VISITEK AARTEN Radio-Hoekje. Alle dooien POSTPAPIER Mj ©us gekecht ml Hi: 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat in bet gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 10 en 11 December 1.1., .waarbij zijn vastgesteld): lo. Eerie verordening, houdende algemee ne regelen betreffende de toelating van leer- lingen, afkamstig uit andere gemeenten, tot de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar Gemeenteblad nr. 996). 2o. Eerie verordening tot wijziging der yewrdening bevattende het tarief en de voorwaarden voor de levering van electri- schen stroorn door het gemeentelijk etectrisch bedrijf te Alkmaar Gemeenteblad nr. 997). Deze verordeningen zijn heden afgekon- digdi en gedurende drie maandem ter gemeen- te-secretarie ter lezing nedergelegd, waar zij tevens tegen betaling der kosten in afdruk verkrijgbaar zij®. Alkmaar, 15 December 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. Zaterdag 19 December. Hilversum, H. D. O., 1050 M. 12 en 7.30. PolitieberichUn. 8 en 10. Persberichten Vaz Dias. 8.10. Omroepavond van de Vereeniging voor Arbeiders-radio-amateurs. Het kleine koor van „De stem des Volks te Amster dam Het H. D. O.-orkest. 1. a) Ouverture Euryanthe", Weber-orkest. b) Aufforde- r'ung zum tanz, Weber-orkest. 2. a) Morgen- rood, de Nobel, b) Eens, de Nobel, koor. 3. „Fragmenten uit mijn werk", door A. M. de ijong, letterkundige. 4. a) Melodie, Cesar Eranck-orkest. b) Serenade napoletana, Re- velli-orkest. 5. Ellen, gedicht van Dr. Fred. v. Eeden, koor. Fragment uit den eersten zang, feetoonzet door Otto de Nobel. 6. Fragmen- ten uit het nog nkt verschenen tweede deel van „Merijntje", door A. M. de Jong. 7. Scenes pittoresques, Massenet-orkest. 8. a) De strijders, Isr. J. Olman b) Vaandellied, de Nobel c) De internationale, de Nobel, koor. t Daventry, 1600 M. 10.50. Tijdsein, weerbe- richt. 1.20. Tijdsein. 4.20. Tijdsein, Causerie, het 2 L. O.-octet en solisten (sopraan, bari- ton). 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Het Cavour's dansorkest. 7.20. Tijdsein, weerbencht, nieuws. 7.45. Muziek. 8. Lezing: „Christ- mas in the far Empire". 8.20. Concert. Het orkest, sopraan en M. Nesbitt met z'n Uku lele. 9.20. Kerstliederen door J. Coates, tenor. 9.20. Concert. Orkest en liedjes door W. Rouse. 10.20. Tijdsein, weerbericht. Lezing: Football. 10.50. Het „Mayfair mysterie", de- tective-comedie. 11.20—12.20. Jazzmuziek v. het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50. Con cert Lucien Paris (piano, viool en cello). 2.05. Nieuws. 2.10 en 4.50. Koersen, Havaspersbe- richten. 5.05. Orkestconcert. 8.35. Causerie, slotkoersen en Havaspersb'erichten. 8.50—11. Galaconcert door Le Matin. Groot orkest en zangsolisten. Konigswusterhausen, 1300 M 7.5011.20. Dansmuziek door twee orkesten. Hiertusschen door cabaretnummers. Daarna weerbericht en nieuws. Brussel, 265 M. 5.20. Concert (piano, viool en cello). Mme. Velings-zang. 6.20. Nieuws. 8.35. Kamermuziek. 1. Trio Haydn. 2. Alle gro Ital. concert, Bach. 3. Trio, Beethoven. 9.20 en 10.20. Nieuws. 9.30. Litteraire kro- niek. Minister, 410 M. 12.351.50. Walsen, shimmy's en foxtrott's door orkest. 3.20— 4.20. Kerstsprookje. 4.205.20. „Sch6n ist die jugend, sie kommt nicht mehr", comedie. 5.35—6.20. Radio-halfuurtje. 6.45. Lezing: Klimakunde". 