I OPKOMST DIENSTPLICHTIGEM. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van de DIENSTPLICHTI- GEN, die voor 15 Januari a.s. fe Maastricht, Venlo of Nijmegen ter inlijving, of in werkc- lijken dienst voor eerste oefening of voor her- halingsoefeningen mceten opkomen, dat zij tot nader order, voorloopig niet langer dan tot 15 Januari a s., van die opkomst zijn vrii- gesteld. Alkmaar, 4 Januari 1926. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Nadere overstroomingsberichten. GENNEP, 5 Januari. Het water is al- hier gedurende de laatste 24 uur 13 c.M. gevallen. De voedselvoorziening geschiedt gedeeltelijk door Gogh. Het gevaar voor de overstrooming van de Gennepsche buurtschap is heden vrij- 1 wel geweken. Nog meer vluchtelingen uit het land van Maas en Waal. Uit Den Bosch wordt nader geseind, dat men hedenmorgen te zes uur met twee auto- bussen uit Den Bosch naar Heerewaarden is vertrokken om zestig menschen af te halen, die in de O. L. school van Dreumel zaten. t De toesland ten Oosten van Nijmegen. Uit Nijmegen werd hedenmorgen geseind, dat de toestand in het gebied van Ooij, Beek en Ubbergen, dat gisteren geheel is onderge loopen, hedenmorgen nog niet verbeterd was. Alle inwoners zijn gerea Te Nijmegen valt de Waal langzaam. Al- leen sterke val kan echter verlichting brengen. Doorbraak te Luttjeloo. Si Uit Winschoten werd hedenmorgen ge- meld: Gisteren zijn te Luttjeloo tengevolge van een dijkdoorbraak in de Westerwoldsche Aa veel landerij en onder water geloopea Doorbraak bij Pannerden. i? Uit Pannerden wordt hedenmorgen ge seind, dat de linker ddjk van dm ouden Rijn hectenmorgen te ongeveer half zes is doorge- broken. Hierdoor zijn de polders van Herwen en Pannerden overstroomd. De huizen komen ddep in het water te liggen. De bewoners vluchtten naar de dijken en de zolders. Er is hulp van de marine en het Roode Kruis ge vraagd. Reeds zijn booten en vletten in de polders gel a ten om de in de huizen in nood verkeerende bewoners af *e halen. In Noord-Branbant. Uit Den Bosch wordt ons hedenmorgen te negen uur geseind: In den vroegen morgen ontving het Huis- vestings comite uit Mill bericht, dat de spoor- brug nabij Haps is weggeslagen. Uit Grave wordt geseind, dat de stand van de Maas hedenmorgen 10.55 M. was tegen 10.56 M. gisteren. De val van de Maas is hier tot stilstand gekomen. Uit Cuyck wordt ons geseind, dat de toe- stand daar verbeterd is. Ook bij Gassel is de toestand, die gisteren critiek was, heden beter. De zwakke plekken in den dijk zijn door het polderbestuur van Gassel versterkt. De omgeving van Gassel staat blank. Hier worden vluchtelingen uit de omgeving verwacht. De Rijkswaterstaat te Gorcum meldt, dat tot hedenmorgen in de Betuwe geen doorbra- ken hebben plaats gevonden. In's Hertogenboseh waren tot hedennacht ondergebracht ongeveer 900 vluchtelingen, n.l. 300 in de Isabella-kazerne, ruim 200 in de Citadelkazerne en ongeveer 300 bij parti culieren. In den loop van den nacht werden nieuwe transporten vluchtelingen verwacht. Beugen en Oeffelt. Omtrent Beugen en Oeffelt kan het volgen- de gemeld worden: Nadat het Huisvestingscomite te Mill met booten 100 personen uit Beugen had gered en voorloopig in Rijckevoort ondergebracht, dat vannacht vermoedelijk zou worden ont- ruimd, werd in overleg met den pastoor en den burgemeester overeengekomen, dat het comite te Mill voor onderbrenging der vluch telingen uit beugen en Rijckevoort in Mill, Wanroy, Uden en eventueel ook Veghel zal zorgen. Het comite te Uden voerde per auto levensmiddelen aan, die vannacht in het sta tion Mill werden opgeslagen en hedenmorgen per lorrie naar Haps en verder per boot naar Beugen en Oeffelt zouden worden vervoerd Verdere val van de