Aikmaarsche Courant Nieuwjaarswenschen. VISITEK AARTEN Het ondergrondsche syndicaat. c Konder Zeven Twintigste Jaargang. Dinsdag 22 December. (Jemenflrti ffienws. 1 I HANDELSDRUKKERIJ N. V. v h. HERMS. COSTER ZOON FKtllJiRTON. No. 301 1925 Zij, die zich met 1 Januari voor minstens 3 maanden op dit blad wil abonneeren, ont- vangen de tot dien datum verschijnende num- mers franco en gratis. DE DIRECTIE. In het nummer, dat .DONDERDAG 31 DECEMBER verschijnt, zal wederonr gele- genheid bestaan tot het plaatsen nieuwjaarswenschen cent a contant. :-: DE DIRECTIE. van a 50 RAADSCOMMISSIeN. t Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat in de ver- o-aderinff van den gemeenteraad van lu Lie cember 1925 voor het jaar 1926 zijn benoemd of opnieuw benoemd: wel'.er fiot leden der commissie voor het ont werpen van verordeningen tegen overtrading straf is bedreigd deelnemende Mr D. Sluis, C. W. Kesper H van Drunen en Mr J. P. Bosman. De burgemeester is ambtshaive voorzitter van deze commissie. 2. lot leden dpr commissie van oijstanci voor de financier! de heeren Mr D Sluis M H Kusters, h van Drunen en A. Sieisma Tot voorziPer voor het jaar 1926 uebben bur"emer-ster en wethouders aangewezen dui heer A F. T'-cmsen wethoodei 3 tot leden der commissie van bijstanu voor de publieke werken de heeren H. Kla ver, G. van Slingerland, G. Veen, mej N Carek en de hepr Mr. J. P. Bosman, iOt voorzitter voor het jaar 1926 hebben Burge meester en wethouders aangewezen den heer J. Ringers, wethouder. MISGESTAPT EN VERDRONKEN. De 45-jarige kapitein Bakker van de Hunze XIV is te Zoutkamp bij het aan boord gaan, vermoedelijk tengevolge van de duisternis, misgestapt en dientengevolge verdronken. De booten van de „Hunze" zijn Vrijdag van Groningen'uitgevaren met de vlag halfstok. Eenige jaren geleden is de tweelingbroer van den overledene, die op de groote vaart was, van dek geslagen en in zee omgekomen. De thans verongelukte kapitein woonde bij zijn ouders te Kostverloren (Gr.) voor wie htj kostwinner was. Een tragische bijzonderheid is nog, dat de oudjes juist dezer dagen hun 50-jarige echt- vereeniging hopen te herdenken. GEEN KERSTUITKEERING AAN DE MIJNWERKERS. In verband met't door den Neutralen Bond ingediend verzoek om met Kerstmis een uitkeering ineens aan de arbeiders te verstrek- ken, is namens de dire.cties der gezamenhjke Limburgsche mijnen d.d. 18 December j o.m. geantwoord, dat van een uitkeering in eens aan het personeel in verband met de vrachtovereenkomst met de Nederlandsche Spoorwegen, hierom geen sprake kan zijn, omdat, zooals uit de notulen der contac.-com missie blijkt, de directies bij de in September October j.l. gevoerde onderhandelingen haar voorstel om de loonen met 5 pet. te ver- lacren, hebben laten vallen, ju.st op grond van de haar toegezegde verlaging der spoor- vrachter.. Het over die verlaging gevoerde overleg is nog niet beeindigd, doct^vast staat reeds dat het resultaat aanmerkelijk beneden de verwachting blijft en bij lange met opweegt tegen 5 pet. loonsverlaging. TERAARDE BESTELLING E. ELTE Onder zeer groote belangstelling is op de beoraafplaats te Muiderberg Zondag ter aar de besteid het stoffelijk overschot van den heer H. Elte, in leven oprichter van de ver eeniging „Kennis en Godsvrucht" te Amster- 4. tot leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente de heeren H Klaver, G. van Slingerland, G. Veen, me] N Carels en de heer Mr. J. P. Bosmiam Tot voorzitter voor het jaar 1926 hebben burge meester en Wethouders aangewezen den heer J Ringers, wethouder. 