Ben uc5ciersage. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet a-vanvalkehbur LEVERTR HY&leNE- E® IfEILBGHEIDSHOEKJE WAAR EEN LAST WORDT 10PGEHEZEN, Past het zeer bedacht te wezen; Wil dus met Uw lichaam wiiken, Daar de lus licht ken bezwijken. (jMiiengrt Nienws DE KABINETSCRISIS. *»r. J. 7 h. de Visser heeft gisterochfend aan de Koningin ontheffing verzocht van de op- dracht tot vorming van een Kabinet. H. A. heeft daarop den voorzitter der Tweede Ka- mer, jhr mr Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck, ontvangen en vervolgens in den na- middag mr. J Limburg, lid van Gedeputeer- de Staten van Zuid-Holland, aan wien H. M. de samenstelling van cen extra parlementair Kabinet heeft opgedragen. Mr Limburg heeft verzocht deze op- dracht in beraad te mogen houden. Mr. J. Limburg is in 1890, na promotie te Leiden, advocaat geworden Hij werd in 1897 bcnoemd tot rechter-p'aatsvervanger in de reehlbank te 's-Gravenhage en in 1903 tot lid van het algemeen college van toezicht op de rijksopvcecfingsgestichten. In 1904 werd hij lid van de Staten van Zu'd-Holland en in 1907 lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, welke functie hij op het oo<renb1ik nog bekleedt. Mr. Limburg, die de vrijzinnig-democrati- sche begirse'en is toegedaan, werd in 1905 gekozcn tot lid van de Tweede Kamer en bleef die onafgefcroken tot 1918. Als lid dier Kamer nam hij het initiatief tot het wetsvoor- stcl, waardoor het mogelijk werd* gemaakt, dat nrn zonder Latijn en Grieksch te hebl en gestudeerd. oromoveerde tot doctor in. de ge- neeskunde en de wis- en natuurkunde, wan ner men eird:n'oma H. B. S. bezat. Als lid van de staatscommissie onder voor- z'tterschap van wijlen d:n vice-president in den Hoogen Raad mr. S. Gratama heeft hij een belangrijk aandeel gehad in het samen- stellra van een ontwerp van een nieuw wet- boek 'van burgerlijk rechtsvordering. Mr. 'Limburg is voorzitter van de staats commissie voor de burgerlijke wetgeving, die partieele herzieningen in orze wetbeoken ont- werpt Verder is hij o. m. voorzitter van de commissie van advies voor volkenrechtelijke vraagstukke- door den minister van buiten- landsche zaken ingesteld, en lid van de staatscommissie voor internationaal privaat- recht Hij is curator der Leidsche universiteit en deken van de Haagsch orde van advoca- ten Driemaal is hij gede'egeerde geweest ter vergadering van den Volkenbond Hij is voorzitter geweest van de Vereemging voor Vo'kenbond en Vrede. Mr Limburg is indertijd, na bet aftreuen van mr Zimmerman, het hurgemeesterschap van Rotterdam aangeboden, waarvoor hij ge- rarend heeft te moeten bedanken. in verschillende zaken heeft mr, Limburg voor het Permanen'te Hof van Internationale Justitie gepleit, o.a. namens de Nederland- sche regeerng in de kwestie betreffende de toelating van de Nederlandsche arbeidersge- delegeerden tot de arbeidsconfeientie te Gceve. Voorts is mr Limburg van 1923 tot De cember j.1 arbiter geweest in het Fransch- Duitsche scheidsgerecht te Parijs. Hij is ridder in de orde van den Neder- land=chen Leeuw en commandeur van het Legioen van Eer Hij is 59 jaar oud. Het Necerl. Correspondentiebureau in Den Haag weet nog te me Id en, dat de pogingen, door dr De Visser tot gisteren aangewend om aan de crisis een einde te maken, al is hij daarin dan door verschillende omstandighe- den niet mogen slagen, ongetwijfeld van grooten invloed