet vymoedden en het aantal, dat van dit haar verleende voorrecht gebruik maakt, is verrassend groot. Maar de mannen in Goetsjarat hebben ontdekt, dat men niet altijd op het woord van een vrouw staat kan maken en in zeer veel gevallen wordt de be'ofte van schadeloosstelling niet nagekomen. Dit heeft tot beroering aanleiding gegeven De verstooten echtgenooten hebben reddens geen verhaal, en daarom probeeren zij hun bdoofde comuTsatie te verkrii-gen door mid- del eener vendetta tegen degenen. die hen in de genegenheid hunner vrouwen hebben ver- drongen. Volgens berichten uit Ahmedabad is er een groote toeneming der criminaliteit in dat district. Er heerscht een epidemie van doorsnijden der telegraaflijnen en aan de einden der doorgesneden draden worden dreigbrieven gebonden. Blijkbaar wil men een paniek verwekken in de omgeving en de autoriteiten nopen een onderzoek in te stel- len naar de grieven der versmade echtge nooten. KORTE BERICHTEN. Voor het raadliuis te Hamburg is het gistermiddag tot heftige betoogingen van werkloozen gekomen, die onder geroep: ,.wij hebben henger" traehfl'n de Eann-en van het raadhuis te bestormen." De politie verdreef AFLOOP VEILING. Gehouden door notaris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude, op Dinsdag 15 becember 1925, des aVonds 6 uur, in het cafe „De Driesprong" te St. Pancras, voor den heer Jac. Kloosterboer Jnz. Onder St. Pancras: .1. Zes akkers bouwland aan de Melksloot ,.de Del": a. de zuidelijkste akker, gr. 10lA sn. Kooper P. Olie voor j 74 per sn.; b. de 2e van ziud, gr. 13sn., kooper Jn. Klooster boer Jbz. voor 77 per sn c. de 3e van zuid, gr. 14 K> sn., kooper K. Jong voor 72 per sn.; d. de 4e van zuid, gr. 13sn., en e. de 5e van zuid, gr. 12 sn.„ kooper P. de Vries Jz. voor 65.92 Id per sn.f. de noorde- lijkste akker, gr. 13 sn,, koopster de wed. Jn. Groen voor 78 per sn. 2. Een perceel bouwland aan de Zomer- sloot, gr. 35 sn., kooper Wm. Klooster boer Jnz., voor 73 per sn. UITSLAG VEILING, gehouden door notaris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude, op Woensdag 16 Decem ber 1925, des aveds 6 uur, in het cafe .jMarktzicht". te Broek op Langendijk. Voor den heer Jn. Kuitwaard: Gnder St. Pancras: 1. Een akker bouwland en water in het Veld, aan de Zandsloot, gr. 8 sn. Kooper C. Ivangh voor 212 per sn. Onder Broek op Langendijk: 2. Een dito bezuiden de Breedesloot, gr. 8 sn. Kooper P. den Hartigh, voor f- 194 per snees. 3. Een dito „de Sluisakker", gr. 12 sn. Koopers Hk. Balder Wmz. en K. Bou- wens Jz. voor f 203.661a per sn. 4. Een dito in het Woud, gr. 12 sn. 5. Een dito „het Grcetje" aan den Ooster- dijk, gr. 12 sn. 6. Een dito aan het Gosterdeel, gr. 5 sn. Kooper van deze perceden J. C. Kouwen voor 169 per sn. Onder Zuidscharwoude: 7. Een dito „Stekelbos", aan de Schilder sloot, gr. 12 sn. Kooper Jb. Kruk Cz. voor 92 per sn. Voor den heer Ki. Dirkmaat Sz.: Onder Broek op Langendijk. 8. Een dito ten zuiden van de Breede sloot „bij de Kolakker", gr. 12 sp. Kooper P. Timmerman voor 221 per sn. Voor Erven den beer Jb. Balder Wz.: Gnder Broek op, Langendijk: 9. Een dito „de Kaaijakker", bewesten de Heest, gr. 4 sn. Kooper A. Leegwater Jnz, voor 157 per sn. 10. Een dito aan de Veert en de Melksloot gr. 5 sn. Kooper K. Smit Jz. voor f 150 per snees. 11. Een dito in de Schiminelkcog, gr. 5 sn. Kooper Wm. Balder Jbz. vow 135 per snees. 12. Een dito „Willem Zeun", bewesten de Melksloot? kkers, ten zuiden van de Melk sloot, gr. 21 sn. Kooper C. Balder Jbz. voor 142 per m Onder Zuidscharwoude: 13. Een dito „de Vlakke Groet", benoor- den van de Jn. Kosteiijks'.oot, gr. 9 sn. Koo per Jn. Wagenaar J. J. Lz. voor 120,90 per sn. Teiding van Dr. J. H. den Hartoch, waaraao: door 41 personen wordt deelgenomen. Als lid van het bestuur van den polder de Daalmeer werd herkozen onze plaatsge- noot de heer G. Slotemaker Wz. - - UIT OUDKARSPEL. Woensdagmiddag had .de, verhuring plaats van ongeveer 163d' bunder bouwland, eigen dom dezer gemeeute. De verhuring had plaats voor den tijd van 5 jaren met 5 opticjaren. De prijzen zijn zcodanig omfaoog gegaan, dat de opbrengst ruim 3600 was, tegen ruim 2200 bij de verhuring in 1923. Er zijn verschillcnde perceelen verhuurd, die meer dan de dubba'.c huurprijs opbrach- ten en door,een genomen is een hoogerc- op brengst per snees vast te stellen van onge veer 3,25 op ongeveer 5,35. Voor een groot deel zijn de perceelen in andere handen overgegaan, mede veroorzaakt doordat enkele jonge klanten, die voor .eigen rekening gaan bouwen, zij het dan ook tegen .hoogen prijs, enkele perceelen in handen kregen. Voor de gemeente is het een buiten- kansje. Van de 50 slagen kolfwedstrijd, die in de afgeloopen maand in de baan van den heer Vis gehouden is, is de uitslag als vo-lgt: volgt: lste klasse: le prijs K. Quant te War- menhuizen met 530 punten; 2e pr. P. Koste- lij'k te Heerhugowaard met 494 punten; 3e pr. J. Hagenaar te Alkmaar met 493 punten; serieprijs T. Kostelijk te Alkmaar met 115 punten. 