DE LANGE DE MORMZ ALCM. VKCTR1X. de „Zilvsren Doe!" wedstrijden ■mm 1. Ajax (A'dam) (3. H.F.G. (Haarlem) 2. Z.V.V. (Z'dam)(4. AlGmarla Victrix PAARD OF MACHINE. Horseman schrijft andermaal in de „Paar- cSenwereld'". In de Berliner Lokal-Anzeiger lezen we het volgende: A.,, k „Naar het paard terug!" 11 We hebben een van de groofste fransport- ondernemers van Berlijn gevraagd, hoe hij 1 over het verdwijnen van de paarden in die stad Berlijn denkt. i* Wat hij ons mededeelde, was meer dan een verrassing. „We keeren weer tot het paard1 terug", zei hij, „nadat we het met de fastauto's hebben geprobeerd en zijn blijven steken. Ja —letterlijk zijn blijven steken; 'onze paarden ihoesten de auto uit den mod- der trekken. Ik had in den loop van de laat- ste vier jaar vier vrachtauto's gekocht; nu zal ik trachten er drie van te verkoopen en mij "daarvoor in de plaats paarden aanschaffen. lOverigens Jcoop ik bijna elke week er paar- i'den bij. Ziet u eens, het paard is voor alle isoort werk te gebruiken; da ar en tegen is de ivrachtauto te zwaar om op weeken, vochtigen (bodem, vooral bij bouwwerkzaamheden. ge- VOETBAL. Over het al of met doorgaan der Alcmaria- TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.7 te Coruna. Laagste barometerstand 737.4 te Saerna. Verwachting (van den avond van 24 De cember tot den avond van 25 December): Krachtige tot matige, tijdelijk afnemende noordwestelijke tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke op- klaring, regen- of sneeuwbuien, aanvankelijk iets zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt hedenmorgen 9.5 mi- nuten aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Wes- ten met ruimenden wind". Sport Deze Hollandsche film, onder leiding van A. Benno te Haarlem opgenomen, geeft op zoo echte wijze het typische Amsterdamsche leven weer, dat men zes acten lang in voile belangstelling het doen en laten van deze Amsterdamsche typen volgt. In 't begin ziet men Hein uit Indie terugkeeren en vijftien jaar later speelt het filmverhaal van Oranje Hein, die dan het eerzame beroep van schoenmaker uitoefent. Thijs, de vischkoop- man, eerst een dronkaard en slecht huisva- der, komt tot inkeer. De vader en moeder zijner vrouw, zoo juist uitgebeeld door Marie v. Westerhoven en Aug. v. d. Hoeck, beleven nog heel wat met hun dochter Dina. Maar Hein en zijn vrouw Aal, (Joh. Elsensohn en Aaf Bouber) leven tusschen al deze families als zuivere Amsterdammers. Een film, die door zijn intrige en humor tot het hart van het volk spreekt. Maurits de Vries speelt als Thijs uitstekend. De film zal geexpliceerd worden en met zang worden begeleid door de beide artis- ten. Mevr. Marie Nagel en Henri Oostra, die 5'de vrachtauto natuurlijk een voordeel. Alles te zamen, vertelde hij verder, kan ik u mededeelen, dat bijna alle Berlijnsche brou- werijen, evenals de zuivelfabrieken en de ge- jmeentereiniging (vuilafvoer) van Berlijn voor 'het grootste deel weer tot het paard zijn te- (ruggekeerd." Onze zegsman Het ons ook Amenkaansche Vakbladen zien, waarin stond: ..Gentlemen, the horse is coming back!" (Heeren, het Vpaard keert terug). I EXTRA ONDERSTEUNING AAN WERKELOOZEN. L B. en W. van Leiden schrijven aan den raad: De in uwe vergadering van 21 dezer aan- genomen motie van den heer Heemskerk, lui- „De raad spreekt de wenschelijkheid uit dat aan gehuwden en kostwinners en alleen- staande personen, zoowel door het B. A., als door de Crisiscommissie ondersteund, eene