Dfr owerstroomiif in ons land. Ooede eetlust, goede spijsverterirg, goed bloed en een goed humeur worden verb egen door Foster's Maagpiilen te gebruiken. Deze pilletjes helpen de lever, maag en ingewan- den door de vloeiing der gal tc regelen Zij werken zeer zacht en hebbeu geen nadeelige reactie. Prijs per flacon van vijftig versuiker- de pillen 0.65; in apotheken en drogist- zaken. heden, welke zich vooral in de eerste jaren voordoen, te overwinnen. Het voorstel van het Bestuur in zake om- slag van de in 1925 gemaakte extra kosten, werd na eenige discussie aangenomen, even- als ook de contributieregeling en een even- tueele omslagheffing over 1926. Het Bestuur en de Vertrouwenscommissie lieeft in tegenwoordigheid van den heer Dr. Franck, Directeur van het proefstation voor Zaadcontrole, te Amsterdam een bespreking gehad met de handelaren; ook de nieuw te stichten organisaties in Haarlemmermeer en Groningen waren hierbij vertegenwoordigd. Daarna zijn de concept-voonvaarden nader door het Bestuur vastgesteld en werden deze thans aan't oordeel der leden onderworpen. Behoudens een paar aanvullingen werden deze voorwaardCTi ongewijzigd goedgekeurd. Waar de goedgekeurde voorwaarden slechts weinig afwijken van de door den handel voorgestelde normen, zal zeer waarschijnlijk wel overeenstemming worden verkregen, wat alleszins te wenschen is, daar beide partijcn hiermede een vorm van samenwerking zulleu ihebben verkregen, waardoor de fijne zaad- ■teelt op een meer reeele basis is bcvestisrd. INBREKER BETRAPT. Gisteravond om 10 uur wanaelde dt huis- knecht Aan mevrouw ConinckWestenberg aan den Schu'oweg te Aerdenhout met eenige honden om de villa been, toen iiij een man bemerktc die wiide inbreken. Hi; was al over een pcort bij de keu' .n geklc-miLcn. De huiskn.-iit wist den man door dreigementen het vluchten te beletten. Inmiddels stuurde hij zijn vrouw naar de politic, die ongeveer 150 meter verder een post heeft. De vrouw kwam met een agent terug, waarna de in- breker werd gearresteerd. In zijn bezit wer den voorvverpen gevcnden, die aan de in- braak te Kweekduin, Dcnderdagavond ge- pleegd, ..erinnerden, De man F eeft bekend, dat hij zich aan die inbraai heeft schuldig gemaakt. i DE STEMPLICHT. De heer Kersten, I'd van de Tweede Ka- mer, heeft aan den minister van justitie de volgende vragen gesteld: Kan uw excelientie mededeelen, of het be nefit waarheid bevat, dat van uit Apeldoorn per vrachtauto vrouwen, wonende te Uddel, door rijks- en gemeentepolitie zijn uit haar woningen gehaald, cmdat zij n et voldeden aan opgelegden stemplicht, dien zij in strijd achtten met de roeping Jer vrouw in Gods Woord gewezen? Indien dit bericht waarheid bevat, is uw excelientie bereid, dergelijke vervolging te doen beeindisren? KORTE BERICHTEN. De heer Stenhuis, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid vragen gesteld over den werktijd in het grafische bedrijf. Bij het aanmaken van de kachel in de boerenwoning van L te Vaassen is Vrijdag brand ontstaan. De geheele inboedel is verbrand. Slechts twee vackens en de kippen konden gered worden. Alles was verzekerd. Naar de Res. bode meldt, is thans de salarisrcgeling voor de bdastingambtenaren bekend geworden. Te Winschoten is als verdacht van brandstichting op bevel van de justitie in voorloopige hechteuis gesield e'e 24-jarige E. S., dochter van den kastelein S. te Meeden, die deze week wegens eenzelfde feit aange- houden