DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 4 Honderd acht en twinticrste Jaar^ansr 1926 WOENSDAG 6 JANUARI OH nummer besfaat nM 2 bladen. Dcze Conrant wordt ELKEN AVOND, bebalvc Zon- en Feesfdagen, nifgegeven. ibonneraentsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTl£Ns Per regel /0.25, bij groote contracten rabaf. Groote letters naar pfaatsrefmte. Brieven franco aan de N.V, Boek- en Handelsdrnkkerij tr/b hf.p/w«. COSTER 6 TDOH. Voordam CO. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Adminisfratie 3. -- - Telefoonnr. Redactie 33, Postgiro 37060. Ilnitenlnnrl DE CHAOS IN CHINA. Gcneraal Feng Joe Hsiang, die op 24 De cember Tientsin bezette, heeft een telegram rondgezonden, waarin hij zegt, dat hij van het publieke leven afscheid neemt en naar het buitenland gaat Hii bezweert de militaire partij Toean Sii Joei, het hoofd van het uit- voerend bewind, te steunen door te wcrkeu voor de verbetering van het land. De minister van oorlog mcakt bekend, dat de versterkingstroepen, on'angs naar Mand- sjoerijc gezonden, onverwijld zullen worden teruggetrokken. DEMONSTRATES TE BOEKAREST. Uit Weenen wordt gemeld, dat gisteren te Boekarest demonstrates hebben plaats ge- had. De Roemeensche turn- en sportvereeni- gingen, welker eere-voorzitter de vro'gere kroonprins is, wilden een optocht houden De politie kwam evenwel tusschenbeide en slaagde ten slotte er in de demonstrn.oten uitcen te drijven. De Roemeensche bladen rnogen slechts offi- cieele communique's publiceeren. Dit zou er op wijzen, dat toch politieke motieven bij het afstand doen van prins Carol een rol hebben gespeeld. Voorts verluidt, dat een aantai offi- cieren zort zijn gearresteerd. DE VERVAARDIGING DER VALSCHE BANKBILJETTEN. De politieke achtergrond van den aanmaak van valsche Fransche bankbiljetten in Hon- garije en de hcoggeplaatstc persoonlijkheden, die daarbij bli'kbaar zijn betrokken, rebbvn hier begrijpelijkerwijze een zeer ongurstigen indruk gemaakt schrijft de Parijsche corres pondent van het Hb!d. Gauvain wr'st er in het ...Journal de* De- bats" op, dat het niet voor het eerst is dat de politici in Hongarije van een zoo schandelijk strijdmiddel gebruik mkaen. Tijdens de Poolsch-Tsiechische moeilijkbeden, die op een gegeven oogenblik een oorlog tusschen beide landen deden verwachten, hadden Ma- gyaarsche patriottcn het plan opgevat, zich bij de Polen te vcegenze organ iseerden daar- toe een Slowaaksch legioen en drukten in het groot Tsjecho-Slowar.ksche biljetten van vijf- honderd kronen. Ditmaal had de vervaardi ging van valsche biljetten het dubbele doel, zich geld te verschaffen voor een staatsgreep. waardoor aartshertog Albert op den troon gebracht moest worden, en het Fransche cre- diet te verzwakken. Daarvcor werd naar alle waarschijnlijkheid gebruik gemaakt van de zincografische inrichting van het Hongaar- sclie Aardrijkskundig Institut, dat ook staf- kaarten voor hen' had gedrukt en dat gediri- gecrd wordt door graaf Teleku, den voorgan ger van graaf Bethlen als eerste minister. Onafhankelijke bladen te Boeriapest signa- ieeren, dat bij deze vervalsehing ook betrok ken is Pazurnik, hooggeplaatst ambtenaar aan binnenlandsche zaken, zwager van den oud-afgevaardigde Jehliczka, die voor reke- ning van Boedapest het Slowaaksche irreden- tisme aansiookt. Onder de gecompromitteer- den is ook professor Meszaros, die reeds in 1922 werd gearers'.eerd wegens namaak van Tsjechoslowaaksche biljetten, maar die toen werd losgelaten op interventie van hoogge- plar.tste personen. Ook de secretaris en "de knecht van prins Windischgratz zijn gear res teerd. Een en ander wijst op de werkelijk bedoelingen van de oligarchic, die feitelijk Hongarije regeert, dat nog slechts in naam een republiek is, en is teekenerd voor de op- vattingen omtrent de strijdmiddelen, die bij