Radio-Hoefeje. Donderdag 7 Januari. Hilverstun, 1050 M. 12. en 7.30. Politie- bericht. 6—6.50. Concert door het H. D. O.- orkest. 6.50—7.10. Lezing door Ir. G. A. Ten Hoopen, ingenieur van de Varta, 'over „Een praatje over accumulatoren". 7.10 7.45. Concert door het H. D. O.-orkest. 7.45 en 10. Persbericht Vaz Dias. 8.15. Uitzen- ding van het abonnementsconcert uit het concertgebouw te Amsterdam. Dir. Pierre Monteux. Solisten: Leo Schuetzendorff, ba- riton en Frederic Denayer, viool. Aria uit „Figaro's Hochzeit", Mozart. Aria uit „De barbier van Bagdad", Cornelus, Scherzo sinfonico, R. Mengelberg, Harold en Italie, Berlioz. Daventry, 1600 M. 10.50. Tijdsein, weerbe- richt. 11.201.20. Het radiokwartet en so listen (sopraan, bariton, cello). 1.202.20. Tijdsein, gramofoonconcert. 4.20. Tijdsein. Causerie „A portrait of a lady". 4.35. Tro- cadero theemuziek. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek door de Cavourdansband. 6.35. Padvindersbulletin. 7. Radio-lezing. 7.20. Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Le zing: Opportunities in Canada 7.45. Muziek. 8. „A Pickwic Party", een Dickens-droom- lantasie door S. C West. Het stuk speelt in de onivangkamer van Markies O'Granby Inn met kersttijd Crkest en koor. 9.20. Emllic Colombo's band en sopraan. 10.20. Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.5012.20. Jazz- muziek van het Savoyhotel. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50. Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05. /Nieuws. 2.10 en 4.50. Koersen en Havaspers- {bericht. 5.05. Kinderuurtje. 6.05. Koersen, Havaspersbericht. 8.35. Esperantobericht. Boekhoudles. 8.50. Koersen en Havaspersbe richt. 9.0510.20. Heruitzending van het Petit-Parisien-station. Concert, Werken van Mozart, St. Saens, Bach, Haydn, Schumann en Wagner. Konigswusterhausen, 1300 M. 6.10. Lezing: Sport oder Liebesubung. Daarna uitzending van een opera uit de Staatsopera te Berlijn. Vervolgens tijdsein, weerbericht, nieuws. 9.50—11.20. Dansmzuiek door orkest. Brussel, 262 M. 5.20. Kinderuurtje. 6.20. Nieuws. 8.20. Italiaansche lezing: La sculp- tura del quattrocento. 8.30. Vertaling van de lezing in het Fransch. 8.35. Orkestconcert. 9.20. Nieuws. 9.30. Voortzetting van het concert. 10.20. Nieuws. Miinster, 410 M. 12.351.35. Declamaties: Otto der Schuetz. 4.205.20. Scenes uit drama's vanShakespeare, Julius Cesar, Romeo en Julia, Othello. 6.20. Voordracht: Aufwertung. 6.507.10. Lezing: Afrikani- scher Kustenbummel. 7.20—7.50. Spaansche les. 7.50. Opvoering van Fidelio, opera in 2 acten van Beethoven. Het stuk speelt in een Spaansche staatsgevangenis, eenige mijlen van Sevilla. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Omtrent de arrestatie van prins Windisch- Gratz wordt nader bericht, dat deze uitslui- tend te danken is aan de activiteit van de Fransche rechercheurs, die te Boedapest het onderzoek in deze aangelegenheid hebben ge- voerd. Het is gebleken, dat prins Windisch- Gratz het hoofd van de bende was, die de Fransche bankbiljetten namaakte en in om- loop bracht. Deze bende bestaat uit circa 45 personen, waarvar. de meesten zich echter op vrije voeten bevinden. Prins Windisch-Gratz was gedurende den wereldoorlog Hongaarsch minister voor de voedselvoorziening en geldt als een der steun- pilaren van de rechtsradicale beweging. De politie-ambtenaar Nadosy schijnt in deze kringen eveneens een leidende rol te hebben gespeeld. Het ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft hem van zijn ambt ontheven en een disciplinair onderzoek tegen hem geopend. Men verdenkt bovendien den gewezen mi nister-president graaf Paul Teleki, die tegen- woordig president