DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit den Alkmaarschen Raad. f ZATERDAG 19 DECEMBER HO. SVV nonaero zctcti en Twimisraie jaar^an: Deze Conrant word! ELKEN AYOND behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbeialing per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en beWljsmimtiiers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTl£Ns Per regel /0.25, bij groote contracfen rabat. Groote letters naar p!aafsru?mte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HEBfllU. COSTER /OON. Voordam C9. Directeur: O. H. KRAK. Telef.nr. Adnjinistrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA* VI. Allereerst nu een woordje over den cri- sissteim, waarvan we de bcspreking tijdens d algemeene begroStingsbeschouwingen ge- heel afsclieide'n van het debat, dat Donder- dagniiddag in onze Raadszaal over een extra Kerstgave voor werkloozen en bedcelden heeft plaats gevonden. Hier gaat het thans oyer den cnsissteun, <Je gemeentelijke financieele tegemoetkoming dus aan crisiswerklocteen, waarover in het- collge van B. en W., alsmede in den Raadvzeer verschillende becordeelingen zijn gegeven. Het is begrijpelijk, dat het voornamelijk de soc.-dem. fractie was, die, bij monde van den heer Westerhof, op doorvoering van afzonder- lijken steun voor crisiswerkloozen heeft aan- gcdrongen. Hij becogt daamede dus te doen urtkcmen, dat de gemeenschap den plicht heeft, afzon- derlijk zorg te dragen voor het onderhoud van door den malaisetcestand in hun beroep ge- troffen bona fide arbeiders, die op dezen steun zelfs e:n zekcr recht kunnen doen gel- den, daar zij in hun moreelen plicht tot voorzorg dcor werkloosheidsverzekering met te kort zijn geschoten. Het is volkomen begrijpelijk, dat deze ar beiders er zijn er daarvan gelukkig hier ter stede niet zoo veel meer het me-Lste recht op overheidssteun kunnen laten ge.den Maar daartegenover staat, dat op den lan- wen duur de overhcid, om biilijk tegenovcr alien te blijven, slechts uitkeering naar ge- bleken behcefte zal geven, dat de grenzen tusschen crisiswerkloozen en gewone werk loozen allengs zullen vervagen en dat hoog stens nog eon afscheiding tusschen stcunuit- keering ar.n werkloozen- en permanent arm- lastigen zcl behouden word-on. Wij kunnen ons voorste.len, dat by den langen duur van een malaisetijd eigenlijk van een steeds vcortdurcnde crisis wordt gespro- ken, dat de rcgeering en organen van armen- zoro- breede categorieen werkloozen tot de- zelfde slachtcffers der tijdscmstandigbeden gaan rekenen en naar voren brcngen dat in ver'.oop van jaren niot langer op bijzondere crisismaatregelen kan wooden gerekend. hoofdzaak is, dat werklco-zen, slachloffers der malaise, maar in den regd volkomen va- lide arbridskrachten. die niets liever zouden willen dan zoo spoedig mogelijk weer produc- iief werk verrichten, volkcmen afgoscheiden blijven van de colt in normale tijden door het Burgeiiijk Armbestuur ondersteunde ingeze- tenen. Armoede is geen schande, maar wij kunnen ons best begrypen, dat de gang naar het Bur- gerlijk Armbestuur mcnlgen energieken werkman zeer zwaar valt. Het Burgerlijk Armbestuur, dat, niet het minst door de betreurenswaardige stiiging van het aantal werklcoze arboidskrachten, tegenwoordig een zware taak heeft, verzocht juist den Raad tcestemming een regkments- wijziging goed te keuren, waardcor het nict langer verplicht is eenmaal 'sweoks te verga- deren, maar vrijheid heeft zijn leden ieder-e veertien dagen bijeen te roepen. Wij ondersteunen gaarne het voorstel van den heer Westerhof en anderen, om althans bij de uitk-eeringen duidelijke afscheiding tus schen werldcozen en permanent Jbedeeld-en te maken, hetzij men bride categorieen op ver schillende tijden laat komen, hetzij het Arm bestuur zich in twee afdeelingen splits!, die zich elk een afzonderlijke taak mceten stellen. Het Burgerlijk Armbestuur krijgt ook dit jaar minder dan het aangcvraagd neeft. In het algetneen is het natuunijk vanzelf- sprekend, dat het de tering naar de nering moet zetten en met meer uitkeert dan c.e Ge- meente beschikbaar kan stellen. 