werd. Uit do Pers dFkabinetscrisis. De Tijd meldt: In de Vergadering van de R.K. Kamerfrac- tie, die Vrijdagmiddag is gehouden, waren op vier na alle leden aanwezig. Afwezig wa ren de heeren Hermans. Moller, Rutten en Van Voorst tot Voorst. De bijeenkomst heeft van 2 uur tot half vijf ;eduurd. De R.K. Tweede Kamerfractie zal a.s. Dinsdag te 2 uur bijeenkomen. Uit dit feit mag men o.i. afleiden, dat in de vergadering van Vrijdag geen definiiief besluit kon wor den genomen en het overleg voortauurt, alsm.de dat zelfs in het aliergunstigste geval eer. opicssing van de kabinetscrisis niet voor WoereJag a.s. kan worden verwacht, aange nomen dat de looper.de onderhandelingen, die van moeihjken aard zijn, tot een goed emde worden gebracht. De Res.-bode meldt: Naar aanleiding van de Vrijdag gehouden fractievergaderingen vernemen v/ij uit parle- mentaire kringen, dat inderdaad tusschen de aftredende ministers een compiomis is be- reiki inzake het gezantschap en wel in dien zin, dat de gezant te Rome naar elders wordt ©vergepiaatst. maar tevens bij het Vaticaan geaccrediteerd blijft. Bij de katholieke Ka merfractie moeten tegen deze oplossing, waarbij het gezantschap bij het Vaticaan weinig meer wordt dan een ornament, ern- stige bezwaren zijn gerezen. waarbij Vrijdag geen overeenste nming kon worden bereikt. Deze bezwaren zullen te bevoegder plaatse ter kennis worden gebracht en daarna zal de kathoiieke Kamerfractie Dinsdag opnieuw vergaderen. Op onze vraag of op een spcedige oplos sing van de crisis gerekend kon worden, ant- woordde men ons, dat die mogelijkkeid be- staat, maar zekcrheid is daarvoor nog aller minst. Op onze vraag of het thans bererkte com- promis ni-.t dezelfde oplossing inhcudt, welke eenige weken geleden door de vier katholieke ministers als in strija met de waardigheid van den H. Stoel is afgewezen, moest men ons het antwoord schuldig blijven De katho lieke fractie althans is niet op de hoogte ge steld met de onderhandelingen. die toen door den formateur met de katholieke ministers zijn gevoerd. De R.K. Tweede Kam°rfractie zal as Dinsdagmiddag 2 uur in het gebouw der Tweede Kanier een n~d<""a verga j-ing hou den in verband met de kabinetscrisis. DE DOORBRAAK BIJ ZALK. Uit Kampen werd hiexever aan de N. R Crt. gemeld: Het water stroomt nog door de opening, dcch in het dcrp Zalk is het water de laatste 12 uur ongeveer een decimeter gevallen. De Hervorinde kerk en de openbare school met naaste omgeving slaan al droog. Een huis, is grootendeels vernield. Andere huizen hebben eenige schade opgeloopen. Behalve een paar varkens, is er geen vee verdronken. Het water in de gemeente Kamperveen stijgt, zoodat ook de straaiweg van K am pen naar Wezep ender water blijft. Het water vindt zijn weg door de Geldersche grachl, enz. naar zee. Uit Hattem werd gemeld: Een gcweldige s .room voert het Ijsselwater in den polder Zalk en van daar overstroomt het water de polder Oldebroek en Hattem. De spoorbaan ZwolleAmersfoort heeft nog geen hinder van het water, doch de vraag is, of dit zoo blijven zal, want op sommigP punien is de Zuiderzee-straatweg reeds over- stroomd, en de binnenweg naar" Zalk staat reeds lang onder water. De gemeente Hattem heeft ter beveiligine van de streek om Hattem den duiker gestopt bij het station Hattemerbrcek, om te voorko- men, dat het water verder doordringt. De correspondent van het blad te Zwolle meldde nader: In den tcestand is