is van het cartografisch instituut, waar de vervalschte bankbiljetten werden gedrukt. De minister van oorlog, graaf Csaky, die eveneens ernstig gecompro- miteerd is, is in alle stilts met zijn vrouw naar het buitenland vertrokken en toeft op het oogenblik in Griekenland. De Wiener Arbeiter Zeitung" beweert, dat al deze heeren betrokken waren bij het legiti- mistisch complot, dat ten doel had Albrecht von Habsburg op den Hoftgaarschen troon te brengen. De geldmiddelen voor hun actie verschaften de legitimisten zich sedert jaren door het uitgeven van de valsche bankbiljet ten. Csaky zou cr voor zoigen, dat het leger zich aan de zijde /an de legitimisten schaar- de. Nadosy zou de politie bewegen over te looped en daarna tot minister van binnen landsche zaken ber.oemd worden. De direc- teur van het ministerie van buitenlandsche za ken, graaf KhunHedervary, zou minister van dit departement en graaf Klebesberg mi nister-president worden. Door de arrestattes te's Gravenhage en te Boedapest is dit com plot aan het.iicht gekomen. De bladen vernemen uit Boedapest, dat Windisch-Gratz zijn zeer aanzienlijk vermo- gen geheel aan de speeltafel heeft verloren en zich reeds diep in de schulden had gestoken. De politie-ambtenaar Nadosy wcrdt be- schuldigd den drie te 's-Gravenhage gearres- teerden Hongaren koerierspassen te hebben verstrekt en hun bagage, waarin zich de va- luta-biljetten bevonden, te hebben verzegeld. De justitie beschikt over een lijst van veer- tig hooggeplaatste personen, die zij uit Ne- derland heeft gekregen. Deze is afkomstig van den te's Gravenhage gearresteerden ko- lonel Jankowitsj en werd eerst thans bekend, nu deze bij zijn verhoor door de Nederland- sche autoriteiten een volledige bekentenis heeft afgelegd en zijn medeplichtigen heeft genoemd. De naar Boedapest gezonden vertegen- woordigers van de Bank van Frankrijk ver- klaarden vanmiddag aan journalisten, dat de sensaties, die men ieder oogenblik kan verwachten, alles wat tot nog toe op dat gebied vertoond is, verre zullen cvertreffen. Op 2 Januari werd te Boedapest dc secre- taris van prins Ludwig Windisch Gratz, Desider Raba, gearresteerd. Bij een huiszoe- king in de woning van den prins werden documenten gevonden, die erop wezen, dat Raba in verbinding stond met de valsche muntersbende. Tijdens een verhoor ontstond het vermoeden, dat Raba den kartierdienaar Kovacs de valsche 1000-franksbiljetten had gegeven. Raba ontkcnt echter iets van de vervalsching te weten. Sinds iaren is hij in cfiensf van 'den prins en geldt als diens ver- trouwensman. Hij vertoefde met dezen in Zwitserland en werd later door zijn heer met de moeilijkste opdrachten belast. Herhaaldelijk bezocht Raba voor den prins koning Karel in Zwit serland en de koninklijke familie in Spanje. De eerste valsche frankbiljetten doken reeds in September op, naar de correspon dent van de ,JKoln. Z." te Boedapest meldt. De vrouw van den kamerdienaar Kovacs zond een Nederlandschen bankier, een dui- zendfranksbiljet,voor de kosten van het on- derhoud van een pleegkind, dat deze in huis had. De bankier bemerkte echter, dat het bil- jet valsch was. Tegelijk werden ook te Parijs uit Sarospatak, de woonplaats van prins Windisch-Gratz, komende brieven met dui- zend franksbiljetten door de politie geopend. Met het gevolg, dat Kovacs gearresteerd werd. Raba moet toen kolonel Jankovitsj en diens helpers onder valsche namen gewaarschuwd hebben, de zaken te laten rusten, daar ge- vaar dreigde. De vrouw van Kovacs heeft de politie mee- gedeeld, dat haar man een zeer gesloten mensch was en zij nooit iets te weten kwam van zijn zaken. Wei wist zij, dat hij reeds ten tijde van den