hem's micfdags, na zijn cfutje, pen rnantfie met heerlij-ke mango's bracht, afkomstig van majoor Partington hem bij wijze van af- scheidsgroet toegezonden „Voordat ik siraks uit ga, wil ik er nog een paar eten, breng ze me dan, Alfred", beval hij den knecht. Hij bracht den namiddag door op de plantagc van een vriend, zonder echter te reppcu over zijn plannen van vertre'k. Teen de avond viel, wande.de hij langs de kust te- rug, fiuitende vele vrooliji<e deuntjes. Zijn •geaachten schenen van opgewekten aard, en toen hij het hek van zijn tuin bionen ging en geuren van bloesems hem verrasten, mom- pelde hij onwillekeurig: „Heerlijk oord", terwijl hij zwierig op c.e veranda toestapte. Op het tafeltje naast zijn rieten stoel ston- den dranken in verschihende flacons naast een bord, waarop enkele wondermooie man go s. Zijn band gleed in de broekzak, haa.de er een metalen doosje uit, even maakte hij't open om te zien of alles in orde was en riep toeri om Alfred. „Meng mdj wat groene bitter", beval hij den inlander, die er in zijn smetteioos witte jasje uitzag als een ideaal bediende. Alfred deed als hem was bevolen, terwijl iatusschen Roger de mooiste mango had uit- gekozen en die langzaam oppeuzelde met schijnbaar groote lust. Toen nam hij het glas, dronk dit eveneens in de uiterste kalm- te leeg; maar een, die hem door en door ken- dt, zou opgemerkt hebben hoe zijn rustige, grijze oogen gioeiden van innerlijke opwin- ding. Alfred loerde naar hem, toen hij een twee- de macgo opnam en trok zich daarna zacht terug. Kapitein Roger keek op zijn horloge-arm- haiid, inmiddeis den tweeden mango op de schaal terug eggend. „Niet noodig te overdriven, mompelde hij, al wed ik dat Tante M.randas medicij- nen voIdoer.de kracht bezitten." Hij hield zich doodstil op zijn stoel, tu- rend naar de schaduwen, die zich in zijn tuin verlengden; de wind had zich gelegd en de bladeren van de palmboomen hie. den op met ruischen. Plotsering rende een rat van uit de struiken naar het voetpad; het dier staarde hem aan met z n heidere kraaloog'es en ziende, dat hij geen beweging maakte, be gan het zijn snorren te poetsen. Opeens echter scheen iets het te verschrik- ken en meteen was't terug in de boschjes. „Ah!mompelde Roger, hij sluipt wel (heel zacht, want ik heb tcch riets gehoord". Opaieuw keek hij op zijn horloge, grtep toen opeens naar zijn hoofd alsof hij pijn voelde. ,,'t Is tijd!" f uisterde hij bij zichzelf en haalde het metalen doosje ongemerkt te voorschijn, waaruit hij de twee pillen nam, die hij inslikte. Met een vertrokken laeh mompelde hij oprieuw: „Als Tante Miranda liegt, ben ik er leelijk aan toe. Maar zij schijnt me betrouwbaar; de pijn moet nu in- zetten. Ah! dat dacht ik al!" Er was een geschuifel in de struiken en iemand traa op het voetpad een kleme man' met een scherp, mager gezlcht, zijn rooie oogjes g.oeiden in het "duister. Zij hechtten zich op kapitein Roger, wiens uiter- Jij'k verwrongen stond. alsof hij hevige pij- nen leed. Hij deed een paar passen in diens richting, zijn.dunne lippen openden zich tct een grijns, kleine, verbrokkelde gele tar, den vertoonend. „Je schijnt pijnlijk, kapitein", sprak hij opgewekt. Ik wenschte met je te praien, maar je lijkt me niet direct in goede ccnditie Kapitein Roger groinde, trachtte te spre- ken, maar scheen onmachtig. „Ik vrees dat die mango s je niet passen, man. sprak de vreemde ing verder terwijl hij de veranda binnenstapte. Ik dacht wel, dat ze je n et zruden fcez,.n n We., je, ten paar maal heb je getracht mijn plannen te dwarsouomen er, dai is al tee, o,. .