deze heeren bestaan. en de voortzetting van het autocratisch be wind. Volgens het B. T. A. zegt Pangalos in zijn fcoodsthap, dat het doel vanr de afkondiging van de dictatuur uitsluitend is de politie ke twisten te doen bedaren, den binnenlanct- schen vrede te herstellen, de openbare dien- sten te organiseeren, ten einde de natie voor te bereiden op een geleidelijken terugkeer naar het par'ementarisme. Pangalos legt den nadruk op het feit, dat de buitenlandschc toestand de Grieksche re- geering verplicht voor het oogenblik over haar voile actie-vrijheid te beschikken, een vrijheid, welke geheel ontdaan moet zijn van bepaalde hinderliike constitutioneele vormen. HET OVERLIJDEN DER KONINGIN- MOEDER VAN ITALIe. Het ovcr!ij:'cn der koningin-moeder heeft groote deelneming gewekt in het geheele land. Zij is zacht ontslapen, terwijl koning Emmanuel zich aan haar ziekbed bevond. Alle Italiaansche theaters zijn gesloten tot na de teraardebestelling. De zitting van den Fascistischen Raad is verdaagd. Overal hangen de vlaggen halfstok. Toen de Paus het bericht van het overlijden vernam, trok hij zich terug in zijn particulieren kapd en bad voor haa zieleheil. Tenzij de koningin een specialen wensch heeft kenbaar gemaakt, zal het stoffelijk over- schot bijgezet worden in het Pantheon. De hofrouw zal een jaar duren. In alie kerken zal voor de overledene gebeden worden. EEN STOUTMOEDIGE BANDIETEN- STREEK. Uit Hongkong wordt melding gemaakt van j een stoutmoedige bandietenstreek in de stad Yoemgtse. 24 mijlen ten Z. van Kanton. De roovers overrompelden de plaatselijke ka- zerr.e, ontwapende de troepen, trokken hun uniformen aan, plunderden de zijdepakhui zen en voerden hun buit in snelvarende stoombarkassen weg. EEN DER MOORDENAARS VAN ERZBERGER GEARRESTEERD. In Bad-Aussee is Dinsdagmiddag, bij de nasporingen der politie naar een wisselver- valscher, de moordenaar van Erzberger, Heinrich Schulz, gearresteerd. Hij gaf aan op een kameraad van Til lessen te zijn. Hij woonde onder den valschen naam Edgar von Buchmann uit Miinchen bij een koopman, Berger, genaamd, in Bad-Aussee. De Duitsche autoriteiten zijn van de arres- tatie in kennis gesteld. Nadere bijzonderhe- den waren bij de autoriteiten tot dusver nog niet te verkriigen. NAAR DE OERWOUDE VAN DE AMAZONE. William Montgomery Macgovern, lector aan de antropologische afdeeling van de Lon- densche universiteit, bereikte met een Duit- schen filmoperateur Lima, na een cxploratie- tocht van acht maanden door het stroomge- bied van de rivieren cie Negro en Japoera, in Noordwest Brazilie, in het weinig bekende gebied op de grens van Columbia en Vene zuela. Eenige tot dusver onbekende Indianenstam- men werden ontdekt. De expeditie werd twee malen door wilden aangevalen. EEN MILLIONNAIRE GESCHAAKT. De bekende Amerikaansche ccmpdnist van jazz-muziek, Irving Berlin, heeft de dochter van den Amerikaanschen multi-millionnair Mackay geschaakt. Zij werd indertijd door den prins van Wales, bij zijn verblijf in New- York, als een van de meest charmante jonge meisjes beschcuwd, die hij ooit ontmoette. Het jenge paar zal een huwelijksreis naar Europa maken. Berlin was reeds vroeger met het meisje verloofd, doch de vader, die zijn dochter thans geheel uit de familie heeft ge- bannen, had de verloving na eenigen tijd ver- broken. DE DICTATUUR IN GRIEKENLAND. Het officieele regeeringsblad, de „E!efthe- ros Typos" deelt mede, dat de Hooge Mili taire Raad de instructie inzake de oorzaken van de nederlaag van het Grieksche leger in "Anatolic in 1922 heeft beeindigd. Kolonel Plastiras wordt verantwoordelijk voor het gebeurde geacht, en de Raad be- sloot daarom met zeven tegen drie stemmen Plastiras voor den krijgsraad te dagen Uit Athene wordt gemeld dat de minister- raad den tekst heeft goedgekeurd van de boodschap, welke Pangalos