terugkeer van den koning in de politiek was verzeild, daar de koning van zijn pas gebruik had gemaakt. Tevens deelde de vrouw mede, dat haar man haar einde September zes biljetten van duizend frs. had toegezonden, met opdracht het geld goed te bewaren en het niemand te laten zien. Zij vond er niets vreemds in, daar haar man wel betrokken was bij valuta-speculaties. Zij zond een biljet aan den Amsterdam- schen bankier, die haar volgens haar zeggen, NederLandsch geld terugzond. Meer wist de vrouw van de zaak niet af. In den loop van den namiddag legde prins Windisch-Gratz gister een volledige bekente nis af. Hij deelde mede, hoe de vervalsching had plaats gehad en noemde de namen der personen, met wie hij het plan had ontwor- pen, en die aan de uitvoering er van hadden medegewerkt. De officier van justitie gaf daarop last de genoemde personen onmiddellijk te doen hoo- ren en tegen den avond verlieten 85 detecti ves het hoofdbureau van politie om hen te arresteeren. Volgens de „Lokal Anz." gaf prins Win disch-Gratz toe, dat zijn lakei hem een valsch bankbiljet had laten zien en dat hij de verval sching zoo goed had gevonden, dat hij zijn bediende den raad gaf het biljet uit te geven. Volgens de „Ujsag" zou Windisch-Gratz bij zijn bekentenis hebben verklaard, dat hij de „patriottische zaak" van kolonel Janko witsj had willen steunen. Op de vraag, welke „patriottische zaak" hij bedoelde, weigerde hij te antwoorden. Verder bleef hij het ant- woord schuldig op de vragen hoeveel val sche biljetten er vervaardigd waren en hoe lang de vervalsching reeds duurde. Te Boedapest is een geleerde, Stephan Winkler genaamd, gearresteerd, die verden- king op zich laadde, doordat hij in een winkel een koffer met een dubbele bodem kocht. Bij het doorzoeken van zijn woning werd een brief gevonden van den eveneens aangehou- den secretaris van prins Windisch-Gratz, waarin deze aan Winkler den raad geeft zich van verdere stappen te onthouden en niet af te reizen. De Tsjechische pers houdt zich druk met de beweging bezig. Het ingrijpen van den Volkenbond wordt geeischt. GODSDIENSTWAANZIN TE BOMBON IN HET SEINE-MARNE-GEBIED De pastoor van Bombon, een kleine ge- meente van 550 bewoners, gelegen in het Seine-Mafne-gebied, is Zondagmorgen door een groep waanzinnigen, bekend als de secte Notre-Dame des fleurs uit Bordeaux, op bar- baarsche wijze mishandeld. De aanvallers beweerden, dat de pastoor door den duivel beeten was. De oude pastoor werd, toen hij zich in de sacristie had teruggetrokken, plot- seling door een bende, bestaande uit twee mannen en tien vrcuwen, aangevallen. Toen de politie op het hulpgeroep van den onge- lukkige toeschoot, was deze reeds danig toe- getakeld en bloedde uit vele wonden. De twee mannen, die als de hoofddaders worden be- den beschouwd, zijn achter slot en grendel gezet. De pastoor heeft o. a. het volgende verklaardOnder de mis bemerkte ik reeds eenige agitatie in de kerk, doch ik dacht, dat zulks een gevolg was van de rookende kachel. Eenigen argwaan koesterend tegen de uit Bordeaux overgekomen lieden, liet ik mij door mijn huishoudster in de sacristie op- sluiten. De menschen uit Bordeaux ontrukten haar echter den sleutel en mishandelden haar eveneens. Nadat mij een prop in den mond was gestoken, werd ik gebonden en languit op den grond gelegd. Men trok mij broek en schoenen uit en begon vervolgens mij, vol gens hun zeggen, disciplinaire slagen toe te dienen. De stichtster van deze actie is Marie Mesmin, die al vroeger van zich deed spreken Eens bracht zij uit Lourdes een heiligenbeeld mede, dat op zckeren dag begon te weenen. Dit verschijnsel trok wijd en zijd de aandacht en velen reisden