GROOTSTE EN MEEST MODERNE MASAZUN VOOR HEEREN- EN KINDERKLEEDING I J De WAARDE van een kleedingstuk wordt niet alleen bepaald door den PR1JS, maar voornamelgk door Stelt U hooge eischen aan uw kleeding, koopt dan bg ons. Wg knoeien NIET met voering en fournituren en leveren U KLEEDERMAKERS, LAAT, HOEK ROTERSTRAAT. ANNO 1865. GEMAAKT EN OP MAAT. HET WITTE HUIS". BURGERLIJKE STAND. OEBOREN: Johannes Gerardus, z. van Gerpt Klaver #n Johanna Adriana Meijer. Nicolaas An- tonius, z. van Nicolaas Christiaan Bruin en Hillegonda Johanna Oudejans. OVERLEDEN: Caspar Lorenz Himmelreich, 45 jaar. Gemengd Nieuws. DE KABINIETS<*klSIS. Het Vaderland en het Utrechtsch Dagblad hadden gisteravondi een eenigermate overeen- stemmend bericht, waarin stond dat mr. Limburg voor de portefeuille van kolonien onderhandelde met den heer Van Limburg Stirum, oud-gouverneur-genieraal van Indie, en voor waterstaat met dr. Lelyvoor finan cien noemde hat Vaderland mr. R. J. H. Pa- tijn en voor arbeid het Utrechtsch-Dagblad prof. Slotemaker de Bruine. Voorts wist het Vaderland te vertellen dat behalve mr. de Geer zou nog een ander chr.-historisch staats- man in het kabknet-Limburg plaats nemen, „wiens medewerking tot het in stand houden van het gezantschap bij den Paus voor de eigen partijgenooten echter volkomen onver- klaarbaar zouzijn." Op een verzoek om inlichtingen van het Nederl. Correspondentiebureau te s-Graven- hage, heeft mr. Limburg gevraagd te willen mededeelen dat het hem onmogelijk is dage- lijks alle fantastische geruchten en praatjes, die in de pers omtreftt de kabinetsformatie op- duiken tegen te spreken of te beantwoorden, doch dat bij, wanneer hij iets positiefs om- trent die formatie heeft te meldem de pers daarvan in kennis zal stellen door gemidde- ling van het correspondentiebureau. In het ochtendlblad van het Vaderland van vandaag verschijnt echter het volgende be Van zeer betrouwbare christelijk histori sche zijde vernamen wij nog ten aanzien van de jongste crisisgeruchten, dat inderdaad de heeren dr. C. Lely en mr. R. J. H. Patijn zijn aangezocbt in een door mr. Limburg even- tueel te vormen extra parlementair kabwvet zitting te nemen. Niet juist zou het zijn- dat met graaf van Limburg Stirum onderhan deld wordt over kolonien. Over deze porte feuille zal door den heer Limburg zijn aan gezocht dr. A. A. L. Rutgers, directeur van het departement van lamdbouw, nijverheid en handel in Indie en thans met verlof hier te lande. Als de christelijk-historische staats man, die behalve mr. de Geer in het kabinet zou plaats nemen werd ons genoemd mr. J. Schokking, rnu minister van justitie. In een onderhoud met het Vaderland heeft mr. P. J. Oud, secretaris van den Vrijzinnig- democratischen Bond, medegedeeld, dat hij persoonlijk geheel het standpunt deelt dat mr. Marchant blijkor.s zijn jongste uitlatin- gen inneemt ten opzichte van de opdracht, aan mr. Limburg verstrekt De vrijzinnig-de- mocratische fractie als zoodanig heeft haar houding in deze aangelegenheid nog niet be paald, duordat een vergadering mede door uitstedigheid van mr. A. Joekes nog niet kon plaats hebben. Wat mr. Limburg betreft, merkte de heer Oud nog op, dat deze gedurende de laatste jaren wat interne aangelegenheden aangaat een vrij orafhankelijke houding ten opzichte van den vrijzinnig-democratischen bond had aangenomen en zich met name over de na- tionale ontwanening Trimmer gebonden heeft. De voornaamste grief, welke men thans ech ter in den Vrijz.