Springende hetnden worden Klooster&alsem Als trw kincferen last hebben van een jeukende huidkwaal, past dan Foster's Zalf toe. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube 1. De heer Hendrix (Ged. Staten) merkte op, dat Ged. Staten alles hebben gedaan, om een betere huisvesting voor de Provinciale Grif- fie te verkrijgen. Voorloopig kunnen zij niets meer doen. Spreker is dankbaar voor de hulde, die aan Ged. Staten gebracht is ten opzichte van bet beheer der bedrijven. Hij brengt die hulde evenwel over naar den raad van toezicht op de provinciale bedrijven en speciaal aan den heer Van der Waerden, voor zijn bemoeii'ngen in dezen raad. Het electriciteitsbe^rijf vraagt de voortdurende zorg van Ged. Staten; het college zal er steeds naar streven om dit be- drijf zoo gezond mogelijk te maken. Uitvoerig bespreekt hij de tarieven voor den electrischen stroom en verdedigt die. Men kon geen verge- lijking maken tusschen dn prijs voor electri schen stroom ten plattelande en in groote ste- den. Den prijs voor het platteland acht hij met ongunstig. De heer Gerhard (Ged. Staten) merkte op, dat de rechtstreeksch? bemoeiing der provin- cie wat het verstrekken van kunst aan de be- volking van het platteland betreft, nog wel eenige jaren zal uitblijven. Dat wil daarom niet zeggen, dat Ged. Staten dit afwijzen. Uit een onderzoek is gebleken, dat in Noord- Holland 213 muziekvereenigingen bestaan, waarvan 35 in Amsterdam. Eenige belangrij- ke muziekcorpsen zijn hierbij niet eens inbe- grepen. Die voorzien voldoende in de muzika- le behoeften van de bevolking. Wat het buitengewoon onderwijs betreft, leest spreker een brief voor, dien Ged.' Staten 11 November 1925 aan de regeering hadden gericht en waarin werd medegedeld, dat Ged. Staten bereid zijn, een subsideering aan het buitengewoon onderwijs, zij het in een ande- ren vorm te overwegen. De houding van het Rijk is in dezen van overwegend belang. In dien brief werd aan den minister gevraagd, of deze he+zelfde standpunt huldigt, dat zijn voorganger heeft ingenomen, namelijk om de subsideering aan buitengewoon lagere scho- len stop te zetten. De heer Gerhard concludeert, dat de pro- vincie met deze subsideering niet kan begin- nen, als het Rijk niet voorgaat, want er zijn belapgrijke sommen mee gemoeid. De heer Polak achtte het niet juist, dat van de tafel van Ged. Staten de verzuchting kw^m: „ach, hadden we naar de tijden van vroeger terug, toen de begrootingen heel snel werden goedgekeurd". Dit gaat niet op, zegt spreker, want het gaat om de begroo- ting, die door uit college ter goedkeuring is aangeboden; hef gaat om het beleid van dit college van Ged. Staten. y Hij blijft er bij den heer Hendrix op aan- dringen, om te komen met een nota, waarin de tariefpolitiek werd uiteengezet. De heer Hendrix heeft weliswaar een paar cijfers ge- noemd, maar spreker heeft op deze wijze geen gelegenheid, om zich een oordeel over de ta rieven te vormen. Den vacantiebijslag achtte de heer Polak van een buitengewoon cultured belang en hij keurde het scherp af, dat geprobeerd is, den vacantiebijslag af te schaffen. Ged. Sta ten hebben het recht, begrootingen goed of af te keuren, als zij dit maar technisch-finan- cieel doen en er geen politieke kwestie van maken. Het doet sprekei leed, dat mr. Bo- mans zich. in strijd met de woorden van den voorzitter van Ged. Staten, nie. aan de wet heeft gehouden. Het \voora „verkwanselen van provinciale belangen" kan spreker, ge- zien