Van Putten Qortmeijer DE LANGE DE NIORAAZ ALS DE KERSEN BL0E1EN „De Rustende Jager" - Heiloo, Radlo-Hoefeje. op Zaterdag 26 Dec, (2en Keistdag), Briefordners 55 cent Woensdag 23 December. i fftitversum, H. D. 0., 1050 M. 12.en >7.30 Politieberichten. 6—8 Vooravondcon- ?cert door het H. D. O.-orkest onder leiding scan Francois Lupgens. 7.45 en 10.Persbe- xlchten Vaz Dias- 8.10 Uitzending van den i.wijdingsavond nit Hilversum onder directie v den heer D. Steen Jr., met medewerking een kinderkoor, onder leiding van Mej. Blankenstein; Mevr. I. Steen-Blankenstein iSopraan, den beer J. H. Verkerk orgel. Spre- Dr. A. M. Brouwer van Zeist. 10.15 c.a. nslniting van het cabaret „La Gaite", Re- fgiuliersbreestraat, Amsterdam. Dansmuziek. I Daveniry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbe- •iMit. 11.201.20 Het radiokwartet en solis- ;ten (Sopraan-bariton-cello-humorist) 1.20— S2.20 Tijdsein en concert van het Couturiers- f orkest. 4.20 Causeri „My part of the country". .4.35 Concert van het Capitoltheater. 5.35 sKinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein /Big Ben, weerbericht, nieuws, Lezing: Musi cal sounds-The human voice. 7.45 Muziek. £7.55 Kerstliedjes. 8.20 Dickens's kerstvertel- Sng. 9-20 Concert. Orkest en koor. 9.30 Cello- concert door C. Sharpe. 9.50 Kerstmis op het wasteland. 10.20 Tijdsein, weerbericht. Le- Izing: The road to Klondyke. 10.5011.20. Sir Harry Lauder, de beroemde Engelsche- Schotsche coupletzanger. 11.2012.20 Jazz- muziek v. h. Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris" 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (Piano-viool-cello) 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Havaspers- berichten 5.05 Orkestconcert. 6.05 en 8 35 Slotkoersen en Havaspersberichten. 8.50— 10.20 Orkestconcert en kroniek „De l'ecran". Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Kerst- concert-Orkest C. Bronsgeestbariton. C C. Grcenevelt piano. F. Gregori declamaties Aan den vleugel B. Seidler-Winkler. Daarna weerbericht, nieuws- en sportberichten. Brussel, 265 M 8-20 Voordracht over: „Les Noels", door Fr. Denis, letterkundige. 8.35 Orkestconcert, lichte muziek. 9.20 Gala- concert. Orkest, zangsolisten en gedichten- lezing. 10.20 Persberichten. Miinster. 410 M. 12.35. Concert „Op ver- zoek". 3.20—4.20 Werken van Leon Cavallo. Orkest, bariton en cello. 4.205.50. Kerst- feest voor Koor, solostemmen en declamaties. 5.50 Liederen van Abt. Bohm, Meyer-Hel- mund e.a. 6.20 Voordracht: Die grundlagen der Elektro-Statik. 7.20 Voordracht: „Ein Winter- und Weihnachtsfahrt zum Kahlen Asten, 7.45 De Winter in woord en zang. Orkest, piano, sopraan, tenor, recitaties. *1 "Op Hezen avond waren niet mfader dan 4 mediums besteld, onder wie ook de heer v. G. Dezen avond scheen de eerste seance te zullen zijn, nadat v. G. het geld had opge- streken, en het is heel merkwaardig, dat geen van de vier mediums toen is komen opdagen, en v. G. sindsdien niets meer van zich liet hooren. Wei was daar aanwezig zekere heer H., die zeide, secretaris van de Broederschap te zijn en in Amsterdam te wonen. Hij be- greep er ook niets van, dat de andere fieeren niet gekomen waren. Mevr. X. is later dezen heer in Amsterdam gaan opzoeken