DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 3 Honderd acht en twintiafste Jaargana: 1926 DINSDAG 5 JANUARI Dit uummcr bestaat uit 2 bfaden. Deze Courant wordt CLKEN AVOND, behalve Zon- en Fecsfdagen, nitgegcven. Abonnementsprijs bij yooruitbetaling per 3 maanden voor Alktnaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en beWtysmimmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTl£N: Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnfmte. Brieven franco aan de N. V, Boek- en Handelsdrukkerij v/h HEBMa. CO&TEft ft ZOOIt, Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33* Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Gemensrl nieuws DE KABINETSCRISIS. De parlementsredacteur van Het Volk meldde gisteren „In parlementaire kringen liep heden het hardnekkige gerucht, dat dr. De Visser er in geslaagd was een compromis te vinden, op den grondslag waarvan het thans demissio- naire kabinet zou aanblijven en dat zich zal bewegen in de richtlng van een gezantschap bij den paus buiten bezwaar van 's lands schatkist. Wij hebben dr.*De Visser daaromtrent in- lichtingen gevraagd. Dr. De Visser was zoo welwillend ons mede te deelen, dat inzake een door hem aan de hand gedane oplossing nog geen besliss ng is gevallen in den heden gehouden minister- raad. Na afloop van deze ministerraadsver- gadering had men hem medegedeeld, dat men hem nog geen antwoord op zijn voorstel kon geven. Op onze vraag van welken aard het door dr. De Visser aan de hand gedane denkbeeld i»v antwoordde deze geen vrijheid te vinden zich daarover uit te laten, aangezien hij er aan niemand anders mededeeling van had ge- daan dan aan de bevoegde autoriteiten. Volgens de Res.bode oing in parlementaire kringen het gerucht, ..dat het niet uitges'oten zou zijn, dat dezer dagen het kabinet-Colijn terugkeert". „De mogeliikheid zou dan be- staan dat de heer Schokk'.ng zijn ontslagaan vrage handhaaft." BESTELLERS. Zondag is een drukbezochte vergadering gehouden van de vakgroepen bestellers, kan- toorknechts en lager technisch personeel, ge- organiseerd in den Centralen Bond van P. T. T.-personeel (C. B. P. T. T.), afdeeling Rot terdam Aan den directeur-generaal werd een telegram verzonden van den volgenden in- houd: Rottprdamsche personeel, vereenigd in den C. B P. T. T., in vergadering bijeen. doet een dringend beroep op uwe medewerking tot leniging van den nood in de gezinnen van de laagstbezcldigden. Er werden twee resoluties aangenomen. Gister heeft te Utrecht van het nieuwe post- kantoor op de Neude een demonstratie van brievenbestellers en kantoorknechts plaats gd- had in verband met het feit, dat zij geen uit- keering hebben ontvangen, behalve den f 7.50 verhoogden kmderbijslag. Aan deze demonstratie hebben leden van alle organisa- ties deelgeuomen. CHANTAGE. Voor de vierde kamer der Rechtbank te Am sterdam hebben terecht gestaan M. L. A.-L., die reeds sinds 1914 bij de Haagsche politie als publieke vrouw bekend staat, en T. J. H. S., beschuldigd van chantage. Als medeplich- tige stond terecht I. D. De vrouw was in den aanvang van April in kennis gekomen met een Amsterdamsch koopman, dien ze op zijn kantoor bezoeht, na- dat ze S ervan op de hoogte had gebracht, dat genoemde koopman haar meerjnalen op straat had gevolgd. Omstreeks half April had een rendez-vous plaats in een kamer aan den Amste^dijk. Nau- welijks was de koopman alleen met de vrouw, toen S. binnenkwam zich bekend maakte als de echtgenoot van de vrouw en vervolgens een revolver op zichzelf richte. Toen sloeg de vrouw hem (hevig ontsteld natuurlijk!) het wapen uit de hand en bracht S tot kalmte, die hierop met den koopman naar buiten ging. Op straat gaf de koopman den bedrogen echt genoot 2000, om verder niet over het ge- beurde te spreken en ook tegenover anderen met geen enkel woord ervan te reppen. 