5 tot leden der commissie van bijstand voor de lichtbedrijven de heeren C. W. Keijs- per 1 Vogeiaar. D. Plevier, A. Sietsma en mr'j. P Bosman lot voorzitter voor het jaar 1926 hebben Burgemeester en Wethou ders aangewezen Mr. A J. M. Leesberg, wet houder. 6. tot leden der commissie van bijstand voor het gemeente slacfnhuis de heeren U. Govers Jz F. Bak en D. Plevier. lot voor zitter voor het jaar 1°26 hebben Burgemees ter en Wethouders aangewezen Mr. A. J M Leesberg, wethouder 7 tot leden der commissie van oijstana voor het gemeentelijk pensioen- en ongeval- lenfonds de heeren Mi. H Kusters. G.-Veen en 1. Vogeiaar. Tot voorzitter voor het jaar 1926 hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer A. F. Thomsen, wet houder 8 tot leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigingsdienst de heeren D Govers Jz., A van Slinger land, D. Plevier en mei. N Carels lot voor zitter voor l?et iaar 1926 hebben Purge- meester en Wethouders aangewezen Mr. A. J. M Leesberg, wethouder. 9 tot leden der commissie van bijstand voor het marktwezen de heeren H. Klaver, C W. Keiisper, D Govers Jz. en mevrouw Westerhof—Koopal Tot voorzitter het jaar 1926 hebben Burgemeester en houders aangewezen den heer A. F. sen wethouder 10 tot leden der commissie van -bijstand vocr het sporfnark d? heer Mr. H. Kusters. A. Sietsma en mevr J WesterhofKoonal Tot voorzitter voor het jaar 1926 hebben Burgemeester en Wethouders aangewezent Mr A. T M Leesberg. wethouder. 11 tot leden der commissie van bijstand voor het irrondbedrijf de heeren G. Veen. F Bak en D Govers Jz Tot voorzitter voor het jaar 1926 hebben Burgemeester en Wethou ders aancewezen Mr A J. M. Leesberg, wethouder. Alkmaar. 17 December 1925. Burgemeester en Wpthouders voornoemu, WENDFTAAR. Burgemeester. A KOFI MA Secretaris. voor Wet- Thom- dam en oud-hoofd van de naar hem genoem- de bijzondere school (Herman Elte-school). Tegen 1 uur vertrok de lijkstoet van per- ceel 54 aan de N. Keizersgracht, waar thans de Frobelschool der vereeniging gevestigd is. Honderden oud-leer-lingen en belangktel- lenden sto iden daar geschaard om den zeer beminden leeraar de laatste eer te bewijzen. US. De stoomschepen Van Wijck en Bosman, van den veerdienst Enkhuizen-Staveren, zijn Zondagavond in een groot ijsveld geraaktze kwamen beide een uur te laat binnen. Van- daag is de Bosman tengevolge van ijs een half uur te laat te Enkhuizen aangekomen. Zeil- en motorvaartuigen, op weg naar Friesland, komen de Enkhuizer haven binnen wijl de ijsvelden bij de Hofstede de vaart onmogelijk maken. VALSCHE BANKBILJETTEN VAN 100C FRANCS. Omtrent de aanhouding van drie Honga- ren door de Haagsch'e politie, als verducht van vervalsching van Fransch bankpapier, kunnen, naar de N R. Crt. meldt, nog de voi- gende bijzonderheden worden meegedeeld. De persoon, die in Den Haag aangehou den is, is genaamd Arististe Jankovich; hij is 49 jaar oud en gepens. hoofdofficier van het Hongaarsche leger. In Amsterdam zijn gearresteerd de 32 jarige dr. Gyorgy Maccovszky, advocaat en "journalist te Boedapest, en de 24-jarige Gyor gy Mankovits, eigenaar van een groote kou- De drie aangehoudenen behooren tot de aanzienlijkste families uit Hongarije. Jan kovich en Massovszky zijn leden van den ou- den Hongaarschen adel. De arrestatie had plaats ongeveer een uur voor het tijdstip, waarop de Hongaren per vliegtuig naar het buitenland wilden vcrtrek ken. DE MINISTERIEELE CRISIS. Naar wij, zegt de N. R. Crt. heden verne- men, is de mogelijkheid van een parlementair minderheidskabinet, bestaande uit anti-revo- lutionairen en christelijk-historischen, door dr. J. Th. de Visser ten ernstigste overwogen. Deze oplossing is ook beproefd, doch op ver- zet