Radlo-Hoekje Dinsdag, 12 Januari. 1^_r, "miversum, H.D.O. 1050 M. 12.— en 7.30 Politieberichten. 6.307.30 Engelsche les door Mr. Fred Fry, Rector aan de A. B. G- schools te Amsterdam. 7.45 en 10.Persbe- richten Vaz Dias. 8.10 R. K. Radio-Omroep. Humoristisch programma met medewerking van het dubbelmannenkwartet „Octavo" ,te Amsterdam. 1. Sportmarsch. 2. Droomen J. Apotheker, 4. Les montagnards. 5. SpreeU weorden. 6- Valse pepite. 7. Lentewals. 8. Kikkercantate. Tusschen deze nummers door speelt het H. D. O.-orkest. Spreker Prof. Dr tj. D. J. Aengenent, over het onderwerp: Ultra-Montanisme. H-D.O.-omroep. Aanslui- ting van het cabaret Gaite, Tusschinsky, Dansmuziek. Het H.D.O.-orkest speelt: Ouverhne Pique dame, Suppe. Menuet, Paderewski, Suite uic „Der Rosenkavalier", Strauss. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbe richt, 11.20 Het radiokwartet en solisten (Ba- riton-viool-cello). 1.20—2.20 Tijdsein, Lunch- muziek. 3.35 Lezing: Elementary music. 4.20 Tijdsein, Lezing: A women in the wild. 4.35 Orgel- en orkestmuziek van Shepherd's Bush .pavilion. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmu ziek door de Cavour's dansband. 7.20 Tijdsein 'Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Elec trical development. 7.45 Pianostudies van 'Chopin, Op. 10, deel 2. 8.—Fransche lezing: Mile, perle et autres contes. 8.20 Causene: From my window. 8.35 „Milestones of dan cing and romance", van F. H. Shaw. Een serie van romantische episode's in de geschie- denis van een familie van 1660. Geillustreerd door dansmuziek uit dien tijd. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Voordracht: Music and the ordinary listener, On energy mastery and wonderment. 10.5012.20 Dansmuziek van de Kit Cat Club-band- Parijs, „Radio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lucien (piano-viool-cello). 2.05 Nieuws- berichten. 2.10 en 4.50 Koersen en Havas- perslx rich ten. 5.05 Orkestconcert. 6.05 en 8.35 Koersen en Havaspersberichten. 8.50 10.20 Concert, aangeboden door Radio-Art Pensee. Konigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Decla- maties door Dr. E. Fortner. 8.209.20 Ka- mermuziek, Van Haydn tot Schonberg. Beet- hoven-avond. Havemannkwartet (2 violen viola en cello) Sonate voor cello en piano A- dur. Strijkkwart. C-dur p. 29. Daarna nieuws cn weerbericht. 9.50 Voordracht: Winke fur Funkbastler. Brussel, 262 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Nieuws. 820 Voordracht: Quelques peinires d'aujourd-hui. 8.35 Orkestconcert M. Swolfs, tenor. 9.20 Nieuws. 9.30 Voortzetting van het concert. 10.20 Nieuws. Milnster, 410 M. 12.35 Declamaties. W either von der Vogelweide. 3.354.20 Mo- derne operette-schlagers door orkest. 4.20— 4.50 Jazzbandmuziek. 4.506.05 Gedichten /an Annette von Droste-Hiilshoff tot 5 20 Daarna klassieke operetten door orkest. Wer- ken van Sullivan, Suppe, Zeller en Millocker. 6.206.50 Marschen uit opera's van Wag ner. 6.50—7.20 Voordracht: Richard Wagner lis Dichter. 7.20—8.05 Spaansche les. 8.05 —8.20. Oud-Nederlandsche legermarschen. 8.209.20 Een uurtje humor. 