Beurs Radlo-Hoekje. van 12 Januari 1926. Opg&ve van Noordhollandsch Landbouwcrciiet. Woensdag 13 Januari. Hilversum, H.D.O. 1050 M. 12.— en 7.30 Politieberichten. 6.— en 7.45 Vooravondcon- oert door het H. D. O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. Gemengd programma 7.45 en 10.Persberichten Vaz Dias. 8.10 Chris- telijke Omroep. Aansluiting van het Concert- •ebouw te Amsterdam, waar de feestvergade- ring wordt gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Patrimonium. Spreker Z. Exc. H- Colijn en Prof. Dr. J. R. Slotema- ker De Bruine. Solisten. Mevr. A. Noorde- wier-Reddingius, zang en Anton v. d. Horst, orgel. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbe- richt- 11.20 Het radiokwartet mi solisten (contra-alt, tenor en piano) 1.202 20. Tijd sein en concert door het Couturiersorkest. 3.35 Lezing: Heroes of fiction-Defoe's Robin son Crusoe. 4.20 Tijdsein, causerie: Out of doors. 4.35 Muziek van het Capitoltheater 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45 Chopin's pianostudies op. 10, deel 3en QP- 25, deel 1. 7.55 Tuinierpraatje. 8.—Lezing: Some more dogs. 8.20 Concert, Opgevoerd word en geheel nieuwe werken. Orkest, viool en hobo. 9.45 „Passion, poison and petrefac- tion", of „The fatal gazogene", tragedie van G. B. Shaw. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing: The romance of words, Wordmakers. 10.50—11.20 Concert door The four Harmony Kings. 11.2012.20. Jazzmu- ziek van het Savoy hotel. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello). 2 05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Hav'aspers- berichten. 5.05 Orkestconcert. 6.05 en 8.35 Koersen en Havaspersberichten 8.5010 20 Solistenconcert. Auto-, luchtvaart- en sport- kroniek. Konigswusterhausen, 1300 Af. 7.509.50 Gemengd concert. Mandolineclub Con Pas- sione. E. Karin, sopraan, F. Szpanowski, viool. W. Weisz, tenor. A. Schmidt, occarino. Daama tijdsein, weerbericht en nieuws. Brussel, 262 M. 8.20 Lezing: Le theatre Beige. 8.35 Fragmenten van „La Boheme", opera van Puccini. 10.20 Nieuws. Miinster, 410 M. 12.351.35. Operette- fragmenten: Walsdroom, De dappere sol- daat. Der letzte Walzer, Die Perlen der Kleo- patra. 4.205-20. Kamermuziek door orkest. Serenade H-dur, voor piano, viool en cello op 15, Sopraanzang. Strijkkwartet op. 20 6.50 —7.10 Voordracht: Zur Philosophic una Weltanschauung. 7.20 Lezing: Der Indische Sozialreformer Gandhi und seine vorlaufer 7-10 Liedjes bij de luit en guitaarmuziek. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND Het Engelsche ministerie van Arbeid Jieeft een gedetailleerd overzicht gepubliceerd van den loop der werkloosheid van Juli 1923 tot October 1925. Van Januari tot Juni 1924 had een snelle verbetering in de situatie plaats. Daama volgde een langzame verslech- tering en vervolgens weer een snelle vooruit- gang, tot een cijfer van 1.380.000 in Augus tus 1925. De tegenwoordige daling der werkloosheid, welke reeds sinds vier maanden vooriduurt, heeft plaats in een periode, waarin in het vorige jaar de werkloosheid verergerde Uit een vergelijkend overzicht blijkt, dat de malaise in de mijnindustrie het totaalcijfer der werkloosheid bei'nvloedt. Het percentage van de mijnindustrie bedraagt meer dan 20 pet. DE RADIO IN DE ZIEKENHUIZEN. Vroeger is reeds gemeld, dat de „Daily News" "een actie was begonnen om de Lon- densche ziekenhuizen van radio-toestellen, ten behoeve der patienten. te voorzien. Thans verluidt dat Lord KnutsfOrd als pre sident van het London Hospital een complete installatie, bestaande uit 821 luistertoestellen met hoofdkappen voor de bedden der patien ten en luidsprekers voor de kinderen in ont- vangst heeft genomen. EEN MEDIUM VOOR HET GERECHT. Mme. Eugenie Picquart. een Parijsche we- duwe, die behalve als huisnaaister haar brood verdient