van antirevolutionnaire zijde afgestuit. Het bericht in enkele bladen, hetwelk den indruk vestigt, dat de formateur nadat een compromisvoorstel (accrediteering van den gezant te Bern bij den Paus) door de vier roomsch-katholieke ministers was afgewezen een poging gedaan heeft, tot een ander vergelijk te komen, moet onjuist zijn. Veeleer is dit nieuwe voorstel van de andere roomsch katholieke zijde uitgegaan. Dien- aangaande schijnt dr. De Visser nog geen te hebben genomen. Zijn wij wel ingelicht, zegt het blad, dan zou laatstgenoemde de thans door hem ge- dane stappen geenszins als de laatste be- schotiwen, welke van hem te verwachten zijn; de mogelijkheid eener andcre oplossing, wel- ke door zijne bernoeiiFigen zou kunnen worden bevorderd, wordt door dr. De Visser vol- strekt niet bij voorbaat ontkend. HET NEDERLANSCH-BELGISCHE VERDRAG. Tn de gister gehouden vergadering van de Provinciale Stater van Zeeland is.de volgen- de motie, onderteekend door leden van alle fracties, ingediend: De Staten van de provincie Zeeland van meening, dat een '-oede verstandhouding ook op economisch gebied tusschen Nederland en Belgie in het belang van beide landen is; overtuigd, dat de belangen van ons land en in het bijzonder die onzer provincie ernstig zullen worden geschaad door de bepalingen van het d.d. 3 April 1925 tusschen Neder land en Belgie tot stand gekomen tractaat, wanneer dit ongewijzigd zou worden geratifi- ceerd van oordeel dat een herziening daarvan dan ook noodig is en niet kan worden vol- staan met een uitleg in een memorie van toe- lichting; bctreurend^, dat de betrokken minister bij voortduring dezer provincie inzake het door dit college uitgebrachte advies over bedoeld tractaat verzoeken aan de Staten-Generaal, het tractaat niet ongewijzigd te ratifieeren. Zij besluiten, deze motie ter kennis te brengen van de regeering en de beide Ka'mers der Staten Generaal. De motie werd zonder hcofd lijke stem ming aangenomen. MISHANDELING. In een cafe op den Schledamschendijk te Rotterdam kreeg de metaalslijpc H. C. A. uit de Zevenhuissteeg, twist met een vrouw, tijdelijk in zijn gezelschap. Hij sloeg die vrouw met een hondenzweep en raakte daar- bij ook den havenarbeider P. F. M. uit den Haag. Hij kreeg toen ook met dezen man twist, dien hij daarop met een mes in een arm stak. De havenarbeider greep een bierglas en gaf den metaalsliiper daarmee een slag in het gelaat, waardoor een 15centimeter lange verwonding, loopende van den neus tot den hals, ontstond. De metaalslijper is ter verple- ging in het Ziekenhuis opgenomen. SPREEUWEN EN STOPVERF. De Nederlandsche Vereeniging tot bescher- ming van Vogels heeft in de berichten over het eten van stopverf door spreeuwen in het Westland en het gebruik maken van Parijsch groen om dit tegen de gaan, aanleiding ge- vonden, zich te wenden tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw. De ver eeniging dringt er op aan, onverwijld een onderzoek te bevorderen en proeven te nemen met bruine teer, petroleum, enz. om de scha- de tegen te gaan, zonder dat het noodig is, vele, overigens nuttige vogels te verdelgen. SPOORWEGMUSEUM. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft met medewerking van den heer G. W. van Vloten te Utrecht een verzameling van voorwerpen en bescheiden, voor de ge- schiedenis van het spoorwegwezen van be lang, bijeengebracht. Zij heeft ten behoeve van deze verzameling, die in een lokaal op het hoofdbureau te Utrecht wordt bewaard, reeds verschillende zaken in bruikleen afge- staan. De bedoeling is, dat hiermee de grond- slag zal zijn gelegd voor een spoorwegmu- seum. Het personeel is aangespoord, ter aan vullig modellen, foto's, platen en andere voorwerpen op te zenden. VOOR DEN HAAR'LEMSCHEN POLITIE-RECHTER. Voor den politierechter te Haarlem heeft terecht gestaan J. B., die op 21 November bij de harddraverijen op de Dreef te Haarlem heeft getracht, weddenschappen af te slui- ten. Het O. M. eischte tegen hem 250 boete, subs. 25 dagen hechtenis. De politie rechter heeft hem veroordeeld tot 100 boete of 20 dagen hechtenis. Met gesloten deuren werd behandeld de zaak tegen P. W. G. te Velzen, die terecht stond wegens schending van de openbare eer- baarheid. Hij is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. DE GEVAREN VAN HET R A ADSL ID- MA ATSCHAP. Zaterdagavond is het Woerdensche raads- lid de heer G. Sonnevelt op het niet verlichte gedeelte van den Oudelandschen weg met een hard vcorwerp tegen het achterhoofd gesla gen en bloedend gewond. De dader is onbe- kend gebleven; hij is over een sloot gespron- gen en over de aangrenzende weilanden ge- vlucht. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLEN- CULTUUR. Gister is te Haarlem de algemeene verga dering van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur gehouden, die de voor zitter, de heer E. H. Krelage, met een heeft geopend- i Er is een uitvoer van 30 millioen kilogram bloembollen, volgens de statistiek ter waarde van 45 millioen gulden. De vorming van een hyacirthengroep is in voorbereiding. Tevens behandelde de heer Krelage de kwestie van het eigen gebouw; duizendste uitspraak van het scheidsgerechis voor den bloemenhan- del is gedaan. De uitgaven voor de Internati onale voorjaars-bloemententoonstelling wor den door de inkomsten gedekt. UIT HET KAPPERSBEDRIJF. De Nederlandsche vereeniging van perso neel in het kappersbedrijf heeft Zaterdag te Amsterdam haar eerste jaarlijksche vergade ring gehouden, die zich met algemeene stem- men heeft uitgegsproken voor een algemeene samenwerking van alle beoefenaren in het kappersbedrijf om tot meer geregtlde toestan- den in het bedrijf te komen. Het hoofdbestuur werd als volgt samenge- stel-d: Hollinga, voorzitter; Heuschen, secre taris; Fabcr, penningmeester; De Boer en Duewel. BRAND OP DE PIETER CGRNELISZ. HOOFT. Er heeft Zondag aan boord van het in aanbouw zijnde mailschip Pieter Cornelisz. Hooft der stoomvaart-maatschappij Neder land aan de werf te St. Nazaire een hevige brand gewoed, welke om 12 uur 's middags gebluscht was. De hutten en de salons op het bovendek in de midscheeps onder de brug en de verblijven van den etat-major op de onder- brug zijn verwoest. Dit gedeelte zal gede- monteerd moeten worden. Naar de directie van de Nederland vreest, zal door dezen brand aanzienlijke vertraging ontstaan in de aflevering van het schip. Volgens een bericht uit St. Nazaire spreekt men daar van een schade van ongeveer eer. millioen francs. De heer Lyon Cachet heeft van de directie der maatschappij Nederland bericht ontvan- gen, dat er geen schade aan de kunstwerken aan boord is aangericht. Van de muziekzaal was de betimmering nog niet geplaatst. De aangerichte schade zou een vertraging van een maand of twee in de aflevering van het schip tengevolge hebben. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag ongeveer half vijf is op de spoorbrug over de Oude Maas nabij Dordrecht gevonden 'het lijk van N. v.d. P., uit Zwijndrecht, die vermoedelijk omstreeks dien tijd door een trein uit Rotterdam is over- reden. De tram Weert— Maeseyck is Zondag aan de stopplaats Ven ontspoord. Tien per- sonen werden gekwetst. De materieele schade ns aanzienlijk. Het verkeer werd gestremd. Verschillende gewesten van het Konink- lijk Nederlandsch Gymnastiek Verbond heb ben Zondag algemeene vergaderingen ge houden. De Nederlandsche Roeibond benoemde mr. de Vries Feyens tot voorzitter. De heer Coblijn werd tot secretaris herkozen. Gistermorgen is onder Noordwijker- hout een autobus van de onderneming Noord- wjjkHaarlem bij het uitwijken in een sloot gereden en gekanteld. Van-de ongeveer 20 zich in de bus bevindende personen liepen sommige lichte kwetsuren op. De chauffeur brak een pols. Zaterdagmiddag is het Protestantsch Tehuis voor ouden van dagen „Levensavond" te Nijmegen, officieel geopend. De Biljarter Dommering won den wu- helmina-beker. Prof. Einthoven verzocht, hem bij zijn 40-jarige ambtsvervulling niet te huldigen. Het plan is, dat de Friesche Maatschap- Door Mrs. C. N. Williamson. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel 16) „Het klinkt al heel vreemd," zei Sheila. „Ik geloof niet dat er werkelijk zoo'n syndi caat bestaat en u?" „Nee, ik ook niet," antwoordde kapitein Derbij. „Zooals u zeg, het is al te fantastisdi. De menschen gelooven elke theorie om mis- daden, die onopgelost blijven te verklaren, en ik geloof, dat een sensatie blad eerder aan- sprakelijk moet worden gesteld voor de mee ning, dat er een syndicaat is. Na een moord, die de heele politie in de war bracht verleden jaar, publiceerde de uitgever een serie sensa- tioneele anonyme brieven, die in ieder geval er toe bijdroegen, dat de nummers jvaarin ze verschenen weg vlogen." Op dit oogenblik kwam de dokter, die bij het hotel behoorde eens zien hoe het met zijn patient ging en Sheila werd de kamer uitge- bannen. Het was nu haar vrije uur en ze was daar blij om, want ze hau veel om over te denken. Ze ging naar haar kamer, waar haar thee werd gebracht en ging lui op de ouder- wetsche sofa liggen. Wat was het een won- derlijke dag geweest, vond ze. Er was meer gebeurd dan in weken yan haar vroegere Londensche leven, waar elke dag op den an- senfabriek te Boedapest. deren leek en ze vergat of het Maandag of Zaterdag was. Ze scheen ineens te midden van allerlei levens te staan en op ieder, groot of klein, eenigen invloed te hebben. Het was bijna, of zij, een onbeduidend jong meisje een betaalde employee van het hotel, de op- voering van een tooneelstuk bijwoonde in een theater, waarin zij alleen toegang had kregen. Ze deed haar best al de losse draden te verbinden, want ze had een vaag gevoel, dat die ergens aan elkaar moesten passen, maar ze wist niet hoef en eindelijk gingen die po- gingen over in een vreeselijke warboel, die een droom was. Het slaapje deed haar goed al was het kort, en ze ontwaaftte met een schok, vreezen de, dat ze een volgende afspraak had versla- pen, maar het was pas half zes en tien minu- ten later stond ze, met glad geborsteld haar' en heldere oogen in de kamer van mr. Mc Kinnon. Hij was daar en zei iets vriendelijks over de verslagen, die hij over haar werk van dien dag had ontvangen. Dit was aanmoedi- gend en het meisje voelde zich heel gelukkig toen ze naar mr. Franklin ging om met hem een uur te werken. Ze mocht hem niet graag, maar ze geloofde wel, dat hij amusant kon zijn en was er zeker van dat haar tijd bij hem in ieder geval niet vervelend zou zijn. Toen ze de groote hall doorging op weg naar mr. Franklins zitkamer zag ze hem d'aar zitten diep in gesprek met Lady Viola. Hij 1 p van Land bouw in 1927, ter gelegenheid rede k van haar 75 jarig bestaan, een provinciale •vibou\vten-toonstelling te Leeuwarden zal oaniseeren. UIT SCHERMERHORN. De woningbouwverpeniging ilhier verga- derde dezer dagen in het cafe Evers. Uit het jaarverslag itippen wij an: lo. Dat de aanleg van de betonnen loop- paden ic uitgevoerd door Ruiter en de kosten daarvan bedroegen f 567.10; deze uitgaai was geen gewone onderhoudsuitgaaf, maar werd door het stichtingskapitaal gedekt. 