De verzachtendc, lieelemfe en genezende eigenschappen van Foster's Zalf verdrijven spoedig eczeem, huidschilvering en alle jeu- kende huidziekten. Inderdaad een probaat ge- neesmiddel. Per tube 1. kcninklijk echtpaar zicli naar de strateo, die nog geheel onder water staan. Per auto begaven zij zich nadien naar Jam- bes. Nadat zij zich hadden rekenschap gege- ven van den toestand, namen zij plaats in een boot en brachten op die wijze een bezoek aan dc afgezonderde huizen. 's Middags verlieten zij Namen en begaven zich naar Dinant, waar de toestand de grootste zorgen gebaard heeft. Ook het bisschoppelijk paleis van Namen is onder water geloopen. Mgr. Heylen en zijn secretaris hebben voorloopig htm intrek ge- nonien in het nonn°nklooster van Salzinnes. In .Engeland. Er is Dinsdag in Brittannie weinig regen gevallen en op verschillende plaatsen scheen de zon eenige uren helder. Door de regens van het eind der vorige week zijn de over stroomde gebieden echter be'.angrijk toegeno- men; in het dal van de Theems zijn de jaag- paden verdv/enen eri op vele plaatsen staan de naburige weilanden geheel onder water: de bewoners der bungalows langs de rivier kunnen slechts met een boot hun huizen na- deren. De Theems staat nog aanzienlijk lager dan het maximum-peil van verleden jaar la nuari. In anderc deelen des lands, waar het hooge water schade heeft aangericht, is de toestand veel minder critiek dan in Noord- Eurooa in het algemeen. De voile uitwerking van de Tegens van de laatste dagen wordt echter nog niet gevoe'd a?n den benedenloop der gropte rivieren. De Theems stiigt nog steeds. In Hongarije. Blijkens een mededeebng van den Hongaar- schen minister van landbouw bedraagc de doer de overstroomin<»en in Hongariie aange- richte sehade ruim 150 mi'liard kronen Starismenws. x DE KABINETSCRISIS. (Vervolg.) De vergadering te Amsterdam, waar Dr. Kromzigt" o.in. zeide: „Nu blijkt toch nog wel, dat God nog regeert", vond spr. geheel misplaatst, eveneens de spreektrant van den heer Nieuwenhuizen in Den Haag, waar dezs zeide: „De heeie Jezuitenbende moet ons land uit". Waar men zich aan deze zijde schuldig maakte aan misplaatste uitdrukkin- gen, vond spr. het ook grievend te lezen een artikei in „De Nieuwe Rotterdammer". nog wel van een R.K. geestelijke. Deze schreef: „De groctc overstrooming komt, door dat een massa kiezers rood hebben gestemd". Men praat bij ons van een volk, maar dit is niet juist, alles is bij ons verdeeld. Een ding is er noodig voor het volk en dat is: „Verdraagzaamheid". Werkt men hieraan niet mede, dan krijgt men de godsdienst- twisten in al hun scherpte. Verdraagzaain- heid, aldus spr., wil niet zeggen, dat men niet voor zi;n meening uit mag komen, maar men het recht van bestaan moet eerbiedigen van een andere meening. 1 Hierna gai spr. een overzicht van de aan- gewende pogingen om tot oplossing van de crisis te geraken en gar daarnaast te ken- nen, dat wij ens niet zullen onttrekken aan dc regeeringsverantwoordelijkheid, indien men ons daartoe vraagt. Wij zijn er nimmer voor teruggedeinsd om verantwoordelijke posities in te nemen, waarvoor spr. o.m. ver- wees naar den distrioutietijd. Wij willen wel mede regeeren, indien er voldoende waar- borgen zijn voor een waarlijk democia- tiscn program. Een onzer programpunten is: „Krachtige welvaartspolitiek voor werkverschaffing op groote schaal", waaraan spr. tevens toe- voegde, dat de groote steun door gedwon- gen werkloosheid den mensch demoraliseert, maar ook is een verschrikkelijke bedreiging in deze maatschappij„De bestaans-onzeker- heid". Dc werk-objecten kunnen wij aanwijzen en is er geen geld, dan leenen we gelcl, het komt terug door ontginning, enz. Niet voor onproductieve, maar voor productieve doel- einden zullen we het geld aanwenden. Ons tweede programmapunt luidt: „Krachtig'.