■avia. c,,g geweest, want ik heb er maar wat een last van gehad, maar nu zal't wel voor goed uit zijn". Kapitein Roger gromde opnieuw, terwijl hij in zi,n stofci araaatie oat uei heui ervan (kraakte. Pereira kwam wat naderbij. ,,Hoe jammer toch dat je niet kunt praten, dat je niet schieeuwen kunt o;n hulp. Alles te laat, mannetjt 'k Ben blij ten s.otte dat mijn messteek miste, cleze manier is vrij wat be ter en duurt ianger meteen." Hij had zich naar den kapitein toegebo- gen, om van diens kwellingen volop te genie- ten. Rogers oogen fiitsten largs het verdcr- vene mannetje vdor hem naar het tuinpad, waar zich iets in den sahaduw van Pereira's rug bewoog. Met een plotseiinge inspannirg frapte hij zijn stoel achteruit en sprong cver- eind. Pereira week terug, zijn mend open in ontzetting, alsof hij plotseling een vuistsiag op hem reer was gevallen. Met een smak viel hij op de treden der veranda neer. Uit een open vensfer kwam Anred ge- sprongen, gewapend met iets dat flikke.de, om echter de stevige gestalte van Peter Hos- !kins, den kok, voor zich te zien, die volgens de ontvangen bevelen zacht en stiekum te- ruggekeerd was. Alfred keek een oogerblik maar den gevallen Pereira, sprong meteen ferzijde en verdween den tuin in. Kapitein Roger boog z'ch over den viiand en doorsnuffelde voorzichtig al zijn zakken. In een aaarvar, vond hij ten k.ein s,uk zwart bout, dat als een visch was gesneden. Met een ketring hing het aan zijn ceintuur. Hij maakte het los en hechtte het vast aan zijn eigen gordel. „Alles in orde", sprak hij hartgrondig voldaan, en niets rest me meer dan deze ke- rel over te leveren aan Partington! Wat zal me't dineetje smaken, dat die brave magistraat mij nu op zijn eigen kosten nag voorzetten- Leve de politie! Latere berichten van de overstrooming. De Koningin en de Prins weer op reis. De Koning.n en de Prins hebben gister- avond om 6 uur 53 per extra Koninklijken trein de residentie weer verlaten om ten derde male een deel van de door den watersnood geieisterde streken te bezoeken. De correspondent der N. R. Crt. te Zwolle meldt: Gisteravond 9 u. 21 arriveerde de Konin gin te Zwolle en overnachtte aldaar in den trein. Hedenmorgen vertrekt H.M. per aut" voor een bezeok aan het overstroomae gebied in het Westen van Overijsel. De d.oorbraken bij Dalfsen en Zalk. Te Dalfsen keert de dam het water uitste- kend. Het dorp is droog, behalve de Hoofd- straat. De straatweg ZwolleLichtmis Dalfsen is weer geheel vrij van water. Maatregelen zijn beraamd om het gat in den IJseldijk zoo spoedig mogelijk te dichten De commissaris der koningin in Overijsel heeft heden een bezoek gebracht aan Kampen. en Dalfsen ter inspectie van de genometi maatregelen en hctgeen te Kampen is ver- richt ten behoeve van de vluchtelingen. Z Exc. heeft over een en ander zijn groote- te- vredenheid betnigd. In Gorssel. Te Gorssel is het water thans zoover dat de rijksstraaiweg is vrijgekomen. Het is gebleken dat de z.g. waardijk ernstig door kenijnen ondermijnd was. Op verschil- lende plaatsen zijn gaten in de waterkeering geslagen, die echter onmiddellijk zijn gedicht Te Voorst is de dijk weer begaanbaar, maar het zal nog wel een week duren voor de pol der dc Voorster Klei ween te bereiken is. Het water op de z.g. Vale Weide wijst nog Iangzair.en was aan. Men kan nu met een bootje over den weg naar Klarenbeek roeien- Enkele