naar Bordeaux om het won der te aanschouwen. De aartsbisschop liet een onderzoek instellen, waarbij werd vastge- steld, dat er bedrog in het spel was. ONEENIGHEID ONDER DE DRUSEN? Het jongste communique deelt een en ander mede over de bijeenkomst in den Djebe! Dru se. waarin de onderwerping werd besproken Vele hoofden spraken zich ten gunste van onmlddellijke onderwerping uit, doch sultan Atrasj besloot de vijandelijkheden voort ft zetten. Er heerscht oneenigheid tusschen de Drussn van den Djebel en die van den Her- mon. De Syrische command-nt van de gen darmerie, een broeder van Hayati Bey, is bij zijn aanhouding, toen hij zich aan boord van een stcomschip met bestemming Egypte wilde begeven, in het bezit van ccmproniitteerends documenten bevonden. Onsamenhangende aanvallen der rebeller. op Damascus zijn afgeslagen. DE BURGEMEESTER VAN NEURENBERG GESCHORST. De opperburgemeester van Neurenberg, dr Luppe, tegen wien een instructie wegens meineed is geopend, is door de regeering van Midden-Franken geschorst. De demqcratische bladen zijn dcor deze haildelwiize uiterst verontwaardigd wiil ze er slechts een actie van de' reactionnaire jus- titie-autoriteiten tegen den democratischen burgemeester in zien. Het „Berliner Tageblatt" schrijft boven een zeer scherp artikel: „Wat een republikein in Beieren kan overkomen." Stadsnieuws. DROEVIG ONGEVAL. Gistermiddag ongeveer half vijf kon een schipper tengevolge van den hoogen water- stand met zijn vlet niet onder de Knuppel- brug bij de Baansingel doorvaren. Om de vlet wat te belasten en daardoor den afstand tusschen den waterspiegel en de hoogte van de vlet te verkleinen, verzocht hij eenige jongens in de vlet plaats te nemen. Bij het onderdoorvaren had hierna de 11- jarige K. Peetoom uit het Rochdalekwartier het ongeluk tusschen de brug en de vlet be- kneld te geraken, met het gevolg, dat het ventje levenloos in een der woningen werd binnengedragen. CREMATIE H. VAN DEN BERG. Op Westerveld te Velsen is gistermiddag naar de Telg. meldt, onder groote belang- stelling het stoffelijk overschot verascht van den heer H. van den Berg, stationschef alhier. De heer Cox, insp. der Ned. Spoorwegen te Alkmaar, wees er op dat met den heer Van den Berg een verdftnstelijk man was heenge- f aan, die door wilskracht en energie opge- lommen was tot stationschef le klasse. Van 18901895*werkzaam bij de Ned. Spoorwe gen, was hij daarna in dienst der Ned. Zuid- Afrikaansche Spoorweg Mij. In 1901 terug- gekeerd kwam hij eerst in dienst der Noord- Friesche Locaal Spoorweg Mij. en daarna weder bij de Ned. Spoorwegen. Spr. zeide dat Van den Berg in zeer sympathieke herinne- ring zal blijven. De heer A. B. D. Druyster had de thans overledene in Zuid-Afrika leeren kennen en roemde wat hij daar in den moeilijken tijd van 190O en 1901 voor velen was geweest. Namens het personeel te Alkmaar sprak de heer H. Lind, commies, die zeide dat de chef aller waardeering en hoogachting genoot. Onder de toon en van Beethoven's „Ab- schied", daalde de kist, waarna een zoon voor de groote belangstelling dankte. GESLAAGD. Vdor het Mercurius-examen in Duitsche handelscorrespondentie is geslaagd de heer J. Engelsman, die opgeleid werd door den heer K. Hart Sz. leeraar M.O, alhier. UITSTEL. Bij beschikking van den Minister van Oor log is aan de dienstplichtigen W. R. Elema, H. C Koopman, C. Pameijer en A. P. Sipman, alien uit deze gemeente, uitstel van eerste- oefening verleend. DIPLOMA COUPEUSE. Door Pereboom's Vakschool voor cou- Seurs en coupeuses is na afgelegd examen et diploma als coupeuse uitgereikt aan de dames Ph. Wijpkema, IJ. A. Roos en P. C. van Til, alien leerlingen van de Alkmaarsche Vak