* besnoeiing van het contingent en van den diensttijd". Over dit laatste lachten de kerkelijken, daarbij tevens te kennen gevende, dat wij het met de ontwapening niet ernstig mecn- den. Dat kunnen wij vooralsnog niet, omdat wij geen meerderheid vornien en met ande- ren moeten regeeren. Aan 011s is dan de schuld niet, maar wel aan hen, welke niet met ons wenschen te regeeren. De R.K. wezen een regeering met ons van de hand, alleen in de uiterste noodzaak zijn zij bereid. Zij beweren, dat wij ougeloovi- gen en matcrialisten zijn, wat spr. afwees. Onze wereid is sterk materialistisch en daarom strijden wij daar tegen. Een open oog moeten wij hebben voor materieele din- gen. maar daarom zijn wij geen inaterialis- ten. Ook zijn er in onze partij geloovigen. In onze partij is plaats voor alien. Het zal, aldus spr., de vraag zijn, wie meei doen voor de broederschap in de wereid dan wij. Wij zijn het geweest, die in het midden der 20e eeuw de menschen uit den poel der ellende haalden. Lauge werktijden en kinderarbeid waren regel en hierin kwam pas verandering, foen de stem der sociaal-democratic werd ge- hoord. Wanneer iiet gaat om de menschen gees- telijk en maatschappelijk op te heffen, dan zijn wij altoos paraat. Hierna noemde spr. nog enkele program punten, waarna hij het afkeurde, dat men van den verrichten arfceid van Dr. de Visser niets vernam, ook niet van mgr. Nolens. De tijd is er nog niet, maar zal de uiterste nood zaak komen, dan moeten de R.K. een waar lijk democratisch program ontvouwen, an- ders doen wij het niet. Als een groot veriies voor de S. D. A. P., memoreerde spr. het heengaan van Troelstra, alhoewel Alberda een uitmuntende plaats- vervanger is en deze bij de andere partijen achting en eerbied heeft. Dat de coalitie er bovetiop zal komen, is haast ondenkbaar, maar bij de coalitie is al les mogelijk, gezien het geval met de Vloot wet in 1923. De geruchten wijzen er reeds op, dat een gedeelte der regeering terug komt en uit dit eventueel gebeuren kunnen wij de conclusie trekken, dat ons volk rijp wordt voor democratic. Wij moeten voor de democratic op de brcs staan en een dicta- tuur, zooals in Italie, Spanje en Griekenland, moeten wij niet dulclen, hoewel men in ons land wel eens om een sterken man roept. Een betere scheidingslijn tusschen demo cratic en reactie is noodig, en een bespoedi- ging hiervan hangt af van de sociaal-demo- cratie. (Applaus). Aangezien geen gebruik werd gemaakt van de gclegenheid om met den spreker van gedachten te wisselen, werd ongeveer half elf de vergadering. met een woord van dank door den voorzitter gesloten. BEMESTING IN DEN TUINBOUW. De afdeeling Alkmaar der Ned. Maatsch. van tuinbouw en plantkunde had gister een aangenamen en tevens leerzamen avond in het Landbouwhuis, waar als spreker optrad de heer H. Balk Wz., assistent bij het land- bcruwkundig bureau van het kalisyndicaat te Utrecht. Aan de hand van een serie lantaarn- plaatjes besprak deze het gebruik van kunst- meststoffen in den tuinbouw. Pas te 8.20 waarom dwin'gen toch de laatkomers bijna altijd tot een later aanvan- gen dan den aangegeven tijd? opende de voorzitter, de heer W. Balk, de vergaderirg met een woord van welkom aan de plm. 30 aanwezigen. Hij zette het doel der