Wijnhandel W. M. H. PELS Zn. Fijae Fransche Champagne „Lncien Clicquoh" 1 jlefteiv rookers 6 boete of 3 dagen hecht., de 7e 1,50 boete of 1 dag hecht., de lOe 10 boete of 10 dagen hecht G K. te Haarlem, K. T. te Uitgeest, P. J. V. te IJmuiden, A de W. te Castricum, C. D. te Bergen, J. P. V. te Zaandam, A. J. v. d. S. te Hillegom, J. D. te Wognum, P. J. de G. te Noordwijkerhout, overtreding Motor- en Rij- wielwet, de le, be en 8e ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 2e 20 boete of 10 dagen hecht. met ontzegging om voor den tijd van 3 maanden motorrijtuigeh te besturen, de 3e 6 boete of 3 dagen hecht., de 4-e, 5e, 7e en 9e ieder 4 boete of 4 dagen hecht. Buiten land. DE CHAOS IN CHINA. Na een nachtelijke artillerie-duel hebben de troepen van Feng-Joe-siang Zaterdagmor- gen een aanval gedaan op die van den aan- Jianger van Tsjang, Li-Tsjing-lin. Het ge- vecht duurde den geheelen dag. De verlie- zen zijn aan beide zijden zwaar. Feng's troe pen zijn vermoedelijk iets vooruitgekomen. De autoriteiten hebben een proclamatie uitgevaardigd, waarbij de voorgenomen an- ti-Christelijke demonstraties te Peking op Kerstdag verboden worden. Officieel wordt medegedeeld, dat 2500 man Japansche troepen ontscheept zijn ter versterking van de garnizoenen in het gebied van den Mandjoerijschen spoorweg. Deze troepen dienen slechts ter bescherming van Japansche en andere buitenalndsche belan gen. Er is geen sprake van inmenging, van Japansche zijde, in het Chineesche bestuur te Moek'den. RUSLAND TEGEN LOCARNO. Uit Moscou wordt gemeld, dat Stalin op't groote communistencongres een referaat van vijf uren heeft gehouden over de Russische buitenlandsche politiek. Ten aanzien van de Dawes regeling en het verdag van Locarno betoogde hij o. m. Amerika, dat voornemens is, de betalings- capaciteit van Duitschland on te voeren. door aan dit land de Sovjet markten over te laten, .rekent buiten den waard, want de Sovjet re- publiek wenscht niet terwille van Duitsch land een agrarisch land te worden. zij zal voortgaan oo den weg del" industrieele ont- wikkeling. De Dawes-regeling bergt revol- lutionnaire crises voor Duitschland in zich, het verdrag van Locarno den oorlog in Eu- ropa. Locarno beteekent slechts een bevesti- ging van het verdrag van Versailles. Het ver drag van Locarno zal, of men wil of niet, het lot deelen van het Fransch-Duitsche vredes- verdrag van 1871. dat de Idem bevatte voor den oorlog van 1914. Stalin wees vervolgens op het toenemen der tegenstellingen tusschen de overwmnende staten Hun ongehoorde bewapening is niet tegen het on+wapende Duitschland gericht. Ondanks het samengaan tusschen Engeland en Amerika vocr zoover beide landen voor kwiitschelding der intergeallieerde schulden zijn, mogen de Engelsch-Amerikaansche wed loop om de petroleum en de botsingen der Engelsche en Amerikaansche belangen in Chi na niet worden' vergeten. Stalin maakte voorfe gewag van den Run, van de wrijvingspunten tusschen Engeland en Frankrijk ten aanzien van Marokko en Syrie. en de Japansch-Amerikaanschen tegenstel- ling in den Stillen Oceaan. Uit al deze feiten concludeerde hij, dat er tusschen de z. g. ge allieerden geen vriendschappelijke maar ge wapende vrede bestaat, die den oorlog in zich bergt, Spr vervolgde dan: Wij kunnen niet afzien van onze wenschen over de annuleering der tsaristische schulden en de nationaliseering der industrie. Zoowel voor