zijn geweest op het gaande- weg verder brergen van de mogelijkheden tot oplessing van de crisis, een invloea, welke zich ook in sterke mate moet hebben doen gelden kij het nieuwe stadium, waarin de ka- binetscrisis thans is komen te verkeeren door de opdracht tot formatie van een extra-par- lementair kabinet aan mr. Limburg Dr De Visser zal, nu hij op zijn verzoek door de Kon'ngin ontheven is van de op dracht tot vorming van een kabinet, birnen- Jcort gevolg geven aan een reeds door hem voor het ontstaan van de kabinetscrisis opge- vat voomemen om eenigen tijd met zijn echt- geroote in het buitenland te gaan doorbren- gen. OE PERSONEELRAAD BIJ DE NEDER LANDSCHE SPOORWEGEN. De personeelraad bij de Nederlandsche Spoorwegen zal zijn samengesteld uit de volgende heeren. P. Moltmaker, H J van Braambeek en G. Joustra, van de Nederland sche Vereeniging van spoorwegpersoneelJ. Hellemans en H. F. Timmermans, van St Raphael; K. Bloothoofd, van den Bond van ambtenaren bij de Nederl. Spoorwegen; J Augusteijn, van den Prot. Chr. bond; en C. Cramer, van den Centr. Bond. BEROOVING MET GEWELDPLEGING De 60-jarige landbouwer v. d. T. is, naar het U. D. meldt, Donderdagavond te Hars- kamp door de landbouwers W. v. G., J S en F- J. F beroofd van 80. v. d. T. had met een 20-jarige juffrouw de eenzaamheid ge- zocht in het struikgewas en een van het drie- tal dat hem van een cafe uit was gevolgd heeft hem daar bewusteloos geslagen La ter heeft v. d. T aangifte van het gebeurde gedaan en het drietal en de 20-jarige juf frouw zijn reeds gearresteerd. Buitenlanu pig ook succes gehad: op de lijn Londen Brighton is n.l. op 13 Januari, den verjaar- dag van Yarrow, de eerste wagon-dancing ingelegd. Of van de gelegenheid tot dansen in den trein gebruik wordt gemaakt, en of de instel- ling algemeen succes voorspelt, vinden wij niet vermeld, maar Yarrow twijfelt er niet aan of de wagon-dancing zal triomfen vieren. Hij meent zelfs dat de veraangenaming van het treinleven zich niet tot de danswagens zal beperken, doch dat ook andere practische attracties de deur voor zich zullen open vin den. Hij wijdt er, heeft hij verklaard, met graagte zijn vindingrijk Vernuft aan. DE KWESTIE VAN DEN CHINEE- SCHEN OOSTERSPOORWEG. Uit Tokio wordt gemeld, dat de minister van buitenlandsche zaken, Sjidehara, in het parlement een uitvoerige rede over de buiten landsche politick heeft gehouden. De minis ter zweeg aanvankelijk geheel over den toe- stand in China en over het conflict met Sov- jet-Rusland, doch interrupties en een inter- pel latie in het Hoogerhuis noopten hem tot een verklaring. Hij betoogde in zijn antwoord, dat het conflict z.i. geen politiek karakter draagt en dat weinig gevaar bestaat voor vij- andelijkheden. Het gaat hier om een conflict gebeurtenissen aandachtig. Een telegram uit Japansche bron meldt de aanhouding van Iwanow, wiens arrestatie door Tsjang Tso Lin gelast was. DE ECONOMISCHE WERELD- CONFERENTIE. Een Wolffbericht uit Moskou meldt, dat .'sjitsjerin namens de sovjet-regeering aan dep secretaris-generaal van den Volkenbond meegedeeld heeft dat Rusland bereid is om deel te nemen aan de wereldconferentie voor economische aangelegenheden, mits deze niet in Zwitserland wordt gehouden. Tsjitsjerin voegde er nog aan toe, dat de sovjetregeering, hoewel zij een afwijzende bouding aanneemt jegens den Volkenbond en de conferenties door dien Bond bijeengeroe- pen, wel