extra-ondersteuning in de Kerstweek worde verleend tot ten hoogste 25 pCt. dei gewone uitkeeringen," heeft in ons college een punt van overweging uitgemaakt. Bij die overweging kwamen wij tot de con- clusie, dat het, nu de motie met zoo groote meerderheid (24 tegen 7 s-temmen) is aange- nomen, aanbeveling verdiende, zoo eenigszins mogelijk, aan den daarin uitgesproken wensch gevolg te geven. Intusschen is het met het oog op den nog beschikbaren tijd voor de Kerstdagen />bso- luut onmogelijk eene uitkeering naar behoefte te doen plaats hebben, zooals blijkens de Woorden „tot ten hoogste 25 pCtde bedoe- ling van den voorsteller schijnt te zijn. Een onderzoek naar de behoefte kan niet meer worden ingesteld en aan alle in de motie ge- noemde personen zal dus noodzakelijker ijs een toeslag van 25 pCt. op de gewone uitkee ringen worden verstrekt. Voor een massa e uitkeering komt echter geen post op de begrooting voor, waaruit de daarvoor vereischte gelden ten bedrage van 2000 a 2500 door ons college kunnen worden betaald. Deze gelden -dienen derhalve bij speciaal raadsbesluit te worden toege- staan. Ingevolge artikel 213 der Gemeente- wet kan uwe vergadering dan tevens beslui- ten, dat de uitgaaf zal plaats hebben zonder voorafgaande machtiging van Gedeputeerde Staten. Op deze machtiging kan toch uit den aard der zaak niet worden gewacht, aange- zien alsdan de uitkeering niet meer in de Kerstweek zou kunnen geschieden. Wij ^even uwe vergadering mitsdien in overweging: a. door vaststelling van den hierbij over- gelegden begrootingsstaat een bedrag van 2500 te onzer beschikking te stellen voor het verleenen van een extra onderste'uning van 25 pCt. op de gewone uitkeeringen in de Kerstweek aan gehuwden, kostwinners en al- leen staande personen, die hetzij door het Burgerlijk Armhestuur, hetzij door de crisis commissie worden ondersteund, en dat be drag van 2500 te yinden door afschrijving van den post „onvoorziene uitgaven". b. te besluiten, dat de sub a bedoelde uit- gave zal plaats hebben zonder voorafgaande machtiging van Gedeputeerde Staten, aange- zien het wachten op die machtiging eene tijdi- ge uitkeering onmogelijk zou maken. Bij aanneming van dit voorstel zullen wij het Burgerlijk Armbestuur verzoeken, wel ha ze medewerking te willen verleenen aan de uitvoering voorzooveel de door dat bestuur ondersteunde personen betreft. In verband met dit voorstel is de gemeente raad tegen morgen bijeengeroepen. 9E VOORBEREIDENDE CONFERF.N- 'TIE VOOR DE VERMINDERING EN BEPERKING DER BEWAPENINGEN- De heer van Embden, lid van de Eerste Kamer, heeft aan den minister van financien voorzitter van den Raad van ministers, in zake de tot Nederland gerichte uitnoodig'ing tot deelneming aan de voorbereidende confe rentie voor de vermindering en beperking der bewapeningen, de volge'nde vragen ire steld 1. Is de regeering bereid, aan de ledtn der Staten-Generaal en aan de pers zoo spoedi® mogelijk een afdruk te verstrekken van de tot Nederland gerichte uitnoodiging - (met bijbe hoorende stukken, als: reglement van orde, programma, vraagpunten e.d.) tot deelne ming aan de voorbereidende conference voor de vermindering en beperking der bewapenin gen? 2. Is de regeering van meening, dat aan de te benoemen afvaardiging een instructie inoet worden gegeven aangaande de hoofdge dachten, die haar, zoowel uit nationaal al internationaal oogpunt, bij het uitbrengen van haar adviezen te leiden hebben? 