GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, iangestraat, en aldaar te bevragen op a.le wtrkdagen, tusschen 11 en 1 uur, de navo!- gende voorwerpen, als gcvonden gedeponeeid op 18, 29, 20 en 21 Januari 1926. ten parapluieovertrck, 2 beschilderde gla- zen, een btenen sigarenpijpje, benevens di verse sleutels, mantelbanden en handschoe- Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voc-rwcrpen, als ge- vonden aangegeven op 18, 19, 20 ene 21 Ja nuari 1926: Een koperen huissleutel, C. Vasbinder, Heul; kinderhandschoen. G Kwant, Noor- derkade 15; een bankbiljct, F. W. Koch, Laat 182; band van een regenjas, S. Bakker. Boe- zemsinegl 10; huissleutel Mclijn, Emma straat 29; een sjaal, A. Sietsma, Van Ever- dingenstraat 29; vulpot'ood, P. Peperkanip. Wcgnumschebuurt 6; schaartie met sleulels. A. Krijgsman, An'elierstraat 19; da- meshandschoen. N. v. d. Berg, Zeghs 23; vulpen. T. v. Westen, St. Pancras; bril, Th. Deen, Wagenmakersstraat 21prikslede, J Kok. Popelmanslaan 6; damesarmbandhor- loge. P. Kloorogge. Baanstrr.-.t 13; k;ndcr- halsketting, G. v. Baden, Westerhotje 19; bccdschappentasch, A. Ziip(_ Uitenbosch- straat 11pakje met inboud. Groot, bnaar- manslaan 75; gouden rin? P Joon, Oude- nracht 14; halsketting. C. Slikker. Baanstraat 32; mantelceintuur. C. Mtvs, Verdrcnken- cord 65; belastingbib'et. F. Ruiter. Nieuwe- p'oct 81portemcnnaie. T. Kranenburg, Laat 51; siei-kam, M. Sol'.ie, Achterom 14; bank biljet. Weil. Bergerweg 5. reticule met inh.. A. Englander, Magdelenstraat 17; trschrij- vmgsreglster belas'ing 1925), W. v. d. Ben. Ncorderkade 26: zakk groene erwten, l.Ven- ■neker, Laat 90; handsc^oen. C. Boek, N euw- prartslaan 126; slede L. Appdman. v. d. Woudestraat 51d?mesarmar>d1iorlobere, A ij. Tanken Wagenmakersstraat 22; knipmes. "l. Voort, Riiksstraatweg 64; alpacca medall ion, J Poeze, 2de Lraddwarsstra^t 26; krndschoen Verb°me. Westerweg 27; hak- mes. J. de Jon e Dubbe'ebuort 6; eind touw. J. Nieuwland, Hoogs'raat 12. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren vcorwerp. wordt men verzocht h er ven kennis te geven aan het Bureau van Po litie. VnCabletfen tegen keelpijn. Btiitonlnnrt. handig geschreven brief van Bethlen in be- slag hebben genomen, dien hij in begin De cember 1925 voor de zitting van den Volken- bondsraad te Geneve tot baron Perenyi zou hebben gericht. In dezen brief zegt Bethlen (alti-'d volgens het genoemde Weensche blad): „Ik weet van uw ophanden zijnde Fransche francs-actie. In het be'.ang van mijn onderhrndeliii'^en te Geneve, alsmede uit algemeen politiek obgpunt verzoek ik u, deze actie vooroopig te willen ooschorten". De verdediger van prins Windisch-Gratz, zoo heet het verder. kreg kennis van dezen brief en stelde een afschrift er van ter beschikking van de oppesitie. In de Woenedag gehouden bespreking met de partijleiders vroeg de afgevaardigde Vas- zonyi den minster-president op den man af, hoe het met dezen brief zat. Bethlen was aanvankeliik buitcngewoon verrast, haa'de daarna echter de schouders op en gaf toe, dat deze brief bsstond. Hij zeideIk cntken niet. dezen brief geschreven te hebben. Hij bewijst alleen maar, dat ik de actie niet heb goedgekeurd." De oppositioneele afgevaar digde antwoordde Bethlen, dat het zijn plicht als mir'ster-pres-dent geweest zou zijn. on- middelliik tegen de valschemunters op te tre- den, niet echter om hun een opschorting van hun actie te verzoeken. De Nat. Vergadering benoemde gister de 25 leden der commissie, wel e tot taak, zal hebben na te gaan of de bankbiliettenverval- schers pclitieke bcdoelingen hadden met hun actie Te B<~edapest is Wcensdag in verband met He hankbiPettenvervalschingcn de secretaris van aartshprtog Albrecht, Johannes Meyer. Tearresteerd. HE l" ZILVEREN HUWELIJKSrEEST VAN DE KONINGIN EN DE PRINS. Ook de Kcningin-Moeder heeft het comite docn weten, dat zij tegenweordig zal zijn bij de samenkemst in de Groote Kerk ter herden- king van de 25-jarige eclitvereeniging van de Koningin en den Prins op Maandag 15 Fe- bruari. 