om te vragen, hoe het nu met de zaak staat. Haar werd toen verklaard, dat de heer H. juist als secretaris ontslagen was en met de Broeder schap niets meer uitstaande had. De dame keerde dus onverrichterzake 'terug. Zij wil er echter niet van weten, dat zij beetgenomen is. Het politie-onderzoek heeft voorloopig uit- gewezen, dat de magnetiseur v. G. een gewe- zen slagersknecht uit Amsterdam is, die bij de politie niet gunstig bekend staat. Hij heeft een vrouw en drie kinderen achtergelaten, die sinds eenigen tijd niets meer van hem hooren. Mevrouw X. meent, dat het te wijten is aan de werkzaamheid van kwade geesten, dat de zaak thans geen voortgang heeft. Zij is nog steeds vol vertrouwen en verwacht iederen dag bericht, dat zij in Brussel kan komen, om zich daar aan de goede zaak te wijden KORTE BER1CHTEN. De politie te Brussel is een dievenbende op het spoor gekomen, die zich reeds gerui- men tifd berucht heeft gemaakt door over- vallen in juweliers- en andere winkels. De bende bestaat uit acht leden, die thans alien gearresteerd zijn. Een groote hoeveelheid 'u- weelen en andere waardevolle voorwerpen zijn bij huiszoekingen voor den dag geko- De Bulgaarsche recherche heeft te Sofia een wijdvertakte communistische samenzwe- ring ontdekt en talrijke leiders gearresteerd. Groote keuze Visitekaarten Oemengd Nieuws. "OPLICHTINO DOOR MIDDEL VAN SPIRITISME? De Haagsche politie doet onderzoek in een vrij duistere en merkwaardige zaak, omdat de gene die van een oplichting van ongeveer 20.000 gulden het slachfoffer zou zijn, aan het onderzoek niet wenscht mede te werken en zelfs halsstarrig ontkend dat zij benadeeld zou zijn. Het betreft hier een ongeveer 68-jarige da me, wonende in de Perponcherstraat te's Gra venhage, die zeer intensief het spiritisme be- oefend. Ook haar man, die eenige jaren gele- den overleden is, deed aan spiritisme, en er werden op geregelde tiiden bijeenkomsten be- legd, waarop „mediums" aanwezig waren en zich met de geestenwereld in verhinding stel- den. Een van deze mediums was zekere heer van G. uit Brussel, die ook na het pverlijden van de heer des huizes geregeld aan huis bij mevrouw X. bleef komen, en optrad als ieider van de seances. Er zijn aanwijzingen dat van G. zich voor deze diensten behoorlijk liet betalen en waar- schijnlijk heeit hij handig gebruik gemaakt van de uiterste lichtgeloovigheid van mevr- X., die dweept met alles wat spiritisme is, of er mee verband houdt. Hij spiegelde mevr X. voor lid te zijn, van een over de geheele we- reld vertakte broederschap. die echter in Ne- derland niet vertegenwoordlgd was. Dit land was daarvoor nog niet rijp, zeide hij. In Brussel bestond een groot Breeder en Zuster- huis, waarin ook hij verbleef. Gezamenlijk werd daar het spiritisme bestudeerd en beoe- fend. Gevraagd werd of mevrouw ook geen roeping gevoeldo daarheen te gaan, zij kon zich dan geheel aan de goede zaak wijden. Deze uitnoudiging van het medium werd door mevrouw X. met beide handen aange- grepen, als een goede gelegenheid om aan haar roeping te kunnen voldoen. Op de seance avonden waarop steeds een aantal kennissen van mevrouw X. genoodigd waren, bracht de magnetiseur zich „in trance" en dan deed hij allerlei mededeelingen