met waarzeggen en met het houden van spiritistische sceances, heeft eer- gisteren terechtgestaan, niet wegens hekse- rij, maar meer prozai'sch wegens dief- stal. Bij het echtpaar Chedevilie, waar zij el- ken Vrijdag als huisnaaister komt werken, had zij eenige kostbare juweelen ontvieemd. Aanvankeliik viel de verdenking in het geheel niet op haar zelfs riepen de bestolehen haar medewerking in om met behulp harer occulte gaven den dief op te sporen, die uiteraard onvindbaar bleef. Eenigen tijd later besloot het echtpaar Chedevilie daarom niet langer de geesten, maar de politie te raadplegen; deze spande een valstrik, waar Mme Picquart leelijk invloog. In de rechtszaal bestond groote belang- stelling voor de zaak van de zijde der spiri- tisten, magnetiseurs, somnambules en helder- zienden, die Mme Picquart hoogelijk waar-. deeren en van oordeel waren dat zij het slachtofer is geworden van ,Jrwade gees- ten". De president van de rechtbank verzocht niet zonder humor Mme Picquart geen doo- den of geesten op te roepen, maar zich aan de levende feiten te houden. Om naar on- schuld te bewijzen verklaarde zij zich bereid „uit zich zelf te treden" en een of and'ere per- soon te reincarneeren, die de waarheid zou spreken. Doch de president wees hoffelijk en beslist deze weinig juridische procedure van de hand Tijdens de zitting hadden tal van vreemde incidenten plaats; nu eens mistc de beklaagde zelf haar taschje, dat op mysterieuse wijze was verdwenen, dan weer waren dames uit het publiek haar taschjc kwijt Met veel moeite kon de rechtbank ten slotte uitspraak doen: Mme Picquart kreeg vier maanden voorwaardelijk gevangenissiraf. (j9emene:<1 Nieuws HET UIT DEN WATERSNOOD GEREDDE VEE. In aansluiting aan de mededeeling aan gaande de bemiddeling, welke de Ned. Bond van Veehandelaren aan de regeering heeft aangeboden voor het geval verkoop van het uit den watersnood geredde vee noodzakelijk mocht worden, vernemen wij, dat.de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw De Geer hieromtrent gisteren besprekingen heeft gevoerd met de heeren A. Trompetter, voor- HYGIeNE- EH VEILIGHEIDSHOEKJE HEEL WAT ELLENDE WARE TE VOORKOMENwanneer alle I huwenden (ook zij die zich volkomen gezotid wanenden dokter raad- pleegdtn alvorerts den stap te doen, ffi die mede beslist over het teven en getuk hunner toekoms ige echtge- noot(e) en kinderen. Vereen. t. bev. v. Gen. Onderz. voor het Huwelijk. zitter van den Ned. Bond van Veehandelaren en M. den Hollander, hoofdbestuurslid voor de afdeeling Zuid-Holland van dezen Bond. De heer Trompetter ontvouwde den minis ter drie mogelijkheden cm het eventueel door de eigenaren niet terugverlangde vee af te zetten, n.l. uitvoer naar het buitenland, ver- deeling over verschillende markten na vakkun- dige sorteering en tijdelijke onderbrenging van het daarvoor in aanmerking komende ge- deelte bij verschillende landbouwers en vee handelaren. Dit laatste zal wellicht eenige be- zwaren opleveren, daar in een stalling te 's Hertogenbosch onder het geredde vee mond- en klauwzeer is uitgebroken. Door den Vee- artsenijkundigen dienst wordt daar reeds voor rijksrekening het overige vee ingespoten met het hoog-immuunserum van de Rijksse- ruminrichting te Rotterdam. De Minister verklaarde de aangeboden medewerking zeer op prijs te stellen. Hij zal, wanneer de omstandigheden het wenschelijk maken, gaarne van deze medewerking gebruik maken. HISTORISCHE ANNECDOTEN. Naar men weet, leefde de groote volkstri- buun Mirabeau, langen tijd in oneenigheid met zijn vader, die hem zelfs te Vincennes ge- vangen liet zetten. Niettegenstaande dit alles had Mirabeau daarom zijne kinderlijke ge- voelens niet verloochend en men vertelt van hem in zijne familie eene nog weinig bekende anecdote, die voor de kennis van 't ware ka- rakter des redenaars