deel wil nemen aan conferenties van zuiver techmschen aard of die, welke een al gemeen bunranitair karakter dragen. OVERVAL OP EEN BANK TE BUENOS-AYRES. Volgens een bericht uit Buenos-Ayres heeft een rooverbende zeven man sterk vermoedelijk dezelfde, die eenigen tijd gele- dn het station Las Heras plunderde, uit een filiaal van de Provincial bank van Buenos- Ayres, in de voorstad San Martin, 350.000 pesos geroofd. De bende ontsnapte in een auto Bij den overval zijn een bankbediende gedood en 2 zwaar gewond. WARME HANDEN EN VOETEN. Binnenshuis lijden degenen, die bij hun werk moeten stilzitten, het meest van de kou- de. Een deken (plaid), die groot genoeg is om dijen, knieen en voeten te omhullen, draagt er al heel wat toe bij om de onderste ledematen warm te houden. Voor de handen is van tijd tot tijd een warm bad vmi ongeveer 30 A 35 graden Celsius aan te bevelen, als ook de benedenarm er in betrokken wordt. Deze maatregelen zijn gemakkelijk te ne men. Moeilijker is het handen en voeten in de open lucht behoorlijk warm te houden. V66r alles zorge men, geen door en door koud schoeisel aan te trekken; daardoor zou het lichaam te veel warmte moeten afgeven. Men verwarme dus vooraf het schoeisel, maar na- tuurlijk met de noodige voorzichtigheid en zorge bovendien voor een paar inlegzooltjes, liefst van een stof, die een zeer slechte warm- tegeleider is, zooals laken of vilt, waarmee men de gewone inlegzooltjes kan overtrekken; van een ouden vilten hoed of een stuk laken van een afgedragen kleedingstuk kan men deze zelf maken. Sommigen meenen, dat men door dergelijkc maatregelen het lichaam verweekelijkt. Maar voorkomen is beter dan genezen. Menige on- gesteldheid heeft haar oorzaak in koude voe ten. Een heel eenvoudig en doelmatig middel om buiten onderweg de handen warm te hou den, bestaat hierin, steeds een paar goed ver- warmde steenen in den zak van de overj as te hebben. Een paar keien van mooien lang- werpig ronden vorm, niet te klein, kunnen goede diensten doen, zelfs in een mof. Het best is een maat van ongeveer acht bij vier centimeters. Zij worden vroeg genoeg voor het verlaten van de woning op de kachel of den haard vcrmarmd en blijven wel zoo lang warm als men van zijn huis naar kantoor of werkplaats loopt. Overdag kunnen zij daar op de centrale verwarming worden gelegd om bij 't naar huis ga$n weer mee te nemen en dienst te laten doen. Als men de steenen in de handen houdt, blijven ze warm. WAAR VROUWEN OPNIEUW KUNNEN KIEZEN. In een der districten van Goetsjarat, in het presidentschap Bombay bestaat volgens den correspondent van de „Moming Post" te Bombay het gebruik, dat vrouwen, die onvol- daan zijn over haar echtgcnooten en gelegen heid hebben een beter huwelijk te doen, zich van hun eersten man kunnen ontdoen tegen betaling van een schadeloosstelling. Een groot aantal getrouwde vrouwen blijken ge- breken in hun mannen te ontdekken, die zij vodr het huwelijk niet vermoedden en het aan tal, dat van dit haar verleende voorrecht ge- yan 23 Januari 1926. WAGONS-DANCING. De 84-jarige Yarrow, de bekende scheeps- bouwkundig ingenieur en uitvinder van ver schillende vindingen op scheepvaartgebied, meent dat het eentonige leven van spoorweg- reiziger wel wat opvroolijking kan verdra- gen. Hij heeft zijn ged a ch ten over dit vraagstuk laten gaan en is op de lumineuse gedachte ge- komen wagons-dancing in de treinen op "te uemen. Hij heeft met doze gedachte voorloo- Vsrln Koers vai 0 beden te Xitrs. 