dit oogenblik als voor de toekomst hou den wij daaraan vast. Maar wij zijn bereid door middel van onderhandelingen en op den grondslag van wederzijdsche voordeelen en- kele uitzonderingen te maken voor Engeland en Frankrijk. en de voormaiige eigenaars in die landen door het verleenen van concessies schadeloos te stellen. COMMUNISTEN GEARRESTEERD TE WARSCHAU. Zondag hebben zich te Warschau de straatdemonstraties der werkloozen her- haald; in het algemeen hebben zij een kalm verloop gehad. De politic heeft in den loop der laarste dagen bij zeven van zulke demon straties talrijke communisten gearresteerd, die zich door het houden van ophitspnde re- devocringen op den voorgrond hadden ge- plaatst. EEN TREIN INGESNEEUWD. De trein van Belgrade naar Karlberg is Vrijdagavond onderweg in de sneeuw blijven steken. De passagiers moesten den geheelen nacht in den trein doorbrengen en konden eerst den volgenden morgen worden bevrijd. EEN THEATER UIT DEN ROMEIN- SCHEN TIJD. Op de plaats van het tegen wcordige Fe- rento in Italie heeft eens een Etruskische, la ter Rorneinsche stad gestahn, waarin keizer Otho een groot theater bouwde, dat in den laatsten tijd gedeeltelijk is opgegraven. De Italiaansche regeering heeft nu prof. Paribeni van het Nationale Museum te Rome opg-e- dragen het gebouw, dat plaats bood aan 2000 personen, geheel op te graven en te herstel- len. De ruines zijn zoo uitstekend bewaard gebleven, dat men er het volgend jaar klas- sieke werken uit de Rorneinsche literatuur wil opvoeren, zooals ieder voorjaar in Syracuse GrieH-H1e drama's warden .gesueeld. SNEEUW IN DUITSCHLAND. In Pommeren heeft de groote hoeveelheid sneeuw, welke er is gevallen, ernstige storing in het verkeer aangericht. Eenige treinen zijn in de sneeuw blijven steken, verschillende dor- pen zijn tengevolge van de op hoopen gewaai- de sneeuw van alle verkeer afgesneden. DE RITKSVLAG VOOR PRUISI- SCHE DIENSTGEBOUWEN. De Pruisische Landdag heeft bij de be- grooting een democratisch voorstel aangeno- men, waarbij de regeering wordt verzocht zoo spoedig mogelijk voor alle dienstgebouwen rijks- en landsvlaggen ter beschikking te stel len. Tegen steraden, behalve de D.-nationalen, de D. yolksoartii en economi&che jaartii. BEN RECHTER BESTOLEN. Den Men dezer maand is in de woning van den Landgerichtsdirektor Jiirgens te Stargard ifl Pommeren ingebroken. Het on- derzoek der politie heeft uitgewezen, dat uit een schrijfbureau verscheidene belangrijke documenten gestolen zijn. De bestolene is rechter van instructie bij het staatsgerechtshof en men veronderstelt, dat de diefstal daarmede verband houdt. DE STAKING IN MOZAMBIQUE. Naar uit Lourengo Marques wordt ge meld, zijn twee Portugeesche kruisers op weg naar Delagoabaai, ten einde de stakende spoorwegmannen naar Portugal te depor- teeren. Naar aanleiding van sabotage zijn eenige stakingsleidiers als gijzelaars gevan- gen genomen. Behalve het spoorwegpersoneel hebben alle stakers het werk hervat. EEN MOORDORGANISATIE. Te Leipzig heeft een proces plaats, dat of- schoon de beklaagden slechts van diefstal be- schuldigd worden, een interressanten politie- ken achtergrond heeft. Te verantwoorden hebben zich een zekere Hartmann, die leider van de communistische partij is, en twee an dere arbeiders, die met hun drieen een groot aantal diefstallen te Leipzig en in de omge- ving hebben gepleegd. Het doel er van was, geldmiddelen