in het licht van de feiten, tot zijn spijt niet terugnemen Mr. Bomans: „Dan zal ik u dadelijk wat* anders zeggen!" De heer Polak: ,,Ge kunt zeggen wat ge wilt! Ik houd mijn woorden vol". Spreker protesteerde er tegen, dat mr. Bomans van zijn woorden een geheel andere voorstelling had gemaakt toen spr. het over den Commis- saris der Koningin heeft gehad in de kwestie van het Amsterdamsche meelbesluit. Hij doet, wat zijn eerbied voor den commissaris der Koningin betreft, voor mr. Bomans niet oa- der. Daarom meende de heer Polak, dat het 's morgens eenigszins potsierlijk had aange- daan. toen mr. Bomans den persofcn van den voorzitter van Ged. Staten in bescherming nam. Spreker behoudt zich evenwel het recht voor, als de commissaris der Koningin een fout gemaakt heeft ten koste van sprekers vrienden, dit af te keuren. Dat is zijn iecht. Dit heeft evenwel met zijn eerbieci voor den persoon van aen commissaris der Koningin niets te maken. Spreker is misschien een beet- je scherp geweest, maar dat deed hij om te bevorderen dat de goede verstandhouding tusschen Ged. Staten en Prov Staten, die vroeger bestond, zal terugkeeren. Mr. Bomans. „Eenige medewerking van uw kant is daarbij zeer gewenscht!" De heer K'eerekcpei kwam er ook tegen op, evenals de heer Polak dit zelf gedaan had, dat mr. Bomans een andere functie van den heer Polak in het debat had gebracht. Als spreker deze liin wilde volgen, dan zou hij genoodzaakt zijn om ook het Kamerlid- maatschap van mr. Bomans in het geding te brengen. Mr. bomans: „Ik zal 's lands 1-elangen in de Kair.er behartigen volgens mijn geweten en niet volgens dat van den heer Kleere- koper!" De heer Kleerekooer bloef in zijn meening volharden en behoudt zich het recht voor, zijn protest te uiten. Mr. Bomans kon met dit nortest doen wat hi] wil Mr. Bomans: „Dat weet ik inderdaad- naast mij neer te leggen! U is er geheel naast met uw protest!" De heer Kleerekoper merkte op, dat hij. als mr. Bomans dit protest naast zich neerlegt, daar meer voordeel van zal hebben, dan mr Bomans. Wat de muzikale ontwikkeling betreft, be houdt spr. zich het recht voor, eerlang met een voorstel te komen. om een provinciale bemoeiing te verkrijgen. De vergadering werd te 5 uur verdaagd tot hedenmorgen. MELKVEEHOUDERS. Onder leid'ng van den heer A. N. Vaan- drager is venmergen in het Verkooplokaal te Rotterdam een algemeene vergadering ge houden van den provincialen bond van melk- veehouders in Zuid-Hollana, naar aanleiding van het voorstel van den Zuid-Hollandschen melkhandel, om van as. Vriidag af den melk- prijs met een cent te verlagen. De vergade ring was druk bezocht; nagenoeg alle afdee- lingen hadden een afgevaard'gde gezonden. De melkprijs werd Vrijdag" in Zuid-Hol- land met'een cent verlaagd. HOOG WATER. Uit Maastricht werd gistermorgen 8 uur gemeld De Maas wast onrustbarend. Van 78 c.M. Zondavmorgen^is het water thans gestegen tot 3 Meter. Uiterwaarden, een gedeelte van het stadspark en laag gelegen landerijen in Heugem staan blank. Belgie meldt nog was. DIEFSTAL IN DE KERK. Te Zaandam is een dame, toen zij uit den biechtstoel kwam tot de ontdekklng gekomen, dat haar tasch, die zij op haar plaats had la- ten liggen, verdwenen was. De politie heeft in verband hiermee een 35-jarig man aangebou- den, dien de dame verklaart, in haar nabij- heid in de kerk te hebben zien zitten en die. toen zij uit den biecht kwam, de kerk had ver- laten. De verdachte ontkent echter aan den dief- stal schuldig te zijn. DE DOORBRAAK VAN DE GERECHTE- KADE. Het is thans gelukt, de sluis bij de Blokhuis- brug met zakken zand dicht te krijgen. Het water, dat de huizen van verschillende bewc- ners van den Meyepolder bedreigde, is thans al gezakt. NEDERL. VEREENIGING VAN SCHOOL ARTSEN. Zaterdag heeft deze vereeniging haar win- tervergadering gehouden te Utrecht, onder voorzitlerschap van den heer dr. G. D. Swa- nenburg de Veye. 