Boeren arbeider NET MEISJE 2 nette maisjes, 3e Bediende oi Leerling Eeizigor. Bmerk. 0rc|el een Heerenhuis f 4000- Notaris Rees te Benningbroek, De overs-troerraifficg in ons land. Advertentien. net HeisJey Wertegenwoordsoer, H.-Hugowaard. EEN ONDFRFTOUD MET DEtf AR6Frr- TECT VAN HET NIEUWE S1ADION. De Amsterd'amsche sportmedewerker van de N. R. Crt. heeft een onderhoud gehad met den architect van het nieuwe station en schrijft daarover o.a. aan zijn blad: Nu de gemeenteraad van Amsterdam met biizonderelnstemming de royale overeenkomst van B. en W. met het Nederlandsch Olym- pisch Comite heeft goedgekeurd, is dus defrai- tief komen vast te staan, dat het schitterend (plan voor den bouw van een nieuw stadion, hetwelk in ons blad reeds uitvoerig besproken ,is, ten uitvoer gebracht zal worden. net gpreekt vanzelf, dat daarmede de ontwerper tan dit plan, tevens de architect ondcr wiens leiding dit grootsche Olympische werk zal worden uitgevoerd, voor het voetlicht treed, en veler belangstelling op hem gericht is. We meenden daarom,, dat gisteren het juiste oogenblik gekomen was om eens een onder- /houd met hem te hehben. De heer Wils is 35 jaren oud en te Alk- maar geboren, waar zijn vader aannemer was, en de jonge Wils al spoedig een groote iliefde voor het bouwvak aan den dag legde "Hij bezocht in Alkmaar de H. B. S., doch was zich inmiddels van de richting, die hij kiezen ■wilde, reeds ten voile bewust en bereidde zich 1 dan ook reeds gedurende zijn H. B. S.-periode ■practisch en theoretisch op de architectuur voor. Na zijn eindexamen werd hij werkzaam op het gemeentebureau te Alkmaar en reeds op 18-jarigen leeftijd won hij zijn eerste prijsvraag.. Op 20-jarigen leeftijd verhuisde %ij naar den Haag, waar hij het zeer bijzon idere voorrecht had, geruimen tijd bij den i grooten Berlage werkzaam te zijn. Van hem heb ik aldus de heer Wils oneindig veel geleerd, waarvoor ik hem altijd innig dank- baar zal blijven! Van 1915 af vestigde de heer Wils zich als architect en had van meet af aan vele en groo te opdrachten uit te voeren. Hij bouwde een aantal villa's, boerderijen, woningcomplexen i(o.a. Daal en Berg in de Bloemenwijlc te 's 'Gravenhage) vele werken ook buiten de residence, o.a. in Bergen, Gorcum, Oudewa- ter, enz. en heeft dus ondanks zijn jeugdi- gen leeftijd reeds een groote en rijke ervaring. Sedert acht jaren woont de heer Wils te Voor- burg bij den Haag. In zijn vrijen tijd heeft de heer Wils veel studie gemaakt van stedebouwkunde en alles iWat daarmede annex is en hij heeft o.a. in 1923 een werk samengesteld, getiteld: „Ge- bouwen en Terreinen voor Olympische Spe- <len". Dit boek is onlangs nog in het Dintsch vertaald en op groote schaal verspreid. Mede door dit werk heeft de heer Wils in den Olym- pischen kring de aandacht getrokken en in ','1924 vertegenwoordigde hij Necferland in de internationale jury voor de Olymoische prijs vraag voor sport en spel te Parijs. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1926. Op 24 Januari zal geopend zijn de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5. Op Zon- en Feestdagen en gedurende. den nacht is slechts een der apotheken geopend eD andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol genden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. fe~werpen, zal hij den Iande geen geringen dienst hcfcben bewezen. Aan Mr. J. Limburg is thans opdracht ge- geven gen extra-parlementair kabinet te vor men. De keuze lijkt ons niet ongelukkig. Mr. Limburg is een oud-parlementarier en kent dus het klappen van de zweep. Hij is een uiterst bekwaam man met een warm Volken- bondshart, wat