DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ondej%arsa¥ind. dondekdag No. 307 Houderd zeren en twintiefste Jaarjransr 1925 WEUWJAAR. 31 DECEMBER Bit rnimmer bestaat nit 5 bladen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesf dagen, uRgegeven. Abonncmentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewfjjsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlEN: Per regel f 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrofmte. Brievcn franco aan de. N.V. Boek. en Handelsdrnkkerij v/h HERM& CO&T£R& ZOOM* Voordam C 9. De Alkmaanscbe Courant seal VrijdagawoncS I Januari NIET VERSCHIJNEN. De iioectie. Directenr: O, jfcL KRAK*, Telef.nr. Adminlstrafie 3. 5^ Telefoonnr. Redacfie Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. BMHtuaeHMU. hhmhwbbw msamm De Tijd is eindeloos, hij is als een onaf- zienbare keten, waarvaa alle schakcls gelijk zijn. Die keten glijdt langs cms keen met nimmer onderbroken regelmaat. Uren, dagen, maanden, jaren komen ons iegemoet, gaan over ons been en verdwijnea weer achter ons. En dat alles omvat het leveu van millioenen soorten en geslachten. In het grijs verleden, in wetenschappelijk onbekenden vorm, is de mensch ontstaan en in den loop van tieriduizenden jaren tot steeds hooger geestelijke en lichamelijke ontwikke- ling gekomen. Alle geslachten hebben zich bij bodemvoed- sel en temperatuur van hun ijjd aangepast en Jangzaam en geleidelijk is uit die eihdelooze rij van opeenvolgende generaties de mensch van onzen tijd geboren. De menschen van onzen tijd overzien hun kleine wereld en wanen zich net belangrijkste geslacht, dat ooit geleefd heeit. Z cover zij het verleden overzien kunrten en dat is maar enkele duizenden jaren hebben uitvindingen, toepassing van natuur- krachten en verbeterde tecnniek allei ei scheppingen, deep outstsaii'dic het .leven ver* eenvoudigen. Stoom en electriciteit vergemaRKehjken m- allerlei-vermen ons dagclijksch leven, wij va- rea, rijden en vliegen, wij hebben instrumen- ten bedacht die een zuivere ge.uidsoverbren- ging uit verre werelckieelen mogelijk maken. Dat alles constateeren wij met groote vol- doening, maar wij. mogep uiet vergeten, dat elk vorig geslacht zich eveneens op het top- punt van ontwikkeling en beschaving gedacnt lieett en 00k hoe zij, die na ons komen, veel meer dan wij van belangrijke ontdekkingen zuilen profiteeren. Het is vanzeltsprekend, dat ieder volgend geslacht op hooger beschavingspei! komt, omdat het profiteert van de ontwikkeling. van een daaraan voorafgegane gefteratie. Maar wij gevoelen heel wel, dat al die ken- nis, die meerdere wetenschappelijke ontwikke ling, ten s.ote bijzaak is, dat menschenge- slachten elkander niet door alle eeuwen heen opvolgen met het uitslultend dcel steeds meer de verborgen scha-tten van kennis en weten- scliap te ontdekken. De mensch heeft nog een andere taak. Hij heeit bij zijn geooorte nLt alleen gaven van hoofd, maar 00k van hart meegekregen en ieder mensch heeft dagelijks den strijcl tusschen zelfzucht en naastenliefde uit te vechten. Wanneer een groote gebfiurtenis als de we- reldoorlog niet alleen tot gevolg heeft, dat nxaatregelen tegen herhaling worden gelrof- fen, maar ook, dat men algemeen van aisci... >.v van den onteerenden strijd van mensch re- gen mensch doordrongen wordt, dan is die oorlog het tegenwoordige geslacht en alle volgende ten zegen, dan zal het menschdom in zijn geheel weer op hooger beschavingspei! zijn gekomen. Maar de mensch alleen is bij zijn geboortc niet beter of slechter dan die van duizenden jaren geleden. Het leven gaat voor hem open, hij profi teert van de beschaving van zijn tijd, 'maar zal op de breede levenszee een eigen weg moeten zoeken. Hij drijft op de gaven van zijn hart en wordt bestuurd door zijn geweten. Zijn gedachten zijn vrij en zoo heeft