Moeders! laatste besfuursverga'dering was benoemd tot voorzitter en het nieuw gekozen lid, de heer jb. Posch, tot secretaris. Hierna werden de notulen gelezen en enkele mededeelingen gedaan. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer Davelaar, verslag uit van zijn beheer, waaruit bleek, dat er een batig saldo was van ruim 28. De heeren W. Klaasse Bos en P. Groen- woudt belastten zich met het nazien der stuk- ken en bescheiden en bevonden alles in orde, waaraa gcedkeuring volgde en aan penning meester en commissie dank gezegd werd. De heeren Heringa, Davelaar en Pasch werden herbenoemd als leden van het be- stuur en namen dit alien aan. Na eenige bespreking werd- tot vaste bode benoemd de heer W. Lakeman thans tijdelijk als zocdanig werkzaam. Een belangrijk punt der agenda was de vraag: Zullen de romans in de portefeuille bliiven? Xadat verschillende leden hierover hun meening hadden gezegd, werd besloten, ze te behouden. Wat de tijdschriften betreft, kwam in den inhoud der portefeuille verandering. Op voorstel van het bestuur werd besloten de z.g. gezellige avonden niet te houden met eigen krachten, maar daarvoor een bekend spreker uit te noodigen en dan van leden en niet-leden entree te heffen. Di vergadering kon zich hiermede zeer goed vereenigen. waarna werd besloten Mr. Kamo te 's-Gravenha^e te verzoel-en. tusschen 20 en 31 Januari hier cp te treden. Na rondvraag volgde s!uit:ng. '1 UIT NOORDSCHARWCUPE. Zondagavond had de vicrce en laatste avond plaats van de tooneel welstrijd, welke voor dit winterseizoen was uitgtschreven in Concordia. Door de Tooneelvereeniging „Oefening Kweekt Kennis" te Assendelft werd opge voerd „De Hoogste Wet" tooneelspel in 3 be- drijven door J. L .Walch. Evenals de andere avonden was nu ook de groote tooneelzaal geheel met belangstellen- den gevuld en ook nu hadden de bezoekers een gezellige en mooie avond. Over 3 woken heeft de sluitingsavond plaats bij welke gelegenheid tevens de uitreiking der prijzen zal plaats liebben. Buiten mededinging wordt dan door „Het Kleine Tooneel" opgevoerd „Stille stroomin- gen" een Pathologisch spel in drie bedrijven door Roeland van Ruyven. Voor deze avond zijn reeds sedert een paar weken alle plaatsen uitverkocht. Zondag had de eerste kolfwedstrijd plaats van de Langendijker kolfvereenigingen. In tegenstelling met de vonge jaaren werd door de vereenigmg Vriendenkring niet aan den wedstrijd deelgenomen, zcodat in Concordia dit jaar niet gekolfd wordt. Deze eerste wedstrijd had plaats in de. baan van den heer J. de Bakker met den voi- genden uits'ag: „Ons Genoegen", Noordscharwoude. 1063 punten. „Op Maat", Zuidscharwoudt, 1056 punten „Bijeen als Vriender.", Oudkarspel, 1127 punten. „Vo!harding". Oudkarsoel, 936 punten. Het hoogste aantal punten had W. Koste- lijk van „Op Maat" met 205. waarop volgde K. Quant van B A. V. met 201. Holland 1 speelde op eigen terrein te gen C. S. V. 1 uit Castricum en won daar- van met 21. De wedstrijd Vrone 2Holland 2 moest 10 minuten voor het einde gestaakt wo. den wegens ongeregeldheden. UIT OUDKARSPEL. D. T. S. 1 verloor haar le competitie- wedstrijd in Nieuwe Niedorp met 5—1. Het ?c elftal speelde op eiger. terrein tegen Alcmaria ictrix 4 mer als uitslag gelijk spel 2—2. Het 3e verlocr met 51 van Zeevogels 2 uit Egmond. UIT KOEDIJK. Door de bouwvereeniging „Goed Wonen" is in over leg met B. en B besloten tot het bouwen van zeven arbeiderswoningen, n.l. een blok van drie woringen