9.2010 20 Zang en declamatie. lander) te arresteeren. Tevens werd verzocht een vriend van den buitenlander aan te hou- den. Vrijdagavond nog hecben de officier van justitie, de subsitituut officier, die de zaak verder zal behandelen, de hoofdcommissaris van den Haag en de commissaris van de af- deeling D. van den justitioneelen dienst van den Nederlander en den vriend van den bui tenlander, die een Turk moet zijn, gearres- teerd. Zaterdag is het onderzoek voortgezet Bq een expediteur te Rotterdam zijn in beslag ge- nomen een aantal kisten, waarin zich voor 8 raillioen gulden aan echte Portugeesche bank- biljetten bevond. Bij een particulier te Rot terdam, is verder een koffer met bankbiljetten en bij een bank hier te rslede twee koffers met bankbiljetten, tot een totale waarde van 4H millioen gulden in beslag genmoen. Dit moet precies de helft zijn van de emissie, die op de valsch genoemde papieren is gedrukt. De buitenlander, die in een hotel hier ter stede logeerde, heeft Vrijdagavond den Haag verlaten Behalve de bankbiljetten zijn even- eens in beslag genomen dc gezochte contrac ten, die nu ter beschikking van de Portugee sche regeering zullen worden gesteld. De expediteur te Rotterdam en de bank in den Haag waren geheel te goeder trouw en wisten niet dat zij Portugeesche bankbiljetten, waar zooveel over te doen was, in huis had- den. Beide arrestanten worden de volgende week ter beschikking van de justitie gesteld. Naar men ons mededeelde kan de Nederlan der niet uitgeleverd worden, maar moet vobr den Nederlandschen rachter terecht staan. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK? Voor de Buitengewone Kamer der recht bank te Amsterdam heeft Zaterdag terecht geotaan J. H., oud 43 jaar, beschuldigd van bedriegelijke bankbreuk te hebben gepleegd tot een bed rag van omstreeks 35.000. Hij zou, toen hij 30 Maart 1921 voornamelijk op vojdering der Zaansche oliefabrikanten Cro1 en Laan en Bloemendaal en Laan, failliet werd verklaard. deze J 35000 niet aan den curator mr. H. Wilbrink Hoitsema hebbcr verantwoord. Het O. M. eischte een jaar gevangenisstraf HET JOODSCHE HULDEBLIJK. Voor de aanbieding van een huldeblijk aan het Koninklijk Echtpaar bij het zilveren hu velijksfeest, bestaande uit een inschrijving het Gouden Bcek van het locdsche Volk en den aanplant van een Oranje-Nassau-woud in Pnlestina, hebben zich thans in de volgende steden comite's gevormd: Amsterdam, Den Haag, Amersfoort, Den Helder, Coevordcn Meppel, Zwolle, Zutfen, Haarlem, Bussum Doetinchem, Dordrecht, terwijl de oprichting m voorbereiding is te Enschcde, Hilversum. Den Bosch, Nijmegen, Utrecht en andere pla&tscn. Deze plaatselijke comite's worden vereenigd tot een landelijk comite, waarvan dr. I. H J Vos, wethouder van Amsterdam reeds het algemeen voorzitterschap heeft aanvaard. Het algemeen secretariaat van het landeli'k comity waarin vooraanstaande personen, de locdsche gcestelijkheid en vertegenwoord. tsers van alle stroomingen in het Nederland- sche Jo'den'dom zitting nemen, wordt waarge- nomen door mr. Max Meyer, Valeriusstraat 86 te Amsterdam. Zooals bekend, heeft het Koninklijk Echt paar in de aanbieding van dit huldeblijk toe- gestemd. UITKEERING UIT DE WERKLOOZEN- KASSEN. De minister van arbeid heeft aan de diver se gemeentebesturen, die daarvoor in aan- merking komen doen weten, dat de arbeiders, leden van de werkeloosheidskassen in de overstroomde gebieden, beschouwd kunnen worden als onvrijwillig door werkeloosheid getroffen, en als zoodanig voor een uitkee- ring in aanmerking komen. DE „NIJVER<HEID I" EINDELIJK GEVONDEN. Zaterdag hebben twee Elburger visschers, die samen op spiering vischten, in hun net- ten opgehaald het lijk van den machinist Blauw, uit Rotterdam, machinist van de „Nij- verheid I", van de