10.30 10.40 II. 11.15 ion/. 454-2 100 1 NIET OFF1CIEEL. LEEUWARDEM bruik maakt, is varassend groot. Maar de mannen in Goetsjarat hebben ontdekt, dat men niet altijd op het woord van een vrouw staat kan maken en in zeer veel gevallen wordt de belofte van schadeloosstelling niet nagekomen. Dit heeft tot beroering aanleiding gegeven. De verstooten echtgenooten hebben rechtens geen verhaal, en daarom probeeren zij hun beloofde compensatie te verkrijgen door mid- del eener vendetta tegen degenen, die hen in de genegenheid hunner vrouwen hebben ver- drongen. Volgens berichten uit Ahmedabad is er een groote toeneming der criminaliteit in dat district. Er heerscht een epidemie van doorsnijden der telegraaflijnen en aan de ein- den der doorgesneden draden worden dreig- brieven gebonden. Blijkbaar wil men een pa- niek verwekken in de omgeving en de autori- teiten nopen een onderzoek in te ptellen naar <te grieven der versmade echtgenooten. KORTE BERICHTEN. Gemeld wordt, dat men geweigerd heeft aan Zizi Lambrino, prins Carol's eerste vrouw een paspoort voor haar en haar zoon- tje te verstrekken, ondanks de interventie van invloedrijke personen. Men gelooft algemeen dat mevrouw Lambrino voornemens was naar haar vroegeren echtgenoot in Milaan te- rug te keeren. De piltie heeft een tegen 27 Januari door de communisten op touw gezette betod- ging op de Theresicmvicsg te Miinchen ver- boden. De deskundigen van het departemeut van oorlog der Vereenigde Staten zijn onder der indruk van den ernst der rubber-positie, daar deze in verband staat met de nationale vcrdediging. Zij hebben daarom vier gebie- den aangewezen, waar zij gaarne de ruber- productie aangemoedigd zou den zien. Volgens de bladen heeft de Tsjecho Slo- waksche minister Svehla op een vraag der so- ciaaLdemocratische partij verkaard, dat hij bes'oten is nog voor het begin van de parle- mentaire zitting, sovjet-Rusiand de jure te herkennen. Naar de „Osterroder Zeitung" meldt, werd landgraaf Kramer bij besluit van het staafsministerie voorlocpig van zijn funetie ontheven en wel naar verluidt wegens begun- stiging van tegen den staat gerichte bonden en machinaties. De hoop op bijlegging der staking in de Amerikansche anthraeietmijnen is verleven- digd doordat vertegenweofdigers van beide partijen nieuwe voorstellen hebben aanvaard als grondslag vcor verdere onderhandelin- gen- Uit New-York wordt aan de „Times" geseind dat de vu'.kaan Colima in den Mexi- caanscben staat Jalisco na twaalf jaren rust weder in werking is gelreden. Een lava stroom vlceit uit den kratcr, waardcor .groote onrust is gewekt in de omliggende dorpeii. Volgens een draadloos bericht uit Ber lijn zou de Nederlandsche regeering thans den vroegeren Duitschen kroonprins hebben toegestaan, zijn vader ter gelegenheid van diens verjaardag op 27 Januari te Doorn te bezoeken. Het 500-jarig bestaan van den Zweed schen Rijksdag zal herdacht worden door de uitgave vaneen Gcschiedenis \7an den Zweedschen Rijksdag. Aan den Rijksdag zal een voorstel worden gedaan om voor dat doel een Wdrag van 240.000 kronen uit te trekken. Perzische geregelde trcepen zijn op weg naar Boesjir, waar onlusten worden ver- wacht in verband met den eisch van den Sjah, dat de naburige stammen van Tangsir en Dasjtistan zich aan volkomen ontwapening moeten onderwerpen. In