3. Zoo ja, is de regeering bereid, het ont- werp voor zulk een instructie spoedig te pu- bliceeren? 4. Is de regeering niet van meening, dat definitieve besluiten ten deze zoo lang moge lijk moeten worden uitgesteld, opdat, indien mogelijk, vermede worde, dat een aangelegen heid van zulk een gewicht geprejudicieerd zou worden door demissionnaire bewindslieden? melden. Het terein is zeer slecht en men kan (jjt yele weken in Amsterdam met het groot- het water niet wegkrijgen. Alles zal nog ge probeerd worden, maar veel hoop op een suc- cesvol voetbaltournooi is er niet. 't Zou jam mer zijn als de wedstrijden niet kon den door gaan maar tegen die elementen staat men imachteloos. We zullen echter nog maar het beste hopen. op 26 en Dec. a.s. DEELNEMENDE VEREENIGINGEN 26 Dec. aanvang 1 uur. 27 Dee. V[2 uur (gecostumeerde wedstrijd). Toegang len rang en tribunes, uitsluitend 2en iugaDg Nieuwpoortslaan. Leden Supportersvereen. op vertoon van diploma op len en 2en-rang 50 pCt. reductie. SEIZOENKAARTEN NIET GELDIG. Marktberichten HO'ORN, 24. Dec. Op de kaasmarkt wa- ren aanvoer en prijzen heden als volgt: 9 stapels kleine fabrieks-kaas 51, twee sta- pels kleine boerenkaas f 49, twee stapels far brieks-commissiekaas 49, twee stapels mid1- delbare kaas 52, totaal 15 stapels, wegen- de 13117 kilo. Handel goed. SCHAGEN, 24 Dec. Op de bede® gehou- den weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 8 Paardeh 150 tot 300; 5 Geldekoeien (mag.) 200 tot 300; 11 Geldekoeien (vette) 300 tot 425; 15 Kalfkoeien /300 tot 400; 5 Vaarzen 180 tot 250; 832 Graskalveren 80; 7 Nuchtere kalveren /13 tot 25; 29 Schapen (vette) 40 tot /47.50; 352 Overbouders 30 tot 38; 2 Bokken en Geiten 10 tot f 12; 29 Varkens (vette) per Kg. 0.88 tot 0.92; 93 Biggen 16 tot S 26; 21 Konijnen 0.50 tot 3; 96 Kip- pen 1.50 tot f 2.50; 86 Kg. Boter 1.80 tot f 1.90; 5473 st. Kipeieren 9 tot /11.60; 17 Eendeieren 8.50. NOORDSCHARWOUDE, 23 Dec. 1500 K.G. Uien: Uien 6.10—/ 6.40, Grove Uien 6.30--/ 6.60, 37400 K.G. Roode kool 3.10, Doorschot 2.105.40 15800 K.G. Gele kool 2.90—/ 5, Door schot 2.26—/ 5.50, 70800 KiG. D. witte 2.604.70, Doorschot 2.40, alles per 100 K.G. ste succes deden. Het zal ook hier in Alk- maar film en artisten zeker niet aan succes ontbreken. Een beste film voor de feest- dagen. Victoria Theater. De Verloren Wereld. Deze hoogst interessante film is vervaar- diigd naar het bekende boek van Conani Doyle, den man der Sherlock Holmes verhalen. Professor Challenger kooit in Londeu te rug van een reis in de binnenlandeu- van Zuid-Amerika en vertelt, dat hij daar nog voorwereldlijke dieren heeft gevonden, zooals de brontosaurus, de isosaurus e. a., clie men reeds duizenden jaren verdiwenen dacht. Niemand wil hem gelooven. De pers lacht hem uit. Dit maakt den professor woedend, wat elke journalist, die hem komt intervie- wen aan den lijve ondervindt .Ed. Malone, een jong verslaggever, die slechts de lief de van zijn aangebedene kan winnen, als hij iets groots verricht, waagt alles, zelfs om met den professor en nog eenige andere heeren .opnieuw naar Zuid-Amerika te trekken en te constateeren dat Challenger niet gelogen heeft. De avonturen in het land der voorwe reldlijke dieren worden daarna op schitteren- de wijze in beeld gebracht. Met verbazing vraagt men zic'h af hoe men er in geslaagd is tafr-eelen uit den oertijd te doen herleven. Dat is en blijft hef-geheim der filmtechnie'k, maar buitergewoon is het. De expeditie slaagt er zelfs in een brontosaurus