PUROL 30° DOET UW SCHOENEN GOED worden Sodr een fweetfen zen'der 'den H D. O. in de gelegenheid te stellen een volledig weekprogramma te geven. Dit bericht is zoo weinig positief, dat bet niet in staat is de bedenkingen te ontzenuwen, die in de laatste dagen ten aanzien van den Hilversumschen orriroep gerezen waren, be denkingen, welke wij, zegt de N. R. Crt. in ai- wachting van de aangekcndigde regeling nog in de pen hadden gehouden. Men herinnert zich uit vroegere beschou- wingen over de ontwikkeling, welke de Hilver- sumsche Draadlooze Omroep in de richting van het sectarisme in den aether nam, dat de prot. christelijke vereeniging en de roomsch- katholieke vereeniging elk reeds gedurende een avond in de week de beschikking over den zender hadden verkregen, terwijl de sociaal- democratische vereeniging op een avond om de 14 dagen beslag had gelegd. De Radio Luistergids, officieel orgaan van den H-D.O., meldde in zijn nr. van 15 Januari echter, dat de directie der N. S. F., die de eigenaresse van den zender is en dezen aan den H. D. O gratis het zwakke punt voor den H. D. O in bruikleen heeft afgestaan, last had ge- geven den zender op Zondagavond a.s. aan de s-d. vereeniging te laten, niettegenstaande het concert van dien avond reeds door den H. D. O. was vastgesteld en verbintenissen daar- voor waren aangegaan. Verder zou voortaan iedere Zaterdag aan de s.-d. worden inge- ruimd, in plaats van een Zaterdag om de 14 dagen. „Het H. D. O. comite, dat", zoo deelde het officieel orgaan van den H. D. O- nog mede, „met stijgenden weerzien den loop van zaken in de laatste maanden heeft gevolgd, kan zich hierbij niet langer neerleggen". Het hoopte, „dat nog door overleg veel van wat in eenige jaren is opgebouwd, behoed kan wor den voor totalen ondergang." Deze vrees was gerechtvaardigd, aange- zien nu drie voile avonden in de week zou den worden onttrokken aan de algemeene uitzen- ding, en de H. D. O. zijn luisteraars derhal- ve steeds minder kan aanbieden, terwijl het zijn kosten niet noeinenswaard zal zien ver-- minderen. Drie jagers op sectarisch religieus en politlek terrein hadden nu reeds onder de duiven der vereeniging van luisteraars ge- schoten. Wie zou de vierde zijn? Men heeft ons toen verzocht, eerst de defi- nitieve regeling af te wachten, alvorens iets over het geschil tusschen het H. D. O.-comite en de directie der N. S. F. te berichten of te schrijven. Wij hebben dat gedaan en het be richt in ons ochtendblad maakt nu van die regeling gewag. Het doei dat echter in zoo vage bewoordin- gen, dat op de hoofdpunten nog geen gerust- heid kan bestaan. De N. S. F., zoo heet het, heeft aan den H. D. O. „een ruim aantal zenduren gewaar- borgd". Wat precies is overeengekomen, wordt het publiek onthouden. Het geciteerde kan een subjectieve meening vertolken, voora! in verband met het vervolg, dat rekening is gehouden met de wenschen der drie betalende vereenigingen". De toezegging, dat door een BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermorgen half zes ontdekte de land- bouwer van Essen aan den Kayersdijk te Apeldoorn bij het ontwaken, dat er brand was ontstaan op den zolder. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat eT voor den eigenaar geen denken aan blussching was. Hij had nog juist den tijd' zijn vrouw en kinderen te wekken, die, hal in nachtgewaald, de woning moesten verlaten en bij buren gastbrij onder- dak vonden. De brandweer kwam met de autospuit spoedig te hulp, doch kon niet ver- hinderen, dat het huis geheel uitbrandde. De inboedel, die verzekerd was, ging bijna ge heel verlorenhet vee wer gered. Ook de wo ning, eigendom van den heer Kruitbosch, was verzekerd. Oorzaak is vermoedelijk een lek in den schoorsteen. DOODELIJK ONGELUK. Dinsdagmiddag is te Dinter het 17-jarig meisj e A. v. d. B. door de gladheid van den weg gevallen en door de passeerende stoqmtram naar Den Bosch gegrepen. Zij werd onmiddellijk gedood. MILITAIR VLIEGTUIG VERMIST. Men maakt zich te Soestei'fcerg ongerust over het uitfclijven van een Fokker-Verken- ner-vliegtuig, aan boord waarvan zich twee onder-officieren bevinden. Gistermiddag te twaalf uur is het opgeste- gen en nadien niet meer teruggekeerd. A. WERUMEUS BUNING. Een lezer schrijft aan de N. R. Ct. Met genoegen zag ik dat uw Letterkundig Bijblad de aandacht heeft gevestigd op den tachtigsten verjaardag van Arnold Werumeus Buniug, den schrijver der onvergetelijke „Marine-schetsen". Misschien interesseert het u nog enkele bij- zonderheden over zijn tegenwoordig leven te vernemen. Een jaar of vijf geleden maakte hij den indruk van iemand wiens dagen geteld waren. Hij nam weinig deel aa nfut gesprek en was moeilijk uit zijn stoel te krijgen. Van den zomer had ik het genoegen hem te spre- ken in zijn eenovudige woning aan de Pau- lus Buysstraat 25, te 's-Gravenhage. Ik vond hem geheel veranderd. Hij had de oude op- gewektheid teruggekregen, was weer even hartelijk en vol belangstelling als in zijn goe- de jaren, praatte graag en interesseerde zich ook voor de gebeurtenissen van den jongsten tijd. Het was een genoegen weer met hem over alles en nog wat te babbelen. Hij zelf genoot daar blijkbaar ook van en vertelde nog hoe hij eenige iaren lang zich als geheel versuft gevoeld had en nu weer genoot van zijn leven. Ik meen dat het vele van zijn vroe gere vereerders zal interesseeren dit te hoo- ren. KORTE BERICHTEN. Te Assen is gevankelijk binnen gebracht L. H., wonende te Gieten, verdacht van ver- schillende diefstallen met inbraak. -- Op een scheepswerf te Rotterdam heeft de 37-jarige A. W. gistermorgen een zware ijzeren plaat op het onderlichaam gekregen Hij is in het ziekenhnis overleden. Te Winschoten werd Zondag de dochter van den vleeschhouwer K. vermist. Men ver- raoedt dat haar een ongeluk bij het schaatsen- rijden is overkomen. Gisternacht is het huis van A. Platie te Stadskanaal geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Het huis was ver zekerd. Te Valom, bij Veenwouden, is de leeg- staande woning van M. R. Leegstra afge brand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Het huis was niet verzekerd. Zaterdagmiddag heeft te Utrecht een vergadering plaats gehad van het bestuui van den R K. Vredesbond, onder vonrzitter- schao van prof. Mag. G. de Langen Wendele O. P. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Ruwe, Schrale Huid Springende Lippen Bij Apoth. en Drogisten Groot Ziekengasthuis vol is. Het Roode Kruis alhier zorgt voor de inrichting dezer zalen". Het Protestantsch Ziekenhuis, ingericht en verwarmd, wacht intusschen op zieken. De polder Btcekvelden en Vettenbroek. De in de gemeenten Zwammerdam en Reeuwijk gelegen polder Broekvelden en Vet- tenbroek zal door rentelooze voorschotten van het Rijk, de provincie Zuid-Holland en worden gesteld, tot herstelling van de op 31 het