vergade ring kort uiteen, gaf het programma van den avond en verleende dan het woord aan zijn zoom Deze begon piet er zijn vreugde over uit te spreken, voor belargstellenden, ouders en bekenden een onderwerp te mogen behande- len, dat steeds aetueel blijft en waarvan zoo- veel afhangt tot het welslagen van het tuin- bouwbedrijf. De tuinbouw, zoo vervclgde spr., eischt van den beoefenaar meer zorg en moeite, naarmate het bedrijf intensiever wordt. Vele factoren beheerschen zijn rentabiliteit. Spr. noemde daarvanden grond, den waterstand, de inrichting van het bedrijf, de plaats van vestiging, de arbeidskrachten, het vereeni- gingswezen, den afzet, de kennis en de be- mesting. Het zou hem te ver voeren om a' de ze factoren nader te bespreken, hij wilde zich daaro malleen fceoalen tot de bemesting. Deze ondervirdt de laatste jaren groote be- langstelling, omdat door allerlei omstandig- heden de diverse bedrijven kleiner worden. Van 'n kleiner stuk grond moet dus veel mecr gehaald worden dan vroeger, daar ook de levensbehocften voor den. tuinbouwer duurder zijn geworden en bovendien de pachten en koopsommen stegen, terwijl de geldelijke op- brengst van verscheidene protiucten soms ge lijk is gtbleven aan die van vroeger. Door vermeerderde en verbeterde bemesting is men mede tot veel hooger ophrengsten gekomen. Vooral de kwa'iteit van het product wordt door een nationale bemesting beter, wat ook het streven is van de diverse tuinbouworga- nisaties, die al het mogelijke doen om de steeds drukkender wordende buitenlandsche concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Flinke, regelmatig terugkeerende bemestin- gen, welke oordeelkundig worden toegediend, helpen meer aan een veFbetering van de kwa- liteit der producteii dan sorteeren en verpak- ken, omdat door de laatste de geheele partij niet wordt verbeterd. Al onze gewassen sfellen voor een goeden bloei, groei en vruchtgeving eisehen, zooa's ook de menschen eisehen aan het leven stel- l«n. Men dient zich allereerst op de hoogte te stellen met de groeifactoren: licht, lucht, warmte, water en voedsel. De beteekenis hier van werd nader door spr. uitgelegd. Uit den bodem neemt een plant, struik of booin 13 verschillende voedingsstoffen op plus de koolstof uit de lucht, waarmede het geheel wordt opgebouwd. Echter zijn in de meeste gevaiien al deze stoffen niet in den bodem. En bestaat den regel een tekort aan stikstof, fosforzuur, kalk en kali, hetwelk in den een of anderen vorm dienen te worden aangevuld. Tusschen mesten en oordeelkundig mesten heerscht groot verschil, wat spr. nader met voorbeelden toelichtte. Bij de bemesting kunnen we onderscheid maken tusschen natuur- en kunshnest. Zonder de belangrijkheid van natuurmest te onder- schatten, kunnen we thars toch wel zeggen, dat de kunstmest de kurk is, waar op de ge heele Nederlandsche land- en tuinbouw drijft. Waar moest het been, indien men den kunstmest zou moeten ontberen? Zou de tuin bouw wel dien omvang kunnen hebben aan- neinen, dien hij nu heeft? Zou men ook de be drijven zoo irtensief kunnen inrichten als thans, nu we volop, damk zij de wetenschap elke stof naar believen kunren toedienen? En dan het prijsverschil tusschen natuur- en kunstmest, waarbij met bet arbeidsloon van het onderbrengen hiervan veelal geen rekc- aing wordt gehouden. Het woord „hu:pmest- stcf is heoen ien dage verkeerd en kan ge- vcegelijk in „hoofamcststof'' worden veian- derd. Bij de natuurmeststoffen hebben we de be- schiitKirig over verschillende soorlcn: stal- mest, gitr, compost, bagger