een, zij het ook geringe, wending ten gunste gekomen. Het water in het cverstroomde gebied daalt heel langzaam Hiervoor zijn drie redenen. De wind die uit het Westen het water opstuwde, draaide naar het Zuiden; ten tweede: het water heeit zijn weg gevonden naar den polder van Kamper veen, over welks grcote uitgestrektheid het zich geleidelijk verdeelt; ten derde: de Zuiderzee is cngekend laag; hierdoor is het mogelijk door de sluizen bij Oostwolde naar zee te spuien. Het peil van de Zuiderzee is in vergelijking tot dat van de rivier zoo laag, dat vcor den mond van het Keteldicp het wa ter als hot ware met een waterval in zee komi. De invlced van het zoete water is merkbaar tot bij Urk. Door dezen lagen waterstand strcomt het water van - de doorbraak thans reeds krachiig naar zee af. Het water staat overal tot aan de spoorlijn ZwolleAmers foort, doch laat de spoorbaan vrij. Door het dichten van de duiker in de spoorbaan bij Hattemerbrcek is het gebied ten Oosten der spoorlijn vrij van water. Enkelen beweners, die terug wilden keeren. werd dit ten sterkste ontraden. De kom van het dorp Zalk is thans geheel ontruimd, be halve door een ouden blinden man en diens eveneens blinden zuster, die op geen enkele wijze te bewegen waren hun woning tc ver- laten, ook niet door den commissaris der Ko ningin, die Vrijdagmorgen alle inwoners langs is gegaan om hun aan te raden een veilige tcevlucht te zoeken in Kampen. Met het ocg op den tcestand der dijken heeft de commissaris der Kcningin de beide IJsseldijken van het Katerveer af tot Kam pen voor alle verkeer gesloten, ook voor voet- gangers. Ter hcogte van het station Hattemerbroek is in de Zuiderzeestraatweg een gat geslagen ter breedte van den halven weg. In den straat- weg van Kampen naar Wezep zijn verschei- dene gaten. Uit de Bcmmelerwaard. De Waal blijft gestadig vallen, en in het geheele district is de toestand zeer bevredi- gend. De voile aandacht blijft gevestigd op het wassen van de Maas. Men staat gereed, zoo noodig dadelijk, op welke plaats ook aan den Maasdijk, in te grijpen. De herstellingen te Aalst zijn vandaag voltooid. De toestand is daar weer ncrmaal. Zaterdagmiddag is ontzet de weg van den dijk tot het gebouw van het stoomgemaal der VtVal-af dealing, alzoo de weg langs den boe- zem. Dadelijk zijn auto's met zakken en ander materieel er heen gereden, en de werkzaam- heden zijn thans zoover gevorderd, dat er geen reden tot ongerustheid bestaat. Hare Majesteit de Koningin maaktc een autotocht. De dijkgraaf verklaarde Hare Majesteit ligging toestand der polders en dijken. Bij de vcornaamste pesten werd gestopt. Meer- malen sprak H. M. de saamgestroomde be- volking bemoedigende wcorden toe. Nabij Herweinen stopte de koninklijke auto, en werd de heer J. v. Haaften bij H. M. cntboden, die hem voor zijn grootc prestaties in de laatste da gen dank zegde. Teen het hooge gezelschap te Kerkclriei aankwam, cntstond er juist een paniek onder de bevolkingj tengevolgc van een radiobe- richt, dat van Maastricht nieuwe was werd gemeld. De dijkgraaf stelde zich cnmiddellijk met clcn burgemcester van Maastricht in Le- lefcniccht verbind'ng, die mtedeelde, dat de Maas yallende was. De dijkgraaf zeide dir aan de menschen en riecl hun aan, alleen vertrouwen te sfellen in de door hem versprei- de publicaties. H. M. bezocht voorts de critieke punten tc Aalst en Pcederooyen, keerde vervolgens te rug naar Zalt-Bommel en vertrok