nuttig kan zijn. Op zekeren avond ging Mirabeau zeer treu- rig op het terras des Feuillants op en neer; zijn collega in de nationale vergadering, Du- port, naderde hem en vroeg hem naar de oor- zaak van zijn leed. Ach, antwoordde hem de groote man, ik heb mijn vader te Anteuil bezocht; de tafel was gedekt en men heeft me niet eens ten eten genoodigd. Telegram men van lietlen. Oedee/rtliik Qemrri(r°era. DE WATERSNOOD. TIEL, 12 Jan. De val van de Waal be draagt 15 c.M. Het water staat nog van dijk tot dijk. Van de overzijde komen geen noodlijdenden meer; zij vertrekken thans van hier naar elders. DE MILITAIRE HULPVERLEENING IN DE WATERSNOODGEBIEDEN. 'S GRAVENHAGE, 12 Januari. No< pens de militaire hulpverleening in het wo- ninggebied, kan thans worden gemeld, dat terzake eenige ontspanning is ingetreden Zoo wordt het persoeel en materiaal der marine, dat iri reserve werd gehouden in de overstroomde streken, heden weer naar de betrokken standplaatsen teruggezonden Het detachement grenadiers keert heden naar den Haag terug. Het materiaal van het landcorps vaartuigendienst is naar d^i standplaatsen teruggezonden. Indien zich geen bijzendere omstandig heden voordoen, kan ingaande 16 dezer, weer bewegingsvrijheid aan de landmacht worden toegestaan, behoudens aan degenen die daadwerkelijken biistand verleenen. De bureaudienst is behalve te Arnhem en Nij- megen, tot het normale terug gebracht. Ten behoeve van het department van oor- log wordt het permanent bezet houden der rijkstelegraaf- en telefoonkantoren niet langer noodig geacht. HET MELKCONFLICT. AMSTERDAM, 12 Jan. Gisteravon t is in het gebouw „Harmonie" een vergade ring van eenige honderden melkslijters ge houden, waarvan een deel zich blijkens de uitlatingen in deze bijeenkomst, niet kan vereenigen met het beleid van de besturen der melkslijtersbonden in het huidige melk- conflict. Door den heer Spaan, den leider der op- positie-groep, is in den breeds het ontstaan van het melkconflic. geschetst. Daarna heeft hij zijn denkbeelden aan de hand gedaan om tot beeindiging van het conflict te kun- nen komen Volgens hem mceten de melk slijters zich in de buurt-orgrnisaties ver eenigen om dan buurtgewiize te kunnen op- treden. Hierin zag spr. dit vcordeel, dat dt groote melkinrichiingen, die volgens hem eer voor- dan nadeel van het conflict heb- ben, bij de cnderhandelmgen tot beeindi ging van het conflict vrijwel uitgeschakeld kunnen worden. Na een langdurige beraadslaging is be- sloten om dezer dager. opnieuw in een ver gadering bijeen te komen. EEN CHANTAGE-ZAAK. AMSTERDAM, 12 Jan. De Vierde Ka- mer der Rechtbank zcu heden uitspraak doen in de zaak tegen ae gehuwde vrouw M. Lccder en aen KOopman i. Dresden, cue terecht had gestaan omdat zij door middel van chaniage een Amsterdamsch kocpman ruim 17.UU0 afhandig hadden gemaakt. De Rechtbank beslisie dat de behande- ling van deze zaak hervat zou worden op 26 Januari a.s., den dag waarop ook de derde beklaagde Sevensiern zal terecht staan. HET VALSCHE MUNTERS- SCHANDAAL. WEENEN, 12 jan. De „Arbeiterzei- tung" meidt uit Boedapest: In polititke kringen verluidt, dat, nadat bekLiid werd, dat de naaste omgevmg van Horthy bij de va'lsche muntersaffairc betrokken is, verte- genwuordigers van eenige mcgendheden een bezoek brachkn aan den minister van buitenlandsche zaken Walko. Deze heeft daarop met Graaf Bethien Horthy bezocht. Horthy, Bcthlen en Walko zouden volgens de „Arbeiterszeitung"> ovenenge- komen zijn, dat na h< t aanr.emen van bet wetsontwerp inzake de wedennstelling van *t Magnatenhuis Horthy zal aftreden onder voorwendsel, dat de grondwet weer hersteld is en het ambt van Rijksbestuurder geen doel meer heeft. Dit zou na zes maanden geschieden. DE VERKIEZINGEN IN SYRI6. BEYROUTH, 12 Jan. De verkiezingen voor de instelling van een