-democratischen Bond tegen mr. Limburg koestert is dat hij geheel zon- der eenige ruggespraak met de kopstukken van den Vrijzininig-democratischen bond de opdracht h m door de Koningin verleend in overweging heeft genomen. Gisteravond heeft mr H. P. Marchant ge- sproken in een openbare vergadering te Hil- versum, belegd door de afdeeling van den Vrijzinnig Democratischen Bond. De vergade ring was druk bezocht. „Het Volk" meldt: Naar verluidt, zal, in^ien het kabinet- Limburg tot stand komt, daarin als minister van oorlog zitting hebben mr. J. Woltman, secretaris-generaal van het departement van oorlog. Mr. Woltman is vroeger advocaat te Hee renveen geweest, daarna lid van den Octrooi- raad en is vervolgens hoofd-ambtenaar aan het departement van oorlog geworden. Vroeger is mr. Woltman lid van den Vrijz.- Dem, Bond geweest. DE KWESTIE VAN DE VALSCHE PORTUGEESCHE BANKBILJETTEN. Het Handelsblad weet waar de redenen, waaraan de heer Bandeira de gewezen Portu- geesche gezant, zijn arrestatie te danken Heeft, nog het volgende mee te deelen: Het is nog onzeker, of hij vooruit geweten heeft van de vervalschte opdracht tot het doen drukken der Portugeesche bankbiljetten, maar in ieder geval heeft hij op een gegeven oogenblik het veelbesproken contract, waarin de opdracht was vastgelegd, in handen ge- had, toen hij nog gezant van het Portugee sche gouvernement te 's Gravenhage was. Dat was in de dagen, dat zijn broeder, Jose Bandeira, te Lissabon reeds was gearresteerd. Iemand, die met Jose Bandeira te's Graven hage in betrekking stond, had voor dezen na zijn vertrek naar Portugal een gesloten koffer in bewaring gehouden. Deze persoon was van het bankschandaal niet op de hoogte, maar de arrestatie van jose Bandeira uit Portugal vernemend, heef< hij, den inhoud van den koffer niet kennend, deze den gezant voor de veiligheid ter hand gesteld. De heer Antonio Bandeira heeft toen den koffer geopend en daarin het bewuste con tract gevonden. In plaats het toen, gelijk hij in zijn hoeda- nigheid van diplomatiek vertegenwoordiger zijner regeering verplicht was, naar Lissabon te brengen, heeft hij aan den heer Marang gegeven. Dit schijnt de regeering te Lissabon ter oore te zijn gekomen. Hij is althans spoe dig daarna op zeer korten termijn terugge- roepen van zijn post. De laatste dagen is hij te Lissabon aan een zeer ernstig verhoor onderworpen, waarop blijkbaar ten slotte zijn arrestatie is gevolgd. GEVAARLIJK STROOPER GEKN1PT. Naar het Huis van Bewaring te Roermond, is naar de Telg. meldt gevankelijk overge- bracht A. B. uit Posterholt, een bekend stroo- per- Hij was in de bosschen van Posterholt door een onbezoldigd Rijksveldwachter op heeterdaad betrapt bij stroopen. De strooper had daarop zijn geweer op den ambtenaar ge- richt, waarop het schot ook afging. De aan gevallene had echter nog juist den loop van het geweer te pakken weten te krijgen, waar- door hij niet getroffen werd. Hij kon den strooper vervolgens met een stuk hout neer- slaan. De aangehoudene heeft een volledige bekentenis afgelegd. UIT DEN TREIN GEVALLEN. De 18-jarige ongehuwde vrouw M. P. te Weert, had gistermiddag het ongeluk te val- len uit den sneltrein, Welke uit Eindhoven kwam. De nog in beweging zijnde trein reed over een harer armen. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer achtte amputatie noodzakelijk. De ongelukkige is onmiddellijk vervoerd naar bet hospitaal te Roermond. FABRIEKSJUBILEUM. De N. V. Zeepfabrieken v/h. De Haas en Van Brero te Apeldoorn herdenkt dit jaar zijn 25-jarig bestaan en heeft dientengevolge een gedenkboek ultgegeven dat in woord en beeld een overzicht geeft van den gestadigen. groei van dit bedrijf. In 1924 werd de zaak omgezet in een N.V. waarbij de heeren K. de Haas en A. van Bre ro directeuren werden. De fabrieksterreinen beslaan thans ruim 40.000 M2 waarvan c.a. 7000 bebouwd Ruim 150 personen zijn aan dit bedrijf ver- bonden. De fabriek levert