7.50. Het is aan Ons Wapen gebleken, dat St. Mariaburg slechts privS aidres of kantoor is. De margarine schijnt inderdaad bij groote hoeveelhedcn uit Holland te worc'eh geim- porteerd en in Bergerhout bij Antwerpen door verpakking in kilo- of halve kilo-pakjes in Hollandsche roomboter te worden gemeta- morfoseerd. De man doet goede zaken en heeft ook in talrijke kloosters goede afnemers. Naar het officieel orgaan van den F. N. Z. verneemt, worot onderzocht wie van Holland sche zijde bij diit bedrijf betrokken is. DE CARNAVALSVIERING. Van verschillende zijden in Limburg zijn stemmen opgegaan in verband met de groote schade veroorzaakt door den watersnood, om het carnaval dit jaar niet te laten doorgaan. In Maastricht is intusschen, naar de Telg. meldt, reeds gebleKen dat de meerderheid van den gemeenteraad v6or de carnavalviering is. In Sittard wordt door de Marotteclub reeds drt'k gewerkt aan de toebereidselen voor den optocht, die dit jaar weesr gehouden zal wor den en zeer grootsch is opgezet. In Venlo wordt overwogen het carnaval een stil verloop te laten hebben, terwijl in Roermond, waar dit jaar een groote optocht gehouden zou worden, veel kans bestaat, dat deze niet doorgaat. ONTSLAG BIJ HUWELIJK. In den Utrechtschen gemeenteraad werd! gis- termiddag met 20 tegen 18 stemmen aange- nomen het vcorstel van B. en W., om ontslag te verleenen aan de ambtenares bij huwelijk en tevens met 19 tegen 18 stemmen het voor- stel Zuidam (M. U.) om een overgangsbepa- ling te treffen voor de thans in dienst zijnde gehuwde ambtenaressen. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft het voorstel inzake den Stadionbouw voor de OlympischQ Spelen 1928 zonder hoofde'.ijke stemming aangenomen. De 41* pets, converskleening Rotter dam groot 10 millioen is volteekend. Op een uitgifte van ten hoogste 25 millioen Nederlandsch schatkistpapier werd 118.3 millioen irgeschreven en f 17.8 mil lioen aan promessen toegewezen. DE NIEUWE DUITSCHE RF.GF.ERING. Het nieuwe rijkskabinet heeft gisteravond zijn eerste zitting gehouden, waarin de rijks- kanselier dr Luiher de drie nieuwe ministers dr Curtius, Kiilz en Reinhold beeedigde. Vervolgens hield minister Stresemann een voordracht over de buitenlandsche politjek. DE TOESTAND IN S\RIe Zestig roovers deden Woensdag een aan- val op do barricaden van Damascus; zij wer- den door tanks teruggeslagen. DUHSCHLAND EN DE VOLKENBOND De Duitschnationale fractie heeft volgens het Hbl. brs o.en bij den R"kedpg een voor stel in te dienen, om niet tot den Voikenbond toe te treden.'zoolang de van Entente-zijde gedane toezeggingen omtrent vermindering Van de bezettingstroepen nog niet zijn nage- komen. FRANSCH POSTVLIEGTUIG VERBRAND. Een Fransch postvliegtuig, aldus rneldt h"t j.Journal", is in het veid van Mametz (bij Bu- signy) gevallen Het was beladen met een dertigtal postpakketten en een brievenzak Geen enkele passagier had er in plaats geno men. Het toestel werd bestuurd door den vlie- ger Menard, oud 