's Middags werd onder leiding van dr. A van Voonhuysen het museum voor buitenge woon onderwijs bezichtigd. Dit museum bevat een verzameling van leermiddelen, die ge- brulkt warden op de inrichtingen van onder wijs voor doofstommen, blinden, slechthooren- den en zwakzinnigen. Grootendeels zijn deze middelbn uitgedacht en vervaardigd door de leerkrachten bij het bedoelde onderwijs werk- zaam. In zijn voordracht deed dr. Van Voorthuv- sen uitkomen, dat het onderwijs aan misdeei- de kinderen op geheel andere wijze «gegeven moet worden, dan het onderwijs aan normale leerlingen. Het museum dient voor het bijeen- brengen van studlemateriaal, teneinde de verschillende in gebruik zijnde methoden met elkaar te kunnen vergelijken. Het dient te- vens om aan belangstellenden te toonen, dat er in Nederland ernstig naar wordt gestreefd, de mis'deelde kinderen op te leiden tot men- schen, die, voor zoover dit eenigszins moge lijk is, in eigen levensonderhoud kunnen voor zien. In de avondvergadering heeft dr. A. Schu- ckink Kool eenige beschouwingen over den zomertijd gegeven, hoofdzakelijk om na te gaan, of da beteekenis van den zomertijd voor volwassenen en kinderen dezelfde is of niet en in maat en getal uit te drukken. Aan de hand van grafieken werd eerst de bestaande toestand besproken. Hierbij werd in aanmer- king genomen, dat de licht-intensiteit van alle uren niet gelijk is. Nadat een methode was toegepast om de licht-intensiteit van ieder uur in vergelijkbare maten uit te drukken, kon worden afgeleid, dat de totaalwinst aan licht voor kinderen 79 pet. bearaagt van die van volwassenen. Vervolgens werd de beteekenis nagegaan van de vcorstellen tot besnoeiing van den zo mertijd, n.l. het voorstel-Braat met het daarop ingediende amendement-Van Dijk, en het voorstel-Van der Waardcn met het daarop in gediende amendement-van Rappard. Uit de tien conclusies, die dr. Schuckink Kool uit zijn studie getrokken, mogen hier ge- noemd worden: Volwassenen en kinderen verhouden zich ten opzichte van den zomertijd verschillend. Bij kinderen zijn de nadeelen van den zo mertijd, z ch uitende in last bij't te slapen leg gen van de kinderen, vooral te vinden in den midzomer, niet in voor- en najaar; beperking van den zomertijd tot de drie zemermaanden. vermindert voor kinderen de voordeelen. maar behoudt de nadeelen. Indien om practische redenp® een compro mis moet worden gezocht tusschen voor- en tegenstanders van den zomertijd, dan is in het bijzonder voor kinderen de methode'-Van der Waerden te verkiezen ver boven het voorstel- Braat. Bekeken van hygienischen kant en meer '.n het bijzonder van de zijde van de hygiene van het kind, schijnt hem. als compromis een ge- ringe inkorting van den zomertijdstermijn. overeen':omende met het aangenomen amen dement-Van Dijk, wel is waar niet wenschelijk maar ook niet te bezwarend. Vervolgens heeft de heer W. F. Veldhuyzen. arts, een voordracht gehouden over sexueele epveeding, sexueele vcorlichting en de school, welke door een geanimeerd debat werd ge- volgd. De