o.a. de bekende Condor, Edelweiss, Parel, Robijn en Sneeuwwit-zeep en bleekproducten bij iedere huisvrouw wel- bekend. Mr. VAN GIJN. Blijkens een bericht van de officieele Wie ner Ztg. is mr. Van Gijn ontheven van zijn ambt van adviseur der Oostenrijskche Natio nal Bank. E>e Bondspresident heeft mr. Van Gijn warmen dank gebracht voor zijn voortreffelij- ken arbeid in dienst van de Nationale Bank en van Oostenrijk. DE REDE VAN Mr. Th. HEEMSKERK TE SCHIEDAM. Hftfbestuur van de afdeeling Schiedam van de'S. D. A. P. heeft den volgenden brief aan mr. Th. Heemskerk gezonden: Naar aanleiding van uwe rede op Ma'andag 11 Januari te Schiedam uitgesproken en het daarin aan de soc.-democraten toegedachte standpunt inzake geloofsvrijheid, hebben un dergo teekenden de eer u namens de afdee ling Schiedam der S. D. A. P. uit te noodi- gen, in een openbare vergadering, door ons alhier te beleggen, uw bewering nader uiteen te zetten en te verdedigen. Het ligt in oze bedoeling, partijgenoot ir J. M. Albarda, voorzitter der soc.-dem. Ka- merfractie, te verzoeken, de zienswijze der soc.-democraten daartegenover te stellen. Mocht u in principe bereid zijn aan onze uitnoodiging gevolg te geven, dan verklaren wij oms bij voorbaat bereid, over de regeling van deze vergadering met u in overleg te treden. NEDERLANDERS TE DAVOS. De correspondent van het Hbid. te Da vos seint d.d. 26 Januari, dat voor de wed strijden, welke 30 en 31 Januari te Davos zul- len worden gehouden, zijn ingeschrevcn acht Nederlanders, t. w.: de heeren Bulten, Hooft- man, Jongbloed, Kos, Kuipers, Pronk, Wil- dervanck de Blecourt en Schuringa. Han Haag is tengevolge van zijn val te Chamonix niet in staat mee te rijden, terwijl Lex Haag cm studie-redenen niet uitkomt. De internationale wedstrijden worden ge houden ter gelegenheid van de Europeesche kampioenschappen kunstrijden, waarvoor in- schrijvingen zijn ontvangen van Boeckl, Dist- ler, Preissecker (Weenen), Vieregg (Berlijn, Jacobsson (Helsingfors), Page (Engeland), Van Reebroeck (Antwerpen), Gautschi (Da vos). POGING TOT DOODSLAG. Verdacht van poging tot doodslag op den jachtopziener van den Elzen te Posterholt is door de rijksveldwacht aangehouden en naar de gevagenis te Roermond overgebracht de 45-jarige landbouwer A. G. te Posterholt. Maandagnacht werd G. door den jachtopzie ner in het jachtveld aangetroffen. Toen hij hem staande hield en het wild in beslag wil- de nemen, raakten beiden handgemeen. Hier- bij wist de strooper in het bezit te komen van het geweer van den opzichter, op wien hij het wapen ric'htte. Op het oogenblik ,dat de bedreigde het wapen vast greep en de hoogte in duwde, ging het schot af, zonder dat iemand werd getroffen. Met geweld wist de opziener den strooper het geweer te ontne- men. Deze greep toen een zwaren paal, waar- mee hij v. d. E. te lijf wilde. Door den aan- rander een slag met het geweer op zijn hoofd te geven stelde de jachtopziener hem buiten gevecht. CHANTAGE. Voor de vierde kamer der Rechtbank te Am sterdam is gisteren voortgezet het proces te gen M. D. A.—L. en T. J. H. S., die teza- men met I. D. gedurende de zomermaanden van 1925 een Amsterdamsch koopman doof bedreiging en valsehe voorspiegelingen bewo- gen hebben tot afgifte van bedragen van 2000, 2400, 5300 en 5000. In de eerste zitting had de off icier van jus- tie, mr. Reiling, tegen de vrouw 7 maanden gevangenisstraf geeischt, met aftrek van de voorloopige hechtenis, en tegen I. D.,,den medeplichtige, twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van drie maanden hechtenis. De recht bank gelastte evenwel 12 Januaifj.l. den dag, waarop de uitspraak was vastgesteld, een nieuw verhoor, waarbij bekl. T. J. H. S. als getuige zou