enz. Bij de kunst- meststofien gaat het in iiootezaak cm stik stof, fosforzure kalk en kali, welke ieoer jaar moeien worden aangevuld en waarbij tevens andere voeQ.ngstotiem in den bodem women gtbracht. Uroute hoeveeiheaen van een dezer ne.pen niet, werken eercer schadelijk, oaar can rooioouw worat gepieego op een moge.ij- nen voorraad van de anceie vceingsstonen. Uok oe naiuurmeststofien zijn lang niet vol- iedjg, van ae cene is er te veei, van oe ancem te weinig, waaraoor om een aezer stoffen, die aan in ae minaerheid is, groote hoeveeiheaen mceten woraen toegedieno, want ten plant regeit zich na,ar die stof, welke in de minaer heid is. btiksiof kan men geven in den vorm van chilisa.peter, zwaveizure ammoniak, Ureuin, Leumasaljoeter, Norgesaipeter, Kalkstikstof of ardere mchtstikstofpreparatenforfoizuur in den vorm van superiosfaat, slakkenmeel of andere fosfaien; kaik in den vorm van kluit- kalk, kalkmergel, bij bemesting met slakken meel of door middel van vele stikstofmeststof- fen, waarbij de stikstof uit de lucht in kalk wordt vasigelegd; kali kan men geven als kainaet, 20 en 40 pet. kalizout of als patent- kali. Voor den tuinbouw komt, naar spr meende, alleen de patentkali in aanmerking daar het chloor, dat in de andere drie ge- noemde kalizouten voorkomt, schadelijk kan werken Het is gebleken dat vooral de kali een zeer weikzaam aandeel heeft in een verhoogd gehaite aan suiker en droge stot. De kwali- teit wordt veel beter naarmate men veel kali geeft. Deze werkt verder op de kleur en den smaak van fuit, groenten en bloemen en ver- sterkt de bloemstevigheid en forschheid wor den door kali bevorderd. Meende men vroeger dat de kleigronden geen kali noodig hadden, omat deze genoeg hiervan bevatten, aan de hand van veel proe- ven is deze bewering ge!ogenstraft,want waar steeds afgaat en niet bij komt, daar moet een tekort ontstaan. Met voorbeelden werd dit aangetoond. Een moeilijkheid is echter de juiste hoeveel- heid ti iepalen bij de bemesting, maas blij kens het resultaat van vele proeveiu kan men thans wel zeggen dat giften van 6 tot 800 K.G. Chili of daarmede gelijkstaande hoe- veelheden stikstof van andere stilkstofmest- stoffen, 800 tot 1200 K.G. superfo&faat of slakkenmeel, 1000 tot 2000 K.G. kalk en 800 tot 1200 K.G. patentkali aanbeveling verdie- r.en. Deze getallen natuurlijk te wijzigen naar den toestand van den bodem en naar de behoefte van de plant, waarbij spr. verschil lende dnideiijke voorbeelden gaf. Bij het vertoonen van de lantaamplaatjes werden de giften. nader besproken en kwam duidelijk aan het licht, dat zoodra een mest- stof niet wordt toegediend, dit een verminde- ring van den oogst teweeg brengt. Vooral bleek duidelijJc welk een voorname rol kal! ook in den tuinbonuw speelt en dat patentkali hiervoor de meest aargewezen meststof is. De diverse mooie plaatjes werden nader toe- gelicht. Daarbij werden veel proeven ook uit ae onmiddellijke nabijheid van Alkmaar weergegeven. Tot slot van den avond werd een film ver- toond, weergevend de kali-industrie van de Duitsdie mijnen. De eerste afdeeling der film toonde het ondergrondsche werk in de mijnen, liet zien hoe de kalizouten vroeger werdm uitgehouwen op meermalem een dui- zend meter diepte, hoe zulks thans geschiedt dcor electrisch boren en een dynamietontplof- fing, hoe het vervoer plaats heeft in de mijn, hoe de reiniging geschiedt, hoe de minder ge- schikte bestanddeelen. weer worden gebezigd voor opvulling der ontstane gaten, en nog veel meer wetenswaardigs. De tweede