hoogheemraadschap van Rijnland in staat December plaats gehad hebbende doorbraak van zijn ringdijk en tot droogmaking van zijn ondergeloopen gebied over te gaan. Maatregelen worden getroffen om onver- wijld te beginnen met de uitvoering van de werken, opdat de gronden nog'tijdig in dit jaar overeenkomstig hun bestemming zullen iunnen worden gebruikt. De hulpverleening. Het bestuur van de Cooperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven heeft besloten 10.000 beschikbaar te stellen voor de slacht- offers van den watersnood. Uit de Pers DE KABINETSCRISIS. De Morgen (r--k.) Si Mich.) schrijft: Zoo is dan het pogen van dr. de Visser om „een zelfstandig rechtsch" Kabinet te vormen mislukt, de concessie der Kalholieke Kamer- fractie ten spijt, die, zoowaar, nog heeft wil- Jen toestemmen in het wegnemen van den ge- zant bij den Paus en't accredileeren van dien te Weenen of te Bern bij het Vaticaan. Een deel der Christ Historische Kamer- frcctie wilde ook dit niet. Minister de Visser gaat nu beproeven een ex ra-parlementair Kabinet te vormen. Wij zijn het volmaakt eens met „De Maas- bode die verklaart, dat hij daarvoor niet de aangewezen man is. Zelf te zeer parlementarier en vastzittend aan een politiek verleden, is hij ongeschikt om met een zoodanig eigen program voor het Parlement en de natie te verschijnen, dat de ze laatste, bij eventueele parlementaire onwil- ligheid uit partij-politiek oogpunt, zich bij een kamer-ontbinding om dat program zou scharen, en zoodoende het parlementarisme weer in de juiste banen zou leiden en een par lementaire regeering,die hervormingsarbeid wil leveren, mogelijk te maken. En alleen met zoo'n leider van een extra- parlementair Kabinet komen we uit het moe- ras en vermijden we nog de „uiterste nood- zaak". (iemenscd Nieuws SMOKKELAARS. D marechaussees te Roosendaal hebben, naar de N. R. Ct. meldt, op den Nispenschen weg te Roosendaal een auto aangehouden, die na onderzoek een pak van 2610 kleine pakjes sigarettenpapier bleek te bevatten. Da vervoerder wilde deze frauduleus ons land binnensmokkelen. De te betalen aceijns be- droeg circa 600 a 700 gulden. Hoewel de chauffeur part noch deal aap hJ vervoer had, moest toch ook zijn auto worden aangeslagen, die hij voor een som van 1500 gulden kon vrijmaken, De smokkelaar zekere M H had den chauffeur gevraagd hem „even" naar Roosendaal te rijden. BRAND. Gisteravond is brand ontstaan in de fcoer- derij van C. Petrie aan de Zomervaart onder Zuid-Schalkwijk, we'ke buurt nabij Haarlem hehoort tot de gemeente Haarlemmerliede c a. De motorcpuit uit Halfweg was vrij spoedig ter plaatse. Er was evenwel geen kans den brand te beperken De geheele bemderii werd een prooi der vlammen. Het vee kon gered worden en werd in het openbaar s'achthuis te Haarlem in veiligheid gebracht D, staf e'er Haarlemsche brandweer was aanwezig, maar de hu'p der Haarlemsche brandweer was niet noodig. SMAKELIJK ETEN! Voor het kantongerecht te Leiden stord gister terecht een s ager uit Zoeterwoude, die ook zijn klanten in Leiden heeft, wegens het niet ter keuring of herkeuring aanbieden an een gestorven schaap. Bij de behandeling der zaak bleek, dat een landbouwer in die plaats hem had gewaar- schnwd, dat er in het land een dood schaap lag, dat hij halen moest Deze landbouwer en diens zoon J en zekere C. de W. gaven schoorvoetend toe, dat zij van het voordeel, dat het vleesch opleverde, hun deel