35 jaar Men weet nog niet precies onder welke ornstandigheden het on- geluk gebeurd is Men verond'rstelt, dat de bestuurder, na uit Brussel te zijn opgestegm, getracht he°ft te midden van den dikken mist te St Quentin te landen in verband met een motor-defect De landing geschiedcte zper piotseling Menard heeft echter nog juist den tiid gehad, zich van ziin half-verbti'zeld to°- stel, dat vlam vatte, les te maken Hij heeft het geheele toestel in vlammen zien opgaan, maar heeft zp|f, afgezien van :nkek brand- wonden, slechts weinig ernstig letsel beko- men. Enkele minuten na het ongHuk zag hij op een naburigen weg een auto pa«seeren. Hij kon dezen aanhou^en en de auto h°eft hem naar het zipkenhuis te St Cuentin ge- bracht, waar zijn wonden niet ernstig bie- ken. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Uit Geneve wordt gemeld, dat In Volken- bendskringen meer en meer de overtuiging veld wint, dat de voorbereidende ontwapt nings-conferentie wrarschijnli'k tot April za! worden uitgesteld. Echter zal de ccnferentie in elk geval te Geneve worden gehouden Voorts wordt eerlang het verzoek ven Duitschland to' opnemtng in den Vclkenbon'! tegemoet gezien. t CRISISGERUCHTEN UIT ROEMENIe. Volgens particuliere inlichtingen uit Boe- karest dreigt er een kabinetscrisis ten gevoige van den toestard, geschapen door het aftre- den van prins Carol. Daartoe werken ook mede de nkuwe ver- wikkelingen, ontstcan door den tegenzin van *s konings tweeden zoon, prins Nicola as, oiri de verantwcordelijkheid van 'n regenischap 'e zamen met den patriarch van Roemenie en den president van het Hof van Cassatie krach- tens de nieuwe overeenkomst, te aanvaarden Het ziet er naar uit, da.t het huidige libera- le ministerie binnenkort zal heengaan cm op- gevolgd te worden door een kabinet onder ge- neraal Avarescoe, den leider van de Volkspar- tijdie als commandant van de Roemeensche strijdkrachten tijclens den oorlog zoer popu- lair was. Men neemt aan, dat de Boerenpartij bereid zal ziin. samen met den generaal een coalitie te vormen. DE BANKB1LJETTENZWENDEL. Nadat we in de Hongaarschc valscheniun- tersaffaire geruimen tijd van opzienbarende onthullingen gespeend zijn gebleven, komt er thans weer era sensationeel bericht, zegt het Hbkl. De Hongaarsche minister-pres'dent graaf Bethlen zou van de geheele zaak cp de hoogte zi'n geweest! Naar de te Weenen verschi-nerde „Abend" uit Boedapest zegt te vernemen, zou de poil- tie bij een huiszoeking bij den Nationalen Bond van rechtsche organisaties een eigen- Provinriaal nicuws DE KATW1JKSCHE RELLETJES. In verband met het z.g. „beurzen" te Kat- wijk.aan Zee (het blijven staan op stoepen etc.) waardoor voor enkele weken relletjes cntstonden. zooals wij destijds berichtten. zegt het Tbl., heeft voor den Kantonrechter te Le den terecht gestaan een motorschipper te Kalwijk. Bekl. was ten laste gelegd, dat hij geen gevolg zou hebben gegeven aan de som- ma'ie vrn de politie om door te loopen De verbalisanten fcevestigden het ten laste gelegde en verklaarden, dat bekl. zeer lastig was geweest. Bekl. voerde aan. dat hij met de relleties niets te maken had. Hij was zijn verloofde gaan afhalen en had, hcewel hij onnrddellijk was doorgeloopen op hat bevel van de politie een bleed en de wende bekomen. Daarover was hij zich gaan bekl a een bij den inspecteur, die hem n arrest had gesteld. Een tweetal getuieen a dechar^e gehoord, bevesfieden de verklaring van bekl. Beklaagdes raad=man, mr. Van Ewijk. merkte evenals de