op het oogenblik zeker ook wat waard is, en zijn persoonlijkheid wekt vertrouwen. In de practische politiek speelde hij in de laatste jaren geen rol; ofschoon, naar wij meenen, nog bij de vrijzinnig-demo- cratische partij aangesloten, is hij daar toch geen actief voorganger, en allerminst een partijganger meer. Het zal hem geen moeite kosten, om, zoo hij in de vorming van een kabinet slaagt, zich boven den partijstrijd te stellen en een apaiseerenden invloed uit te oefenen. Doch zal hij slagen? In een belangrijk opzicht staat hij bij zijne pogingen sterk. Uit al de crisismisere, die wij in de laatste maanden nu hebben doorge- maakt, is dit wel boven alien twijfel duide- lijk geworden, dat de rechter partijen niet in staat zijn, op welke wijze dan ook, een kabi net samen te stellen, en van hare rechten daarop hebben afstand gedaan. Wie ook aan Mr. Limburg en zijn eventueel kabinet de plaats achter de regeeringstafel zal willen betwisten, niet iemand, die rechts van den voorzitterstoel is gezeten, kan dat doe-n. En dit zal een kabinet-Limburg op zich zelf reeds in de Kamer eene sterke positie be- zorgen. Alleen indien de rechter partijen niet slechts door onwil en onvermogen, om op te bouwen, werden beheerscht, doch door een positieven wit, om af te breken, waren be- zield, zou het anders zijn, doch dit laatste be- hoeven wij niet, en willen wij ook niet ver- onderstellen. Ook ter rechterzijde zal men Mr. Limburg erkentelijk zijn, zoo hij ons land helpt uit de impasse, waarin de misluk king van de coalitie-politiek ons gebracht heeft. Waar het voor Mr. Limburg dus op aan- korat, is behalve, natuurlijk, genoegzame durf en doortastendheid een kort program samen te stellen, dat, naar menschelijke be- rekening, in de Kamer op bijval zal kunnen rekenen, en voor de uitvoering van zijn pro gram de noodige bekwame mannen aan zich te verbinden. (N. R. Ct.) Uit de Pers DE KABINETSCRISIS. Het Vaderland (lib.) schrijft: Zoo is, wat te verwachten was, de opdracht aan dr. de Visser op totale mislukking uitge- loopen. Van meet af aan heeft dr. de Visser zich in de verkeerde richting bewogen, hij zocht Rechts op het oogenblik, toen er van een verzoening tusschen de twee partijen, die de crisis veroorzaakt hebben, geen sprake kon zijn, en zijne poging, om te komen tot een zoo- genaamd zelfstandig Rechtsch kabinet, waar- van wij nog altijd niet begrijpen, wat daar onder staatsrechterlijk moet verstaan worden, getuigde meer van welwillendheid, om Neder- land weer aan een ministerie te helpen, dan van streng constitutioneel denken. Dit voor spel doemde zijne laatste poging, die van de vorming van een extra-parlementair kabinet al bij voorbaat tot mislukking. Als die ooit kans van slagen had, verdween die, nu de Visser zich weken lang vast gelegd had aan de Rechterzijde. Wie begreep, dat het extra- parlementair kabintt in de tegenwoordige po- litieke omstandgiheden de uiterste toevlucht moest worden had direct alle politieke par tijen los moeten laten. Met alle waardleering dan ook voor de groote moeite, die dr. de Vis ser ziclj getroost heeft, kunnen wij niet an ders ddn betreuren, dat de opdracht, door hem aangenomen. eene Rostelijke maand heeft gekost. De schuld zal wel liggen bij de Roomsch-Katholieken en de Anti-revolutio- nairen in de Coalitie, die geen kabinet uit de handen van den Christeliik-Historischen for- mateur wenschten te ontvangen. De Kabinetsformatie is thans opgedragen aan mr. J. Limburg, die zooals gebruikelijk is, verzocht heeft die in beraad te houden. Hi; is vrijzinnig-democraat, maar niet van dte mi- litante soort van den heer