Maas. Men seint ons uit Maastricht: Gedurende het laatste etmaal is de Maas nog 14 c.M. ge vallen. Vier menschen verdronken. Uit Doetinchem werd hedenmorgen ge seind: Gisteravond ging de knecht van het Kur- haus-hotel te Elten met drie passagiers per roeiboot over het verdronken land van El ten naar Emmerik. Doordat de boot waar- schijnlijk op een heg stootte, sloeg het vaar- tuig om en geraakten de inzittenden te water. Alle vier verdronken. Alle vier verdronken. Behalve de hotelknecht, die als roeier fun- geerde, waren in de boot gezeten een Pater Jezuiet uit het Klooster te 's Heerenberg en twee Hollandsch sprekende menschen, wier namen nog niet bekend zijn. Het water valt. Doetinchem seint hedenmorgen, dat de val is ingetreden. De toestand te Cuyck wordt beter. Uit Cuyck wordt heden morgen gemeld: Bij informatie is gebleken dat de geruchten als zouden hier >.n de omgeving mariniers tijdens het redidngswerk verdronken zijn on- juist zijn. De toestand in Cuyck is verbeterd. Vletten uit Den Helder. In een hedenmorgen gehouden conferentie van het gemeentebestuur van Den Helder met vletterlieden hebben 20 schippers hun vletten met bemanning gratis aangeboden om hulp te verleenen in de overstroomde gebieden. De toestand in het land van Maas en Waal. De toestand in het land van Maas en Waal is gedurende den uacht van Maandag op Dinsdag nog ernstiger geworden. Nog steeds stroomt het Maaswater door het gat in den diik bij Neder-Asselt en door het gat in den spoor dijk fusschen Wvchen en Ravensfein het land van Maas en Waal binnen. De stand van de .Maas is op het oogenblik nog bclang- rijk hooger, dan van het water in het over- stroomae gebied van Maas en Waal ongi* veer 10 c.M. Vo'gens de berichten, die wij hedenmorgen uit dit gebied ontvingen, neemt de nood toe. Op df hoogste punten, waar de menschen een toevlucht hebben gezocht, worden tenten er, loodsen opgeslagen om de mens'men onder dak te brengen Oi -en van dagen en zieken worden zoo mogelijk uit het overstroomde land van Maas en Waal naar veiliger plaat- sen weggevoerd. Niet minder is de toestand in Horssen Met uitzondering van de kerk, de pastorie en enkele villa's staan alle huizen onder water. Hier is het water in den afgeloopen nacht 8 c.M. gestegen. Altforst, dat meer Westelijk gelegen is, is er, wegens het ontbreken van hulpmiddelen, wellicht nog erger aan toe. De bewoners hebben een angstigen nacht op de zolderver- diepingen van de hoogste huizen doorge- bracht. Er zijn hier geen booten en er is dringend om hulp gevraagd. Met Alphen aan de Maas, dat gisteren ge heel is ondergeloopen, en waarvan de be woners reeds gisteren op den dijk stonden, is geen verbinding meer te krijgen. Dreumel is eveneens zoo goed als verlaten. Te Wamel vertoeft alleen nog de mannelijke bevolking. De vrouwen en kinderen zijn gis teravond en in den loop van den nacht naar Tiel overgebracht. Verschillende huizen zijn ingestort. Uit Oyen wordt hedenmorgen te 10 uur ge meld, dat de bewoners van Alphen aan de Maas, dat aan de overzijde van de rivier ligt>, zich alien op den dijk bevinden. Daar zijn loodsen opgeslagen om de bewoners voorloo pig onderdak te geven. Een gedeelte van hen bevindt zich aan boord van in de rivier lig- gende schepen en heden zullen de vrouwen en kinderen worden weggevoerd. De genie heeft den Maasdijk over ongeveer 200 Meter laten springen, om te trachten het water af te voeren. In Maasbommel is de toestand niet zoo ern- stig als in Alphen, hoewel ook dit dorp diep in het water staat In Oyen zelf, dat het water krijgt van de Beersche Maas, staat ongeveer een halve Me ter water. Uit Aalten seint men, dat sedert gister avond tpt hedenmorgen elf uur het water 5 c.M. gevallen is*. De Waal is