16 April evenwel begaf de vrouw zich nog- maals naar het kantoor van den koopman, en zij kreeg daar 2400 los, ondcr voorwend- sel, dat haar man van haar was weggegaan, nadat hij zonder haar voorkennis haar meu- belen had verkocht. Ze wilde deze met de „ge- leende" 2400 terugkoopen om een pension te beginnen. 6 Mei verscheen de vrouw weer op het kan toor en vroeg 5300 te leen, ten einde teza- men met haar inmiddels „teruggekomen" man een lunchroom te beginnen. Als onderpand voor deze som wilde zij haar meubelen geven en een levensverzekeringspolis van 2000. En dit geschiedde. Eenige weken later kreeg de koopman be- zoek van S., vergezeld van zijn vriend I. D. Nu werd het verhaal opgedischt, dat de vrouw was weggeloopen, met een som van 8500, die hem, S., toebehoord-e. I. D. medn- de, dat S. het best zou doen, nu tengevolge van het gebeurde de lunchroom niet kon wor rier. gekccht, zoo spoedig mogelijk naar Aine- rika te gaan waar familie van D. hem gaarne zou helpen bij den aankoop van eeii stuk land. Hitrvoor en voor de re is- had S. 8 2000 of f 5000 noodig, welke de koopman hem lgende, D. zou een schul ibekentenis tee- kenen en iedere maand 1000 afbetalen. S. zou zijn vriend net geld teruggevenals het h. in in Amerika goed ging. Maar nu was tie politic het riiantagegeyal op fiet spoor gekomen en, nadat eerst de vrouw en D. waren gearresteerd, werd spoe dig ook S., die niet het minste plan had ge- had naar Amerika te vertrekken, gevangen genomen. Het eerst werd de vrouw gehoord, die reeds dadelijk bij haar arrestatie al'es had bekend er. hoofdzakelijk op instigatie van S. de chantage had gepleegd. Bekl. is de vrouw van een commies in rijksd:enst die niets wist van het bedrijf van zijn echtgenoote. De offieier van justitie, mr. Reiling, eisch- te 7 maanden gevangenisstrat, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De rechtbank zag geen termen, te treden in het verzoek van den verdediger mr. 3. Grolleman, die benalve een voorwaardeliike veroordeeling onmiddellijke invrijheidsteliirg van bekl. vreg. Tegen bekl. I. D. e-s:hte het G.M. twee jaar gevangenisstrat, met aftrek van dr'e maanden voorloopige hechtenis. 26 Januari zal de zaak tegen bekl. S. door de rechtbank worden behandeld. KORTE BERICHTEN. De 60-jarige J. P. uit de Breedstraat in Den Haag is Zaterdagavond van de trap van haar wcning gevallen. Zij kreeg een zeer ernstige wonde aan het hoofd. In het ziekenhuis aan den Zuidwal is zij gisteren overleden. Zondagmiddag overreed de auto van den heer Platvoet uit Enschede op het Slui- tersveld te Almelo een hond. De chauffeur raakte daardoor het stuur kwijt en kwam aan den kant van den <veg, waar de 20-jarige Brakhuis liep Deze raakte bekneld tusschen den auto en een paal van de electrische ver- lichting. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij kort daaraa is overleden. De 70-jarige J. Schuiten is in eei gang aan het SchuiterdPp te Groningen door gas- verstikking overleden. Ter gelegenheid van de feestelijkheden bij de herdenking van het 75-iarig fcestaan van A. W. Sijrhoff's Uitgevers Mii. heeft Za terdag te Leiden in Huize Bruins een feest- diner plaats gehad, waarbij veien het woord hebben gevoerd. Op 83-jarigen leeftijd is Zondag te 's-Gravenhage overleden dr. W. Meijer, die veel gedaan heeft voor de verbreiding van de Spinozistische denkbee'den en men kan zeg gen zijn leven daaraan heeft gewijd. Hiiitenlanti MINISTERIEELE CRISIS IN BULGARIJE. De regeering van prof. Zankow, die door den staatsgreep van Juni '23 tegen Stamboe- linski aan de regeering kwam en sinds den communistischen aanslag in de kathedraa! van Sofia met ijzeren hand zich trachtte te handhaven, hoewel van verschillende zijden geoordeeld werd, dat het meer dan tijd was