en twee h o' ken, elk van twee woningen. Voor den bouw van koolbergplaatsen waren B. en W. nog niet te vinden .cfschoon er in onze gemeente veel gebrek is aan een koolbergplaats en er hooge prijzen voor huur betaa'.d worden. De bouwvereeniging beschikt over uitste- kende bouwterreinen, die voor het bouwen van koolschuren ruim rendabel gemaakt kun- nen worden UIT ST. PANCRAS. Met het instappen in een vaartuig kwam de heer D. de Koning, werkzaam bij den heer J. Sneeboer, de vorige week zoodanig te val- len, dat hij naar huis vervoerd moest wor den Bij onderzoek door Dr. Destree bleek de enkel zoodanig gekwetst te zijn, dat ter gene- zing ..eker een lange rust noodig zal zijn. Zondagmorgen had op de befaamde Twuiverweg een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto uit IJmuid.n en den luxe wagen var, den heer C. Wagenaar van Br op Langendijk. Hoewel de snelheid der wagens niet groot was, werd toch van den vracht auto een der wielen vernield, zoodat de be- stuurder naar Alkmaar terug moest om an dere onderdeelen. De luxe auto kwam er met een beschadigd spatbord af. Typeerend voor het geval vermelden we het feit, dat de heer Wagenaar lid is van de le Kamer van Koop- handel te Alkmaar, in welker laatste verga dering de Twuiverweg jiog weer ter sprake is geweest. Wegens overlast van het publiek, in casu een waarschuwing door den voorzitter van Vrone vanaf de lijn aan de „Vrone"- spelers, zag scheidsrechter Koning zich ge- noodzaakt den wedstrijd Vrone II—Holland 11 zeven minuten voor het einde te staken. Stand voor Holland II 10. Te Egmond speelde Vrone I tegen Zeevogels I. Stand 0-3 UIT HOORN. De afdeeling Hoorn van de Vereeniging van Volksonderwijs heeft in het Park een uit- stekend geslaagde propaganda-avond gehou- den. De zaal was zeer goed1 bezet. De heer W. van Diesen, administrateurs van Volksonderwijs verdedigde in een kem- achtig betoog het goed recht van het open- baar onderwijs. Muziek en zang brachten een prettjge afwisseling. Talriike nieuwe leden werden gewonnen. De afd. Hoorn van de Ned. Vereen. van Huisvrouwen heeft haar jaarvergadering ge houden in caf6 Ter Heuvel Brouwers on der leiding van mevr. Keysers. Het ledenaantal is stijgende en bedraagt thans 167. Tot bestuursleden werden herko- zen mevr. Boot; mevr. Eilander en mevr. de wed. Vien Papenrecht; gekozen werd mevr. Naber. Tot afger. naar de a. s. algem. vere. werd gekozen mevr. KosterClay te Berk- hout. Het comite tot steun der Vereen. ter be- vordering da' belangen van Slechthoorenden (S. H.) heeft een vergadering gehouden on der leiding van Mevr. Cphraino, propagan- diste der Vereeniging. Het voorloopig comite werd omgezet in een definitief bestuur. De tentoonstelling zal op 1 Maart worden ge- sperd. Aan deze tentoonstelling wordt een groote verloting verbondfen. De N.V. „Het Groot Tooneel" heeft in het Wilson theater opgevoerd „De Landhaaien", een tendens stuk, spelende onder de onderste lagen der samenwerking eener groote stad. De uitrti'kende krachten van hovengenoemd gezelschap wisten van dit tooneelwerk vol actie een uitbeelding te geven, welke in edn woord „af" kon worden genoemd. De opvoe- ring was dan ook een groot sucecs. UIT BERGEN. Zaterdagavond kwamen, op uitnoodiging van den burgemeester, ten zijncn huize eenige ingezetenen bijeen, in welke samenkomst een Watersnocd-Comite werd opgericht. Het voornemen bestaat, dat de leden twee arn twee langs de huizen zullen collecteeren. waartoe de gemeente in