hedennacht 18 c M. gevallen. DE LEK VALT. Uit Lexmond wordt gemeld: Sinds gister avond elf uur is de Lek 6 c.M. gevallen. NIJMEGEN, 5 Jan. Uit Beek werd he den gemeld, dat het water eenigszins is ge vallen. De keerdam bij Wijler in Duitsdi- land is niet doorgebroken. Er werken thans 300 arbeiders aan. DEN BOSCH, 5 Jan. Berichten dat de Bommelerwaard zou zijn ondergeloopen, zijn onjuist. Ook van een dijkdoorbraak bij Heere- waarde is geen sprake. Alle berichten omtrent het verdrinken van mariniers bij het reddingswerk te Beu gen zijn onjuist. Ook bij Cuijk zijn geen menschen om het leven gekomen. Uit Wamel en omgeving zijn nog 300 personen naar Arnhem vervoerd. De Waal is ongeveer 10 c.M. gevallen, terwijl binnendijks het water nog 8 c.M. is gewassen. In het land van Maas en Waal is veel vee omgekomen. Men vreest ook dat het in de stallen ondergebrachte verloren zal zijn. Van de ongeveer 2500 inwoners van Dreumel hebben meer dan 2000 de gemeen te verlaten. De verbinding is moeilijker door het laten springen van den dijk bij Alphen aan de Maas. Uit Wijchen wordt om half twee geseind dat de toestand zeer ernstig blijft. De genie is bezig 3 bruggen vna 3 a 400 M. lengte te slaan, om vanuit het klooster Alferta naar hier den weg te voet naar Nijmegen te kunnen maken. DIJK BIJ WINKEL DOORGE BROKEN? Hedenmiddag kwam men op ons bureau mededeelen, dat de dijk van den polder Waard en Groet bij Winkel zou zijn doorgebroken. Bij informatie aan de secretarie van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor- derkwartier werd ons gezegd, dat het in elk geval niet betrof een bij genoemd college in onderhoud zijnden dijk, dus geen zeewaterkee- ring, noch den Westfrieschen Omringdijk. Mogelijk zou het kunnen zijn, dat een dijk van een der polders, een binnenwaterkeering, den drang van het water niet had kunnen weerstaan. Provinciaal Nienws UIT WINKEL. Bij de cp Zondag gehouden herstemming voor notabelen der Ned. Herv. Gemeente zijn als zoodanig benoemd de heeren Jb. Brug- man Dz„ K. Over en W. Amels. De heer F Becker, alhier, behaalde de- zer dagen het diploma boekhouden „Mertu- rius", waarvoor hij werd opgeleid door den hcer T. de Jong, boekhouder bij de Coopera- tieve Vereeniging „De Tijdgeest" alhie* Teiegraiitinen van iiederi. Gedeelttlijk gecomgeerd. KONINKLIJKE GIFT. 'S GRAVENHAGE, 5 Januari. De Ko ningin heeft aan de algemeene vereenigde commissie tot leniging van rampen door watersnood 10.000.doen toekomen. BRAND. AMSTERDAM, 5 Jan. In de Westerdok- straat woedde een vrij ernstige brand, waardoor perceel 38 aldaar, drie woning- verdiepingen en zolder totaal door het vuur is vernield. In de belendende per- ceelen zijn de zolderverdiepingen uitge- brand. Van een perceel aan de Haarlemmer- houttuinen is de achtergevel aangetast. De brand is ontstaan door het omvallen van een oliekachel. De schade is zeer groot. De vier gezinnen, die het erceel bewoon- den zijn thans dakloos. Ook de bewoners van de andere erceelen leden veel schade, die gedeeltelijk door verzekering gedekt wordt. p NOG STEEDS VALSCHE FRANC- BILJETTEN. HAMBURG, 5 Jan. Hier is een Servisoh onderdaan Olchvari gearresteerd die in het bezit was van honderd valsche billetten van 1000 franc. Hij was een samenwerkcr met de in Nederland gearresteerde Hon- gaarsche valschmunters. DE OVERSTROOMING IN BE'LGIe BRUSSEL, 5 Jan. De „Peuple" meldt dat de treinverbindingen overal hersteld zijn behalve tusschen Luik en Vise. Men zal spoedig een aanvang maken met het herstellen der aangerichte schade. ONTPLOFFING AAN BOORD. GIBRALTAR, 5 Jan. Aan boord van het Spaansche transportschip „Isleno", ge laden met munitie voor Algeciras, heeft zich een granaafontploffing voorgedaan waarbij drie leden der