de niaatschappij hem niet aan wettelijke banden gelegd of hij heeft elken dag de keuze goed of slecht te zijn. Dagelijks wordt hij op de proef gesteid, lean hij kiezen tusschen den breeden, gemak- kelijken weg van egoisme en het smalle, moeilijke pad van opoffering en naastenliefde. Een ander geslacht staat gereed dc plaats van het vorige in te nemen en plotseling maakt de dood een eind aan ons leven en zal ieder rekenschap van zijn gedachten en da- den moeten geven. A'#! De Oudejaarsavond herinnert ons er aan, dat de tijd van ons leven weer met een jaar verkort is. Aan het levensdeeltje dat achter ons hgt kunnen wij niets meer veranderen. Ons geweten zegt ons of wij het goed of slecht besteed hebben en de Oudejaarsavond is ons een waarschuwing, dat wij niet mogen tabnen nog gggiJeJMlBft WL&& misclve- veii. y Ieder mensch heeft maar een heel kort tijds- deeltje voor zijn leven beschikbaar. Op Oudejaarsavond overzien wij het pad dat achter ons ligt met groote nauwkeung- heid, maar wij zien niet waar onze levensweg eindigt. Daarom is iedere mijlpaal op dat pad een waarschuwing rekening met het einde te hou- den en, hoe wij 00k gelcefd mogen hebben, den tijd die ons nog rest naar Christus' voor- beeld te gebruiken. Voor ieder onafwendbaar komt de tijd, dat hij zijn werk aan anderen moet oyergeven. Dan wordt ons levensboek afgesloten en zuilen onze goede gedachten en daden tegen de slechte worden afgewogen en zal een hoogere macht over ons toekomstig lot beslis- SCMoge dan elken Oudejaarsavond niet te vergeefs het memento mori weerkiinken. La at ons te alien tijde gereed zijn ons vol vcrtrouwen te onderwerpen aan wat over ons beslist wordt en laat ons in afwachting daarvan zoo leven, dat wij anderen ten voor- Als straks de klok het middernachtelijk uur slaat, is een nieuw levensjaar voor ons aangebroken. Moge een volgende Oudejaarsavond ons innerlijk- rijker en liefdevoller vinden dan wij nu zijn, zoodat het komende jaar geen ver- lorcn 'deeltie van ons korte leven zal bin ken. Kiiitpnlanci. DE CHAOS IN CHINA. Generaal Hsoe Sjoe Tsjang is vermooid. Hij werd gewoonlijk Kleine l lsoe genoemd. Destijds was hij particulier secretaris van Foean Sji joei. het tegenwoordig hootd van het uitvoerend bewind in China en was pas tot eerste minister benoemd. OnlangS maakte hij nog een reis door Europa. Volgens berichten van de spoorweg-politie, wierp~Loe-1si.eng-w0e een bom, toen Hsoe s trein Langfang naderde. Hsoe werd gedood en met hem verscheidene leden van zijn staf. Loe-tsjeng-woe is de zoon van generaal Loe-tsjeng-tsjang, die in 1918 door Hsoe op een diner te Tientsin werd genoodigd en met zijn eigen revolver werd gedood. I ,oe-tsjeng-woe zendt een bericht rond, waarin hij verklaart, dat de beweegreden van zijn daad is, dat hij zijns vaders dood v/ilde wreken. Loe-tsjeng-woe is een neef van Feng- sjoeh-siang. DE CHAOS IN CHINA. Ofschoon de toestand in Mandsjoenje, 'ont staan als gevolg van de overwinning van Tsjang Tso Lin op Kwo Soeng Lin, thans in het midden van de aandacht staat, is 00k de inneming van Tientsin door generaal Feng Joe Hsiang lang niet zonder beteekenis. Volgens den correspondent van de West minster Gazette" te Sjanghai hangt zijn ver- der succes af van de snelheid zijner bewegm- gen en wordt hij nog altijd gesteund met Russisch geld en Russische munitie, doch ontvangt hij zijn grooten steun van de stu- der.ten. De Chineezen mogen, zoo deelt de correspondent mede, Feng persoonlijk met wegens zijn verraad tegenover Woe Pei Foe weshalve het niet waarschijnlijk is, dat hij te Peking de oppermacht zal verwer- ven; wel mag men verwachten, dat, wanneer hij zijn succes doorzet, te Peking een stu- dentenregeenng zal komen onder maarschalk Toean Sji Joe, gesteund door Feng. Verder deelt de correspondent mede, dat de Japanners te Moekden