ter bevrijding van politieke ge- vangenen bijeen te brengen. Hartmann zou t voornemen hebben gekoesterd verschillende '■echters, d^e tot de veroordeeling van tal van communisten hebben meegewerkt, in de eer- ste plaats de president van het staatsgerechts hof er bescherming der republiek en den Ber- lijnschen rechter van instructie dr. Vogt uit den weg te ruimen. Hartmann en zijn aan- haugers hadden zich reeds in het bezit van hvee auto's en drie machinegeweren gesteld. IN HINDERLAAG GELOKT EN VERMOORD. Ten einde te trachten uitbreiding te verkrij- gen van het Italiaansche protectoraat over Somaliland, werden twee officieren gezonden naar den sultan van Mijertini. Op het per- soonlijk verzoek van dezen potentaat zijn de ze officieren in een hinderlaag gelokt en ge- dood. Verschillende gevallen van verzet tegen de Italianen hadden nog plaats. Als repre- saillemaatregel verwoestten de Italianen de kustplaats Bargal. EEN PRINSFS BIJ EEN AUTO- ONGELUK GEDOOD. Uit Mexico wordt gemeld, dat aldaar in de nabijheid van Cuernavaca prins Valerio en prinses Vittoria Pignatelli een auto-onge- luk hebben gehad. De prinses werd gedood, terwijl de prins zware verwondingen be- kwam. De prins is een afstammelinlg van den veroveraar van Mexico, Fernando Cortez. Hij was naar Mexico gekomen om het historische Cortez-paleis te bezichtigen. BOMAANSLAG TE KATTOWITZ. Z.aterdagnacht is een bomaanslag gepleegd op het groote Duitsche dagblad in Poolsch Opper-Silezie, de „Kattowitzer Zeitung" te Kattowitz. In het gebouw, waar de rotatie person staan opgesteld, ontplofte een bom en veroorzaakte ernstige schade. Gelukkig be- vond zich er nicmand. In de boven de machi- nekamer gelegen redactiebureaux werden alle ruiten vernield. Talrijke huizen in de nabij heid hebben eveneens schade geleden. Men- schenlevens vallen niet te betreuren. Van Duitsche zijde neemt men aan, dat de aanslag door Poolsche nationalisten is ge pleegd. Zaterdagmiddag heeft n.l de Duit sche volksbond voor Opper-Silezie in ge- noemd blad een oproep gepubliceerd, waarin wordt verklaard. dat het bij de grondwet er- kende recht en de moreele plicht van alle Duitschers in Opper-Siezie is, zich bij de 31 dezer te houden volkste'.ling als Duitscher te laten inschrijven. Voorts wordt er op gewe- zen, dat de Polen de Duitschers door daden van geweid er vanaf zullen trachten te hou den. voor hun nationaliteit uit te komen. EEN AARDBEVING IN AUSlRALIe. Hier en op veel andere meer landwaarts gelegen plaatsen warden hevige aardschok- ken waargenomen, die 5 tot 20 seconden duurden en groote ontstdtenis teweegbrach- *ten. Tot dusver werd niets gemeld nopens aangerichte schade. VOLKSCOMMISSARISSEN BESCHULDIGD. Volgens een telegram uit Praag Londensche „Observer" verschijnt oogenblik in de „Krasnaja Gazeta" ningrad een feuilleton van een jong schrijver, Lebcdinsky, getiteld „De waarheid omtrent den sovjet-commissai'is". De schrijver beschuldigt de vojkscommis- sarissen er van, een gced bourgors-leVen te leiden en zich in het algemeen te gedragen op zeer cnproletarische wijze. Hij verklaart, dat zij geen raad met zichzelf weten, net als de oude typen van Tsjechof, en dat zij hun toe- vlucht zo-eken tot drank en kaartspel. Wonen- de in goed-onderhouden apartumenten van rijke kcoplieden, die gedurende de revolutie verdwenen, klampt de sovjet-commissaris zich vast aan zijn nieuw-verworven weelde en verzet zich tegen