bemanning gedooc werden. De schade wordt geschat op een millioen pesetas. DE GROOTSTE ZWENDELBEWEGING DIE OOIT OP TOUW GEZET IS DOOR EEN MOGENDHEID. DE BANKNOTENZWENDEL IN HONGARIJE. PR A AG, 5 Jan. De geheele pers houdt zich bezig met de Hongaarsche zwendelbe- w.eging. Zij noemt deze de grootste zwendel welke ooit in Europa is voorgekomen. „Ces- ke Slovo" eischt het ingrijpen van den Volkenbond om de Europeesche staten te gen misdaden, die door autoriteiten gelasi: worden, te beschermen. Ook „Narodni Listy" eischt een internationale oplossing van deze zwendelaffaire. BOEDAPEST, 5 Jan. De zwendelaf faire met de valsche frankbiljetten heeft bijkans haar hoogtepunt bereikt. In deze affaire zijn gewikkeld: Prins Windisch- gratz, oud-premier Teleki, politiechef Na dossy, minister Csaky, de afgevaardigde Ulain, baron Sigmund Perebyi, minister van binnenlandsche zaken Rakotski en de overste van den generalen staf Laskowics. Naar verluidt is graaf Bethlen, minister- president van Hongarije, voornemens af te treden. Rijksbestuurder Horthy heeft een ontslag van graaf Bethlen van de hand ge wezen, waarop deze volkomen vrijheid in zake de oplossing der zwendelaffaire voor zich opeischte. Deze geste is waarschijnlijk bedoeld om zijn positie te versterken, aan- gezien Bethlen zeer gecompromitteerd is WEENEN, 5 Jan. De doorgaans goed ingelichte „Arbeiter Zeitung" seint uit Boe- .dapest dat de Putschbeweging grootere vorderingen heeft gemaakt dan men in het buitenland vermoedt- Horthy en zijn omge ving staan achter Albrecht en het Huis Habsburg. De voorwaarden voor de machtsovergave aan Albrecht waren reeds vastgesteld. Horthy zou den hertogstitel en een groot landgoed krijgen. Horthy heeft alles in het werk gesteld om de in deze af faire gewikkelde fascisten te beschermen. Het Kartographisch instituut heeft reeds verscheidene jaren valsche banknoten ver- vaardigd. Nadat Frankrijk gedreigd had met het afbreken der diplomatieke betrek- kingen, liet Horthy een onderzoek instellen Ingezonden stakken (Buiten veraniwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zirts dat de redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur! In het ingezonden „In en om den Hei looschen Raad" staat bij het gedeelte van de vergadering van 27 Maart) dat B. en W. zelf de politieverordening niet naleven. Dit slaat op de prikkeldraadafscheiding, welke om de eigendommen der gemeente zijn, o.m. om het voormalige promenadeter- rein, dus in de kom der gemeente. In het gedeelte waarin sprake is van het afschaffen van den kermis-Zondag staat: „De tijd zal komen dat ik den heer Opdam aan die woorden zal herinneren" enz. Dit moet zijn: Doch 1 van de 5 zetels kan het kosten (bedoeld wordt als de 137 onderteekenaars zich terug trekken bij de eventueele stemming voor den gemeenteraad. Dankend voor de plaatsruimte, G. SMITS. Gemengd Nienws NACHTELIJK DRAMA OP OOSTEN- BURG. In den afgeloopen nacht kwam, naar de Telg. meldt, 'n 72-jarige bewoner van Oosten- burg in niet al te normalen toestand de ech- telijke woning binnenstrompelen. Zijn ega, die eveneens 72 jaren telt, maakte er hem 'n ver- wijt van, waarop de man haar verschillende keeren sloeg. Vermoedelijk zijn de slagen met de vuist toegediend, alth'ans de vrouw was er een oogenblik leelijk aan toe. Haar toestand was van dien aard, dat zij met een auto- brancard van den Geneeskundigen Dienst naar het Tesselschadeziekenhuis moest wor den overgebracht. Hier is zij ter verpleging opgenomen. Levensgevaar bestaat gelukkig niet. De oude zondaar werd door de politie van het bureau Kattenburg in verhoor genomen Hij verklaarde, dat hij haar in z'n drift van- wege haar jaloezie eenige klappen had gege- ven. Niet onmogelijk is, dat de