Marchant, en per sona grata, niet aileen bij links, maar ook bij Rechts; doordat hij dat ook bij Rechts is werd hij de aangewezen man voor de eenige plaats, die de mqerderheid aan de minderheid pleegt toe te wiizen in het college van Gedeputerden van Zuid^Holland. En zijn bekwaamheden gaan ver boven het normale uit Als er dan ook nog iemand kans heeft een wezenlijk ex tra-parlementair kabinet te vormen is hij het, al stemt't dan ook niet hoopvol, dat 'n zoo in- vloedrijk Katholiek blad als De Maasbode nog maar steeds den eisch blijft stellen, dat de Katholieken geen steun zullen bieden aan een ministerie, dat het gezantschap bij den Paus niet herstelt Zoolang toch de Katho lieken weigeren het votum van de Kamer op 11 Nov. te aanvaarden, blijven wij in eene ab- soluut ongewisse politieke positie verkeeren Op de kansen van mr. Limburg zijn wij niet gerust: er wordt r^eds weken lang een sjpel gespeel-d, dat ons versterkt in de mee- nmg, dat er op aangestuurd wordt alles te laten mislukken, om het verzoek aan het de- missionaire kabinet, om aan te blijven, tot eenig mogeliike oplossing te maken. Mogen wij ons daarin vergissen. Want, als het mr. Limburg werkelijk kan gelukken een minis terie te vormen, dat er zijn mag, en dat na al het gebeurde zelfs den meest roekeloozen tegenstander huiverig maakt om het omver Maandag zal hier de lljn der Geldersch- Overijselsche Stoomtrammaatschappij zoover hersteld zijn in de doorbraakopening te De- venter dat de dienst Deventer—Laren—Lo- chem over de geheele lijn voor personen en foederen kan worden hervat met volledige ienstregeling. Tfldschriften. In de Januari-aflevering van De Nieuwe Guts begint de bekende nuvellist A. H. v. d. Feen een vertelling over Mark Faber als Cy rano. W. Jos de Gruyter verhaalt over Thijs Maris en Vincent van Gogh en er zijn verzen van Wiliem Klaas (Binnengedachten) He- lene Swarth, Augusta Peaux, Victor E. van Vrieland en Wiliem de Merode. Maurits Wa- genvoort begint een „oranje-comedie in drie bedrijven" getiteld Ko-ningsmacht een stuk uit het laatst der 17e eeuw, waarin stadliou- der Wiliem III een voorname rol vervult. Jac. van Loy geeft twee schetaen. De Klok- kemaker en De Koepel. C. Aq. Libea schrijft een uitvoerig artikel over de polariteit in land en volk, Dr. J. de Jong geeft „Rossiniand" en Wiliem Kloos schrijft over: Een makke- lijk vad-emecum. Als gewoonlijk behandelt Maurits Wagenvoort het buitenlandsch over- zicht en heeft Jeanne Kloos—Reyneke van Stuwe de damesrubriek feiten en fanta- sieen verzorgd. Uit Deventer en omgeving. Men schrijft o.a. aan de N. R. Crt. Er zijn bij den buiten IJseloever vele kleine burgers, wier vroegere knappe huisboedel geheel ver- nield is. Ook de achade aan eigen huisjes is hier zeer groot De wijk De Hoven is bij overstroomingsge- vaar geheel atbankelijk in de waterkeering van de wijze waarop de aangrenzende wijk, de Steenerikamer, in de gemeente Voorst wil meewerken. De IJsel is nagenoeg in zijn gewone bed ding, teruggfkeerd al is, zoo ver het oog reikt, het geheele wmterbed tusschen de dijken nog een groot ijsveid dot echter niet meer door water wordt gcdragen, maar op het land ligt en hevig krakend in schotsen br'eekt. Hulp van boeren. De besturen van de Geldersch-Overijsel- sche Maatschappij van landbouw, den kring Gelderland van den Aartsdiocesanen R. K. Boeren- en Tuindersbond en de afd. Gelder land van den Chr Boeren- en Tuindersbond dien in een circulaire een beroep op de leden om de boeren die zoo zwaar zijn getroffen aan den watersnood te helpen. Schade aan fabrieken. Een redacteur van de N. R. Crf. heeft eens rondgedoold in