elke poging, om hem die weer te ontnemen. Het merkwaardigste van alles is, zegt correspondent van de Observer", dat Russische censor de publicatie van dit feuil leton tocstaat, want het is een directe aan val on het Jegenwoordme r '-ecinsrsstelsel. OM HET AL OF NIET BLIJVEN BEST AAN VAN DEN AMERIKAANSCHEN MIJN- WERKERSBOND. De „Times" meldt het volgened over de kwestie der anthracietstakingen: De Mijnwerkersleider Lewis heeft zooals gemeld verklaard, dat de anthracietstaking ontstaan is in een staat van beleg en dat de Vereenigde Mijnwerkersbond plannen ont werpt tot voortzetting van den strijd, zelfs indien het moet gedurende achttien maand-en tot de lente van 1927. De eigenaars en de fi- nanciel belangen die hen. steunen, zeide hij zijn bereid een milliard dollar op te offeren, om den mijnwerkersbond te vernietigen.De mennwerkers zijn echter vast besloten den strijd voor de handhaving van hun levens standaard voort te zetten. be bon zal zorgen voor de gelden noodig voor voeding en klee ding van al zijn leden. De plaatselijke be- stuursieden van' den Mijnwerkersbond in twe steden, hebben besloten, zoolang de actie duurt van hun salaris af te zien ONTROUWE DIRECTEUR. Nadat Zaterdag te Boedapest bekend was KOORSTRAAT 49/51. Telef. 207. fleseh f 2.20 p. orig. kist a, 15 fl. f30.- FRANCO I1UIS. Geldinstitutcentrale" aandeelen en wissels tot een bedrag van anderhalf milliard kronen heeft vervalsche en de vlucht naar Amerika heeft genomen, werden Zondag reeds weer nieuwe groote vei'duisteringen door leidendc persoonlijkheden van een belangrijke onder- neming ontdekt. Het betreft hier de directeu- ren der „Panonia Maschinenfabrik", Alexan der Kovacs en Julius Fabian. Zij hebben uit de kas hunner onderneming vijf milliard kro nen verduisterd en zijn vervolgens ontvlucht Uit achtergelaten brieven aan hun familie- leden blijkt, dat ook zij naar Amerika de wijk hebben genomen. KORTE BERiaiTEN. Volgens de ..Daily Mail" is de meerder- heid der Britsche ministers er tegen gekant, dat Engeland in het nieuwe verdrag op grond van het mand'aat, eenige verplichtingen op zich zal nemen tot verdediging der grenzen van Mesopotamia tegen een aanval van buiten af. De besprekingen tusschen den Duitschen staatssecretaris Trendelenburg en den Franschen minister van handel, Daniel Vin cent, over de economische betrekkingen tus schen beide landen, hebben tot een voorloo- pig accoord geleid. Op 12. Januari wordt de heele Duitsche delegatie te Parijs verwacht, om een begin te maken met de detail-onder- handelingcn. Koning Ali heeft gisteren afstand van den troon van Hedzjas gedaan. Gemeld wordt, dat Italie, ter versterking van zijn invloedsfeer in den Levant, bezig is een vlootbasis aan te leggen op het eiiand Rhodes. Volgens de „Iswestia" zal ook Rusland aan de ontwapeningsconferentie deelnemen, hoewel -het er niet mee accoord' gaat dat die ill Geneve wordt gehouden, omdat Zwitser- land geen geschikt terreln voor Russische af- gevaardicrden wordt geacht. (^emen^d Nieuws. aan op de net Le- de de VALSCHE BANKBILJETTTEN VAN 1000 FRANCS. Maandag werd de Haagsche politie ge- waarschuwd door den heer S., eigenaar van een „bureau de change" in de Passage, dat er bij hem vermoedelijk een valsch bankbiljet van 1000 Fransche francs ter wisseling was aangeboden. Daar de heer S. reeds vroeger de dupe was geworden van het ter wisseling aanbieden van valsch geld, was hij zeer op