tot het volk zal richten. Deze verklaring volgt de reeds door Pangalos aangeduide richtsnoeren en ver- dient de aandacht wegens het gebruik van den eersten-persoon-enkelvoud bij de aankon- diging van het annuleeren der strkiezingen DE KWESTIE DER KERKEEIJKE HUWELIJKEN. Fiet volkscomuissariaat van binnenland sche zaken der Oerkraiensche sovjet-republiek heeft de aandacht der centrale rcgeering te Moskou gevestigd cp eenige gevolgen van de jongste bepalingen omtrent de al dan niet erkenning van de wettigheid van kerkelijk ge sloten huwelijken. Het geval kan zich thans voordoen, dat een huwelijk in het eene gedeel- te der sovjet-unic wel, in een ander gedeelte niet erkend wordt. Dit ropt natuurlijk onge- wenschte toestanden in het leven, waarom dan ook op een herziening der betreffende be palingen wordt aangedrongen. DE DRANKVERKOOP IN DE OEKRAINE. De Raad van Volkscommissarissen van de Oekraine heeft dezer dagen een verordening uitgevaardigd in zake den verkoop van alco- holische drankem Naar de „lzwestija", js de verkoop van sterkedrank verboden in de onmiddellijk nabijheid van scholen, kin- dertuinen, ziekerihuizen, internaten en militai re bureaux. Verboden is het voorts in restau rants en stationswachtkamers spiritualien voor gebruik buiten de inrichting te verkoo- pen. Wijn en bier vallen echter niet onder de ze bepaling. Een streng verbod is ten slotte nog afge- kondigd in zake den handel in alcoholhou- dende dranken aan de buffetten van dubs en industrieele ondernemingen. KROONPRINS KAREL'S BESLUIT TOT AFTREDEN. De Roemeensche Nationale Vagadering heeft het ontwerp. waarbij kroonprins Karel afstand doet \an zijn rechten op den troon en de erfopvolginp op prins Michael wordt overgedragen, inei '234 tegen drie stemmen goedgekeurd. Daarna nam zij het wetsont- werp inzake het regentschap aan, hetwelk een regentschapsrapd instelt, die prins Nicolaas, den Roemeenschen patriarch en 'den eersten voorzitter van het Hof van Cassatie tot leden telt. Het mysterie rondom den troonsafstand van kroonprins Karel blijft even duister als tot dusver. De jongere broer, prins Nicolaas, die luite- nant is op de Britsche Vloot en tijdelijk met veilof te Parijs vertoefde vanwaar hij tele- grafisch naar Boekar^t werd ontboden, heeft in een interview met Parijsche journalisten verklaard, dat z i. een liefdssroman zeer goed de eerste aanleiding kan zijn tot het gebeurde. Immers zijn broeder hield heel veel van zijn eerste vrouw, mejuffrouw Lambrino, zoodat hij het zich best kan begrijpen, dat hij onder die omstandigheden afstand deed van zijn rechten op den troon. Met nadruk sprak de prins tegen, dat zijn broer dit zou gedaan hebben als gevolg van eenig complot of sa- menzwering tegen hem. Daarentegen verneemt de Weensche cor respondent van de „Westm. Gaz van buiten- gewoon ingelichte zijde, zooals hij seint, dat de militaire leiders te Boekarest een staats greep in den zin hadden om den premier Pra- tianoe e.\ zijn regeering te verdrijven en een militaire dictatuur in te stellen. Het verband tusschen dit plan en den afstand door den kroonprins noemt de correspondent duister; maar de Roemeensche gezant te Weenen leg- de in een afgelegde verklaring omtrent het gebeurde zulk een abnormale nadruk erop, dat prins Karel afstand had gedaan uit „zui- ver persoonlijke redenen van intiem karakter", dat het vrijwel zeker schijnt, dat de stap van den kroonprins een politieken achtergrond heeft. Vrrondersteld word., dat prinses Loepes- cae, die eenige dagen in hetzelfde hotel te Mi- laan heeft gelogeera als prins Karel, iden- tiek is met diens eerste vrouw, mejuffrouw Lambrino. Veel beteekenis wordt ook gehecht aan het feit, dat de kroonprins in nauwe betrekking stond tot den leider van de oppositie tegen het Bratianoeregime, generaal Averescoe, ter wijl de in dc Roemeensche