zestien wijken is ver- deeld. De namen der comite-leden zu'.len later worden medegedeeld. Woorden ter aanbcveling dezer inzameling met een beroep op de vrijgevigheid der ge- meentenaren mogen zeker overboaig heeten.' Een ieder gevoelt zich "immers gedrongen naar vermogen door een daad van zijn me- delijdcn. blijk te geven. UIT URSEM. Bcvolking. Op 1 Januari 1925 bestond de bcvclking cezere gemeente uit 678 mannen en 598 vrouwen, totaal 1276. In den loop van 1925 werden ingeschreven 45 m. en 46 vr. en werden geborcn 29 m. en 22 vr een toia'.e vermeerdering van 142. Afgeschreven werden wegens vctrrek 66 m. en 58 vr. en wegens overli;den 8 m. en 10 vr., lotale vermindering van 142. Op 1 Januari 1926 bestond de bevolking :n c'"ze gemeente uit 678 m. en 598 vr., totaal 1276. Het aantal huwelijken in 1925 bedroeg 13. Hirdcrwct. Bij Burg en Weth. alhier is ingekomen cen verzeek van J. Groot te Gcorn om vergunning ingevclge de Hinderwct tot't plaatsen van een electromotor van 2 P.K., vcor het drijven van een cirkelzaag in zijn immerw.erkplaats. Storing G. E. B. Door een defect aan den ondergrondschen kabel van het G E. B. ken de ov, rhaal te Rustenburg niet werken. Tuist werd een vo'geladen schuit overgetrok- ken en deze was bijna boven, toen plotseling de motor wcigerde. Blijkens onderzoek is ge- b'eken, dat een gedeelte kabel geheel was doorgebrand. Straatverlichting. Dezer dagen kwam het laatste gedeelte van de straatverlichting arn den Molenweg gerced. In dit gedeelte zijn door het G.E B. voor het eerst een viertal nieuwe en eenvoudige straatlampen geplaatst. Door het tot stand komen van dit gedeelte is bans de heele Schermer onder de gemeente Ursem verlicht. TJjd sell rift en. Voor de kar en aatt de ketting, samenge- steld door Mevr. C. J. W. F. Uitgave van de Veieeniging Niels Holgers- son, Arnhem. Op het titelplaatje bij de foto van een arm- zaligen trekhond staat het gedichtje van J. v. d. Waals: „Gcef mij den moed om onrecht 't onder- [kennen, Ook waar 't door eeuwen van gebruik [gewettigd wordt, Den vasten wil aan onrecht nooit te [wennen, Ook waar de macht, het weg te nemen Ischort De inleiding van deze brochure is geschre- ven door Mevr. W. Wynaendts Francken Dyserinck. Daarop volgt een mooi en ge- voelig gedichtje van den Gelderschen dich- ter-zanger Jan van Riemsdijk een weer- gave van wat hij zelf beleefde daarna fiks en ferm ^tuk van de dappere inleidster en tot slot „Dukske", een schets van den Vlaam- schen schrijver Cyriel Buysse, ontleend aan zijn bundel „Uit Vlaanderen". 't Is te hopen, dat deze brochure door ve- len gelezen moge worden; want de trek- honden zijn een voortdurende gruwel en een aanklacht tegen ons volk. „Ook djerenrechten eischen erkenning", is het motto van Niels Holgersson, en wij hopen van harte, dat deze brochure zeer vele vrienden en leden voor zijn vereeniging zal werven. Kunst. PRINS PAUWEVEER. De muzikale medewerker van het Dagblad van Rotterdam", die zich reeds in een voor- bericht over bovengenoemde operette zeer waardeerend uitte, schrijft na de eerste op- voering over de muziek van den heer Jansen, o.a. „Nu wij ook weten, hoe de muziek klinkt, is onze ingenomenheid zoo mogelijk nog grooter geworden, al zijn ook wel een paar, bij lezing van de partituur, niet opge- vallen bezwaren gerezen. Kinderstemmetjes komen n.l. niet altijd ge- makkelijk genoeg boven den klank in het orkest uit en ook niet alles, dunkt mi], js vol- doende kinderlijk in de muzikale