voorloopige re geering zijn te Beyrouth kalm verloopen. In Alexandrette, Antioche en Kerikhan hebben manifestaties plaats gehad. In Aleppo zijn een politie-agent en negen ma- nifestanten gedood. Een Fransch officier werd gewond. DE TERAARDEBESTELLING VAN DE KONINGIN-MOEDER VAN ITALIe ROME, 12 Jan. Gisterenavond heeft in het oude Pantheon de ter aardebestelling plaats gehad van de eerste Koningin vah ltalie. Het stoffelijk overschot werd gister- morgen' rechtstreeks van het station, waar het per trein was aangekomen, door de zwart gedrapeerde straten naar het Pan theon vervoerd. Manschappen van het le- ger, de vloot en de luchtmacht en vele poli- tici en geestelijken volgden de kist, die op een militairen wagen was geplaatst en ge dekt werd door een vlag. Onmiddellijk ach- ter de kist Hep de koning met gebogen hoofd. Naast hem liep de kroonprins, fer- wijl Mussolini in uniform aan het hoofd liep van de dan volgende autoriteiten. Er was een krans van witte lelies van president Coolidge; obk waren er kransen van Kemal Pacha en uit Moskou. Te zes uur's avonds hadden de begrafe- nisplechtigheden plaats. DE REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK. PARIJS, 12 Jan. Het Socialistisch Con- gres heeft met 1766 tegen 1331 stemmen en 16 onthoudingen de-resolutie van Paul Faure aangenomen, waarin het Congres zich uitspreekt tegen deelneming aan de regeering. Het congres werd hedennacht te half twee gesloten. !StatlS"i'piiws VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROOMING. Bij het overnemen van het vorige bedrag is gister 210.10 in plaats van 201.10 ge- noteerd. In de stads-editie werd deze fout reeds hersteld. Een der op de le gemeenteschool ingeza- melde guldens bleek een Engelsch geldstukje te zijn, dat op de bank voor 1.10 ingewis- seld is. Bij natelling bleek, met inbegrip van dit meerdere dubbeltje, dit bedrag f 46.19. In totaal werd door ons dus tot dusver een bedrag van 308.79 ontvangen. Heden is nog 0.75 ingekomen als nageko- men gift van de le Gemeenteschool. le Gemeenteschool 0.75 P. I. K. 10-- 10.75 Vorige verantwoording 308.79 Totaal 319.54 HET WATERSNOOD COMTIe. In de gisteren gehouden vergadering van het Afkmaarsche comite, tot len.ging van den watersnood, werd door den voorzitter, bur- gemeester W. C. Wendelaar, medegedeeld, dat reeds belangrijke giften zijn birnengeko- men, waaruit gelukkig geconstateerd mag worden, dat ook onze stan geheel medeleeft met den rampspoed, die onze landgenooten in de geteisterde streken oncervonden. Ook het feit, dat trots bet gure jaargetijde, 54 dames zich bereid verklaarden gelden te willen inzamelen, bewijst den goeden wil on- zer bevolking, om te trachten aan de zwaar beproefde landgenooten eenige troost te ver leenen. Het comite hoopt, dat de dames, die de in- teekenlijsten vanaf Woftisdag tot Zaterdag a.s. zullen aanbieden, met vo'doening op den arbeid zullen mogen terugzien. Inwoners die kleedingstukken, dekens etc. waaraan eveneens groote behoefte bestaat, ter beschikking willen siellen, worden ver zocht de collectrices daarvan kenn's te geven. Met de auto's, die een dezer dagen voor het ophalen der goederen door de stad zullen rij- den, kunnen deze dan tevens worden meege- geven. Van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen, afdeeling Alkmaar, werd nog een bedrag ad. 41 4334 ontvangen, als opbrengst eener verloting, gehouden op de ledenvergadering dezer vereeniging, welk voorbeeld navolging verdient. De N. V. Vereenigde Brandstoffenhardel berichtte eveneens een auto voor de inzame- ling beschikbaar te zu'len stellen. Voor de medewerking, die het comite van alle zijden mfig ondervinden, wordt haar taak zeer verlicht en, naar het vertrouwt, de kas verzwaart. Voor hen, die de gelden direct aan het Co mite willen overmaken, vherha'en wij nog even, dat