m -rjssrm urr schoorl. Malaria-lJKm. Iedereen weet thans wel uit eigen ondervinding, of uit ziin naaste omge- ving wat malaria is. Hoe zij wordt verspreid en op welto: wijze zij het best kan bestreden worden is Iielaas ncg lang niet tot iedereen doordrongeiaWas dit wel het geval, dan zou er van .de bestrijdingsmiddelen, welke „Het Witte .Kruis" ter beschikking steli, ze- ker veel met.v gebruik gemaakt worden. Bo- vendien is d e malaria veel meer verspreid dan men zoo oppervlakkig zou meenen, omdat zij zich ook niet altijd even duidelijk openbaart. Dit was dan ook de aanleiding tot het lie s'uit op de le'atste algemeen vergadering van „Het Witte Krius", om nog dezen winter in onze gemeeirte de mooie, interessante en leer- zame Malari.Ei-film te doen vertoonen. Het is het bestuur .gelukt de beschikking over ge- noemde film te krijgen in het begin van Fe bruary, terwijiH dr. Doyer, Inspecteur der Volksgezondhn-id te Hilversum, de toelichting zal komen De Mandoline-Club ..Sem per Melior" Irieeft haar beiangelooze mede- werking toegezegd, zoodat het ongetwijfeld een recht gezellige en genotvolle avond J zal worden, waailbij het ..Utile dulci" in toepas- sing wordt gebracht. Het bestuur van „Het Witte Kruis" h'.oopt op deze wijze tevens weer eens wat meer contact met de If den te krijgen. Het zal dan ook vooral zijn em „Witte Kruis- avond", waarbij men zich weer eens lid voelt van deze zeer nuttige en bloeiende vereeni ging. Wie de jaarlijksche lijst van uitgeleende ■artikelen eens inziet. beseft pas goed op hoe veel en hoe verschillende wijzen het leed van onze zieke medemenschen wordt verzacht La ten de leden nu eens toon en, dat zij ook met het- Witte Kruis medeleven en wanneer eerstdaags een toegangsbewijs 25 cent wordt gepresenteerd. moeten zij niet uitstel- len, maar zich e6n of meer entree's verschaf- fen. Voor niet-leden zal de toegang 50 cent bedragen. UIT HENSBROEK. Hoewel door de plotseling ingevallen dooi het ijs reeds weer uit onze slooten is ver- dwenen, dient toch nog even melding ge maakt te worden van een tweetal wedstrij- den, gehouden door onze ijsclub. De wedstrijden hadden een geanimeerd verloop. De uitslag was als volgt: Dinsdag 18 Jan. Hardrijden met pop, om contanten. Winnaars Jn. Hartland, J. Schrooder en A. de Vries (H.H. Waard) resp. le, 2e en 3e pr. Donderdag 20 Jan., schoonrijden dames en heeren en voor paren. De prijzen, welke be- stonden uit kunstvoorwerpen, werden uitge- reikt aan de dames Anna Kolder, O. Los en T. Schaak; aan de heerenA. v. Leijen, P. Kort en Joop Groot. Voor paren: le prijs Anna Kolder en A. v. Leijen; 2e prijs Trien Schaak en P. de Vries; 3e prijs GtrLetje Los en P. Kort. UIT LUTJEWINKEL. Het Selscip Walingom van de Krite Ska- gen trad Zaterdag bij den heer K. Zeeman te Lutjewinkel op met het tooneelstuk Ds. Blom, naar het Duiitsch van Dr. Klaus. Het moet gezegd worden dat de regisseur, de heer v. d. Laan, van Dirks- horn, eene uitstekende keuze had gedaan en wat nog meer zegt, dat hij de spelers en speelsters zoo had weten te plaatsen, dat de juiste man op de juiste plaats zat. Gezegd ontleden zou te veel plaats eischen. Gezegd mag worden, dat het vlot en vlug van stapel liep, dat er geen stoornissen van belang plaats hadden, en dat ieder een woord van erkentelijkheid toekomt, waarop hij of zij zij- ne en hare rol heeft vertolkt. En het zeer tal- rijke publiek, 175, toonde zijne voldoening door daverende toejuichingen