uit de geestenwereld. Door deze vertooningen won v. G. meer en meer het vertrouwen van de dame. Hij kwam spoedig op het voorstel te rug om naar Brussel te gaan. Maaren hier kwam de heele zaak op neer, zij mocht om in het broederhuisUe mogen komen werken geen persoonlijk bezit hebben, zij moest dit afdragen aan het broederhuis. Mevrouw X. had tegen die voorwaarde geen bezwaar. Zij bezat een klein kapitaal, en had haar woning in eigendom. De woning heeft zij toen ver- kocht aan zekeren heer v. O. Voorts moet zij zich tegenover goede bekenden hebben uit- gelaten, dat zij al haar geld aan van G. had afgedragen. Thans beweert zij dat zij het geld nog bezit. Op 17 November j.l was er.ten huize van mevr. X. weer een bijeenl^omst belegd, ge- wijd aan spiritistische experimenten. Daar mevrouw X. in kerkelijke kringen geen onbe- kende is, had zij ook genoodigd den predi. kant dr. v. G., en er was ook een geneesheer. dr. D., aanwezig. Beiden hadden al pogingen aangewend, mevrouw X van het spiritisme af te houden. Legde de predikant den nadruk op het moreele nadeel, dat uit de beoefening van deze praktijken voor de dame zou voort- vloeien, de arts stelde vast, dat zij er physiek evenzeer onder te liiden had. HET GEKNOEI MET HANDTEEKE- NINGEN VOOR EEN KATHOLIEKE SCHOOL TE ARNHEM. E>e Hooge Raad heeft gisteren verworpen het csfcsatieberoep van Ch. V., -tegen een ar rest van het Hof te Arnhem, wadrbij hij is veroordeeld tot 1 maand gevamgenisstraf we- gensvalschheid in geschrifte (het plaatsen van valsche handteekeningen op lijsten, welke gecircul'eerd hadden om te komen tot de sftchting van een bijzondere school). ONTAARDE OUDERS. In een logement te Arnhem kwam men tot de ontdekking, dat een man en vrouw, die daar den pacht hadden doorgebracht, ver- trokken waren met acbterlating van hun kin deren, een meisje van twee en een jongetje van drie jaar. De kinderpolitie heeft zich over de kleinen ontfermd en de kinderen Voorloopig onderge- bracht in het Doorgangshuis. De nam en der ontaarde ouders zijn bekend. EEN FLUITJE INGESLIKT. Het 7 maanden oud zijnde zoontje van V. te Schalkwijk, had een week of zes geleden, zonder dat de ouders het bemerkten, het on- geluk een fluitje in te slikken. De kleine had daar schijnbaar geen last van .totdat het de vorige week dit fluitje weer uitbraakte. Daar het kind niet erg in orde was, is het toen di rect naar het St. Antonus-Gasthuis in Utrecht vervoerd, waar het aan de gevolgen is over leden. INCIDENT Bij EEN BEGRAFENIS. Een ridder van de millitaire Willemsorde stuurde aan Het Volk het volgende verhaal van hetgeen dezer dagen te Amsterdam ge- beurd is bij de begrafenis van den ridder N. Richard: Ongeveer honderd oud-marinemannen wa ren uit verschillende plaatsen in het land naar Amsterdam gekomen om hun kameraaq Riehard de laatste eer te bewijzen. Voor het sterfhuis werd ons door een piepjong zee- officier, die zich van de»leiding der begrafe- nisplechtigheid meester maakte, toegevoegd, dat wij ons omvloerste vaandel niet mee mochten voeren in den stcet en dat geen van ons aan het graf zou mogen spreken. De stoet,werd, zoodra hij zich in beweging zette, afgesloten door bereden politie Wij honderd man, die bijna alien van de school- banken