andere regeermethcden te gaan toepassen, is afgetreden. De prem'er schijnt pogingen ge daan te hebben om den koning te bewegen het Scbranje naar huis te zenden hetwelk ko ning Boris weigerde. Want daar rees krach tig verzet tegen de regeering. Teneinde den toestand te forceeren is de minister van land- bottw Stojentsjew afgetreden, welk voorbeelo kort daarop door zijn collega van spoorwe- gen Madjarow werd gevolgd. Zij waren de eenige democratische ministers in de regee ring. Den premier was dc- vorige week door een aantal regeeringsgezinde afgevafirdigden meegedeeld, dat, indien hij Zaterdag zijn ontslag niet had ingediend, zij in het parle- ment tegen hem zouden stemmen en zijn re geering in de m'nderlie4d zouden brengen. Tevens verwierp het Sobranje een voorst -1 van de regeering tot verdaging gedurende de feestdagen en besloot bijeen te blijven tot een nieuwe regeering gevormd zou zijn. Als opvolger van prof. Zankow werd al- gemeen de afgevaardigde Liaptsjew genoeind, die op den steun kan rekenen van alle frac- ties van het democratische bloc. Inderdaad is Liaptsjew door den koning belast met de kabinetsformatie waarin hij geslaagd is. De nieuwe premier, die der. naam heeft een uitstekend financier te zijn, neemt tevens de portefeuille van financien DF. D1CTATUUR IN GRIEKENLAND. De bladt^i re Athene melden, dat minister- president Pangalos aan een hem door de re- gimenten der „democratische garde" aangebo- den maaltijd, waaraan tal van officieren en ministers aanzaten, een dronk op het ieger uitbracht. Hij v rklaarde daarbij, dar liii zich ver plicht achtte zijn hcuding te wijzigen, om re- denen, welke hij later zal bekend maken Hij zal de gebee'e verantwoordeliikheid aanvaar- den en zich uitsluitend op de kracht van he! kger en het nationalc vertrouwea vela ten ten einde het land te redden Hii za! een nieuw binnenlandsch politiek .program uit- werken, uitsluitend op miltaire macht geba seerd. De'niter clau 200 ger.oodigden brachten Pangalos eon ova tie. D. verkiezirgen voor den Senaat zijn uitgesteld. DE UITSLUITING IN DE ZWEEDSCIrE TEXTIELNIJVERHEID OPGEHEVEN. Ten overstaan van de bemiddelingscommis- sie der regeering is een schikking tot stand gekomen inzake de uitsluiting in de Zweed- sche textielnijverheid, waarbij 27.000 arbei- ders betrokken waren. De uitsluiting is on- middellijk opgeheven. TOET-ANKH-AMEN. Reuter meldt uit Kairo d.d. 2 januari: Gis teren is de lijkkist van Toet-Ankh-Amen uit Luxor naar het museum te Kairo overge- bracht. Er waren acht man noodig om de kist te dragen. De waarde wordt geschat op 40.000 pond sterling. DE EENZAME VUURTORENWACHTER AFGELOST De vuurtorenwachter Lewis, die sedert den avond voor Kerstmis al'een in den vuur- toren van Godevry, 4 mijlen van St. Ives, op een eenzaam punt van de kusf van Corn wall was geweest. nadat zijn metgezel we- gens plotseling? ziekte aan land was ge bracht, is Zateicjag afgelost. Er waren ver schillende pogingen gedaan cm hem te nade- ren, maar zij waren door den storm mislukt. Zaterdag slaagdc men er met veel moetie in twee mannen en levensmiddelen naar den vuurtoren te brengen. Een groote menigte bewonderaars, met den mayor der stad aan het noofd, verwe komde Lewis bij zijn terug- keer op het vast nd na zijn eeazame wake van acht dagen DE EVOLUTIELEER IN TEXAS. De commissie, door de „gcmveinante" van Texas, Miriam Ferguson, ingesteld, heeft be- sloten uit een in dien staat gebruikt wor- dead handboek over biologie een zinsnede re ochrappcn, waarin gezegd werd, dat men niet moest sprclven van den mensch en de dieren", maar van '„den mensch en andere dieren." DE BOYCOT VAN HONGKONG. De leden van de Chineesche Kamer van Koophandel en van andere belangrijke orga- nisaties, die op 3 December naar Kanton gingen ter bespreking van de