van daar cnistreeks 5 uur. Zaterdagavond heeft de dijkgraaf H M een telegram gezenden met eerbiedige dank- j zegging van de bevclk'ng der Bcmmeler waard beven de Meidijk voor het innige mede- leven met deze streek. Uit Grave en omgeving. Gistermorgen 4 uur heeft de Be^rsche Maas opgehcuden over de overlaatkade te slrocmen, zoodat thans de Beersche Maas nog rraar heeft te verwerken het water, dat door de beide gaten bij Katwijk (beneden Cuik) en dcor de dcorbraak toven Cuik uit de Maas strcomt Men verwacht, dat door di: water de Beersche Maas nog geruimen tij j kan stroomen. Het brugdek van de Pegelbrug is door het water geheel cpgebarsten. Men was reeds bez'g, dit dek weer voorlcopig hi orde te ma- ken, daar men verwacht, dat de Beersche Maas nu wel spoedig zoover weggevaUen zal zijn, dat men, er weer per voertuig kan passeeren. Was Zaterdag het verval nog 90 c.M van buiten near birnen aan de doorbraak te Over- asselt, gistermorgen was het al gedaald tot 70 en vanmiddag stelde men een verval van 61 c.M. vast. Gevaar voor verbreeding van de doorbraak bestaat niet meer daar beide uiteinden goed bewapend zijn met zakken met grind. „En nu, zei dc heer Visser, kunnen we niets anders dan wachten op het vallen van de Maas er. intusschen de noodige materialen aanvoeren." Uit Venlo. De Maas blijft langzaam zakken. De stra- ten der stad zijn meerendeels reeds vrij van water en men is druk bezig te reinigen en voor het verkeer geschikt te maken. Pompen uit den Haag, de motorspuit der gemeente verschillende centrifugaalpompen, auto's ge transformeerd in pompen, zijn overal bezig de kelders leeg te maken. Waar echter geen waterdichte kelders zijn helpt het niet veel, daar het kwelwater blijft opdringen en in eeni ge uren de kelders weer opnieuw vol doet loopen. Nu het water meer en meer zakt en de straten langzamerhand leeg loopen begint men een beteren kijk te krijgen op de schade Zoo goed als alle straten die overstrcomd wa ren vertoonen tal van verzakkingen op veU plaatsen vrij diepe. Ook in de trottoms zijn op vele plaatsen verzakkingen gekomen. Of de ze van emstigen aard zijn is op het oogenblik nog niet te constateeren. Dit zal er in hoofd- zaak van afhangen in hoe verre de onder den grond liggende riool- en gasbuizen mede ge leden hebben. De schade in fabrieken, magazijnen, win- kels en particuliere gebouwen is enorm. Het blijkt ieder uur meer dat de wispelturige Maas een ontzaggelijke ramp over aeze stad gebracht heeft. Electrische drijfkracht voor fabrieken en electrische stroom voor huis-verlichting heeft men nog niet, even mi n de gasverlichting. Ge- lukkig dat de straatverlichting fundionneerd. Op kantoren, in fabrieken en particuliere wo ningen moet men zich behelpen met petro leum of kaarsen. Het vooruitzicht bestaat evenwel dat binnen enkele dagen begonnen kan worden met gedeeltelijke gas levering en a.s. Wcensdag hoopt men zoo ver te zijn, dat bij de electrische verlichting de normale toe- stad hersteld is. Uit den Bosch. De Koninklijke trein, waarin de Koningin overnachtte, bleef's nachis op het station Den Bosch. Zaterdagmorgen om half 10 re den de Koningin en de Prins uit tot het bren- gen van de voorgenomen bezoeken. In den auto van Hare Majesteit was ook de burge mcester gezeten. Het eerst werd gereden naar de Citadel- kazerne. Na de lokalen voor de vluchtelingen bezich tigd en met de arme menschen hartelijk ge- sproken te hebben, reed H. M. met