schip 'JonMieer van Oeusen Urk tot op onge- veer 2000 M. kunnen bereiken. Naaat men de post en de vrachtgoederen verder over het ijs naar Urk had vervoerd was het plan dat de boot weer naar Kampen zou terugkeeren. Tot op heden is hij echter nog niet in Kam pen of te Enkhuizen gearriveerd. Vermoede- lijk zit de boot in het ijs bij Urk bekneld. Zaterdagmorgen om 8 uur 15 heett ze nog een geluidsein laten hooren, dat goed hoor- baar was. GERUCHTEN OVER EEN TEKORT BIT DE POLIT1E TE 'S HERTOGENBOSCH In een gesloten vergadering van den ge- meenteraad ter gelegenheid van de behande- ling van de gemeentebegrooting is door een der leden van de S. D. A. P. gevraagd of het juist was, dat in de politiekas een aanzienlijk tekort was ontdekt. Thans heeft het raadslid, de heer Stapel- voort, de volgende schriftelijke vragen gesteid aan den burgemeester. Om een einde te verkrijgen aan de verschii- lende praatjes, die in deze stad de ronde doen, meen ik de volgende vragen UEd.Achtb. te moeten stellen: J. Indien het juist is, wat door een raac^ lid in de vorige zitting is medegedeeld, om- trent het financieel tekort bij de politie alhier, zou UEd.Achtb. den raad dan willen inlich- ten of dit tekort geconstateerd is bij dit tegen- woordig hoofd der politie of bij zijn voorgan- 2. Hoe groot het bedrag is? 3. Zoo UEd.Achtb. vraag 2 niet kunt be- antwoorden, bent u dan bereid, een accoun- tantsonderzoek te laten instellen en den raad later dit rapport over te leggen? 4. Kunt u den raad mededeelen, hoe dit te kort is ontstaan? De's Hert. Ct. deelt n?ar aanleiding hier- van mee: Voor zoover onze inlichtingen gaan, is een onverklaarbear tekort van 8000, loopende over een groot aantal jaren sinds een zestal maanden ten stadhuize bekend. De burge meester heeft in bedoelde besloten raadsver- gadering aan den raad meegedeeld, dat hij onderzoek deed instellen door den gemeente- lijken accountant Sparrius en van den uitslag mededeeling zou doen aan den raad, hetgeen ook den steller der vrager bekend kan zijn Dat onderzoek zal o.i- hebben uit te wijzen of dit tekort zooals vermoed wordt ont staan is door onjuiste of dubbele boekingen en derhalve slechts een schijnbaar tekort is, fa op welke periode dit tekort betrekklng haft, den diensttijd van den tegenwoordigen of den vorigen commissaris. Terecht neemt men ten stadhuize het standpunt in, dat han- gende dit onderzoek geen oordeel kan worden uitgesproken over wien of wat ook. Het ingestelde onderzoek heeft vertraging ondervonden door ziekte van den commissa ris van politie, die eenigen tijd zijn gewone werkzaamheden niet heeft kunnen verrichten. doch naar wij vernemen intusschen weder die werkzaamhedfen gedurende eenige uren per dag hervat heeft waardoor tevens de ge- ruchten over een schorsing of nog erger zijn weersproken. Dr. A. BREDIUS. B. en W. van's Gravenhage hebben aan Dr. A. Bredius, als bewijs van bijzondere er- kentelijkheid voor hetgeen hij nog bij voort during doet tot uitbreiding van zijn, aan de gemeente in bruikleen afgestane verzameling, een exemplaar van den museumpenning uit- gereikt. Deze penning is kort geleden ingesteld. AANVARING. Zatei'dagavond is een passagiersboot der reederij Fop Smit en Co. te Rotterdam op de Merwede onder de gemeente Sliedrecht aan- gevaren door een sleepboot, met het gevolg, dat de boot van Fop Smit lekkage kreeg. De passagiers zijn er met een ander vaartuig afgehaald De gehavende