I m I I om te keeren, riadat men. gedreigd: had, an dere het materiaal te vernietigen en nadat de kapitein beloofd had, geen materiaal toot dit werk meer te zullen aanvoeren. I 1 a i EEN VALLENDE (FILM)STER. Lia de Putti, de bekende filmster, klom gis- ternacht aldus vertelt het Hbld. na een woordenwisseling met haar minnaar op het vensterkozijn van haar op de tweede verdie- ping gelegen woning te Berlijn-Schoneberg. Zij wilde haar minnaar, die na de twist woe- dend was weggeloopen, doen gelooven, dat zij van plan was zelfmoord te plegen. Hierin elaagde zij volkomen. Toen de man haar bo- ven op het vensterkozen zag staan, schrok hij geweldig en rende terug. Net toen hij bij het huis aankwam, verlocr Lia de Putti het even- wicht en viel naar beneden. Wonderlijk ge- noeg kwam zij er heelhuids af. Zij werd slechts zeer licht gewond en zal over een paar dagen alw r het bed kunnen verlaten. KORTE BERICHTEN. T; ram van het Zwitsersch Tel. p het bericht tegen dat Ro- main Holland ernstig ziek zou zijn. De Bt rlijnsche graaf Bottmer heeft te gen rcuw die, zooals men weet, onlangs veroe: d in v.cgensdiefstal, een eisch tot eeatschriding ingediend. Hij heeft Donder- d e i d in het proces tegen zijn vrouw in :t ,li beroep v-erklaringen af te leggen, zulks tegenstelling met de behandeling in eerste instantie, toen door hem uitvoerige yerklaringen zijn afgelegd. Gewanende roovers hebben een kassieT van de verkoopafdeeling der drankwet-com- •missie te Manitoba (Canada) aangevallen en zich met 13.000 pond sterling nit de voeten gemaakt. Niet ver van zijn woning, is de onder- directeur van de Spaarkas van het district Osnabruck, Haarmann, door revolverschoten gedood.' De moordenaar ontnam zijn slacht- offer een portefeuille met 1000 mark en pa- pieren. Hij werd kort daarna op het station gearresteerd. Door een hevigen brand is het Palais de la Bourse te Bordeaux gedeeltelijk ver- nield. De schade is zeer aanzienlijk, maar men is er in geslaagd de kunstwerken te red den. Op een tot de Mannensmann Rohren- werke bchoo rende mijn te Essen is tegen 1 Jan. aan 1100 arbeiders den dienst opge- zegd. De algemeene raad van het Engelsche Vakverbond heeft een communique gepubli- ceerd, waaruit blijkt, dat besloten is de reso- lutie van het Engelsch-Russische comite, te Berlijn aangenomen, niet te stamen maar wederom met en door de Internationale van Amsterdam te ageeren. Bij een tramongeluk te Charkow kwa- men zeven passagiers om het leven en werden er 42 gekwetst. De werkloosheid in Oostenrijk neemt op schrikbarende wijze toe. Het totaal aantal werkloozen bedraagt 140.000. In Wiener Neustadt zijn van de 40.000 inwoners dertien duizend werkloos, in Lins is een vijfde gedeel- te der bevolking, in Graz een elfde gedeelte zonder werk. De lecten der Fransch'e kolonie te San Francisco hebben een inschrijving geopend om een bedrag bijeen te krijgen dat naar Frankrijk zo u worden gezonden a Is steun bij de stabiliseering van den franc. Bioscopen. Cinema Americain. Het hoofdnummer dat deze week in boven- genoemd theater draait is een der beste welke wij den> iaatsten tijd in het algemeen zagen. De Bloedbruiloft of de Bartholomeusnacht is bewerkt naar het bekende historische ge- geven. Gatharine de Medicis de moecfer van den halfidioten koning Karel IX, geeft bevel in een nacht alle Hugonoten uit te roeien. Het is dte nacht na het huwelijk van Ca- tharina's dochter met Hendrik van Navarre. De geweldige moordpartijen worden door de prachtige massaregie werkelijk buitengewoon mooi weergegeven, zonder dat echter de gruwelijke details op den voorgrond treden. Tusschen al deze hofintriges en samen- zweringen, beweegt zich de edele Rupert iVrieac, een jonge Hugenoot, die eens een fcatholiek, den graaf de la Roche