zijn hoede; hij waarschuwde telefo'nisch de politie van het bureau Groenmarkt en hield daarna den man in zijn winkel aan de praat. Toen een agent van politie ter plaatse kwam, werd de man gearresteerd en naar het hoofd- bureau van politie overgebracht. Bij visitatie bleek, dat in een van zijn sokken nog een valsch bankbiljet van 1000 francs was ver- borgen. Ook bleek hij in het bezit te zijn van twee bankbiljetten van 1000 francs, die echt waren. Op den man werden papieren gevonden, waaruit de politie concludeerde, dat de aan- gehoudene was de 49-jarige Hongaar A. J., die den laatsten tijd in Amsterdam verblijf had gehouden. Den volgenden dag vertrok een inspeeteur vai de Haagsche politie naar Amsterdam en stelde zich daar in verbinding met het centraal bureau voor falsificaties en met de central-recherche. In nauwe samen- werking met ambtenaren van deze beide bu reau's gelukte het den inspeeteur te Amster dam in een hotel aan het Damrak twee Hon- garen te arresteeren, beiden verdacht van uit gifte van valsche Fransche bankbiljetten van 1000 francs. Aanvankelijk gaven dleze twee en valschen naam op, doch de papieren wezen uit, dat zij beiden geraamd waren G. M. Op de hotelkamer werd cen bak gevonden, waarin bleek te zitten- een-groot aantal val sche bankbiljetten van 1000 francs Banque de France, tot een „bedrag" van 5 millioen francs. De politie stelde verder een onderzoek in in een kamer van een ander hotel,, eveneens aan het Damrak, waar de Hongaren ook ee- nigen tijd verblijf hadden gehouden. In die kamer werd cok een groote bak met Fran sche bankbiljetten van 1000 francs gevon den, eveneens tot 5 millioen. De arrestanten weigerden te vertellen waar zij deze valsche bankbiljetten gemaakt heb ben. De politie vermoedt, -dat dit in Boedapest is geschied. Uit het onderzoek bleek, dat het voornemen bestond, de eerste 5 millioen francs hier te lande uit te geven, vervolgens naar Scandi- navie te verirekken en daar te trachten het tweede pak aan den man te brengen. De bankbiljetten zijn zeer nauwkeurig na- gemaakt en bijna niet van de echte te onder- scheiden. Ook de handteekeningen duiden niet op valschheid. Alleen het watermerk is niet zoo duidelijk als bij echte 1000 francsbiljet- ten. De politie acht de zaak hiermee nog niet afgeioopen en heeft zich in verbinding ge steld met de autoriteiten in Boedapest. In het begin van deze week zouden de drie gearresteerde Hongaren ter beschikking van den officier van justitie te 's-Gravenhage worden gesteld. stood Zaterdagmiddag zulk een fioogioopen- de ruzie, dat ae menscheni in de buurt tus- schenbeide moesten komen, aangezien de vechtenden elkaar met messen te lijf wilden gaan. Van een en a-nder werdl door -de politie procesverbaal opgemaakt. UIT DIRKSHORN. Zaterdag heeft de heer Ds. Schermerhorn in de tooneelzaal van den heer Bruin op zijn meesterlijke wijze voorgedragen het Tooneel- spel in zes bedrijven „De Godzoeker", waar in dee ideeen van Leo Tolstei op indruk- wekkende wijze worden naar voren gebracht Door eenige stemgerechtigde Ingelan- den van den polder Woudmeer is aan Gede- puteerde Staten van Noord-Holl and verzocht, het besluit „tot vestiging eener erfdienstbaar- heid van van het voetpad van en naar den weg over de perceelen van den heer J. Strijbis en ten behoeve van den molen en stoomge- maal", niet goed te keuren, daar het door adressanten in strijd wordt geacht met de be langen