vergadering werd besloten met een voordracht van dr. J. Lubsen over gezins- verpleging van zwakke kinderen. Hierin werl op grond van talrijke door spreker waargeno- men feiten, aan verpleodno- van zwakke kin deren in koloniehuizrn in het algemeen verre de voorkeur gegeven boven gezinsverpleging- COMMISSIE VOOR DE OVERLAAD- HAVENS VAN HET JULIANAKANAAL. Gistermiddag 3 uur heeft de minister van waterstaat, de heer Bongaerts, in een der zalen van zijn departement geinstalleerd de commissie voor de overlaarhavens aan het Julianakanaal, welke order voorzittersehap van mr. M. J. H. H. Paulussen. lid van Ged Staten van Limburg, te Maastricht, is inge- steld. De m'nister heeft daarbij een rede uit- gesproken. Hij vroeg zich af of Born nog wel de meest aangewezen plaats is vcor een overlaadhaven. Het vraanstuk van de overlaadhavens is thans niet meer bererkt tot een belang van het kolenvervoer. Mr. Paulussen, voorzittei der commissie antweordde. Hij verwacht van verschillende gemeenten tusschen Maastricht en Maasbracht aardrang om havenplaats te worden. DE MINISTERIEELE CRISIS. In Het Volk (s.-d.) bestrijdt ir. J. W Al- Albarda de meening van De Tijd, dat voor de sarrenwerking van sociaal-democraten en roomsch-kathoEeken ook nu nog de eisch ge- handhaafd blijft, dien dr. Nolens eens stel- de. dat niet een dee! maQr de geheele aktho- lieke Kamerclub voor de noodzakelijkheid 1 daarvan overtuigd moest zijn. Die voorwaar- de beteekent z. i. „niets anders dan dat aan afscheiding van een deel der katholieke frac- tie voor samenwerking met andere partijen niet gedacht behoeft te worden." Hij voegt daaraan toe: Enkelen onzer partijgenooten zien hierin een reden om de samenwerking met de kattho- lieken in een democratische regeeringsmeer- derheid bij voorbaat onmogelij'k of onge- wenscht te noemen. Dit inzicht deelen de meesten onzer niet. Maar wel zijn alien het hierover eens, dat van een samenwerking op goed vertrouwen, zonder een duideiijk program, geen sprake zijn kan. Zoo zal dus, indien de dingen zich zooda- nig mochten ontwikkelen dat de Roomsch- Katholieke fractie de „uiterste noodzaak" aanwezig acht, het geval zich kunnen voor- doen, dat de S. D. A. P. geen nooozaak en zelfs geen mogeiijk ziei. Om deelneming aan een regeering, welke, ook en hoe ook, is het onze panij niet te doen. „Zeer koel en met weinig enthousiasme" gaan ook wij een nieuwe constellatie tege- moet, en wij aanvaarden die zeker niet, als zij niet voor de arbeidersklasse en voor de democratic in be.angrijke mate vruchten be- looft. Het schijnt niet geheel overbodig, sommi- ge profeten van de „uiterste noodzaak" eens hieraan te herinneren. MARINESLEEPBOOTJE OMGE- SLAGEN. Gistermiddag ongeveer 12 uur, zooals we reeds in het kort meldden, bet marinesleep- bootje no. 3 in de haven van Nieuwediep om- geslagen. Het bootje zou het flottielje-vaar- tuig Floris van den wal trek ken en kon de tros, waarmee het aan de Floris vertonden was, door weigering van den sliphaak niet losmaken, waardoor de Floris het sleepboot- je omtrok, dat onmiddellijk zonk. De be- marning, bestaande uit den majoor-torpedist Van der Molen, korporaal-machinedrijver Stoker en een zeemilicien, kon gered worden door loodspersoneel, dat met een vlet op zij van de Floris was. Door toepassing van kunstmatige ademhaling werden tij den schipper de levensgeesten opgewekt De be- manning werd naar het marinehospitaal ver- voerd. ERNSTIG ONGELUK. Maandagavond omstreeks kwart over