7.20—7.50. Engelsche les. 7.558.50. Werken van Beethoven. 8.55. jVroolijke muziek. Orkest en solisten. DE CHAOS IN CHINA. Uit Tokio wordt gemeld, dat zich thans 3000 Japansche trohpen in Mandsjoerije be- vindep. Ingevolge het verzoek van het consu- laire corps van de stad Moekden, heeft het versterkte Japansche garnizoen zich belast met de bewaking. De Chineesche troepen worden op een afstand van 6 mijlen van de stad en van den spoorweg van Zuid-Mands- joerije gehouden. De Chineesche troepen, die om Tientsin, strijden, liggen thans in loopgraven op 15 mijlen buiten de stad. De gouverneur van Sjihli heeft zijn posities zeer versterkt en een aanval van de troepen van Kwo afgeslagen. De troepen van Kwo wonnen echter terrein door in een gepantserden trein met gealli- eerde vlaggen op te rukken. DE TOESTAND IN SYRIe. Bij tegen Damascus gevoerde operaties werden den Drusen zware verliezen toege- bracht, terwijl de Franschen een tiental ge- wonden kregen. Het meerendeel der opge- stane dorpen in het zuiden van den Libanon heeft zijn onderwerping aangeboden. Gemengd Nieuws MET EEN REVOLVER GESCHOTEN. De Chineesche stoker A. C. C., van het in de Lekhaven te Rotterdam liggende stoom- schip „Achterkerk", heeft gisternacht, na een twist, met zijn revolver drie schoten gs- lost op den logementhouder W. A. F., in de Atjehstraat aldaar. De logementhouder bleef ongedeerd; een van de kogels is afgestuit op 't nikkelen sluitstuk van zijn bretel. De stoker is aangehouden. HET NEDERLANDSCH-BELGISCH TRACTAAT. De „Voorwaarts" meldt: „Volgens een mededeeling van het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag wordt de juistheid van het bericht, dat* wij dezer da- gen publiceerden over de onderhandelingen inzake het Belgisch-Nederlandsch tractaat, van bevoegde zijde ontkend. (Wij hebben, zooals men weet, dat bericht en de tegen- spraak gepiibliceerd Red'. N. R. Ct.) Tegenover deze tegenspraak moeten wij1 de juistheid van onze pu'blicatie ten voile hand- haven." PASVISA VOOR DUITSCHLAND. Van 15 tot 17 December hebben te' Osna- briick tusschen vertegenwoordigers der Ne derlandsche en der Duitsche regeeringen be sprekingen plaats gehad over de afschaffing der verplichte pasvisa en de vergemakkclij- king van het kleine grensverkeer. De besprekingen hebben tot een beyredi- gend resultant geleid. Het voornemen bestaat om de wederkeerige afschaffing der verplichte pasvisa voor Ne derlandsche en. Duitsche onderdanen en de vergemakkclijking van het wederkeerige klei ne grensverkeer met 1 Februari 1926 te doen ingaan. ONEERLIJKE WIN'KELBEDIENDE Gistenniddag heeft voor de rechtbank te Haariem terecht gestaan de 25-jarige winkel- bediende P. J. van H., die in den loop van't jaar 1925 ten nadeele van de firma H. en W. B. te Haarlem een aantal gcederen heeft wcg- genomen (zocals schaatsen, schotels, kep- pen, messen, ijzerwaren, gereedscliappeu, cnz.) In Amsterdam, Haarlem en Alkmaar had beklaagde de goederen verkocht of in consig- natie gegeven. De waarde van het in beslag genomene werd op cngeveer 2000 ge- schat. Volgens getuigenverklaring, had beklaagde mceilijkheden gehad. Over zijn werk was men zeer tevreden. Zijn vorige chef drong aan op een clemente behande:'ing. Het O. M. vroeg een gevangenisslraf van 6" maanden met aftrek van de voorloopige