illustratie van het gegeven. Maar daarmede zijn onze bedenkingen ook vrijwel uitgeput. Jac. Jansen geeft in zijne muziek eindeliik eens iets dat aando»t als nieuw en frisch en eigen en met pripens- waardigen goeden'smaak gaat hij al, wat ook maar in de verte zweemen zou naar banali- teit, uit den weg. Dit werkje is voornaam, voornaam in zijn melodieen. voornaam in de wijze van instrumentatie. en het is ook vol stenmuQP- door gevoel en door geest. Als uw Kfnderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk Zou Jac Jansen, die o.m. een zoo interes- santen Koksdans schreef, niet de man kunmen zijn, die ons de nieuwe, oorspronkelijke ope rette maar dan voor groote menschen van dezen tijd, geeft? Veel in „Prins Pauwe- veer" geeft daarvan zekerheid". Op dezelfde wijze spreken de Rotterdam- sche bladen ook over net libretto van mevr. CramerSchaap. A. K- (Joinens'rt nieinvs HET RIJKSMUSEUM. Het Rijksmuseum is in het afgeloopen jaar bezocht door 264.722 personen, waarvan 232.22betalende bezoekers en 32 460 jaar- kaarien en vrijkaarten. In dit laatste getal zijn begrepen 8833 leerlingcn met 650 gelei- ders van 299 onderwijsinrichtingen. Buiten- dien bezochten 3586 scholieren de Historische Tentoonstellng. Het Museumbezock in 1925 heeft met cen getal van 36.138 personen het bezcek in .924 overtroffen. Aan entreegelden zijn ontvangen: aan en- tree's a 0.10: 20.889 90; aan entree's a 0.25 op Maandagen: 5840.75; terwijl 53 iaarkaarten a 2 werden verkocht. In totaal is cntvangen f 26 730.65 (d.w.z. circa 6700 boven de ramir.g) welke som in's Rijks schat- kist is gestort. ONZE GF.ZANT TE BERLIJN. Rijkspresident von Hindenburg zal heden een feestmaal aanbieden aan baron Gevers, die sinds 20 jaar Nederlandsch gezant te Berlijn is. Tot de senoodigden behooren de riikskanselier dr. Luther, de rijksminister dr S'resemann, de oaus'elijke nuntius Paceli, als deken van het diplomatieke corns en de heer von Lucius, Duitsch gezant in Den Haag. NIET-TOELATING ALS ADVOCAAT. Voor den Hoogen Raad is Donderdag in raadkamer behandeld de kwestie bctreffende de niet-loelating als advocaat van mr. S. H. Smit te Gouda. Zooa'.s men zich herinneren zal, wenschte de heer Smit, nadat hij den meestenitel had verkregen, toegelaten te worden als advocaat Daarbij stelde hij zich evenwel op het stand- punt, dat hij zijn werkzaamheid in hei manu- facturiersvak voorloopig nog wilde blijven uitcefenen. Hij wendde zich tot den Raad van Toezicht te Rotterdam, doch deze wees zijn verzoek tot tDelating af. Van deze beslissing ging mr. Smit in hocger beroep bij het Haagsche Hof, welk FIol evenwel de zienswijze van den Raad van Toezicht deelde en eveneens de aan- vraag afwees. Daarna werd voor den Hoogen Raad be handeld de kwestie der al- of niet-tcelating vrn een domine in de provincie Groningen, die naast de uitoefening van zijn herderlijk embt, in verschillende arrondissementen als advocaat zittingen wenschte te houden. De Hooge Raad achtte een dergelijke handehvijze geenszins in strijd met de waardigheid van den advocatenstand, en» besliste, dat de do mine als advocaat moest worden toegelaten. Deze beslissing was voor mr. Smit aanlei- ding om ook zijn zaak tot in hoogste instan ce te laten uitmaken. Daartoe wendde hij zich cpnieuw tot den Raad van Toezicht te Rotterdam, doch ook thans bleef dit college zich tegen toelating kanten, terwijl in hooger beroep't Haagsche Hof zijn vroeger ingenomen standpunt even- min wijzigde. Daarna