1 Wij willen evenwel graag aannemen, dat er in onze gemeente zeer veel armoede wordt geleden, en dat de leden van het Burgerlijk Armbestuur een voortdurenden strijd tus schen hart en verstand hebben uit te vechtcn. Om hen dien strijd gemakkelijker te maken om hen althans niet in verzoeking te bren- ,?en achtte de burgemeester het verstandi- p-er liever een krap gemeten subsidie te ge ven en later een suppletoire begroot.ng goed te keuren, dan de subsidie reeds dadelijk rui- mer te stellen, met leans evengoed later een suppletoire begrooting te krijgen. Armenzorg eischt zware financieele offers en wij zijn er van overtuigd, dat het Burger lijk Armbestuur bij zijn uitkeeringen het ii- nancieel belang der gemeente steeds voor ooQ'cn Zed houden, en zal bedenken, dat het reeds de beschikkiug over een bedrag van 10 000 uit het zichtbaar vermagerende steal en varkentje heeft gekregen. Nu reeds, zooals Mevr. Westerhof voorstel- de te besluiten komende suppletoire begroo- tin°en zouder meer goed te keuren, getuigt wefsaa em baH. mar verdient natuurlijk geen aanbeveling. Men zou er niet alleen mee te kennen ge ven, dat men inderdaad op een suppletoire begrooting rekent, maar ook dat het er wet- nig toe doet tot welk bedrag dcze wordt aan- gcboden. Ook het denkbeeld van mr. Kusters, dert wethouder van Financien als tceziend voogd deel van het Burgerlijk Armbestuur te doen uitmaken, lijkt ons minder wenschelijk. juist de wethouder van Financien is de man, die een dreigend gegrom tegen elke on- pewenschte nadering van onze schatkist moet laten hooren, hij is vanzelfsprekend de aan- oewezene, die het non possumus moet uitspre- ken en men huurt nu eenmaal geen nachtwa- ker cm de dieven hinnen te laten. Wat in dit geval natuurlijk beeldspraak is. daar de aanval van het Burgerlijk Armbe stuur op onze financien slechts het algemeen welzijn ten doel heeft. Zijn leden verrichten hurt werkzaamheden op voorbeeldige wijze en over de herbenoe- tning v?n zijn vcorzitter hebben niet ahcen verschillende raadsleden. maar ook de bui- ^emeester onomwonden hun groote voldoe- ning uitgesproken. Hoewel verschillende subsidies voor diverse instellingen tot de door B. en W. voorgestelde bedragen werden goedgekeurd, zal te dezer aanzien nog nader rekening worden gehouden met een nieuwe' regeling, die de meerderheid van B. en W. binn-en afzienbaren tyd ter o-cedkeuring aan den Raad zal voorleggen. Wij deelen volkcmen de opvatting van de minderheid van het college in casu den heer Westerhof dat een algemeene subsi die-regeling niet mogelijk is en men elk geval op 7i-c zelf z-1 roeten bekiiken. De burgemeester die een groot voorstan- der van het prikkelen der particuliere liefda- 1 digheid is, wil de klove tusschen beide in zichten trachten te overbruggen door eener- zijds verband te leggen tusschen gemeente lijken steun en "particuliere bijdragen en an derzijds elk geval zoo op zich zelf beschou wen, dat voor f 1 als bijdrage van parti culieren voor diverse vereenigingen ook ge- heel verschillende bedragen aan gemeentelij- ken steun gevoegd zouden worden. Dat lijkt inderdaad tot een billijke regeling te kunnen leiden, maar wij achten in vele ge vallen particuliere belangstelling een zoo grillige factor dat zij nimmer een grondsiag voor overheidssteun zal Kunnen uitmaken, heid wii toekennen onze straten weer in orde te maken a:s die voor particuliere doel- einden hier of daar opgebroken geweest zijn. Maar het is ook begrijpelijk dat een aanne- mer het,niet