bewoners hebben hun boerderijen daar moeten verlaten Onder Wilp zijn enkele boerderijen zoo spoedig in den steek gelaten dat er niets naar boven gebracht of opgehaald kon worden. zoodat het huisraad dcor de woningen drijft. De Geldersch-Overijselsche Stoom'ram heeft vandrag den dienst op het traject Bor- culo—Laren hervat. Uit Arnkern en omgeving. Voor Arnhem zelf is de hoogwaterperiode afgeloopen. De omirek is echter nog aiep on der water. Aan de cverzijde van de rivier is de hoofd- weg naar Nijmegen weer geheel drcog, maar links en rechts van den weg staan de polders nog blank en ook vele boerderijen staan nog ender water. Toch komen hier en daar de zomerdijken reeds boven het water uit. Vluchtelingen u,t de Betuwe komen nog steeds aan en het R.K. huisvestingscomite heeft dan ook nog eens een dringenden op- roep verspreid, waarin vooral om mansklee- ren wordt ge^raagd. De Zaterdag aargekoiren slachtoffers zijn gedeeltelijk naar Ede en Vorden dcorgezon- den. Onder hen waren eenige ernstige zieken, die thans in het Diaconessenhuis worden ver- pleegd. Uit Nijmegen en omstreken. Van het stadhuis te Nijmegen uit wordt ge- regeld voortgegaan met het voorzien van de geteisterde omstreken van voedsel voor men- schen en vee en van hctgeen daar overigens noodig is. De waterleiding van Rotterdam heeft op verzoek van het gemeentetestuur van Nijme gen cm te voorzien in de behcefte van Dreu- mel aan drinkwater kcstelcos ter beschikkirg geste'd een mctorta^ktcot met 60 M3 inhcud. Uit Grave wordt geme'.d, dat de Maas voor deze gemeente zeer langzaam blijft val- len. Uit Maastricht. Men schrijft uit Maastricht aan de N. R. Co u rant: De Maas, die gelukkig steeds blijft vallen, had Zondagmorgen cen hoogte van 3.15 M. Wie nu die rivier bij c'.e schitterend blauwe lucht, kaim als een breed zilveren lint tus- schen Wijk en Maaeiricht ziet stroomen, kan z-ch geen denkbeeld maken van de'verwoes- tingen, in enkele dagen tijds door dienzelfden strcom aangericht De vluchtelingen uit Heugen en van den Heugemerweg zijn gisleren weer naar hunne haaresteden teruggekeerd. Maar hoe hebben zij die gevonden? Wij wilden het dorpje Heu- gem gaan bezichtigen en kozen vlak bij het station den Heugemerweg, die aan het begin droog was. In de straat lagen nog twee boof- jes die den dienst bij hcogwater hadden on- derhouden en nu lagen te wachlen om weg- gevoerd te worden. Maar nauwelijks waren we een'ge huizen verder, of daar boden de nog ontev.oonde benedenverdiepingen, waar de ramen openstonden, een desolaten aan- blik. Tot orgeveer 2 Metei hocg had het wa ter hier gestaan. Het behang hini in flarden langs de rog kletsnatte muren. Hier en daar nog eer.ig huisraad, dat men niet had kunnen versjouwen, een verroeste kachel en wat dies meer zij, de v oeren vol modder. In en kele huizen waren de menschen bezig den boel schoon te maken. Even verder werd ons den pas afgesneden Daar liep het water nog ovei den weg. Om het kwarder vervoerde een hoo- ge tweewielige kar met paard degenen, die in het dorp moeslen wezen, want na enlceie honderd meters door het water gereden te hebben, kwam men in het droge gedeelte van het dorp. Groct vee is hier niet verdronken, wel veel kippen. Maar de schac'e aan de huizen, de ve'.dvruchten en het zaaigoed is enorm. Twee b'.oemisten aan den Floemenweg zagen hun kassen, waarin zij hun voorraad plarten hadden, als het ware weggespoeld door het water. Voor die menschen is de heele brood- winning weg. Op den