mee naar London te nemen. Het dier weet aldaar te ontsnappen en sticht de grootst mogelijke verwarring om ten slotte den dood te vinden in de Theems. Malone, die de lieftallige Paula der expeditie verre verkiest troven zijn eerste liefe, kan met een gerust hart Paula trouwen want Gladys heeft zich reeds getropst met een ander. Wallace Beery is in deze fantasie prachtlg als de professor. Lloyd Hughes en Bessie Love zeer sympathiek als Malone en Paula. Deze wondere film 'Verdient inderdaael ieders belangstelling en wij twijifelen niet of de komende feestdagen zullen uitverkochte zaien van de avonturen in Zuid-Amerika ge- tuige zijn. Bioscopcn. Cinema Americain. De Vier Rullers der Openbaring. Dit inderdaad geweldige filmwerk is dan thans ook in Alkmaar te bewonderen en door de directie van de C- A. voor de feestdagen en daarna gereserveerd. Schitterend is het spel, pracntig zijn de opnamen en vooral de groote vernietigende invloed van den oorlog is op overtuigende wijze in beeld gebracht. Eerst ziet men hoe in rrankrijk en Duitsch- land zich families vestigen, afkomstig uit Ar- gentinie, afsiammelingen van een der rijkste veebezitters aldaar. Diens eene dochter was n.l. getrouwd met een Duitscher, de andere met den Franschman Marcelo Desnoyers Een zoon van den laatsten is Julio, gespeelc! dcor Rudolf Valentino. Als uitstekende tango- danser ziet men hem eerst in Buenos Ayres, later in Parijs. Daar maakt hij kennis met den senator Laurier en diens charmante vrouw. Deze laatste en Julio voelen zich sterk tot elkaar aangetrokken. Dan breekt de oor log uit. De vier Ruiters uit Johannes' Open- baring: Overwinning, Oorlog, Honger en Dood, trekken over de aarde, met de vreese lijke gevolgen van dien Laurier wordt blind in den oorlog. Zijn vrouw als verpleegster naar het front getrok- ken vindt hem daar. Julio besluit ten slotte ook dienst te nemen. Zijn vaders kasteel aan de Marne wordt verwoest. Neven ontmoeten elkaar als vijanden bij de loopgraven, Qen ontploffing maakt aan beider leven een einde Als geheel een boeiend filmwerk. Valentino als Julio, Alice Terry als Mevr. Laurier en John Sainpolis als de oude Desnoyers dienen vooral gencemd om hun uitmuntend spel. Ook de rol van Laurier werd zeer goed vertolkt. Aan belangstelling zal het de Vier Ruiters zeker niet ontbreken. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Oranje-Hein. Reeds een week lang heeft de door den heer J. Efde (bedrijfsleider van A. B. T.) be- dachte en uitgevoerde lichtreclame ,er de aan- dacht op gevestigd dat de film „Oranje- Hein" op komst was. Thans is dit Hollandsch film product gear- riveerd en zal morecnavond voor het eerst vertoond worden. ALKMAAR. OREDREYOi aan Handel, Industrie, Landbouw. INGASSO's op Binnen- en Buifenland. ADMINISTRATIE en beheer van vermogens. KLyiSINRlCHTR^G, Safeloketten en berging van koffers, valiezen. EFFEGTEM, Coupons. OEFOSSYG's op langen en kprten termijn. Ntadsriioiiws. KERSTGAVE VOOR WERKLOOZEN EN BEDEELDEN. Heden nog met dank aan de gcvers de vo!