een parfumeriCenfabriek te Berlijn heeft een grcote brand gewoed, welke een schade van 100.000 mark veroorzaakt heeft Persoonlijke onge'.ukken kwamen niet voor. De Italiaansche Staatscourant publiceert een decreet, volgens hetwelk in alio recht- banken van het boven-Adig:dal de Italiaan sche taal vorgeschreven wordt. De redevce- ringen van Openbaar Ministerie en verdedi- ging moeten in het Italiaansch worden gehou den. de juryleelen moeten Italiaansch ver- staan. Door Otto Z'off. Geautoriseerde vertaling van Suit' Vos. Tegen het midden der vorige eeuw 4iadden slavenhandelaars in Afrika een jongen neger gevangen, dien zij wegens zijn ongewone lengte den naam Spaitacus gaven. Zij ver- kochtcn hern in New -Orleans aan een ka- toenfarm. Bij zijn eerste en laatste poging tot vlucht kreeg hij bij het handgemeen worden een slag met een rieten stok onder zijn lin- keroog, waarvan hij zijn geheele leven een rood litteeken overnield. Van dien dag af werd hij gedweeer. Langzamerhand vcr- flauwde de herinnering aan zijn geboorte- land en lege!ijkertijcf het vtrlangen naar vrij- heid. In het kamp was Spartacus de eenige ne ger uit Afrika. Zijn staipgenooten waren reeds alien cp Amerikaanschen bodem gebo- rcn. En zooals de vogels, die in defnesten der kooien ter wereld komen, zich aristocraten vinden, als tegen hun tralies de wilde broeder uit de wouden viicgt, zoo koint de Creoolsche neger zicbzelf als een rnerikaan voor, wan- neer een domkep uit den Congo hem in den weg loopt. Neer, tegen zulk een waardigheid en zulk een klasse'reest kon Spartacus niet aan. En voorwaar: Op de hooge Zondagen, ah de Creolcn elkaar visites maakten, in een Nankingbroek en in cen bLauwen, gelen, groenen of witten rok, de vrouwen in japon- nen van calicot en met waaiers van kalkotn- veeren, vol sieraden als zij hun compli ment en buigingen nuiaktcn, met gemaakte papegaaienstenimen, zich zoo behaaglijk voe- lend in full dress als echte gentlemen dan moest Spartacus tegen zichzelf zeggen: zoo ver zal ik het nooit brengen! Op den Zondagmiddag, dat dit verhaal begint, was het hem ook zoo gegaan. Nie- mand bekoromercje zich om hem Eiride'iik voelde hii zich zoo ongelukkia. dat hij van het gezelschap wegliep. Had hij niet Vitel- lius, den oudste van het kamp, vandaag nog al zijn gespaard geld aangeboden het geld in tien lange jaren bijeengegaard om eenige flesschen wijn of wellicht ook een ham te koopen, en was het kamp over deze innige toenadering niet met stilzwijgende bc- langeloosheid heengegaan? Dus zelfs gel41 kon den afstand niet verkleinen. Hij was leen. Hij deed zijn nankingjas uit en beslool, dien Zondag ook met werken dood te slaan. Wat een geluk; dat men hem sedert eenige dagen weg had genomen van den bouw en hem voor leidekker gebruikt had. Dat was ten minste gezellig werk. Op het dak vond hij gezelschap. Barbock was er, een jonge Engelsche werkman, die voor een jaar hierheen gekomen was en zicn spoedig onmisbaar had gemaakt. Op het oogenblik was hij de chef bij het dakdekken. Barbock zat er met opgetrokken knieen en een doosje sigaretten onder den arm en staarde naar aen hemel. Het was een gloeien-, de Augustusdag. De dakpannen branddeu,] als lagen zij in vuur. Een blauwe, onbewolkt! diepe hemel lag open boven de katoenvelden tot aan den horizon. De lucht glinsterde. Uit het kamp in de buurt hoord men het schreeu- wen van de kleurling-lady's. In het voorhuii