boot zal naar den Dordtschen wal worden gesleept. A. WERUMEUS BUNING. Dc heer D. Bolle, uitgever te Rotterdam, heeft den 80-jarigen A. Werumus Buning ver- blijd met de opdracht, een bloemlezing samen te stellen uit de werken van zijn han a. Meer- malen is op een dergelijke uitgave aangedron- gen. HET VERMISTE VLIEGTUIG. Het vermiste vliegtuig, dat na het opstijgen te Soesterberg daar niet is teruggekeerd. wordt als verloren beschouwd. Intusschen zal nog getracht worden een spoor van de ver- ongelukte vliegers te vinden. Zaterdag zou daartoe een kanonneerboot van Nieuwediep langs de kust naar Harlin- gen varen. Heden zal de mijnlegger Hydra op zijn tocht van Nieuwediep naar Vlissingen docht bij de kust blijven om te zien, of er over- blijfselen van het vermiste vliegtuig opge- spoord kunnen worden. Zoodra het weer wat gunstiger wordt,•zul- len voorts marinevliegtu.gen over de Zuider zee vliegen om deze af te zoeken. EEN MEISJES-PADVINDERSHUIS Zaterdagmorgen is in't voormalige Broe- kerhuis aan den Amstelvcenschen weg't Pad- vinstershuis gecpend. Dtt gcSchiedde in tegen- woordigheld van vele belangstellenden, Bur gemeester De Vlugt was door uitstedigheid hij geniet een tusschentijdsch verlof in Zwitserland verhinderd aanwezig te zijn. Bij het begin van de plechtige openstelling heeft mevr. R. de Balbian Verster-Bolderhey. voorzitster van de afdeel-ng Amsterdam en secretaresse van het hoofdbestuur van het Ne- derlandsche Meisjesgilde, een toespraak ge- houden WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Zaandam verzoekt degenen die in relatie willen treden met MICHIEL VERMEER, wonende Vin- kenstrapt nr. 110 te Zaacdam, zich eerst bij hem om inlichtingen te vervoegen. KORTE BERICHTEN. Zaterdag zijn de Zuid-Afrikaansche stu- denten te Utrecht geweest. In den ochtend werd een bezoek gebracht aan de Domkerk. Zaterdagmorgen heeft op Westerveld onder veel belangstelling de verassching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer H. F. P. Obertop, oud superinten dent van de suikerfabrieken der Nederland- sche Handel Maatschap'pij. De Amsterdamsche Bestuurdersbond dringt in een~adres aan den raad aan op in- atelling van een gemeenteliik melkbedrijf. Froffticfaal nfenws UIT EGMOND AAN ZEE. De heer P. J. de Vries, heeft volgens de N R. Crt. verklaard zijn benoeming als gemeen- tcraadslid niet te aanvaarden. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De Tuinbouwvereeniging „De Toekomst" hield Donderdagmiddag hare jaarvergade- riag. De voorz., de heer S. de Boer Kz., ver- welkomde alien, in het bijzonder de eere-le- den, jhr. van Spengler en het oud-lid en oud- hoofabestuurslid, den heer S. Zeeman, en sprak daarna de vergadering ongeveer als volgt toe: Weer is een jaar voorbij en sinds onze vorige jaarvergadering lijkt de tijd zeer kort. Doch veel is er weer gebeurd op ons terrein. Als wij onze jaarvergadering hou- den zitten wij in het begin van het winter- kool-seizoen welk tijdperk voor ons altijd een spannenden tijd is, want de bedrijfsuit- komsten houden hiermede ten zeerste ver- band. Daarna haasten wij ons om onze ak- kers weer gereed te maken voor de vroege aardappelen, om daarna. weer voor de win terproducten te zorgen. Met het thuishalen hiervan werd veelal gewacbt tot 1 Dec., ech ter blijkt dat de nacnfvorsten in Nov. in de laatste ]aren ons aansporen de producten in die maand in de schuren te bergen. Wij staan dan