afdeeling der film gaf speciaal het bovengrondsche werk, de verschillende bewerkingen die het kalizout heeft te onder- gaan alvorens geschikt te zijn voor aan wen ding als meststof, de laboratorium-werk- zaamheden en de bedrijvigheid in de bij de mijn behoorende smederij, waar allerlei ge- reedschappen worden gemaakt en herstellin- gen worden uitgevoerd aan de vele en veler- lei groote en kleinere machines die het bedrijf maken tot een geweldige industrie, waarin duizenden menschen een bestaan vindea Bij de sluiting bracht de voorzitter den spreker een hartelijk woord van dank voor zijn dnideiijke uiteenzettingen, daarbij ae hoop uitsprekend, dat, als nog eens een avond apn htt bemestingsvraagstuk mocht worden gewijd, dezelfde spreker dan wederom zou willen komen. In de pauze, die aan de fihnvertooning vooral ging, werden den spreker verschillen de vragen. gesteld, die door hem bereidwillig werden beantwoord. Kortheidshalve zullen wij alleen de antwoorden aanstippen, omdat daaruit de vraag wel blijkt: a. Voor de bloemisterij staat het nut van kali voor alle planten nog niet vast, omdat er nog niet voldoende proeven zijn genomen. 't Is moeilijk, om een vast bemestingsvoor schrift te geven, omdat bijna iedere plant haar eigen bemesting vraagt. Bij rozen, chry- santen en dahlia's heeft kali in elk geval een goeden invloed op de bloem. b. Kali werkt guns tig op deni smaak en de voedingstoffen van aardappelen. (De heer Blokker, een der aanwezigen, gaf hierover nog verschillende mededeelingen.) c. De pakjes zoogenaamde gemengde meststof, vaak te koop aangeboden, bleken bij onderzoek vaak veel kalk te bevatten en dikwijls zwendel te zijn. d. Ook in kleine tuintjes, kan kunstmest goede di ens ten bewijzen. Beter dan kunst- guano is het om de in den grond ontbrekende voedingstoffen toe te dienen in den vorm van meststoffen. die die tekorten afzonderlijk weg- nemen, omdat zij het noodige in de ge- wenschte hoeveelheden bevatten en gegeven kurnen worden op de juiste tijdstippeu, wat niet mogelijk is, als men een stof (de kunst- guano) gebruikte, die al het ontbrekende moet aanzuiveren. i'rovinciaal nieuws UIT LIMMEN. Een zoon van den bollenkweeker S werd gictermorgen bewusteloos gcvondeii bij een pomp-installatie, die was geplaatst voor het afvoeren van hemelwater. Waarschijniijk is hij te dicht bij de. machine gekomen en is daardoor het ongeluk veroorzaakt. De onge- lukhige werd per auto naar huis vervoerd Zijn toestand iiet zich ernstig aanzien. Naar we nader vernamen bestaat er nog geen zekerheid of het ongeluk ernstige gevol- gen zal hebben Levensgevaar is echter niet te vreezen. UIT HEILOO. Door den hevigen regenval en de daar door overstrcomde beken (waardoor het wa ter cp de akkers staat), ondervinden de blctmbor.enkwcL'kers veel hinder vaa het water. Ten einde het gewas bloembollen zijn zeer gevoclig voor water, dat den bloei en groei belemmert te bevorderen, worden vele en ook wel kootbare voorzorgsmaatrege- len gei.omtn. Gelukkig is gisternacht het polderwater gezakt, zoodat er hoop is dat het ergsie is ge.eden. Het B. A. alhier werd dezer dagen verrast met een kerstgift uit Amerika van een oud- Heilooer, die blijkbaar zijn dorpje nog een goed hart toedraagt Het geld zal besteed worden voor een bedeeling in spek, die zeker in' vele gezinnen welkom zal zijn. UIT AKERSLOOT. De eerste uitv&eringen van het R. K. Har- mouiegezelschap „St. Caecilia" zijn in dit seizoeu gehouden en wel in de nieuwe too- neelzaal van den heer J. Th. Verduin On- danks het slechte weer