zouden hebben. Beklaagde deed het voorkomen, dat hij het vleesch wel had laten keuren, wanneer het er oed uitg"zien had. Maar hij had het, nadat et dier gevild was, „wegedaan", hefgeeii, ken'ende de antecedenten van beklaagde, noch de keurmeester van den Ccntralen vee- en vleeschkeuringsdienst in het district Lei den. noch de kantonrechter geloofde. Waar het reeds de zevende maal was, dat bek'aagde voor dezelfde overtreding was ge- verba liseerd. eischte de Ambtenaai van het 0 M zeven dager principale hechtenis met last tot bekend maken van het vonnis. ONDEUGDELIJKE MELK. Voor den Hoogen Raad is behandeid het beroep van P G. B., veeh°uder te Weesper carspel, die op S Juli 1924 te Amsterdam me'k van ondeugdelijke samenstellina' heeft vervoerd. De kantonrechter had hem deswege veroordeeld tot 10 bcete subs. 10 dagen. Nadat de veroordeelde in beroep gevaan was werd de zaak verwezen naar het Hof te Am- s'erdam, dat B. veroordeelde tot 200 subs 20 dagen. Van dit vonnis is hij in hooger be- roeo gegaan Mr. Graftdiik te's Gravenhage voerde het volgende middel aan: Schending, althans verkeerde toepassing van artt. 211, 221, 257 Strafvordering, arti 1 en 6 Warenwet. artt. 1 en 2 Verordening op de Keuring van Waren van de gemeente Amsterdam, doordien het gerechtshof te Am sterdam. bij zijn arrest den reauirant heeft veroordeeld en schuldig verklaard aan het gverTfoopen" van waren ondeug'delijk van sa- menstelling, hoewel requirant bij introductie- ve dagvaarding was ten laste gelegd het „ver- voeren" van een hoeveelheid melk, ondeugde- lijk van samenstelling. HET VERKEERSPROBLEEM. Het gemeentebestuur van Baarn heeft aan elk van de hoofden en de onderwijzers der scholen daar ter plaatse een exemplaar doen toekomen van een lied: De Wet van het Ver- keer, met het verzoek, indien dit lied geschikt voorkomt, het den kinderen in te laten stu- deeren en vaak te laten zingen. HET ZII.VEREN HUWELIJKSFEEST VAN DF. KON1NGIN EN DEN PR INS Thans is vastgesteld, dat de samenkomst in de Groote kerk ter gelegenheid van het 25-ja- rig huwelijksfeest van de Kon'ngin en den Prins, uitgaande van verschillende vereeni gingen en organisatie te's Gravenhage zal plaats vinden op Maandag 15 Febr. Bij die gelegenheid zal gewijde muziek ten gehoore worden gebracht door het koor der afdeeling's Gravenhage van de Maatschap- pij tot bevordering van de Toonkunst, bege- leld door het Residentie-orkest. In" verband met het zilveren huwelijksfeest van de Kcningin en den Prins, zal de Kon. Ver. Oranjebond op 11 Februari in de groo te zaal van den Dierentuin een vertooning van Kaat Mossel laten geven. HET R.-K. WERKLIEDENVERBOND EN DE POLITIEK. Op een ontwikkelingsavond voor de R.-K. Werkliedenvereeniging St. Ludgerus te Zuilen, waarop de heer de Bruyn, voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond „den be- schavingsarbeid der r.k. arbeidsbeweging" be- handelde, kwam, aldus meldt De Morgen, bij de gedachtenwisseling ook de vraag ter spra- ke, of de r.