binnen- en buiten- landsche politiek zoo invloedrijke koningin de trouwe steun is van den premier. Het bericht van het heengaan van den ge- maal van kroonpnnses Helena, een Griek sche prinses, schijnt te Athene niet veel in druk gemaakt te hebben. Het was daar van algemeene bekendheid, dat het huwelijk niet gelukkig was. De nauwere band, indertijd door weder zijdsche huwelijken gelegd tusschen de dy- nastien te Athene en Boekarest, heeft trou wens niet veel geluk gebracht. De jonge Grieksche koning moest met zijn gemalin in ballingschap gaan, en thans is zijn zwager in vrijwillige ballingschap gegaan en blijft de Grieksche prinses eenzaam in het kroonprin- selijk paleis te Boekarest, achter alleen met haar jeugdigen zoon, den nieuwen troonop- volger. WEER EEN Sf>OORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Nummer twee, sedert het nieuwe jaar zijn intrede deed. Maandagochtend is een perso- nentrein bij het station Chazelle (dep. Cha- rente) gederailleerd. Alle wagens, behalve de twee laatste, liepen uit de rails. Acht reizigers werden gewond; een van hen, die er zeer ern- stig aan toe was, moest naar het hospilaal in Angouleme worden vervoerd. EEN GEHEIME GODSD1ENST- SCHOOL. De „Kommunist" verneemt uit Kief, dat aidaar door de rechtbank een groep menschen werd vervolgd wegens het organiseeren van geheime godsdienstscholen. Onder de be- schuldigden hevonden zich twee rabbijnen. De rechtbank veroordeelde twee organisatoi"s tot zes maanden en twee onderwijzers tot een jaar gevangenisstraf met gedwongen arbeid. DE AARDBEVING IN ITALIe. De korte aardbeving, die Zondag in N.- Italie heeft plaats gehad en tot in Calabrie werd bespeurd, heeft geen ernstige schade aangericht, doch wel een paniek veroorzaakt. In Venetie vooral was de stemming een oogen blik hoogst opgewonden. In de hioscopen, die stampvol waren, ont- stond een ontzettend gedrang en in een oo genblik was het op het San Marcoplein en de Rivia degli Schiavone zwart van de men schen. Velen sprongen in gondels. doch het schudden der aarde bracht ook het water in hevige beroering. Lang duurden de schokken niet: slechts negen minuten, maar lang genoeg om de straten bezaaid te doen lig^en merglasscher- ven, steenen en voora! voorwerpen, die de angstig viuchtende bevolking onderweg had verloren. De scha.de heeft zich echter tot een dertigtal schoorsteenen beperkt. DE KINDEREN ZONDER TOEZICHT. In den Kerstnaciit heeft de Moskousche politie in samemverkirg met de plaatselijke commissie tot bestrijding van het euvel derJ toezichtlooze kinderen een „opruiming" on Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA. groote schaal onder dit „sociaal ongewensch- te element" gehouden; in verschillende slaap- gelegenheden, op straat, in portieken enz. werden 11.690 zwervende kinderen tusschen 10 en 16 jaar oud aangehouden. De kinderen zijn voorloopig ondergebracht in een aantai stopgezette fabrieken. Overwogen wordt thans, op welke wijze men den overgang tot een meer geregeld leven voor deze kinderen mogelijk kan maken. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Het onderzoek naar de vervalschingen op begint steeds meer resultaten af te werpen. Thans is de opperste politiechef Nadossy te Boedapest definitief afgezet. Hij is reeds uit Boedapest vertrokken. Ook is een voorname dame uit Boedapest gearresteerd die meerdere malen met Kankowics voor zijn vertrek naar Nederland geconfereerd heeft. De Hongaarsche regeering zegt, dat zij niet de bedoeling heeft het onderzoek om redenen van politieken aard in den weg te staan. Ook zij verlangt, dat het voile licht over deze zaak zal schijnen. DE FINANCIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. In een uiteenzetting van de beweegredenen, die ten grondslag liggen aan het wetsontwerp tot het herstel van de flnancie, bevestigt Dou- mer