den Prins en gevolg om kwart over 10 naar het gebouw van het Centraal bureau van het R. K. huis- vestingscomiie op de Zuid-Willemsvaart In het lokaal fagen een massa goederen op gestapeld, die elk uur van den dag voor de vluchtelingen binnenkomen. Onder hartelijke hoera's verliet daarna Hare Majesteit de lokalen van het comite, buiten geestdriftig door de menigte toege juicht. flierna werden bezoeken gebracht aan de vluchtelingen in het St. Agnesgesticht, de Isabelkazerne en de tijdelijk tot stallen inge- richie voormak.ge drukkerij Berger. Na deze bezoeken gebruikte de Koningin het noenmaal en vertrok om 1. uur naar Til- burg. Uit Gorinchem. Hoewel de Merwede slechts een paar deci meters per etmaal daalt, hebben toch vele menschen hier ter stede, te Hardinxveld en andere plaatsen in den omtrek hunne bene- denweningen weder kunnen betrekken. In de Haven is het water merkbaar ge zakt, dank zij de hulp van den zuiger der firma De Groot, die nu samen met de reeds aangebrachte pcmpinstallatie het water op de Linge slaat. De sluis aan de Waterpoort kan nog niet geopend worden. De Lingestand is bijna onveranderd; de sluis aan de Arkels- poort, waardoor het Lingewater naar het ka- naal van Steenenhoek moet worden afgevoerd, is nog niet open. De stand in het Kanaal van Steenenhoek zelf is aanmerkelijk lager geworden. De doorbraak bij Daljsen. Nadat te Delfsen pontonniers uit Nijmegen waren aangekomen om de plaals in te nemen van de militairen uit Kamcen, die met de be- volking medewerkten aan het opbouwen van een dubbelen ringdijk rondom den kuil ont staan door het water, dat door de brcs in den dijk strcomde, hebben deze met heel veel suc- ces het insluit'ngswerk ter hand genomen Za terdagmiddag hadden de pon.onniers den ringdljk voltooid, waardoor aan de overstroo- ntlng van het dorp Dalfsen en de lage landc- rijen aan het Zwarte Water een cind is ge maakt. Te Deventer en omstreken. Het water van den IJsel is 18 centimeter gevallen en aldus gekomen op 706 plus N A. P., met een vcortdurende da ling van een cen timeter per uur. Het Pothoofd kwam voor de passage weer vrij. Er spoelen hier veel cada vers aan van runderen en varkens en ook zware boomstammen en landhekken. Opn'euw is hier, Zaterdagmorgen om 4 uur, stagnatie ontstaan in de gaslevering. Hcewel de gasproductie ruim voldoende was kon geen aflevering plaais hebben omdat de buisleiding door een defect was vclgestroomd met water. Door krachtig pompen overwon men om halftwaalf vamr.orgen het euvel en kon men -weer het gas in de huisleid'ng krij gen. In Bathmen moest men wegens stijging van het binnenwaier een tweede noodbrug slaan op den weg Bathmen naar Gorssel ter lengte van honderd meter. De Schipbeekdijk ender Bathmen moet thans worden bewaakt tegen kwaadwilligen die het hebben voorzien op het doorsteken van dien dijk om zoo het water nog meer afvoer naar den IJsel tc ge- ven. Zaterdagavond is een vergadering gehou den van bewoners van het Knut'eldorp en het Hoornwerk, twee der groote overstroimde wij- ken te Deventer Het bestuur van de bouwver- een'gin?, die beide wijken deed bouwen en ze beheert heeft deze week reeds het loopende hgurbedrag cpgevordcrd, ondanks het feit, dat de bewoners door de ramp uit hun huizen waren verdreven. Het bestuur der vereeniglng van bewoners der beide wijken achtte deze huurvordering een ontactische en onbehoor- lijke daad en stelde voor een commissie te be- noemen, die de