af tot onze koppen'grijs werden, den koning gediend hebben, wij mochten achter d? paarden aanmarcheeren. Op het kerkhof werden wij door een poli- tiemacht verhinderd aan de ter aarde bestel- ling deel te nemen. Wij, behandeld als uitge- worpanen, alien met drie of meer „ordeteeke- nen" op.de borst, werden op vijftig pas af- stand gehouden en moesten uit de verte hoo ren, dat het jonge vlootpersoneel door .den of- ficier werd aangespoord een voorbeeld te ne men aan Richard's leven van pljchtsbetrach ting in dienst- van het land, van zijn moed, beleid en trouw als soldaat betoond. Van wat daarna gebeurd was, zweeg hi] wijselijk. Nadat de militaire macht het kerkhof ver- laten had, konden wij, die deriig, veertig ja ren met Richard gediend hebben, nader tre- den en teen wij"met de famiiie geschaara stonden om het cmfloerste" vaandel van den Bond, die vergeefs getrachf heeft bij de re- geering een geopend oor te vinden ook voot de nooden van Richard's' levensavond, sprak onze voorzitter, de heer H. J. Hendrikse, een afscheidswoord. Een der familiekden bedankte de'makkers en voegde er aan toe, dat de.eer, die zij den overleden bewezen, meer gewaardeerd werd dan de officieele van hen, die vertrokken wa ren. Geen wonder; deze kwamen uit naam van de regeering, wier marine-m'nister den over- le^ene, toen deze zich op een audientie bitter beklaagde over zijn armoedige omstandig- heden, toevoegde, dat hij d?n maar op de hei moest gaan wonen: daar was't goedkooper. Hevig ontroerd bedankte nu ook de wedu- we ons; de schande, haar man aangedaan door een zoo hondsche behandeling van zijn kameraden, zou zij nooit vergeten. Teen rukten een aantal kameraden zich de eereteekenen van de borst en wierpen ze voor het graf in de sneeuw. Zoo was de uitvaartvan.Nicolaas Richard, ridder van de Militaire Willemsorde. HET DIRECTORAAT-GENERAAL VAN DEM LANDBOUW. Gelijk bekend is, heeft de mirister van bin- lienlandsche zaken en landbouw van den zomer tot een aanfal tendbouworgatifM'fi'es de vraag gericht, of die functie van directeur- generaal van den landbouw bestendigd moet blijven. Uit de antwoorden, die tot dusver aan den minister zijn gegeven de R .K. Nederl. Boerenbond is zijn anitwoord tot hedeni schul- dig gebleven blijkt, dat het Kon Nederl. Landbouw-Comite, de Nederl. Tuinbouwraad en de Cbr. Boerenr en Tuindersbond voor handhaving der functie zijim, terwijl de F.N.Z. daarop geen prijs stelt. In den R. K. Nederl. Boeren- or Tuindersbond heerscht geen een- stemmighdd ten aanzien van deze kwestie. Het Gron. Landlbouwblad hoopt, dat de minister uit deze verdeeldheid der organisa- ties de conclude zal trekken, dat hij een des- kundige noodig heeft. Het blad schrijft: „De minister vraagt het oordeel over de be- stendigi-ng van het directoraat van den land bouw een hoogst belangrijk vraagstuk dus en de adviseurs kunnen niet komen dat een gemeensch appelijk advies. Ieder adViseert op eigen houtje. De adviezen gaan lijnrecht te gen elkaar in en een der gevraagde adviseurs is, vier maanden nadat het verzoek werd ge- daan, met zijmi advies nog niet gereed. De niet-deskundige minister is ten aanzien van de zaak zelve dus met veel wijzer geworden. Er is alle reden om aan te nemen, dat