ook thans weer in het begin van het sei- zoen van onze winterproducten, wat voor onze vereeniging en ook zeker voor de ge- heele koolstreek zeer belangrijk is. De telling heeft uitgewezen dat alien het op de winter- kool toeleggen. Het vorig jaar heb ik reeds gezegd, dat de winterkool een loonende prijs opbrengt, het kwantum al grooter zal worden. Toch had ik dit jaar zoo'n groote hoeveeineid niet verwacht. Het vorige jaar was bet kwantum al zoo beduidend grooter dan het jaar daarvoor, en dat niet alleen maar er was nog nooit zoo'n kwantum ge weest. Het gemiddelde was hoogstens 4500 wagons en verleden jaar 7400 wagons en thans 9300 wagons. Dat zijn belangrijke ver- meerderingen, maar het is verleden jaar ge- bleken dat de Koophandel dat groote kwan tum heeft weten weg te werken en wij willen hopen dat het ook dit jaar weer zal gaan. Maar daar is iets voor noodig en wel dit, dat de koopman reeds in de gelegenheid is zijn bestellingen uit te voeren Het komt ieder jaar weer voor, dat er aan de veiling te kort wordt aangevoerd. Dat is zeer jammer, want de veiling is de plaats waar deze groote kwantums kunnen verwerkt worden. En bo- vendien, wanneer er te kort aan de veiling is, worden aan den koopman koopvergunningen uitgereikt om zijn noodig ste bestellingen uit te voeren. In dien tijd zal de koopman geen kool aanbieden, maar houdt zich aan zijn be stellingen, omdat, wanneer hij zou aanbieden hij niet verzekerd is het te kunnen uitvoeren. Anders is dit, als hij verzekerd is dat er da- gelijks een groot kwantum aan de veiling komt, dan zal hij al het mogelijke doen om daarvan zooveel mogelijk te plaatsen, daar- o-n is de veiling de plaats welke ons product de wereld inbrengt. Het geven van de zooge- naamde koopbonnen, wordt zeer verschillend beoordeeld: Er zijn er die het goedvinden, die de noodzakelijkheid er van inzien; doch er zijn er ook, die het niet gewenscht achten en meenen dat de prijzen er onder lijden, en dat de veiling dan op den achtergrond raakt. Ik wil niet o'ordeelen over de prijzen, maar mijn overtuiging is, dat wanneer ons pro duct gevraagd wordt, het ook verstuurd moet worden Ons product moet steeds voor den consument te verkrijgen zijn, want het zou toch voor de buitenlandsche kooplieden vreemd klinken als er eerst gepubliceerd wordt: aan den Langendijk is een voorraad van 9000 wagons en zij kregen het bericht dat het niet te krijgen was. Hierover is zeker nog veel te zeggen en er zal dit voorjaar ook nog wel iets over gezegd woroden, zoodat wij het hierbij laten. De nieuwe overkapping aan de veiling is dezen winter gereed gekomen. Wij hebben thans een veiling die zeker aan vele eischen voldoet,. tenminste wat de ligplaatsen be- treft. De overkapping biedt thans plaats voor minstens 200 vaartuigen, het middengebouyv niet meegerekend. Wij hopen dan ook dat het tot aller genoegen is. Het afgeloopen jaar heeft ook uw bestuur, 't om zoo te zeggen druk gehad, is het ware woord niet, maar toch is het een onrustig jaar geweest, dit is aangaande het lidmaat- schap van de Tuinbouw aankoop centrale. Wij weten de geschiedenis, zooals zij ver- loopen is en wij weten ®ok dat de T. A. C. de gelegenheid gegeven heeft, dat gewone tuiritouwvereenigingen in d? gelegenheid ge steid worden voor bun lidmaatschap te be- danken. Toen dit op onze vorige jaarvergadering besproken werd, heeft uw bestuur machti- ging gevraagd om te trachten op eene