- gende bijdragen ontvangen: A. K. P Vorige verantwoording Totaal Wij sluiten hierbij deze danken hartelijk alien die bijgedragen. GIFT VOOR HET CENTRAAL NEUTRAAL ZIEICENHUIS. Wij ontvingen van een belangstellend s,tad- genoote een bedrag van 20, een kcrstgave die bestemd is voor de sjichting van een neu- traal ziekenhuis hier ter stede. RADIO-HOEKJE. Het „radio-hoekje" kon ditmaal wegens zijn uitgebreidheid niet. op zijn gewone plaats gezet worden. Men zal het thans aan- treffen op de eerste pagina van het derde blad. AANBESTEDING. Het bouwen van een.openbare lagere school met gymnastieklokaal te AJkmanr Rochda le") is opgedragen aan de firma R. K. Kop- oen en Zoon, alhier, KERSTKLOKKEN. - -n Tusschen 8 en 9 uur zal door den heer W. J. Crefeld, stadsklokkenist, een Kerstpro- gramma uitgevoerd worden vanaf den Waag- toren. OPBRENOST COLLECTE. De kerstpot-coUecte van het Leger des Heils heeft 152.61 opgebracht. FAILLISSEMENTEN. Hedten werden failliet veiklaard: F. de Heer Kloots, bouwood-ernemer, Komlaan, Bergen, N.-H. R.-C. Mr. Dr. N. Muller. Cur. Mr. P. Langeveld. J. Sdhagen, aannemer te Twisk. R. C. Mr. A. M. Ledeboer. Cur. Mr. H. P. M. Kraak- man. J. A. Barhorst koopman in ijzerwaren, Midden Eierlan-d Texel. R. C. Mr. Dr. N. Muilkr. Cup. Mr. D. Sluis. PRIJZEN BEHAALD. De heer Theo H. van Gijzen, alhier, be- haalde met zijn sierduiven op de nationale pluimveetentoonstelling te Zaandam 9 eerste, 6 tweede en 11 eereprijzen en op een zelfde tentoons telling te Boxtel met 38 inzendingen 22 eerste, 5 tweede, 5 derde en 19 eereprijzen en tevens nog 2 bekers. Een mooi succes voor dezen bekenden dui- venliefhebber. WELDADIGHEIDSZEGELS. Bezoek aan de Buitengemeenten. Men schrijft ons: De boerenjongentjes -die Maandag- en Dinsdagmorgen uit school kwamen keken met groote oogen de auto na die met bonte platen beplakt door hun dorp reed en stilhield voor de burgemeesterswoning. Zij zagen dat ieder uitgenoodigd werd Wel- dadigheidszegels voor het kind te koopen en zij zullen wel niet begrepen hebben wat daar- mee bedoeld werd. Erger evenwel was 'f dat ook enkele burge- meestersvrouwen, en zelfs een burgervader het niet begreep of wilde begrijpen. Zij ont vingen de afgevaardigden van het Alk maarsch Comite op de mat en weigerden bot- weg elke medewerking. Tot eer der burge- meesters echter moet gezegd worden, dat deze onheusche handelwijze tot de uitzonderingen behoorde. Bergen begon met het goede voor- beeld te geven een flink aantal postzegels in te slaan, een voorbeeld dat door velen ge volgd werd, zoodat voor ruim 500 aan ze- gels in de omliggende gemeenten geplaatst werd. Het zou te veel zijn alien die medewer king verleenden op te sommen. Zij staan bij het Alkmaarsche Comite in dankbare herinne- ring. Ook is het hier de plaats een enke! woord van groote erkentelijkheid te wijden aan de firma Dam, die beide dagen geheel be- langeloos een auto met chauffeur afstond, ondanks het meer dan slechte weer. VERKOOP WELDADIGHEIDSZEGELS VOOR HET KIND. De lijst der winkeliers, die zich met den verkoop der Weldadigheidszegels belast heb ben is uitgebreid met de volgende adressen Firma Zwaan, boekhandel, Nieuwesloot. Firma K. ter Burg, Boekhandel, Koorstraat 1. Dames Bibo, boekhandel Laat 186- Firma Nederkoorn, Boekhandel Schoutenstraat 11 Firma Van der Meulen, boekhandel Lange- straat 21. Firma Bos, Bedrijfs en Werkmans- kleeding, Verdronkenoord 107. Firma H Haytema, kruidenier, Langestraat 107. Fir- ma" Koeman, kruidenier Zeglis. Firma C Wijn, bakker Zeglis 7. Firma P. Kuijs, krui denier Baanpad 36. De heer Stadegaard. aanspreker. Baansingel 22. Firma C. Laas. bakker, Hofstraat 9. Firma C. de Bakker, aan nemer en kruidenier, Nieuwlandersingel 4. LIGHT OP Hedenavond1 voor rijwielen en motorrijtui gen te 4.18 uur licht op. Voor rij- en andere yoertuigen een half uur later. DE VERLOTING TEN BATE VAN DE ISRAELITISCHE BEGRAAFPLAATS. In de etalage van den beer L. Trijbetz, Langestraat alhier, staat de hoofdprijs, een salonameublement met dresoir, geexposee.'