zijn wil om onverwijld krachtig iiet noo- dige herstel tot stand te brengen, doch ver- werpt hij elke consolidatie en het niet ge- stand doen van de staatsverplichtingen. Latere berichten van de over- stroomingen in het buitenland In Duitschland. Uit Hannover wordt gemeld, dat vier mijn- werkers zijn verdronken. De schade dcor de overstrooming bij Frankfurt teweeggebracht, wordt op rond 2 iniliioen goudmark geschat. Ook te Gosslar is de schade groot. Een aantai electrische motoren is vemield. Vier hoogovens moesten gebluscht worden. In verscheiden hotels zijn de levensmiddelen- voorraden door het water bedorven. De overstroomingen in het gebied van de Scale nemen een ernstig karakter aan. Overal zijn noodbruggen geslagen. Vele dorpen zijn geisoleerd. Een dijk is doorgebroken. Het wa ter is thans stationnair. Ter leniging van den nood der slachtoffers van het heogwater heeft de rijkspresident uit zijn dispositiefonds een txxirag van 200 000 Mark beschikbaar gesteld. Minister Severing heeft een bezoek ge bracht aan de door den watersnood geteister- de gebieden in het Rijnland, met name aan Dusseldorf, Keulen en Bonn. Aan den regeeringspresident van Koblenz heeft hij cpnieuw een millioen mark doen toe- komen ter ondersteuning der ncdlijdenden. De Rijnlandsche provinciale commissie heeft 200 000 M. ter beschikking der slachtoffers van den watersnood gesteld en besloten den rijlcs- en staatsautoriteiten te verzoeken een uitgebreid onderzoek in te stellen naar de oorzaken der talrijke hoogwatercatasrofen aan den Riin en de Ruhr. Blijkens mededeeling van het havenbestuur van Duisburg-Ruhrort. wordt de Rijnscheep- vaart heden des morgens te S uur weder geopend. Dins-lagavond 6 uur was de stand te Puhrort 7.60 M. Ieder uur valt het water 2 cM. De officieele hoogwaterdienst te Koblenz heeft met het oog op de aanhoudende daling van den Ri''n en zijn zijrivieren geen bericht meer gepubliceerd nopens den waterstand. Ei de stad Coblenz werden door de over- strooniing 1050 woningen en 4000 personen fcedreigd. Daarvan moesten 650 woningen geheel worden ontruimd. De schade wordt geraaind op l1-- a 2 millioen mark. In het regeeringsdistrict Coblenz zihi rond 19.400 huizen met 17 800 gezinnen en 70.00.0 personen door de rairp getroffen. In Qe 1 gie. De verbetering in den toestand duurt in het meerendeel der order water staande streken voort. De toestand is echter nog zeer critiek 'n het gebied van Bergen, aan de Fransch- Belgische grens en te Leuven. Te Gent vreest meiiydat de toestand zal verergeren. De toe stand is ernstig in de mimen in het land van Luik, wear van de meesfe zijn ondergeloopen of gedeeltelijk ondergeloopen, waardoor de mijnwerkers verscheicleiie weken werkloos zullen zijn. De ministerraad besloot voor eat bedrag van twee iniliioen francs bij het nationale 'ends in te teekuuen De ministers schreven "ersoonliik voor een bedrag van 25.000 francs in. In beginsel word fcesloteu oin aan het par- Ement de noodige credieten te vragen. Met de yocrnaamsie wcrken zal onmiddellijk een b" in gemaakt kunnen worden. De val van de M?as zette zich gister vcort. Naar alle waarschijnlijkheid za! he den a vend in het grootste deel van Namen en oir.svreken het water zijn wegegtrokken. De Sombre, die gisteren nog wassende was. is thans ook gevallen. In het gebied rondom Bergen is de toestand eveneens verbeterd, alsook rondom Mechelen. Langs de Dyle en de Nethe hebben zich echter op verschillende plaatsen dijkbreuken voorgedaan, en zijn nieuwe dorpen odergcloopen. Het treinver- keer met Aerschot wordt bedreigd. Te Gent en in de omstreken waar de Leie en de Schelde gevaarlijk gestegen waren, is ondanks een geringe verbetering, de toestand nog steeds dreigend. Talrijke fabrieken te Gent moesten worden gesloten. Er zijn reeds 2000 arbedders werk loos. Te Hoei verdronk