worden gehoord. Het eerst werd thans de zaak tegen T. J. H. S. behandeld, die bekende en geheel ac- coord ging met de verklaringen van deifcAm- sterdamschen koopman. Evenwel ontkende bekl. het plan te hebben op touw gezet: in de zen schoof hij alle sehuld op zijn medebe- klaagde M. D. A.L. Het O. M., waargenomen door mr. Reiling, Ijracht in herinnering, dat bekl. S. reeds twee maanden gevangenisstraf. wegens diefstal heeft ondergaan en Vrijdag 1.1. voor de recht bank te Middelburg terecht heeft gestaan we gens poging tot oplichting. Hij hield bij het stellen van den eisch in deze zaak rekening met het feit, dat te Middelburg 11/> jaar te gen beklaagde is geeischt. Wegens afpersing, leling en oplichting, driemaal gepleegd vroeg het O. M. 8 jaar en 6 maanden gevan genisstraf, met aftrek van 3 maanden voor- oopige hechtenis. Bij de voortzetting van de behandeling van de zaken tegen M. D. A.L. en I. D. persis- teerde het O. M., nadat bekl. S. als getuige was gehoord, bij zijn eisch. TWEE VISSCHERS GERED. De Maandagavond te IJmuiden aangeko- men stoomtreiler Hercules IJm. 196 had op 15 Januari twee opvarenden uit een Deensch visschersscheepje, den kotter Henny uit Dry- vik, gered. Het scheepje was lek en verkeerae in zinkenden toestand. Reeds 30 uren hadden de beide opvarenden, de scMpper-eigenaar en een knecht, aan de pompen gestaan, en zij wa- ren daarbij 45 mijl afgedreven. Op den avond van 15 dezer werd door de mannen ge- stakeld, wat aan boord van de Hercules werd gezien. Toen men de beide Deensche visscher- lieden aan boord had genomen, waren deze geheel uitgeput. Ze werden liefderijk ver- zorgd en na vijf dagen aan een ander vis schersscheepje uit Dryvik meegegeven. STINKBOMMEN IN HAAGSCHE BIOSCOPEN. Het is der politie gelukt, de daders in han den te krijgen van het werpen van stinkbom- men, dat Zaterdagavond heeft plaats gehad in een paar bioscooptheaters in Den Haag Zij bleken te zijn twee bouwvakarbeiders, aan- ge'sloten bij de revolutionnaire vakbeweging Toen zij Zaterdagmiddag uit het gebouw van het Haagsche Vakcomite aan de Stille Veer- kade kwamen, zijn zij, naar hun beweren, om- gekocht door eenige stakende musid, die hun plaatskaarten verschaften voor bet City- en het Asta-theater. Tegen de stinkbommen- gooiers is proces-verbaal cpgemaakt. ERNSTIG ONGELUK. Op de Nassaukaade bij de Jacob Catskade te Amsterdam is gistermiddag omstreeks 5 uur een 13-jarige jongen, die van een in vaart zijnden auto afsprong, komen te vallen en door een zwaren vrachtauto, die daarach- ter reed, overreden. De jongen was onmid dellijk dood. Gisteravond was nog niet be kend wie het slachtoffer was. HET VERMISTE VUEGTUIG. Gisteren is bij zeer gunstig weer de Zui derzee bezuiden de lijn Enkhuizen—Stavoren door twee groepen watervliegtuigen afge- zocht naar eventueele wrakken van het ver- loren vliegtuig der landmacht. Men heeft echter niets gevonden. Ook de kanonneerboot „Hadda" uit Helder heeft met hetzelfde doel een onderzoek op de Zuiderzee ingesteld, eveneens zonder resul- taat. VAN OSS—JURGENS. Op de rol van de Haagsche rechtbank, burgerlijke zitting, kwam gisteren weer voor de zaak van den Rtoterdamschen arts Ligten- berg tegen de heeren van Oss, uitgever van de Haagsche Post en bankier, inzake geleden verlies op twee Jurgensaandeelen tengevolge van pubncaties in de Haagsche Post. De ge- daagden van Oss hebben geconcludeerd voor dupliek. De zaak zal de volgende week Dinsdag weer worden afgeroepen. SPORTCOLLEGES. Prof. Zaayer, hoogleeraar in de heelkunde aan de Leidsche universiteit, is een serie z.g. „Sportcolleges" begonnen, waarin de hoog leeraar de verschillende ongevallen behandelt, die bij sportbeoefening kunnen