N.V. Van der Schuyts Stoombootreederij, die 25 Nov. 1925 op de Zuiderzee is vergaan. Daar door de Ber- gingsmaatschappij op het vinden van het wrak een premie gesteld was van 250. en het lijk sporen vertoonde van door de net- ten van den visscherman te zijn losgescheurd van het wrak of uit 'de modder, zijn de vis schers naar het wrak gaan zoeken. Het vermoeden toch was gewettigd, dat bet wrak niet ver af zou liggen. Weldra bleven de netten dan ook achter het wrak haken. Het ligt in het Schokker vaarwater, op diep wa ter, onder de z.g. „Val van Urk". Een schipper vluchtend voor den storm beweert het vergaan van de „Nijverheid 1" te hebben gezien, terwijl het stoomschip in de richting van de „Ketel" voer. Daarom is dcor de stoombootreederij, de visscherij-inspectie en door de bergingsmaat- schappij steeds gezocht in en ten Z. van het Kamper vaarwater. Waarom de „Nijverheid I" zoo ver Noorde- lijk heeft aangehouden, buiten zijn gewone route, is natuurlijk niet met zekerheid na te gaan. Misschien is wel gepoogd om zich achter Schokland in veiligheid te brengen. Een der schippers is op het wrak blijven liggen. Thans wordt alleen nog vermist het lijk van kapitein Slot uit Zwolle. PUBLICATIE VAN DEN BRIEF VAN MOSKOU GEelSCHT. Zooals te verwachten was is de op gister aangekondigde vergadering van de oude en de nieuvve afdeeling Rotterdam der Commu- nistische Partij-Holland, waarin het oude af- deelingsbestuur in zijn functie hersteld zou worden, niet doorgegaan. Het oude afdee- lingsbestuur weigert pertinent te vergaderen, zoolang aan het bevel van Moskou niet is vol- daan om het schrijven, waarin het presidi um bevoien wordt de eewheid met het oude bestuur en de oude afdeeling te herstellen, te publkeeren. Intusschen aarzelt het presi dium nog steeds om tot publicatie van dit schrijven over te gaan, daar in beooeld schrijven eenige minder aangename opmer- kingen worden gemaakt aan het adres van het N. A. S. Deze week heeft een bestuursvergadering benevens een huishoudelijke af deel ings verga dering van de oude afdeeling plaats ter be- spreking van een ingekomen schrijven van het presidium. HET COLLECTIEVE CONTRACT IN HET STEENHOUWERSBEDRIJF VERLENGD. In de bestaande landelijke arbeidsovereen- komsten in het steenhouwersbedrijf bevat een der artikelen de bepaling, dat het contract twee maanden voor de beeindiging door een of door beide partijen moet worden opge- zegd. Daar door den Patroonsbond zoowel als door vier der vijf gecontracteerde werk- nemers-organisaties van deze bepaling geen gebruik is gemaakt, is daardcor het tegen- woordige contract voor een jaar verlengd en zijn de bestaande arbeidsvoorwaarden tot 1 Maart 1927 verzekerd. Wel hebben deze werknemers-vereemgm- gen tot den Steenhouwerspatroonsbond het verzoek gericht overleg te plegen teneinde tot een vacantieregeling in het bedrijf te komen en om een betere verhouding te brengen in de weekinkomens der steenhouwers, vergeleken met die van de geschoolde arbeiders in de bouwbcdrijven. Een uitzondering op bovenstaande maaki alleen de Landelijke Federatie van Bouwvak- arbeiders, die het contract wel heeft opge- zegd, en die later de wijzigingen zal meedee len, welke ze wenscht. KORTE BERICHTEN. Op Westerveld is Zatercagmiddag on der buitengewoon groote belargstelling de verasscliing geschied van het sloffelijk over- schot van den heer H. P. van Nieuwenburg, oud-directeur der Nutssohool te s-Graven:ia- ge, groot-secretaris