aan Tsjang 1 so Lin toestaan terug te keeren, op voorwaar- den dat hij bepaalde veranderingen brengt in zijn bestuur van de drie Oostelijke provin- cieu, dat ondragelijk moet zijn en waaraan Tsjang het gevaar van zijn uederlaag te wij- ten zou hebben gehad, welke zou zijn verme- den dank zij de hulp van tienduizend Japan ners, -die als Chineezen gekleed bij Tsjangs leger zouden zijn ingelijfd. Ofschoon deze laatste berichten, in verband met de ontstem- ming tegen Japan in heel China, met eenige reserve moeten worden beschouwd, is toch, zoo betoogt de correspondent, het resultaat van den opstand in de gelederen van Tsjangs leger, de versterking van Japans invloed in Mandsjoerije, omdat naar men aanneemt Tsjang voor langen tijd van het Chineesche politieke tooneel verdwijnt. Een ofiicieel bericht uit Kanton meldt, dat een mislukte poging is gedaan om Wang Sjing-wei, den president van de regeering te Kanton, tc vermoorden. In sommige kringen beschouwt men dit als het begin van de anti- Russische reactie. DE OORLOG IN MAROKKO. Het dorp Sefala heeft zijn onderwerping aangeboden. In het geheele lager gelegen ge- bied van den stam der Djebelhobid zijn de be- woners bereid zich te onderwerpen. De „Petit Parisien" meent tc weten dat de president-generaal Steeg, zoodra hij in Ma- rokko terug zal zijn, cen rondreis in het Rif- fijnsch grensgebied zal maken. Anderzijds wordt gemeld dat het antwqord yan Briaiicl aan kapitein Gordon Canning, op diens verzoek om hem te ontvangen, af- wijzend zal luiden. Volgens het „Journal" heeft Briand niet de uitlating der Spaansche regeering afgewacht om Canning door een officieusen bemiddelaar te doen weten dat het hem onmogelijk is het minste contact met hem te houden. RUSLAND EN DE ONTWAPENINGS- VOORBEREIDING. Door de hemiddeling van de Fransche re geering is aan de Sovjetregeering medege- deeld, dat haar afgevaardigden naar de con ference dezelfde diplomatieke onschendbaar- heid zouden genieten als verleend wordt aan alle andere. buitenlandsche vertegenwoordi- gers, die voor aangelegenheden, den Volken- bond betreffende, naar Zwitserland komen. De Sovjetregeering heeft echter, niet bevre- digd door deze verklaring, medegedeeld, dat zij het bezwaarlijk acht de uitnoodigmg van het voorbereidend comite te aanvaarden, aan- gezien die Zwitscrsche regeering geweigerd heeft haar leedwezen uit te spreken over den moord te Lausanne op Worofski, tijdelijk Sov- jetgezant in Rome, die zich in 1923 naar Zwitserland had begeven, ter bijwoning van de vredesonderhandelingen tusschen de geal- lieerden en Turkije. CHAMBERLAIN EN MUSSOLINI! Dinsdagavond had te Rapallo tusschen Mussolini en Chamberlain een onderhoud plaats, waarbij de wenschelijkheid bleek om de samenwerking tusschen beider landen 00k in de toekomst voort te zetten, ten einde de verschillende tegenstrijdige belangen met het oog op het consolideeren van den Europee schen vrede met elkaar in overeenstemming te brengen. Ofschoon er seen bijzondere reden voor ■Mussolini's bezoek in Rapallo was, wordt m officieele Italiaaasche kringen toch een !>e- paalde beteekenis aan de ontmoeting toege- schreven. Ten eerste koesterde Mussolini den natuurlijken wensch zijn opwachting bij Chamberlain te makenvoorts wilde hij hem spreken over de betrekkingen, die in Locarno tusschen Italie en Engeland werden aaage- knoopt, en over de a.s. onderhandelingen over de fundeering der schuld. De ontwapc- ningsconferentie vormde natuurlijk een punt van gedachtenwisseling. Voorts wordt beteekenis gehecht aan de ontmoeting wegens de jongste onderteekening van het Russisch-Turksche verdrag, temeer omdat het snelle totstandkomen er van in Rome wordt opgevat als te zijn voortgespro- ten uit den wensch der sovjet-regeering om dc voortdurende geruchten als zou een .ver drag tusschen Moskou en