2e klasse: le prijs C. Vlug te Oudkarspel met 475 punten2e pr. H. Aarts te Oudkars pel met 438 punten3e pr. G. Langed-ijk te Oudkarspel met 432 punten; serieprijs C. Langedijk Cz. te Noordscharwcmde met 102 punten. 3e klasse. le prijs T. Kostelijk te Noord- scharwoude met 436 punten2e pr. Jb. Mors te Noc>rdscharwoude met 359 punten; 3e pr. J. Blom te Heerhugowaard en P. Kat te i'rovnsciaai nieuws BOND VAN OP COoPERATIEVEN GROND8LAG WERKENDE ZUIVELFA- BR1EKEN IN NOORD-HOLLAND. Bovengenoem-de bond vergaaerde Woens dag onoer voorzitterschap van den heer H. K. Koster in ,,De Witte Engel" te Hoorn In zijn openingswoord gaf de voorzitter te kenn-en, dat den economischen tcestand in de ons omring-ende landen van dien aard waren, dat met eenige bezorgdheid de toekomst moest worden ingegaan', hoewel 1925 voor den zuivelbereider een gunstig jaar was ge weest. Spr. wekte op om door krachtige organi- satie zich voor de te wachten moeielij-kheden te wapenen. Tot lid van de aankoopcommissie werd de heer D. de Boer Dz. herkozen; tot lid van de fcouweommissie de heer L. Broekens. Aan de rapportcn en mededeelingen is het volgende ontleend: De technische yoorlichting, welke hoofdza- Noordscharwoude met 355 punten; serieprijs A. Oudhuis te Heerhugowaard met 96 pun ten. UIT EGMOND AAN ZEE. De R. K. Vereeniging voor kindervacantie en herstellingsoorden heeft een bijdrage uit de provinciate kas gevraagd aan de Staten v. Noord-Holland in de stichtingskosten van een koloniehuis voor 100 jongens en 100 meisjes. De kosten zijn geraamd op f 30C.000 Daar van is f. 250 000 bijeen. Gedeputeerde Staten stellen aan de Staten voor, om van het over- blijvendf bedrag 12.500 voor rekening van de provincie -e nemen. UIT ST. PANCRAS. (Znideinde). De gehouden inventarisatie van stapeipro- ducten gaf 'aan, dat bij de leden van de tuin- bouwvereeniging „de Zuid" aanwezig was. 375.500 gele kool; 104.000 Deensche wit' te; 75.000 roodoe kool, 5500 uien. INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND Begin Januari zal eene inlijving plaat* hebben van dienstplichtigen der lichting 1926 uit de Povincie Noord-Holland, welke dienst plichtigen zijn bestemd voor de kaderoplei- ding, bij het Wapen der Infanterie. Deze op leiding vangt aan op 4 Januari e.k. Getracht zal worden uit het totaal aantal dienstplich tigen van deze lichting. dat voor kaderoplei- ding bij een Regiment Infanterie wordt inge- lijfd, 7 dienstplichtigen den rang van sergeant bij eene verbindingsafdeeling, 8 dienstplich tigen den rang van sergeant bij een Mitraii- leurpeleton, en 45 dienstplichtigen den rang van sergeant bij eene Compagnie te doen be- halen., UIT BERGEN. De weder gekeerde vorst bracht de ijslief-' hebbers weer dadelijk in actie. De Berger 1 Jssportvereeniging- was zoo actief de banen op den Hofvijver weer in or- dc te maken, waardoor er, des middags gere den kon worden. Het ijs was vooral aan de kanten onbetrouwbaar. Meermalen ontstond er een gat, zonder oat eenig kraken werd ver nomen, waardoor verschillende personen nat- te voeten bekwamen. Jn het midden was het ijs echter voldoende sterk. Gistermiddag werd er ook druk gereden op de baan van den heer Bogtman. Des avonds was deze baan verlicht en maakten velen ge bruik van de gelegenheid van de ijssport te beoefenen. In zijn gisteravond gehouden verga dering besioot het bestuur van de Berger IJssport- vereeniging tot het uitschrijven van wedstrij- den voor de jeugd in vier groepen op Zater- da-gmiddag a.s. De wedstrijd in het schoonrijden werd vastgesteld op Maanaagmiddag a.s., terwijl resloten werd om het gecostum-eerd ijsfeest o-p een nader te bepalen dag te organisee- ren. i De maatregel om hetopenstellen van de banen door vlaggen bij „De Rustende Ja- ger" en „De Poort van Cleef" kenbaar te .naken bleef gehandhaafd. Juryleden en leiders en leidsters van de wedstrijden werden benoemd, benevens een commissie voor het aankoopen van de prij zen, waarvoor een 200.werd uitgetrok- fen. De weersverandering maakte het echter noodig een en ander uit te stel'en totdat wai men noemt het ijs weder dienende is. - T .-rtb n 1.4 rk m r\r 1/>K 1^ 1111 4k

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7