vijf heeft een errstig ongeluk plaats gehad op den Driebergscheweg te Zeist. Het bejaarde' echtpaar Wels uit Rijsenburg stond op den naar Rijsenburg rijdende tram te wachten, wilde aan de andere zijde instappen en werd gegrepen door een van tegenovergestelde richting komerde tram. De man werd op slag gedood'; de vrouw kreeg een armbreuk en een knieontwrichting. Het lij'k en de ver- wonde vrouw werden per poUtie-auto naar het ziekenhuis te Zeist vervoerd. Kalenders voor 1926. De „Ons Eigen Land"-kalendei is op de gebru'kelijke wijze verschenen. Van dezen kalender valt terstond op het frissche, echte Hollandsche dekblad, voor: stellende de kaasmarkt te Alkmaar. Hoe mooi is niet dit geheel van een typisch Holland sche ophaalbrug met het ouae geveltje van de Waag en daarachter de slanke kerktoren. Wanneer we verder bladeren vplgt als een film de reeks stadsgezichten, landschappen, monumenten, rivieren, kleederdrachten, enz., enz. Hoe leveno is bij voorbeeld dat kijkje op het oude Delft, welhaast de mooiste gracht van Nederland! Doch ook alle andere pla ten zijn de moeite waard om even bij stil te staan. Tenslotte zij vermeld, dat de kalender, uit- gegeven door de firma Weenenk en Snel te 's-Gravenhage is uitgevoerd in koperdiep- druk, waardoor de beelden vooral warm en scherp uitkomen. D_ „Luchtvaart"-kalender beleeft zijn vier- den jaargang, welke door bovengenoemde firma uitgegeven wordt, en evenals de vorige gceft hi] een trouw beeld van wat Neder land op het gebied van Luchtvaart doet. Wij zien er in de organisatie van de K.L.M., de Rijks-organisatie op de luchthavens, draad- loozen dienst, weerberichtendienst, enz., de verschillende typ_s van vliegtuigen welke de luchtvaartmaatschappijen gebruiken (ook de buitenlandsche op de routen die over ons land gaan). Een groot deel van den kalender is gewijd aan onze vliegtuigbouwers Fokker, Koolho- ven en Pander, en aan de verschillende soor- ten toestdlen. welke hun werkplaatsen in het afgeloopen jaar hebben afgeleverd. Natuurlijk is de roemrijke Amsterdam— Batavia-vlucht niet vergeten en het 3-tal Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke, prijkt op het omslag. De kalender is voor ieder, die belang stelt in de luchtvaart en hoevelen zijn dit ni°t in Nederland van groote waarde, en zij, die de bladen van vorige iaren Vbben be- waard, kunnen zich geleideliik een belangrijk archief met tallooze wetenswaardigheden aanleggen. De belangstelling van den Lucht- vaartkalender wordt blijkens den verkoop elk jaar grooter. Hij leert ons, dat Nederland een zeer belangriike rol speelt in de aviatiek. De „Vogel"-kalender, eveneens een uit- gave van de firma Weenenk en Snel, is in af- wijking van de vorige jaren, thans samenge- steld door den bekenden ornitholoog R Tepe, die er naar onze meening in geslaagd is op even belangwekkende en leerzame wijze een geheel te vormen, dat een aanwinst is voor den vogelliefhibber. Doch ook een goed mid- del om onverschillige of baldadige jeugd wat meer liefde en eerbied voor de natuur bij te brengen. De kalender laat in afwisselende reeks het leven van onze gevederde vriendjes zien. Dat velen van deze langdurige film mogen profi- teeren, is onze wenscli. Voorts ontvingen wij nog van de fa Wee nenk en Snel de „Ons Insulinde"-kalendev. Deze firma. aangemcedigd door het suc- ces met den „Ons Eigen Landl'-kalender zijn er toe over gegaan om ook een kalender van Nederlandsch-Oost-Indie uit te geven, in de verwachting dat