voorkomen. BRANDEN. Maandagavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het huis van den arbei- der B. G. T., aan den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg te Haarlemmermeer. De be- Woners moesten in nachtgewaad naar buiten vluchten. Het huis is geheel afgebrand. Te Linne zijn gisteren huis, schuur en stalling van den landbouwer H. Stinkens af gebrand. Gistermiddag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het groote woonhuis, be- woond door den suikerwerkhandelaar van der Heyden te Cclmschate, gemeente Die- penveen. Het huis, eigendom van den land bouwer Assirk, evenals de inboedel verze- kerd, is tot den grond toe afgebrand. De De- venter brandweerheeft met een motorspuit assistentie verleend. KORTE BERICHTEN. Maandag is te Utrecht de jaarlijksche vergadering gehouden van den Nederl neu- tralen bond van arbeiders(sters) in de klee- dingindustrie. De Algemeene Nederl andsche bond van handels- en kantoorbedienden heeft dezer da gen te Amsterdam zijn twintigjarig bestaan herdacht. Ingevolge koninklijke machtiging is de heer W. H. Akkersdijk erkend en toegelaten als consul van Mexico te Amsterdam voor de provincien Noordholland, Friesland en Gro ningen. Onder groote belangstelling is gister middag op de hegraafplaats Crooswijk te Rot terdam in het familiegraf bijgezet het stoffe lijk overschot van de Zarterdag aldaar overle den bekende filantrope, mej. M. J. van Dam. 17 Maart zal het 25 jaar geleden zijn. dat de Vrijzinnig:Democratische Bond werd opgericht. Ter herdenking van dit feit zal Zaterdag 20 Maart te Amsterdam een feest- vergadering worden gehouden In het bijzijn van B. en W. van Haar lem uitgezonderd mr. M. Slingenberg, die uitstedig was verschillende raadsleden, den gemeente-secretaris mr. Th. A. Wesstra en verschillende officieele personen, werd gis termiddag te Haarlem in het perceel Donkere Spaarne 34 geopend de Werkinrichting voor Maatschappelijk Ongeschikte Zwakzinnigen. Verschenen zijn de driemaandelijksche mededeelingen betraeffende de werkzaamhe- den voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee. In een kelder van het voormalige hotel de Vieux Doelen aan het Toumooiveld in Den Haag, is gistermorgen een carbidtoestel uiteen gesprongen. De aptogeenlasscher A. A. P., van den Westduinweg, die zich in de ,nabijheid van het toestel bevofld, werd ern- sfig aan het hoofd verwond; hij is naar het ziekenhuis overgebracht. gehad, dus cok de andere leden van beide ver- cenigingen niet. Wat het Bestuur van Volksonderwijs heeft gedaan, doet het dus onder nadere goedkeu- ring van de eerstvolgende huishoudelijke ver gadering, voor eigen verantwoording. En dit maakt voor den Raad wel degelijk een punt van overweging uit. Evenzoo is't gegaan met 't Bewaarschoolonderwiis. Zich niet eerst op 't Stadhuis op de hoogte stellen van den stand van zaken aan de juiste adressen. Voorguit maar. Een adres aan den Raad. Resultaten? Ja, maar aan wien de schuid? Het is met't Be stuur als met den heer Clceck, den Voorzit ter. Uitsluitend critiek. Maar waar is de lei- ding? Wat kon Volksonderwijs veel meer doen! Geen enkel onderwerp is te noemen, waar Volksonderwijs den stoot gaf tot maat- regelen van ingrijpenden aard. Nog onlangs heb ik het duidelijk gezegd: „Ik zie in de lei- ding der afdeeling zulke onoverkomelijke fou- teni dat ik geen enkele functie kan aanvaar- den. Mijnheer de Redacteur, ik heb geboft. Het is nog als vroeger, toen ik U met ve'e ,,Ingezondens" lastig viel. Door de geschie- denis is nu eenmaal geen streep te halen. Het goede daarvan aanvaard ik dankbaar, maar het foutj^ve wijs ik af. En nu mag ik eindigen met te verwijzen naar dit officieele stuk: Bijlage 73 tot de Handelingen van den Gemeenteraad 