hech- tenis. Mr. van Rees vroeg invrijheidBtelling en ontslag van rechtsvervolging, omdat in de dagvaarding gesproken wordt van twee fei- te. welke elkander uitsluiten. De rechtbank wees het verzoek om invrij- heidstdling af. Uitspraak over 14 dagen. OPLICHTING M. F., oud 25 'jaar, stond te Amsterdam voor de vierde kamer terecht wegens oplich- ting. Getuige L. verklaarde dat bekl, bij hem was gekomen met een liist, waarop hij bedra- gen in de vcor Hongaarsche joodsche siuden- ten. Getuige heeft die lijst heel vluchtig door- gezien en toen uit eigen beweging een kleine gift aan beklaagde gegeven, nadat deze hem, zonder echter om eenige gift te vragen, zijn wederwaardigheden had verhaald. Het O. M. eischte 5 maanden gevangenis- straf. VERBOND VAN NEDERLANDSCHE FABRIKANTENVEREENIGINGEN. Gistermiddag is in den Haag een algemee ne vergadering van het Verbond van Neder- landsche Fabrikanten-Vereenigingen gehou den. Daarin is uitgebracht het Verslag over de jaren 1924 en 1925, dat eindigt met de woorden Hecht aaneengeschaard in een grooe orga- nlsatie, naar wij vertrouwen moreel en mate- rieel voldoendegesteund door hare leden zal onze industrie hare belangen, overeenkom- stig hare beteekenis als bron van onze volks- welvaart moeten wetpn te verdedigen. VERBOND VAN NEDERLANDSCHE WERKGEVERS. Naar de N. R. Crt. verneemt hebben de se- dert geruimen tijd gevoerde besprekingen tusschen de Vereeniging van Nederlandsche Werkgevers, het Verbond van Nederlandsche Fabrikantenvereeniging en het Centraal In- dustrieel Verbond, teneinde te komen tot een meer geconcentreerde behartiging der indus- trieele belangen, tot gunstig resultaat geleid De -algemeene vergaderingen der drie ge- noemde vereenigingen hebben met algemeene stemmen besloten, dat van den lsten Januari 1926 af de industrieele belangen der bij deze drie vereenigingen aangesloten leden zurien worden behartigd door een centrale organi- satie, n.l. het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. BRANDSTICHTING. De vierde kamer der rechtbank te Amster dam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen E. de G., beschuldigd in den nacht van 11 op 12 September brand te hebben gesticht in de woning van zijn broer en schoonzuster, aan de lste Ocsterparkstraat 26 te Hilversum. Beklaagde werd overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot 5 jaar gevan- genisstraf. FRAUDULEUZE DOORVOER VAN SUIKER. De tweede dagvaarding, gericht tegen de motorlichter Wilhelmina, Jufferstraat 2, te R'dam, vermeldt dat 7 partijen rietsuiker zijn aangegeven ter doorvoer van Duitschland naar Duitschland en zijn geladen in het uit- gaande schip Willemina en door de admi- nistratie der invoerrechten onder verzegeling zijn gebracht. De eerste partij werd geladen tusschen 10 en 14 November 1924 en was netto groot 50.296 kg.de tweede werd geia- den van 17 tot 22 November en was groot 50.804 k.g.; de derde geladen van 25 tot 29 Nov. was 50.513 k.g.; de vierde, geladen 2 6 Dec., was 50.452 k.g.; de vijfde van P2 tot 16 December, was 75.845 k.g.; de zesde op 23 Dec. geladen en de 7e op 23 Dec., waren netto 74.110 kg. Schipper van dien lichter was M. v. Urk, die niet zou hebb/n gezorgd, dat zonder ont- zegeling geen suiker werd gelost, waarvoor de reederij aansprakelijk wordt gesteld Ten slotte is er