van den polder, x UIT AKERSLOOT. Vrijdagmiddag 2 uur kyam de raad dezer gemeente in voltallige zitting bijeen. Ingekcmen stukken: o.m. een schrijven van den heer D. Keesom dat hij zijn benoeming tot lid yam het Burgerlijk Armbestuur aan- neemt. Ingekomen een ontslag-aanvrage als lid van de commissie tot wering van school- verzuim in den Kogerpolder van den heer D. Schering wegens overplaatsing naar het dorp. Ingekomen een schrijven van eenige be- woners van den voormaligen Westerlageweg thans Westerweg en Waterzijde om verbete- ring en beharding van den weg. B. en W. stellen voor tot lid van de Commissie tot we ring van schoolverzuim in het dorp te benoe- men den heer D. Schering en in den Koger polder den heer J. Buijs. Met algemeene stemmen alzoo besloten. Vaststelling volgde van een suppl begroo- ting dienst 1925. Alsnu kwam in behandeling de algemeene politieverordening dezer gemeente. Te voren was deze verordening in commissievergade- ring besproken, terwijl bovendien alle raads- leden een ontwerp thuis hadden gekregen. Na een kleine bespreking en met bijvoeging van een artikel werd de verordening alge meen goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat een kaart van het buizennet van de water- leiding aanwezig is maar dat daarop de Schermer en Boekel niet voorkomen. De bewo- ners van den Schermer zijn aangeschreven, cukele zijn al ter secretari-e geweest, maar meerdere moeten er nog komen. Uit de bespre kingen die daarvan't gevolg zullen zijn zal het beste wezen een afwachtende houding aan te nemen ook voor het dorp. Algemeen goed- gevonden. Rondvraag. De heer Aaf jes. De weg in de Oostwouder- polder behoeft verbetering. De V o o r z i 11 e r: Als het dooiweer is, zal de opzichter den weg in orde laten ma ken. Dezelfde spreker vroeg hoe ver het was ih-et het bouwen van de W. C.'s bij de O. L. School. De voorzitter: Hierover moet nog, wat be treft de plaats nadere bespreking met den In speeteur van het L. O. plaats hebben. ITierna sluiting. UIT HOORN. De heer W. van Dalen, boekhouder bij het Kadaster alhier, is met ingang van 15 Jan. a.s. overgeplaatst in gelijke functie te Nijme- gen. Door den Gemeenteraad is besloten: 1. In de Kerstweek een extra uitkeering te verstrekken, berekend naar de helft van de bedragen, in de bestaande gemeentelijke steunreg-eling genoem-d, aan de personen, die in de gemeentelijke steunregeling zijn opge- nomen, de personen, die in werkverschaffing werkzaam zijn, en aan hen, die trekken uit werkloozen kassen. 2. B. en \V. te machtigen in afwachting van een defmitief voorstel: a. Met ingang van 14 Dec. j.l. tot 15 Febr. a.s. op de bedragen in de gemeentelijke steun regeling genoemd een bijslag te verleenen van 15 pet. gedurende het tijdvak van 15 Febr. tot 15 Mrt. a.s. toe te passen de be staande steunregeling en na 15 Maart de steunbedragen te verminderen met 15 pet. b. aan de personen, die uit werkloozen- kassen trekken, gedurende het tijdvak 14 Dec. 1925 tot 15 Febr. 1926 een bijslag te verleenen van 2-per week. HYGIeNE- EN VEILIGHEIDSHOEKJE TALR1JK ZIJN DE STERFGE- VALLEN door bloedvergijtiging en velen worden er door verrrunkt. Laat elke wand, ook de kteinste, doeltref- fend verzorgen. Dan voorkomt gij bloedvergiftiging. Witte Kool, le soort 2.30 tot 4.50, 2e soort f 2.50 tot 2.70, Uitsehot 1.40 tot 2; Drielingen 6.30, Uien 6.30 tot 6.70, Grove Uien 5 tot f 5.80, Peea 4.20. Aanvoer: 