nettc wijze uit die' vereeniging te treden. Dit ging aanvankelijk niet geinakkelijk, maar door het volhouden van uw bestuur is dit ten slotte bij het bestuur van de T. A. C. een ernstig vraagstuk geworden en is het zoover geko men dal wij ook den weg hebben gebaand voor andere vereenigingen. Toch heeft dit een offer van ons gevraagd en een tamelijk zwaar offer. Het bestuur dankt u, leden, dafi ook hartelijk voor uw rovaal standpunt, dat gij in deze liebt genomen. Wanneer wij dat „flinke" en die eenheid steeds mogen be- houden, zal het ons zeker goed gaan Mijne heeren, de zoo gevreesde Duitsche toltarie- ven, waarvan wij lang de hoop koesterden, dat die niet zouden komen, zijn thans vast- gesteld. Door onze vereeniging is wel eene verlaging van de autonome tarieven verkre- gen, maar het is lang niet bemoedigend, wat het ons zal geven in de toekomst is nog niet te overzien. Wij willen hopen, dat het recla me mak n en het zoo zuiver mogelijk ver- zenden van ons product, ons in staat zal stellen, dat ons bedrijf loonend blijft. Mijne heeren, het is mij eene behoefte hier te gedenken den Eere-voorzitter van de L. G. C. De eere-voorzitter, oud-burgemeester Slot is op 2 Januari overleden. Van wat hij voor den tuinbouw geweest is, kunnen ouderen meer spreken dan ik, maar toch weten wij uit de geschiedenis, dat hij steeds vooraan stond bij verschillende ernstige vraagstukken. De veiling en het spoor, de laadplaats van het eind van Broek, hebben steeds zijn voile aan- dacht gehad. De veiling is voor ons van groo te beteekenis, maar ook het spoor is voor ons van groot belang:, want dat hoort bij elkaar, en voor het verkrijgen daarvan heeft hij zeker veel bjjgedragen. En het is het vorige jaar nog zoo terecht doof ons besfuurslid Kramer opgemerkt, dat de andcre bestuursle- den ook niet atlijd onverdeelden dank geno- ten. Doch daar heeft die eere-voorzitter zich nooit op laten voortgaan, steeds ging hij kalm zijn gang en wist veelal het juiste middel te tref- fen, waarvoor hij geen dank verlangde, maar dankbaar was dat het zoo tot stand zou ko- me. Vanaf 1916 heb ik het genoegen gehad onder zijne leiding, bestuurelid te zijn van de L. G. C. en ik kan getuigen dat alle bestuurs- leden hem kostelijk genegen waren. Tot aan 1921 toe heeft hij als voorzitter de belang rijke niarktvergaderingen geelid. Nadien werd hij spontaan tot eere-voorzitter be- noetnd. De laatste paar jaar kon hij de ver- gaderingen niet meer bezoeken, daar het loo- pen hem te moeilijk werd, maar tot het einde zijner dagen was hij steeds vol aandacht voor hetgeen in de tuinbouworganisatie geschied- de. Dankbaar willen wij hem gedenken voor al hetgeen hij voor den tuinbouw heeft ge- daan Een applaus onderstreepte de woorden van den voorzitter. Een schrijven was ingekomen van een aan tal personen, wonende in De Koog, met ver- zcek het v/ater achter hunne woningen, bij ijsgang bevaarbaar te willen maken. De ver gadering zag het wenschelijke hiervan in en het bestuur zal in nader overleg treden met de vereeniging D I.lsboeier." De secretaris bracht hierna het jaarverslag uit en wij memoreeren daaruit het volgende: Waardeerende woorden werden gewijd aan het oud-lid, der. heer S. Zeeman, die wegens hoogen leeftijd zich uit de organisatie moest terugtrekken. Noode zag men hem gaan. On ze pogingen bij het b?treffende polderbestuur om verbreeding in de vaart te brengen. had wel niet het gewenschte