Rome aanstaande zijiCtot zwijgen te brengen. Er zijn teekenen die er op wijzen, dat de kwestie der Italiaansche schulden aan En gland is aangeroerd. MUTATIES BIJ DE BERLIJN- SCHE SCHUPO. Men hei'innert zich het gebeurde bij de plechtige onthuliing van een monument ter eere van de gesneuvelden van het regiment- Kiezerin Augusta, waarbij generaal Sixt van Arninj zijn beruchte rede hield. Een en an der heeft den Pruisischen minister van bin- nenl. zaken Severing onlangs aanleiding gegeven te verbieden, dat voortaan kazernes van de Schupo beschikbaar worden gesteid voor Sets anders dan zuivere dienstaangele- genheden. De kazerne van het vroegtre Augustaregi- ment is betrokken door een afdee'ing Schupo, onder bevel van kolonel v. Brunnen. Na het gebeurde met generaal v. Arnim is de vraag gedaan, of kolonel v. Brunnen van alles wat in zijn kazerne voorviel, niets wist en zich, naar verluidde, teruggetrokken had in zijn bureau. Thans verneemt het „Berl. Tag.", dat kolo nel v. Brunnen van het bevel van zijn aidec- ling is ontheven. DE EX-SJAH VAN PERZle. Volgens een bericht uit Praag zou de af- gezette sjah van Perzie in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Marienbad zelf- moord hebben gepleegd. STORM OP ZEE. Stormen en slagregens zijn de laatste 24 uur over Groot-Britannie en Ierland blijven wceden. De Atlantische lijnbooten kampen met huizenhooge zeeen. Het ss. „Naldera", dat tc Plymouth aankwam, rapporteert, dat het weder in de Golf van Biscaye en het En- gelsche Kanaal het ergste was, dat men in ciertig jaar had meegemaakt. Gister is het s.s. ,,'Comtesse de Flandre uit Antwerpen bij Beachy Head op de kust gedreven. De bemanning van de reddinns- boot van Eastbourne slaagde er met haar vuurpijl-reddingtoesfel na spannendc avontu- ren in de bemanning van het stoomseliip in haar boot te krijgen, maar was dcor de hooge zeeen niet in staat haar aan land te brengen. De bemannig van de ,,Comtesse de f landre' keerde naar haar schip terug, maar de kust- wacht wist een verbinding te maken met het vuurpijl-toestel, zoodai ais het schip zou bie- ken, de bemanning aan land zou kunnen wor den gebracht. Het bleek, dat het schip lek was en besloien werd het te verlaten De .iotsen 1 zijn op dit punt 150 voet lioog en volgens de jongste berichten waren er van de bemanning van 27 koppen 14 veilig buiten gevaar ge bracht DE RUSSISCHE GRENSOVERVAL IN AFGHANISTAN. Uit berichten uit Kaboel blij'kt, dat de Rus- siche aanval op het greilsgebied van Afgha nistan door den emir en diens regeering zeer eras tig wordt opgevat. Naar de grensstreek random Dargab werden versterkingen gezon- den en de emir heeft met medewerking van de moskeeen een beroep gedaan op de vader- landslievende gevoelens der bevollnng. De troepensterkte der aanvallers is te Lon- den niet bekend, doch nsnr verluidt zijn eenigen tijd geleden geheime Russische agen- ten in het grensgebied werkzaam geweest om de stammen van Tajik tegen de regeering van Afghanistan in opstand te brengen, ten einde te komen tot de instellingen van een Pan Russische Tajik-republiek. HET ONGELUK BIJ BOULOGNE. De rechtbank heeft den abbe Delaporte, di- recteur der vacantiekolonie, waarvan 13 km- deren in den afgeloopen zomer bij het baden bij Hardelet verdronken, vrijgespoken. Het ongeluk was naar het oordeel der rechtbank te wijten aan een toevallige ongelukkige om- standigheid. DE VALSCHE FRANSCHE BANK- BILJETTEN. Naar de bladen uit Boedapest melden. hebben de nasporingen der Hongaarsche politie in de valsche-munters-aangelegenneid tot een resultaat geleid. Zij is er namelijk m o-eslaagd het spoor te vinden van een man, die op IS November in een modezaak met een valsch bankbiljet van 1000 francs heeft be- taald. Bij de in ziin woning gehouden huis- zoekiug zijn de gekochte goedg en nog gevon- den, doch