Kantonrech'er op. dat do bevolking van Katwijk het de vreemdelingen en de colitie zeer lastig maakt. Uitvcerig toon- de de verdediger aan, dat bekl. echter buiteri de relleljes stord. De ambtenaar van het O. M. vroeg vrij- spraak. DE KABINETSCRISIS. De Tiid meldt: In po'itieke kringen wordt algemeen aan genomen, dat, indien dr. De Visser er in slaagt zijn opdracht te vervullen, het door hem gevcnr.de extra-parlcirentair kabinet het gezantschap in eenigerfei vorm zal handha- ven. Hiermede wordt de mogelijkheid gescha pen, dat cok kafho'icken in het kabinet zitting netren. Dat de katholieke Kamerkractie tegen- cver het extra-par! ementaire kabinet haar vo'le vri'heid behoudt om a'le regeerino'svoor- stellen op haar eigen waa'-de te beoordeelen, spi'p^kt intusschen van zelf. Het be'ang van het land eischt dringend een op'oss ng van de crisis en in rechts-par- lemenlairen, ook in katho'ie' en krirg, hoopt men, dat de poging van dr. De Visssr spoe- dig met succes za! worden brkroond, De groote moeilrkheid ligt bliikbaar^in het vin- den van personen. die geschikt en bereid zijn, een portefeui''e in een rechtsnetint extra- parlementair kabinet te aanvaarden. DIEFSTAL. In een perceel aan de Nassaukade te Am sterdam zijn, naar bij de po'itie is aangege ven verschil'ende sieraden van waarde ont- vreemd. De daders sch'ijr.en het speciaal aan- gelegd te hebben op de edeVes teen ten, daar zij ardere sieraden van waarde hebben laten liggen. Vermlst worden een gouden dames- rirp-. met diamant bezet ter waarde van ong. 575, een paar gouden corbellen, bezet met ede'gesteenien ter waarde van 1260, een coTier bezet m»t diamanten ter waarde 660. Verder is nog een bedrag van ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. BOERENBEDROG. In Ons Wapen, officieel orgaan van Nederl. Bond tot bestrijding der duurte, komt een artikeitje vcor over schandeliik bedrog met den naam „Hollandsche roomboter" in Be'gie. In het artikeitje is een circulaire af- gedrukt, die in het Nederlandsch en Fransch verspreid is en als vo'gt luidt: „Het voor hotel- en restaurautbedrijf aan- gewezen mc-rk margarine is de Hollandsche melange „Friesland's Wapen". Eene proef- zendirg zal u daaromtrent overtuigen. Wij leveren aan hotels en restaurants in verpak king als die waar roomboter in verpakt is, zoodat alle schijn vermeden v/ordt dat u even- tueel margarine verbruikt. Met hoogachting, Friesche Boerenbond." Deze circulaire is gedrulct onder het firma- opschrift: Hollandsche Margarine Fabrieken JFriesche Boerenbond". Depot: A. Roorda, Gezo"dheidslei 34. St. Mariaburg. Tevens be- vat zij den prijs der margarine: de kilo fr. van 120 den UIT BERGEN. De tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" gaf gisteravond in het „Oranje Hotel" een opvoering van „Fatsoen" comedie uit het kleine stadsleven in drie bedrijven, door J. B. Schuil De zaal was geheel bezet en bleek voor deze gelegenheden te voldoen. Men zit er in een prettige omgeving en heeft er allerminst last van tocht. Ook de gelegenheid om in de pauze iets te gebruiken en een sigaartje te rooken ont- breekt hier niet. Een voordeel is tevens, dat de zitplaatsen achter in de zaal amphi-theatersgewijze zijn geplaacst. Jammer is het, dat net tooneel veel te laag is. Dit moet beslist een meter om- hoog woiden gebracht. Het stuk heet te spelen in onze dagen. Hoewel de bArompenheid in burgerkrin- gen nog zeer groot is, gelooven wij toch, dat die in dit stuk er eene is van 25 jaren terug. De heer Schuil heeft in het