een dagvaarding tegen den expediteur H. v. K., aan wien nog frauduleu- ze uitvoer van 51.500 K. G. bruto, netto 49.960 K.G. ruwe rietsuiker van 98 pet per motorlichter Jannigje, schipper G. van Rijn, wordt ten laste gelegd. De drie zaken werden gevoegd- Bij het getuigenverhoor werden twee getui- gen van meineed verdacht. De rechtbank begaf zich daarop in raad- kamer. Zij weigerde de gevraagde rechtsin- gang tegen v. d. Velde en verleende rechtsin- gang tegen schipper van Urk en gaf last tot diens onmiddellijke gevangenneming. De behandeling werd vervolgens geschorst tot Dinsdag 12 Januari. UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. De boekdrukkerspatroonsbonden hebben de zer dagen hun algemeene vergaderingen ge houden te-Utrecht. gedurende de maand December worden gratis met monogram bestempeld. VM FUTTEM EM 00RTMEIJER PAYGLOP. aangehouden en naar Venlo overgebracht den 23-jarigen handelsreiziger G. S., uit Eindhoven, verdacht van oplichting ot ver- dluistering van ruim 300 ten nadeele van zijn patroons, de heeren Ch. en M. Russel te Venlo. Marktberichten ALKMAAR, 18 Dec. 1925. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 119 stapels wegen.de 112482 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 55, zon der merk 54, commissiekaas met merk 53.50. Boerenkaas: kleine met merk 56, zonder merk f 55, commissiekaas met merk 54.50. Handel stug. ALKMAAR, 18 Dec. Op de heden gehou den graanmarkt waren aangevoerd" 1596 hectoliters. 457 H.L. tar we 12.5015.50 22 H.L. rogge 10.50, 252 H.L. gerst chev. 11.75—/ 12.50, 638 H.L. haver f 10— 12.50, 115 H.L. boonen: paardenboonen 12.5012.75, bruine boonen 20—/ 23, citroen boonen 3038, du-iven boonen 16.50, witte boonen 4046, 1 H.L. mosterdzaad, blauwmaanzaad 62, Tuinboo- nen 3143, 111 H.L. erwten: groene (kleine) 1315, groene (groote) 37 50 tot 45, grauwe 35—/ 48 per 100 kilo. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Jan Kooij en Ernestine van der Laan. Theodorus Wilhelmus Doornbos en Maria Geertruida Winder. Hermanus de Jong en Rika Margaretha Manshanden. Hermanus Johannes Baars en Catharina Clasina Picket. Jacobus Johannes Cornelis Bel en Maria Johanna Hazes. Charles Paauwels en Clara de Ruijter. Jacob Haveman en Aaltje Koops. GEBOREN: Hein, z. van Geert van de Kuijt en Aaltje Visser. Maria Grietje, d. van Simon Kra mer en Mina de Kruijff. OVERLEDEN. Wilhelmina Clasina Akkerman, wed. van Hcdde Blokdijk, 83 jaar. 1 Hfl: - Maak ]e niet drub, we komen wel aan den overkant Ze doen zulk soort dingen op de film iedeven dae. (Judge) I 1 HANDELSDRUKKERIJ I I N. V. v h. HERMS. COSTER ZOON In de vergadering van den Nederlandschen Bond van boekdrukkerijen werd tot lid van de 'centrale commissie gekozen de heer D. A. Ha- gen, te Arnhem, en tot plaatsvervangend lid de heer E. W. Peterssen, te Amsterdam. Een kleine statutenwijziging, bedoelende de posi- tie der loonzetterijen te regelen, werd goedge- keurd. In de vergadering van de Federatie der werkgeversorganisaties in het boekdrukkers- bedrijf werden tot vertegenwoordigers in den centralen raad aangewezen de heeren. S. S. Korthuis, in Den Haag, en F. H. H. Herold, te Utrecht, en als plaatsvervangende leden de heeren J. F. Duaswer en B. C. E. Zwart. De vergadering was voornamelijk gewijd aan het vraagstuk van het prijstarief. Een