prettig vindt als er voor een paar steigerpaien viei straatsteenen uit den grond gehaald zijn en hij, met zijn perso- neel, mag toekijken, als een speciale ge- meentewerkman die weer op hun plaats tomt leggen. En dat hij het ook niet aange- naam vindt van aannemer tot uitgever ge- iromoveerd te worden en daarvoor de som van 1-'-- - De heer Kusters wees er reeds op, dat b.v zeer vele leden van Alcmaria V. V. V. zich weinig voor het vreemdelingenverkeer inte- resseerec, maar eenvoudig lid worden om bij motorraces of openbare vertooningen een bdangrijke reductie op den toegangsprijs te kumen verkrijgen. Hoofdoorzaak daarvan is natuurlijk .het tweeslachtige der Vereeniging die ter bevor- dering van het vreemtlelingenverkeer verma- kelijkheden organiseert, waarvan hoefdzake- lijk de ingezetenen zelf profiteered De gemeente mag bij hare steunverleemng slechts zuiver de bevordenng van het vreem- deiingenverkeer voor oogen huuden en zoo is het dus hier al dadeluk uiterst moeilijk een verhoudingsgetal tusschen particuilere bij dragen en gemeentelijke subsidie vast te stellen. Sommige vereenigingen van algemeen maatschappelijk nut trekken weinig of geen particuliere belangste.iing. althans niet in den vorm van geldelijke bijdragen. Andere daarentegen, die soms voor een groot deel Wein, Weib und Gesang fceoogen, trekken in bijzondere mate de particuliere belangstelling. En al zou men ook hie" het algemeep nut steeds nauwkeurig kunnen afwegen en met grocte zorg een verhoudingsgetal tusschen particulieren en overheidssteun vaststellen. dan zou nog deze vastkoppelitig tot onge- wenschte verrassingen kunnen leiden. Wanneer een royale donateur, een bijzon- der beschermer de stad verlaat of om andere redenen zijn oijdrage ophoudt, leidt de ver eeniging een dubbel verlies omdat de ver- mindering van contributie haar weerslag in korting van den overheidssteun doet ge- voelen. En wanneer iemand overlijdt en een be- paalde vereeniging een legaat van b.v. J lOuO vermaakt. waardoor in dat jaar de particu liere steun hooger is dan waaraan men be- hoefte heeft, zou de gemeente verplicht zijn daarboven ook nog een extra bedrag aan subsidiegeld uit te Keeren. Dergelijke gevallen illustreeren zoo duide- lijk het onwenschelijke van samenkoppeling van particuliere en gemeentelijke bijdragen, dat wij van een daarop gebouwde subsidie- regeling geen practisch resultaat kunnen ver- wachten. Het is begrsipelij°k dat de gemeente, die verantwoord°liik is voor den -roeden toe- stand onzfr wegen en voetpaden, slechts de arbeiders van Gemeentewerken de bovoegd- ,4U 1.50 h:eft te betalen, waarin, vc-lgens den heer Westerhof, ook nog een deel van tet pensioen van den betrokken stratenmaker is begrepen. Het is inderdaad wenschelijk dergelijke kleine karweitjes aan de aannemers zelf over te laten en tevens het tarief der .eges te her- zien, daar Alkmaar, volgens mr. Kusters, ten opzichte van andere steden als een bijzonder dure gemeente bekend staat. Wij herinneren ons nog hot eenige jaren geleden het vraagstuk der wethouderspen- sioenen aan de orde geweest is. De toenmalige wethouders wij geloo ven dat de meeste nog in leven zijn liepen op een rijtje hoopvol de zaal uit omdat de Raad natuurlijk vrijer in zijn oordeel was als de belanghebbenden zelt niet tegenwoordig waren en bovendien omdat het zoo leuk zou zijn hen te verrassen als de deuren weer open gingen. Als wij ons goed herinneren kwamen er toen allerlei groote tiendeelige breuken bij te •as om precies te bepalen wat iedertn wet- uouder toekwam en de betrokkenen zaten in de polderkamer in stilte op hun manchetten uit te rekenen wat in het allerongunstigste geval aan hun weduwen en weezen zou uit- gekeerd kunnen worden. Blijkbaar zijn de Raadsleden toen van al die repeteerende bruiken geschrokken. Zij