voorstellen om een eind te maken aan den boycot van Hong kong door Kanton, zijn te Hongkong, terug- gekeerd. Hun zending is mislukt. GRATIEVERLEENING OP GROOTE SCHAAL. Koning Boris van Bulgarije heeft aan een groot aantal veroordeelden grade verleend, o. a. aan 60 wegens samenzwering veroor- deelde leden van jeugdorganisaties, terwijl hij ter gelegenheid van het orthodoxe kerst- feest nog aan 500 veroordeelde schojieren gratie za! schenken. In totaal veranderde de koning 69 doodvonnissen in levenslange tuchthuis- en andere straffen. ONGELUK BIJ EEN OVERWEG IN BRITSCH-INDIe. Toen de automobielen van den Maharadja van Patiala van een schietkamp terugkeer- den, werd een vrachtauto, waarin zich be dienden en twee nichten van den Maharadja bevonden, bij een overweg door een personen- trein verbrijzeld. Zes vrouwen werden oo slag gedoocl. Fwee andere vrouwen stic-rven in het ziekenhuis, terwijl nog twee vrouwen in zorgwekkenden toestand verkeeren. De be- stuurder der vrachtauto werd gekwetst, docri een bediende, die naast hem zat, ontkwam a's door een wonder. DE ONTRUIMING VAN DUITSCHLAND. De Internationale militaire controlecommis- sie, die n& het-sluiten van den wapenstdstand te Karlsruhe werd geinstalleerd, teneinde de neutrale 50 K.M. zone te controleeren, is Za terdag ontbondeii en naar Frankrijk terugge- keerd. we£r EEN SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Het nieuwe jaar is in Frankrijk aanstonds iliet een vrij ernstig spconvegongeval ingezet. Zaterdagavond om zes uur, toen twee locomc- tieven bijna tegelijkertijd het depot van Mon- trouge hadden verlaten om voor twee reizi gerstreinen in het station Sceaux (de Parii- sche ceiniuurbaan) te worden aangehaakt, liep de achterste, door den mist misleid, op den eerstc, zoodat deze uit de rails werd ge- worpen. Tegelijkertijd kwam een personen- tre.n uit het buurtstation Denfert aanrijden op weg naar Massy, die op den locomotief liep. De schok was hevig en twee wagons werden geheel ingedruk't. In de derdeklas- coupe's zaten tal van reizigers van wie er veertien werden gewond, twee zeer ernstig. DE COMMUN 1STISCHE AGITATIE IN DUITSCHLAND. Te Munchen is een inva! gedaan in een vergadering van afdeelingsvoorzitters der communistische partij. De bijeenroeping de zer vergadering was'een overtrading der be- palingen van het rijksstrafwetboek en van dc wet tor besohermino der Renubliek. Er wei- den 60 deelnemers gearresteerd, van wie er twee in hechtenis werden gehouden. EEN ORKAAN GP SAMOA. Een orkaan, die de vorige week Atneri kaansch Samoa trof, veroorzaakte zeer aan zienlijke schade. Menschenlevens echter gin gen niet verloren. De hutten der welvarende bevolk'ng zijn overal verwoest. Groote boo men werden cntworteld, die van de hellingen der bergen afgleden on in de dorpen terecht kwamen. Tallooze bergstortingen versperden de wegen op vele plaatsen. WERKLOOZENRELLETJES IN BRITSCH NOORD-AMERIKA Een buitengewone ziiting van de provincia Ie wetgevende vergadering van Nieuw-Schot lnd begon met de bespreking van de werk- looshbid onder de mijnwerkers. Zondag deden te Glacebay een duizend werkloozen na een vergadering, door den burgemeester bijeen geroepen, een aanval op een magaziin van levensmiddelen, dat zij plunderden. De poli tie moest de plundering machteloos aanzien Het geslolene wordt op verscheiden duizen den dollar geschat. EEN BERGSTORTING IN ZWIT- SERLAND. Op de westeliike helling van den Chiem berg bij Laufenburg heeft zich een groote aardmassa in beweging gezet. Het dorp Itten tal wordt bedreigd en er zijn reeds maatrege len getroffen'om het te onfruimen. EEN PROCES TEGEN KELLOGG.' Uit New York wordt gemeld, dat gravin Karolyi, de vrouw van den vroegeren Hon- gaarschen premier, een proces bij het Hoog gerechtshof van den Amerikaanschen staat