motie van eenige leden, die, de matige winst bij de vastgestelde prijzen erkennende, des- niettemin tot afschaffing van het tarief wil- den overgaan, wegens de moeilijkheid, dit te handhaven, werd met 1228 stemmen tegen 105 verworpen. Met dezelfde meerderheid werden daarna aangenomen de 15 door het algemeen hoofdbestuur voorgestelde maatre- gelen, welke vmbetering van de naleving van de vastgestelde prijzen beoogen. Deze maat- regelen houden in een reorganisatie van de rechtspraak, een regeling van de positie der loonzetterijen, voorlichting inzake den kost- prijs van het product en nauwere samenwer- king met de vereeniging van papiergroothan- delaren en den bond van handelaren in grafi- sche artikelen. KORTE BERICHTEN. Woensdagavond is ingebroken in een boerenwoning onder Kleverskerke bij Middel- burg. De politie te Middelburg slaagde er in tflen dader, zekere J. A., nog denzelfden nacht in een volkslogement aan te houden. Het ge- stolen geld werd nog op hem gevonden. Ten nadeele van een metaalwaren en lampenfabriek in de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam is een partij werktuigen ter waarde van 2000 ontvreemd of verduisterd. Van het uitgaande Nederlandsche stoomschip Radja is bij de Hembrug een ma- troos in het ruim gevallen. Hij is ernstig ge- wond, in IJmuiden gedebarceerd en per bran card naar Haarlem vervoerd om daar in het ziekenhuis te worden opgenomen. De Haagsche agent van politie v. d. G heeft zich gisteren ziek gemeld. Het bleek, dat hij eenige inwendige kwetsuren gekregen heeft, vermoedelijk bij de mishandeling Maandagmiddag j.l. bij de relletjes bij Maat- schappelijk Hulpbetoon aan de Karzerne- straat. Een sluiswachter heeft gisterochtend uit de Delftschevaart te Rotterdam opgehaa'ld het lijkje van een pasgeboren kind, gewikkeld in een blauwen doek. De marechaussees te yenraai hebben Kim st. een ALKMAARSCHE ORKESTVEREENI- GING. Men sclirijft ons: Het eerste concert, dat de Alkmaarsche Orkestvereenigir.g in dit seizoen op Dinsdag 22 December a.s. in de Harmonie hoopt te geven, belooft wederom bijzonder belangwek- ktnd te worden. Voor de eerste maal toch heeft de vereeni ging een compositie van haar dirigent, den heer Jac. Jansen, op haar programma, een suite voor klein orkest, waarvan drie deelen worden uitgevoerd: Liefdeverlangen, Dans van Manestraaltje en Afscheid (dit laatste met bariton-solo). De Suite is gecomponeerd naar het in eenvoudigen vorm onder den titel van „Hoog Spel" reeds uitgevoerde dansspel ter gelegenheid van het tweede lustrum van den gymnasiastenbond alhier in de bewerking van mevrouw D. A. Cramer—Schaap. Het gegeven is geinspireerd -op een dramatische schets van E. Dowson, „the Pierrot of the Minute" genaamd. In deze schets is de dich- terlijke geest, die in al het hem omringende tevergeefs het ideaal zoeken zal, dat zijn droomen hem voortooverden, belichaamd in de Pierrot-gestalte, de als grijpbare droom, die toch altijd weer verdwijnt in een mane- straal: klaar, kil, liefelijk, maar vluchtig. Bovendien is de vereeniging in staat, het Alkmaarsche publiek in kennis te stellen met een veel belovend jong zanger, den heer P. A. Bottinga uit Arnhem, die zich ook al (naast de reeds genoemde solo in de orkest Suite) met een niet-alledaagsch programma komt introduceeren. Hij draagt