Uitvoering Netie Jiiroiw Huishondster, FLINKEN JGNGfN, Advertentlen. lit Hacimeisje. Tsoneelvereeniging Je Root" te KQEEUK, Provincials Groninpr Courant zH daarvan do daders zifn. "rs- Beidon zijn naar hct Huis van Bewaring overgebracht. WELDADIGHEIDSZEGELS. Onder do verkoopers van Weldadigheids- zegels behoort ook Firma j. G. Knaap, Ver- dronkenoord 34. FAILLISSEMENTEN. Tor griffie van de arrondissements-recht- bank, alhier, is heden ged-eponeerd, do eenige uitdeelingslijst in het faillissoment van A. R. A. Gerritsen Plaggert to Alkmaar. Uit'keo- rirg aan concurrente schuldeiscbers 5X)4 pet. GESLAAGD. De heer N. J. Wortel alhier slaagde te Amsterdam voor het examen Nederlandsche taal en lefcterkunde. SLUITINGSUUR. De Burgemeester van Alkmaar heeft be- paald, dat hot sluitingsuur van 24 tot en met 27 December 1925 voor alle zaken is be- paald op 12 uur des nachts. SCHAAKRUBRIEK. Wegens ziekte van den schaakredacteur wordt ditmaal de gewone rubrick niet opge- nomen. In aanyulling van het op 12 December weefgegeven artikel van den schaakmeester Aljechin over de Russische spelers Genewski en Werlinski moet nog gemela v/orden, dat be- dceld artikel aan de Telegraaf ontleend was. KERSTFEESTVIERING VAN HET LEGER DES HEILS. In een advertentie in <Jit blad wcrdt het Kerstprogramma meegedeeld1 van het Leger des Heils. De Engelenzang zal cm 6 uur 's morgens beginner:, de Kerstsanenkonist bij den kerstboom om 8 uur des avonds. AANBESTEDING SCHOOL. In ons vorig nummer wcra gemeld, dat de bouw van de nieuwe school indertijd geraamd werd op 110.000. Wij verzuimden hierbij melding te maken, dat dit bedrag den grond, het gebouw en de inrichting omvat. UITSLAG VERLOTING TEN BEHOEVE VAN HET CENTRAAL G-ENOOTSCHAP VOOR H'ERSTELLINGS- EN VACANTIE- KOLONIES. le pr. no. 122, Zilveren Horloge; 2e pr. no. 1573, Voetbal; 3e pr. no. 1283, Zilveren Potlood; 4e pr. no. 2073, Boek „De Engel der Bannelingen"5e pr. no. 390, Boek „De Zoon van den Berenjager"; 6e pr. no 725, Teddybeer; 7e pr. no. 2412, Flacon Eau de Cologne; 8e pr no. 2385, Sportkar; 9e pr. no. 898, Pop; iOe pr. no. 1136, Kaatsbal in net; lie pr. no. 11 Zilveren Bladwijzer; 12e pr. no. 45, Boek „De Toren van den Beuken- horst; 13e pr. no. 2459, Boek „Nanny"; 14e •pr. no. 2401, Pop; 15e pr. no. 2658, Spoor- trein; 16e pr. no. 221, Stoommachine; 17e pr. no. 116, Doos Zeep; 18e pr. no. 331, Auto- mobiel; 19e pr. no. 375, Boek „Tom Tijler"; 2'0e pr. no. 1380, Schabioneerdoos; 21e pr. no. 2641, Boerderij22e pr. no. 965, Popp n Ameublement; 23e pr. no. 2939, Torpedo- boot; 24e pr. no. 2950, Tafeltennisspel; 25e pr. no. 2365, Mondharmonica; 26e pr. no. 1265, Knikkerbord; 27e pr. no. 1196, Scha bioneerdoos; 28e pr. no. 412, Poppenledi- kant; 29e pr. no. 98, Servies; 30e pr. no. 2386, Poppenkamer; 31e pr. no. 2481, Keu- keninventaris; 32e pr. no. 2168, Keukenin- ventaris; 33e pr. no. 1391, Boek „Uit Lo- geeren"; 34e pr. no. 1821, Boek „Wat zou het zijn"35e pr. no. 688, Spel Tidiey Winks"; 36e pr. no. 1289, Springtouw; 37e pr. no. 710, Sprookjeskwartet; 38e pr. no. 1698, Stereoscoop; 39e pr. no. 482, Stereos- coop; 40e pr. no. 2934, Wereldreiskwartet; 41e pr. no. 2166, Stoomboot; 42e pr. no 1397 Wonderkogel; 43e pr. no. 1422, Wondertol; 44e pr. no. 1944, Bezemrek; 45e pr. no. 2076, Melkbeker; 46e pr. no. 2377, Melkbe- ker; 47e pr. no. 2245, Mes met ketting; 48e pr. 1438, Mes met ketting; 49-e pr. no. 2767, Zelfdrukkerij50e