tal van malen de hierboven geresumeerde gang van zaken zich zal herhalen. Wij hopen, dat de minister er deze condu- sie uit zal trekken: Met de adviezen der cen- trale landbouworganisaties kon ik op beslis- sende momenten niets verder. Ik mag daarop althans niet rekenen. Ik heb dus een deskun- dige noodig, die den landbouw door en door kent, die de inkomendie adviezen, 't zij dat de ze komen van organisaties of van ambtenaren beoordeelt en op grond daarvan en van zijn eigen> meening mij een advies voorlegt, waar- aan ik wat heb en waarop ilk in den regel zal kunnen bouwen. DE BURGERRECHTELIJKE POSITIE DER VROUW. De leden der studieclub St. Paula in het bisdom Haarlem en van de studieclub der af- deeling's Hertogenbosch van den Diocesanen R.-K. Vrouwenbond hebben zich bezig gehou den met bestudeering/in het bijzonder van de burgerrechtelijkL positie der Nederlandsche vrouw. Als vrucht van haar stucfie is thans een fapport verschener, aan het slot waarvan de beschouwingen worden samengevat in diver se voorstellen. KDRTE BERICHTEN". 'De gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin heeft met 8 tegen 2 stemmen besloten de openbare school, waarop nog 11 kinderen gingen, op te heffen. De tooneelspeler Jan Wensma Jr. is, naar a,an de „N. Rott. Crt." wordt gemeld, 46 jaar oud!, overleden. De Koningin zal Dinsdag 29 dezer voor haar winterverblijf in Den Haag komen. Proyinciaal Nieuws UIT EGMOND AAN ZEE. De heer C. van Pel (O. K. lib.) heeft be- dankt-als lid van den Raad. Zijn opvolger is de heer P. J. de Vrij. UIT ST. PANCRAS. f)e in „het Heerenhuis" gespeelde wed- strijd tusschen de damver. „D. O. S." te St. Pancras en Arie de Heer te Midden-Beem- ster, waaraan van weerszijden door 30 leden werd deelgenomen, had tot uitslag dat door „D. O. S.", welke met zwart speelde, 24 pun- ten van de 60 werden behaald. UIT SCHAGEN. De Krite Schagen is in enkele jaren een krachtige organisatie geworden; de krite Alcmaer kan over haar petekind tevreden zijn, hij de spreekavond van Sj. van Zee te Imsum waren 125 Friezen aanwezig. 't Was een zeldzaam mooie avond, een avond van hooge Fryske kunst. Spreker sprak van zijn reis door Amerika, waar hij te New York aan het spreeklokaal door honderden Friezen was ontvangen, die hem het Fryske Volks- lied toezongen. Dat was mooi. Zijne kwimk- slagen en kortswijl verwekte een brullend ge- lach. De tajefte, uit den levensstrijd der so- cealtsjes, was heel mooi. Heel mooi - waren ook de Hongaarsche liederen door haar zelf op de piano begeleid, door een Hongaarsch meisje thans in Barsingerhorn, Natuurlijk werd elke kleine pauze aangevuld door Fryske liederen, met pianobegeleiding van mej. J. van Kuipers voorz. De heer Jenstra van Lutjewinkel, sprak geheel in den geest der vergadering, toen hij alien bedankte voor hunne samenwerking op dit mooi Friezen- jaar. De heer Van Zee beloofde terug te zul len komen. De kennismaking kon wederzijds niet beter zijn. UIT HOORN. Te Amsterdam slaagde voor het examen Fransch M. O. B. mej. D. Overmeijer, al- hier. ALKMAAR. CREDIETEN aan Handel, Industrie, Landbouw. SliCASSO's op Binnen- en Buitenland. APIHINISTRATIE en beheer van vermogens. KLUISINRICHTING, Safeloketten en berging van