school vdcr coupeuses van mej. de Bruin, Oudegracht 140, alhier. EEN INTERESSANTE LEZING. De bekende Vlaamsche schrijver Felix Timmermans komt 14 Januari a.s. in „Het Gulden Vlies" van den heer Mooij spreken over het ontstaan van zijn werken Velen zal de gelegenheid om aezen beken- den schrijver van Pallieter en andere werken de weergever van het Vlaamsche leven bij uitnemendheid te hooren, zeer welkom zijn. Het streven van den heer Mooij, om de letterlievenden van Alkmaar en omgeving in de gelegenheid te stellen kennis te doen ma- ken met den geestigen auteur, verdient aller belangstelling. ALCMARIA. „Alcmaria" de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer hield gister- avond in de Lunchroom van de firma Valk een algemeene ledenvergadering, die buiten het bestuur door een 19 leden werd bezocht De voorzitter, mr. J. P. Bosman sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de flinke opkomst. De notulen werden onveranderd goedge- keurd. Hierna verkreeg de penningmeester het woord die med.deelingen deed over de begroo- ting voor 1926. Ontvangsten plus saldo over 1925 te zamen /3445. Uitgaven 3360, ba tig saldo 85. De heer Hecker vroeg hoe het stond met het Oud-Hollandsch feest gehouden in de Pink- sterweek. De voorzitter wees er op dat in behan- deling was bij de begrooting voor 1926. Het- geen de heer Hecker vroeg kwam in de Maart- vergadering aan de orde. De heer Appel vroeg eenige inlichtingen betreffende reclameboekjes en wandelkaart, die door den voorzitter werden gegeven. Voor het nazien van de rekening werden aangewezen de heeren L. Prins en H. Lon don. Hierna kwam aan de crde de verkiezing van 3 bestuursleden. Den heer Kerssens kwam het gewenscht voor, dat er een candidaat gesteld werd en zou voor willen stellen een candidaat uit de Hctelhoudc-rs. De voorzitter vond het in dit geval beter het bestuur uit te breiden. De heer Kerssens deed daartoe, ingevolge dezen wenk, het verzoek. Als candidaat beval spr. den heer H. Lon don aan. Dit voorstel wc-rd door den heer P. Oud* ondersteund en daarna met algemeene stem- men aangencmen. De heer Van Lith de Jeude stelde voor eerst de aftredende leden bij acclamatie te benoemert. De v.oorzitter achtte het beter om hierover te stemmen en daarna te stemmen voor een nieuw lid in het bestuur. Er werden meerdere candidaten opgegeven Uit de stemming bleek, dat de 3 aftredende bcstursleaen herkozen waren en dat er een njeuwe stemmen moest plaats hebben tusscher: de heeren H. London en P. Duinker, waar- van de uitslag was dat de heer P. Duinker op zich het grcotste aantal stemmen vereenigde Dcgvcorzltter vroeg of alle gekczene hunne benoeming aannemen waarop een bevesti cend antwoord volgde. Bij de rondvraag vroeg de heer Kerssens om voortaan de vergadering te doen bijeen- roepen door middel van convocatie's en niet per advertentie. Het bestuur zou deze wenk overwegen. De heer Dam vroeg of er door de V. V. V. iets kon worden gedaan om het tarief voor auto's op de boot StavorenEnkhuizen lager te krijgen. De voorzitter zeide, dat dit ook al in de vergadering van het hoofdbestuur was be sproken en vandaar een verzoek was gedaan aan de Nederl. Spoorwegen, doch dat dit geen gunstig resultaat had opgeleverd. De heer Stikkel vroeg of er nog eens een verzoek kon uitgaan aan de Nederl. Spoorwe gen om verbetering voor het gevaar bij den overweg aan den Helderscheweg. Hieraan zal gevolg worden gegeven. De voorzitter deelde mole dat op de te houden pluimveeten- toonstelling de leden van V. V. V. reductie wordt gegeven. Voorts bracht de voorzitter nog naar voren, dat door 660 personen op de lijsten is geteekend voor een huldeblijk aan Hare Majesteit