pr. no. 2234, Diabolo; 51e pr. no. 1171, Verfdoos. De prijzen kunnen tegen afgite van het be- trelfende lot worden afgehaald bij den heer P. Oudt, Mient SCHOUWBURG „HARMONIE" Kerstuitvoeringen. Enkele weken geleden heeft het gezelschap van Willem yan der Veer een schitterende op- voering gegeven van een van Herman Heijer mans' mooiste werken „De Opgaande Zo"". Aan het slot van ons verslag hebben wij mel ding gemaakt van het voornemen om tijdens de Kerstdagen een herhaalde opvoering hier- van in de Harmonie te geven. Toen reeds heb ben wij onzen lezers aangeraden deze voor- stelling niet te verzuimen. Wij zijn thans in de gelegenheld dezen raad te herhalen, daar blijkens de advertentie in dit nummer, „De Opgaande Zon" wederom vertoond zal wor den den eersten Kerstdag, 's middags om 2 uur. Boeiende inhoud en prachtig, indruk- wekkend spel van Willem van der Veer en mevr. Sophie de Vries-de Boer verzekeren den aanwezigen een middag van buitengewoon kunstgenot. Den avond van denzelfden dag (Vrijdag) voert Van der Veer's gezelschap op „Het zevende gebod. Daarin vervult de leider zelf de rol van Samuel Dobbe, hetgeen mede weer een aanbeveling. is om ook dit stuk te gaan zien. Voor beide uitvoeringen verwachten wij groote belangstelling. Wie van vroolijke kunst hcrudt, brenge Za- terdagavond (2en Kerstdag) een bezoek aan de „Harmonie". Dan n.l. geeft het ensemble Solser en Hesse een opvoering van de klucht in 3 bedrijven van Joh. Pyrmont „Oh! die pappie." Alex Hock speelt daarin een gastrol. Men heeft tijdens de Kerstdagen dus gele- genheid genoeg om te genieten van goede too- neelkunst. Ongetwijteld zal deze gelegenheid niet ver- ruimd worden. PREDIKBEURTEN. 25 December. A Alkmaar. Groote kerk, half elf, Ds. Baar. Collecte ten behoeve van het restauratiefonds. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. De Engelen zang. Kapel, halfelf, Ds. Oo-rthuis v. Amsterdam (vac.-Ds. de Pree). Collecte ten behoeve van het restauratiefonds. Avond 6 uur, Kerstfeest van de Zondags school van de Ver! v. Vrijz. Herv. „De Evan- gelische Unie". Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Collecte. Remonstrantsch-Geref. kerk, 10.30 uur, Kerstmis. 7 uur, Kerstfeest Zondagsschool N. P. B. Donderdag 24 Dec. 7.30 uur, Kerstfeest Jeugdkerk. Ueref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Extra collecte voor de amen. Hersteld Apostolische Geineente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 en avond 5 uur, dienst. 26 December. Groote kerk, had" elf, Ds. Vundericg, vac. Ds. de Pree. Doopsgezinde kerk, geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Extra collecte voor de armen Zondag 27 Dec. Groote kerk, 10.30 uur, Ds. Deetman. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman, vac.-Ds. de Pree. Kapel 6 uur, Ds. Verwaal. Evang. Lath, kerk, geen dienst. Doopsgez. kerk, geen dienst. Hersteld Apostcusche Gemeente, 10 uur dienst, nam. 5 uur, Kerstfeestviering. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zondag 15b. Maandcollecte. Kapelkerk, Maandag 28 Dec. 's av. half zeven kerstfeestviering der Zondagsschool „Laat de Kinderkeus tot Mij kemen." UIT DE 0MGEV1NG. Herv. Gemeenten. BERGEN, 25 Dec., 10 uur, Ds. v. d Kieboom 26 Dec. avond 6.30 uur, Kerstfeest Zon dagsschool. 27 Dec. geen dienst. Evangelisatie >yMaranatha"25 Dec., 10 uur, de heer J. J. Ruijs. 26 Dec., 10 uur, dienst. 27 Dec., 10 uur, de heer J. J. Ruijs. 