-d van de verl-oting, die ten bate van de Israe- lietische Begraaiplaats georganiseerd wordt. Zooals men weet leed deze begraafplaats, door vern-ieling van de voetballende jeu-gd, clermate, dat voor herste-llingen berangrij-ke uitgaven noodig bleken. Hetgeen door de kleine Israelietisch-e ge meente te dekken viel,was zoo h-oog dat naast de belangrijke offers een vexl-oting noodzake- lijk bleek. Ieder weldenkende staat oowillekeurig sympathiek tegenover den eerbied, die door de Israelieten-voor.hun dood-en wordt betoond en zal zeker juist daarom den verkoop van de loten helpen bevorderen. De loten zijn a 1 per stuk verkrijgbaar gesteld. VOKZOS. De Alkmaarsche H. B. S. Vereeniging Vo-kzos, gaf gisteravond in de groote zaal der Harmonie, een Kerstbal, dat uitstekend ge slaagd mag heeten. De v-ersieri-r.g der zaal was van -dien hard, dat wel de g-ewenschte en zoo prettige kerststemming aanwezig was De talrijke danslustigen hebben den geheelen avond volop kunnen genieten en het bleek een uitstekend idee van- Vokzos geweest ter eere van het Kerstfeest zoo'n feestavond te orga- niseeren. „VOLKSONDERWIJS". De afd. Alkmaar van „Volksonderwijs: f 4.50 hield 21 December haar jaarvergadering. Uit f 366.25. het jaarverslag bleek, dat het ledenaantal ge stegen is tot i 82. In het bestuur werden de heeren Evers (seer.), Kooij en Roet herkozen, Door den heer Kooij wercl a-ls afgevaar digde een uitvo-erig verslag uitgebracht van de in October gehouden algemeene vergad- ring. Verder werd benoemd een propaganda commissie van drie leden, welke commissie speciaal belast is met de propaganda onder de niet-leden. In deze commissie nam zitting mevr. Jor ritsma-Sjoers, De andere twee leden zullen nader worden aangezocht. Tevens werd benc-emd een commissie var drie personen voor de Voiksonderwijs-col lecte, bestaande uit mevr. Jorritsma-Sjoers en de heeren Velleman en Holtes. CONCERT „HET WAPEN VAN HAARLEM". In een advertentie kondigt de heer N. Kers sens, de onderr.emer van hote1 „Het Wapen van Haarlem", Hofplein, aan, dat gedurende 2 de Kerstdagen in zijn zaak de Schiefers lazz- 2.50. 2.—. 370.75 inschrijving en daaraan hebben oand zal concerteeren. Medewerking wordt door den heer Sewing, den humoristisehen „loudspeaker" van de G.A.M.I.T. De entree is vrij. Men raadplege verder de bovengenoemde annonce. HEROPENING „CONCORDIA". Met de kermis i de danszaal „Concordia" aan de Laat een g*oot succes gebleken. Daar na is aan het gebouw een andere bestemming gegeven, doch thans is het weer in een dans- huis herschapen. Reeds hedenavond zal er naar in de advertentie in dit blad medege deeld wordt gedanst kunnen worden. Een groote Amerikaansch grenenvloer van 138 M2. opervlakte leent zich bijzonder voor let beoogde doel. Een enorm aantal electri- sche hang- en wand lampen met keurige kappen bekleed, (deze installatie is aange- bracht door den heer Genefaas) verspreiden een aangenaam licht. Een practische cassa en een ruime garde- robe zijn nabij de entree geplaatst. Achter in de zaal geeft een deur toegang tot de Ridderstraat. Naast deze deur treft men de ingangen naar de sanitaire inrich- ting (geleverd door den heer H. Kooiman). Aparte urinoirs en W. C.'s voldoen aan alle te stellen eischen. Het ruime buffet en de open ruimte om den dansvloer, waarop stoelen geplaatst zijn, ver- hoogen de doelmatigheid der inrichting. Een groot orchestrion is in den rechter-ach- terhoek geplaatst en zal ongetwijfeld bij het dansen zeer voldoen. Door den aannemer den heer Bot en den schilder den heer Brasser, is hard ggwerkt om de inrichting op den gestelden tijd klaar te krijgen. 