resultant, maar heeft toch uitdieping der vaart tengevolge gehad. De vereeniging telt thans 102 leden, 7 dona- teurs en 3 eere-leden. Gehouden zijn 4 leden- en 16 bestuursver- gaderingen. De kunstmest werd ook in het uitgeloopen boekjaar cooperatief betrokken. Vijf boeteheffingen moesten plaats hebben wegens het niet nakomen van het verplicht veilen op eigen markt. Dezen winter is de ge legenheid opengesteld voor het volgen van een cursus in Bedrijfscontrole en in bemes- tingleer. Aan eerstgenoemden airsus nemen 12 en aan den anderen cursus 18 personen deel. De heeren b. de Boer Kz. en \V. Muller vormen het correspondentschap van den Plantenziektenkundigen dienst te Wagenin gen. Benoeming Kunstmestcommissie: de hee ren Jb. van Twuyver en A. Schrijver. Han- dencommissie Jb. Horio en Th. Kliffen Zet- koolcommissie P. Worder en Jn. Muller. - De rekening van den penningmeester gaf de volgende eindcijfers aan: ontvangsten f 1219.61, uitgaven 1467.32, nadeelig sal- do 247,71, vorig jaar in kas 387.15, tlians in kas f 139.44. De contributie werd evenais vorig jaar vastgesteld op 2 ct. per snees, zoo noodig zal deze tweemaal geind wordep. De aftredende leden van het be stuur, de heer S. de Boer Kz. (voorzitter) en Jb. Kramer Sr. werden ieder met 47 stemmen herkozen. In de plaats van den heer P. de Ruiter Cz., die bedankt heeft, werd gekozen de heer Jb. Kroon met 35 stemmen. Allen na- men de benoeming aan. Als bestuurslid van de L. G. C. werd de heer S. de Boer Kz. met 46 stemmen herko zen. De vice voorzitter, de heer W. Muller, dankte den heer de Boer voor hetgeen hij als hoofdbestuurslid1 heeft gedaan en felici- teerde hem namens de vergadering. De heer de Boer sprak woorden van dank voor he! in hem gestelde vertrouwen. Gedu rende 10 jaar heeft hij zitting in de L. G. C. en hoopte zijn krachten verder in dienst der organisatie te kunren stellen. Het gesorokene door beide heeren veroverde applaus. Bij punt 8: Voorstellen aigemeene vergade ring L. G. C. werd bij monde van den heer Jb. Kramer Sr een bestuursvoorstel inge- diend, dat hierop neerkomt, om n,l. het bon- nenstelsel te laten functioneeren tot 1 Jan. en dan daannede ophouden, dus dan door- gaan met het verplicht veilen Zooals vrijwel a.'gemeen bekend is zijn er twee stroomingen onder de leden der vereenigingen. Zoo was het ook op deze samenkomst. Er zijn in het algemeen leden die meenen belang te hebben hun goed per bon te verkoopen, en er zijn ook leden die hum belang bevorderd zien zonder dat stelsel. Immers de koopman vraagt aan den veilingleider een bon, waamede deze dan het recht heeft om van een willekeurigen bou- wer te koopen. De laatste meemt dan een flinken prijs te krijgen De aanvoer ter vei ling wordt daardoor minder en de betrokken aanvoerders zien een drukking der markt. Het pro en contra werd nr.q- tens aan eene gedachtenwisseling onderworpen. Ten slotte ging het bestuursvoorstel in stemming en werd met groote meerderheid verworpen. De heer P. Zeeman diende hierna eene motie in, welke met bijna aigemeene stemmen aangenomen werd, waarvan de strekking is, dat de afschaffing van het bonnenstelsel niet gewenscht is. Ter vergad'erirg werd er nog op gewezen dat den eenen dag per bon wordt verkocht en den volgenden dag geleverd. Deze handelin- gen zijn ook van drukkenden invloed op de markt. Gewenscht was dat hiertegen klem- mende maatregelen genomen werden. De voo/zitter zeide dat het