Scharnderweg, waar het water nu zcover verdwenen was, dat men over nood- bruggetjes van planken het droge gedeelte kon bereiken, was het ontzaglijk druk om de len deele ingestorte huizen te zien. De weg heeft verbazend veel geleden. Er waren kui- len van meer dan een meter diepte. De weg is eenige dagen voor voertuigen gesloten ge weest en zoowel doenlijk voorloopig hersteld. Vandaag gingen er weer auto's over heen. In Bergharen ziet het er veel erger uit Ook dit dorp is slechts over noodbruggen te be reiken. De menschen hebhen hier veel meer geisoleerd gezeten. De dijk langs de Maas, dien aar Borgharen voert aan den Franciscus Romanusweg is over een groote lengte met stukken weggeslaTen en akgebrokkeld. Maar de verhalen van de bewoners van het lage gedeelte van Geulle, waar Woensd'g 30 December, een stuk dijk doorbrak en het water bijna onmiddellijk 1 Meter in de huis- jes stond, zijn vreeselijk. Met het voorradige brood en vleesch en een petroleumlamp kon men nog even naar den zolder v'uehten. En daar hebben de menschen van Woensdag tot Zondag gezeten zor.der drinken en radat hnn petroleum op was, ook zonder licht. De storm en het water k'otsten tegen het huisje en elk oogenblik dacht men. dat het zou in- storten. Inderdaad was het huis der buren door het woeste geweld van stroom en storm Door de koude worden aw Handen ruw en gesprongen, Gezicht en Lippen pijnlijk schraal. PUROL verzacht en geneest spoedig. Doozen 30, 60, 90 ct. Tuben 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. in elkaar gezakt. Er zal heel wat noodig zijn om de geleden schade eenigszins te vergoeden. Nog is men niet met de collecte gereed. Van de 33 lijsten waren er 18 binnengekomen, waarvan het be- drag ruim 6000 bedroeg De meeste veree- nigingen organiseeren concerten of tooneel- voorstellingen ten bate van det door de over strooming geteisterde bevolking. De Limburg- sche Kunstkring zal een verloting houden van schilderijen en schetsen van leden. fJemenird nieiiws EEN WOORD VAN H. M. DE KONINGIN. De particulier secretaris van H. M. de Ko ningin verzoekt ons opname vap de volgendc verldaring: Teruggekeerd van mijn bezoek aan de door den watersnood getroffen streken is het mij eene behoefte een persoonlijk woord tot mijn Volk te richten. Naast dank aan God, zij dat een woord van cprechte waardeering tot de redders der kestbare levens, die in gevaar verkeerd heb ben, zoowel als tot alien die medewerkten to; het liefdevol onthaal, dat den van hun dak beroo'den, rlom bereid is. Niet minder waardeering heb ik voor hen, die rust ncch kracht hebben ontzien, om ver der onheil te keeren, en die niet versag^n waar nog steeds envermoeide werkzaamheid geb den is. Ik ben verzekerd van uw aller innig mede- itven met het leed dat zoovelen getroffen heed, een leed waarvan ik zelf getuige ben geweest Kennende de kracht die er van uitgaat zicl; gear?gen te weien door gemeenschappelijk gebed" zoowel voor de door den watersnood getroffen en als vcor de verdedigers onzer dij- ken, zullen alien zonder cnderscheid een wensch van mij vervullen wanneer zij zich daarin met mij vereenigen. WILHELMINA. DE KWESTIE VAN DE BANK VAN ANGOLA. Omtrent de inbeslagneming van de Portu- geesche bankbiljetten ter waarde van ruim twaalf en een half millicen guldens, in ver- b?nd daanr.ede gedane arrestaties, nog bet volgende Gisiermorgen heeft er op het hoofdbureau van politie een langdurig onderhoud plaats gehad tusschen den olficier van justitie