's Avonds geen dienst. Evangelisatie }tLooft den Heer", 25 Dec. 10 uur, de heer Stavenga. 26 Dec. voorih. geen dienst. 's Av. 6 uur, Kerstfeestviering met kinderen in pension „Klemkerk" 27 Dec. 's av. 7 uur, Ouderenav'ond bij kerstboom in pension Klemkerk. BERGEN AAN ZEE, 25 Dec., 'nam. 5 uur Ds. F. W. J. van den Kieboom van Bergen. EGMOND a. d. HOfcF, 25 Dec., 10 uur, Ds. Spelberg. Avond 7 uur, Kerstfeest der Zondagsschool. 27 Dec., avond 7 uur, Ds. Spelberg. EGMOND-BINNEN, 26 Dec., 10 uur, Ds. Spelberg. GROOTSGHERMER, 27 Dec., Ds. Ock- huijzen. HEILOO, Evangelisatielokaal, 25 Dec., 10 uur, Ds. A. Verwaal van Alkmaar. 26 Dec., 10 uur, geen dienst, nam. 5 uur, Kerstfeestviering v. d. Zondagsschool. 27 Dec., 10 uur, de heer G. Dun van Alkmaar. FIEERHUGOWAARD, '25 Dec., 2 uur, Ds. Jukema. 27 Dec., 10 uur, Ds. v. Meurs. HENSBROEK, 26 Dec., 9.30 uur, Ds. v. KOEDIJK, 25 Dec., 10 uur, Ds. Boeke van Schoorl. OUDORP, 25 Dec., 10 uur, Ds. Groot (coll. em. pred. en wed.) 26 Dec., avond 6 uur, Kerstfeest met de schoolkinderen. (Coll. v. d. armen.) 27 Dec., geen dienst. OBDAM, 25 Dec. 10 uur, Ds. Kruizinga. SCHERMERHORN, 25 Dec., 10 uur, Ds. Boerendonk. avond 7 uur, Kerstfeest. 27 Dec., 10 uur, Ds. Boerendonk. STOMPETOREN, 25 Dec., 9.30 uur, Ds Heep. 27 Dec., 9.30 uur, Ds. Heep. URSEM, 25 Dec., avond 7 uur, Ds. Krui zinga. Coll. em. pred. enz. 27 Dec., 10 uur, Ds. Reddingius. LIGHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.18 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later FroYinciaai nieiiws UIT HOORN. Na gezette overweging van de aang-egeven oplossmgen en na de kennisneming ook van het nieuwe wetsontwerp inzake de droogma- king van de Zuiderzee, zijn B. en W. dezer gemeente van meening, dat een kanaal ten Ncorden van de stad, met een oostelijke ver- binding naar de zee, het meest in het belang van deze gemeente is, een standpunt dat, be- halve door de Kamer van Koophandel en-Fa- brieken van West-Friesland, thans ook door de z.g. Hcornsche commissie wordt gedeeld Zij stellen den raad voor hen te machtigeri er bij Gedeputeerde Staten en de Provinciate Staten op aan te dringen 1. De kanaalverbinding bij Hoorn te doen plaats hebben overeenkomstig' het door de Prov. Commissie aangegeven Trace I, met dicn verstande, dat de verbinding van het Oostelijk kanaal met de zee zooveel mogclijk westwaarts wordt gclegd en beveiligd door een stormdijk; 2. bij de uitveering van den aanleg der verschillende kanalen niet het maken van de kanalen bij en om Hoorn in de laatste plaats ter hand te doen nemen, doch daarmede zoo spoedig mcgelijk een aanvang te do-en maken, met het oog zoow-el op de wenschelijkheid, dat deze kanalen spoedigst worden aange- legd in verband met de belangen van handel, industrie, tuinbouw, etc., alsook op de groote werkloosheid hier ter stede en in de omge- ving welke bij een spoedigen aanleg zeer ge- baat zou zijn. Mej. E. C. Keetman alhier slaagde te Am sterdam voor het Apothekersassistent examen UIT EGMOND'AAN ZEE. Men meldt aan de N. R. Ct. Bij Raadsbesluit van 16 October werd na heftige discusie besloten aan de gemeente Alkmaar gedurende 10 jar-en een subsidie te verleenen tot een bedrag van ten hoogste 941 per jaar, ten behoeve van het te stich- ten Centraal Neutraal Ziekenhuis. Onmiddel- lijk na het nemen van het besluit decide het raadslid G. Snoeks mede, dat hij zich er niet bij zou neerleggen, aangezien de gemeente die