Blerick, Tegelen en Venlo om door eigen waarneming een denkbeeld te krijgen van de enorme schade, die de modder- stroom, die de Maas heet, in de fabrieken heeft teweeggebracht. Wanneer men alleen van den buitenkant de steden en dorpen waar het water opbeperkt geheerscht heeft, bekijkt, dan zou men geneigd zijn te denken, dat het nog wel meevalt, immers liet het water geen zichtbare sporen aan de muren der gebouwen achter. Oordeel echter niet naar dezen oppervlak- kigen schijn. Er zijn zeer veel grondstoffen verwoest en machines voor goed bedorven en voornamelijk in de steenfabrieken en houtza- gerijen is voor honderdduizenden guldens schade aangericht. - Latere Berichten. Overal, schrijft men aan de N. R. Crt. is men druk bezig de huizen weer ijs- en slibvrij te maken, om ze dan zoo spoedig mogelijk weer te betrekken. De BalgoysChe r.-k kerk, welke geheel is schoongemaakt, nadat de paarden, koeien en varkens er verblijf gehou- den hebben, wordt morgen weer opnieuw ge- wijd. Vandaag is er weer een wagon dekens en kleedingstukken uit Hilversum aangekomen, bestemd voor de dorpen in het Rijk van Nij- megen. Ook werden er reeds aardanpelen, boonen en erwten ter uitdeeling onder die be- volking aangevoerd. Te Deventer en omstreken. Men meldt uit Deventer: Na een week van hard werken is hier het rijverkeer naar Zutphen hersteld door het leggen van den noodweg in het doorbraakgat tusschen de gasfabriek en de hefbrug over de nieuwe haven. Men dient er nog veel voort zichtigheid in acht te nemen, daar op het her- stelde wegtraject nog geen wagens achter elkaar kunnen passeeren en het wegdek slechts uit spoorbiels bestaat. In den IJsel staat nog zooveel stroom, dat tweemaal achtereen motorbooten bij hef doorvaren van de schipbrug tegen de brug botsten en die beschadigden. Het verkeer over de brug behoefde echter niet te worden verbro- ken. De reinigingsdienst vordert met het ijsvrij maken van hef overstroomde Knutteldorp en verder is men met veel personeel en electrische pompen bezig in de honderden huizen van Knutteldorp en Hoornwerk de kelders leeg te pompen, opdat de gasmeters en waterkranen kunnen worden hersteld. Morgen worden de laatste bewoners van het vluchtelingenoord in de Oosterschool naar hun voorloopig herstelde woningen terugge- zondejv Marktberichten A'LKMAAR, 23 Jan. 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd11 paarden 130—/ 300, 6 melkkoeien 300— 450, 41 nuchtere kalveren slacht f 10 30,31 vette schapen 23—/ 50, 16 schrammen 37—/ 46, 61 biggen 10 weken 20—/ 26. BOTERPRIJS. Boterprijs: lste soort 1.07Y?1.17V2, 2de soort 0.951.05. Kipeieren: groothandel 7.258.25, kleinhandel 6.508.50. ZAANDAM, 22 Jan. Veiling „De Zaan- streek". Spruiteu 520 ct. p. p., Zoete appe- len 810 ct. p. p., Selderie 45—60 ct. p. bos, Pieterselie 30 ct. per bos, Prei 3336 ct. per bos, Boerenkool 1.252.50 per kist, Br. lof 6—1634 ct. p. p., Citroenen 2.80 per 100, Sinaasappelen 6—/ 7 per kist, Bana- nen 67.80 per kist, Goudreinetten 11 ID/2 ct. p. p., Knolselderie 15 ct. per bos, Bloemkool 3132ct. per stuk, Present van Engeland 30 ct. per pond. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMSTERDAM, 22 Jan. 1926. Het vrie- zend weer heeft de verdere daling in het be gin der week eenigszins gestuit. Nu de dooi weder is ingetreden, gaan prijzen weer vrij snel naar beneden. Voorzichtigheid is dus zeer gewenscht. Engeland noteert franco Londen inclusief verpakking. Alles bruin 60 K.G. 10.75, Best gem. 58 K.G. 10, Gew. gem. 56 K.G. 9. Men besteedde heden in Amsterdam: Kip- eeren: 50/52 765-/ 7.75, 52/54 7 65— 8.45, 54/56 8.20—/ 9.10, 56/58 8 50— 9.65, 58/60 8.759.85, 60/62 9.85— 10.05, 62/64 10.05—/ 10.85 wit. Bruin 52/54 8t50, 58/60 9.05—/ 9.80, 60/62 9.80—/ 10.25 wit. WARMENHUIZEN, 22 Jan. 1926. Roode kool le soort 3.908.60, 2e soort 3.50-/ 7.40, uitschot 2—/ 3.80, Gele kool le soort 3.90—/ 6.60, 2e soort 3.404.50, uitschot 1.50—/ 2.70, Deensche witte kool le soort 3.707.20, 2e soort 3.50, uitschot 22.90, Bieten 4.40, Grove uien 6.90—/ 7 20. Aanvoer 105.300 K.G. Roode kool, 17300 K.G. Gele kool, 41.300 K.G. Deensche witte kool, 2600 K.G. Uien, 500 K.G. Bieten BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 22 Jan. 111.000 K.G. Roode kool le soort 6.40—/ 8.90, 2e soort 2.70—/ 6.20, 107.000 K.G. Gele kool le soort 5.507.90, 2e soort 1.20 5.30, 98500 K.G. Witte kool (Deensche) f 57.20, 4800 K.G. Uien 6.40—/ 7.70 alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 22 Jan. 4800 K.G. Uien: Uien 7.908.50, Drielingen 6.907.50, Grove Uien 7.2O—/ 7.60, 145300 K.G. Roode kool f 3.40f 8 30, Doorschot 37.30, 85500 K.G. Gele kool 3.30—/ 7, Door schot 3.40—/ 5.60, 124400 K.G. D. witte 3.70—/ 6.50, Doorschot 3.50—/ 5, alles per 100 K.G. PURMEREND, 22 Jan. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken" Witlo-f 0.15—/ 0.23 per K.G., Bloem kool 2427 per 100, Roode kool 3 15.20 per 100, Savoye kool 4 2011.20 per 100, Spruitkool 1.70—/ 5 60 per 15 K.G., Boerenkool 2—/ 4.50 per 100 strui- ken, Rapen 1.90—/ 3.60 per 100, Wortelen f 0.75—f 7.25 per 25 K.G, Uien 0.45— f 1.95 per 25 K G, Prei 16—38.80 per 100 bos, Goudreinet 0.17 per kilo. JBioscopen. Cinema Americain Wat vrouwen en oorlog verwoesten. Terecht vraagt de directie van de C. A. voor deze fraaie nieuwe Fox-film aller be langstelling, want wat dit werk, dat tot titel heeft: Wat vrouwen en oorlog verwoesten, de toeschouwers biedt, is zoo sterk dramatisch, zoo vol sensatie en wordt zoo goed gespeeld, dat de negen acten om zijn, voor men't merkt. Violet Deering is inderdaad een vrouw die veel verwoest. Dit verleidelijke, maar toch zoo hartelooze,schepsel, maakt dat Dick Chappel zijn besten vriend Roddy bedriegt. Violet, die met Roddy is verloofd, weet Dick als hij met verlof in Londen is, op listige wijze voor zich te winnen. En als Dick dan aan 't front bij Roddy* terugkomt en alles moet bekennen. Vreeselijke oogenblikken! De oorlog verwoest echter ook veel. Roddy, die bevelhebber is, komt in zijn haat tegen Dick zoover, dat hij hem zonder hulp op een voorpost laat, als 't bevel tot terugtrekken reeds gegeven is. Hoe moest Roddy zich toen wel gevoelen, bij de terugkeer van Dick als 'tblijkt dat deze blind geschoten is? Zoo volgen de zeer sterk geteekende conflicten elkander in dit span- nende werk op. Ten slotte leert ook Dick den waren aard van Violet kennen, en nu keert hij zich tot Tess, de zuster van Roddy. De vier hoofdfiguren uit deze film worden prachtig gespeeld. George O'Brien als Dick ,en Walter Mc. Grail als Roddy geven schit terend samenspel. Marguet Livingstone Is de verleidelijke Violet, en zij speelt haar rol op zeer bekwame wijze. Naast naar staat Madge Bellamy als de lieve zuster. Ook de kleinere rollen worden in deze film voortreffelijk getypeerd, terwijl de oorlogsop- namen zeer interessant zijn. Percy zorgt voor de vroolijkheid in een al- Ierzotste tweeacter, getiteld „De nachtmer- rie". Deze titel zegt reeds alles. Een sterk programma. Alkmaarsch Bioscooptheater. In het A. B. T. gaat deze week als hoofd- nummer Petro de Zeeroover. Wie van middeleeuwsche romantiek houdt mag niet verzuimen deze film te gaan bekij- ken. Petro de zoon van een eenvoudigen olijvenkoopman redt op een dag het levcn van Salvatore, den