mr. Banduim, den hoofdeommissaris van politie, don cemmissaris der afdeeling D, benevens den tijdelijken gezant van Portugal en den chef van de Portugeesche justitioneele poli tie, die voor het onderzoek in deze aangele- genheid naar ons land overgekemen is. De beide gearresteerden, de heer M. v. Y., wonende te's Gravenhage en een Turksch journalist zijn door de autoriteiten van jusiitie en pcliiie aan een langdurig verhoor onder- worpen Tijdcns dit verhoor bleek, dat de Turk akten in ccmmissie had van den heer M. v. Y. Verder is van eenig verband van dezen Turk met de bankbdjettenzaak niet kunnen blijken, zcodat de politie geen aanleiding vond hem langer in bewaring te houden Hij is dan ook heden weder uit de voorloopige hechtenis ontslagen. Voorts zcu uit het ingestelde onderzoek met grcote zekerheid zijn komen vast te staan, dat de heer M. v. Y. bij de drukkerij Waterloo (te Lcnden) order heeft gegeven de Portugee sche bankb ljetten te drukken. Hij was daar- toe gemachtigd blijkens een hem verstrektc persoonlijke opdracht van de regeering te Lissabon. Deze opdracht was echter geheel vervalscht evenals de daarop geplaatste handteekenin- gen van Portugeesche autoriteiten. De vraag wcrdt nu cnderzocht, of de heer M. de wetenscHap had van de valschheid van deze opdracht. Volgens zijn zeggen heeft hij geheel te goe- der trouw gehandeld. maar de autoriteiten meenen echter, dat zijn handeiingen van den laatsten tijd in flagranien strijd zijn met deze bewering. Men heeft dan cok geen termen ge vonden hem weer cp vrije voeten te stellen, zooals zijn advccaat verzocht had. Gistermorg'en heeft hij cp het hoofdbureau een langdurig gesprek gehad mel mr. Rolan dus Hogedoorn, die als zijn rechtsgeleerden raadsman cptreedt. De bankbiljetten waren verpakt in zes groo te nieuwe kof^trs, die per vrachtauio van Rot terdam naar Den Haag zijn vervoerd. De sluiting van deze koffers was zoo solie- de, dat een employe van de Lips' fabrieken ge haald moest worden om ze te openen. Het geld is vervolgens dcor de politie-auto- riteiten geteld, ingepakt, verzegeld en zal op- geborgen worden in een kluis van een bank hier ter stede, daar men het niet veilig oor deelde een zoo grcot bedrag ter Griffie van de rech.ba'r.k te deponeeren. De Portugeesche politie-hoofdamblenaar dt-elde nog mede, dat, naar zijn meening de zaak uiti'u'tend u't een crimineel oogpunt van belang is, doch geen politiek karaktei* draagt. Naar aanleiding van de arrestatie van den heer M. in verband met de kwesiie der Portu geesche bankbiljetten wordt verzocht mede te deelen, dat als raadsman van M. in civlel1 zaken reeds langen tijd fungeert mr. F van Raalte uit Rotterdam, die voor consulien in verbinding staat met mr. J. H. Telders Toen echter bleek, dat de zaak, waarvoor M. thans is gearresteerd, van strafrechterlij- ken aard is, hebben beide genoemde heeren zich gewend lot mr. Rolandus Hagedoorn. met het verzoek in deze zaak als raadsmar- op te treden. Mr. Rolandus Hagedoorn heeft zich daar- toe bereid verklaard. AANRANDING. De verpleegster S. H. uit de Pieter de Raadstraar te Rotterdam is Zondagmorgen vroeg op den Stationssingel aliher door een man aangerand en tegen den g,ond gewor- pen, waarschiinlijk met onzedelijke bedoelin- gen. Op haar hulpgeroep en de nadering van eenige burgers uit de verte vluchtte de man, na haar nog een klap in het gelaat te hebben gegeven. De verpleegster bleek geen ernstig letsel gekregen te hebbtn. Zij kon. na van den sehrik