stuk voor niet verwachte verrassingen gezorgd. Voor di- lettantenvereenigingen is het bovendienreen zeer speelbaar siuk. „Kunst na Arbeid" oogstte gisteravond met de vertolking succes Mej. N. Ivangb wist als Mies, voor haar levendig en vlot spel zelfs een applaus^ bij open doek te veroveren. De heer Kesseler oogstte als vader Knossen een dergelijk suc ces. Zijn spei was dan ook zeer veroienstelijk. Het stuk vordert een bezetting van 13 per sonen, waardoor „Kunst na Arbeid" voor een tweetai rollen de hulp van anderen had in te roepen. Deze rollen waren bij de heeren Kesseler en Loevens in goede haiiden De hr. Loevens gaf n 1. een goede typeering van domine Reeman. De heer de Haan beeldde notaris Harrema zeer aannemelijk uit, terwijl de heer A. Post- ma als zijn zwager een kos'elijk figuur was. De rol van diens zuster bleek bij mej. Schou- wenaar in goede handen, ev-'aais dit. van me- vrouw Terborg bij mej. Gre Cosman. Mej. B. Beeldman vertolkte de rol van Leentje op etn wijze, die doet verwachten, dat zij voor de club een goede aanwinst be- looft te worden. Wcensdagmiddag werd er op de baan van den heer Bogtman en door dezen geor ganiseerde schoonrijderij voor kinderen tot en met 16 jaar gehouden. De jury bestond uit de heeren Ooms te Alk- maar en Ruiter, Met en Bogtman Jbz te Ber gen. De uitslag is de volgende: le pr. Meisjes: Riek Strooker, 2e pr. Gerie Dokter, 3e pr Gree Helsdingen. le pr Jongens: Wim Dames, 2e pr. Ben ter flail, 3e pr Freek Dijs. le pr. Paren: Freek Dijs en Riek Strooker, 2e pr. Ben ter Hall en Gree Helsdingen, 3e pr Wim Dames en Gerie Dokter, 4e pr. Cor Dijs en JanSje Haan. Deze wedstrijden bleken we! bijzonder ge schikt om het schoonrijden onder de jeugd te bevorderen. Met dit kwakkelijs iis de baan van den heer Bogtman voor de liefhebbcrs een uit- komst. Ook gisteravond werd er druk gere- den. UIT OUDE NIEDORP. Dezer dagen werd alhier opgericht een ver- eeniging „Nut en Genoegen". De eerste bijeenkomst daarvan werd gis- teren gehouden in het cafe vrn den heer A Mijts te Verlaat. Deze vergadering was best bezscht de zaal was geheel bezet. De Vcorzitier, de heer F Woutman opende de bijeenkomst met daarvoor welgekozen woorden. Voorzitter zelf zou dezen avond de lezing houden en had hiervoor gekczen „De hoogste Wet". Zoowel deze lezing als de bij- dracen en voordrachten d'e door verschillen de heeren ten beste werden gegeven (de da mes deden dezen avond niet anders dan luis- teren) vielen zeer in den sn.aak. 't Was een echt gezelligen avond. De volgende bijeen komst zal worden pehouden op Maandag 22 Februrri a s in het cafe van den heer Balk te Oude Niedorp. UIT HEEMSKERK. Onder overgroote belangstelling werd Woensdagmiddag 3 uur de Bazar ten bate van onze Witte Kruis afdeeling door burge- meester Wegman geopend. Spreker verklaarde dat hij het tot eene groote eer gerekend heeft toen hij als eerebd van genoemde afdeeling werd aangezocht Deze eer lag voornamelijk in het mooie doel dat het „Witte Kruis" voorstond. Wanneer we zoo vervolgde spreker, hier zooveel menschen bijeenzien in blakenden wel- stand, kunnen we het ons soms wel een5 moeilijk voorstellen wat ziek zijn en lijden be- teekent. Zelf ben ik, zeide spreker, jarenlang, of- schoon aan geen ziekbed gebonden, toch ern stig ziek geweest en tijdens deze ziekte herin- ner ik men nog zoo goed een brief ontvangen te hebben van een miiner lotgenooten die mii troostte dat er toch altijd nog zieken zijn die er erger aan toe zijn, dan wij. Zulks, zei spreker, gaf