onderhoofdman der zee- roovers die in een aan alle zijden door de zee omspoeld kasteel wonen en hun eigen wetten volgen. Om zijn zuster te wreken zoekt hij de roo- vers in hun kasteel op, ontmoet daar Salva tore die hem beschermt en behoedt voor den dood dien ieder wacht die een voet in het kasteel gezet heeft. Hij sluit zich bij de roovers aan en ver- bindt zich daarbij nirnmer zijn familie terug te zulien zien. Vijf jaren lang leeft hij het ruwe en wis- selvallige leven der roovers, die op zee naar buit zoeken, 6f in hun kasteel met wein weib und gesang den tijd verdrijven. Bij een scheepsgevecht wordt Savcatore ge- wond. Men brengt hem bij een beroemd heel- meester in Barcelona en als hij genezen is neemt hij de dochter van den heelmeester als herinnering met zich mee. Hij vlucht met haar naar het zeeroovers- kasteel en wordt daar na den dood van zijn voorganger tot hoofdman uitgeroepen. Maar de schoone Juane weet hem geheel in haar bekoring gevangen ie houden. Hij wijdt zich meer aan de vrouw dan aan zijn ondergeschikten en deze beramen een op- stand. Salvatore voorkomt deze door een nieuwe plundertocht te ondernemen, maar eenmaal op zee bezweert Jueane hem terug te keeren daar zij in stilte verliefd is op Petro die achter gebleven is. Naar oude zeerooverswetten eischt Petro haar op in ruil voor zijn eigen licfje, maar de gedachte aan zijn vriend Salvatore doet hem noff dienzelfden avond Juana ontwijken. Dol van jalousie besluit Salvatore om de vrouw te vechten en nadat Juana eerst voor de roovers een Spaansche dans vertoond heeft volgt een mesengevecht tusschen de beide krachtige mannen dat ten slotte Salvatore het leven kost. De zeeroovers en vrouwen prachtige Jan Steen iypen volgen inspanning den af- loop en besluiten uit haat tegen Juana zoowel Petro als haar te dooden maar de omliggen- de steden zenden hun legermachten naar het kasteel waar alien gevangen worden ger.c- men. Bij de vlucht krijot luana een lanssteek en valt stervend naast het lijk van Salvatore. Een bloedige film maar vol mooie tafree- len. Een film waarin het recht van den sterk ste de hoogste wet is en waarin Paul Richter als Petro nraehtig spel levert. Een kijkje op een fabriek van Panamahoe- den. wat intere'ant weretdnieuws ook over den watersnooden een klurhtige tweeacter gaan het hoofdnummer vooraf. Victoria-theater. De Rozen van de Madonna. Inderdaad een schitterend filmwerk, dit nieuwe hoofdnummer, dat de directie van het Victoria-Theater voor deze week heeft uitge- zocht. De vertolkster der hoofdrol Viola Da na, was ons reeds lang als een uitmuntende filmactrice bekend, doch na't zien van haar prachtige spel in De Rozen van de Madonna, zullen ook de Alkmaarsche bioscoopliefheb- bers haar niet spoedig vergeten. Wij deelen meteen nog even mede, dat Viola Dana een zuster is van de niet minder bekende Shirley Mason, de eigenlijke achternaam van beiden is Flugrath. De verschillende genres beheerscht Viola op uitmuntende wijze. Eerst als danseres in een druk cafe maakt zij kennis met den schil- der. Deze is arm, doch't schilderij dat hij van haar maakt, brengt hem tot rijkdom en roem. Het verhaal van de rozen der Madonna brengt den schilder op het idee ook de madon na te schilderen. Doch waar is een model? Ook hiervoor blijkt, wat niemand verwacht had, Viola schitterend geschikt. Het mysterie der bloeiende rozen brengt echter ook Viola tot andere gedachten. Zij wil een nieuw leven beginnen. Zij haalt haar kind terug en ar- beidt daarvoor. Doch een nieuwe toevallige ontmoeting met den schilder is beslissend. Bijzonder fraai zijn de opnamen, terwijl het verhaal van