Columbia aanhangig heeft gemaakt om Kel Iogg, den staatssecretaris van buitenlandsche zaken, te noodzaken haar een visum voor Amerika te doen uitreiken, dat haar werd ge- weigerd omdat zij van communistische ge zindheid werd verdacht. DE ECONOMISCHE CONFERENT1E. Volgens de ,,New York Evening Post" heeft Hoover zich tegen het deelnemen der Vereenigde Staten aan de Internationale Eco nomische Conference verklaard, aangezien deze conference- tallooze complicaties met zich zou brengen. Uit Geneve wordt gemeld, dat Spanje en Polen vooraanstaande persoonlijkheden als leiders hunner delegaties naar de commissie van voorbereiding der econonrsche conferan- tie, welke begin Februari bijeen komt, zullen zenden. KORTE BERICHTEN. Een Reuter-bericht uit Colombo meldl dat de bemanning en de passagiers van het s.s. ,.Lady Mc Callum", dat aan de oostkust van Ceylon schipbreuk leed. een heelen nachr in de open booten doorbrachten. Er worden vier personen vermist. Het totale aantal katliolieke priesters op de geheele aarde bedraagt volgens de nieuw- ste statistiek 312.002, waarvan in Europa 200.324. De nieuwe, onlangs gekozen siali van Perzie benoemde zijn oudsten zoon Sjappoei Mohammed Riza tot kroonprins. Te Pasadena in Californie is bij een bloemenfeest een tribune ingestort, waardoor 200 personen gewond werden. Van versche1- denen hunner is de toestand zorgwekkend. Latere berichten van de over stroomingen in het buitenland In B e 1 g i e. In Belgie is een nationalc inschrijving ge- opend ten behoeve van de slachtoffers van den watersnood. Het Roode Kruis opende met een gift van 100.000 francs. (Het B. T. A. meldt dat de Koning en Koningin een gift van twee millioen hebben geschonken, een millioen als persoonlijke gift, en de andere millioen uit het fords, dat ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest door het Bel- gische volk was bijeengebracht). Sedert Zondagavond is de watersnood te Luik en omstreken verminderd. Gistermorgen waren de meeste straten van Luik en Hoei weer vrij en is men dadelijk met het reinigen van de ovc-rstroomde pereeelen kunnen begin nen, docli tengevolge van het gebrek aan pompen vordert dit werk sleehts zeer lang- zaam, zegt het I lbl. Uit vrees voor besmet ting wordt gbruik gemaakt van aiitisepti- sche middelen, doch ook daaraan is gebrek Buiten het stadspersoneel en de so! da leu werken honderden vrijwilligers aan het red- dingswerk mee. Door'middel van handkar- ren worden de bewoners vervoerd tegen beta- ling van een franc. Vele personen vervaardi- gen allerlei vlotten. De-bereden politie hand haaft de orde in dc overstroomde straten. De schade wordt op verscheidene millioe- nen geraamd. De groote warenhuizen op het Maarschalk Foch-plein zijn overstroomd. Het stadhuis is gespaard gebleven De „Pont des Arches" bood aan den stroom weerstard i De telefoonjuffromven en de postbeambten wer den door het water ingesiloten en moestei: worden bevrijd. Het is zoo goed als onmogelijk over de Maasbruggen te gaan. Overal worden red- dingsdiensten .georganiseerd. In de niet ge- teisterde wijken worden de levensmiddelen- winkels bestormd. Uit Beverloo werden 30.000 brooden en melk gestuurd. Aan de Maasbruggen verdringt zich een menigte nieuwsgierigen In sommige wijken bevinden zich Heden, die geen brood, geen licht en geen kolen heb ben. Een droevig schouwspel werd Zaterdag' op Ifet IJser-plein te Luik waargenometf. toen men uit het raam van een der huizen aldaar een lijkkist zag dalen, die op een bootje werd vervoerd near de meest nabijgelegen droge straat om daar op den lijlcwagen te worden geladen. Te Hoei is de toestand ook verbeterd, als- mede te Seraing, waar de nood haast het grootst is geweest: het water bereikte er op sommige plaatsen een hoogte van vier meter- en overstroomde een aantal