kwamen althans niet tot een conclusie en toen de wethouders met verwachtingsvol klop- pende harten weer binnen mochten komen. werd hun ambtelijk meegedeeld, dat de zaak opnieuw in studie zou worden genomen. Dat is zooals gezegd al enkele jaren geleden en sinds dien tijd schijnt men er hier of daar nog ergens op te studeeren. Heele generaties van wethouders zijn op- gekomen en ten onder gegaan en men zou waarschi'nlijk nooit meer om het pensioen- vraagstuk gedacht hebben, als enkele raads leden er de vorige week niet toevallig naar gevraagd hadden. Zooals gezegd, is de zaak nog in studie, maar B. en W. hebben bekwamen'spoed toe- gezegd, zoodat er inderdaad alle kans is, dat edelachtbaren uit een volgend geslacht in een verre toekomst nog werkeliik eens van hun wethouderspensioen zullen profiteeren. De financieele commissie heeft bij monde van Mr. Kusters laten weten, dat het niet aan haar ligt, dat het raderwerk der ge meente zoo langzaam werkt en zoo moeilijk opgang is te brengen. Zij heeft in een wipje over alle haar toege- zonden vraagstukken advies uitgebracht, maar het zou juist in het college van B en W. zijn, dat verscheidene vocrstellen voor onbepaalden tijd in den ambtelijken doofpot zijn verdwenen. Bovendien zou de heer Thomsen eigenlijk een 'weeslachtig wezen zijn. Hij zou, als voorzitter der Financieele commissie, ijverig aan diverse adviezen mee- werken en er volkomen mee accoord kunnen gaan ze naar B en W. te sturen. Dan zou hij zich op den wethouderszetel plaatsen, zijn eigen brief in ontvangst nemen en zich met den inhoud daarvan absoluut niet kunnen vereenigen. Hij zou althans rnede een brief van B en W. onderteekenen, waarin een geheel ande re zienswijze tot uiting komt, maar de heer Thomsen dien men nu waaraehtig ook nog in het Burgerlijk Armbestuur zou wil len zetten deelde mede dat hij maar al te dikwijls een slachtoffer van zijn inderdaad moriliike positie is geworden. Hij zou zich eenerzijds met het inzicht der Financieele commissie kunnen vereenigen en anderzije's slechts noodo-edwoncren met de andere zienswijze van B. en W. accoord gaan. Die zienswijze is een wethouderlijk com- promis en het zou juist aan hem zijn te dan- ken. dat dit compromis voor de Financieele commissie niet nog veel slechter luidde dan gewoonli'k het geval was. Uit ailes blijkt wel, dat geld geen geluk aanbrengt en dat in het bijzonder hij die met de zorg voor onze financien belast is, tot een beklaeenswaardig slachtoffer van zijn uiterst moeilijken plicht kan worden gerekend. Hadpanestis, de opperbevelhebber van het Grieksche leger in Klein-Azie, en eenige an dere politici op gruwelijke wijze werden ter dood gebrach. Thans veriuidt, dat de nieuwe premier, generaal Pangalos, die onlangs van Goenaris als van een achtenswaardig man sprak, een juridische comimssie heeft benoemd, welke een onderzoek moet instellen naar de gebeur- tenissen uit die dagen. REDDINGSD1ENSTEN. Het subcomite voor de scheepvaart uit den Volkenbcnd, te Parijs bijeen over het onder- werp reddingsdiensten, heeft besloten aan alle landen, die geen diensten met reddings- booten hebben, aan te bevelen zulk een dienst in te stellen. Het sub-comite heeft tevens als zijn meening kenbaar gemaakt, dat het beste middel tot bevordering van het gestelde doe! was, dat de bestaande organisaties met el- kaar in voorldurende anraking bleven. Het sub-comite en zijn secretariaat zal daarbij de behulpzame hand bieden. Tot de landen in het sub-comite vertegen woordigd, behcorden Groot-Britt-.nnie, Duitschland. Rusland, Noorwegen, Belgie, Nederland, Italie, Japan, Uruguay en Roe- menie; de Roemeensche gedelegeerde verte- genwoordigde de Internationale Donau-com- inissie DE EXTRA-BIJSLAG VOOR DE DUITSCHE'AMBTENAREN. De centrale comimssie uit den Pruisischen Landdag machtigde