de penningmeester, Mr F. A Jo- sephus Jitta, steeds gaaine bereid is deze in ontvangst te nemen. GYMNASTIEK. STEDENWEDSTRIJD. Naar wij vernemen zal de stedenwedstrijd op verzoijk van den Turnkring Alkmaar en Omstreken in overieg met de Bonds Techni- sche Commissi en de Stedenccmmissie te Groningen gehouden worden op 7 Maart a.s te Groningen. DE VERMINDERING VAN HET AANTAL POSTBESTELLINGEN. Van verschillende zijden uit Handel en In dustrie geeft men ons zijn verwondering te kennen over het feit, dat de directie van de Posterijen, endanks de door de Kamer van Koophande: naar voren gebrachte bezwaren, er toch toe over gaat in Alkmaar het aantal bestellingen van vier op drie terug te bren- gen. Wij meenden hiertegen te moeten aanvoe- ren, dat men de voordeejen van de nieuwe regeling niet uit het oog mag verliezen. Het moet toch een voordeel zijn als men de post uit Amsterdam in de toekomst in de be- stelling van 8 uur bezorgd kriigt. Dit voordeel bleek alweer zeer gering, aan- gezien het nadeel is, dat nu velen de post niet meer ontvangen voor zij zich met den trein naar elders begeven. Voor zakciimenschen bleek de verbetering van de avondbesteliing het daarin opne- men van 3e post uit Bergen en L'angendijk van weinig beteekenis, omdat op geen enkel kantoor na half negen nog een post behan- deld wordt. In vele kringen blijft men ten zeerste be- treuren, dat de postbesfelling van 10 uur wordt opgeheven. Met deze post toch komen de brieven uit de omliggende gemeente met de bestellingen, die dan nog gereed voor de verzending op den- zelfden dag kunnen worden gemaakt, wat in vele gevallen niet meer mogelijk zal zijn. Waar de zaken zoo staan, daar komt het ook ons voor, dat de bezuinigingsmaatregel allerminst toegjuichting verdient. Het heeft dan ook veel tegenstriidigs om in een vooruit- gaande plaats de bediening van de post pri- mitiever te maken. Voordeel voor de posterijen zal dit ook wel niet brengen, aangezien het gevolg zal moe ten zijn dat de iiandel door middel van vrachtrijders enz. de correspondenties ont- vangt, die anders per post worden bezorgd. Het eenige gevolg zal zijn een vermeerde- ring van de moeilijkheden voor Handel en In dustrie en of dit nu op den weg van den Staat ligt betwijfelen wij ten zeerste. DE WEGKRUISING VAN DE TRAM NAAR BERGEN. Aan de directie der Nederlandsche Spoor- wegen te Utrecht is aan het bestuur der Ver. Alcmaria V. V. V. alhier het volgende schrij- ven gezonden: In de algemeene vergadering onzT vereeni ging, op 5 dezer alhier gehouden, zijn op nieuw stemmen opgegaan tegen de gevaar- lijke wegkruising van de tram naar Bergen nabij de spoorbrug te Alkmaar en is aan ons bestuur opgedragen daarover nogmaals aan uwe directie te schrijven. Wanneer de tram het stations-emplacement verlaat en tusschen stilstaande wagens en gebouwen over het ter- rein rijdt, komt zij piotseling dwars den Kanaalweg kruisen. De nadering van de tram is haast niet te bespeuren en ongelukken zul len o. i. alleen dan te voorkomen zijn, wan neer u voorsehrijft dat de conducteur bij de kruising van den weg voor de tram uitloopt en aan den machinist het sein tot doorrijden geeft als de weg vrij is. Wij veroorloven ons de vrijheid op een der gelijke administratieven maatregel ten sterk- ste bij u aan te dringen. ONTGIFTIGDE GENOTMIDDELEN. Aan het slot van ons stukje over ontgiftigde genotmiddelen is een regel uitgevallen. Wij laten dat slot daarom hieronder nog volgen: Als belooning gaf de dichter den jongen ex- perimentator een doos ongebrande koffieboo- nen, destijds een snufje van den allemieuw- sten tijd. Inplaats van de boontjes voor het aangewezen gebruik te bestemmen, trachtte Runge er een of ancfere bestanddeel uit af te zonderen en het gelukte hem weldra er een witte stof uit te verkrijgen,>die hij coffei'ne