was het publiek in grooten getale opgekomen en werden de ver- echillende nummers onder leiding van den directeur. den heer Pepping, correct uitge voerd en kwamen in de nieuwe zaal goed to: hun recht. Dc verschillende pauzes werden aangevuld door den humorist den heer Klaver van Alkmaar, die veel tot het welslagen van den avond bijdroeg. Op 1 Januari herdacht de heer C. Hoog- land, veldwachter dezer gemeente, den dag dat hij 25 jaar in politiedienst had doorge- bracht..Aan belangstelling heeft het dien dag niet ontbroken. In den namiddag werd den ji.bilaris een serenade gebracht door het R.K Harmoniekorps „St. Caecilia'', bijgewoond door veel publiek Door den jubilaris werd aan directeur en leden dank gebracht voor deze onderscheiding. Na dien werd door den burgemcester in een kernachtige rede den ju bilaris toegesproken, die daarbij deed uitko- men de goede verstandhouding als hoofd der politic met den veldwachter, terwijl hij den jubilaris prees als een rechtvaardig, trouw en eerlijk politieman, die bij de burgerij zeer gezien is. Spreker deed uitkomen, dat de Raad dezer gemeente den jubilarfs ook niet ongenegen is, waardoor de burgemeestei in staat was gesteld den jubilaris een convert met inhoud aan te bieden terwijl de burge- meester persoonlijk eenzelfde cadeau daaraan toevoegde. Met enkele woorden werd den burgemeester dank gebracht voor diens per soonlijk cadeau. alsmede van de gemeente Van de rijksveldwachters alhier, te Uitgeest en Castricum en van den gemeente-veldwach- ter te Uitgeest ontving de jubilaris een prach- tig rookstel. Zoowel van hier als elders kwa men vele felicitaties binnen en velen kwamen persoonlijk den jubilaris geluk wenschen Buiten verwachting is deze dag geworden_ een dag die bij den heer Hocgland lang in aangename herinnering zal blijven. UIT DE RIJP. Aan de R. K. Bijzondere School alhier is tot onderwijzeres benoemd mej. W. Th. M. van de Burgt te Wijk bij Duurstede, die op Dinsdag den 5en Januari a.s. als zooda- riig in functie hoopt te treden Bovengenoemde onderwijzeres was in 1924 als tiideliike kracht aan voormelde school reeds werkzaam. Alhier is op 69-jarigen leeftijd overleden en j.l. Zaterdag ter aarde besteld de heer P. Portegies, in leven koster der R K. Kerk. en aanspreker Eerstgemelde betrekking werd door den ontslapene meer dan een kwart eeuw waargenomen, onder groote tevreden- heid zijner superieuren. Een groot aantal parochianen was bij de uitvaart tegenwoor- dig. r i Het buitenwater blijft nog steels ver- schrikkelijk hoog. Op het Zuideinde stroomt het nog steeds over den openbaren weg den Eilandspolder in, waardoor de straatweg al- daar verzakt. Zelfs in 1916 bij de ovrstroo- mingen was het nog niet zoo hoog. De „oud- jes'' zeggen, dat deze hooge waterstand in hun tijd nog nimmer heeft plaats gehad. Me- nig inwoner inoet met behulp van planken zijn woning bereiken. Nabij het station staat de Beemsterpolder onder water. G e b o r e n Elisabeth Johanna Theresia, d. van G. J. Abels en J. M. Banis. Teunis, z. van D. Bruntink en M. ten Wolde Ma ria Elizabeth Geertruida, d. van G. Roelofsen en A. H. A. M. van Soest. Cornelia, d. van Jae. Berkhout Jaczn en J. M. Jans Leo nardos, z. van D. de Jc-ngh Dzn. en G. J. Hoogeveen. Overleden Willem, z. van Nic. Woes- tenburg en G. Schilder, 10 maanden. Jan de Gooijer, 66 jaar, weduwnr. van J. van Zuuk. Dirk, z. van H. van Braam en M. Siruving, 4 weken. Antje Posch de Groot. 