kon mr. Smit zijn zaak voor den Hoogen Raad brengen. Voor dit college werden de belangen van mr. Smit bepleit door mr. P. J. Cud, terwijl het standpunt van den Raad van Toezicht te Rotterdam werd uiteengezet door mr. Rom- bach. De beschikking van den Hoogen Raad volgt later. HET GESCHIL AAN DE AMBACHTSSCHOOL TE ENSCHEDE. Naar aanleiding van het gerezen geschil aan de ambachtsschool te Enschede, tengevol- ge waarvan het bestuur dier school gemeend heeft ontslag te moeten nemen, terwijl tot heden geen der leden eene bestuursfunctie wenscht te aanvaarben, heeft de sociaa!-de- mocratische aldaar tot het college van B. en W. het verzoek gericht, in de eerstvolgende raadszitting te willen mcdedeelen, wat het college denkt te do en, opdat de school goed blijft functionneexen. EEN NEDERLANDSCHE ONDER- NEMERSRAAD Volgens het Volk is oud-minister Posthuma bezig, een Nederlandschen Ondernemersraad te stichten, in navolgirig van den Indischen Ondernemersraad. POLITIE-RADIO. Zaterdagmiddag is te Iiiiversum de verga dering gehouden die belegd was naar aanlei ding van het rapport der commissie voor ra- dio-dienst. De heer Van Beusekom, voorzitter van de commissie en comn.issaris van politie te Hil- versum, zeide, dat het rapport, dat aan 1500 autoriteiten toegezonden is, voor zichzelf spreekt. Het is in de vakbladen waardeerend besproken. Niet tot de taak van de commissie behoorde de vraag te beantwoorden, hoe nu verder een en ander moest worden voortgezet. Wel heeft zij daarover gesproken en zij heeft de oplossing in vei'schillende richtingen bekeken. O.a. de regeering acht de politiehe- richtgeving van groot belang en nut, dat zij de ftosten, daaraan verbonden, geschat op on- geveer 1500 zelf draagt. Hierdoor krijgt zij medezeggenschap en controle. De gemeen- ten hebben reeds de kesten van aanschaffing en onderhoud der ontvangtoestellen, het rijk zoi^t voor de mogelijkheid der verzending. Er wordt een commissie benoemd, die deze berichtgeving ter hand neemt. Het voorstel on, de commissie te doen blij ven bestaan werd aangenomen. Behalve de heer Frima namen alle commissieleden hun benoeming aan Besjoten werd de commissie vooralsnog niet uit te breiden, maar af te wachten hoe de minister van justitie denkt over het verleenen van regeeringssteun. Mr. Coeland, de vertegenwoordiger van den minister, sprak nog enkele waaxdeerende woorden over de medewerking door de ge meente Hilversum en den H. D. O. verleend. Spreker verzekerde, dat de minister zijn aandacht aan dit vraagstuk wijdt. Spreker zegde ook persoonlijk zijn medewerking toe. MATROOS VERDRONKEN. Bij het trekken \an den steiger te Hoek van Holland van de Harwichboot door de sleep- boot Hudson zijn van de sleepboot de 42-jari- ge matroos Wolfers en de 35-jarige matroos M. Roth, beiden uit Maassluis, door het vast- loopen van de tros over boord geslingerd. Wolfers werd door de sleepboot Valk opge- pikt, doch van Roth is niets meer gezien. De man laat een vrouw met twee kinderen aclxter. DE SALARISSEN VAN HET RIJKS- PERSONEEL. De heer Suring, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen o a. gevraagd: Is de minister bereid, maatregelen te bevor- deren, waardoor aan de leeraren der Rijks- hoogereburgerscholen ten aanzien van hun bezoldiging een behandeling op gelijken vce: als de overige rijksambtenaren alsnog woi'ut verzekerd? De heer Suring heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat voor bij na alle onderwijzers met ingang