kleine huisjes, die aan den Maasoever staan. Acht men sch en. onder wie dxie kinderen, zijn in de buurt van Luik verdironken In Limburg tdt men drie slachtoffers, onder wie twee bree ders, die te Brusse! als onderwijzers werk- zaam waren Nog steeds is de streek zonder gas en electriciteit. Te Namen is de toestand nagenoeg onver- anderd Een gedeelte van de Brusselsche brandweer is aangekomen met 'pompen en waterwagens. In Cbarleroi is de toestand1 hoogst kritiek. De benedenstad staat geheel onder water. In een der banken is de zaal met particul-'ere sa fes ordergeloopen. Het treinverkeer Charle- roi-Namen is verbroken. Het verkeer met Dinant is ten deele her- steld: per spoor kan men reeds naar Givet; doch het verkeer per as staat nog altijd stil. Het verkeer met Cbarleroi is nog niet her- steld, met Luik sleehts ten deele. De koning heeft de stad gistermorgen be zoeht samen met koningin Elisabeth Per boot hebben zij in de overstroomde straten de in- woners, die aan hun vensters of op het dak- van hun woning kwamen, begroet. Daarna zijn de vorsten per specialen train naar Di nant gereden, waar de toestand eveneens na genoeg onveranderd is. Het water heeft in de kerk een hoogte van een meter bereikt. Het hoogaltaar staat gedeeltelijk onder water. In de streak van Bergen is de toestand ver- ergerd tengevolge van den regenval van Zon dag. In de gansche streek zijn de rivieren en beken buiten haar oevers getreden, ofsehoon men dag en nacht werkt aan de versterking der dijken en schutsels. Uit Antwerpen zijn te Bergen genietroepen aangekomen. Op vele plaatsen is het verkeer per as en buurtspoor- weg stopgezet. Te Bergen zelf heeft men echx ter de watervoorziening kunnen herstellen. In het Antwerpsche" is de Nethe buiten haar overs getreden. Het dorp Emblehem staat onder water. De inwoners moesten naar de daken van hun huizen vluchten. Ook een gedeelte van Lier staat onder water. Op den Steenweg langs de Nethe heeft het water een hoogte van 1 meter 60 tegen de huizen be reikt. I De toestand is in de overstroomde streken nog steeds ernstig, ofsehoon er tengevolge van het zakken van het water hier en daar verlichting is ingetreden. Te Brussel zou gister de gasvoorziening, welke door het on- derloopen van een gedeelte der gasfabrieken te Vorst in gevaar verkeerde, wederom nor- maal zijn. t Te Gent is de toestand nog onrustbarand tengevolge van het buiten hun oevers treden van de Schelde en Leie. j In Duitschland. In het gebied van den Neder-Rijn bij Kleef is opnieuw gevaar ontstaan, doordat tenge volge van de dijkbreuk in Nederland nabij de grens de z.g. dwarsdam bij Weyler door de terugstuwing van het water uit Nederland werd overstroomd. Onmiddellijk werd in al le gemeenten storm geluid en het vee uit dc bedreigde plaatsen in veiligheid gebracht. Volgens de officieele opgaaf blijft de Rijr algemeen vallen. De Rijn daalde gister C Keulen 2 c.M. per uur. In Polen. Naar het B.T.A. uit Warschau meldt, u de dooi weer ingevallen en wassen de rivie ren opnieuw. De Rijnlandsche afgevaardigden der soc> dem. pariij hebben met ondersteuning de* fractie in den Rijksdag een interpellatie in gediend, waarin onder verwijzing naar he. feit, dat de laatste tientallen jaren het hoog< water in den Rijn bijna jaarlijks terugkeert de vraag wordt gesteld, of de rijksregeering bereid is tezamen met de Ianden ie onderzoc- ken, welken invloed't kappen van bosschen door de bezettingsautoriteiten gedurende en na den oorlog op den waterstand heeft ge had, alsmede om verder met andere daar- voor in aanmerking komende lichamen zo-rg te dragen voor een betere beseherming teo-en het hoogwater en voldoende middelen be- schikbaar te stellen voor het herstel der aan- gerichte schade, AARSGHE GOURANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1