bekomcn te zijn, haar weg ver- voigen TtjdscTiriften. BEDR1JFSREIGSTER VOOR NEDERLAND. Wij ontvingen een zeer lijvig exemplaar van het „Bedrijfsregister voor Nederland", waarvan de eerste uitgave bij de N.V. Druk kerij en Uitgevers-Maatschappij „De Vlijt" te Arnhem is verschenen. Dit boekwerk bevat de adressen van alle handelszaken, ingeschre- ven in de Handelsregisters hier te lande en gerangschikt naar hun beroep of bedrijf. Uitsiuitend de adressen der ingeschreven zaken zijn opgenomen, uit hoofde van de overweging, cat alleen ten aanzien van deze adressen de mogelijkheid bestaat, van alle wijzigingen e. d. kennis te nemen. Dit adresboek is het eenige bestaande, dat automaiisch van alle wijzigingen in de daar in opgenomen adressen op de hoogte wordt gehouden. Voorts is de opzet van dit boekwerk, in het belang van de vohedigncid tn betrouwbaar- heid, geweest, iedere firma te vermelden in alle rubrieken, waarin zij blijkens haar in- schrijving in het Handelsregister thuis be- hoort. Men heeft hier een speciale wijze gevolgd van rangschikkiHg, volgens een geheel nieuw systeem. Hoofdzaak is geweest, een betrouwbaar adresboek samcn te stellen; daarom zijn al- '.een die adressen opgenomen, die, dank zij hun inschrijving in het Handelsregister, te controleeren zijn. Wij ontvingen heden het jubileumnummer van het „Nieuwsblad Instituut-Pont," dat ter eere van het 25-jarig bestuur in grooter formaat dan gewoonlijk verscheen en van een bijzonder jubileuim.tnslag is voorzien. Het N. J. P. hoewel een uitgave van het in- stituut Pont is geen orgaa.n voor de beoefena- ren van het stenografie systeem Pont, maar een vakblad voor ieder, die in kantoorarbeid zijn daglaak vindt of hoopt te vinden. Het nummer gaat ook ditmaal, als steeds, gepaard met een exemplaar van de snel- schrijver „het systeem blad voor stenografie Pont." Dat dit systeem gedurende de 25 jaar van zijn bestaan ingang in ons land had gevon den bewijst een kuartje van ons land, in het olad opgenomen, aangevonden het aanta\ plaatsen waar instituten voor het systeem Pont zijn gevestigd. Ook in Indie is door de opriehting van een Centraal Bureau te Bandoeng een aanvang gemaakt met de verbreiding van dit moderne systeem. Het jubileumnummer van het „Nieuwsblad Irstituut Pont" bevat naast een lezenswaar- dig artikel getiteld „een terugblik" en andere stukjes, een aard'ge verhandelicg over de hulpmiddelen van een modern kantoor. lngezonden stukken. (Buiten verantivoof.Jeliikheid van de Re (tactic De opname in deze ruhriek beivns nrencinc rinf r<e •/•rtnr'if rr Wilt 'instemt WATERSNOOD. AAN DE LEIDENDE SPORTORGANI SAT1ES IN NEDERLAND. Het behoeft van de zijde der endergeteeken- den niet meer bevestigd. dat de Watersnood, die- ons goede Vaderland geteisterd heeft, er cen geweest is van .pijnlijken omvang en ancstwekkende beteekenis. Wij hebben met schreiend hart de ontroe- rende verhalen in de dagbladen gelezen over al die schier niet te len'gen ellende. Duizenden enzer landgenooten zijn op wreede wijze van have en goed beroofd, zijn verjaagd van hun dierbaar plekje grond, dat hun vaderen naarstig bebouwd en productief gemaakt hadden, maar dat daar nu op den bedem ligt van de kille plas en derhalve op- gehcuden heeft rente te geven. Geen wonder, dat men allerwege tracht te helpen. Ondergeteekenden nu. hebben gemeend, dat de spcrtwereld als zoodanig, niet mag achter- blijven. De laatste jaren vragen wij spcrfmen- schen zooveel aandacht en belancrstelling