verplichting niet op zich ko'n nemen, wegens -haar slechts financieele positie in het alge- meen. Thans hebben de raadsleden G Snoeks, G. Ruigewaard, beiden Roomsoh-Ka-tholiek en A. Zwaan, anti-revolutionnalr zich met een adres to-t de Koningin gewend. Zij ver- zoeken vernietiging van het genoemde Raads besluit, wegens strijd1 met het algemeen be lang en voeren hiervoor aan de volgende gronden: Egmond aan Zee is een noodlijden- de gemeente. De begrooting 1925 werd slui- tend gemaakt met een provinciate subsidie van 12.000, die intussehen niet werd ver- leend. De begrooting 1926 geeft evenmin hoop op belastingverlaging. De beste belas- tingbetalers ,de schippers, vertrekken succes- sievelijk alien naar ijmuiden. Ten s-lotte, Egmond aan Zee heeft geen enkel belang bij het te stichten ziekenhuis, de subsidie geeft geen recht op goedkooper verpleging. Bo- vendien biedt het St. Elisabeth Ziekenhuis voldcende ruimte, en is dit voor ieder toe- gankelijk. Oemengd Nieuws DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Men meldt uit Boedapest: De politie heeft een zeer uitgebreid onder- zoek ingesteld naar de zaak van de valsche bankbiljetten van de Fransche bank in ver band waarmede in Nederland aanhoudingen hebben plaats gehad. MOORDAAN5LAG. Gisteravond heetf in een cafe aan den Klei- w-eg te Rotterdam een 63-jarige man den 43- jarigen M. C. L. uit Rotterdam met een dolk gestoken, Het slachtoffer is stervend naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd en aldaar overleden. De dader is in hechtenis geno- men. DE BIOSCOOPWET. De Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft agn de Eerste Kamer geschreven De Nederlandsche Bioscoop-Bond ducht van de tot stand koming eener ,Bioscoopwet, zooals die thans aan Uwe Kamer in on twerp is voorgelegd, groote gevaren voor de vei'dere ontwikkeling van het bioscoopbedrijf. Hij verzoekt de Kamer eerbiedig. doch met groo- ten aandi'ang, het ontwerp-bioscoopwet niet aan te nemen. DE AUTOBUS-KWE5TIE. De Nederlandsche Bond van Autobus- dienst-ondernemers heeft naar aanleiding van de indiening van het ontwerp van Wet tot wijziging van de Wet van 23 April 1880 bj- treffende openbare maddelen van vervoer een adres tot de Tweede Kamer gericht. DOODGEREDEN. Gisteravond is te Oosterbeelc het 11-jarig knaapje A. M. door een auto aangereden en op slag gedood. De politie stelt een onderzoek in. Naar alle waarschijnliikheid treft den chauffeur geen schuldi. MOORD TE ARNHEM. De Rechtbank te Arnhem behandelde he den de zaak tegen zekercn J. A. S., die ervan beschuldigd wordt Th. D. in den nacht van 21 op 22 November j.l. te hebben vermoord op het Velperplein te Arnhem. Het O. M. eischte tegen dezen beklaagde 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van prever- tief. STRIJD TEGEN DE ROOFHOLEN. In verband met den strijd tegen de Rotter- damsche roofholen was destijds.gearresteerd de familie R., vader, meeder en zoon, tegen wie door het O. M. resp. geeischt was 1 jaar gevangenisstraf, 1000 boete subs. 100 da- gen hechtenis en 8 maanden gevangenisstraf wegens het opzettelijk bevord-eren van on- tucht met derden. Beklaagden hadclen n.l. eenige panden in de Lombardstraat aan. pu- blieke vrouwen verhuurd. De rechtbank ver- oordeelde gister den 61-jarigen k'copman J. H. R. tct 9 maanden gevangenisstraf met aftrak van preventief; de moeder T. W. R., geboren M., tot 750 boete subs. 30 dagen hechtenis en den