1 Danslustigen verwijzen wij naar de adver tentie in dit nummer, waarin mededeelingen gedaan worden omtrent de Kerstmatinee's. Wij wijzen er nog op dat de Jazzband Harry, die tijdens de kermisweek medewer king verleende met groot succes ook weer optreedt. KERSTFEESTVIERING AAN DEN OMVAL. Men schrijft ons: Woensdag 23 December, des avoncls 6JJ uur, werd in het cafe van den heer Boersen het Kerstfeest gevierd met de kinderen van de ZcndagJschool der afd. Alkmaar voor In- wendige Zending. Precies op tijd werd1 deze feestelijke bijeen- komt geopendde zaal was geheel gevuld met kinderen, ouders en vele belangstellende Vrienden van de Zending. Het samenzijn werd geopend door ge- mcenschappelijk te zingen: „Daar ruischt langs de wolken een liefiijke naam", waarna de leider voorging in het gebed. Daarna sprak de heer J. M. Voorbrood uit Haarlem van het Kind in de Kribbe, van de Engelen- boodschap aan de herders en van de Enge- lenzang aan den hemel, maar ook van de groote liefde Gods voor't verlorene, en groot en klein luisterden met gespannen aandacht. De vragen, die aan de ldnderen werden ge steld, werden door hen zeer goed beant- woord, tc-rwijl.ook door hen eenige malen op keurige wijze Kerstliederen werden gezon- gen onder leiding van mej. Broks. Ondertusschen werden del ichten gedoofd en de Kerslboom met zijn veelkleurige lichtjes ontstoken. Toen steeg de vreugde der kinde ren ten top en werd nog eens gemeenschap- pelijk de Engelerizang gezongen en werd groot en klein getracteerd op koekjes-, sinaas- appelen enz., terwijl bij het eindigen van 'het feest ieder kind van de Zondagsschool een cadeau ontving, als herinnering aan het Kerstfeest. Verder werd door mej. C. E. v. d. Ende op de haar eigene vriendelijke wijze een verhaal verteld, getiteld: „Onder getrouwen", waar- naar de kinderen en ook de ouderen aandach- tig luisterden. Daarna werd door de dames Broks en Pic ket nog een lied gezongen en werden de pakjes aan de kinderen uitgedeeld en eindig- de het Kerstfeest. DAMES- EN KINDERZANGVER- EENIGING G. C. BUNK. Over twee onzer stadgenooten vinden wij in de N. R. Crt. onder boven staand opschrift het volgende waardceren-de artikeltje: Deze vereeniging, die geregeld in Decem ber en Januari een uitvoering geeft, heeft dit keer de keuze laten vallen op een oorspronke- lijk Nederlandsch werkje: Prins Pauweveer, van de schrijfster voor kinderen, D. A. Cra mer- -Schaap, met muziek van Jac. Jansen, e'en jong componist, van wien reeds eenige werken ten gehoore gebracht zijn. Het is een aardig geheel; de tekst van mevr. Cramer vloeit zoo natuurlijk mogelijk, is vrij gehouden van de sentimentaliteit, welke gewoonlijk de teksteri van operetten voor kinderen ontsicrt, en geeft weer eens wat anders dan de laiigzainerhand wat. afge- zaagd geraakt gesehiedenissen van feeen en kabouters. Jansen heeft voor frissche, dege- lijke muziek gezorgd, netjes voor een klein or- kest gemstrumenteerd. Er is dus reden, een aardige yertooning te wachten, voor een goed doel, n.l. fen bate van de Afd. Rottcidam van de Vereeniging tot cpvoeding van halfverweesde, verwaar- loosde en verlaten kinciorrn in het huisgezin. fK A A

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 2