bij het einde van elk bedrijf. Tusschen de bedrijven werd het Friesche Lieteboekje doorgezongen zoo tustig en opgewerkt zal er maar z.lden een avond in het kleine Lutjewinkel worden door- gebracht. Goede muziek begeleide de liede- ren. Bij het einde van het stuk dankte de heer Brouwer, Schagen, den regisseur en Dr. Blom, den heer G. Jensma, voor het hoogst verdienstelijk spel, en den genotvollen avond welke 'zij de vele Friezen hadden geschon- ken. Tot laat in den nacht, werd de schotse- trije gedanst. urr de rijp. Naar ons wordt medegedeeld hebben de Wijkzusters der Wijkverpleging de Rijp Graft—NoordeindeSchermerhorn in hi t jaar 1925 in totaal 2332 bezoeken afgelegd. Wegens bijstand tiidens ziekte en afwezigheid van Zuster de Vries te de Rijp, is aan Zuster Leegwater te Groot-Schermer een gratificatie van 40 toegekend. In 1924 werden 1795 en in 1923 1395 be zoeken afgelegd. Alhier geraakte een drietal jeugdige „waaghalzen" door het ijs in de Tuingracht. De gebroeders van der Stelt mochten echtei het genoegen smaken, de belhamels op het droge te brengen, hetgeen voor een der slachtoffers hoog noodig tijd werd, aangezien hij al aardig naar de diepte ging. UIT HEEMSKERK. Ten raadhuize alhier hadden besprekingen plaats tusschen ouders van schoolgaande kinderen der openbare school en den inspec teur van het lager oderwijs, naar aanleiding van het jongste raadsbesluit inzake opheffjng van pasgencemde school. Deze besprekingen kwamen in hoofdzaak hierop neer, dat een der ouders binnen niet al te langen tijd den onderwijs-autoriteiten z.al aantoonen dat de nieuwe cursus met 35 leerlingen zal aanvan- gen. Tot zoolang blijft de zaak al of geen goed- keuring van Ged. Staten omtrent dit raadsbe sluit rusten. Wij hebben reeds eerder gemeld, dat bovengenoemde predikant op 17 Januari verzuimd heeft zijne vacaturebeurt ten onzent te vervullen. Aan opzet hebben wij geenszins gedacht Dit bleek a'.dra, want toen hij den volgenden dag dit verzuim in den vorm van een be- ricnt in de bladen las, spoedde hij zich naar hier en heeft zijn excuus aangeboden en zijn leedwezen over dit verzuim betuigd. Ds. L. heeft aangeboden en de kerke- raad ging met dit aanbod accoord om a.s. DonderdagaVond 7.15 uur in ons kerkgebouw op te treden met het oncLrwerp: „De domine die zijn schuld aan de gemeente komt afbeta- len". De eerste drooge veiling van Gladiolen door de Veilingveir 'niging ..Kennemerland" en „de yxij Veiling" zal dit iaar od 2S Ia>- i nuari gehouden worden. De besturen van genoemde veilingen stellen zich voor tijdecs de as. groene, gevolgd door de drooge ver koopingtn, aanzienlijke en voordeeliger condi tion te stellen zoowel voor de koopers als voor de principalen. Tijdens de jaarvergadering van bovenge noemde veilingen zal door de directien een en ander uitvoerig toegelicht worden. De gehouden bazar ten bate onzer Witte Kruis afdeeling heeft niet alleen alle ver- wachtingen overtroffen maar is een overwel- digend succes geweest. Schoon de ruimte zeer beperkt was is er geen enkele wanklank vernomen. Om kort te gaar.: De fancyfair heeft in elk opzicht zulk een gunstig verloop gehad zooals geen enkele Heemskerker verwaeht had. Precies om 10 uur had de sluiting plaats en vereenigden al ien zich in de zaal waar, de heer G. Echart woorden van dank sprak tegen alien die me- degewerkt hadden tot het welslagen van deze bazar die plm. 1800 heeft opgebracht. De hoofdprijs was een Friesch gesneden