-k. arbeidsbeweging nooit aan po litiek zou doen en waarom niet. De heer de Bruin wees hierbij op de begin- selverkaring van het verbond, waarin gezegd wordt, dat: het Werkliedenverbond recht- streeks of onrechtsreeks alle belangen van den arbeidsstand heeft te behartigen, voor zoover dit niet beter kan cf most overgelaten worden aan andere organisaties, welke geen zuivere arbeiderscrganisaties zijn. De inleider deed uitkomen, dat, zoo lang het eenigszins mogelijk is, de werkzaamheid van het ver bond zich zal mceten beperken tot bemoeienis met sociale aangelegenheden, die in en door de nolitieke lichamen worden behandeid. We willen echter wel verklaren, zeide hij, dat als de politieke partij met onze wenschen cmspringt, zooals dat in 1925 is geschied bij de vorming van het n'euwe ministerie en bij de opsteling van de Troonrede, het niet bui- tengesloten geacht meet worden, dat we wel aan politiek doen. Zulk een behandeling kan men een kwajongen aandoen, doch geen machtige instelling als ons verbond. We blij- ven echter hepen, dat het nooit noodig zal zijn, omdat als we aan politiek moeten gaan doen. dit ook een personenpolitiek zal moeien worden, en die zou voor de beweging groot? mceilijkheden kunnen brengen. EEN NEDERLANDSCH HANDELAAR IN BR1TSCH-OOST-AFRIKA DOOD- GESCHOTEN. De Daily Mail verneemt uit Nairobi: Een Nederlandsch handelaar, Mayer geheeten, is aan de Noorderens van Kenya (het vroegere Britsch-Oost-Afrika) door Somali's doodge- schoten, maar het schct was blijkbaar bestem voor den districtsambtenaar. Gemeld wordt, dat de pol tie de daders heeft opgespoonl. Een scmali is dccdgeschoten, de anderen ont- snapten. De Britsche commandant is naar de grens vertrokken. VERDU1STF.RING. Reeds eenigen tijd trok het de aandacht van reizigers der firma Rademaker, t'abrikant van chocoladereepen, dat in verscheidene winkels in Den Haag de Meco-reepen tegen een prijs verkocht werden, welke lager was dan de inkoopsprijs. Het vermoeden bestond, dat deze reepen uit de fabriek gestolent of verduisterd waren. Een door de politic ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de winkeliers de ree pen van een haar onbekend persoon te heb ben gekocht. Inmiddels had de politie bij verschillende winkeliers Meco-reepen in beslag genomen. vermoedelijk van diefstal afkomstig, in totaal 10 doozen, elk bevattende 100 reepen. De doozen waren gemerkt door een expeditie- knecht van de firma Rademaker. Door een on derzoek in te stellen naar het handschrift der verschillende employe's op de betrokken af deeling gelukte het de politie vast te stellen, dat de doozen afgegeven waren door P J. W., wonende in de Kokstraat Deze is aange houden en h°eft bekend de versrhil'ende doo zen met reepen verduisterd te hebben. Hij verzond ze langs den gebruikelijken weg met de zendingen, welke per vrarhtauto de fa briek verlHen Een der chauffeurs. S uit de Van Brueghelstraat, was mede in het corn- plot en is eveneens aangehoudt-n. S gaf de doozen met d^ gestoler chocolade aan een kennis, J. N W., een vroegeren expeditie- knecht van Rademaker. die dezp bij de bo- winkeilers Mjco-reepen in besalg genomen, Deze verduisterin^pn lrbben reeds gerui- men tijd nlaats gehad en loopen tot een vrij aanzieniijk bedrag. DE MOB1T TSAT1ETOFLAGEN VAN RESERVE-OFF ICIEREN. Naar aanleiding vrn een procedure, waar- bij de onrechtmatighe'd van de inhouding werd betcogd. heeft de rechtbank vandaag beslist, dat de legerorder, waarbij in 1916 de z.g. mcbilisatietcelagen van reserve-offi- cieren werden gekort on reeds vroever toe<re- kende pensioenen, krachteloos is. zocdat de in- gestelde vordering werd toegewezen. DE SECTARISTISCHF STRIJD OM DE RADIO. De onderhandelingen tusschen den Hilver sumschen Draadloozen Omroep (H D.O en. de Ned. Seintcestellenfabriek (N.S F heb ben de basis geUgd tot een overeenkomst, waarbij de N.S F. aan den H.D.O. een ruim aantal zenduren heeft ^ewaarborgd, verdeeld over de geheele week. Rekening was gehou den jyet dc wending der religieuse (prot chr en r.