belangen der beide veronge- lukte woonwijken zal kunnen voorstaan. De vergadering stemde in met een ernstig protest tegen de houding der bouwvereeniging. Bij de gehouden discussies bleek, dat men wel ge- neigd is, huur te blijven betalen, mits de bouwvereeniging de woningen weder in goe- den staat zal afleveren aan de huurders Aan een daarna benoemde commissie uit de huurders is opgedragen contact te zoeken met de bouwvereeniging teneinde met haar te be- spreken hoe de huurbetaling verder meet wor den geregeld, en met het gemeentebestuur en de plaatselijke watersnoodcommissie om voor de gedupeerde wijkbewoners een dragelijke schadevergoeding te verkrijgen. De vergadering uitte tevens scherp protesr tegen het feit, dat herhaaldelijk van officieele zijde de bewoners der beide wijken zijn ge- rustgesteld, dat in het ergste geval het water in zijn hoogsten stand slechts twintig centi meter in hun woningen zou kunnen komen, terwijl de werkelijkheid uitwees, dat het water tot 1.70 M. in de woningen steeg. Door dit gebrek aan voorlichting is in ae woningen ennoodig groote schade ontstaan, omdat de bewoners hun gcederen tot ten hoogste een meter van den grond plaatsten. Ook uitte men groote ontevredenheid over het laag peil, waarop de beide wijken zijn ge- bouwd, waaraan men den grooten omvang van de ramp tceschreef. Meieen zal de commissie moeten aandrin- gen op een huurverlaging, wegens minder- waaraighe'd der woningen na de ramp, en op herstel der woningen vanwege de bouwver eeniging. De hulpverleening. Het korps politietroepen neemt een zeer werkdadig deel aan den van militaire zijde geleverden bijstand. Dat deze zeer verdienste- lijke mannen weinig in de berichten voorko- men, vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in de omstandigheid, dat zij goeddeeis werkzaam zijn onder de teiding van de marechaussee- autoriteiten, en derhalve met het wapen der marechaussee in een adem worden genoemd. Het corps neemt met 250 man aan de werk- zaamheaen deel en op het eerste bericht kun nen nog 150 man beschikbaar worden ge steld. De hoogleeraren der Technische Hooge- school te Delft hebben z'ch gisteravond na afloop van de buitengewone senaatsvergade- ring ter viering van den gedenkdag der Tech nische Hoogeschool niet aan een maaltijd ver- eenigd, doch geld ter beschikking gesteld van het watersnoodcomite. De Internationale Arbeiders-Hulp organi- seert een prcletarische hulp-actie. Deze zal bestaan uit: 1. Het brengen van materieele hulp (voed- sel, kleeding, schoeisel, huisraads enz.) aan de gezinnen der zwaarst getroffenen; 2. het onderbrengen. gedurende den tijd dat dit noodig is, van kinderen, wanneer de ouders dit verzoeken; 3. het voeren van een moreele actie omtrent de oorzaken van den watersnood en de ver olicht'ngen van de regeering en de bezittende klasse. UroYinciaal Mieuwa UIT ENKHUIZEN. Donderdagavond is het klipperschip De Twee Gezusters van Wieringen, schipper De Jong, ten N. van Enkhuizen door een storm overvallen. Het zeil sloeg stuk en een zwaard brak. Het vaartuig is gisteren dcor visschers- lieden te Enkhuizen binnengebracht. De kommiezen te Bellingwolde (Gron.) hebben ruim 100 liter spiritus van smokke- laars in beslag genomen. De smokkelaars zijn gevlucht. UIT HEILOO. Naar we vernemen zal op het sportterrein een groote tent gebouwd worden, waarin bij de te houden tentoonstelling en andere gele- genheden alles kan worden ondergebracht De