van de Orde van Vrijmet- selaren in Nederland. De bewoners werden in de school en in de boterfabriek ondergebracht. maar hopen nu weer over eenige dagen hun haardsteden te kunnen opzoeken. Het meer dan 20 meter breede gat, tusschen Oeffelt en Beugen is nog niet gedicnt. Het laat nog vrij veel water door, dat voornamelijk in de richting Oeffelt en Haps doorstroomt. In het aangrenzende OefLlt, is de over strooming minder verderfbrengend geweest omdat hier nog veel vee in veiligheid kon wor den gebracht. Hier is zoo goed als geen vee verdronken Alleen is een zeer groot aantal kippen het slachtoffer geworaen. De bewoners zijn bijna alien op hun eigen ooerderijen gebleven, en zijn per boot van de noodige levensmiddelen voorzien. Dit ge- schiedde door de tusschenkomst van hetR.K. Huisvestingscomite, waardoor ook de levens middelen ter beschikking waren gesteld. In de eerste dagen van de ramp, was geen en- kele straat vrij van water, en was elke com- municatiei totaal onmogelijk. Thans is een groot gedeelte van den provincialen weg weer vrij, en zijn de meeste boerenhoeven met waterlaarzen weder te bereiken. Te St. Agatha, tusschen Oeffelt en Cuyk, is achter den tuin van kerk en klooster een diep gat in den Maasdijk geslagen. De boer- derijen staan hier echter niet meer in het water. Hier is wel verbetering merkbaar. Te Cuyk is men flink met het nerstel begon- nen. Nog staan honderden woningen in het water. De provinciale weg en de Zuiderweg zijn weder droogvoets begaanbaar. Ook in de buitenwijken Vianen en Ewinkel is de toe- stand aanmedkelijk verbeterd. Voor het dich- ten van het gat nabij de melkfabriek „Lacto" zal veel werk vereischt worden. Het gat zou ongeveer 20 meter diep zijn. De matrozen zijn gistermorgen weer ver- trokken. Thans kan men zien, hoe grondig tal van boerderijen bedorven zijn, door de grocte hoeveelheden zand en grint die er op geworpen zijn. In Mook is men bezig met een stoompomp pen poloer leeg te oompen. De burgemeester verzekerde dat hij dacht met een dag of drie van het water bevrijd te zijn. Wel staan hier nog een 20-tal woningen onder water. Het groote klooster van de Zus- ters Franciscanessen is geheel vrij van water In het dorpje Katwijk, dat aan den anderen kant van de rivier ligt, zijn twee groote door- braken in den dijk, ter breedte van ongeveer 50 meter. Het geheele doip staat nog diep onder wa ter. In de Katholieke kerk staat het nog tot aan de onderste trappen van het altaar. Het is thans echter ook flink vallende. Van twee boerderijen in het dorp Haps zijn de gevels ingestort. De ramp wordt door de boeren algemeen geweten aan de ophooging van den Beer- schen overlaat. Men is het er vrijwel over eens, dat geen verbeteringen zullen baten, zoolang aan de Maas hare vroegere winter- bedding niet zal zijn teruggegeven, en de Maas-overlaat die vroeger als veiligheids klep dienst deed, niet is heropend. De bevolking dezer streek lijdt econo- misch door de ramp ontzettend. Niet minder dan 1000 wagons aardappelen en niet te schatten hoeveelheden voederbieten en ander soort veldvruchten zijn verloren gegaan. De IJsel blijft valien. De val van den IJsel bij Deventer gaat naar men aan de Crt. meldt, regelmatig voort. Was gistermorgen de IJselstand 6 84 plus N.A.P. met een val sedert gistermorgen van 22 centimeter, in den loop van den dag tot gistermiddag 4 uur bedroeg de val nog 7 centimeter, waardoor de stand 6.77 plus