het leven apaarde bij een duel, toen de la Roche Ru perts verloofde, Margot de Vanceoire lastig viel. In den Bartholomeusnacht nu spaart de la Roche Rupert en z'n meisje dan ook op voorwaarde dat Vrieac vijf jaar l a rig bedient- de bij de la Roche zal zijn. Gp aandringen van Margot zweert Rupert trouw en gaat met de la Roche mee naar diens kasteel bui- ten Parijs. Daar begint zijn, voor een edel- man, zeer vernederend werkdiena^k zijn. De la Roche wo out met zijn beide zusters, Yoeland en een veel jonger verlamd zusje. lYoelant deelt ook in den haat dien beide ge- slachten, Vrieac en de la Roche elkaar toe- dragen, maar langzamerhand verandert die haat in groote Hefde, welke door Rupert be- antwoordt wordt. Vooral daar z'n verloofde, voor wien hij zich tcgenover de la Roche ver- imederd heeft', hem zijn ring terugstuurt. Voor dat Yoeland en Rupert bij elkaar komen, ge- beurt er echter nog veel, en alle scenes geven zonder onderscheid de werkelijke zielenadel van Rupert, waartegenover de gemeene, laag- hartige Hertog van Tours, waarmee Demise, Yoelants nichtje zal trouwen, wel heel erg afsteekt. Met slot van dit drama is dan ook een ge- lukkige vereeniging van Rupert en Yoeland. Een film die zich moeifijk in een kort be ste!: laat beschrijvem maar die zeer zeker de mceite waard is gezien te worden. De rol van Yoeland wordt door Norma Talmadge op schitterende wijze vertolkt. Ook Rupert wordt op eminente wijze uit- gebeeld. In den rol van Hertog van Tours, Icvert Wallace Beery, uitstekend werk en speelt den lafaard en zeer onsympathieken pocher voorbeeldig. De muziek is voor deze film goed gekozen, sommige momenten b.v. bij de scene van Yoeland, bij haar Madonna biddende, zelfs zeer mooi. Voor dit hoofdnummer gingen eenige voorsteukken, een tructeekenfilm en een klucht, zoo ook een goed journaal Een programma. di zeer zeker den fcezce- kers van Cinema Americain, en dat zullen er ongetwijfeld veten zijn deze week, wel zal voldoen. Wreede handen. Allereerst dient het bijprogramma van A B. T. genoemd, dat behalve een mooi filmpje van de schilderachtige Seine en het actueele „Hollands Nieuws", een goede komische twee- acter heeft, origineel en met vele dwaasheden. Het hoofdnummer is getiteld: „Wreede handen".. Hobart Bosworth (bekend uit de Zeeleeuw en meerdere goede sensatiefilms) vervult daarin op de hem eigen wijze de hoofdrol. Aanvankelijk optredend als een bruut, een ruwe klant, die niets en niemand ontziet als het zijn eigen voordeel betreft, wordt hij later geheel anders door een lief klein meisje en een lief groot meisje. De film speelt grootendeels in de Sahara-woestijn en heeft als zoodanig prachtige natuurkieken. Er gaat een opvoedende kracht van het ver- haal uit, daar wij niet alleen een wreedaard tot een gevoelig en zachtmoedig mensch zien veranderen, doch ook een volslagen dronk- aard tot iemand, die den drank geheel heeft afgezworen. Werkelijk een goede film met uitmuntend spel. Een wetenschappelijk extra-nummer. Als extra-nummer heeft A. B. T. deze week een film in twee afdeelingen, die alleen reeds voldoende is om aan dit theater een bezoek te brengen. Het eerste gedeelte is getiteld: „Voor vijf- tig millioen jaren", en achtereenvolgens zien we het ontstaan der aarde, de eerste leven- de wezens, het oersteentijdperk, het steenko- lentijdperk, het krijttijdperk enz. De film is schitterend geensceneerd en behandelt de stof zeer begrijpelijk. Het tweede deel, „Voorwereldlijke monsters toont opnamen van een reeks van deze die- ren, die er meermalen huiveringwekkend uit- zien, zoodat men meermalen met voldoening bedenkt gelukkig niet meer in dien tijd te le ven. O.m. wordt de Brontosaurus vertoond, 'n beestje, dat het respectabele gewicht van 20.000 K.G. bereikt. Reusachtige