tent zal zoo worden ingericht dat men geen hinder van den zeewind zal ondervin- aen. H ,11 jarig kind van F. D. heeft zich aan kokend water verbrand. De moeder had zich enkele oogenblikken verwijderd en de pot met water op den vloer laten staan. Onze voetb Ucluk V. V. H. I. speelde Zondag tegen „Oudorp" van Oudorp uitslag 20 in het voordeel van Heiloo. Alhier heeft zich eene R. K. commissie gevormd tot het verzamelen van gelden tot steun van de slachtoffers watersnood. In het comite zijn benoemd den heeren A.. Dekker Az., J. Schuit, C. Opdam, J. Borst en H. Ursem. De R. K. Gemengde Zangvereeniging „Lang en Vriendschap" gaf Zondagavond een Zanguitvoering in het Brunogebouw. Van dezen avond had men tevens gemaakt een volkszargavond onder ldding van den heer A. G. M. Slinkert, bas-bariton uit Nijmegen, die behalve zijn eigen liederen ook het koor versterkte en daardoor den zang verhoogde. Door den voorzitter P. C. Overtoom werd eerst een inleiding gehouden, die het pro gram ontwierp en tevens mededeelde welke liederen het koor zou zingen. Door het koor werd, oncter leiding van den dirigent den heer Jac. N. de Bzn gezongen „Schaamt U niet't armoedig schijnen" „Ecce quomodo moritur" „De winter is vervangen" en „Des winters als het regent". In de pauze werd gezongen door alien af- gewisseld met het mannen en dameskoor Hierna werd gegeven door het koor „Neer landsch Vlag" S-nerade van de Lands- knecht", „De Wilgen" en „0 Pepita". De geheel bezette zaal luistercfe met aan dacht naar het goed geschoolde koor Tot het welslagen van dezen avond hebben vooral meegewerkt de solisten van het mannenkoor en met voldoening op den goed geslaagden avond terug zien. Gevonden en verloren voorvverpen. Gevoden: Een sleutel, een zilverbon, een fietspomp, een portemonnaie, een bos sleutels, een portemonnaie, een kinderwant, een sleu tel, een spuitje. een horloge met armband. Verloren: Eenige loten Witte Kruis, een handschoen. Bevolking op 31 December 1925: 1894 mannen en 1963 vrouwen, totaal 3857. Geboren 52 mannen en 43 vrouwen, totaal 95. Gevestigd 228 mannen en 249 vrouwen, to taal 477. Vermeerdering dus met 280 mannen en 292 vrouwen, totaal 572. Overleden 20 mannen en IS vrouwen, to taal 38. Vcrtrokken 187 mannen en 210 vrouwen, totaal 397. Totale vermindering dus 207 mannen ea 228 vrouwen, samen 435 personen. Vermeerdering 73 mannen en 64 vrouwen, totaal 137 personen. De bevolking bedroeg op 31 December 1925 1967 mannen en 2027 vrouwen totaal 3994 personen. Geboren: Cornelis Johannes, z. van Antonius Lambert us Rammens en Catharina Maria Kaijk. Johannes Jan, z. van Jan Jurrien Kroese en Jannetje Wiennan. Ali cia Johanna, d. van Jacobus van der Peet eu Maria Twisk. Overleden Jacob Jurrien Beerda, 71 jaar. Jan Zonderzorg, 74 jaar. Ondertrouwd Charles Ludovicus Paauwels te Alkmaar en Clara Cornelia de Ruijter alhier. Jan Comelis de Jong alhier en Anna Poll te Leens. Jacob Postma te Sneek en Cornelia Betzij Bakker alhier. UIT SCHAGEN. Loop der bevolking over het jaar 1925. De bevolking bestond op 31 December 1924 uit: 1827" m., 1900 vr., samen 3727. Zij vermeerderde gedurende het jaar door geboorten met 27 m., 29 vr., samen 56; door vestiging met 160 m., 141 vr., samen 301. vermeeiBering met 187 m., 170 vr., totaal 357. En verminderde gedurende het jaar door overlijden met 25 m., 14 vr., samen 39; door vertrek met 169 in., 186 vr., samen 355; ver mindering alzoo met 194 m., 200 vr., to taal 394. De bevolking verminderde dus met 7 m., 30 vr., samen 37, zoodat de bevolking op 31 Dec. 1925 bestond uit: 1820 m., 1870 vr.. totaal 3690. Gedurende het jaar werden voltrok'ken 24 huwe'ijken en werden 2 geborenen als leven- loos aangegeven. UIT SCHERMERHORN. Loop der bevolking over 1925. Op 31 December 1924: 557 m., 533 vr.. to taal 1090. Geboren 9 m., 14 v., totaal 23. Ingekomen 59 m., 50 vr., totaal 109. Totaal 625 m., 597 vr, totaal 1222. Overl. 