een kind. Te Bressoux werd een -oldaat bij den reddingsarbeid door den stroom tegen een muur geworpeu en overleed aan de opgeloopen verwondin- gen. I n F r a n k r ij k. Voor Parijs bestaat er geen direct gevaai voor overstrooming, er is echter een geringe stijging van het water, als gevolg van de vele regens van Maandag en gister. Het zomer- strand van de Seine is geheel overstroomd. Dit schouwspel heeft veel bekijks, evenals de zouaaf van den Pont d'Alma. Dit beeld is min of meer een officieele graadmeter voor den waterstan din de Seine. In de banlieue is de toestand ernstiger. Het water van de Marne heeft verscheidene stra ten overstroomd. Tot nu toe moesten 48 per sonen hun woningen verlaten. E>e toestand langs de Oise schijnt hier en c:aar ernstig te zijn. Compiegne is van drink- water verstoken en men vreest eveneens, dat de stad in het donker gezet zal worden, door- c at de gasfabriek en de electrische centrale gedwongen zullen zijn het bedrijf stil te leg- gen. Te Givet is de kunstzijdefabriek onder wa ter geloopen ter. gevolgt van een dijkdoor- braak van de Maas. In H o n <rar ije. De Hongaarsche oud-minister Lucacs, thans parlementslid, heeft volgens het Korr. Bur. bij een bezoek aan het overstroomde Korosdal aan journalisten verklaard, dat de ramp moet worden toegeschreven aan de na- latigheid der Roemeniers. die door het kap- oen der bosschen aan de Witte en de Zwaric Kdros de beschermende werking der woud- gebieden op ernstige wijze zouden hebben vcrminderd. In Engeland. De Theems is in de afgeloopen 24 uur we- derom 28 c.M. gestegen. Verscheidene velden en wegen zijn overstroomd. KORTE BERICHTEN. President Coolidje heeft een buitenge- woon crydiet aangcvraagd van 50.000 dollar ter bestrijding van de uitgaven voor de Ame- nkaansche dee Ig a he naar de conference van Geneve Te Meeden is gisteravond het cafe van den heer biebesma tot den grond toe afire- brand. 6 De gezondheidstoestand van de Zweed- sche koningin is achteruitgegaan en haar krachten zijn zeer afgenomen. De koningin liidt aan chronische bronchitis en hartziekte. Haar geneesheeren hebben haar aangeraden zeer spoedig naar een warmer klimaat te gaan. T De socialistische federatie van den Be- neden-Rijn heeft zich met 51 tegen 17 stem- men voor deelneming aan de regeering ver klaard. Er zal een nieuwe poging gedaan wor den, om een einde te maken aan de staking der raetaalarbeiders te Charleroi. De natim nale gemengde commissie zal morgenvroeg bijeenkomen, ten einde de nieuwe voorstellen der werkgevers te onderzoeken. ^o'gens een vertraagd telegram heeft Donderdag een hevige vulkaanuitbarsting plaats gehad bij Pasto (Columbia) De scha de is zeer groot, evenals het aantai slacht offers. Het telefoneeren vanuit rijdende treinen, waarmede op de spoorlijn Berlijn—ffam- burg in eenige treinen proeven zijn genomen. ir^'an^ van 7 Januari ook voor het publiek mogelijk zijn, voorloopig echter alleen tusschen Groot-Berlijn, Wittenberg en Ham burg. Ernstige aard'bevingen zijn gevoeld in Perzie. Reeds zijn 17 personen gedood. De aardbevingen gingen gepaard met ongewoon hevige stormen. ^en P'3r'jsch blad heeft aan vroirwen van beteekenis de vraag gesteld: „Wat zoudt u doen als u dktatrice was?" Allerlei ant- woorden zijn in.gekomen, waaronder dit van Suzanne Leuglen, het wereldvermaarde ten- niswonder: „Als ik dietatrice was? Ik zou dadelijk aftreden!" De Sovjetregeering kondigt officieel het uitbreken van builenpest aan in verschillen de streken nabij Tsaritsyn. Naar Reuter uit New-York meldt is n verband met het krachtig verzet der mijn werkers tegen het arbitragevoorstel, door de mijn-eigenaren- gedaan de hoop op een hnlegging var het conflict minder geworden Men vreest voor ten snoedige afbreking dor onderhandelingen. COORAN

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1