2o. dat de aanleg van waterleidmg in de woningen te Schermerhorn is uitgevoerd door Krillei en aan de woningen aan de Min- nemeersweg is opgedragen aan Groen- woudt. 3o. Dat de proef met muurbeschildering niet is meegevallen en dat behang is ver- strekt. 4o. Dat aan bride schilders alhier het schil- deren der woningen is opgedragen, hetgeen een uitgaaf zal vorderen van f 420, aangezien het schilderwerk voor 1 October een begin had moeten nemen en tot heden nog niet was gedaan. zijn beide schilders daarvoor aange- schreven? I Het verslag eindigde dan ook, dat hei bestuur alles in 't werk stelt de bewoners tevred-en te stellen. Hierna aanbiedinp van de balans, winst- en verliesrekening over het afgeloopen boek- jaar. De winst- en verliesrekening gaf een totaal aan van f 4958.96, en de balans totaai f 76851.92. Waar geen der aanwezigen op of aan- merkingen had, noch om verdere inlichtingen vroeg, bracht de voorzitter dank aan den penningmeester voor zijn nauwkeurig be heer. De verkiezing van 2 aftredenden gaf to* uitslag, dat de beide aftredenden de heeren Klippel en Mantel, werden herkozen. Beiden namen de herbenoeming aan. De voorzitter merkte op, dat alsnog was ingekomen een schrijven van den schilder Keetman en dat zich als leden hadden aange- geven de heer Van Diepen en Ruijter. Hiervoor ontspon eenige discussie en be- sloten werd, in het voorjaar van 1926 te gronden en in het najaar van goed afverven Tevens zal den aanlegger der waterlei Jing in de huizen te Schermerhorn nogmaals ge- wezen worden op de onvoldoende afwer- king der aangelegde leidingen. Bij de rondvraag werd nog gevraagd geen onedrhoudswerken meer te laten uitvoeren door niet-leden. De voorzitter zal hiermede rekening hou- den, waarna de voorzitter met dank aan de vergadering gebracht te hebben, deze sloot. UIT HEEMSKERK. Enkele voorstanders van het openbaar on- derwijs in deze gemeente zullen een adres doen circuleeren voor het behoud der open- bare school. leunde ver voorover in zijn stoel zijn ellebo- gen op zijn knieen, alleen oog en oor voor het mooie meisje, dat naar hem luis;t rde met een onverschilligheid, die ze niet trachtte te ver- bergen. Hij had zijn rug naar Sheila toege- keerd, maar Lady Viola zag hadr en met een woord tegen Franklin, dat Sheila niet kon hooren, sprong ze op en wierp de jonge ste- nografe een blik toe, die zeide: „Kom bij me." De beide meisjes ontmoetten elkaar half- weg de hall en Lady Viola overhandigde Sheila een boek. „Een voorwendsel," zei ze haastig. „Sla het ergens open en doe of we er over praten.. Heeft u hem gezien? Mr. Car- rington zei dat u vanmiddag voor hem brie ven zou schrijven." Ze behoefde geen naam te noemen. Sheila wist best wie met ..hern" bedoeld werd en ze betwijfelde het sterk of mr. Carrington zich „toeva'!U" had uitgelaien. „Ja," antwoord'de ze. toen haar hoofd en dat van Viola over het hoek gebogen waren. „Hij wilde alleen maar dat ik kwam, omdat hij gehoord had, dat ik in dezelfde coupe met u'gereisd had en hoopte, dat ik er toe zou komen over u te spreken. Hij bekende dat toen ik er een poosje was. O Lady Viola hii aanbidlt u. Ik wou dat ik de vrijheid mocht nemen iets te zeggen „Zeg het gauw. Het is geen vrijheid." Het is alleen maar, dat ik zoo hoop dat nie- mand u zal overhfalen hem op te geven, om dat zulk een liefde maar eenmaa1 in het leven kan komen zoo komt het mij ten minste voor en „St! Mr. Franklin komt er aan," fluisterde