noemde. MOTOR-ONGELUK. Hedenmiddag 12 uur kwam de heer Klaver, van den Schermerdijk, met een Indian-motor langs den Oudorperweg. Nabij Alkmaar nam hij de bocht te kort, waardoor hij met den motor viel en tamelijk ernstig gewond werd. Per auto bracht men hem naar het ziekenhuis. Naar wij vernemen is de heer Klaver er goed afgekomen. Hij was eerst bewusteloos, mara kwam later bij. In het ziekenhuis werd een hoofdwond geconstateerd. De heer Klaver herinnert zich niet hoe het ongeluk is aange komen. WINKELRUIT GEBROKEN. De ruit van Spruit is er weer uit, aldus een op een kwartje beluste jongen. die gisteravond bericht bracht van het breken van een win- kelruit in het Payglop. Bij informatie bleek ons, dat gistermiddag bij de groote drukte tijdens den uitverkoop in de zaak van den heer Spruit een der groo te spiegelruiten gebroken werd. THEOSOFIE. Blijkens een advertentie van de Blavatsky- loge T. V. N. Azal de heer van Roesgen von Flosz een lezing houden over „Het Kruis- symbool" op Donderdag a.s. te 8 uur in de Unie. STAATSPENSIONEERING. In verband met de gister door ons geplaat- ste advertentie voor de morgenavond te hou den vergadering over staatspensioneering verzoekt men ons nog te willen mededeelen, dat rentetrekkers vriien toegang hebben op vertoon van hun diploma. BILJARTEN. Morgenmiddag zal de jaarlijksche biljart- wedstrijd plaats hebben tusschen een viertal van Alkmaar en van Schagen. De wedstrijd wordt gehouden in het cafe van den heer Schermerliorn, aan het Waagplein. Voor Alkmaar spelen de heeren J. Huibers, Cremer, D. de Boer en N. Schermerhorn, voor Schagen de twee heeren Schenk en de heeren Stammes. LICHT OP! Hedenavond vcor rijwieien en motorrijtui- gen te 4.43 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cornelis Reindert van Ree en Hendrica C2tharina Groot. OVERLEDEN: Johannes Reinalda, 58 jaar. Koers van heden te Vorige Koers. il.m. 1.30 l.m. 1.4!) il.m, 2.- li.Jl. 2.15 142 615 338 408$-9J 373—5 274 - 9$ 303-5 217 507 (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENTNGEN. 6 Nederl. 1923 A. S o/„ igig BANKdNSTELLINGEN,' Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 t, Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr Suiker Aand. Furness<Stokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand. A. n B. I. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cuk. VorstenL Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Ainsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber 5CHEEPVA ARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mii Nederland Holl. Llovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senernbah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 10 38 1023/16 lt9x/s 159 1499/18 15u 1236/, 10 1J0S/, 391/, S*7/| 91 3o41/4 352i/, 991/, 13j 613 327 1/81/, 1621, 14/1/, 7 118 399 210 4i9i/, 363»/, 1*5/, 2531/, 2 64 392 210 302 63 50 h, 17 43/, 1A3/, 44 v, 50 1*21/, t3 64 9-%6 116/, <3 4C9 505 426 240 1183/, 15j 190 100 - 1491/, 15u 140 134 C14l/, j 20 1591/, 14/ 213 4131/, 3741/, .65—7 414 217 1641/, 193 8 is/, 117/s 42 4061/, 50/ 4r0 118 1491/, 150 149»/, 14*1/8 12-1/, 141 91 9( J-l 92J-X 305 355 614-5 15 l/, 1471/, 106 398 2131/, 417^ 9a 3-2^ 187/8 265-8 271-4 4 0-7/g 1045/, 193 t2V, 9/5/, 407-9 506—7$ 4211/, 190 1411/, 9n/i 92i,t 6141/, 326 4185/, 374$-9$ 267-9 277-9$ 410 63 50 1041/, 821/2 409-10 503 - i/s PROLONGATIE vorige koers 2/ pCt., heden 2$ pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1 Vorige Koers Koers op heden ifl.noteering Londen Berlijn Parijs Brussel Weenen p Sch. Kopenhagen Stockholm Christinia 1 100 1 12.073/, 99 23 9 51 11.29 48 6 35 0 61 90 6c 00 50./0 12.051/, 59.24 9 411/, 11.291/, 48.17 V, 45.10 51-5 (it 63 30.5,71/, NIET OFFIC1EEL. New.York kalie i 9 ••'£7/8 J 1C.C5 1 2.43$-9 10.07

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2