koffers, valiezen. EFFECTEN, Coupons. QEPOSITO's op langen en korten termijn. Bioscopen. Cinema Americain. Robinson Crusoe. In een advertentie in dit nummer wordt me- degedeeld dat het tweede gedeelte van de film „Robinson Crusoe" niet morgen, doch Woens dag 30 December zal worden vertoond. Rechtzakeu. WEER EEN VROUW VERKOCHT. Het geval van den man te Terborg, die zijn vrouw voor 40 overdeed aan een scha- renslijper in Gendringen, staat niet op zich zelf. Ook te Arnhem schijdt zich, naar bewo ners van de Agnietenwijk aldaar vertellen, een dergelijk geval te zijn voorgekomen, meldt het Hbld. Iemand, die in deze wijk woont, moet n.l. zijn vrouw aan een oud-Oost Indisch militair hebben afgestaan voor een bedrag van 35, onder voorwaarde, dat hij een 17-jarige dochter van dien oud-militair ten huwelijk zou krijgen. Deze laatste trans actie is nog niet in crde, omdat de Agnieien v/ijkbewoner, die met het 17-jarig meisje naar Belgie wil, niet de benoodigde papieren voor haar kan krijgen. Zijn jonge kinderen, die met de moeder zijn meegegaan, werden schromelijk v rwaarloosd, zoodat de Vcogdijraad tr in gemengd werd. Dit heeft den vader, die deze inmenging aan de burerf wijt, aanleiding gegever. om een buurvrouw met een bijl te bedreigen en de heeie buurt op stel.en te zetten, VALSCHE BANKBIL1ETTEN VAN 1000 FRANCS. Omtrent de inbeslagriemlng van valsche bankbiljetien van 1000 francs, Banque de France, de vorige week ?e Amsterdam door de Haagsche politie geschied, wordt nog het volgende gemeld. Volgens de verklarjngen van Marsovszky en Maukovits zou de hoofc'dader Jaukovich zijn, die de biljetten uit Boedapest naar ons land zou hebben gebracht. In Amsterdam zouden de belde rersonen de pakketten van Jaukovich in cntvangst hebben gencmen en ze in de hofelkamers hebben verbprgen waar de politie ze later in beslag genomen heeft. Aanvankelijk ontkenden de beide perscnen, dat zij geweten hadden dat het bankpapier valsch was; later kwamen zij echter op deze verkiaringen terug en gaven zij toe, bekend te zijn geweest met de plannen van Jaukovich tot uitgifte van hei waardelooze papier. Naar uit de verkiaringen van de drie aan- gehdudenen genoegzaam is komen vast te staan is de haard van deze bankbiljetienver- valsching op groote schaal in Boedapest Verscheidene vooraanstaande personen zou den in dit complot betrokken zijn, dat zich niet alleen tot Hongarije schijnt te beperken, maar een internaiicnale crganisatie zou zijn. Reeds bij de eerste poging tot uitgifte van een valsch bankbiljet is Jaukovich in der. Haag gearresteerd. Gistermiddsg zouden de drie Hongaren in het huis van bewaring worden opgesloten. ARRONDISSEMENTS-RECHTBAN'K. Uitspraken van 22 December. Joh. Wilh. F., Hoom, gedetineerd, oplich ting subs, verduistering, 2 maanden gev. Hendrik T., Alkmaar, gedetineerd, ver duistering, 10 maanden gev. Jan Pieter R., Texel, valsche aangifte, 50 boete of 50 dagen hecht. Laurens G., Egmond aan Zee, vonnis kan- tonrechter ter zake Jachtwetovertreding, be- vestigd. Mies H., Alkmaar, en Willem Sm., Alk maar, mishandeling, ieder 30 boete of 30 aagen hecht. j. B. A., Alkmaar, oneerlijke concurrentie met „Rids", vrijgesproken. Dirk Gl., Oterleek, beleediging van een ambtenaar, vrijgesproken. Cath. Maria