nauwelijks meer hoorbaar speelde d# vrouw des nuizes met open ramen vrome cho- ralen. De rook van Mr. Barbock's sigaret steeg kaarsrecht op. „Wel, wat is er, Spartacus?" vroeg hij. „Ook liever zwoegen dan quadrille dansen, wat?" En dit alles met een onbeweeglijk gezicht. En toch: Spartacus had vertrouwen in die glazig-blauwe oogen. En bovendien: Mr. Barbock was steeds goed gehumeurd, vertel- de met voorliefde zulke verhalen, dat je je buik moest vasthouden, en als niemand het zag was hij ook niet zui- nig op zijn korenbrandewijn. Spartacus ging bij hem zitten op het glad- de, steile dak en stortte zijn hart uit. Alles, alles vertelde hij van zijn vergeefsehe moeitx; een gentleman te worden, zooals Vitellius of Nero en die laatste wanhopige poging tot toenadering. Dat hij van alien veel hield! Maar zij neen zij mochten hem niet! En hij gesticuleerde met zijn lange armen als een aap, terwijl het zweet hem langs het ge zicht gutste. „Je hebt dus gespaard geld, komaan!" zei- de Barbock en blies gelijkmatig den rook uit. Spartacus grijnsde. Zijn tanden glansden van het eene oor naar het andere. Hij sloeg op zijn borst: „Daar zakje!" Maar wat ging dit Mr. Barbock aan? „Yes", zeide hij en smeei zijn sigaret weg. Zij rolde van het dak af. Daarna werd het stil. Er lag iets vreemds in de lucht. Barbock speelde met zijn rechtervoet tegen de dakspa- nen, waarop Spartacus zat. Opeens gingen ze uit elkaar. De neger wankelde, wilde zich vasthouden daar, een trap op zijn maag! Met een gil zonk hij achterover, kwam te rol- len en plonsde over den rand van het rak op de plaats. Barbock bleef zitten, luisterde. Hij had goed gedacht: alles stil. Geen hond in het achterhuis. Nu pas liep hij de twee ver- diepingen af. Daar lag de doode. Vreeind: een zwarte ekster zat op zijn borst, maakte haar veeren schoon en liet zich door den aan- gekomene niet storen. Pas, toen deze haar met zijn hand verjoeg, vloog zij weg. Bar bock maakte bij den neger het geldzakjc los en keerde naar huis terug. Sedert waren jaren verloopen. Barbock had met het geroofae geld een zaak begonnen, had geld op de bank gebracht en toen de far mer gestorven was, was hij met diens wrdu- we getrouwd. Hij genoot nu aanzien en zorg- de, dat het hem aan niets ontbrak. Soms ging hij naar de stad om een nieuwe cotton-gin te koopen, dat is een machine, die katoen perst en zaad zuivert en daarna werd zijn onder- neming weer vergroot. Zijn slaven behandel- de hij zooals het behoorde, gaf ze op Kerst- mis groen en blauw gestreepte pantalons of bonte zijden doeken voor hun wollige hoof- den en was peetoom van hun eerstgeborenen. De farm werd goed bestuurd. Maar het dak liet hij nooit repareeren. Sneeuw viel er niet, storm was er ook niet waarvoor dus die onnoodige uitgave? Barbock had een zoon, Toby geheeten, zijn, eenig kind, waaraan hij met een ongeloofe- lijke" liefde hing. Toby was het middelpunt en het doel van zijn leven. Toby moest eens een deftig gentleman worden. Op een heeten Augustusdag speelde de vader met zijn veer- tienjarigen jongen in den tuin achter het huis. De knaap schoot met een slingersteein op een schijf, die Barbock nu eens op een tak van een boom, dan weer op het hekwerk had gehangen. Het was Zondag. Een droge stiltej lag over de hoeve. De grond was door de hitte in breede gleuven uit elkaar gebarsten. Een blauwe, onbewolkt diepe hemel lag open over de katoenvelden tot