den minister van finan cien aan bcpaalde categorieen van Pruisische ambtenaren denzelfden extra December-bij- slag uit te betalen als die in het Rijk ontvan- gem De communisten en de afgevaardigden der Economische Partij siemden tegen. DE PETROLEUMWET IN MEXICO. De Senaat heeft het regeeringscn twerp in- zake de petrcleumvelden in laatste lezing be- handeld. Volgens dit ontwerp zullen vreem- delingen, die" land of watereigendommen be- zitten, gedwongen worden deze binnen drie jaar te verkoopen tenzij ze Mexicaansch bur ner worden. Het ontwerp, zooals het door don Senaat is aangenomen, bevat evenwel amendementen, die het uit techniseh oogpunt nocdzakelijk maken dat het weer in de Ka- mer komt. WERKLOOZENBETOOGING TE STETTIN. Communisten en socialisten hielden groote demonstraties voor het stadhuis van Stettin en eischten een ha'f miilioen mark van de stad tot leniqin" van den nood-. De burge meester wilde 257 000 mark betalen, welke tnededecling met hoongeroep ontvangen werd. DE CHAOS IN CHINA. De „Daily Mail" meldt blijkens een Renter bericht, uit Tokio, dat de Japansche troepen, l, de lliiitcnlnnd DE TERECHTSTELLINCEN VAN OCTOBER 1922 IN GRIEKENLAND. Men herinnert zich dat na de Grieksche re- vo'utie van October 1922, de voormal'ge pre miers Goenaris «a Protopapadakis, generaal die Mo'tkden bezel hebben, deze stad op ver- zoek der con-i-ils beschermen tegen de troe pen van maarschalk Tsjang Tso Lin. Deze troeper zijn na hun nederlaag tegen de troe pen der g^neia?^ die tegen Tsjang in op sHnd kwamen. in ral vaL plaatsen aan het plunderen geslagen ^ot zelfs in de buitenwij ken van Moekden. De Chineesche legatie te Den Taag be richt, dat de mededeelignen, welke in de laatste dagen in de dagbladen zijn verspreid ever den toestand in China in het algemeen en in het bijzonder over een accoord dat tus schen generaal Feng en de regeering der Sovjetrepubliek te Moskou gesloten zou zijn, in alle opzichten onjuist zijn. DE NIEUWE REGEERING IN SPANJE. Het nieuwe Spaansche kabinet hield Dins- dag in het koninklijk paleis te Madrid zijn eersten ministerraad. Beraadslaagd werd over een voorstel aan de pers. inhoudende de oprichting van een collectief blad, dat Zondagavond en Maan- dagmorgen te Madrid en in de provinciale hoofdsteden zal verschijnen en waarvan de winst ten goede zal komen aan sociale in stellingen of aan de bladen, die tot dit doel samenwerken. DE CRITIEK OP DEN AMERIKAANSCHFN LUCHTDIENST GESTRAFT. Uit Washington wcrdt gemeld, dat de krij-gsraad kolonel Mitchell, die wegens overtreding der discipline werd gevolgd om zijn cntiek op de luchtvaart-autoriteiten en het departement van oorlog, voor vijf jaar van zijn functie heeft ontheven. DE WAARDE VAN EEN ADRES. Welke waarde wordt gehecht aan een his- torisch adres heeft de wereldberoemde ban- kiersfirma N. M. Rothschild Co bewezen, wier kantoren gevestigd zijn in New-court, St. Swilhin's iane. Om te maken dat zij onmiddellijk een nieuw huurcontract voor 50 jaar zou kunnen krij gen. tegen een huur van 7000 per jaar he^F zij afgezien van de resteerend 3 deriier jaar van de huidige huur teget. 1000 pec jaar. Het fcehoud van haar adres in de City is haar derhalve 78000 pond waard. EEN GRIEKSCHE TREIN BESCHOTEN. De sneltrein Dedeagatsj—Saioniki is in de buurt van Dovatepe met geweervuur be- schoten..Verschillende ruiten zijn vernield, doch van de passagiers werd niemand ge- wond. Naar het oordeel der Grieksche auto riteiten is de aanval door Bulgaarschi- komt tadji's ondernomen. Troepen zijn uitgezon- den, ten einde de komitadji's te tuchtigen. HET MILITAIRE VRAAGSTUK IN ZWI ,rSERLAND. In den loop van de bespreking in den Na- tionalen Raad van een motie tot verlaging van de oorlogsbegrocting, wees de leider van het militaire departement op de, door Zwitserl^nd tegenover