4 m, 10 vr, totaal 14. Vertrokken 59 m, 61 vr, totaal 120. Totaal 63 m, 71 vr, totaal 134. Vermindering 63 m, 71 vr, totaal 134. Totaal op 31 Dec. 1925: 562 m, 526 vr., tctaal 1088. Er werden 8 huwelijken gesloten. UIT WARMENHUIZEN. Loop der bevolking gedurende het Jaar 1925: Werkelijke bevolking op 31 December 1924 1121 mannen en 1026 vrouwen, totaal 2147 personen. Vermeerdering gedurende het jaar door ge- bcorte met 27 mannen en 27 vrouwen, to taal 54. Door vestiging met 43 mannen en 80 vrou wen, totaal 123. Geheele vermeerdering dus: 70 mannen en. 107 vrouwen. totaal 177. UIT LIMMEN. m Loop der bevolking over 1925. Op 31 December 1924 bedroeg het aantal inwoners 2036. Op 1 Januari 1926 was dit aantal 2099, alzoo een vermeerdering van 63 pe' sonen. In 1925 zijn geboren 31 manne- lijkc en 28 vrouwelijke personen. Het aantal huwelijken was 10. Vermindering gedurende het jaar door sterfte met 14 m en 13 vr, totaal 27. Door vertrek met 46 m. en 69 vr, totaal 115. Geheele vermindering met 60 m. en 82 vr, totaal 142. Verschil tusschen vermeerdering en vermin dering: 10 m. en 25 vr, totaal 35. De bevolking bedroeg op 31 December 1925: 1131 m. en 1051 vr, totaal 2182. Aantal huwelijken 19. UIT ST. PANCRAS. Loop der bevolking over 1925. Het aantal inwoners op 31 December 1925 bedroeg 1299. i l UIT LIMMEN. Mej. M. Meijer, onderwijzeres alhier, is benoemd tot tiidelijk onderwiizeres aan de R. I<. Jongensschool te IJmuiden. Bevolking op 1 Jan. 1925 bestond de bevolking uit 1023 manner^ en 1013 vrouwen. Geboren in 1925 59, ingekomen 131. Vertrok ken 105, overleden 22. Bevolking op 1 Jan. 1926: 1057 en 1042 vrcuwen totaal 2098. Aantal gesloten huwelijken 10, levenloos aangegeven 2. Geboren Theodora, d. v. C. Glorie en E. Mors. Henriricus, z. van C Metzelaar en M. Houtenbos. Anna, d. v. Th. van Dijk en A Zoom. Anna, d. v. S. Dekker en E. M. Verkuil. Maartje, d. v. J. Kieft en M. Kriek. Getrouwd M. Dekker, wedn. van M. BSkkum en C. Denneman (Heiloo). Overleden: C. Vis, 77 jaar, echtge- noot van A. van Twuyver. A. van Bohe- men, 47 jaar, echt. van H. van de Peet. P. Liefting, 10 weken, z. van J. Liefting en 0, Kooge. UIT WINKEL. Tot tijdelijk onderwijzeres te Lutjewinkel is benoemd mej. L. J. Biickman te Bergen, ter wijl aan mej. M. C. Heidagen verlof is ver- ieend wegens ziekte. UIT OUDORP. Gevonden voorwerpen. Een paar dames-handschoenen, bij K. van der Veer; een paar kinderhandschoenen, bij N. Poland; een portemonnaitje met eenig geld, bij P. Bos; een pakje, inhoudende een jas en portretten, bij J. Maijer; een paarde- dek (landdek), bij C. Zuurbier. UIT STOMPETOREN. Het Leesgezelschap Stompetoreu hield Vrij- dagavond in het eafd van den heer Rcnses een algemeene vergadering. Hoewel het weer en de wegen weinig te wenschen overlieten, was de opkomst der leden slechts matig. De vergadering werd geleid door den heer H. Heringa, die mededeelde, dat hij ir de

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6