reglement hier- in wel voorziet, maar de moeilijkheid is dat men nooit de namen der overtreders weet Bij punt varia bracht de heer Muller een verslag uit van eene vergadering der Proef- en Schooltuin. Nog een ertkel punt bracht varia ter tafel, n.l. dat de leden hun goed naar die veiling behoorden te brengen waarvan zij lid zijn. De voorzitter was het hiermede natuurlijk eens en zeide o.a. dat daarop ook zooveel mo gelijk wordt gelet. Hierna bracht hij een woord van dank aan leden en eere-leden, waarbij ook de pers niet vergeten werd en sloot de vergadering. De collecte ten behoeve van de nationale Watersnoodramp heeft in onze gemeente 900.25 opgebracht. Zaterdagavond trad Jan Vriesman van Amsterdam op met het romantisch soldaten- tooneelstuk „Het Pantser" van Heijermans. Door hem werden de verschillende rollen op een goede manier voorgedragen. Het was een mooie avond. UIT HOORN. Door den heer Wormsbecher, aannemer te Heemstede zijn de 23 woningen aan de Jan Florisstraat aan de verschillende huurders toegewezen. Er waren voor deze woningen niet minder dan 100 gegadigden. Onze stadgenoote Mej. M. G. Jonkman is benoemd tot wijkverpleegster te Purmerend. Door het plaatselijk comite is hier ter stede ruim 4000.gecollecteerd voor de slachtdfers van den watersnood. Indertijd heef de collecte voor de storm- ramp te Borculo /2800.opgeleverd. UIT SCHOORLDAM. Gisteravond hield de Schoorldammer ijs- c!ub vergadering. De 3 aftredende bestuurs- leden werden herkozen. De vergadering bt- sloot, zich af te scheiden van Noord-Holl. Ncorderkwartier daar het lidmaatschap van dien bond veel nadeelen en weinig voordeelen heeft. Door een der aanwezigen werd een ver- oordeelende critiek op het bestuur uitgespro ken, aangezien z.i. het Bestuur der ijsclub niet tijdig zcrgt voor gcede gelegenheid om tc- kunnen rijden. En dan.te weten, dat er geld genoeg in kas is, n.l. bijna 200 gld. Het be stuur- trachtte zich schoon tc praten, maar bleek het ijs niet eens behoorlijk te hebben ge- keurd! VAN DEN LANGEDIJK. Ten gevolge van de gladheid endervond de auto-omnibusdienst der Fa. Kok, Timmerraan en Wilkens eenigszins vertraging, daar ge- noemde onderneming het te riskant vond de bussen over den Twuiverweg te laten rijden De passagiers werden vanaf de Wittekerk te Smt-Pancras en vanaf het Zuideiude te Sint Pancras en vanaf het Zuideinde te Broek cp Langendijk verder vervoerd. Het is toe te juichen dat aldus is geschied, cen bewijs dat deze onderneming alles doet wat mogelijk is voor een veilig verkeer. Met dit geval komt zeker de vraag weder eens naar voren of het niet eens tijd wordt dat de Twuiverweg daadwerkelijk wordt ver- nieuwd, in het belang van een veilig verkeer. UIT OUDKARSPEL. Het zal 11 Februari aanstaande 25 jaar geleden zijn dat de heer C. Brinkman te Noordscharwoude werd bencemd tot penning meester van den polder GeestmerAmbacht Oosterdijk en Molengeersen. Het zal den ju- belaris wel niet aan belangstelling ontbre- ken. UIT SINT PANCRAS. Voor den deze week gehouden Ouder- avond in de Christelijke School alhier waren ongeveer 150 ouders en belangstellenden op- gekomen. De voorzitter, de heer Jac. Wagenaar open- de met het lezen van Ps. 111. waarna gezon- gen werd Ps. 105:5. De voorzitter ging hier na voor in gebed en gaf na een woord van welkom het woord aan het hoofd der school. Deze behandelde het leervak: Vaderland- sche Geschiedenis. Hij zette uiteen, dat