vogels (Pteronoden), een Mosasaurus, die in 1780 nabij Maastricht gevonden werd, en vele an- dere even monsterachtige als groote dieren vervolmaken de serie, die tenslotte eindigt met de eerste menschen, die er waarlijk ook niet veel beter dan dieren uitzien! - t rate geleidde op den vleugel. Hij deed het goed, maar had geen taak waarvoor hij zich bijzon- der had in te spannen. A. K. Victoria Theater. Buster Keaton. Zevenmaal Chance. Een programma deze week, dat de zaak van den vroolijken kant bekijkt. Wie be- hoefte heeft aan wat vroolijkheid, weet waar hij deze week terecht kan. Zevenmaal Chance, het hoofdnummer, is een zesdeelige film van Buster Keaton, den uitstekenden komiek, die nimmer lacht. Hij is in deze film een eenigszins verlegen jongen tegenover dames. Maar opdat een erfenis van zeven millioen hem niet zal ontgaan, maar hij opeens 's avonds voor zeven uur getrouwd zijn. Dat blijkt echter voor hem nog maar zoo gemakkelijk niet. Tal van schattige meisjes passeeren de revue. Twee vrienden schrijven er zeven op een papiertje. Maar Buster loopt bij alle zeven een blauwtje. Een advertentie door de vrienden heimelijk in de courant gezet, doet de kerk vol loopen met trouwlustige jongedames. De toevloed is geweldig. Buster weet op 'tkantje af te ontsnappen. Maar de dames achtervol- gen hem. Tot hij ten slotte net even voor zeven uur bij zijn eerste meisje terugkeert en alles in orde komt. De zeven millioen zijn gered. 't Was anders net op tijd. Buster Keaton speelt weer onverstoorbaar en laat de menschen onbedaarlijk lachen. De opnamen en de verdere medewerkenden zijn goed. Waar zou men al de vrouwen van- daan gehaald hebben? Een paar komische twee-acters vormen met de Orionrevue het bijprogramma. Kim st. Sport VOETBAL. Al leek het er langen tijd niet op, de wed- strijd AlcmariaD. E. C. zal nu toch zoo goed als zeker morgen doorgaan. Alcmaria zal volledig uitkomen en nu behoeven wij verder zeker niet te wijzen op het interes- sante van deze ontmoeting tegen het slechts eenmaal gestagen D. E. C. Was reeds in Amsterdam de overwinning bijna aan Alc maria gebleven, morgen zal D. E. C. o.i. heel goed en gelukkig moeten spelen om te winnen. Alcmaria II moet naar S-tormvogels II. Een zeer zware wedstrijd. Andere wedstrijden voor morgen vastge- steld zijn nog West-Frisia—W. F. C., Zand- voortK. F. C., HollandiaBloemendaal, Schoten—D. W. S. - Helder-O. S. V., V. S. V.-H. R. C DAMMEN. s Donderdagavond werd in den Muziektuin een wedstrijd gespeeld tusschen de Castri cumsche damvereenigiog en de Alkmaarsche Damclub „W. D. O.", waar het de Alkmaar sche club is mogen gelukken een kleine over- winning te behalen van 20 tegen 16 punten. De uitslag van dezen zeer vriendschappe- lijk gespeelden wedstrijd is als volgt: IN ALLE PRIJZEN. GROOTSTE KEUZE. RRONSTERBOEK TER INZAGE. VAN PUTTEN EN 00RTMEUER PAYGLOP. K. Madderam A. van Nienes H. v. Apeldoorn C. Beth !cm Pijning P. Noom C. Bedijn Verver J. Amelsbeek C. Booij J. C. Met D. Schoen D. Stam A. Scholtus H. J. Overman H. Jansen A. Burgert. M. Witte 1 P. Schenk I J. Horjus •J. Boot C. Lutte Bl'auw C. Peperkamp C. Brakenhoff J, R. Waut v Koeman C. Admiraal A. de Zeeuw. Juffermans Kuilman Ruiter Gootjes de Wild Baars Steeman STEFI GEIJER. Op het tweede concert der Alkmaarsche kamermuziekvereeniging, Vrijdag 18 Decem ber, was de Hongaarsche violiste, Stefi Geijer de vertolkster van een aantal muziekstukkeil van inusici uit vroeger tijden, van hen die in later jaren leefden en werkten. Tot die uit later tijd behoort ook Louis Spohr, de eertijds beroemde componist en nu nog vermaarde violist. Zijn orkst- en koor- coinposities zijn vergeten; 't langst heeft nog stand gehouden z'n oratorium Die letzte Dinge" en z'n symphonie „Aus dem Reiche der Tone". Zijn vioolccncerteii" hebben hem echter den meesten roem gebracht, ofschoon zij tegenwoordig zelden meer uitgevoerd wor den. Waarom. 