kapstok met kleed en werd gewonnen door den heer J. Klmkenberg. De 2e prijs, een theeservies door den heer T. Waagmeester te Uitgeest. Winnaars van den 3en en 4en prijs waren de heeren Chi-. Outenaar en de Vries, terwijl mevr. Wiegman den 5en prijs, een fraai be- werkt kleed verkreeg. De sprei werd gewonnen door mej. Imme- tje Winter Jbdr. en de twee schilderstukjes door den heer H. Docter Rzn. Winster der Electrische lamp was mej. M. Docter Rdr. Van de Fruitmandj mej. v. d. PloegSmit. De naam van den pop, die Regina heette werd geraden door die heer C. Smit. De geboortedata van den Zeeuwschen pop werd geraden door mej. Fr. Tijms Cdr. 28 December. Het aantal erwten, die zich in de flesch bevonden, bedroeg 2493. Als't dichtst bij zijnde werd' geraden door den heer R. Muyen die 2490 ried en winnaar werd van een konijnenhok. Rest nog te melden dat door een banket- bakker een taart beschikbaar gesteld was die gewonnen werd door mej. Ou+enaar Dar. Ds. IJzerman, pred. te Wons (Fr.) hoopt 28 Februari in eene namiddag godsdienst- oefening zijn intrede te doen in onze herv. ge meente na des voormiddags fcevestisrd ge- wordeo te zijn door Dr. G. Smit te Makkum. B e v a 11 e n P. Honing-Huisman, z. C. Zonneveld-Beentjes, d. J. Zonneveld-de Wdldt, d. W. G. Bakker-de'Wit, z. UIT EGMOND AAN ZEE. Zondagavond gaf de schietvereeniging „Prins Hendrik" haar eersten feestavond in hotel „Welgelegen", die een zeer prettig ver loop had. De heer Hoppener hfette, als voorzitter der vereeniging, de aanwezigen welkora en uitte zijn blijdschap over de aanwezigheid van den beschermheer, burgemeester Eijma en me- vrouw. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat de heer Doedens, die zooveel voor de vereeni ging heeft gedaan, niet aanwezig kon zijn Spr. verzocht vervolgens de aanwezigen zich van hun zetels te verheffen om in stilte de nagedachtenis te herdenken van den heer Strabo Bosschaart. Na deze plechtigheid werd overgegaan tot uitreiking der prijzen voor de personeek baan. Deze werden in de onderstaande volg- orde toegekend: T. Hoppener, U. de Vrij, L. de Graaff, Alb Buys, J. Wijker, P. Pastoor, Van Workum, L. Kok, A. Buijs, K. Wijker, M. Gul, Th. de Graaff, P. Wijker, A Wiggerts, P. Hopman, C. Dekker, E. Dekker, C. de Groot, J. Wig gerts, H. Dekker, C. van Pel (rozenprijs De vrije baanprijzen werden aldus toege kend: Doedens, Van Workum, L. de Graaff, Th. de Graaff, Hoppener, P. Wijker, B. Buys, Job Wijker, C. van Pel, A. Buys en M. Gul Hierna bleef men nog geruimen tijd gezel- lig bijeen. Onder leiding van de heeren L Dekker en Van der Stok werd gedanst, terwijl door eenige dames en heeren voor een paar aardige tooneelnummertjes was gezorgd. Intusschen werden den aanwezigen gebak en sigaren aangeboden. In de bestaande Raadsvacature is thans benoemd verklaard Mevr. T. van der Pol- de Graaff, met wie de tweede dame haar intrede in onzen gemeenteraad doet. Maandag is naar het ziekenhuis te Alk- maar vervoerd de echtgenoote van den heer W. in verband met de gevolgen van het uit- glijden door de bijzondere gladheid der stra- ten op j.l. Vrijdagavond. UIT OUDKARSPEL. In een gisteravond gehouden bijeenkomst is een comite van 14 personen gevormd om gelden in te zamelen voor leniging van den nood ten gevolge van de overstrooming. De commissieleden zullen met bussen bij de ingezetenen collecteeren. UIT NOORDSCHARWOUDE. De collecte bij de ingezetenen gehouden in verband met de