mij moed om gedul- dig mijn lot te dragen. Met een opwekking, deze fancy fair zoo ruim mogelijk geldelijk te steunen in't belang onzer zieke medemen- schen sloot spreker zijn rede. De heer G. Echart dankte den burgemees- ter voor diens mooie en gloedvol uitgesproken rede. Verder dankte hij Mej. Paams, die kos- ten nog moeite ontzien had om deze Bazar alien lu ster bij te zetten, waardoor de fancy fair moet slagen. Ook Mevr. Wegman, die zitting genomen had in het eere-comite werd bedankt Mej. Niesten bood haar deswege een fraai bloemstuk aan en hiermede w?s de eerste Ba zar, die in Heemskerk ooit gehouden is, ge opend. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. Adricliem-Henneman, z. P. G. Patels-Bekker 8. C. Groenland- Gooijer, z. L. v. Roon-Stengs z. W C. Barg-Honing d. R Speelman-de Winter d. Overleden: H. de Munk, 5 weken. UIT HEILOO. De Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" onder de z.nspreuk „Door Vriegd- schap bloeiende" gaf Donderdagavond voor kunstlievende leden een uitvoering in „De Rusteode Jager." Er werd gegeven „Zijn Revanche'', tooneelspel in 3 bedrijven door J van Kandwijk. „Zijn Revanche" is een tooneelspel van ka- rakterstudie van de uit te beelden personen. Van Es (de heer P. van 't Veer) had een vee- te tegen den vader van Boom, fabrikant (de heer P. Jongejan) en het noodlot bracht hun kinderen in innige verhoudir.g, met een be- kentenis van weaerzijdsche liefde en zijn re vanche is oat hij a.le leed vergeet om de lief de en 't geluk van z'n eenig kind Lena (mevr. Jongejat—de Jager) niet in den weg te staan. Trots de 35 jaren van de kamer is zij nog altijd onverzwakt, we troffen tot ons genoe gen weer twee werkende leden van de oude garde aan, n.l. de heeren A. Greeuw Jr. en J. Krom en beiden hebben nog niets verleerd, want hun spel was goed, de laatste is echter niet diudelijk in zijn uitspraak. Lena speelde voortreffelijk de 21-jarige dochter van den blinden Van Es en de lijatste gaf een zuiver teeld van een gebroken blin den man. Voor deze uitbeelding niets dan lof. Van Brandsma hadden we gaarne meer spel gezien. Voor een direeteur van een bank werd slechts een matige uitbeelding gegeven Lucie, zijn dochter, had ook beter geicund, we hebben haar wel tens beter gezien. Van Willigen (de heer C. Vennik Jr.' schijnt wel in elke rol te passen, zijn spel was goed. Peters, machinist, vond een treffende uit- bee'dirg in den heer Krom, die uitstekend was als de sombere man die den levensernst in al zijn schakeeringen heeft meegemaakt en ten slotte verliefd wordt op de dochter van zijn vriend. Jaap, zoon van fabrikant Boom, gaf mooi spel te zien, ddch hij was niet bij- zo^der'rolvast. Mej. Smits had de lachers op haar hand; een sublieme vertolking vond zij in mevr. Re- nesvan Gemeren. Aan de grimeering en decoratie was zorg besteed c-n het geheel is een avond van genot geweest. Het genot werd nog verhoogd door het op tijd beginnen en de korte pauzes. Aan den Veiinewatersweg-hk. Westerweg kwam een auto uit Heemskerk in botsing met de groentekar van K. Het ongeval outstond doordat de chauffeur te ver uithaalde, waar door de auto aan het glijden raakte Bij de poging om toch op den weg te blijven school de auto op zij met het omschreven gevolg De auto botste tegen een paal van de electri- sche geleiding en peraakte defect De wa gen bleef intact, alleen het tuig geraakte ka- pot. Aan het bestuur van de Zangvereeniging „Harmonie" alhier is een bijzonder fraaie schemerlamp aangeboden, welke