't Is waar, zij doen ock het concert dat gisteravond gespeeld werd de „Gesangscene" wat antiek aan nu en clan, in genoemd concert o.a. de vele versie- rinkjes in het eerste deel Allegro molto", dat in recitatiefstij! geschreven is, het Adagio" mag wat zoetelijk klinken, maar men vergete niet dat onze ooren zoo langzamerhand door heel andere klanken verwend worden de fi nale „Allegro" sprankelt van geest en 't ge heel is prachtig voor het instrument geschre- ven. Spohr's vioolconcerten zijn uit de gratie, maar wanneer iemand als Stefi Geyer er nog aandacht aan schenkt, is de oude beer in 'n gezelschap dat er wezen mag. In het schoonste licht heeft zij dit concert geplaatst en met het grootste gemak de vele moeilijkheden ten uitvoer gebracht; 'tgaat soelendenvijs. De daarop volgende „Ciaconna" van Bach, zwaar stuk, massief gespeeld en breed van op'vatting, met tallooze nuanceeringen, vol- tooide het eerste deel van het programma. Na de pauze behalve een rondo van Schu bert, dat niet minder gewaardeerd werd dan de voorafgaande stukken na Spohr werd zij al teruggeroepen een viertal kleir.ere stukken, ,,Slavische Tanzweise" van Dvorak, 'n mengeling van melancholie en uitgelaten- heid „Petite piece" van Debussy (fijn ge- voeld, werd er in mijn omgeving gezegd, toen het slotaccoord weggestorven was). „Zepbyr" van haar lceraar Hubay en „Perpetuum mo bile" van Paganini, louter effectstukken, maar hoe gaaf alles weergegeven, niet alleen deze virtuose stukken, doch alles, het geheele pro gramma, en alles gaat als van zelf. De kunstenares is in het bezit van een heerlijk klinkend instrument, doch zulk een instru ment behoort ook in handen van zulk een be- gaafde als Stefi Gever is. Het npplaus bracht de violiste, die bloemen aangeboden werd, tot een toegift, een der ..Kreislertjcs'L 0-2 2—0 ,.v, 20 WBh 1—1 1—1 0—2 1—1 1—1 20 1—1 2-0 2—0 2—0 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 20-10 Gemengd Nieuws. EEN NIEUW LANDING9HOGFD. De eigenaar van het eiland Schiermonnik- oog, graaf Bernstorff, heeft 25.000 aange boden voor den aanleg van een nieuw lan- dingshoofd, mits de gemeente het geld leent. De graaf zal de helft der rente en der aflos- sing voor zijn rekening nemen. De raad heeft dit aanvaard. - f'ski DE LOONREGELING DER J't" RIJKSWERKLIEDEN. ,,Het Volk" deetl mede, dat het advies, dat door de commissie-de Wilde met betrekking tot de loonen van de rijkswerklieden aan de regeering is uitgebracht, het verzoek inhoudt, om de loonregeling van de rijkswerklieden aan een volledige herziening in gunstigen zin te mogen onderwerpen. ONGEHOORZAAMHEID. Gisteren heeft voor het Hoog Militair Ge- rechtshof terecht gesfaan de 20-jarige ka- nonnier A. P., van het korps rijdende artille- rie te Arnhem, die door den krijgsraad te 's-Hertogenbosch is veroordeeld tot 3 weken gevagenisstraf wegens opzettelijke ongehoor- zaamheid. Beklaagde bekende. Hij had met een meisje cen afspraak gemaakt om naar de kermis te Westervoort te gaan. Hij had dien dag een Zondag echter wachtdienst. Een ka- meraad zou dien dienst voor hem waarnemen De wachtcommandant had hem de vcrgun- ning daarvoor evenvvel geweigerd en hem verboden de kazerne te verlaten. Beklaagde is echter toch gegaan. Beklaagde is in hooger bercep gegaan, om- dat hij de opgelegde straf wel wat zwaar vond. De advocaat-fiscaal vroeg bevestiging van het vonnis van den krijgsraad. De uitspraak volgt later. iv1. ijs. Men schrijft uit Enkhuizen aan de N. Rott. Crt. d.d. gisteren: Het ijs in de Zuiderzee is sterk afgenomen, zoodat de stoomvaart in sommige gedeelten kon worden hervat. Bij Enkhuizen