watersnood heeft in deze ge meente 715.90 opgebracht. Gemeiiffri Nienws. VAN EEN LOSBANDIG LEVEN. Een voormalig stadgenoot, thans te Ma kassar woonachtig, zegt een Indische cqu- rant zendt ons een sollicitatiebrief, dien hij ontvmg van een jongmensch, afkomstig van Timor. De brief is met een mooie hand geschreven, maar de Timoreesche jangeling springt raar met de taal om Hij schrijft o.a. ..Recurrent, thans sine verdienste, aanwaagt zich tot'UEd. te wenden, vervolgens poliet te supplieeren, hem op uwe welwiilendheid een baantje te willen schenken. De ratio, dat hij zich hicrbij de vrijheid neemt tot UEd. te v/enden om hup, is: dat hij reeds langen tijd onverdienstelijk is gebleven, weshalve hij een losbandig leven leidt, het welk hem zeer tortureert, en hij aldus Uwe weiwillende sub- ventte noodig acht, als een uitredding daar- van, vooral dewijl iedere werkzaamheid hem zeer behaagt. CONFERENTIE DER JONGEREN VREDES-ACTIE. De Jongeren Vredes-actie heeft Zaterdag en Zondag te Utrecht een conferentie gehou den, waarop de volgende punten ter sprake zijn gekomen: lo. Moet de sfaat militairen diensf van zijn burners eischen? 2o. Mae de staat militaixen dienst eischen?, I 3o. Wat zouden de gevolgen zijn voor oins volk, wanneer de militaire dienstplicht werd afgeschaft? De leider der conferentie, ds. W. R. M. Noordhoff, wees er op, dat deze bijeenkomst niet gewijd is aan besprekingen over dienst- weigering, doch veeleer de voile aandacht van de aanwezigen zal richten op de vol'ken- rechtelijke en rechts-philosofische kwestie: wanneer het moderne ooriogvoeren rede- en redenloos is, wat dan te deniken van een reehtsorde, die het oorlogsbedTijf sanction- neert; m. a. w. heeft ae staat het ztdelijk recht tot cplegging van militairen dienst plicht? Zaterdagavond leidde prof. dr. J. H. van Meurs uit Groningen het eerste ontwerp in. Een uftgebreide gedachtenwisseling volg- de. Zondagmorgen sprak Ds. L. B. Houtgast uit Boskoop over het onderwerp: mag de Staat militairen dienstplicht van zijn burgers eischen. DE MOORD IN DE ROSESTRAAT TE ROTTERDAM. Uit Willemstad wordt gemeld: Volgens een hier te laat ontvangen signa- lement is het zeer waarschijnlijk, dat de da- der van den moord in de Rosestraat te Rot terdam hier over het veer is gekemen. Poli tic en marechaussee hebben nog lang ge- zocht, echter zonder resultant. DOOR HET IJS GEZAKT. Een 11-jarig jongetje en een 13-jarig meis- je van den seinhdiswachter aan den Vlijmen- schen overweg bij Den Bosch zijn gisterna- middag 30 meter van den kant op het over- stroomde land door het ijs gezakt. Met groo- te moeite en met levensgevaar kon men hen over het broze ijs bereiken en aan den wal brengen. De jongen was toen reeds door de koude bezweken, en het meisje is kort daarna gestorven. EEN HOND VERHONGERD. Er heeft zich te Wormer een ernstig geval van dierenmishandeling voor gedaan. Den rijksveldwachter te Wormer werd naar de Crt. meldt, medegedeeld, dat een hond in deze ge meente dood in zijn hok lag en hoogstwaar- schijnlijk van honger was gestorven. Bij onderzoek vonden de rijlfe- en de ge- meenteveldwachter op het aangeduide land een hok, met een doooen hond aan een ketting er in. Het beest was ontzettend mager, vel over been. Het hok, dat aan een zijde geheel open was, stond op flirken afstand van het woonhuis in het vrije veld. De omwonenden verklaarden, dat de hond bijna nooit te eten kreeg. Daarom wierpen de buren vaak een stuk