-k.) omrcepvereenigln"en en der (s-d.) vereeniodnc voor arbeiders-radio-amafpurs. Verder had de directie van de N S. F- haar toezegging bevestigd om indien hiervoor gcedkeuring van de autoriteiten verleend kan tweeden zender de H. D. O. in de gelegenheid zal worden gesteld een volledig weekprogram te geven, „indien" hiervoor de goedkeuring der autoriteiten verleend wordt, maakt voor- lcopig ook slechts den indruk van een doekjc vcor het bloeden. Wij zullen met belangstelling de zeer ge- wenschte pubicatie van de bijzcnd:rh:den der regeling afwachten en moeten ons door dit bericht n et bevredigd verklaren. Het is niet de bedoeling, de N. S. F. ver- wijten te doen, die, zooals gezegd, den zender gratis aan den H. D. O. die daardoor niets heeft in te brengen i-n bruikleen heeft afgestaan voor den tijd, dat de zender niet aan anderen is verhuurd. Dat deze omroen, die tot voor kcrt een nationale zaak diende, steeds meer een handelszaak tot nationale ver- brokkeling zou worden, mag men ten emstig- ste betreuren. DR. VAN RAVESTEIJN EN D WIJN- KCOP SPREKEN IN HET OPENBAAR. De heeren Dr. W van Ravesteijn en D. Wijrkoop hebben gisteravond te Amsterdam ondanks h?t te hunnen opzichte door de Communistische Partij Holland uitgevaar- digde verbod om in het openbaar op te treden een verbod, dat tot dusverre althans nog niet officieel is opgeheven het woord gevoerd in een opentare vergadering. Een groot aar- tal aanhangers van genoemde heeren was naar deze vergadering, welke door de secties De Eilanden en Het Oosterpark van de Com munistische Partij in de groote zaal van Handworkers Vriendenkring" was belegd, opgekomen. De heer Van Ravesteijn hield een verhan- de'ing over „Locarno", terwijl de heer Wijn- kooo een inleiding hield over de ..Strijd voor de Ergelsche Arbeiders". Bovendien sprak een zekere heer H. Wolders over het Een- heidsfront. Geen van de sprekers roerde in zijn rede- voering de oneenigheid in de Communistische partij aan. Wel bemerkte de heer Van Rave steijn terlcops op, teen hii sprak over de laat ste behandeling van de begrooting van Bui- tenlandsche Zaken in de Tweede Kamer, dat „bij afwezigreid der Communisten". deze be- iangrijke begrooting in een avond vrijwel werd afgehandeld. Aan het s'ot van de vergadering, toen een drletal tegenstanders van de heeren Wijn- koop en Van Ravesteijn in debat kwamen, werd de vergadering vrij rumoerig. Hoewel het een oogenblik dre'gde kwam het toch niet tusschen de meerderheids- en mirderbeids- communisten tot handtastelijkheden. Buiten het gebouw was een sterke politiemacht sa mengetrokken, d:e on eventueele gebeurlijk- heden was voorbereitL 440ste ST A ATSLOTER1 J. Trekking van Diiisdag 19 Januari. 5de klasse 2de lijst. Prijzen van 70,— 363 375 413 559 633 828 863 946 1268 1323 1595 1691 1768 1909 2087 2368 2611 2929 2996 3250 3486 3692 3994 4359 4430 4452 4493 4541 4607 4614 4674 4694 4863 4916 4969 5131 5209 5220 5235 5440 5596 5698 5687 5707 5721 5728 5783 5785 5881 5983 6116 6135 6140 6208 6334 6395 6415 6511 6676 6756 6926 7502 7595 7663 7732 7740 7763 7933 8155 8239 8423 8441 8583 8797 9137 9162 9206 9436 9596 9712 9794 9870 9873 10322 10483 10673 10754 10934 10990 11195 11254 11284 11310 11443 11544 11797 11938 12120 12160 12572 12605 12711 12829 12962 13039 13136 13195 13478 13643 13826 14049 14466 14477 14525 14578 14691 14739 14792 14894 15280 15539 15672 16062 16106 16214 16435 16536 16557 16565 16662 16677 16881 16995 17098 17193 18295 17326 17456 17469 17551 17855 17902 18039 18301 18676 18738 18787 18928 18973 19142 19230 19402 19644 19714 19715 19773 19811 19S49 19874 20254 20331 20412 20516 20667 20787 20921 20925 N ieten. 