is de zee thans, zoo vcr het oog reikt, vrij van ijs. Gis teravond eh den afgeloopen nacht was er nog zooveel ijs in de haven van Stavoren, dat het plan, vanochtend vroeg den veerdienst Enk huizenStavoren. te hesvatten, niet kon wor den uitgevoerd. Eerst 'smiddags was het mogelijk, de booten te laten varen De Urker verboot heeft den dienst tusschen Urg en Enkhuizen nog niet hervat. Van Enkhuizen zijn vandaag drie vis- schersvaartuigen uitgezeild cm te trachten de haringbeugen te lichten, die men tot nu toe wegens ijsgang niet heeft kunnen binnenha- lcn. VERVUILING VAN LIMBURGSCHE BEKEN. Ten verzoeke van de heeren L. Haan te Huize Millen-Nieuwstadf en L. Bour te Heer- ien zijn gedagvaard voor de rechtbank te Maastricht de Staatsmijnen in Limburg en de Oranje Nassaumijnen te Heerlen, wegens de vervuiling van de Geleen, Roode en Caum- ber beken. Aan de rechtbank wordt gevraagd, de mij- nen te veroordeelen: 1. den onrechtmatigen toestand op te hef- fen, speciaal den afvoer van vuil water te sta- ken, en als de mijnen dat weigeren, de eischers te machtigen, zelf dien afvoer stop te zetten; 2. te vergoeden alle schade, die geleden is of nog geleden zal worden. De'bedoeling is, deze procedure vooraf te laten gaan om een principieele uitspraak te verkrijgen, waarna de belangen der overige bii het comite aangesloten benadeelden, ten bate van omstreeks 500, zullen worden be- handeld. AANRIJDING. Voor de buiten ewone kamer der Amster- ojamsche rechtbank heeft gister terecht ge- staan C. A. A., reiziger van de firma K. te Hilversum, handelend in automobielen. In den avond van 30 Januari 1925 heeft bekl. bij Schollenbrug met een auto een meisje aan- gereden, dat aan de rechterzijde van den weg liep. Het meisje werd een eind meegesleurd en bekl. was doorgereden. Getuige Kapstein, die het ongeluk had zien gebeuren, heeft het meisje geholpen. Het slachtoffer moest zich onder dokter's behan deling stellen en heeft eenige weken niet kun nen werken. Getuige K. had ook het nummer van den auto genoteerd. Het O. M. eisch te 8 dagen gevangenisstraf. ONGELUK IN DE LEGERPLAATS OLDENBROEK. In de legerplaats Oldebroek is de werkman Dekker uit Heerde levensgevaarlijk gewond. Een kanon sprong uit elkaar bij het afgaan van het schot. De man, gehuwd en vader van twee kinderen, werd per zieken-auto naar het Sofia Ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar hij eenigen tijd later is overleden. ONGELUK IN DE LEGERPLAATS OLDENBROEK. In de legerplaats Oldenbroek is de werk man Dekker uit Heerde levensgevaarlijk ge wond, zooals de N. R. Crt. meldt. Een kanon sprong uit elkaar bij het afgaan van het schot. De man, gehuwd en vader van twee kinderen, werd per ziekenauto naar het Sofia- ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar hij eenigen tijd later is overleden. HET GEZANTSCHAP BIJ DEN PAUS EN VERGUNN'INGHOUDERS Donderdagavond is besloten, de afdeeling Eindhoven, van den neutraleni vergunning- houdersbond om te zeten in een r.-k. bond, zulks naar aanleiding van de houding vani het Kamerlid Staalman inzake het gezant- scha-p.bij den Paus. KORT£ BERICHJEN Op last van bouw- en woningtoezicht te Velsen is een bouwwerk in de Lindenstraat te Velseroord, waar de heer G. een aantal hui- zen bouwt, gestaakt, omdat de bouwer niet voldoet aan de voorschriften. zijn opnieuw pleidooien gevoerd in de beken de zaak van een aantal exporteurs tegen den Staat, welke naar het Hof is teruggewezen bij het geruchtmakende arrest van den Hoo- gen Raad d.d. 20 November .1921. De politie te Velsen heelt op verzoek van den comniissaris van politie te Nijmegen aan- gehouden J. B. te Wijkeroog, wegens oplich- ting, te Nijmegen gepleegd. Gistenniddag is het postvliegtuig Am sterdamDortmund wegens benzincgebrek