n.l., met bege- leiding van orkest, een aria voor van Mozart en een van Beethoven, welke beiden eerst door zijn bemiddeling bekendheid in Neder- land hebben Verkregen. De pers is over zijn optreden bij het Utrechtseh Stedelijk Orkest onder Evert Cornelis onverdeeld gunstig. Eenige aanhalingen ten bewijze: „dat er iets is in de stem van den heer Bottinga, dat op een goede vorming wijst. De stem zit goed, is somoor, heeft draagkracht, warm timbre, is sympathiek en natuurlijk. De voordracht is wel overdacht en bleek in het bijzonder uit zijn volkomen „begrip van Beethoven's hu mor in het geestige, jolige lied „Mit Maieln sich vertragen". Het orkest voert voerts uit Haydn's om zijn pittige rythmiek en zangerig melo's zoo be-' kende Oxford-symphonie, Wagner's statig voorspel-Meistersinger, de meest gesp.eelde der beide Peer-Gynt Suiten van Grieg (waar- in o.a. het zoo geliefde Aresppod) en tot slot Mendelssohn's zoet-vloeiende ouverture tot de cantate ..Athalia". Alles bijeen genomen een programma, dat ons een gang naar de Harmonie overwaard lijkt. Wij wekktn dan ook gaarne elkeen op, zich het geringe offer \an 1,50 (kunstlie- vende leden /"l.25; baiconp:aaken slechts 1.te willen- getroosten, om daarmee zijn belangstelling te toonen in het streven van deze vereeniging, zonder welke Alkmaar in net winterseizcen van. goede orkestmuziek vers'token zou zijn. VOORD R ACHTS OFF E N IN G Evenals vorige jaren, dit is re&fls de vierde, gaf Donderdagavond, ae bekende klavierleer- aar de heer Joh. O. Kramer voor een zeer tal- rijk en belangstellend publiek de jaarlijksche voordrachtsoefening zijner legrlingen. Het doel van deze oefening is,de leerlingen in de gelegenheid te stellen in het openbaar te „durven" optreden en om tevens de vorderin- gen welke zij in't afgeloopen studiejaar ge- maakt hebben te doen vergelijken met hetgeen de vorige jaren is gepresteerdnu wat wij ge- hoord hebben is een bewijs dat de heer Kra mer zeer consentieus onderwijs geeft en ziin talrijke leerlingen hebben dat op overtuigen- de wijze bewezen. De avond is "voor de heer Kramer een groot succes geworden en het pu bliek applaudiseerde hantelijk na elk num- iner. In de pauze werd de heer Kramer door zijn leerlingen „gehuldigd" door aanbieding van een prachtig vleugelkleed en een bloem- stuk. G-etroffen door dit bewijs van waar- deering meende de heer Kramer het bestt zijn dank uit te kunnen spreken door de uit- voering van een muzieknummer, en een schitterende vertolking van de concertpolo- naise van Liszt werd met een daverend ap- plaus beloond. Doch zoo gemakkelijk kwam de heer Kramer er niet af het aanhoudend applaus noodzaakte tot een toegift en de XIII Rapsodie van Liszt vond dezelfde waardee- ring. Het was voor leeraar en leerlingen succesvollen avond. iStadsnienws RECTIFICATIE. In de eefste kolom van ons raadsoverzicht in de courant van gisteren staat: De heer Westerhof heeft het nuttig geoordgeld" enz. De hier bedoelde sprcker is niet de heer Westerhof maar de heer Thomsen geweest. VRIJZINNIG ^RVORMDE MEISJES-VEREENIGING. In een fleurig met groen en hulst versierd lokaal van de Nieuwe Doelen hield gister middag van 2 tot 5 uur de Vrijzinnig-Her- vormde Meisjes-vereeniging een tentoon- stelling van de vrucMen van haar arbeid vanaf de oprichting der vereeniging, Januari 