deze evenveel belangstelling zal mogen ondervinden en ons wat vertrouw- der zal maken met onze Kolonien, die than? voor velen nog een nes'o'en boek vormen Behalve uit eigen foto-archief werd een oreep gedaan in de talrijke foio^rafi^ch? her- 'n'wr'noen van wii1en den ge7 enen Indie- kenner H- H. Van Kol, en zonder twiifel is door een en ander een geheel ontstaan, dat het schoone Insulinde met zijn weelderigen plantengrcei, beroemde bouwkunst, schilder- achtige kleederdracht en vele andere merk- waardigheden in details weergeeft. De firma denkt deze reeds gedurende vele jaren te ver- volgen om zocdoende een pendant van de steeds voor oogen kan hebben door de beel- steeds voor oogen kunt hebben door de beel den te verzamelen in een daarvoor bestemd album. De Uitgevers fa. D. Mijs te Tiel geeft een duidelijken dagkalender uit, getiield „Voor verstand en hart". Behalve de tijden van op- en ondergang van zon en maan, geeft deze kalender iederen dag een spreuk, die opvoedend wil werken. Deels voor de groot-afnemers in Neder land, doch hoofdzakelijk voor haar afnemers in Nederlandsch-Indie, bestemde de firma J. C. Boldoot, eaux de cologne fabrikante te Amsterdam, een allersmakelijkst uitgevoerde 3 maandelijkschen kalender, gedrukt bij de N. V. Teuling's Grafische Kunstinrichting. Benrard van Vlijmen teekende hiervoor vier fleurige vlotte sport-snapshots, die he+ bijzonder goed doen. De clienten zullen dezen kalender met vreugde ontvangen, om er een n> plaatsje voor in te ruimen. De firma van den Bergh heeft ter reclam voor haar margarineproduct Blue Band op het schild van haren kalender het bekende Blue-Band-meisje de wereld ingestuurd. Deze frissche verschijning zal zeker tot de populariteit bijdragen. Het is een maandkalender. Van de N. V. Wernink's tennisvloeren te Leiden ontvingen wij een maandkalender met een in kleurendruk uitgevoerd beeld van een zonnige tennisbaan van gemalen baksteen. Deze kalender is smaakvol verzorgd. De Stoomververij er. Chemische Wasscherij „De Regenbocg" te Tilbnrg zond ons een aardig maandelijksch kalendertje met als beeld een reproductie van een binnenhuisje van Pieter de Hoogh. Onze stadgenoot, de heer A. Slagt, zadel- maker, enz., Toornburg, alhier, deed ons toekomen een tweetal maandkalenders, waar van een onder den titel „Moc< Nederland" met fraaie koperdruk-reproducties van de meest schilderachtige plekjes uic ons Vader- land. Deze kalender zal zeker door velen voor de hpiskamer worden begeerd. De andere her- innert door een paardekop in kleurendruk aan het bedrijf van den heer Slagt. Voor Sluis' Ochtendvoer wordt door een practische kalender ook nu weer reclame ge maakt. Ieder maandblad geeft de afbeelding van eenige ffaaie vogelsoorten en op de achterzi'de wordt allerlei wetenswaardigs omtrent uiterliik, voedering en algemeene be- handeling gemeld. Een fraaie kalender voor pluimvee-liefheb- bers. Hij is gratis verkrijgbaar voor de clientele bij de winkeliers tegen inlevering van de kaar- tjes, die zich aan of in de Pluimvee- en Vo- gelvoederverpakkingen bevinden. De k. V. S. te Rotterdam zond ons twee aardige jaarkalenders, waarvan een in kleu rendruk uitr c voerd hs-t Laantje te Middclhar- nis van Meindert Hobbema weergeeft. De ka- lenders zijn zeer overzichtelijk. Van de Levensverzekering Maatschappij „Noord-Brabant" te Waalwijk ontvingen we een op smaakvolle wijze met een aangenaam aandoende kleurenverdeeling verzorgden ka lender. Kasper Hiddink's Wijnhandel schenkt zijn clientele een dag-kalender met een duideiijk blok en keurig schild, waarop voorkomt een reproductie van een schilderij van G. van Urk, getiteld „Op de Veluwe". De heer J Brauneck, Volkslederhandel, Ridderstraat, alhier, geeft aan zijn klanten een maand-kalender-brievenhanger. 