G,."huisvr. van T. J. K., Alk maar, gedetineerd1, misdrf art. 250 Wetboek van Strafredit, nader onderzoek gelast. Adolf v. Sch., Bergen, hooger be'roep over- treding Motor- en Rijwielwet, onderzoek her- vatten op 12 Januari 1926. Jan K., Helder- verduistering en valsch- heid in geschrifte, 60 boete of 60 dagen hecht. Roelof H.. Amsterdam, opzetteliike heling van suiker, 20 bcete of 20 dagen hecht: ST AATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. —Trekking van hedefi. Ns. 155 en 11524 f 1500. No. 10976 400. Ns. 4128, 7413 en 15653 200, Ns. 734. 4135, 10026, 12264, 15523 en 2666 \f 100. Sta<is!i!©i4ws. KERSTGAVE VOOR WERKLOOZtN EN BEDEELDEN. Heden ontvingen wij, met dank aan de milde gevers, nog de volgende bijdragen: C. A2.! P. de Z10. N. N2.—. Van T1. N. C,2.50. Vorige verantwoording Totaal 17.j0. 31!.—. AANBES'iEDIN'G. Hedenmiddag is ten Stadhuize door B. en W. aantes'teed het bouwen van een openbare lagere school met gymnastieklokaal op een terrein gelegen op den Heek van de Bleekers- en Molenkade te Aikmaar (Rochdale). Ingekom n waren 19 biijeten en wel van: Koppen en Zoon te Alkmaar 62.736; Den Das te Schoorl 63.800; P. Bot te HeSrhu- gowaard 63.920; R. J. E. Bot te Alkmaar 66.9G0; Schaaf en Smgerkoek te Alkmaar 63.400; Banker te Alkmaar 68 850; Gebrs. de Vries te Purmerena 67.400; Dce- dens en Schilder te 't ^iand 69 887J. Apeldoorn te Aikmaar' f 69.943; Doorp te Zijpe 70.050; P. Tuir, {- ;t Zand f 70.ICO; Velthuis te Alkmaar 70.500; Opdam te Heilco 71.200; Asr.n. Maatsch. .„Noord- Holland" te Heemskerk 71.999; Klooster- bder te Brdek op Langendijk 72.839; Kuit waara te Broek op Langendijk 75.950; Masereeuw en Goedhart te V.elseroord 77.227; Aann. Mij. v. h. Matser en Ham- stra te De Rijp 791476; j. Wittebrood te Beemster 80.000. De bouw werd indertijd gerhamd op 110.000. De gunning zai nader worden bekend ge maakt. Tweede opvoe^ing van (Karakterstudie in 3 bedr. van Dr. J. v. Eepen) 's avonds 8 uur*. ESA.Ii 33W A. PRIJZEN DER PLAATSEN: voorv. fO.65 aan de zaal 1 0.85. EEN AANRIJDING. De heer J. M. R. alhier reed heden morgen op zijn fiets uit de Doorbraak naar het Marktplein, toen een melkauto 'uit Akersloot van de overzijde kwam en zonder signalen te geven den hoek om reed. De heer R- kwam in aanraking met een der voorwielen.- Hij viel, kwam er zelf goed af maar de fiets werd geheel vernield. KERSTFEEST ZONDAGSSCHOOL NED. PROTESTANTENBOND IN DE REMONSTRANTSCHE KERK. In een advertentie in dit nummer maakt het bestuur dezer Zondagsschool bekend, dat het ,in verband met andere Kerstfeesten, on- mogelijk is het Kerstfeest om 6Va uur te laten beginnen, en* dat, gelijk vorige jaren, de aan- vang op zeven uur precies wordt gesteld. Daarom zullen de deuren der kerk niet voor 6.40 uur worden geopend, waarmede belanghebbenden rekening kunnen houden, om te lang wachten in de kou te voorkomen. PAUWEVEER. Men schrijft ons: In een advertentie, voorkomende in dit nummer, deelt de heer Com. Jonker mede, dat de eerste uitvoering van „Pauweveer" reeds geheel is uitverkocht. Voor de tweede uitvoering zijn de kaarten reeds weder verkrijgbaar. Een novum is dat de componist, de heer Jac. Jansen, deze operette gecomponeerd heeft met een symfonie-orkestbegeleidftig, wat