aan den horizon. De lucht glinsterde. Mister Barbock dampte met opgestroopte hemdsmouwen uit zijn pijp. Daar sprong een ekster over den weg. De vader hield niet van j eksters, daarom schoot de knaap er met zijn I slinger op. De steen vloog haar voorbij, de ekster sprong ongedeerd, haar voedsel zoe- kend, verder. De knaap, met een nieuwen steen in den slinger, haar achterna; zij sprong steeds voor hem weg. Dit spelletje j werd eenige keeren herhaald. Mister Far- bock, met zijn pijp in den naar beneden ?e- trokken mondhoek, lacjite. Dat prikkelde de, eerzucht. Toby gooit den slinger weg en, grijpt met zijn hand een steen daar vliegt de ekster op, zweeft over de plaats en strijkt op liet dak neer. „Nu, dat was niets", zegt Barbock, schuitt zijn pijp naar den anderen mondhoek en gaat de schijf van den tak afhalen. Maar de knaap loopt in het huis en verschijnt, nauwe lijks een minuut later, aan het dakraampje. „Toby!" dat is Barbock, die zoo gilt Maar de knaap, naar buiten gaande, heeft den steen reeds geslingerd. De ekster is niet getroffen en verdwijnt. Maar Toby mee- gctrokken door den zwaai van zijn arm wankelt, doet een stap naar voren. Een dak- spaan gaat los en nog eens „Toby!" maar het is te laaf. Het kleine lichaam valt. Dat is het verhaal van den slaaf Sparta cus, van Mister Barbock en diens zoon Toby, zooals het op 'n katoenfarm in New-Orleans gebeurd is. Het schijnt, dat de knaap, voor- dat hij rolde, al op het rak doodgevallen was: een bloedig litteeken, diep en doodelijk Hep schuin van den slaan over het linkeroog tot aan den neus. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STA ATSI.EF.NIMGEN. 6 NederL 1923 A. 1 5 1919 BANK.1NSTELUNGEN. Kol Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr Suiker Aand. Furness.Stokvis Aand. Idem 7 Oblig Jurgens Gew. Aand. A. H B. H C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr Gee Holl Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber koloniale Ruhhcr Deli Bat Rubber Serhadiadi Silauf W'ai Sum Rubber SCREEPVAARTEN. Oude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unic Stoomvaart Mii Ncderland Holl Llovd afgest. Idem 7 afgest. Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot Niev Goudriaan SCHEEPVAART BUiTENL. Marine comm Marine pref. TABAKKEN. Oude Deii Sencmbah Deli Batavia Besoeki AMER1KA. Southern Rails Union Pacific "1 'o® 1031/u 191 191 191—* 1591A 158* 158 149 149 ]49 - U9*k 153 123 127* - 10* 144* 146 147 14ft»/4 1467* 91* 92 92 91 91 92 921/4 92* j02 3t5 351 94* 132* 133* 017 015 615J-6J 615 615* 320 3^6 32o 325* 179 159 159* 1591/4 159* 14o 7 147* *7 147* 109 I 1.8 330 330 204 215 40J* 404* 404J-5A 405 404J-5 349 350 346 503 349- 53 350-1 21* 21 Vi 237 235-7 235* 239 250i/4 .50 250 250 251 37 Va 37 -5 199 2.0—2 202 202 -4 3.9 59* 60-* 63-* 45s* 45 - 10il/4 163* 163* 163 I'll, 45.4 5 140* 193 192* 30 SO* 81 80 80 C5 94 ion* 10* 381/, 397/4 4t8V4 4C9 407—9 408 4/2* 4^5 455 418* 418 249 118*, 115 """ll 146i/, 14'* PROLONGATIE vorisc kocrs 2; pCt., nedet' 2., pCt. WISSELK.OERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel VV'ccncn p Sch Kopenhagen Stockholm Christinia New.York Italio Verige Koers jp 6e0en koers tl UUl 12 1 Alt 12 1 58 27 59 V 3,, 9 32* 9 32,1, 11.31 •U.30; 48.17 48 10 35.10 35.2 i 61.72* 01 80 66 621/8 66 65 1 5C.621/3 50.70 c-487lt 2.49 9 1 m t 10,05 lOA'i

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 11