3 4 72 106 118 120 195 213 219 286 321 368 608 674 711 836 842 852 866 890 910 921 1000 1036 1158 1185 1196 1241 1252 1258 1332 1357 1403 1439 1445 1486 1612 1646 1654 1659 1679 1712 1715 1716 1767 1772 1788 1793 1849 1S77 1994 2021 2025 2060 2063 2083 2127 2202 2290 2323 2398 2405 2435 2512 2528 2601 2640 2645 2705 2739 2829 '2937 2958 2983 2990 3032 3062 3187 3197 3205 3224 3226 3255 3291 3315 3364 3429 3447 3457 3460 3500 3504 3519 3598 3666 3765 3936 3953 3999 4076 4296 4405 4534 4578 4655 4656 4666 4683 4716 4719 4798 4804 4927 5098 5112 5127 5160 5167 6179 5214 5275 5303 5322 5323 5476 5481 5490 5569 5570 5593 5598 5620 5625 5662 5710 5734 5811 5831 5833 5834 5886 5906 6011 6019 6021 6100 6109 6110 6153 6185 6373 6443 6454 6459 6467 6483 6487 6535 6611 6642 6670 6687 6693 6792 6794 6805 6847 6885 6901 6905 6930 6936 6960 7028 7032 7099 7106 7119 7133 7263 7319 7354 7362 7370 7398 7496 75 7593 7649 7687 7747 7775 77 Vo 7807 7872 7889 7890 7911 7957 7971 7973 8044 8077 8078 8142 8250 8276 8333 8352 8426 8428 8457 8528 8596 8651 S722 8730 8737 8742 8S16 8846 8990 9067 9142 9178 9186 9240 9265 9267 9285 9295 9360 9378 9497 9567 9661 9686 9720 9760 9810 9845 9851 9861 9916 9971 9990 10167 10232 10265 10375 10384 10392 10448 10507 10591 10661 10700 10765 10782 10786 10799 10822 10827 10865 10882 10959 11016 11053 11080 11101 11137 11244 11255 11273 11276 11318 11355 11409 11480 11539 11618 11669 11700 11773 11835 11905 11952 11958 11990 12073 12097 12109 12133 1248 12155 12192 12204 12245 12271 12325 12328 12393 12489 12511 12651 12767 12769 12844 12865 12890 12925 12976 12985 12987 13247 13276 13287 13312 13347 13372 13377 13479 13495 13564 13633 13652 13702 13836 13892 13893 13929 13951 13991 13993 14023 14051 14074 14105 14125 14130 14188 14216 14233 14267 14285 14296 14307 14318 14340 14348 14352 14357 14523 14528 14541 14576 14637 14669 14671 14675 14699 14797 14800 14810 14821 14909 15061 15090 15114 15140 15149 15161 15196 15199 15212 15296 15364 15421 15473 15493 15499 15621 15674 15747 15812 15822 15889 15919 15934 16017 16039 16051 16087 16141 16146- 16279 16336 16389 16424 16457 16474 16583 16650 16730 16735 16775 16875 16895 16902 16915 16955 16961 16977 16986 17019 17034 17113 17127 17135 17137 17142 17181 17237 17257 17282 17344 17388 17407 17424 17444 17465 17504 17505 17514 17678 17704 17823 17920 17937 18050 18183 18220 18245 18262 18322 18353 18394 18435 18436 1S460 18469 18649 18769 18790 18825 18886 18981 19049 19056 19061 19106 19110 19117 19157 19172 19212 19247 19254 19300 19396 19398 19517 19553 19577 19686 19692 19694 19831 19882 19911 10919 19942 19972 20032 20050 2006! 