vrouw met het hoofd tegen den schoorsteenmantel gevallen is. LIJK GEVONDEN. Gistermiddag is te Harlingen in de Rop- tavaart nabij Ropta het lijk gevonden van de sedert 9 Nov. 1.1. te Harlingen vermiste 48- jarige onderwijzeres R. v. d. W. NU ZAANDI IK TOLGELD MAG HEFFEN. Uit Wormerveer werd aan de Telg. gemeld Tengevolge van het goedkeuren van het vermelde besluit tot tolheffing in de gemeen te Zaandijk, wordt de gemeente Wormerveer feitelijk geisoleerd en afgesloten en is ze zon- der beta ling van .tol niet meer te verlaten noch te be' eiVen. Want immers wie naar Zaandiik, Koog, Zaandam of Amsterdam wil per fiete of auto moet te Zaandijk betalen. Wie naar den kan.t van Krommenie wil moet bij de Vaartbrug tol betalen. Wil men naar Wormer, Jisp of Purmerend, 't is op de Zaanbrug betalen. Wil men over West-Knollendam naar Uitgeest of Alkmaar, het is bij Moltjesveer of bij het Knollendammer veer betalen! Wie heel slim is kan nog Wormerveer uit komen door bij Voortbrug linksom over den dijk te rijden, dan verder door den Westzaner Polder naar Westzaan, waar hij dan toch ten slotte wel weer ergens een tol zal vinden, ten- zij hij te voet reist. Inderdaad een middeleeuwsche toestand. IS HET VANGEN VAN ANDERMANS DUIVEN GEOORLOOFD. Deze vraag, die voor duivenliefhebbers van gewicht genoemd mag worden, zal de Haag- sche poli tier echter hebben te beantwoorden. Voor hem stond Maandag terecht de 32-jari- ge opperman L. F. K. uit de Cuypstraat, be- klaagd van diefstal van een duif ten nadeele van zijn buurman v. d. B. K., die lid is van de 's-Gravenhaagsche sier- en postduivenvereeniging Ons Belang, heeft op zijn dak een duiventil staan, waar voor hij een vergunning heeft van bouw- en woningtoezicht. Het schijnt gewoonte te zijn onder liefhebbers van duivensport, elkanders duiven te vangen en die aan elkaar weer uit te wisselen tegen losprijs. Zoo had ook be- klaagde met een zijner lokduiven een witten doffer naar de til gelokt en toen deze onder de schuif doorgeloopen was, het luikje laten vallen en op die manier den doffer gevangen. Dat is duivensport, zeide hij. De politierechter, mr. Feith, vroeg: Is fiet- sensport dan het vangen van andermans fiet- sen? Beklaagde beriep zich op het, naar hij zei de Koninklijk goedgekeurde reglement van de vereeniging Ons Belang. Hij wees op artikel 4, dat luidt: „Duiven of doffers mogen niet anders binnen genomen worden dan door de schuif, dus mogen er in geen geval duiven van de ren of anderszins gegrepen worden." De kunst is nu aldus bekl. een duif te lokken en aan den eigenaar terug te verkoo- pen. Toen bekl. dezen doffer ving, wist hij nog niet van wien hij was. Mr. Feith: Duiven van een ander wegne- men is en blijft oneerlijk spel. U kon toch weten dat die doffer eigendom van iemand was? Beklaagde: ik heb dien dag twee duiven gevangen. Daarbij was er geen van v. d. B. De gevangen duiven heb ik aan de recherche laten zien. Als getuige werd gehoord de heer v. d. B die naast beklaagde woont. De heer v. d. B houdt ook duiven. Hij had gezien, dat K. een duif van hem opsloot in de til. De schuif had hij dicht zien gaan. Getuige had aan K. mee- gedeeld, dat de doffer zijn eigendom was, maar K. had geantwoord: Ik draai hem nog liever den nek om, dan dat ik hem jou terug geef. De heer v. d. B. wilde nu graag eens gerechtelijk uitgemaakf zien, of deze soort sport geoorloofd is. Mr. Feith: Is u ook lid van die vereeniging. Getuige: neen. Een andere getuige verklaarde, het heel ge- woon te vinden als men zijn duiven ving. Zelf deed hij er ook aan mee. De officier, mr. Hermans: „Wanneer de eerste getuige lid was van die vereeniging. zou hier sprake kunnen zijn van een onderlinge afspraak. Nu dit niet het geval is, moet het vangen van den doffer als'een on- rechtmatige toeeigening worden beschouwd Eisch: 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis. Mr. Feith zeide, dat het vangen van dui ven, die aan een ander behooren. alleen vrij is, als de eigenaar het goed vindt. Hij zal over 8 dagen vonnis wijzen. ST A ATSLOTERI J. No. 16219 f 5000. No. 7288 1500. No. 7266 2000. Ns 1607, 12292, 14973, en 20873 1000. No. 4562 400. Ns.s 2827, 9082 en 15710 200. Ns. 2391, 9252, 5538, 10808, 12598, 15158, 15879 en 16552(?) 