op den Langenberg bij Ede gedaald. De noodlanding geschiedde naar wensch. Gister is door den voorzitter van het Friesch genootschap, mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, in tegenwo«r(%. heid van het bestuur van dat genootschap van afgevaardigden van de Friesche Mij. van Landbouw, in het Friesch Museum te Leeu- warden een nieuwe afdeeling geopend, ge- wijl aan het Friesche zuivelbedrijf omstreeks 1806. In edn ouderdom van 80 jaren is te Haarlem overleden de heer H. Elte, die ja- renlang hoofd .was van de Elte-school, een bijzondere Joodsche onderwijsinrichting te Amsterdam. De overledene was ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onder groote belangstelling is het stof- felijk overschot van ds. N. van Schouwen- burg vandaag te Amsterdam ter aarde be- steld. Vooraf ging een plechtige rouwdienst in de Nieuwe Kerk. De zeeman W. M. uit Kiel is bij het van boord gaan van het voor den wal in de Mashaven te Rotterdam liggende Duitsche stoomschip Gillhausen van de loopplank ge- vallen en terecht gekomen op een tusschen den wal en het sehip liggend vlot. Hij werd met een hersenschudding naar het zieken- gebracht en is daar overleden. De personen, die gearresteerd zijn als verdacht van de mishandeling van eenige agenten, j.l. Maandagmiddag bij het uitkee- ren van steun door ambtenaren van Maat- schappelijke Hulpbetoon in Den Haag, zijn vandaag ter beschikking van de justitie ge- steld en in het huis van bewaring opgesloten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorolcgisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.6 te Akureyrl Laagste barometerstand 743.5 te Vardoe. Verwachting (van den avond van 19 De cember tot den avond van 20 December): Matige, later toenemende zuid'westelijke tot zuidelijken wind, zwaar bewolkt tot betrok- ken, waarschijnlijk regenbuien, iets zachter. van 19 December 1925. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te ST A ATSLEENIN GEN. Vorige Koers. 10.30 10.45 II- 11.11 lis/, 42 J—3 :d0!W Sl/iLibi, '■'N NIET OFFICIEEE. WB .1 2.49 Koers op heden 11 unr 2.48% l%0» (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKsINSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank 1 Handel Mpij. Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. FurnesssStokvis Aand. Idem 7 Oblige. Jurgens Gew. Aand.. A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm1 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Bodjong CuL. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. ^lerbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Ncderland Holl, Lloyd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails 1 Union Pacific 103% 101% 181% 153 Vs 1457/8 1403/8 1261/, 10/13 1223/, 861/, 85% 87 360 320 «9/16 131% (04 326% 170% 155s/, 1441/, 73/, 107 3851/, 192% 410% 363% 1 SVl6 244 254 379 214 355 63 51 156% 170% 45 48% 189 777/s 63 94% H'Vie 400% 488 427% 225 117 152 101 1833/, 152 1451/, 146 1833/, 155s/, 145s/, 146 152% 126 122 1213/, 87 122 121% 87 355 338 134% 99 598 326 595 324 597 323% 597 320-4 154 143 154 H3 1431-5 105 192 410 190-21 409—11 85 409-1/, 342% 333-44 3411-6 3441.51 230 15% 230 230—3 232-3 240 186- 90 345 233-41 360 185 345 238-43 360-5 343 242-3 188-90 63 51 156 V 1561/5 171 189 77% 190 773/, 78 76% 93% 406 481 427% 403-6 482-3 428 403 481-2 425-6 402-4 482% 117 152 PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 3 pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM. i Londen ,7 Berlijn f Parijs Brussel Bazel Weenen p. Soh. 100 Kopenhagen Stockholm a Christinia Vorige keen 12.07U 59.28 9.32 11.29 48.07% 35.10 61.80 66.70 50.40 New»York Italie »£i 12.07% 59.27% 9,62 11.30 48.05 35.00 61.60 66.70 50.10 S'l 1 i

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 12