voedsel over de sloot. Toen in December met een kouden wind het hok van den hond met de opening naar den wind gekeerd stond, hebben de buren het om- gedraaid en er ook wat stroo in gedaan. De politie heeft het cadaver door een die- renarts laten schouwen, om zoo mogelijk meer zekerheid omtrent de doodsoorzaak te krijgen. Bij de sectie bleek, dat alle organen van het dier gezond waren en dat zich in de maag alleen een paar stukjes stroo bevonden. Tegen den eigenaar van den hond is nu pro- cesverbaal opgemaakt. HERVORMING DER HUWELIJKS- WETGEVING. Zaterdagmiddag is te's Oravenhage een bijeenkomst gehouden, waartoe het initiatief was uitgegaan van de Nederlandsch Vereeni ging van Staatsburgeressen. Het doel was te komen tot het voeren van een gemeenschap- pelijke actie tot hervorming der huwelijkswet- geving. De vergadering werd geleid door mevrouw S. v. d. HoeveBakker, die de vergadering opende met een rede, waarin zij uiteenzette, hoe noodig het was in onzen modernen tijd eenige wijzigingen in het verouderde huwe- lijksrecht te brengen. Voordat dit echter tot een punt van actueele politiek gemaakt wordt, moet er nog veel voorarbeid geschieden. Spr. noemde het een gelukkig verschijnsel, dat in ons land de zeden de wetten ver vooruit zijn. In een normaal huwelijksleven bemerkt men van de recht- en machtlooze toestand van de vrouw niet veel. Maar o wee, als de wag en uit het spoor geraakt! Vervolgens deed spr. mededeeling van de bewijzen van instemming met het door het be stuur voorgestelde plan tot vorming van een algemeen bestuur en van een werk-cc^iite. Mevrouw mr. B. Bakker—Nort, lid van de Tweede Kamer, besprak vervolgens enkele vonnissen, die in den laatsten tijd gewezen zijn en die een schcrp licht werpen op onze slechte huwelijkswetgeving. Verscheidene andere sprekers voerden nog het woord. Vervolgens werd overgegaan tot de verkie- zing van een algemeen bestuur en van een werkcomite. De vergadering vereenigde 'zich met het voorstel van de presidente, strekkende om uit het bestuur van elke deelnlmende vereeni ging twee personen aan te wijzen, die teza- men het algemeen bestuur zouden vormen. Voor de Vereeniging van Staatsburgeres sen traden toe tot dit algemeen bestuur mevr. mr. BakkerNort en mevr. v. d. Hoeve Bakker; voor de Unie van Vrouwenbelangen prof. Molengraaff en mevr. Boissevain Pijnappelhet hoofdbestuur van de Vrouwen- club in den Vrijhcidsbond: mevr. van Riel Smeenge en mejuffrouw Westerman. De Vrijz. Dem. Bond de Vrijz.-Dem. Vrou- wenclub, de Vrije Vrouwenvereeniging, het Comite tegen de Achteruitzetting der Vrouw, het Comite-Bloemsma en den Democratische Partij zullen nog vertegenwoordigers om in het algemeen bestuur zitting te nemen, aan- wijzen. Voorts heeft mr. S. van Houten zich bereid verklaard het eere-presidium te aanvaarden In het algemeen bestuur hebben - nog zit ting genomen: prof. Scheltema, mr. van Dul- leman, prof, van Goudoever, dr. Aletta Ja cobs, mevr. Bakker—van Bosse, mej. Anita Prins, de heer H. Westheim, dr. Cato v. d. Pijl en prof. Simons. Zoo spoedig mogelijk zal het algemeen be stuur een bijeenkomst houden, waar de te voeren actie nader zal worden besproken en een werkcomite gevormd. Marktberichten PURMEREND, 25 Jan. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Aardappelen 1.25 per zak (25 K G.), Witlof 0.18-/ 0.24 per K GRoode kool 2.90—/ 11.20 per 100, Savoye kool 6.50 tot I 14.10 per 100, Spruitkool I 1.20- I 5.30 per 15. K.G, Wortelen 0.75-/ 10 f "per 100 bos. Uien f MO—/ 2.05 per 25 j K.G., Prei f 7.10—/ 32.70 per 100 bos, drielingen f 1 55 per 25 K.G., Goudreinet 0.'28 per K.G. i ALKMAARSCHt EX PORT VEILING. 