het onderwijs in Vaderlandsche Geschiedenis in de Prct: Chr. school zoodanig moet zijn, dat het in overeenstemming is met onze Protes- tantsch Christelijke volksaard, zooals deze het stempel cntvirig pl.m. 1572, onder leiding van Oranje en den invloed der Hervorming Vervolgens hield de heer P. Gootjes een in- leiding over den invloed der omgeving, spe- ciaal "de invloed der school in samenwerking met het huisgezin, op het kind. Mej. Bood had een bijdrage over „Opvoe- ding tot waarheid, als vervolg op een door haar't vorig jaar behandeld onderwerp „Op- vceding tot gehoorzaamheid". Door den heer A. Schuur wordt nog ge- sproken over „Onze schco-lfeesten en den aan- kleve daarvan. De be"prekingen worden afgewisseld door verdienstelijken zang door den heer P. Kok, terwijl de aanwezigen worden vergast op eenige ververschingen, wat aan de goedge slaagde vergadering een gezellig karakter \cleende. Om half twaalf ging men uiteen, na dankgebed door Ds. van Andel. UIT W1ERINGERWAARD. Onze plaatsgenoote Mej. T. D. Kaan Jd heeft dezer dagen bij eene gehouden schoon- rijderij te Utrecht een len prijs behaald in de afdeeling Paren met den heer N. Dekker van Anna Paulowna. Bovend'en had ze een 3en prijs voor dames alleen, terwijl de heer Dek ker nog een 2e prijs wist te veroveren in de afdeeling Heeren alleen. UIT SCHERMERHORN. Uitslag van de gehouden aanbesteding door B. en W. voor den bouw van een plaats- je, ingevolge de landarbeiderswet; aanvrage H. G. Jonk. J. van de Cappelle 3210.J. Ruyter, /3180.G, Borsjes /3144.D. van Diepen /3040; J. Kriller 2965.—. Het werk is gegund aan den laagsten in- schrijver, de heer J. Kriller. K u n st. DE VEREENIGDE ZANGERS. Na langen tijd heeft bet maimenkoor ,X>. Vereenigde Zangers" zich weer eens laten hooren. Gisteravond concerteerde het koor in de „Hannonie" en zong: „Kerstlied" van Diamanr, „Hymne a la Nuit" van de Rille (beide heel goed), „Ecce Quomodo Moritur" van Handel (niet zoo goed als de vorige num- mers), „Een vrouw", van Olivier Koop, „Tranen" van Witt (hierin stond het koor weer hognr dan in „Ecce"), „Waldeinsam- keit" van Muth (een gevaarlijk nummertje, waarin men de moeilifkheden echter de baa« wist tc blijven) en „Haarlemsch Liedeke'' van Hcepe (een geslagad slotnummer). In den heer L. C. Keereweer heeft het kooi- een a routineerd en muzikaal dirigent, die men wel in eere mag houden, want het komt me voor, dat hij niet rust of tevreden is, voor- dat hij het mogelijke heeft bereikt dat er met dit koor te bereiken is. Voor een oogenblik was de heer Keereweer genoodzaakt ook nog als ordebewaarder op te treden. Wat jonge- lui op de gaanderij waren tamelijk luidruch- tig en maakten het op't laatst te erg. Een paar vinnige tikken met den dirigeerstok op den lessenaar. bracht echter de vereischfc rust terug. Wat doet men ook op een concert, als men zich niet stil houden kan? De bij dgze vereeniging reeds meermalen. opgetreden Italiaansclien ban-ton Mazzoleni, uit Amsterdam, had met zijn nnmmere intestal stukken uit opera's een vanzelf- sprekend buitengewoon succes. Twee extra nummers moest hij aan zijn programma toe- voegen. Opmerkelijk is 't, dat het orgaan van dezen zanger in ons zoo afwisselend klimaat zoo mooi en glanzend blijft. De heer L. W. D. Keereweer, the de solt van den zanger op het klavier zou begelei- den, was verhinderd te komen en werd ver- vangen door zijn jongeren broeder, die, hoe jong ook. zich uitstekend van zijn taak kweet, A. K Ingezonden stukken. u "n verantwuotdelijkheLd. vail de Re- oci\i opname in deze rubriek bewijst go em - -f ae -edactie er mede instemt) Januari, 1926. Den Lezers heil! Mijn doel is bereikt: ik kan bij mijn man blijven, hem verzorgen. Ik ben tevreden, ik ben gelukkig- Daar ben ik ook U dankbaar voor, innig dankbaar: en dat zal H blijven. Uw dw. GUSTA DE VOS—POOLMAN. Bergshof, Bergweg 16. Hilversum. GEVAARLIJK VERKEER. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik U, onderstaande regelert in uw blad te willen opnemen. Bij voorbaat zeg ik U er voor dank. Elken avond, komende van Obdam en rij- dende per auto naar Noordscharwoude, ont- moet ik op Middenweg, Hasselaarsweg en den Waarddijk tal van boerenwavens, komen- de uit de tegenovergestelde richting. TegenwoorcMg is het's avonds veelal mis- tig, en de laatste dagen erg glad. Nu is het passeeren van die wagens, ja zelfs het tegen- ko-men, min of meer levensgevaarlijk voor auto- of motorberiiders. Geen enkele wagen heeft licht, het uifhalen laat schier alles te wenschen over. In't belang van de veiligheid doe ik bij dezen een dringen-d beroep op de bouwers, die's avonds met hun wagens rij den, of doen rijderw „voorziet deze toch van licht enhaal behoorlijk uit! Noordscharwoude, 23 lanuari 1926. J. DEUTEKOM. Markthprichteu Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogstc en laagste prijzen van sommige artikelen Markten van Maandag 18 Januari tot en met -Zaterdag 23 Januari 1926. Kippen per stuk 1—/ 3, Kuikens per st. 0.602.75, Fc-den per stuk f 12, Konijnen per stuk 0.30—/ 4.50, kippen- eieren (groothandell per 100 st. f 7.25 8.25, idem (kleinh.) 6.50—/ 8.50, boter (le soort) per V- K G. 1.07^—/ 1.17% idem (2e soort) 0.95—/ 1.05, Slachtduiven 0.150.20, Jonge kippen 23.50. ALKMAAR. 25 Jan. 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 20 vette koeien 240—/ 475, 7 vette kalvereu 70—J 120, p. ned. pond 1.40—/ 1.70, 40 nuchtere kalveren slacht 832, 633 varkens vette zwarc p. ned. pond 90—93 ct. zouters 8588 ct., Londensche varkens 92 tot 95 ct. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 23 Jan. 96500 K.G. Rood-e kool le soort J 6.40—/ 8.90, 2e soort 2.80—/ 6.20, 85000 K.G. Gele kool le soort 5.306.80, 2e soort 1.303, 95500 K.G. Witte kool (Deensche) f 5— 7.60, 2300 K.G. Uien: Uien 7.60—/ 7.SO Drielingen 5.10, alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan 1000 K.G. Peen 4.90, 139500 K.G Roo- de kool 3.10S.JO, Doorschot 37, 57200 K.G. Gele kool 3.20—/ 7.10, Door schot 2.90—J 6.20, 94200 K.G. D. witte 3.60—/ 7,* Doorschot 3.606, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 23 Jan. 1926. Roode kool le soort 3.509.20, 2c soort 3.507.20, Gele kool le soort 4.40—/ 5.50, 2e soort 2.50—/ 5.20, Deensche witte kool le soort 3.606.80, 2e soort 3.603.70, uitschot 1.50— 2.60, Uien 6.90—/ 7.10, Grove uien 6.90. Aanvoer: 96600 K.G. Roode kool, 11400 K.G. Gele kool, 31400 K.G. Deensche witte kool, 2050 K.G. Uien. BOVENKARSPEL de Tuinbouw", 23 Jan. "26. Heden besteeefde men voor: Roode kool 3.60—/ 7.50, Gele kool 4f 5 80, D. witte kool 3-606, Uien 3.55—/ 3.65, Spruitkool 2.45. - I Klant: Ik bestelde een dozijn appels en n zond er maar tien Winkelier: Ja. mevrouw. twee er van waren z66 slecht, dat ik de vrijheid nam ze .weg te gooien. (London Mailf I 'ft, luMTiisn-j J

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7