men heeft hem nog met gearres- teerd. Tevens moet de politie andere personen op het spoor zijn gekomen, die met deze af faire in verbinding staan. HOOG WATER OVERALL Uit Elberfeld wordt gemeld, dat de Wupper reeds anderhalve meter boven het normale peil staat. In Solingen staat het water ver over de oevers en ioopt over de velden. Op verschillende plaatsen begint men reeds het bergingswerk in de huizen. Bij voortdurenden regenval heerscht er een temperatuur van 59 gr. F. Qok uit Coblenz komen berichten van zwa ren regenval en voortdurend stijgen van den Rijn. Aan de rivier gelegen hotels worden ontruimd. Het water staat tot aan net Hotel Coblenzer Hoi. In Keulen dringt 't water steeds verder de oude stad binnen. De Moezel blijft wassen, zoodat het ergste o-evreesd wordt. In drier moesten in allerijl de eerste verdiepingen "van de huizen aan de rivier verlaten worden. Het spoorwegverkeer in het dal moest geheel worden stopgezet. Ook in het Zwarte Wouci blijft het hare regenen. De sneeuw smelt tot op een hoogte van 900 M. In de Ginger ing van Kleef heerscht groote bezorgdheid voor overstroomingen, daar het water voortdurend stijgt. In Ruhrort steeg gister het water elk uur 7 c.M. Daar het regenweer aanlneld, wordt voor een ernstige hoogvvater-catastrofe ge- vreesd. Men verwachtte, dat in den loop van den avond het Rijn-verkeersverbod afgekon- digd zou worden, omdat dit geschieden moet als de peilschaal te Ruhrort 6.90 M. aan- wijst. Het Rijnverkeer stond reeds bijna stil, om dat de vaargeul niet meer de ondersclieiden valt. Alleen' langs heel bekende gedeelten werd nog gevaren. Enkele leege aken voeren nog door naar Holland. De^arbeid in de haven van Duis- burg-Ruhrort ligt vooi het groote deel stil. De havenkaden zijn geheel overstroomd. Uit Belgie komen verschillende berichten van groote overstroomingen binnen. Tusschen Vise en Seraing staat de geheele streek onder water door den Snellen was van dc Ourthe. Tilleur en Val Sint Lamberts zijn uiet meer te bereiken. Bij Namen zijn ook ver schillende plaatsen geheel door het water ge- isoleerd door de overstroom.de Sambre. De hoofdliin Parijs-Luik is niet meer te be reiken. De expresstrein van gisternacht moest tusschen Charleroi en Namen door ruim 30 c.M. water rijden en kon het laatste station niet beeriken. Over Landen moest de trein een 50 K.M.-omweg maken en kwam met drie uur vertraging te Luik aan. Een en ander veroorzaakt een geheele ont- wrichting van het spoorwegverkeer. In Luik staan het Bad en de andere kaden ondei water en zijn in het lage gedeelte van de stad de kelders ondergeloopen. Tusschen Luik en Maastricht staat het water op verschillende plaatsen tot aan den spoordijk. De toestand wordt verontrustend. Verschillende plaatsen zijn overstroomd. Mi- lib'ren zorrien voor de voedselvoorziemng. Ten gevolge van de regens der jongste dagen heeft bij den tunnel van Arseremme (bij Dinant) een giotidverzakking plaats ge had. Gistermorgen is dienfengevolge een ar beiderslrein onfspoord. Verscheidene rc-izi- gers werden gewond In Transsyivanie worden ook de streek van Galatz en de Donau-delta met over- strooming bedreigd. Tengevolge van de sterke regens en bet smelten van de sneeuw staat het water in alle Boheemsche rivieren hoog. Terwijl het water van de Moldau en de zij- rivieren reeds weder daalt, blijft dat in de El be met haar takker stijgen. De waterstand van den Rijn is gisternacht voortdurend blijven stijgen. hi de oeverstra- ten van Keulen stond gistermiddag het water minstens, een meter hoog, zoodat het geheele tramverkeer is stopgezet. Ook aan den Beneden-Rijn neemt het hoog- watergevaar voortdurend dreigender vormen aan. Zoowel de Rijn als zijn zijrivieren stij gen van uur tot uur. Het verkeer tusschen Kleef en Emmerik is verbroken. Het ergste schijnt Neuwied er aan toe