van 1 Janua ri 1926 een dienstlijd is moeten worden vast- gesteld, welke minder is dan die, welke zonder de wijziging van art. 26 van het bezoldigings- besluit voor de berekening van hun bezoldi ging in aanmerking zou komen? Is de minister bereid, dit waarschijnlijk niet bedoelde gevolg voor genoemde cnderwijzei's op te heffen, door te bevcrderen, dat art. 34 van het Bezold'gingsbesluit zoodanig wordt aangevuld, dat ook het zevende lid van art. 26 op hen van toepassing wordt verklaard? DE DUITSCHE SPOORWEGTARIEVEN De heer van Braambeek, lid van de Twee de Kamer, heeft aan den minister van buiten- landsche zaken de volgende vragen gesteld: Kan de minister van buitenlandsche zaken mededeelen, wanneer de Nederlandsche zee- havens ten opz'chte van de Duitsche spoor- wegtarieven zullen worden gelijkgesteld met de zeehavens van Belgie, Frankrijk en Italie? Is het juist, dat.de Duitsche regeering te gelijk met de afsluiting der handelsovereen- komst tusschen Nederland en Duitschland op 26 November 1925 aan onze regeering heefr medegedeeld, dat op een niet veraf gelegen tijdstip zulks zal gcsch.eden? Heeft de minister pogingen aangewend om aan deze tcezegging gevolg te doen geven? Zoo'ja, waarop stuit dan de invoering de zer gelijkstelling thans nog af? ZAANLANDSCHE ZEILVEREENIGING. Het coalite der 2de Watersport-l'entoonstel- ling deelt mede, dat door H. M. de Konmgin en L. K. H. Prins Hendrik medailles beschik- baar worden gesteld voor zeilwedstrijden met moddjachien op 4 en 5 April 1926 te Koog aan de Zaan. Tevens wordt bericht, dat de „Frida"-prijs, uitgeloofd door den heer Ernst Crone, ook op beide dagen verzeild zal worden. De ,,Frida"-prijs is een reprcductie van een modeljacht op 1/10 der ware groote, geheel in zi'.ver uitgevoerd, waarvan de kosten 500 hebben bedragen. De inschrijvingen voor modeljachten zoo- wel voor zeiten als cxposeeren, staan tot 15 Maart 1926 open. lnlichtingen verstrekt het secretariaat, Raadhuisstraat 82, Koog aan de Zaan. DE ZONDAGSRUST VAN ZOUTE- LANDE. Reeds eixkele jaren doet het gemeentebe- stuur van Zoutelande alles, om in die aan zee geiegen gemeente een volkomen Zondagsrus, te verkrijgen. Na verschillende gerechtelijke colleges te zijn gepasseerd, is de rechtsgel- digheid vastgesteld van een verordening, die de Zondagssluiting van cafe's en aanhoorig- heden gelast. In den afgeloopen zomer werd, gelijk men zich zal herinneren, een proces-verbaal o-pge- maakt wegens het door een herbergier op Zondag in bewaring nemen van rijwielen, toebehoorende aan personen, die aan het strand kwamen genieten van de zee. De kan- tonrechter te Middelburg verklaarde den ca- fehouder schuldig aan het niet gesloten hou den van een aanhoorigheid van zijn herberg. In cassatie had de liooge Raad het vonuis vernietigd en beslist, dat het betrokken schuurtje geen aanhoorigheid van de herberg is, omdat het geheel afzonderlijk staat, zon der de herberg te betreden bereikbaar is, vee en landbouwproducten L^vat en niet is inge- richt voor den verkoop van voedsel of drank. De Hooge Raad verwees de zaak naar de rechtbank te Middelburg. Gisteren behandel- de dit college de zaak. De officier van Justi tie en de verdediger sloten zich bij de opvat- tirg van den Hoogen Raad aan en vroegen beiden vrijspraak. POG1NG TOT DOODSLAG TE Vrijdagavond is in de Stevezandschestraat te Tilburg op den 18-jarigen zoon der we- duwe Jonkers een poging tot doodslag ge- pleegd. Toen de kostganger v. d. B. erg