zoon, den 39-jarigen L. A. R. wegens medeplichtigheid tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. DE BRUIGOM ZOEK. Dezer dagen zou te Velseroord, gem Vel- sen, een bruidspaar in den echt ireden do-ch de bruigom was des morgens naar Flaariem vertrokken om een trouwpak te koopen. Blijk- baar was hij den terugweg vergeten want hoe men ook wachtte hij kwam niet terug. De reeds voor de deur wachtende rij-tuigen heeft men toen maar hfbesteld. FAMILIEDRAMA TE DRIEBERGEN. Voor de Utrechtsche rechtbank werd giste- ren behandeld de zaak van een 19-jarigen jengen man, beklaagd zijn stiefvader op 17 October j„l. te Driebergen te hebben ver moord, subs, zwaih mishandeling te hebben tcegepast, den dood tengevolg-e hebbende. Deze stiefvader ging zich geregeld te bui- ten aan sterken drank en misbruikte daartoe al het geld, dat in het gezin van zijn zoon, een 45-jarige schildersknecht, binnenkw-am. Beklaagde bekende in den bewusten mid dag zijn stiefvader, die in een cafe zat te brassen, aldaar te zijn gaan waarschuwen, dat hij niet aronken thuis mo-est komen. Toen deze desondanks beschonken thuis kwam, is beklaagde hem, nabij zijne woning, met een greep te' liif gegaan en heeft hem zoodanig tc-egetakeld, dat de stiefvader ge durende zijn vervoer naar het ziekenhuis te Utrecth cverleed. Beklaagde bekende de greep te hebben j^laargezct om er bij thuiskomst van zijn stiefvader gebruik van 4e maken, overigers zeide hij piefgoed meer te wet-en hoe alles in zijn werk is gegaan. Na verhoor van enkele deskundigen en ge- tuigen verklaarde de officier van justitie, dat hij de poging tot moord niet bewezen achtte. Het intreden van den dood was zeer waarschijnlijk niet het g-evolg van de toege- brachte wonden, doch van een optredende in- fectie. Mishandeling, den dood tengevolge heb bende, achtte spreker wel vaststaande. De treurige omstandigheden, waarin beklaagde den laatsten tijd verkeerde, in aanmerking nemende, eischte spreker een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van het voor- arrest. De verdediger van beklaagde, mr. P. Em- melst, verklaarde niet te kunnen aannemen, dat beklaagde dit alles met voorbedachte ra- de heeft gedaan. Hij achtte hier slechts te doen te hebben met een geval van eenvoudige mishandeling. Talrijke gunstige getuigschriften en rap- porten omtrent den jongen man legde nleiter over, en hij vroeg een voorwaardelijke ver- •oordeeling van zijn client. Uitspraak over 14 dagen. KORTE BERICHTEN. Gisteren is de Algemeen Nederlandsche Zuivelbond (F. N. Z.) in het hotel „Termi- nus" te Utrecht in algemeene vergadering bijeen geweest. De vergadering werd geleid door dr. F. E. Posthuma. Verschenen is het voorloopig verslag in de Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot afschaffing van de Verdedigingsbelas- ting II. Gistermorgen werd te Geldrop het 5-jarig dochtertje van den heer P. van Berlo door de stoomtram overreden en gedood. Te Nederweert is de windgraanmolen van den molenaar H. v. Bussel, de laatste in die buurt, door brand vernield. Zondagmorgen is te Alphen aan den Rijn, terwijl de bewoners naar de kerk waren, uit de woning van den heer A. de K. in de Julianastraat gestolen een ijzeren geldkistje, inhoudende o.a. 500, eenige effecten, eer. spaarbankboekje en andere geldswaarden. In verband hiermede zijn aangehouden zekerc- V. te Bodegraven en G. de H. te Alphen a.d Rijn. Bij eerstgenoemde is een belangrijk