te zijn, dat geheel onder water staat. De buitenwijken van Ko blenz staan geheel blank. Uit Frankfort a. d. Main wordt gemeld, dat ook de Main voortdurend stijgt. Verschil lende voorsteden van Frankfort staan reeds geheel onder water en men neemt maatrege- !en om eenige stadsgedeelten te ontruimen. De Saar, die Dinsdag tot ruim 6 meter ge- stegen was, is sinds dien avond langzamer- land aan het vallen. De oevers van de Ruhr bij Miihlheim zijn overstroomd, eenige huizen zijn ontruimd, de Kahlenbergbrug is voor het verkeer gesloten, een scheepswerl en een houtzagerij zijn stop gezet. Uit Blankenstein wordt gemeld, dat bijna alle bruggen van de Bode overstroomd zijn. De straatwegen zijn ten deele voor het ver keer gesloten. In het Riibeland zijn twee bruggen weggespoeld. Het water van de Oker staat eveneens zeer hoog. De Donau stijgt tusschen Reg'ensburg en Passau op onrustbarende wijze. Uit alle deelen van Beieren komen berich ten van groote overstroomingen. De Koft en de Zun zijn in wilde stroomen veranderd. Men vreest, dat het Bodenmeer buiten zijn oevers zal treden. In het district Stade zijn, naar uit Ham burg wordt gemeld, alle rivieren buiten haar oevers getreden. De spoorwegdammen vor men op vele plaatsen de eenige verbindings- wegen. De Hongaarsche regeering heeft 100 mil- lioen kronen beschikibaar gesteid voor hulp- verleening aan de slachtoffers van de over- strooming van den Donau. WETENSCHAP EN ECHTSCHEIDING. In Engelsche universiteitskringen is groot opzien gebaard door het ontslag van een bc- kend man der- wetenschap, met name J. B. S. Haldane, te Trinity, als lector in de bioche- mie aan de universiteit te Cambridge. De reden van dit ontslag, dat niet gemotiveerd wordt, berust niet op gebleken onbekwaam- heid, integendeel, hij geldt als zeer bekwaam en veelbelovend, doch, naar men algemeen aanneemt, op het feit, dat hij onlangs als correspondent" optrad in een echtschea- dingsproces, waarin de uitspraak te zijnen nadgel uitviel. Het ontslag steunt op een oude ijzeren „discipline", die nog altijd aan de universiteit van Cambridge schijnt te gel- den. Haldane werd in de gelegenheid gesteid, zijn ontslag te „vragen-'\ hetgeen hij weiger- de, waarop de senaat het ontslag „gaf". Hal dane weig^rt evenwel, het besluit van den se naat te aanvaarden, op grond van de over- weging dat hij zich niet aan een immoreele handeling heeft schuldig gemaakt. Hij zal thans waarschijnlijk voor een commissi?, van den Senaat, bekend als de „Sex Viri" (de zes inannen) worden gehoord. In wetenschapelijke kringen meent men, dat de universiteit zich met haar besluit be- lachelijk heeft gemaakt, en ondervindt Halda ne, die thans in Italie vertoeft, grooten steun voor zijn behoud als lector. KORTE BERICHTEN. Een Wolff-bericht meldt, dat ingevolge een beschikking van den minister van Bin- nenl. Zaken de volkstelling in Oppcr-Sikzi?, welke op 31 Dec. zou worden gehouden, tot nader order is uitgesteld. Naar verluidt zal de Belgische minister Vandervelde bij zijn Nieuwjaarsbezoek te Pa- rijs een bespreking voeren met Rakowski over de betrekkingen tusschen Belgie en Rusland. De Roemeensche ministerraad heeft be- sloten met hpf Vaticaan een concordaat te sluiten. Te Washington verluidt, dat bij Coolid- ge's besprekingen met verschillende Congres- ieden is gebleken. dat men feitelijk algemeen gunstig gestemd is ten opzichte van Ameri- ka's deelneming aan de commissie tot voorbe- reiding der ontwapeningsconferentie. Het parket besloot Ahmed Effendi Ma- her, minister van onderwijs in het kabinet van Zagloel en Mahmoed Effendi Noki-asji, onderminister van binnenlandsche zaken In genoemd kabinet, naar de terechtzitting te rwiizen in verband met den moord op den van het Egyptische leger Sir Lee Stack. AL&HAARSCHE COURANT. X

Alkmaarsche Courant | 1925 | | pagina 1