1 ALKMAAR, 25 Jan. 1925, In de hedej jt gehouden veilingen werd beLiald voor: Roode kool per 100 K.G. 1.80—/ 7;f/» Gele kool per 100 K.G. 1.904.60; ten per 100 K G. f 2.10— 3.30, Bloeme>/da' ler kool per 100 stuks 2.705.90, Boe- renkool per 100 stuks 1.308.40, Knol selderie per 100 stuks 3.2013.6( Uien per 100 K.G. 6.SO—9.10, AndijVie per 100 stuks 3.50f 4.60, BrusseU/eh lof I per 100 K.G. 27—/ 32. II f V822, Koolrapen per 100 K.G. 1.802.20, Prei per 100 bos 11.90—./ 15.80, Spruiten per 100 K.G. 1235, Seldei.ie per 100 bos 5.90—/ 8.40. BROEK OP LANGENDIJ'K. (Langedij. ker Groenfenveiling), 25 Jan. 1000 K.G Wortelen 5, 101000 K.G. &<x>de kool le soort 6.30-/ 9, S2000 K.G., Gele kool le soort 5.20—/ 6.50. 73000 K .G. Witte kool (Deensche) f 4.80-/ 6.70, 4.700 K G. Uien 8.60—/ 8.50, alles per 100 K.G. WAR MEN'HUIZEN, 25 Jan 1926. Roode kool le soort f 4—/ 8.70, 2e soort 3.10—/ 7.70, uitschot 1.90—/ 3.30, Gele kool le soort 3.90--/ 6.10, 2e soort 3.40f 6.10, Deensche witte kool le soort 3.80—/ 7.10, 2c soon 3.70-/ 4.S0, uit schot 1.60—/ 2.50, U'<en f 7.10—/ 7 40. Aanvoer 47500 K G Ro^de kool. 21100 K.G. Gele kool, 36900- K.G. Deensche witte kool, 1400 K G. Uien. e NOORDSCHARWOUDE, 25 Jan. 3800 K.G. Uien: Uien 8.10—/8 40 Drielingen 6.70, Gt/ove Uien 6.70—/' 7 20 134800 K.G. Roode, kool 3.608 50, Doorschot 3.50—/ 7 10, 79200 K G. Gele kool 3.20—/ 6.70, Doorschot f 3 20-- 5.90, 81600 K.Ci. D. Witte 3 90—/ 7.10, Doorschot 4— 5.20 per 100 K.G. Jngezc lid en stukkeii. (Buiten ver an t<»uor aeiijkheid vat. de Re dactieDe opname in deze rabriek bemts geenszins dat de •edartie er medt >nsrenlr ST AL LING VOOR WOONWAGEN- PAARDEN. Mijnheer de Redacteur. Het bestunr v. d. Aid. Alkmaar en om streken van de Vereeniging tot bescherming van dieren heeft met groote teleurstelling kennis genomen van het advies van B. en W. aan den Raad onzer gemeente tot afwijzmg van het vazcek dato 15 Dec. j.l. inzake den bouw van. een stalling voor woonwagenpaar den. Waar reeds in meerdere gemeenLen zooals Leiden, Haarlem, Delft, Deventer voor dat doel stallingen gepiaatst zijn zal voor een gemeente als Alkmaar geen finamcieel be- zwaar tegen den bouw kur.nen geldep. De stai te Leiden voor 10 of 12 paarden 15 Meter lang en 3 M breed kostte 1500, zoodat»o. i. een dergelijke stal te Alkniaar geen 3000 behoeft te kosten. De man die thans is aangestcld om het woonwagenpark in orde te houden kan zon der dat dit belangrijk meer hoeft te kosten den paardenstal uitmesten. terwijl thans het geheele terrein door de dieren wordt veront- reinigd. Wij vertrouwen dan ook dat het billiike vcrzoek van de Afdeeling Alkmaar t. b. v. Dieren in den Raad een meerderhcid zal kun- nen verwerven. Met dank voor de plaatsing. Het Bestuur v. d. Afd. Alkrn. van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren Egmond aan Zee, 23 Jan. 1925. Geachte Redactie. Gaarne zag ik onderstaande in uw blad gepiaatst. Deze week las ik het vei-slag van den raad en veniam daaiuu oat ct hcaui. raaasi*;t.en op een na het verzock van V. V V. om een honderd gulden meer subsidie gewoanwtg geweigerd hebben en dit naar aanleiding van te weinig geld in kas. Hadden de heeren bij andere besluiten er ook zoo over gedacht het ware te billijken, maar dit