86 jaar, weduwe van J. van Hoolwtrff. Margaretha Lissetta, d van J. B. Sunder en M. A. Gohmann, 37 jaar, overl. te Pur- merend. Pieter Portegies, 69 jaar, echtgen van M. Blokdijk. UIT OOSTHUIZEN. Loop der bevolking gedurende het jaar 1925. Werkelijke bevolking op 31 December van het vorige jaar 476 mannen, 522 vrouwen, totaal 998; Vermeerdering gedurende het jaar door geboorte 12 mannen, 4 vrouwen, totaal 16; Vestiging 46 mannen, 29 vrouwen, totaal 75; Vermeerdering 58 mannen, 33 vrouwen totaal 91-. Verm adering gedurende het jaar door sterfte 8 mannen, 5 vrouwen, totaal 13; ver- trek 48 mannen, 46 vrouwen, totaal 94Ver- mindering 56 mannen, 51 vrouwen, totaal 107. Bevolking op 31 December van het jaar 1925 478 manren, 504 vrouwen, totaal 982. Erwerden in 1925 elf huwelijken gesloten. Den lsten Januari j.l. was het 25 jaar geleden dat-de heer H. Kloek alhier als ge- meente-besteller bij de Nederlr.ndsche Spoor- wegen in dienst trad. Hij werd door den bur gemeester en den stationschef, den heer Smit geccmplhnenteerd, waarbij hem verschillende geschenken, benevens een enveloppe met.in houd werd overhandigd. In den loop van den namiddag werd hem door het fanfare- corps „Andante" een serenade gebracht. G e b o r e nDirk, zoon van Dirk Beets en van Guurije Johanna Elisabeth Groen. Overleden: Marten Bark, oud 87 ja ren, Weduwnaar van Engeltje Hovenier. Hendrika van Dok, oud 25 jaar. Ingekomen: Guurtje Johanna Elisa- be.h Groen van Edam. Jacob de Jong, van Leiden, Wilhelmina Borg, van Beets. r Teunis Rijswijk van Warder. Vertrokken. Roelof Roelofs naar Die- deweg 8b te Wageningen. UIT HOORN. i la bevestigd te zijn door ds. Klaassen heeft onze nieuwe prediKant zijn intrede ge&aan bij de Ned. Herv. Gemeente hier ter stede. Na de prediking richtte de predikant zicli tot de coliega's, kerkeraad, commissarissen en anderc vertegenwoordigers De gemeente zong den nieuwen leeraar Gezang 224 vers 1 toe. Naar we vernemen heeft de politic de hand gelegd op een drietal jeugdige diefjes, welke. pakjes van vrachtwagcns hadden ont- vreemd. UIT WINKEL. Mevrouw de wed. K. Vries-Zeilemaker heeft bedankt als regentes van het Wees- en Armenhuis alhier. Tot' genecskundige, belast met de dood- schouw is benoemd de heer 1 O. a Bosch, arts alhier, HYCSleKE- EM yE9L86HESS»SH&jEilCJE Indien gij in de eene hand een electrisch npparaat hebt (kelel, strijkijzer, stojzidger, telejoon, bu reau- of looplamprank dan met de andere hamd nooii een kraan of a/ider deel van de gas- of waterlei- ding aan! Veiligheidsmuseu/nAmsterdam. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagmiddag vend onder zeer groote belangsteiling, zoowel van de zijde der vele corporatien, als van die der burgerij, de ter- aarde-besielling plaats van den heer A. Slot, oud-burgemeester onzer gemeente. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. de Jong namens de Geref. Kerk; door den heer R. Slot namens den Raad dezer ge meente; door den heer S. de Boer namens den tuinbouw, door den heer J. Bouwens na mens de waterschappendoor ds. Jukema na mens den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk; door Jhr. v. Spengler, burgemeester van Zuidscharwoude, namens de gemeenschappe- lijke lichtbedrijven van den Langedijk en St. Pancras. De zoon van den overledene, burgemeester P. Slot, dankte alien hartelijk voor de eer zijn en vader bewezen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werh- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 29, 30 en 31 December 1925 en op 1, 2, 3 en 4 Januari 1926. Kinderportemonnaie met inhoud; 2 breek- ijzers; revolver; zilveren Lcrlogedeksel; bene vens diverse