50.000 Kg. Roode Kool; 11200 Kg. Gele Kool; 28100 Kg. Deensche Witte Kool! 2650 Kg. Uien; 1150 Kg. Peon. BOVENKARSPEL, 19 Dec. 1925. Veiling „De Tuinbouw". Heden best-eedde men voor; Gewicht per stuk. Prijs per 100 Kg- Uien 2.95 tot 3 per baal. Roode kool: 3 poods i Uitsehot ponds Gele kool 3 D."Witte Kool"3 ponds Mai'Ktoericaten UIT ST. PANCRAS. Het alhier bestaande dubbel mannenkwar- tet „Zanglust" is uitgebreid tot een mannen- koor onder denzelfden naam. In de Zaterdag gehouden oprichtings-vergadering werden als bestuursleden gekozen de heeren: A Vol-i kers. Jb. Kloosterboer, J. Modder, W. Klomp en A. F. Blok. Als directeur zal optreden de heer Sinjewel, hoofd der O. L. School. Reeds telt de vereeniging ongeveer 30 leden Be sloten werd de repetities te houden in het lo- kaal van den heer Gerritsen en voorts leden toe te laten tot den leeftijd van 16 jaren. Ove rigens v/erden nog eenige huishoudelijke za- lcen behandeld. S'nds eenigen tijd bestond er een ge- spannen verhouding tusschen een paar bur gers B. en S. Beiden bewoonden een dubbe1 wconhuis, den heer S. toebehoorende. Over g,ewr>rdeiL dat de rechtskundige adviseur der het feit, dat B. de woning was opgezegd, ont- ALKMAAR, 21 Dec. 1925. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 35 vette koei-en 220—/ 500, 8 vett-e kalveren 75—/ 130, p. ned. pond 1.50—/ 1.80, 31 nuchtere kalveren slacht 15—30, 757 varkensvette zware p. n-ed. pond 9285 ct., zout-ers 84—86 ct., Londensche varkens 94—97 cent. Opgave van den marktmeester der kleine marxien te Alkmaar, betreffen-de de hoogste en iaagste prijzen van sommige arti-kelen. Marxten van Maandag 14 tot en met Za terdag 19 Dec-ember. Kippen per stuk f 1—/ 2.75, Kuikons per stulc f 0.60—/ 3.5-0, Eentien per stuk 1— 2.25, Konijnen per stuk 0.40—/ 5, kip- pen-eieren (grooth.) per 100 st. 10.50 12.50, idem (kleinh.) 10—/ 13, boter (le soort) per Vi K G. 1—/ 1.10, boter (2e soort) 0.85—/ 0.95, Jonge kippen 1.75— 3.25, Slachtduiveh 015. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Dec. 700 Kg. Wo-rtelen 5.20, 595-00 Kg. Roode Kool le soort 5 tot 7.30, Roode Kool 2-e soort 1.30 tot 4.80, 37-000 Kg. Gele Kool le soort 3.80 tot 4.6-0, Gele 2e srt. 1 tot 3.60, 51500 Kg. Witte Kool (vroe- ge) 2.10 tot 4.80, Witte Kool (Deensche) 6.2-0 tot 6.70, 7-000 Kg. Uien 5.40 tot 5.90; Drielingen 5.50 tot 5.80, alles per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 19 Dec. 2100 Kg. Uien 6.70 tot 7.10, Grove Uien f 1.80 tot 7; 112800 Kg. Roode Kool 2.30 tot 6.60, Doorschot 2 tot 5.50; 36200 Kg. Gele Kool 2.2-0 tot 3 40; 59200 Kg. Deensche Witte 2.80 tot 4.20, Doorschot 2.60 tot 3.40, alles per 10-0 kilogram. WARMENHUIZEN, 19 Dec. 1925. Roo de Kool, le soort 2.60 tot 7, Roode Kool 2e soort 2.20 tot 4 5-0, Uitsehot 1 40 tot 2.80; Gele Kool, le soort 2 90 tot I 4, Uitsehot I 1.10 tot 1.20; Deensche Ingezonden stukken Buiten verantwoordelijkheid. van de Redac- tie. De opnante in deze rubnek bewijst geens- zins dat de redact!e er mede instemi.) Egmond aan Zee, 19 December 1925. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke be-eefd als abonne plaatsing van onderstaande regelen; ik betuig U bij voor- baat mijn welgemeenden dank. DE STORMKLOK LUIDT NOG STEEDS. De stormklok luidt nog steeds, tot eene redding op komt dagen voor de wed. A Dek- ker—Glass, wonende Julianastraat te Eg mond aan Zee, wier man als visscher op een trawler in den laatsten hevigen storm over- boord is geslagen en jammerlijk om het leven is gekomen, een vrouw met acht kinderen na- latende, terwijl met Maart a.s. de negende wordt verwacht. Alhoewel een uitkeering van de Vereeni ging „Zee Risico" wordt ontvangen, is dit la-ng niet toereikend om in den eersten nood te voorzien. Het loon van den visscher is nu eenmaal niet van dien aard, dat iets ter zijde gelegd kan worden voor mogelijke gebeurtenissen Er zijn dus schulden in genoemd gezin, en cjeze moeten eesst betaald worden, om het troostelooze gezin er weer bovenop te hel- pen. Mag ik voor dit gezin bij mijn menschen- vrienden bedelen, gij wilt mij wel helpen den nood in dat nuisgezin te verlichten, niet waar In dat zelfde huisgezin is tevens een flinke jongen van ongeveer 16 jaa-r, die op dezelfde "trawler dienst deed als zijn vader, en deze laatste door de brullende stortzee overboord zag slaan en in de diepte verdwijnen. Armoede in dat gezin noodzaakt den jon gen weer zee te kiezen, ofschoon hij zoo dol gaarne een werkkring aan den wa-1 had. Zijn vele pogingen daartoe zijn vruchteloos ge weest. 't Is denkbaar, dat na het gebeurde met zijn vader het zeeleven hem angst en zorg baart. Wie van uw lieve lezers heeft een werk kring voor'dat Jonge mensch? En onze dank is groftt. Hoogachtend, Uw dw. dnr.. L. A. ILARTMAN, Voorstraat 5. Eventueele schenkingen te zenden aan Zuster A. de Vries, Wijkverpleegster te Eg mond aap Zee. (Het is of men Heijerman's „Op Hoop van Zegcn" leest, het stuk van alle tijden. De vader verdronken, de,zoon bang van de zee en de weduwe in bittere armoede. Ongetwijfeld zal menigeen ook deze vrouw; een gelukkigen Kerstdag willen bezorgen. Red. Alkm. Crt.) Tfldscliriften. Wij ontvingen een nummep van een meuw maandblad „de Radio Revue", populair, we- tenschappelijk tijdschrift. Uit den iohoud noe- men wij: Welke lampen en op welke plaats? Onderlinge storing van naburige antennes. Wenkon voor den amateur en De amateur bouwtj Een aardig artikel is „Een Plaat- strooingeUjkrichter van groot vermogen. Er is natuurlijk ook een vraagbaak voor de abon- ne's „Radio-Informaties". ,Uit andere bla- den", de bespreking van buitenlandsche ra- diobladen. „Handel en Industrie" behandelt nieuw uitgekomen onderdeelen en materialen. Het tijdschrift ziet er goed uit, kest vlot en is in een fleurig omslagje van Hans Bor- rebacht gestoken. „De Radio Revue" zal z'n weg onder de radio-amateurs zeker wel vinden. Blue Band geef-t een Kerstnummcr, dat als bijlage een aardige reproductie naar een aqua rel van Hobbe Smith't IJ voor Amsterdam gevoegd heef t. De Wereldpost van deze week heeft een fraaie sneeuwkiek. Delft in sneeuwkleed. Een dubbele pagina wordt aan het werk van den kunstschilder Dirk Kruisinga gewijd. Hij is in het bijzonder de schilder van het grauwe troostelooze leven in de achterbuur- ten en er worden verschillende fraaie repro^ ducties van zijn werk gegeven. Natuurlijk is Prof. Lorentz ditmaal de Nederlander van beteekenis wiens portret op het eereplaatsje prijkt. De sportrubriek geeft vele fraaie voetbal- kiekjes en in de moae-rubriek treft de weerga- ve van een bijzonder fraai wintercostuum. De gewone medewerkers zorgen voor grefc tige bladvulliflg, te A 7> y> >7 77 ry >y yy yy 4 yy r> yy yy yy 5 yf 11 1» 6.50. 5.50. 5 00. 4 00. 2.0O- 4.60. 4 00. 3.70. 3.00. 4.20. 3.80. 3.20. 3.00.

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 7