noem ik meten met twee maten. Als de heeren wethouders er dan werkelijk zoo van overtuigd zijn dat de belanghebben- den eerst maar eens over de brug moeten komen waarom zij dan met het eerst, neen't tegendeel is waar, een hunner verlaagde dit jaar zijn bijdrage naar ik uit goede bron vernam. Zijn het niet altijd de belanghebbenden die opgezocht worden voor het plaatsen van een advertentie in de Gids- of Badbode en is dit misschien geen steun. Andere raadsleden voeren aan dat het wel noodig is te steunen maar beroepen zich op hetzelfde geen geld en eerst de belangheb benden, maar de gemeente zelf is toch zeker de grootste en meest belanghebbende bij een stijgend vreemdelingenverkeer of zijn die heeren zoo kortzichtig. Ik zou hun toeroepen gooit mee een vischje uit om een kabeljauw te vangen. Het zal me dan ook werkelijk verwonderen of ik op de eerstvolgende vergadering van V. V. V. verneem of van bewuste raadsleden een flinke toezegging van verhoogde contri bute is binnen gekomen. Mij dunkt dat ze van het standpunt uit- gaan: goed voorbeeld doet goed volgen. Het is toch zeker waar dat Egmond verre achter staat bij andere plaatsen, neem een voorbeeld aan de Beemster waar het gemeen- tebestuur.besloot een poststempel te laten ma- ken met fiet doel het vreemdelingenbezoek te bevorderen. Ware het ook niet bevorderlijk onzen tol weg te nemen, dit is voor velen ook een groot beletsel. U, mijnheer de redacteur, dank zeggend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogaehtend, een lia van V. V. V. 5524 5639 6120 6583 7224 7784 8570 9028 9624 10100 10497 11145 12191 12516 13219 13928 14790 15062 15664 16161 16530 16759 17281 17590 18018 18535 18876 19153 19654 20046 20255 5544 5696 6155 6781 7240 7893 8648 9069 9681 10258 10602 11199 12209 12561 13250 14078 14851 15241 15770 .16225 16601 16898 17304 17661 18105 18556 18939 19244 19662 20070 20259 5607 5747 6176 6795 7243 8717 9213 9703 10274 10682 11345 12403 12577 13480 14435 14860 -15245 15838 16298 16658 16936 17323 17669 18290 18612 18952 19308 19711 20103 20466 5244 5626 6017 6293 6935 7357 8179 8947 9228 9818 10324 10708 11540 12444 13106 13504 14472 14908 15396 15871 16356 16678 17008 17337 17755 18325 18633 18968 19352 19731 20105 20S02 ssrt 5636 6022 6547 7008 7390 8331 8963 9377 9911 10362 10916 11847 12459 13116 13561 1458S 14935 15470 16042 16454 16680 17085 17412 17810 1834S 18672 18978 19374 19755 20137 5505 5637 6075 6574 7131 7418 8386 8984 9591 9993 10464 11122 12166 12473 13200 13753 14766 14948 15558 16057 16475 16744 17092 17564 17849 18400 18827 19131 19399 19S92 20245 N i e t e n. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 25 Januari. 5de klassc 5de lijst. 34 154 299 319 320 378 491 498 560 682 699 809 939 1005 1122 1230 1256 1265 1306 1367 1518 1525 1568 1589 1601 1967 2004 2028 2240 2273 2315 2364 2470 2533 2956 2989 3121 3138 3355 3399 3534 3542 3548 3730 3977 4039 4246 4353 4498 4559 4592 4597. 4811 5006 14 27 38 97 140 152 169 183 .201 275 279 326 381 384 431 472 486 497 504 540 628 658 747 757 790 799 827 833 846 867 885 9 IT 915 920 1C06 1015 1024 1 027 1 092 1191 1201 1202 1285 1288 1301 1372 1447 147S 1489 1523 1635 1707 1745 1754 1763 1771 1789 1830 1839 1890 1940 2001 2014 2004 2072 2149 2152 2162 2167 2345 2354 2382 2427 2432 2455 2539 2547 2550 2560 2603* 26T4 2651 2698 2720 2735 279S 2800 2909 2913 3007 3045 3140 4153 3180 3281 3300 3339 3442 3533 3536 3549 3553 3572 3616 3686 3703 3707 3733 3S07 3831 3/0 3?