in de etala- ge van den heer Jac van der Kommer is ge- eta'eerd. Aan deze lamp hebben medegewerkt eenige leden van de vereeniging, waaron-'er de h"er de Gier (die het bijzonder fraai afee- werkte onderstuk heeft gemaakt) en tnej Jon- geiande lager die de ziiden kap maakte. Het bes'uur heeft met goedvinden van de schurKers bos'oten deze lamp te verloten om de kas te stijven. De IJsbaan mocht zich gister in een druk bezoek verheu°en. Voor de ijsliefhebbers is ze dan ook een uitkomst. De ge'egenheid om te oefenen is er nu en dat cefening kunst baart, bewijzen de vele goede rijders, die men da- gelijks op de baan kan bewonderen. Ook de jeugd heeP nu gelegenheid tot cefening Vele van hen beloven vcor de ijssport wat goeds- De voor morpen aancekond'gde National?. Wedstrijden in het hardriiden moesten heden worden afgeze^d, cmdat de baan over een lengte van slechts 10 M. niet aan de te stellen eifhen voldoet. Dit is wel een teleurstelling, daar er een paar dapen door 25 personen aan de baan is gewerkt en er voor de wedstrijden uit alle deelen van het land flinke krachten waren in- geschreven. Voor het publiek is de baan nog zeer goed berijdbaar. spoorbeambte, Snaarmanslaan 107, Culem borg. C. C. Nieuwenhuizen, R.K., loodgie ter, Molenbuurt 34, Haarlem. W L. Wolf, N.H., timmerman, Cobdenstraat 8, Heiloo. V. Deen, R.K., timmerman, Hooftstraat 27, Grootebroek, H. Kool, N.H., kantoorbe- diende, Langestraat 94, Hoorn. A. F Tromp, N.H., dienslbode, Kennemerstraatweg 65, Graft. M. Dekker, O R.K., dienstbode, Verdronkenoord 94, .Amsterdam. C. Bra- cenhoff, R.K. v. d. Woudestraat 44, Wognum J. Gouwenberg, R.K., kantoorbediende, Kanaalkadc 37, Leeuwarden. D. Hilde- rmg, N.H., Visscherslaan I, Z. en N.-Schei- mer. M A. Stavenuiter, R.K., dienstbode, Fnidsen 105, Amsterdam. P. F. Ruijgh, klerk secretarie, Westerweg 116a, Breda. G. Hessels, N.H., Kennemerstraatweg 53: Amsterdam. A. J. Genefaas, R K-, electri- cien, Varnebroek 37, Ned. O.-Indie. Th. v. Staten, le Kabelstraat 15, Wijk aan Zee en Duin. P. Zwartjes, N.H-, Veerstraat 1, den Haag. A. Nol, N.H., Forestusstraat 7, Koedijk. M. M. Bakker-Stam. ger gem Forestusstraat 7, Koedijk- M. A. van Va- rik, N.H., adj.-dir. zuivelfabriek, Dahlia- straat 32, Rheden. E. Swart, N.H., Kooi- tuin 23a, Rotterdam. J. Scholpen, N.H., bankwerker, Anjelierstraat 3, Duitschland W. A. v. d. Werff, N.H., adsp. landmeter. Stationsweg 172, Rotterdam. M. H. H. Woltering, R.K-, Mient 9, Nijmegen. H. Smith, R.K., dienstbode, Liefdelaan 10, Wor- merveer. H. Snel, R.K., Bergerweg 70, Castricum. J. Randshuizen, R K., Nieuw- poortslaan 92, Ursepi. A. J. Pancras, R.K. dienstbode, Nassaulaan 11, Nieuwe Niedorp. C. Kraakman, R.K., dienstbode, Luttik- Oudorp 74, Noord-Scharwoude. C A. Boerse-v. d. Vliet, R.K., St. Josephstraat 13, Amersfoort. J. Lierens, N.I., meubelmaker, Rochdalestraat 5, Amersfoort. C. M. Bak ker, dienstbode, Hof 6, Obdara. A. J. Ad- miraal R.K., slager, Spoorstraat 54, Amster dam. W. W. Meijer, winkelbediende, Ver dronkenoord 38, Arnhem. C. M. Boots, R KHeemraadstraat 9, den Haag. G A M. V. Vermast, R.K., rijksklerke, Verdronken oord 72, Haarlem. J. J. Hamel, R K-, si- garenmaker, Eikelenbergstraat 43, Amster dam- M. G Blankman, dienstbode Spoor straat 60, Schagen. F. I. M. Schneiders R.K., journalist, Houhveg 15, Leiden. M- Mosk, N.H., Heul 5, Amsterdam. J. G Boersen, R.K., kellner, Vocrmecr 35, Velsen. B. W. Hesselink, N.H., beambte N. S Boe- zen singel 15, Winterswijk. M. Pluijmers, koffiebrander, Noodwoning