den Volkenbond aan- vaarde verplichting tot verdediging van de neutraliteit. Waaraan de spr. toevoegde, dat de ontspanning niet voldoendc is om ge- rechlvaardigd te zijn, van een legermacht at te zien. DE TOESTAND IN SYRIe. Er doen berichten de ronde, dat de Fran- schen Damascus bombardeeren, dat er in de straten wordt gevochten en dat de Druzen in een deel der stad ir.eester zouden zijn. Vol gens een B. T. A. bericht uit Pariis worden al deze berichten officieel tegengesproken. DE AANSTAANDE ONTWAPE- NINGSCONFERENTIE. De diplomatieke meckwerker van de „Daily Telegraph" verneemt, dat Italie en Japan bij de besprekingen over het program der -.be- raamde ontwapeningsconferentie zich aan de zijde hunner Fransche collega'§ hebben gc- schaard bij hun verzet tegen ieder denkbeeld van Britsche zijde, dat men de bewapening ter zee zou los maken van de bewapening te land en dat de eerste afzonderlijk onder Ame- rikaansche auspicien te Washington zou be- handeld worden. Van Frankrijk werd dit standpunt van den aanvang af verwacht, doch niet van Italie en nog minder va-n Ja pan. Daarentegen werd het voorstel van burg- graaf Cecil, dat het toezicht op de bewape ning in een bepaald land door den Volken bond. dat voor de naaste toekomst beperkt is tot de bewapening der vroeger vijandelijke landen, zou word-en uitgebreid tot alle staten, die lid van den Volkenbond ziin, krachtig ge- steund dcor de Spaansche gedelegeerden, het vond geen bepaald verzet van Franschen kant. Maar het bleek in dit stadium onmoge- lijk, de instemming van tal van mogendhe- den te verwerven. In het algemeen is men in Britsche krin- gen nog steeds van meening, zoo meldt de medewerker van de D. T. nog, dat het pro gram zooals het in de vragenlijst is vastge- steld, meer hersenscbimmig dan practisch is en dat er niets concreets uit zal voortvloeien, tenzij de biizondere commissie, die de heele zaak in Februari zal bekijken, uit dat stuk de vele imponderabilia verwijdert, waarvan het onderzoek slechts doelloos zou zijn. DE MOSOELKWESTIE. Gemeld wordt, dat tot het voeren van rechtstreeksche oderhandelingen met de Turksche regeering een delega-tie onder lei- rhng van Sir Charles Harington is vertrok- ken. Eenigen tiid eeleden heeft de „West min ster Gazette" ziin voormaligen hoofdredac teur I. A. Spender naar bet Naburig Oosten <rezonden. en deze meldt thans in een waar- schuwend telegram uit Angora, dat hij tot de vaste overtuiging is gekomen dat de toe- stand hooerst emstig is. Het is hem niet ge- lukt de Turksche beamb+en er van te over- tuigen dat na de beslissing van den Volken bond de Europeesche openbare meening ach- ter Groot-Brittannie zal zijn ingeval Turkije zich tegen de beslissing zou verzetten. Er hangt cen ondoordringbare atmosfeer van wantrouwen, die niet te verbreken is. Men moet niet vergeten dat het nieuwe Turksche reeiem niet geliik staat met het oude en dat j velen in het nieuwe regie.n sympathie en hulp verlangen en dat de vele Turken een oprechte vriendschap met Engeland wen- schen, dat echter snelle en vriendschappelijke methoden bij de beslissing van den Volken bond noodig zijn om de vijandige elementen te bedwingen. De Turksche b'aden zijn zeer terughow- dend in hun commentaar 'op de beslissing in- zake Mosoel. Klaarblijkelijk wachten zij op leiding uit Angora. Alle bladen critiseeren den Volkenbond ea zeggen dat hij de speelbal van Engeland w. DE POLITIE IN ULSTER. Na een bijzodere bijeenkomst van het U1- ster-kabinet. is medegcdeeld dat alle po-litie- beambten, die vcor hedenochtend geen ge- hoor hebben gegeven aan wettige bevelen, zullen word-en ontslagen, onder in trekking van hun tractementen en voorrechten. - -r f 1_/|( llUUIIUVt «-» wiuuvu. ALKMAABSGHE COURANT 9 i i 'i i

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1