N. A. P. werd. Duizenden kwamen hier het overstroomde gebied bezoeken. De dijken in het Zuiden buiten het gevaar. De waterberichten van Zondag luidden gunstig, ook voor Den Bosch, omdat, terwijl Zaterdag nog van St. Andries en Hedel was werd gemeld, thans de val tot beneden door- zet. Wij geven hier de verschillende standen met den val, die in het laatste etmaal is ge- constateerd: Maastricht 45.13 val 34 Mook 11.64 22 Grave Elftweg Ravenstein Megen Oijen Lith Alem Werkendam St. Andries Maas Blauwe Sluis 10.39 8.97 9.33 8.59 8 05 7 68 7.02 2.62 7.17 6.45 Laisre bertchkti van die overstroom ng. Wij hebben, zoo meldde men aan de Crt. gisteren uit Cuyk getracht een overzichl te verkrijgen over den gewijzigden toes:and in deze streken te verkrijgen. Over net algemeen is een aanmerkelijke verbetering ingetreden. Door den vrij sterken val van de rivier stort thans steeds minder water de polders b.nnen zoodat binnendijks de meeste woningen vrij van water komen Te Boxmeer, waar het water vrij regelma tig valt. is de bebouwde kom geheel vrij van water gekomen Voor het varen met booten is niet voldoende water meer aanwezig De bewoners zijn alien, voorzoover zij gevlucht waren, weder leruggekeerd. Ook het vee, dat voor een groot gedeelte naar de terreinen van de exportslagerij van de firma Lion was gebracht, wordt meer en meer weder naar de stallen teruggevoerd Te Beugen is de Dorpsstraat vrij van wa ter en ook wederom electrisch verlicht. Van de geheele streek aan dezen kant van de Maas is de ramp hier wel het ergst geweest Er was onder de bewoners niemand die op een overstrooming gerekerd had, om die reden was het later ook niet mogelijk veei in vei ligheid te brengen Hier is meer vee verdronken dan op eenige andere plaats in deze streek. Vooral veei koeien en paarden zijn omgekomen. Hedikhuizersche Sas, buiten 5.01 Dieze-sluis 's-Bosch Maaszijde 546 3 Dommelzijde 5 46 3 Uitwateringssiuis Drongelen binnen 4 15,, 12 buiten 3 66 12 Gisteravond was te Zwol'e de IJsel geval- len tot 3.03.30 plus N A P. Nog steeds gaat er cen zv. are stroom door het gat in d n dijk. Hoewel de s'uizen bij Oosterwolde zoo krachtig mogelijk spuien op de Zuiderzee, kunnen zij toch het wa.er dat dcor de door- Uaak komt, riet afvoeren, zoodat de vloed ge- deeltelijk diep r het land indringt. In de om- gcvirg'van Elburg staat h i water voor de e'ad Ook is het v.a er tot Kampon doorge- drongen Gister hcU: de 1 urgent tester van Za k en Vcecai/n. de heer P. van Vleuten. per roeiboot een orderze/k ingesteld op alle boerderijen, welke door het water ge'so'eerd zijn, en die door de 1 ewoners met verlaten zijn. Waar dit wenschelijk was, is een roei- brrt te h itnne beschikking sr^sle1 d Nadat de Dalfsen pontonniers uit Nijmegen waren aangekomen om de plaan in te nemen van de militairen uit Kampen, die met de be volking medewerkten aan het opbouwen van een dubtelen ringdijk rondom het in den Vechtdijk geslagen gat. hebben zij het slui- tingswerk ter hand genomen. Hedenmiddag hadden de pontonniers den ringdijk voltooid, waardoor aan de over strooming van het dorp en de lagere landen aan het Zwarte Water een eind is gekomen De inspecteur van de Volksgezondheid te 's-Hertogenbo§ch heeft o a. medegedetld: Men meet speciaal de uiterste vooizichtig- heid in acht nemen. wanneer de overstroom de gebieden langzamerhand weer droog ko men. Vooral met het drinkwater moet men alle voorzichtigheid betrachten. De bevolking wordt daarom