sleutels, mantelbanden en hand- schoenen; een wit bontje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 29, 30 en 31 De cember 1925 en op 1, 2, 3 en 4 Januari 1926. Rozenkrans, K. Veen, St. Anthoniusstraat 12; abonnement, Station; 2 grenen planken, Diaconie; Iorgnet, H. Verhagen, Bloemstraat 14; bougie, D. Joon, Laat 32; zilveren beurs- je^W. Moreel, Korte St. Jacobstraah heeren- rijwiel. Coop. Zuivel-Export-Ver. Kanaalka- de; engelsche sleutel, A. Berkhout, Carl Marxstraat 12; rozenkrans, Kessler, Dubbele- buurt 2; muziekbeek, A. Bakker, Lindenlaan 43; houten pijp, C. Kraakman, Westdijk 4; medaille, N. Lammers, Kl. Nieuwland 16; koralen rozenkrans, C. Ruiter. Nieuwesloot IS; alpacca beursjc, J. Drost, Eikelenberg- straat 30; scheermes; D. vd. Meulen, Roch- dalestraat 30; litermaat, Florijn, St. Jozef- straat 2; boordeknoop, H. v.d. Wai, Overdie- straat 62; zilveren collier, J. Wymans, Wil- demansstraat 25; beitel, S. Dekker, Nieuw- poortslaan 50; een geldstuk, M. Buur, Zes Wielen; gouden zegelring, H. J. Helder, Ho> verkade 3; IJsmuts, J. Pauw, Overdiestraat 18; rozenkrans, J. v.d. Heuvel, Laat 10; een trapje, J. v.d. Heuvel, Laat 10; reticule met inhoud, Th- IJpelaan, Nieuwpoortslaan 67; portemennaie met inhoud, M. Hardorf, Jacob- straat 26; mandje met voetbalkleeren, J. Klcet, Friesche Brug (brugwachter)kinder portemonnaie, S. de Jong, Oudegracht 48; zeef met een lepel, D. Oostwouder, Schermer- weg; Iorgnet, H. Koopman, Scheteldoeksha- ven 4, kinderportemonnaie met inhoud, G. Torenbeek, Geest 12. Wanneer men weder in het be^it is van het verloren vcorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litic. Zeetijdinsren. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Celebes (charter) Vladivostock n. Rott 4 Jan. te Suez. Koningin der Nederlanden (uitr.) 4 Jan. v. Suez. Prins der Nederlanden (thuisr.) 4 Jan. van Port Said. Riouw (uitr.) 3 Jan. v. Sabang. Prinses Juliana (thuisr.) 4 Jan. v. Sabang. Roepat (thu'sr.) 4 Jan. v. Marseille. Simoloen (thuisr.) 5 Jan. v. Colombo. Jan Pietersz. Coen 5 Jan. v. Amst. n. Bata- via. KON. NED. STOOMBOOT MIJ.— KON. WEST IND. MAILD Bacchus 3 Jan. v. Cavalla te Salonica. Ceres 4 Jan. v. Salonica n. Smyrna. Nero 4 Jan. v. Stettin n. Gothenburg. Theseus 4 Jan. v. Barcelona n. Tarragona, Vesta 4 Jan. v. Napels n. Catania. Venezuela (thuisr.) 4 Jan. te Plymouth. Venus 5 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Zeus 4 Jan. v. Patras n. Venetie. Perseus 5 Jan. v. Kopenhagen te Amst Minerva 5 Jan. v. Constantinopel te Pander- ma. Orion 6 Jan. v. Hamburg te Amst. Strabo 5 Jan. v. Torbay n. Pasages. HOLLAND AMERIKA LIJN. Grootendijk v.d. N. Pacifickust n. Rott. 5 Jan. te Londen. Lochkatrine v.d. N- Pacifickust n. Rott. 2 Jan. v Portland (Ore). Napierian 5 Jan. v. Antw. te Rott. Dinteldijk 2 Jan. v. Rott. te Vancouver. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Hoogkerk (ihuisr.) 5 Jan. v. Port Said. JAVA BENGALEN LIJN. Bindoursa 4 Jan. v. Batavia n. Calcutta STOOMV. MIJ. OCEAAN. Glaucus v. Japan n. Amst. 4 Jan. te Penang. Stentor 5 fan. v. Amst. n. Cardiff. "KON. HOLL. LLOYD. Maasland (uitr.) 4 Jan. te Rio Janeiro. HOLLAND AFRIKA LIJN. Klipfontein 5 Jan. v. O.-Afrika te Rott. Meliskerk (thuisr.) 5 Jan. te Kilindini. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Gemma (uitr.) 2 Jan. te Suez. Ouderkerk (thuisr.) 4 Jan. v. Marseille. HOLLAND AUSTRAL1E LIJN. Tosari (thuisr.) 5 Jan. v. Port Said. JAVA NEW YORK LIJN. Stadsdiik 3 Ian. v. Batavifi n. New York,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6