de rozen der Madonna zeer mooi in beeld is gebracht. Monte Blue als de schilder, Lew Cody als de graaf en nog verschillende andere bekende artisten, maken deze film tot een der best ge> slaagde. Tot de succesvolle vertooning wer ken nog twee oorzaken mee. De goede zang van Mevr. Sablairolles, die verschillende Ave Maria's op uitmuntende wijze ten gehoore brengt en verder de muzikale begeleiding. Het bijzonder mooi gespeelde Ave Maria van den heer Schuurman verdient afzonderlijke vermelding. Journaal en tweeacter met mooie winterop- namen gaan aan 't hoofdnummer vooraf. Als geheel een programma, dat de voile be langstelling verdient. Ben 31sten Januari 1926 hopen mijn geliefde Ouders N. VEENHUIZEN en VEENHUIZEN—Schoehuis hun 121/2-jarig huwelijk in stilte te herdenken. Hun liefhebbend Dochtertje IMMETJE. Bergen, Bergermeer, Januari 1926. Ondertrouwd: P. J. MIENES en E. E, BUISMAN, Heerhugowaard, Zuid. Oude Niedorp, Verlaat. Huwelijksvoltrekking 3 Febr. '26. Onzen hartelijken dank aan alien die belangstelling toonden bij ons huwelijk. A. KUIPER. G. KUIPER—Benit. Veenhuizen. Heerhugowaard, Noord. Jan. 1926. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bjj het overlijden van onze geliefde Echt- genoote en Moeder, Mejuffrouw TRIJNTJE OLDENBURG, betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam, C. KOKKES Sr. en Kinderes. Bergen, Januari 1926. Met deze betuigen wij onzen oprechten dank aan alien voor de belangstelling ons betoond bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, vooral aan Dr. SPIERINGS en Ds. VERWAAL voor de troostvolle woorden tot ens gesproken. Uit aller naam, K. DEKKER. H.H. Waard Zuid. gevraagd voor de morgenuren. Mevr. K6HLER, Houtweg 9. Gevraagd tegen 1 Mei a.s. flinke goed kunoende melken bij A. JONKER, Egmcmdermcer. 15 Februari gevraagd voor werken en kokeh, nietondcr 20 jnar. Brievcn onder lett. C 865, bureau van dit blad. BIEDEN ZICH AAN voor noodhulp of vast. (Voor direct.) Br. onder lett. B 864, bur. v. d.blad. gevraagd bij D. MIDDKLBEEK, banketbakkerij, Heiloo. (1EYRAAGD voor do Provincio Noord-llollaud een goed ingevoerd op electro, Techn. en Rijwielgebied Firma GEBR. BOLFF. TE KOOP in prima staat, met 12 registers en harp, voor de som van f 140.—, bij Wb. GROOT, Starnmcer. Voor direct te hnur: aan den Westerweg E 128. Te bevragen bjj J. G. HELLEMAN, Snaarmanslaan 104. Terkrijgbaar ais le hypo- tlieek, eu rente. Br. letter A 863, bur. v. d. blad. zal op MAANDAG 1 FEBR. 1926, des namiddags te 2 uur, in het Koffiehuis „de Koffiemolen" van den Heer W. GROENLAND te HEER HUGOWAARD, op den hoek van den Hasselaarsweg, wegens ziekte Publiek Verkoopen: 'n voor enkele jaren nieuw ge- bouwde HUISM ANS WONING, voor- zien van brongas en electrisch licht en waarin stalling voor 12 koeien, ierkelder inhoud 50 MA bedekt door mestplaat van 80 M2., met koolschuur, erf, boomgaard, moestuin en bessentuin, benevens diverse perceelen zeer vruchtbaar WEI- en BOUWLAND, te zamen groot 9.17.50 H.A., waarvan ongev. 6 H.A. Bouwland en ongev. 3 H.A. Weiland, alles gelegen aan goed vaarwater te Heer-Hugowaard (Noord) aan den Hasselaarsweg, nabij de R. K. Kerk en School en op korten afstand van het Veilings- gebouw te Noord-Scharwoude. Aanvaarding: de gebouwen met erf 1 Mei 1926 en het overige na de betaling der kooppenningen. Eigendom van den heer A. KOOIJ Klz. te Heer Hugowaard, bij wien de goederen in gebruik zijn. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van Notaris REES te Benningbroek, alwaar notities en veilingkaartjes intijds verkrijgbaar zullen zijn,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3