be drag aan geld gevonden. De politie te Alphen aan den Rijn is de daders op het spoor van de inbraak bij de wed. van N. aldaar, waarbij geld en gouden sieraden zijn gestolen. Een gouden halsket- ting van dezen diefstal afkomstig, is in beslag genomen. Gister is op den HeerewegJte Gronin- gen de ongeveer 60-jarige wielrijder Eggels, uit Zuidland, vermoedelijk door verkeerd uit- wijken, door een auto aangereden. De man viel achterover en was op slag dood. De Dordtsche schilder Roland Larv heeft gister zijn zeventigsten verjaardag ge- vierd en hij heeft daarbij vele bewijzen van belangstelling ontvangen. De gemeenteraad van Almelo is niet be reid een wethouder te benoemen. Uit de Pors" DE MINISTERIEELE CRISIS. Het bericht dat de poging om een parle- mentair minderheidskabinet te vormen van anti-rev. en christ.-hist afgestuit was op ver- zet van anti-rev. zijde en dat van- den kant der roomsch-kath. een nieuwe poging om tot vergelijk te komen over het gezantschap zou zijn gedaan-, geeft de Nederlander (c.-h.) aanleiding tot het volgende commentate: Naar wij vern-emen is deze mededeeling in hoofdzaak juist. Hieruit blij'kt dan, dat dr. De Visser, zoo- wel bij zijne pogingen tot vorming van een partem-entair Kabinet als bij zijne latere poging, tot vo-rming van een Kabinet, zich plaatste op hetzelfde standpunt. Hij ging daarbij b'lijkbaar uit van de gedachte, dat 's lands belang eischt, de Roomsch-Katholie- ken, die ruim 30 pet. der bevolking vertegen- woordigen, zoo mogelijk, te bewegen hun aandeel in de verantwoord-elijkheid voor het Regeeringsbelei-d te blijven dragen, in sa- menwerking met andere groepen ter rec-hter- zijde. Zijn voorstel: aanvaarding van de beslis- sing der Tweede Kamer, opheffing van den gezantsehapspost bij het Vaticaan, accredi- teering van den Nederlandschen gezant bij een der Europeesche regeeringen, ook bij den Heiligen Stoel niet aange- nomen door de Christelijk-historische Tweede Kamer-fractie (bij de eerste poging van dr. De Visser) schijnt later verzet te hebben ontmoet (bij de tweede poging) bij de Rooms-ch-Katholieke ministers. Wij wenschc-n, in de voo-r onze redaciie bij- zonder moeilijke omstandigheden, noch over het voorstel, noch over zijne afwijzing een oordeel.uit te spreken. Slechts tweeerlei mogen wij opmerken. Ten eerste, dat wij het volkomen verstaan, dat de gedachte van dr. De Visser, bij de bei de panijen, die hare bezwaren handhaafden, op verzet stuitte. Waar het uitgangspunt, vanwaar het bestaand conflict door Room- schen en Christelijk-historischen wordt be ziem wortelt in tweeerlei grondgedachten over het wezen der Christelijke Kerk en hare taak tegenover de volken grondgedachten, die niet met elkaar te verzoeuen zijn daar is reeds het begrijpen van elkanders hande- lingen uit'erst moeilijk hoe veel meer het beeindigen van een conflict, dat naar aanlei ding van zoo aiep-liggend verschilpu-nt in het leven trad. Onze tweede opm-erking is een woord van blijdschap, dat uit het medegedeelde blijkt, dat dr. De Visser, mochten de Roomsche Mi nisters bij hunne bezwaren volharden, geen stap verder zal gaan in de tegemoetkomende rich ting, dan waartoe hij weken geleden, na ernstig innerlijk beraad, besloot. Voor veten onzer vrienden, die zelfs den eersten stap niet begrijpen, zal de zekerheid, dat een tweede niet zal volgen, tot groote ge- ruststelling zijn. Eenigste en Algemeene kennisgeving. Heden overfeed