100 Marktberichten ZAANDAM, 4 Jan. Veiling „De Zaan- streek". Selderie 7—29 ct. per bos, Pieterse- lie 15—25 ct. per bos, Gdle kool 2^—7^ ct. per stuk, Boerenkool 50—175 ct. per kist, Prei 11 >£—16 ct. per bos, Peen f 1.75 per kl. kist, Spruiten 10—16H ct. p. p., Appels 6—9 ct. p. p., Stoofperen 20 ct. p. p., Citroe- nen 3.40 per 100, Lof 19 ct. p. p., Uieo 3 lA ct. p. p., Sla 1 per kl. kist. PURMEREND, 4 Januari. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 11 st. kleine Fabriekskaas 46, met rijksmerk 51. 9 st. kleine Boerenkaas 45, met rijksmeif 50, 288 runderen w. o 135 vette 0.90— 1.25 per K.G., handel matig; 145 melk- en geldekoeien 150—400, handel stug; 8 stieren; 26 paarden 100—/ 200, handel matig; 25 vette kalvertn 1.50—/ 1.70, handel matig; 226 kalveren: nucht. v. d slacht 15—/ 40, v d. fck 16—/ 38, han del matig; 194 vette varkens: v. d. zouteri] 0.850.87, v. d slacht 0.900.94, handel matig; 108 magere varkens 0.27 0.56, handel stug; 145 biggen 16—/ 26, handel vlug; 772 schapen en overhouders: schapen 35—/ 54, overhouders 20—/ 30 handel stug; 19 bokken; kippeneieren /9.50 tot 10.50, eertdeieren 9. Eicrenveiling: 325 eendeieren a 9.30, 12530 st. kippeneieren a 10.3011.10, 662 kippeneieren b 7.60—/ 8.50, 748 K G. boter 2.102.20. van 5 Januari 1926. Opgave ran Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers. Steel comm. .- CULTUUR MAATSCH. tl.ni. 1.30 il.m. I.45 il.m, 2.. il.m. 2.15 i3> iiiiiSi (Ontvangen per draadlooze telefoon). yflrlgg Koers van hedeft 4* 103 1011k 189«4 100 US 1/8 1431/, STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. i 5 1919 BANKsINSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 w Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. FurnesssStokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand. A. n B. i» C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. VorstenL Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd afgest. Idem 7 afgest Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki i AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 128s/g 7V* 129i/» 87 857/, sbs;, 374 362 100 1381/, 6211/, 327 i/s* 173 162 V, 148 7*\ lOSVi 4093/, 2U0 4311/, 385 163/g 273 279 405 220 3681/, 631,4 5Ci/t 1611/, 171V, 42 49 D6I/4 80 ia 64 971/, I 111% 43*/l« 4091/4 500 43014 230 1185/, 1531/4 1891/4 159i4 14/1/, 148 1891/4 160 H71/4 1481,4 188*— 147 1471/, 129 1321/, 8914 3/4 it 2 133-3 8/1—8 8 j 1/4 8414 1311/, 139 618 .-25 166 147 7 618 324 160' 147 618 614 f 1171/, 217 417* 205 4161-74 393* 417-8* 418-14 3661/, 9 256 261 390 202 365-8 16 s - 1 v a 4 2556 2611/, 363-6 202 363*-5 256-60 382-7 193 161 1861/, 80 161 64 51 16t 1/15/* 64 -„1 161 191 82% Hi h 4214 404 49014 421 403-0 49014 4:1 404 118 1525/4 PROLONGATIE vorige koers pCt., heden 3J pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers op heden Ofi.noteering 12.061/, 59.19 9 41 11.2714 48.. 71/, 35.10 61.45 66.65 50.55 2-48 J 10,05 P ".'dividend. s.4 Vorige koert Londen 12.655/, Berlijn 59.28 Parijs 9 55 Brussel 11.27% Bazel 48.64 Weenen p. Sch. 100 35.10 Kopenhagen 61.55 Stockholm 66.70 Christinia 1 50.C214 NIET OFFICIEEL. New»York 2.48%, Italie s 10.05

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8