en dikwijls ook zooveel geld voor onze zaakdie stellig een onenbare zaak d ent te zhn. dat wii thans, nu Ijet een andere, openbare zaak geldt, cok niet achter mcgen blijven nu er te helpen valt. Iedere sportman. die zijn sport begrijpt, zal zijn nlicht beseffen. Welaan, ondergeteekenden zouden gaarne zien, dat cok de spcrtwereld met groote giften voor den dag kwam. H. M. de'KONINGIN heeft het Konink- lijk voorbeeld gegeven, Nijverheid en Handa! zullen volgen, particulieren doen wat in hun vermogen iszou de SPORT mogen ach- terblijven? Neen, zult sre niet ons ze?gen. Gij, vcor 't meerendeel jonge sterke men schen vol levenskracht en levenslust, dienen hier mede te helpen, te steunen. waar hulp en steim zoo drincend gewenacht zijn. Wij ncod'gen Uw geacht Bestuur beleefd uit om de leden Uwer organisatie op te wek- ken dit plan te doen slagen. Verzamelt geld, hoe dan cok. Organiseert wedstrijden, sportdemenstraties, houdt col lecten bij wedstrijden, maar steunt het Wa- tersnoodcomite. AHe gelden te zenden naar; Jhr. H. M van Leon, Penningmeester Alg. Ver. Comite ter leniging van rampen dopr Wa'ersnocd in Nederland adres: Keizersgracht 579/581 Amsterdam. 's Gravenhage. 8 lanuari 1926. W. KORLVINKE. Jhr. G. D. H. POSCH VAN DRAKESTEIN J. M. HARDEMAN. W. W. v. d. VET. 31 ifrktlKM'ie 'ten ALKMAAkSCHE EXPORT VEILING ALKMAAR, 11 Januari. In de heden ge houden veilingen werd Utaa d voor: Roode kool per 100 K G. 17.10, Gele kool per 100 KG. 0.90—f 3 80, Wor- te'.cn per 100 bos 3.80—/ 7.70, Boerenkool per 100 stuks 0.706.30 Bloemendaler kool per 100 stuks 3.206 80, Uien per 100 K.G. 5.607.20, Andijvie per 100 stuks 1.604.40, Brussplsch lof I per ICO K.G. 25-/ 31, II 18-/ 23, Koolra- pen per 100 K G. 1.60—/ 2, Prei per 100 bos 5 209.80, Spruifen per 100 K G. 1—/ 18, Selderie per 100 bos 5 10— f 8 40. WAKMENHLT7.EN. 11 Tan. 1926. Roode kool le soort j 3 70—8.40. 2t soort 3.506, uitschot 1.10f 310, Gele kool le soort 4.306.30, 2e soort 4.10, Deensche witte kool le soort 3 5.50, uitschot 1.602. Aanvoer; -10200 K.G. Roode kool, 7400 K.G. Gele kool, 22600 K G. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 11 Jan. 2925 K G. Wortelen 4.30—/ 4.80, 103500 K G. Roo de kool le soort 5.30—/ 7.40, 2e soort 1.105, 78200 K.G. Gele kool le soort 4.80—/ 6.20, 2e soort 1.50-/ 4.60, 59000 K.G. Wifte kool (Deensche) 1.60 5.50, 14000 K G. Uien: Uien 6 60— 7.20, Drielingen 4.40-/ 5.20, Nep 6.70, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 11 Jan. 4200 K.G. Uien: Uien 7 80—/ 8.10, Drielingen 7.107 40, Grove Uien 6.50—/ 6.70, 7000 K G. Peen 3.30- 3.70, 175500 K.G. Roode kool 2 60— 7.80, Doorschot 2.20—/ 6.80, 51200 K G Gele kool 2 906, Doorschot 2 70 tot 4.80, 69400 K.G D. witte f 290- 5.69, Doorschot 2.603.40, alles per 100 K G. PURMEREND, 11 Jan. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Witlof 0.21—/ 0.25 per K.G., Roode kool 2.406.90 per 100, Savoye kool 6.808 90 per 100, Spruitkool 0.60— 3.35 per 15 K G Peterselie 14.90 per 100 bos, Rapen 2 805.40 per 100, Bie- ten 14 per 1000 v'ortelen 0 550.95 per 25 K.G., Prei 7.50—/ 18.60 per 100 bos. Drielingen 1 251.55 oer 25 K G. Goudreinet 0.160.26 per K.G., Present van Engeiand 026 per K.G., St. Nicolaas- oeren 0.42 per K.G. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Krakatau (uitr.) 10 Jan. v. Antw. Johan De Witt 9 Jan. v. Amst. te Bat. Karimata (uitr.) 11 Jan. te P. Said. Roepat 11 Jan. v. Bat. te Amst. Sembilan (thuisr.) 9 Jan. v. Barcelona. KON. NED. STOOMBOOT MIJ.