20094 20143 20164 20205 2O20S 20220 20241 20248 20271 20299 20362 20392 20449 20463 20465 20476 20541 10572 20.582 20623 20705 20717 20774 20813 2084O '20863 20898 20915 20933 20984 20997 5de klasse. Iste lijst: No. 10225 moet zijn 1C227: No. 20527 moet ziin 20537. Boeken. Autarchie door R. Groeninx van Zoelen. In een brochure Autarchie waarvan reeds een derde en verbeierde druk verscheen be- spreekt de heer R. Groeninx van Zoelen de Autarchie-gedachte. Hij gaat daarbij uitvoerig die fouten van den tegenwoordigen toestand na en wijst me de naar het Engelsche voorbeeld, wegen tot verbetering aan. Uit de inleidiug nemen wij de volgende kenschetsing van het begrip autarchie over: De autarchie gaat dwars in tegen de opvat- tingen der telearfhen: van Vrijzinnig-Demo- craten en S. D. A.P. in het bijzonder; men denke daarom niet. dat zij bedor'd is om dc huidige economische maatschappij met a! hare feilen tot schraag te strekken. Wij zijn ons terdege bewust dat langs een weg van in- ternationaal overleg en door middelen, die niets met massa-agitatie uitstaande hebben, de ongebreidelde invloed van het groot-kapi- taal aan banden gelegd zal moeten worden. Men moet zich wennen aan de gedachte, dat „het aandeel aan toonder" kc-menden genera- ties een even onbegrijpelijk anachronisme zal schijnen als ons het Jus primae noctis." Vanzelfsprekend zijn dit slcchts enkele los- se opmerkingen, opwekkingen feitelijk, om het oude te herzien en in het komende te geloo- ven. Blijken de minuaars van de nationale overleveringen hiertoe niet in staat, bepalen zij zich tot tegenweer zonde1 meer en tot sma- len op het ideeenloos ancien regime, waartoc het socialisme thans is afgezakt, zoo zullen zij straks en te onvei-wachter ure, een geslacht van jongproletariers tegenover zich vinden, dat wel den nieuwen weg zal weten aan tc geven een weg die dan achteloos zal voeren over de puinhoopen van veel schoons, dat nu nog, als duurzaam bevochten winst, voor de to-komst bewaard kan blijven. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gesiraat en aldaar te bevragen op alle wcrk- aagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende vcorwerpen als gevonden gedeponeerd op 15, 16, 17 en 18 Januari 1925. Een pen (els) (zadelmaker). wandelstok: rijwielplaatje; een paar kousen, stinger van een auto, jong hondje en een portemonnaie, benevens diverse sleutels, mantelbanden en handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aagegeven op: 15, 16, 17 en 18 Januari 1926. Een vulpen, N. Bosman, Handelskade 45; leerboek, D. Eelemans, Drebbelstraat 8. kin- derhandschoen, H. Groentjes, Metiusstraat 16. een sjaal, C- Kaandorp, Landstraat 35. portemonnaie J. Overling, Westerhofie 6. verm, gouden sierspeld, K. Meijer, Kanaal- kade 19. zilveren coll.er, P. van Veer, Zocher- straat 26. een grijze handschoen, H. Sneek, Uitenboschstraat 51. damestasch, Hartog, Verdronken Oord 88. zeep, C. Jonker, Keizer- straat 14. alpacca beursje, de Boer. Scher- inerweg 64. een handschoentje, Niemeijer, Koorstraat 5. handschoen, T. van Salinge, Laat 61. raestvork, J. Jonker, Vogelenzang 13- een ijshak, K. van der Valk, Bleekerskade. dames oortemonnaie met inhoud, M. Elswijk, Appelsieeg 3. een hond, N Brandwijk, Rodi- dalestraat 33. kinderhandschoen, J. Hartog, K. van 't Veerstraat 38. hondenpenning, J. Jansen, Dijkgraafstraat 64. portemonnaie met inhoud. J. Meijer, Kennemerstraatweg 64- rozenkrans, W. Faber, Egelenburgerlaan 3. bos sleutels, P. Kleijmeer, Liefdelaan 35. bal van een hoorn, K. Geus, Snaarmanslaan 5. een zilveren vingerhoed, Mevr. Meijer, Nassaulaan 40. Wanneer men weder in het bezit is van he* verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van poli- toe. - -

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7