door de ver schillende gezondheidscommissies aanbevolen uitsluitend gekookt water te gebruiken Ook aan de militairen en de verschillende perso nen, die in het overstropmde gebied hulp ver- leenen, wordt er op gewezen, dat zij in geen geval etenswaren, die in het water hebben ge- legen, moeten gebruiken, voor deze gekookt zijn. Geadviseerd wordt: le. De waterputten leeg te pompen of leeg te putten; zoo mogelijk schoon te maken, zoo dat het verontreinigde putwater wordt ver- wijderd en zoo lang dit niet is gebeurd, het drinkwater voor het gebruik te koken. 2e De huizen goed te luchten en te ver- warmen. 3e. De cadavers van huisdieren, of vee ter- stond te begraven en aan de politic mededee- ling te doen, indien men weet, dat in de buurt dieren gestorven zijn. 4e. De kelders en localiteiten, waar whter was ingedrongen, schoon te maken en zoo mogelijk te ontsmetten met 5 pCt. creoline- oplossing of 3 pCt. lysol-oplossing, en de mu- ren te kalken. WATERSNOOD OM PURMEREND. De gemeente Purmerend lijdt ook van het hooge water. Als gevolg van het hooge water in de Pur- merringvaart en den zeer lekken polderdijk (Oudelandsdijkje) zijn vele stukken land in de Banne Purmerend onder water geloopen. Een paar gezinnen, die aan dat dijkje wonen, konden naar de Crt. meldt, niet in hun wo- ning blijven en zijn naar droger oorden ver- trokken. Het bestuur van genoemde Banne heeft den provincialen Waterstaat met den toestand in kennis gesteld, waarna een ingenieur spoe- dig ter plaatse kwam, om een onderzoek in te stellen. Vanwege het hoogheemraadschap „Waterland", dat dezen dijk in onderhoud heeft, worden nu verbeteringen aangebracht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 782.2 te Wisby. Laagste barometerstand 721.7 te Vestma- tioer. Verwachting (van den avond van 11 Ja nuari tot den avond van 12 Januari): Zwakke tot matigen, zuidoostelijke tot zui- delijken wind nevelig tot lichtbewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag lichte dooi. Sport VOETBAL. Alcmaria—West-Frisia 4—0. De omstandigheid, dat het Alcmariaterrein weer bespeeibaar was en men een thuiswed- strijd van Alcmaria kon zien, had een groot aantal belangstellenden naar het Sportterrein gelokt. Bovendien was het weer schitterend. Het veld zag er zoo vrij goed uit, maar om er op te spelen viel nog lang niet mee en vooral voor de doelen konden de spelers zich niet vlug verplaatsen en bleek het heel moeilijk de kansen te benutten. Want kansen heeft Alc maria in ruime mate gehad. De wedstrijd werd ten slotte door Alcmaria met 40 gewonnen. Neemt men alleen dit feit in aanmerking dan was er reden tot te- vredenheid. Maar was het om een mooie fair gespeelde en sportieve wedstrijd te zien, dan was men gisteren niet voldaan. In 't begin leek het vrij aardig te zullen worden. Beide ploegen wisten zich aardige kansen te schep- pen, doch zonder resultaat. Een prachtkans werd aan beide zijden gemist. De Enkhuizer verdadiging had het over't geheel zwaar te verantwoorden doch hield zich kranig Bij een der vele aanvallen stopte de keeper van W. F. een bal onder de lat en de scheidsrech- ter, die er dicht bij stond kende een doelpunt toe. Weldra kwam een tweede doelpunt na een geweldige doelworsteling, waarbij de bal een paar maal weer ingeschoten en eindelijk door Homan in't net kwam. Vlak voor de •rust besloot Elfring een fraaien aanval met een mooi schot, dat juist naast ging Dit had een doe'punt moeten