vyrrassende efiecten belooft. BADHUIS WITTE KRUIS." Men verzoekt er ons nog even de aandachi op te vestigen, dat blijkens achterstaande advertentie het Badhuis van het Witte Kruis met het oog op de feestdagen Woensdag- avond \an 7—9 en Donderdag van 3—9 uur geopend is. ZAAK OVERGENOMEN. De heer A. J. de Boer heeft, zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, de barbiers- en sigarenzaak op den hoek Doelenstraat Koningsweg van den heer G. Lauwe overge- nomen. Wij twijfelen er niet aan of de vooruitgnng dezer zaak zal zich ook onder leiding van den nieuwen eigenaar blijken. WINKEL.IERS, DIE ZICH BELAST HEBBEN MET DEN VERKOOP VAN WELDADIGHEIDSZEGELS VOOR HET KIND. W. Overkamp, kruidenier, Steinstraat. Otsen, winkelier, Julianastraat. Firma Bierman, kruideniers, Linddaan. L. Kruk, winkelier, Westerweg. A F. de Vries, winkelier, Druivenlaan. Firma de Munk, sigarenmagazijn, Spoorsiraat. Firma Blauw, sigarenmagazijn, Ritsevoort. Ge- broeders Stokman, kruideniers, Nieuwpoorts- laan. J. Hartog, drogist, Spoorstraat. S. Budding, sigarenmagazijn, Snaarmans- laan. P. Kreb, kruidenier, Lindelaan. Hartog, sigarenmagazijn, Scharlo. J. Smit, sigarenmagazijn, Spocrstraat. De Vries, winkelier, Stationstraat, P. Bakker en Zn., kruideniers, Rochdalestraat. IETS NIEUWS. De heer W. Voorman toonde ons heden de bij hem verkrijgbaar gestelde verwisselbare gepatenteerde rubberhak, die van de aller- beste kwaliteit rubber ziin gemaakt en zoo zijn aangebracht, dat ieder gebruiker door een kleine handeling de hakken kan omwis- selen en dus een geregeld afslijten van de hakken in de hand heeft. Deze hakken zullen den gebruiker onge- fwijfeld een belangrijke besparing geven en hen bovenal in staat stellen, voortdurend op rechte hakken te wandelen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorijtui- gen te 4.15 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later-. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Cornelie Jacqueline, d. van Dirk Comelis de Waal en Maria Wilhelmina van Leeuwen. Jelke, z. van Jeike Eizes Eijzenga en Geertie Molenkamp. OVERLEDEN: Adrianus Schut, 63 jaar. Aagje Tesse- laar, 14 jaar. TELEGRAriSCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 December. .Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 756.1 te Abisko. Laagste barometerstand 727.2 te Brest. Verwachting (van den avond van 22 De cember tot den avond van 2$ December) Matige tot krachtige, wellicht tijdelijk stcrmachtige fuidcostelijke tot zuidwestelij- lijkcn wind, betrokken tot zwaarbewolkt met rcgenbuien, zelfde temperatuur. Miirktliericliteii "PURMEREND, 21 Dec. 1925. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Cin- streken". Witlof J 0.20 tot f 0.28 per Kg., Roode Kool 2.70 tot 11.30 per 100; Savoye Kool 2.10 tot f 8.60 per 100; Spruitkool f 0.60 tot 2.60 per 15 Kg.; Boerekool 0.80 tot f 1.95 per 100 strui- ken; Wortelen f 0.60 tot 0.80 per 25 k.; Uien 1.10 tot 1,60 per 25 Kg.; Prei j 7.30 tot f 14.90 per 100 bos; Goudreinet- ten f 0.09 tot 0.21, Present v. Eng. fO 15 tot f 0.32, Lemoenappel f 0.09 tot 0.15; Notaris appel 0.13; Lunt. Pippeling f 0.09 per 1 Kg. men- r- t. 328.50. l

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2