— KON. WEST-IND. MAILDIcNS'f. Amersfoort 10 Jan. v. Hamb. te Antw. Amor 11 Jan. v. Amst. te Hamb. Delft (uitr.) 10 Jan. te Colon. Dido 10 Jan. v. La Pa'lice n. Amst. Hebe 11 Jan. v. Gibraltar n. Malaga. Nereus 11 Jan. v. Amst. te Kopenhagea. Pluto 11 Jan. v. Koped.agen te Amst. Rhea 7 Jan. v. Kingston (Ja) n. Haiti. Agamemnon 9 Jana va Algiers n. Piraeus. Aurora 9 Jan. v. Cadix te Genua. Carna (uitr.) 9 Jan. te San Juan de P. Rico. Erato 11 Jan. v. Vigo te Amst. Ganymedes 9 Jan. v. Rott. n. Algiers. Haarlem 7 Jan. v. Corral n Talcabuano. Jan Van Nassau 10 Jan. Antw. te Rott. Lotte 11 Jan v. Bourgas n. Konstantinopel. Nero 11 Jan. v. Gothenburg te Amst. Oranje Nassau (uitr.) 3 Jan. v. Dover n. Barbados. Orpheus 9 Jan, v. Valencia n. Rott. Pollux 9 Jan. v. Famagasta n. Ma'ta. Prins Der Nederlanden 8 Jan. v. New-York n. Port-au-Prince. Rhea 6 Jan. v. Pt. Barrios te Kingston. Strabo 9 Jan. v. Passages n. Bilbao. Ulyssec 9 Jan. v. Vigc n. Lissabon. Vesta 9 Jan. v. Palermo te Burriana. Zeus 9 Jan. v. Venetie te Triest. KON. PAKETV. MIJ. Sawahloento 10 Jan. v. Bat. n. Bangkok. Houtman 9 Jan. v. Java te Melbourne. HALCYON LIJN. Stad Dordr. 10 Jan. v. Malaga n. Alicante. Stau Vlaardingen 11 Jan. v. Rosario, 1. v. Hamburg, te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Toba 11 Jan. v. Hamb. te Amst. Banka 8 Jan. v Delagoabaai te Beira. Randfoutein 9 Jan v. Zanzibar n. Dar-es- Salaam. Rietfontein 11 Jan. v. P. Natal n. East Lon don. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, v. Rott. n. N.-Orleaas, 10 Jan. te Antwerpen. Nebraska, v. d. N.-Pacifickust n. Rott., 10 Jan. te Liverpool. Beemsterdijk 8 Jan. v. Rott. te Boston. Breedijk 9 Jan. v. Neva-York n. Rott. Maasdam 9 Jan. v. Rott. n. N.-Orleans. Moerdiik, Pacifickust n. Rott., 9 Jan. te San Francisco. Volendam, Rott. n. New-Yohk 9 Jan. v, Halifax. HOLL. AUSTRALIA LIJN. Batjan 10 Jan. v. Bremen te Hamb., vertr. 11 Jan. n. Rott. - Almkerk (uitr.) 11 Jar., te Brisbane. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Ridderkerk (uitr.) 10 Jan. te Port Soedan. Streefkerk (thuisr.) 9 Jan. v. Colombo. Schiedijk ruitr.) 10 Jan. te Madras. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. W Gemma (uitr.) 10 Jan. te Manilla. Oostkerk 11 Jan. v. Antw. te Brem°n. Ouderkerk 12 Jan v Vladiwostock te A'dam. Westerdiik (thuisr.) 9 Jan. v. Penang. RGTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki 11 Jan v. Rott. te Hamb. Zijldijk (thuisr8 Jan. v. Las Palmas. Aidabi 11 Jan. v. Rott. te Hamb. Alhena 10 Jan v. Antw. te Rott. STV. MIJ. OCEAAN. Elpenor, v. Japan n. Amst., 11 Jan. tt Manilla. Glaucus, v. Japan n. Amst., 11 Jan. v. Co lombo. Neleus 11 Jan. v. Bremen te Amst. Polydirus 10 Jan. v. Liverpool n. Java. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 10 Jan. v. Barcelona te Carlhagena. KOInJ. HOLL. LLOYD. Flandria (uitr10 Jan v. Lissabon. Zeelandia (thuisr.) 10 Jan. v. Las Palmas. Salland. 10 Jan. v. Lonaen n. Havre. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Djocja 10 Jan. v. Lagos n Cotonow. Java 10 Jan. v. Lome n. Cotonow. Satuinus 11 Jan. v. Hamb. te Amst. JAVA BENGALEN LIJN. Ceylon 10 Jan. v. Calcutta te Java. Mapia 10 Jan. v. Calcutta n. Java. ROTTERDAMSCHE LlOYD. Insulinde (thuisr10 Jan. v Belawan. Tabanan (thuisr.) 10 Jan. v. P Said. Tapa'noeli (thuisr) 9 (an. v. P. Said. Pmdoeng 11 lan. v. Avonmoufh te Antw. Samaiinda, 10 Jan. v. Bat. n. Rott.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7