de Koningin. Een bedrag groot 321.2714 was bijeengebracht. Hierna sluiting. EEiRVOL ONTSLAG. De burgemeester heeft aan den agent van politie in tijdelijken dienst G. Klinkenberg op diens verzoek met ingang 1 Januari 1926 een eervol ontslag uit zijne betrekking ver leend. ALGEMEEN WATERSNOODCCMI he. Gisteravond is de oproeping van i:.A> ,c- meen Watersnoodcomite verschenen, om - de te werken aan de ondersteuning van dc slachtoffers in het overstroomde gebied; dit doet de vraag rijzen wat er hier te Alkmaar zal geschieden. Wij kunnen dienaangaande mededeelen, dat een plaatselijk comite in wording is, waar- omtrent zeer spoedig nadere mcdedeelingch zullen worden bekend gemaakt. INZENDING LOONLIJSTEN. In een advertentie in dit nummer herin- nert de heer Vas Dias, Voorzitter van den Raad van Arbeid alhier, aan de verplichting van alle werkgevers om vo6r het einde dezer maand de bijgehouden loonlijsten in te zen- den. Op het niet hieraan voldoen staat, naar men weet, sinds de laatste wijziging der On- gevallenwet, een hechtenisstraf van iioogstens een maand of geldboete van 100. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.28 uur licht op Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van hedcp No. 188o0 25000. No. 10087 en 14601 400. No. 19639 200. No. 6975 en 13183 100. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De apname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redaclie er mede instentt.) VERNIEUWING BESTRATING LANGESTRAAT. M. de Redacteur, Kunf U mij misschien ook inlichten omtrent het tijdstip, waarop met de in opschrift be doelde vernieuwing wordt aangevangen? De winkeliers van de Langestraat koeste- ren de stille hoop, dat spoedig een begin wordt gemaakt en met zoodanige voortva- rendheid zal worden gewerkt, dat een en an der nog voor de Paaschdagen voltooid is Want uitvoering dezer werken in het zo- merseizoen brengt onze zaken ernstige schade toe. Een weinig tegemoetkomendheid fen dezen opzichte van de zijde van het Gemeentebe- stuur zou ons veel teleurstelling sparen. EEN BELANGHEBBENDE. (Van den dienst van gemeentewerken ver nemen wij, dat de aanbesteding in de iweede helft van Januari zal- plaats hebben, zoodat begin Februari met het werk zal worden be- gonnen. Naar schatting vordert het werk een Bjd van drie maanden, zoodat het in ieder ge val vpor het zomerseizoen gereed is. Bij ge meentewerken is men er van doordrongen, dat de winkelstand er het hoogste belang bij heeft, dat het werk zoo spoedig mogelijk en met de meeste voortvarendheid wordt uitge,- voerd. De asphalteering kan echter niet met vriezend of regenweer worden verricht, zoodat met het werk op zijn vroegst begin Fe bruari kan worden begonnen. Red. Alkm. Crt.) FroYiitciaal Nieuws UIT BERGEN. Ds. Schermerhorn houdt op 8, 15, 22 Ja nuari en 5 Februari in ,d,e Rustendc Jager" een cursus over „De Fransche Revolutie". Voor de vier avonden zijn a 1 bij den heer P. Krom, St Anthoniusstraat 22, kaar- ten verkrijgbaar. Met grond kan verwacht worden, dat de reeks lezing-en hogst interessant zullen, zijn, aangezien de talentvolle spreker verschillende werken over de Fransche revolutie, w. 0. dat van Jaures, zal behandelen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.7 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 730.4 te Akureyri Verwachting (van den avond van 6 Ja nuari tot den avond van 7 Januari): Meest matige zuidelijke tot zuid-westelij- ken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waar- schijnlijk regenbuien, aanvankelijk zachter. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johannes Gerardus Philippus Pisart en Aaltje Ruis. OVERLEDEN: Bernardus Koot, 29 jaar. Klaas Peet oom, 11 jaar. Gemengul nieuws DIPLOMATEN ONTVANGEN. De Koningin heeft gistermiddag om 5 uur ten koninklijken paleize in het Noordeinde te 's Gravenhage ontvangen d'en heer Michi- kazu Matsuda, ter overbandiging van zijn geloofsbrief ate buitenge^oon gezant en ge- volmachtigd1 minister van den keizer van ja pan bij Haar Hof, alsmede den terugroe- pingsbrief van zijn ambtsvoorganger. Om 6 uur ontving Hare Majesteit den heer Manuel Bernadez, ter overhandiging van zijn geloofsbrief als buitcngewoon gezant en gevolmachtigd minister van Uruguay bij Haar Hof. Beide nieuw optredende diplomaten wer den op de gebruikelijke plecntstatige wijze naar het koninkiijk paleis geleid. Zij weraen door den minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. H. A. van Karnebeek, aan de Ko ningin voorgesteld. 1 Na de audienties bij de Koningin werden beide gezanten ontvangen door den Prins. VERKOOP VAN RIJWIELPLAATJES. De verkoop van de belastingmerken voor de rijwielen is sedert 1 Januari begonnen aan het hoofdpostkantoor en de bijkantoren. Thans is verkoop aan de loketten in vollen gang. Wij herinneren er aan, zegt de Tel., dat de controle eerst op 7 Januari aanvangt. Dan wordt er door de ambtenaren der invoerech- ten en accijnzen gelet op de naleving van de Rijwielbelastingwet. NA DE AUTO-RAMP TE THOLEN. De justitie heeft vergunning verleend tot het begraven des zes slachtoffers van de auto- ramp. De dooden zijn in een gemeenschappe- lijk graf gelegd. Het lijk van het vermiste 20-jarige meisijf is nog niet gevonden. DE HUT TE HERWIJNEN. Dr. G Brouwer, arts te Herwijnen, deelt aan het Hbl. mede, dat hij naar aanleiding van zijn oproeping om hulp voor de men. sehen die in een ellendigen hut verblijf hid den van verschillende gevers samen in dank 73 ontving, welk geld besteed wordt om de hut te verbeteren. l BRAND TE DEN DOLDER. Maandagavond werd de brandweer uit Zeist en De Bilt gealarmeerd voor een brand in de groote zeepfabriek „De Duif" te Den Dolder. Ook de Zeister politie was met een motorspuit aanwezig, welke echter evenmin als de spuit van De Bilt water behoefde te geven, daar de brand, die niet in de fabriek, maar in 'n schilderswerkplaats had gewoed, welke is bijgebouwd bij de drogisterij van den heer Tijsma, reeds was gebluscht. LOODSDIENST OP DE.SCHELDE. Het Handelsbl. van Antwerpen meldt: Dinsdagnamiddsg te 4 uur heeft een be- spreking plaats te Antwerpen, in het gebouw van het loodswezen, tuSschen den heer Bouc- kaert, bestuurder van het Belgische loodswe zen, en den referendaris van het Nederland- sche loodswezen. Geruchten doen de ronde, dat het Nederlandsche loodswezen zou zin- nens zijn de loodstaksen van 1 Januari van dit jaar af te berekenen aan den goudkoers, d w.z. de tarieven toepassen zooals ze nu zijn, maar in goudfranks, wat zou gelijk staan met een vijfvoudige verdubbeling. OPDRACHTEN TOEGELATEN. Tot de opdrachten, welke in het binnen- en postverkeer zijn to.gelaten op boeken, vlug- schriften, muziekstukken, couranten, photo- graphien, tijdschriften, platen en in het alge- meen op alle voortbrengselen van letterkunde of kunst, behooren voortaan mede uitdrukkin- gen als: vrienaelijk gegroet van..", „met groeten van en dergelijke. US. Zee en haven te Lemmer zijn vrij van ijs. De havenvuren zijn vandaag ontstoken. De haven is voor alle scheep/aart toegankelijk. De visschers zijn vandaag uitgezeild. - I'-' 't Is zeker we! drie jaar geleden dat ik je het laatst zag. Ik herkende je nauwelijks, je bent zooveel ouder geworden! Werkelijk? Nu, om je de waarheid te zeggen, ik herkende jou ook alleen maar aan je janon. jfjudgej

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2