1925. Deze vruchten bestonden uit pakjes kleei^n, die in 22 gezinnen waarschijnlijk zul- len bijdragen tot een prettig kerstfeest. Elk pakje zal bestaan uit een stel mannen-onder- kleeding, een dito voor vrouwen, een paar kousen en sokken, terwijl een krentenbrood nog toegevoegd zal worden. De kieedingstukken zijn op de Dinsdag- avondsche bijeenkomsten uitsluiiend met de hand vervaardigd. Deze avonden kenmer- ken zich door een prettigen geest, veel gebab- bel, gezang, gelees en bovenal wordt er hard, en vooral keurig, genaaid. De te begiftigen gezinnen zijn reeds be- zocht, zocdat ze ervan op de hoogte zijn, als de meisjes zelf in de kerstweek het pak brengen. Deze tentoonstelling mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Ter ver- hooging der gezelligheid werd thee geser- veerd. NAGEMAAKTE KAASMERKEN. In de Dinsdag 15 dezer gehouden zitting van de boetstraffelijke rechtbank te Antwer- pen stonden terecht de heeren Gebrs. de L., aldaar, beschuldigd van het namaken van een kaasmerk, hetwelk door de Coop. Zuivel- Export-Vereeniging „Noord-Holland" was gedeponeerd. Beklaagden werden veroordeeld tot 300 francs boete elk, 5000 francs schadevergoe- ding en de kosten van het geding, bij niet- betaling te vervangen door 2 maanden hech- tenis. De bij beklaagden in beslag genomen etiketten moeten worden vernietigd. AUTOBUS DEFECT. De firma Parma verzoekt ons mede te dee len, dat het ongeval met een harer bussen op den Kennemerstraatweg niet het breken van een as maar slechts het vastloopen van een kogellager betreft. De bus was buiten dienst en er werd proef mee gereden. Het ongeval was spoedig her- steld. WELDADIGHEIDSZEGELS. De commissie die zich heeft gevormd tot verkoop van de weldadigheidszegels, heeft, toen het bericht werd ontvangen, dat de ze- gels te Alkmaar waren aangekomen, een bij- eenkomst gehouden waarop de ontvangen ze- gels alle in nette envelopies werden verpakt. Vier soorten hiervan worden verkrijgbaar ge steld en de prijs van elk pakefje is 1.— Voorts werd nog besloten dat de commissie- leden een bezoek zullen brengen aan de echt- genooten van de burgemeesters der buitenge- meenten om deze te verzoeken den verkoop der zegels ter hand te nemen. Een dertigtal winkeliers wier namen na- der worden bekend gemaakt is reeds be- reid gebleken zich met den verkoop te belas- ten. Door de welwillende medewerking van den Postdirecteur hier ter stede zal, te beginnen met de volgende week, een tafeltje in de hal van het Postkantoor worden geplaatst om den comite-leden gelegenheid te geven de ze gels ten verkoop aan te bieden. FAILLISSEMENTSUITKEERINGEN. Heden zijn bij de arrondissementsrecht- bank alhier gedeponeerd de uitdeelingslijsten in de faillissementen van: 1. L. J. A. Moree te Helder met geen uitkeering aan concurren- te schuldeischers en 2. M. Zuidland te Oudendijk, eveneens geen uitkeering aan con- currente schuldeischers. Gisteren meldden wij dat failliet verklaar'd was B. J. Wijma te Schagerbrug: dit moet zijn R. J. Wijma. LICHTOP! Hedenavond voor rijwelen en motoriijtui- gen tc 4.15 uur licht cp. Voor rij- en andere voertuiven een, half uur later-' II I i< !i P$POS!X0.^. (t SKen iXo-_CbVRAkrfJ/cr. VOOR HET LEVEREN VAN UW BEVELEN WIJ ONS ZEER GAARNE AAN.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2