/0 3893 3938 3974 4086 4'01 4116 4129 4142 4152 4103 422? 4255 4269 4286 4412 4501 45 3 4-16 4570 4575 4602 46'0 4677 4 42 4759 4785 -1338 4399 4934 4953 4059 4961 4967 5106 51:6 5229 5241 5250 5257 5269 5282 5294 5307 5331 5341 5378 5334 510 5417 5426 5439 5458 5461 5471 5494 5510 5521 5585 915 57*8 5640 5699' 5732 5740 5763 5795 5796 '800 5S32 5837 5877 5878 5889 5894 5952 5982 5988 6012 6032 0940 6043 6047 6128 6133 6179 6198 (-241 6270 C:C6 6316 6327 6404 6-184 6516 6541 6" ;3 6694 6725 6790 6799 6820 6881 6941 6978 7012 7031 7057 7058 7073 7086 7134 7101 7215 7220 7231 7322 7366 7389 7422 7416 7488 7519 7541 7546 7586 7635 7636 7634 7767 7794 7819 7912 7935 7981 7994 8017 8047 8073 8100 8117 8130 8158 8163 8'93 8216 S248 8249 8299 8318 8329 8T'4 8346 8397 8424 8433 8452 848'-) 8500 8509 8513 8525 8547 8608 S635 8642 865" 3680 3683 St/90 8724 8783 S784 8S2-) 88335 8886 S902 8924 8956 8977 8593 8995 9000 9023 9024 9047 9053 9092 9093 9103 9115 9135 9149 9238 9245 9362 9501 9502 9513 9579 9626 9639 9658 9752 9773 9871 9874 9887 99C0 9913 9922 '.'973 10017 10062 10076 10105 10111 10161 10202 10218 10241 10262 10279 10314 10365 10379 10411 10471 1051? 10537 10554 10575 10588 10621 1C6S8 19690 10717 10779 10823 10824 10326 10828 10848 10904 10948 11002 1101,5 11100 1U18 11197 11201 11219 11242 11286 11319 11320 11328 11369 11413 11416 11470 11531 11564 11591 11673 116S2 11693 11698 11714 11753 11759 11793 11820 11846 11850 11856 11914 11057 11986 12083 12095 12127 12144 12173 12186 12211 12226 12229 12283 12372 12385 12397 1244S 12579 12586 12591 12659 12681 12710 12716 12742 12756 12804 12860 12937 12994 13010 13038 13062 13123 13138 13140 13153 13196 13261 1327S 13286 13297 13307 13325 13345 13351 13363 13463 13469 13510 13520 13568 13569 13588 13604 13632 13654 13699 13718 13776 13811 13815 13857 13895 13984 139S6 14003 14062 14072 14196 14205 14241 14242 14319 14347 14355 14459 14467 14469 14481 14495 14577 14602 14620 14633 14704 14793 14794 14834 1489S 14899 1493S 14954 14957 15084 15102 15156 15176 15262 15292 15329 15397 15400 15404 15407 15575 15582 15607 15608 15609 15616 15629 15642 15645 15667 15668 15796 15815 15846 15868 15882 15894 15904 15915 16022 16029 16038 16056 16092 16165 16205 16235 16253 16256 16301 16303 16311 16314 16346 16421 16483 16488 16500 16501 16527 16560 16576 16625 16632 16646 16664 16689 16694 16699 16727 1677S 16779 16782 16833 16840 16849 16852 16878 16890 16892 16917 16963 16974 16992 17047 17055 17059 17070 17136 17161 17186 17229 17261 17265 17305 17353 17357 17372 17402 17429 17480 17484 17568 17603 17605 17639 17649 17658 17710 17716 17765 17863 17904 17931 17938 17955 18009 -18063 1800 18139 18173 18184 18185 18197 18215 18242 18270 18284 18320 18350 18388 18445 18489 18492 18502 18597 18636 18640 18642 1S653 18663 18701 18737 18778 18806 18877 18917 19015 19069 19091 19119 19134 19167 19184 19187 19196 19209 19257 19260 19263 19266 19281 19285 19301 19314 19331 19358 19372 19477 19842 19496 19521 19530 19552 19597 19604 19614 19618 19638 19701 19710 19796 19824 19922 19985 19987 19989 20027 20030 20039 20074 20091 20203 20209 20225 20232 20235 20237 20273 20406 20486 20487 20550 20576 20605 20670 20746 20760 20834 20871 20874 20917 20934 5de klasse, 4de lijst: No. 226 70 moet zijn 224 met niet; No. 10766 moet zijn M w 0# 12ft i -

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6