Lady Viola.',,0, hij is zoo opdringerig, Ik wou, dat Lady Ethington hem niet aan moe- der had voorgesteld. Ik vrees dat ik last met hem zal krijgen." Haar stem veranderde plot- seling toen Franklin in hun Puurt kwam en hun gesprek kon hooren. „Het zal heel vrien- delijk van u zijn, jfufrouw Douglas, als u het gedicht voor me over wilt tikken. H t is een boek uit de bibliotheek van het hotel en ik ze hield op, want het doe1 was be- reikt. Franklin was dicht bij hen blijven staan en moest alles gehoord hebben, wat ze hem wilde laten hooren. „Ik zal het vanavond doen," zei Sheila. „Dit volgende uur is voor mr. Franklin."- „Lady Viola en ik hebben juist een levendig debat gevoerd," zei hij. „lk was op het punt haar te overtuigen, dat ik gelijk had en zij ongelijk. Ik zal dus de helft van u voor van- daag aan haar afstaan. Copieert u het ge dicht, juffrouw Douglas, en komt u als u daarmee klaar is als T u blieft naar mijn zit kamer. Ik ben daar dan ook." Sheila ging gehoorzaam weg. Het boek was werkelijk een deel gedichten van ben on- bekende poeet en hoewel Lady Viola twaar- schijnlijk maar een gedicht op goed geluk had uitgekozen, tilde het meisje het toch in haar eigen kamer met haar eigen machine over Binnen een half uur ging ze weer naar bene den en ditmaal waren Vio'a en Franklin bei de uit de hall verdwenen. Sheila had het ge- typte gedicht en hri boek meegebracht voor gravin." het geval ze Lady Viola zou ontmoeten maar UIT DE RIJP. Tot leden van het kiescollege zijn door stemgerechtigden der Ned. Herv. Kerk be noemd de heeren M. van Doorm, H, Holle, G. Matser, J. IT. Siebrands en D. de Jongh Dz. De 25sten December a.s. zal de heer Cornelis van Petten alhier een kwart eeuw onafgebroken aan de gasfabriek alhier als stoker werkzaam zijn geweest. Gaf de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier de vorige week Woensdag- avond meer in het bijzonder voor kunstlieven- de leden dier vereeniging een uitvoering in het hotel -,:Het Rijper Wapen", van den heer toen ze haar niet zag nam ze beide mee naar de zitkamer van mr. Franklin. Hij stond even buiten de halfonen deur te praten met de knappe vrouw die Sheila de gravin van Ka- rovski had hooren noemen maar toen het meisje dichterbij kwam ging de gravin met een licht schouderophalen weg. ,.Wees voorai voorzichtig", meende Sheila haar te hooren zeggen en de uitdrukking van Franklins ge- zicht was lang zoo beminnelijk niet als an- ders, ofschoon hij gedwongen glimlachie te gen de stenografe. „Een mooie vrouw, he?" zei hij toen hij Sheila binnen liet gaan. „Ik bedoel gravir Karovski. Zij en ik'hebben e kaar pas kort geleden hier leeren kennen, maar ze is zoo vriendelijk me goede raad te geven en vertei de me juist, dat ik voorzichtig moet zijn en me niet overwerken. U zoudt zeker niet zeg gen, dat ik niet sterk ben, wel? Maar ik ber hier voor de versterkende lucht om op tp knappen na een dreigende uitputting. W> Amerikaren ziin <-ltijd geneigd de kaars aa^ beide kanten tegelijk te laten branden, weet u Sheila antwoordde dat ze nooit zou ver- moed hebben, dat hij niet gezond was, maar ze dacht: ik geloo* nooit dat de gravin over zijn werk praatte. Als het zoo iets onbelang- rijks was geweest, zou het hem niets hebben kunnen sche'en of ik het gehoord had of niet Maar hii uaf er wel om waarom weet ik niet en trachtte haar woorden te verklaren. Mis- schien is hii hang, dat ik aan Lady Viola zal verteBen, dat er iets is tusschen hem en de T 1 i' i ■j I Wordt vervolgd 1 TlTTIISSir V UU1 1AV VOOR HET LEVEREN VAN UW BEVELEN WIJ ONS ZEER GAARNE AAN. il

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 5