kalm en zacht onze beste Vader, Be- huwd- en Grootvader, de Heer J. A. VERKUIJL, oud-leeraar v. d. Cadetten- school. in den ouderdom van 66 jaar. Den Haag J. A. VERKUIJL. "S. L. C. VERKUIJL—Jonker en Kind. Bandar Negri: J. W. VERKUIJL. J. VERKUIJL—van Hilten. Leiden Oude Singel 8. H. A. VERKUIJL. H. E. VERKUIJL—Lamot. Oegstgeest, 22 Dec. 1925. Teraardebestelling te Alk maar 26 December 1925, 2.15 n.m. CORRESPONDENTIE. Kerstfeestvieringen. Kerstfeestvieringen worden door onze ver- slaggevers niet bijgewoond. Korte vcrslagjcs daarover mits tijdig toegezondem zullen wij met genoegen plaatscn. Red. Alkm. Crt. Mef. J. B.de te Zaandam. Uw stuk is veel te uitvoerig en te veel van propagandis- tischen aard om het als ingezonden stuk op te nemen. Maakt U liever bekend, dat zij, die bijzonderheden over bedoelde organisatie wenschen te vernemen, zich tot U om lichtin- gen kunnen wenden. Heden overfeed onze ge- liefde Vader, Bohuwd- en Grootvader, de Heer C. HELDER, Wedn. van Me?. A. Blauw, in den ouderdom van 70 jaar. P. HELDER. J. HELDER—Slagter. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan alien, dia blijken van belangstelling hebben gegeven, in 't bijzonder aan den Zeer Gel. Heer Dr. VAN OPPEN en den Eerw. Heer Ds. BOSCH, tijdens de ziekten en het overlijden van onzen geliefden, zeerbeminden Echtgenoot, Vader, Behuwd- ea Grootvader, CORNELIS VIS. Namens de iFamilie, Wed. C. VISvan Twuijver. Limmen, 23 Dec. 1925. De eenige uitdeeiingslijst in het faillissement van A. R. A. GER RITSEN PLAGGERT, Hotelhoudcr te Alkmaar, ligt van heden af ge- duremle tien dagen ter kostelooze inzage van de schuldeischers ter Griifle van de Arr.-Rcchtbank to Alkmaar. Mr. A. J. M. LEESBERG, •Curator. Alkmaar, 23 Dec. 1925. Kennemerstraatweg 17. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen. verricht in den morgen van 23 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.3 te Isafjord Laagste barometerstand 730.3 te Blavans- huk. Verwachting (van den avond van 23 De cember tot den avond van 24 December): Krachtige tot matigen, tijdelijk afnemende n-oordwestelijke tot zuidwestelijken of zuide- lijken wind, tijdelijk opklarend, aanvankelijk nog enkele regen- of sneeuwbuien, tempera- STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bildt, hedenmorgen 7 uur 55 minuten, aan alle posten. Wordt ver- wacht storm uit het Noord-Westen", (Wed.) 33 j. zoekt pi. in HUIS- HOUDING, kl. gezin. Br. No. 3518 Boekb. v.h. K. TER BURG, Koor- straat 1. Arbeider, klein gezin, vraagt een leeftijd oug. 50 jaar. Niet R.K., brieven No. C. 751, Alkmaarsche Courant. Mevromv FRESE, Tesselschade. straat 8, VRAAGT een JUNG VAN DER HOEK, Ver- dronkenoord 103, vragen voor directs indionsttreding een Zij die eenigszins met de bin- derijvrerkzaamheden bekend zija hebben de voorkeur. op Zaterdag 26 Dee. lokaal Jb. GROOT Aanvang 8 uur. BAL NA, De publiciteitswaarde van een blad wordt in de eerste plaats bepaald door den lezerskring, Daar de in stad en provincie Groningea in de meer gegoede kringen alge meen wordt gelezen, bereikt men met advertenties in dit blad het ontwikkelde, meest koopkraohtige publiek. Succes is beslist gewaarborgdl Voor den handel voordeelig tarief, dat op aanvrage gaarne wordt toe- gezonden, evenals proefnummera. Men lette op het juiste adres i OUDE EBBINGESTR. ii GRONINGEN. V* Tel. Adm. 91.— Redactie 1301

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 3