aange- schoten thuis kwam, cntstond twist naar de Telegr. meldt tusschen dezen en den zoon van zijn hospita, welke zoo hoog liep, dat v. d. B. plotse'irg een dubbelloops jachtgeweer greep en daarmede op Jonkers een schot los- te. Zeer gelukkig bekwam J. slechts enkele hagelkorrels in het gelaat. De aanvaller, d:e gevlucht was, werd later door de politie in arrest gesteld. DE MOORDZAAK TE ROTTERDAM De verdachte van den moord op den 70- jarigen gepensionr'eerden po!itieb:ambte Jo hannes van Slooten, de 17-jarige Arie van Slooten. is Zaterdagmorgen opnieuw door het parket ter plaatse van het m'isdrijf, in de Beverstraat 82a alhier, verhoord, echter zon der resultaat. Hij is vandaar naar het Huis van Bewaring overgebracht. DE SCHATKIST EN DE WATERSNOOD De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van b nnenlandschc- zaken en landbouw de volgende vraag ge steld: Is de minister bereid. spcedig maatregelen te nemen om de door den jongsten waters- nood geteisterde perconen en gemeenten aan de openbare liefdadigheid te ontrukken. door ben uit's riiks schatkist schadeloos te stellen? Recfitrafren. KANTONGERECHT TE ALKMAA1R. Mondelinge uitspraak 8 Janrari 1926. W. R. te Castricum, overtreding Jachtwet, f 25 boete of 12 dagen hechtenis. C. D. Pz. te Egmond aan Zee, Straatschen- derij, f 15 boete of 30 dagen hechtenis. E. V. te Egmond aan Zee, overtreding Spoorwegwet, 5 boete of 3 dagen hecht. P. S. te Alkmaar, overtreding Trekhonden- wet, 5 boete of 3 dagen hechtenis. L. A. D., A. G., Th. J. D. te Egmond aan Zee, D. de B. te Broek' op Langendijk, P. B., J. J. T., J. K., A. de B. te Alkmaar. Dronken- schap. De le, 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 8e ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 25 boete of 20 dagen hechtenis. H. P. te Uitgeest, N. B., J. v. B. te Bergen, S. J. B. te Alxmaar. Overtreding Arbeidswet, De le, 3e ieder f 5 boete of 3 dagen hechte nis, de 2e 2 X 4 boete of 2 X 2 dagen hechtenis, de 4e 5, 7, f 8 boete of 3, 4 er, 5 dagen hechtenis. A. G. K., D. de J. te Castricum, S. V. te St. Pancras, J. R. te s-Gravetihage, P. D. te Krommenie, N. F., J. v. 't H., P. F. R., A. B. N Th. v. T., J. Th. S., B. H. V., E. R. te Alkmaar. Overtreding Politie verordening. De le en 2e ieder f 2.50 boete of 2 dagen hechte nis, de 3e, 4e en 13e ieder 2 boete of 2 da gen hechtenis, de 5e, 10e, lie ied'er 1 boete of 1 dag hechtenis, de 6e teruggave aan de ouders zonder toepassing van eenige straf, de 7e, 8e ieder f 0.50 boete of 1 dag hechte nis, de 9e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 12e f 6 boete of 3 dagen hechtemls. J. B. te Haarlem, A. D. te Limmen, J. Z. te Zuid-Scharwoude, M. K., G. B., H. S., A. F. M., H. K„ J. O., J. A. v. D„ C. O., P. v. d. H. te Alkmaar, overtreding IJkwet. De le, 2e, 5e, 6e, 9e, lie ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 3e 5 X f 2 boete of 5 X 1 dag hechtenis, de 4e f 3 boete of 3 dagen hechte nis, de 7e en 8e ieder 2 X 2 boete of 2 X' 1 dag hechtenis, de 9e en 12e ieder 3 X 2 boete of 3 X 1 dag hechtenis. H. F. te Egmond-Binnen, M. W. te Heems- kerk, G. P. J. J. M. G. te Castricum, A. V. te Uitgeest, D. B., G. M. te Bergen, J. B. H. te Oudorp, K. R., J. Z„ A. S., K. Z., J. B. V., A. B. N. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet. De le, 8e ieder 3 boete of I week tuchtschool, de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, lOe, lie, 12e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 13e 3 boete of 3 dagen hechtenis. de 9e 2 X 2.50 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. Marktbericliten Opgave van den marktmeester dear kieine markten te Alkmaar, bexreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 4 Jan. tot en met Zaterdag 9 Januari 1926. Kippen per stuk 13, Kuikens per stuk J 0.60—/ 3.25, Eenden per stuk 1 2.25, Konijnen per stuk 0.30—4, kip- peneieren (groothandel) per 100 st. 8.75— 9.75, idem (kleinh.) 8—/ 10, bcter (le soort per 3/2 K G. 0.95—/ 1.05, 2e soort 0.80—/ 0.95, slachtduiven 0.15, Jonge kippen 1.753.50. ALKMAAR, 11 Januari 1926. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 28 vette koeien 250—425, 5 vette kal- veren 75210, p. ned. pond 1.40 1.90, 22 nuchtere kalveren slacht 16 30, 641 varkens: vette zware p. ned. pond 91—94 ct., zouters 87—90 ct., Londensche varkens 98102 ct. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 8 Jan. Door het aanhou- dend zacht weer, worden aanvoeren steeds grooter. De kooplust was heden onzeker. Een verdere daling over de geheele linie wordt verwacht. Aanvoeren pluimvee worden klei- ner, de vraag Vbor „prima kwaliteit" is beter. Men besteedde heden in Amsterdam: kip- eieren50/52 7.70, 52/54 7.70—/ 8.55, 54/56 8—/ 8.65, 56/58 8.50-/ 10.50, 58/60 8.05—/ 10.90, 60/62 10 90— 11.70, 62/64 11.50—/ 11.80, 64/66 11.80—/ 11.95 wit Bruin: 58/60 10.05—/ 11.30. Eendeieren 7.30—/ 8.30. Pluimvee: levend: Jonge hanen per stuE 1.25—/ 1.80, gemidd. per K G. 1.03, Oudc kippen per stuk 0.95—/ 3.25, gemid. per K.G. 1.10, Graaneenden 1 75, gem. per K.G. 0.82, idem oud 1.05, gem. per K.G. 0.80, Konijnen 1302 05, gem. 0.82, geslacht per K.G. 0.60-—/ 1.50. BROEK OP LANGENDIJK (Langedli- ker Groentenveiling), 9 Jan. 1000 K.G. Wortelen 4.40, 107000 K.G. Roode kool le soort 5.307.50, 2e soort 1405 76000 K.G. Gele kool le soort 4.70 5.90, 2e soort 1.30—/ 4.50, 85000 K.G. Witte kool (Deensche) 1.50—/ 5.60, 106000 K.G. Uien 5.30—/ 7.80, Drielin- gen 44.20, alles per 100 K.G. j ZAANDAM, 8 Jan. Veiling „de Zaan" streek". Spruiten 4K—15y2 ct. per pond, Uien 11.75 per 50 pond, Stoofperen 1—23 ct. p. p., Present van Engeland 22 ct p. p., Zoete appelen 7—11 ct. p. p., Citroe- nen 240—/ 3.10 per 100, Selderie 15—27 ct. per bos, Boerenkool 70—210 ct. per kist, Sinaasappelen 6—/ 8 per kist, Prei 12y2 tot 20 ct. per bos, Gr. kool 314—9 ct. p. st., Pieterselie 2025 ct .per bos, Zure moesap- pelen bV-i—11H ct. p. p., Br. lof 17 Ji, ct. per pond. NOORDSCHARWOUDE, 9 Jan. 1800 K.G. Uien: Uien 8.308 50, Drielirgen 7.40, Grove Uien 5 60— 6.80, 4000 K.G. Peen 4.504.60, 212300 K.G. Roode kool 3.107 80, Doorschot 2 20—/ 7.10, 58800 K.G. Gele kool 3.305.60, Doorschot 2 80— 4.30, 119200 K.G. D Witte 2.80—/ 5 30 Doorschot 2.90—/ 3.80, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 9 Jan. 1926. Roode kool le soort 38, 2e soort 2.90—/ 7.70, uitschot 2—/ 4.80, Gele kool le soort 3.905 50, 2e soort 2 30 tot 4.50, Deensche witte koo! le soort 2.90— 5.30, 2e soort 2.70—/ 3.70, uit schot 1.10—/ 2 50, Uien 7.307.70, Grove Uien 6.90, Peen 4.30—/ 4.40. Aanvoer: 128100 K.G. Roode kool, 13600 K.G Gele kool, 61800 K G Deensche witte kool, 1SOO K.G. Uien. 2500 K G. Peen. BOVENKARSPEL ,,de Tuinbouw", 9 Nov. 1926. Heden besteedde men voor: Roode kool 2.70—/ 7.50, Gele kool f 1.204 SO, Deensche witte kool 1 80 4.80, Uien 2 753 20. Spnutkool 0.90-/ 1.40. Wortelen 1.15, 30-60-90 ct. PURC

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7