R. O. G 4, Oudorp. J. A. Mettes, R K., arbeider, Lin- dengracht 33, Zaandam. C. de Bruin, R K. koopvrouw, Heiligland 10, Den Haag A F. Mars, R.K., schilder, Oosterkolkstraat 29, Ommen. —T. J. Kalksma, R.K., kappersbe- diende, Paijglop 23, Harlingen. T. Fok, R.K., dienstbede, v.d. Meijstraat 16, Castr: cum R. W. Th. Bosnian, R.K., boekhou- der, Kennemersingel 21a, Ned. O. Indie, Ba- tavia. G J. Mekes, R.K., electricien, Sta t onstraat 75, den Haag. M. Kieft, NH.. dienstbode. Prins Hendrikstraat 5a, Amster dam. G. J. Sirre, N.H., sigarenmaker, Boezemsingel 19, Wageningen. J. A. Hed- des, R.K., boerenknecht, Nieuwpoortslaan 116, Akersloot. G jansen, R.K., dienst bode, Emmastraat 23, Nijmegen. M. Kuin, R.K., assistent-huishoudsfer, Fnidsen 57, Ob- dam. G. Kuhne, R K., onderw. bewaar- school, Oudegracht 205, Vlagtwedde. J v. Deventer, D.G-, Veerstraat 1, Rotterdam. M. G. Erkamp, dienstbode, Bleekerslaan 10, Bergen. M. Fiedler; N.H., dienstbode, Emmastraat 64, Duitschland. F. Filusch. buffetjuffrouw, Krelagestraat 38a, Amster dam. J. W. Bloemendaal, bankwerker, Sta tionstraat 62, Wormerveer. G. Govers- Ringnalda, N.H., Stations'raat 62, Wormer veer M. Bachle, dienstbode, Zijdam 10. Duitschland. A. P. de Groot, R K-, sla- gersknecht, Achterstraat 37, Den Haag. A. M. Pronk, N.H., dienstbode, Mient_ 24. Bergen. C. J- van der Doom. N.H., dienst bode, Kooltuin 25, Ursem. F. v. 1 atenho- ven, G.K., atbeider, Kennemersingel 11, Krommenie. Stads VERTROKKEN PERSONEN. G. Zwart, N H., cafehouder, Nieuwesloot 7, Egmond aan Zee. P. W. H. Wolfs, R.K., HISTOR1SCHE ANNECDOTEN. Eens zag Nicolaas I van Rusland op straat een man, die het teeken van 25-jarigen dienst op de borst droeg. Het scheen den kei- zer toe, dat de man niet geheel nuchter was, waarop hij hem bij zich riep met de woorden: Je bent dronken. Ach, majesteit, ik vrees, dat het zoo is Maar waarom ga je dan zoo uit. Omdat ik om 9 uur op het bureau moet zijn voor wachtdienst. Wanneer men de eer heeft, dit onder- scheidingsteeken te dragen bedrinkt men zich niet. Het is ook de eerste maal van mijn le- ven, want ik drink anders niets dan water. De keizer lachte. Zeker majesteit, en dat is ook de oor- zaak, dat een paar glazen wijn me dronken maken. Ik was op een bruiloft en daar heb ben ze mij tot drinken uitgenoodigd. Is het waar, wat ge daar zegt? Op mijn eer, sire. Nu goed, het zal onder ons tweetti blij ven. Ga nu naar huis, naar bed en je roes uitslapen. Maar m'n dienst? Geef mij uw naam maar op en bekom- mer je verder om niets. De man, die alweer half nuchter was van schrik deed wat hem bevolen was. Den volgenden dag diende de politiechef zijn rapport bij den keizer in. Ook nieuws? vroeg Nicolaas. Niets van beteekenis, majesteit. Slechts een geheimzinnjgheid, die Uwe Majesteit al leen zal kunnen ophelderen. Nu? Qisteren heeft een beschonken man het gewaagd Uwe Majesteit aan te spreken. Hij heeft niet mij, maar ik heb hem aangesoroken. Deze man werd door de politie sear- resteerd; hij zeide echter, dat hij van Uwe Majesteit een opdracht gekregen had, die hij direct moest uitvoeren, hij stelde de politie verantwoordelijk, wanneer zij hem caarin hinderde. Ik liet hem vrij, doch zond iemand achter hem aan om te kijken waar hij bleef. En wat heeft hij gedaan? Hij is naar huis en naar bed gegaan! Dan heeft hij precies gedaan, wat 'k hem beval en omdat hij zoo goed zwijgen kan, zal men hem bij de eerstkomende gelegenheid bevordererv

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7