zijn, dan was het 't mooiste geweest van den heelen middag. Na de rust werd het spel van veel minder kwaliteit. De Enkhuizers trokken er flink op los. Tal van vrije schopptn werden door den scheidsrechter de heer Haam, uitgedeeld, ter wijl hij steeds de spelers tot kalmte aanmaan- de en waarschuwde. Veel hielp dit echter niet. Een strenger optreder was wel zoo goed geweest. Enkele Enkhuizer spelers traden zelfs minder aangenaam tegen den leider op wat deze echter iiet passeeren. Toen Elfring weer in het strafrchopgebied ten val werd ge- hracht, werd een penalty toegestaan, die Elfring onhoudhaar inzette. Uit een van zijn goed gep'aatste schoten voor doel werd nog door Mulders nummer vier gemaakt 't Spel werd er niet prettiger op en veien waren blij tren de scheidsrechter het einde aarkendigde. West-Frisia, dat naar men ons mededeelde, drie invaders had, toonde weinig spelbegrip. De verdediging was nog't best Keeper heel goed De voo'heede wist geen enkele kans te benuten De linkerv ing d>°ed vooral iin het cerst? half uur aardig werk. Alcmaria verd'ende zeker door beter spel de overv/inning. Keener heel goed Wat de hacks betrcft had No! nog al wat moeite met don link-, rv.'irg, di° htm men'g k er hardig rascerde Harfiand goed De middenlinie deed bee! goed wera. Al'een moet't spel nog veel meer open worden gehouden De vleu- gcls verden (vooral e'e linksbuiter) nog veel te wein:rr aan 't wcr(c gezet. Ook Schuit op do midd1 nvoor n'aafo rnoet 't spel veel meer -renen F.'fring cpee'de een b?cte nartij Bos Vreeor in'"der geUgenhe'd en was riet erg ge- lukkig. |V/I"'ders had met schieten niet het gevenschte succes. Alcmaria neemt thans on de ranglijst een - hoorlijke positie in. Alcmaria II deed heel goed werk in Am sterdam door van Watergraafsmeer II met 6—2 te winnen. Alcmaria II behoudf nu de lelding in de afd. Toen de stand 32 voor Alcmaria was kreeg W. M. een strafschop te nemen, die echter dcor Schutbest werd gehou den. Alcmaria voegde later nog drie goals aan de score toe. Haarlem II verloor met 21 van B! -Wit Stormvogels II won met 41 van Hollandia 1 II. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moenqken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 2e klas A. HollandiaD. E. C. 23. D E C. is kampioen van 2 A. ZandvoortW.F. C. 0—2. Schoten-K- F. C. 3—2. D.W.S.— Bloemendaal 32 3 A HelderPurmersteijn 40. Eerste klas. R. C. H.—V. O. C. 2—3, H. V. V.Unitas 41, H. F. C.Stormvogels 1—1, Gooi—D. F. C. 5—1, Sparta-B.-Wii 4—0. U. V. V.—Spartaan 2—1, Z. F. C—Ex celsior 22. Ajax—Haarlem 21, Feijen- oord—H.B.S. 6—1. A. S. C—EDO 1—0. III. E. Boys—Doto 4—1, Wageningen— Quick 43. HengeloVitesse 31, Ga AheadEnschede 10. IV. M. V. V.—Roermond 5—2. N.A.C.— Eindhoven 63. NoadBredania 41. V. VelocitasFrisia 51, VeendamG V. V. 12. LeeuwardenW.V.V. 21, H J. C.Be Quick 0—10. Achilles—Friesland 4—2. Dammen. De wedstrijd om het Kampioenschap van Nederland is bijna geeindigd. De stand na de 12e rende is H. de Jongh, 9 p. uit 10 partijen Vos 13 p. uit 10 partijen. Damme 12 p uit 9 partijen. I. J. de Jong 9 p. uit 10 partijen V. Dartelen 10 p. uit 10 partijen. Minkowski 9 p. uit 11 partijen. Lochtenberg 8 p. uit 10 partijen. BILJARTEN. De beslissende match om het wereldkam- pioenschap van profs tusschen Schaeffer en Horemans is te Chicago door Schaeffer ge wonnen met groote meerderheid, alhoewel Horemans toch nog speelde met een gemid- delde van ruim 54. Schaefer 1500 in 16 beurten h.s. 210, gem. 93.75. Horemans 877 in 16 beurten h.s. 243 gem. 54.81. Stadsnieaws. VOOR DEN WATERSNOOD. De secretaris van het Watersnood-Comite, de heer Scheffel, deelt ons mede, dat het Co mite binnenkort met een auto een rondgang zal houden tot het inzamden van kleeren voor de slachtoffers van den watersnood, aange- zien gebleken is, dat deze aan kleedingstuk- ken groote behoefte hebben. De op te halen kleedingstukken zullen worden afgedragen aan het Orarije-Comite. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DEN WATERSNOOD. Met hartelijken dank aan de gevers ver antwoorden wij heden de volgende ingekomen bijdragen K. H. Sz. 5,— P. de W. a 2,50 Uit een stuivertjesverzameling 1, A. D. 3,— Mej. O. 5,— Mevr. v. E. 2,50 P. 2,50 G. G. 40,— Leerlingen le Gemeenteschool 46,08Va i f 107,58 Vorige verantwoording 201.10 Totaal 308,68y2 DE POSTBESTELLINGEN. Wdarschijnlijk zal het aantal postbestellin- gen alhier ae volgende week van vier op drie worden teruggebracht, terwijl de gehand- haafde bestellingen lTts worden gewijzigd. De bestelling van half acht wordt n.l. op 8 uur gesteld. Dit heeft het voordeel, dat de lste post uit Amsterdam, die tot nog toe met de 2de post- bestelling van 10 uur werd bezorgd, nu in de lste bestelling wordt opgenomen. De postbestelling van 10 uur wordt nu opgenomen in die van half twee, terwijl de laatste post van half 8 een half uur wordt verlaat. Dit heeft het voordeel, dat in die bestelling de post uit Bergen en Broek op Langendijk, die tot nog toe den volgenden morgen werd bezorgd, nog wordt opgeno men. EEN JUBILEUM. Naar wij vernemen was het den lsten Ja nuari 25 jaar ge'.eden, dat onze plaatsgenoot, de heer J. van Albada, zijn betrekking als organist van de Ned. Herv. Kerk te Stompe- toren asnvaardde. TENTOONSTELLING VAN HET NED. KUNST-VERBOND. Zaterdagmiddag is in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam een tentoonstelling van het Ned. Kunstverbcnd geopend. Bij de ope- ningsplechtigheid waren vele personen uit kunstenaarskringen aanwezig. Ook werd zij bijgewcond door den Commissaris der Ko- ningin in de provincie Noord-Hlland, jhr. dr. A. Rcell en den burgemeester van Amster dam, den heer W. de Vlugt. De president van de afdeeling Amsterdam van het Ned. Kunstverbcnd, mevr. F. J. Vat- tier Kraane, heeft in een korte toespraak de tentoonstelling voor geopend verklaard. BOND V. ST A ATSPENSIONNEERING. Bovengencemde Vereeniging houdt Woens- dagavond 8 uur haar prooaganda-avond in het Victoria-theater. D-. W. D. M. Baar zal een rede uitspreken, terwijl naast een bios- coop-programma de heer Melchert Schuur- man en de heer Ben Velmon hunne medewer king zullen verleenen. Voor bijzonderheden, kaartenverkoop, enz. zie men de advertentie in dit nummer. GESLAAGD. Voor het Mercuriusexamen in Engelsche handelscori cspondentie zijn geslaagd de hee- ren D. de Haan alhier en J. A. Loef te Broek op Langendijk, die opgeleid werden door den heer K. Hart Sz., leeraar M. O. alhier. DIERF.NBESCHERMING. Vele kinderen beneden den 12-jarigen leef- tijd, die ra oprccp voor een jeugdbond door de afd. Alkmaar v 'd Ned Ver. tot bescher- m'ng var: dieren te jong waren geoordeeld, hidden Zab rdagmiddag cen prcttige bijeen- komst op de bovenzaal van de Unie. Vele jong: na en mc v./ rtn opgekomen. De kir.deun wen n havtdijlr toegesproken door Mevr. Aduua, die er iiaar blijdschap

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2