1396S 14069 14153 14171 14174 14187 14293 14398 14417 14487 14488 14526 14567 14599 14759 14799 14884 14888 14889 14928 14987 14994 15031 15142 15169 15231 15290 15295 15317 15358 15497 15569 15602 15730 15757 1590S 15943 15995 16025 16156 16220 16250 16287 16372 16443 16467 16470 16472 16522 16537 16580 16622 16638 16647 16692 16707 16817 16900 16901 17062 17066 17153 17159 17176 17177 17180 17188 17309 17318 17350 17410 17496 17545 17587 17618 17640 17672 17676 17712 17797 17812 17947 17960 17961 17962 18015 18031 18048 18061 18077 18102 18104 18117 18130 18166 18195 18224 18277 18266 18343 18368 18392 18430 18541 18628 18634 18708 18755 18777 18782 18919 18966 18969 19008 19055 19071 19085 19273 19323 19335 19435 19462 19588 19609 19841 19845 19993 20038 2C077 20079 20133 20240 20250 20263 20323 20439 20467 20493 20536 20562 20566 20601 20686 20710 "0719 20753 20758 20781 20S05 20875 ""891 klasse, Iste lijst. No. 1566 moet zijn 440ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 22 December. 3de klasse 2de lijst. Prijzen van 45,- 10 22 53 68 73 94 146 204 266 332 396 433 447 465 571 610 641 664 687 754 756 845 999 1009 1058 1068 1155 1161 1290 1293 1298 1304 1338 1361 1388 1415 1450 1457 1462 1482 1530 1546 1569 1773 1776 1837 1894 1952 2206 2022 2041 2111 2117 2161 2173 2256 2360 2392 2417 2450 2485 2542 2563 2584 2588 2649 2687 2754 2788 2848 '2872 2880 2886 2959 2966 3012 3118 3189 3195 3313 3395 3400 3421 3452 34-88 3521 3527 3560 3561 3601 3651 3683 3710 3749 3862 3907 3932 4002 4031 4072 4144 4153 4178 4346 4392 4417 4526 4564 4610 4618 4684 4722 4730 4763 4766 4786 4850 4857 4864 4871 4892 4907 4936 4942 5094 5108 5123 5139 5260 5268 5301 5305 5348 5483 5499 5552 5603 5630 5654 5733 5816 5823 5864 5872 5977 6031 6053 6070 6074 6130 6224 6227 6251 6252 6317 6385 6402 6409 6432 6470 6602 6661 6698 6735 6821 6822 6859 6860 6898 6913 7077 7082 7096 7122 7147 7161 7203 7351 7355 7368 7458 7507 7508 7612 7687 7724 7726 7773 7866 7894 7909 7936 7944 7986 8026 8072 8087 8127 8156 8246 8277 8369 8443 8485 8502 8539 8553 8609 8610 8619 8700 8710 8891 8903 9002 9017 9057 9061 9062 9106 9150 9327 9339 9370 9373 9390 9446 9457 9464 9520 9556 9606 9632 9707 9714 9736 9785 9855 9889 9906 9918 9962 9972 9989 9997 10035 10048 10153 10234 10250 10257 10294 10312 10364 10421 10422 10430 10443 10500 10523 10554 10625 10645 10668 10680 10759 10769 10900 10902 10958 10996 11005 11038 11039 11081 11090 11116 11164 11210 11327 11329 11349 11367 11375 11425 11500 11538 11557 11613 11632 11690 11741 11852" 11865 11873 11874 11878 11932 11961 12066 12092 12123 12182 12205 12208 12230 12301 12331 12350 12438 12446 12476 12583 12603 12708 12816 12825 12893 12930 12996, 13084 13172 13178 13181 1TJ03 13355 13369 13417 13447 13457 13476 13543 13732 13782 13792 13881 Inwrijven met' bijt niet, doch verz&cht Froyinciaal i\ienws UIT OUDE N1EDORP. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd tot noiabel de heer C. Slijboom en tot ouder- ling de heer P. Kooij. Bij de gehouden aanbesteding voor het herstellen van de Oude-Niedorper brug was laagste inschrijver de heer E. van Leeuwen te Zijdewind voor 413.50, aan wien het werk is gegund. UIT OOSTHUIZEN. Vrijdag en Zondag j.l. heeft de Nieuwe Film 2 van de heeren Nordmann en Geuze- broek alhier, in de concertzaal van den heer de Boer alhier gedraaid. Te betreuren was het, dat het weer niet meehielp om het bezoek aan te mcedigen, want, vooral des Zonc'ags, was het al heel slecht. Niettegenst. ande dat, was er flinke belangstelling en ongetwijfeld hebben beide heeren dat ten voile verdiend. Hadden wij onze verwachtingen al hcog ge- spannen, gezien het succes in het vorige jaar met hun lste Nieuwe Film, wij hebben met genoegen kunnen constateeren, dat het werk dezer heeren in alle opzichten uitmuntte. Keurige schetsen zijn gemaakt van allerlei recente gebeurtenissen en van plaatselijke voorvallen, zoowel wat Oosthuizen zelf als de naburige gemeenten betreft, en het herhaalde applaus dat hen te beurt viel, was dubbel en. dwar's verdiend. Vermeld en wij ten slotte nog, dat deze hee ren voor het muzikale gedeelte hadden geen- gageerd den heer Salm van Ocsthuizen en den heer Jonker vrn Broek in Waterland. Ook zij hebben het hu ne bijgedrrgen om deze avonden tot een suc:es te maken. UIT OTERLEEK. Na afloop van de j.l. gehouden godsdienst- oefening is tot notabel gekozen de heer P. Le- vendig, in de vacature-Jb. Wagenaar. Dinsdag 22 December hield de afd. Oterleek-Stcmpetoren van „Staatspensionnee- ring een algemeene vergader.ng tfn huize van den heer A. van Ham. De opkomst was dezen avond schitterend te noemen, dertien leden en vijf bestuursleden waren aanwezig. Voorzitter was dr. Heringa. Een voorstel van het besiuur om voor den te benoemen bode een instructie vast te stel- len, werd met algemeene stemmen aangeno men. De heer de Wit las de bepalingen voor, waarop niemand aanmerking maakte. De bezoldiging voor den bode werd vast- gesteld op 30 per jaar. Benoeming bode uit drie soliicitanten, n.l. S. Volkers, J. Dekker en W. Voogt. Na ge houden stemming en herstemming werd be- ncemd de heer S. Volkers met tien stemmen, tegen acht op den heer J. Dekker. De afgevaardigde naar de Federatieverga- dering, de heer P. Groot, was niet aanwezig, waarom de voorzitter zijn verslag uitbracht. De heer Groot had gemeend te moeten be- danken als bestuurslid van de Federatie. In zijn plaats werd benoemd de heer P. Slot, die de benoeming aannam. Medegedeeld werd, dat de gewone jaarlijk- sche propaganda-avond gehouden zal worden in het begin van Januari; medewerken zal het Symphoniegezelschap uit Schermerhom; ook zal men trachten een spreker te krijgen. Verder deelde de voorzitter mede, dat op 29 Maart de afdeeling 25 jaar bestaat, welk feit eenigszins feestelijk herdacht zal worden. Men hoopt met eigen krachten dezen avond te vullen. Bij der ondvraag vroeg de heer G. Voogt bij wien het jubileum gevierd zal worden. Na gehouden stemming bleek de meerder- heid voor A. van Ham te Oterleek. De heer Dekker gaf te kennen dat hij wenschte te bedanken als bestuurslid, na een zittingsperiode van 12 jaar. De voorzitter zou geen moeite doen om dea Leer Dekker op zijn besluit terug te doen i 'I - a 4 in ffn nacht door het gebruik van Akker's Kloosterbalsem. de wondere balsem die li als -t ware een nieuwe huid zal geven. Beroemd hvtsmiddel bij sehr&le en ge- sprongen buid, winterbanden, wintervoc- ten, kloven, wonden, open plekken, uitslag Per groote pot van 20 gram 50 cent Alom verkrijgbaar. Potten v. 50 gram £1.—en 100 gram £1.75 nog voordecliger!

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 6