1922, in cnderwijskringen goed Bekend. (Over de beginselen dezer reorgani- satie enz Tdt slot de vraag: Heeft het Bestuur ge- dacht aan de Bijzondere Onderwijzersverceni- gingen, \yier belangen er toch ook bij betrok- xen zijn?" Ik wcnsch alle vereenigingen ge- luk met deze ongevraagde verdediging. Met dank voor plaatsruimte, fioogachtend, Uw dw., C. DA ALDER. Snaarmanslaan 119. Ingezonden stukken (Buiten verarUwoordelijkheid van de Redac tie. De apname in deze rubriek bewijst geens zins dat de redactie er mede instemt.) Rechtzaken. Alkmaar, 26 Januari 1926. Mijnheer de Redacteur. Het is nog geen (gemiddelden) menschen- leeftijd geleden, dat een ledenvergadering van Volksonderwijs, nog geen tien leden tellende, voor de rechten opkwam van honderden ouders van schoolgaande kinderen. We zijn nu verder. Nu doet het Bestuur de zaken af. Verwijzend naar het berichtje onder Stads- nieuws in uw nummer van heden, vraag ik mij af: „Zouden alle negen Bestuursleden present geweest zijn?" En verder: 2. Kunnen de vakvereenigingen (onderwij- zersvereenigingen) zelf hun rechten niet ver dedigen? Voor mij zelf heb ik de overtuiging, dat dit adres, na behandeling in een gewone huis houdelijke vergadering, niet was verzonden. Was het een dringende principieele kwestie geweest, dan waren de vereeniginen immers heusch wel zelfstandig opgetreden. Heeft het Bestuur zich, alvorens tot den Raad te rich ten, met den Wethouder van Onderwijs in verbinding gesteld, of bij verschil van mee- ning met het voltallige College van B. en W. Waarvoor houden de Wet'houders toch eigen- lijk een spreekuur? En het Hoofd onzer Ge meente? Zooals U ziet: „Gelegenheid te over om wenschen te uiten". Op de zaak zelf ga ik niet in. Men mocht eens van me den- ken, dat ik zou meenen, dat het College, hier de Wethouder van Onderwijs, zich zelf niet zou kunnen redden. Maar ik ben lid van de Afd. Alkmaar van Volksonderwijs, lid ook van de Afd. Alkmaar van den. Bond van Ned. Onderwijzers. Geen convocatie heb ik KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 22 Januari. B J. te Amsterdam overtreding Spoorweg- wet, 8 bocte of 4 dagen hecht. W. P. te Heiloo, overtreding Trekhonden- wet, 2 X 3 boete of 2 X 2 dagen hecht. S. M. S., J. S., J. T. en J. R. te Alkmaar, overtredingljkwet, de le en 2e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 3e 2 X 2 boete of 2 X 1 dag hecht., de 4e 6 X 1,50 boete of 6 X 1 dag hecht. J. B. te Bergen, J. W. H. D. te Zandvoort, overtreding Arbeidswet, de le 6 boete of 3 dagen hecht., de 2e 2 X 7 boete of 2 X 3 dagen hecht. J. de W. te Egmond aan den Hoef, P. de W. te Bergen, overtreding Vkeschkeuringswet, de le 25 boete of 12 dagen hecht., de 2e 30 boete of 12 dagen hecht. H. D. te Egmond aan Zee, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 8 boete of 4 dagen hecht. J. L. te Broek op Langendijk, overtreding Bouwverordening, 2 boete of 1 dag hecht. A. Z. Jz. en K. Z. te Egmond aan Zee, H. H. te Heiloo, J. P., C. V. en D. W. te Alk maar, dronkenschap, de le 5 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 5e en 6e ieder 2 boete of 1 dag hecht. J. S. te Bergen, G. H. te Castricum, L. P. te Oudorp, J. F. te Zuidscharwoude, W. S., E. A. en H. de R. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le 1,50 boete of 1 dag hecht., de 2e en 5e ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 3e en 6e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 4e 7 boete of 3 dagen hecht., de 7e 4 boete of 4 dagen hecht. J. C. S. te Schoorl. N. V. te Heiloo, M. Z. te Limmen, C. Z. te Castricum, C. E. F. S. en J. T. K. te Beverwijk, C. B. en M. G. te Heerhugowaard, W. G. J. K. te ZuidL en Noordschermer, A. B. en K. K. te Alkmaar, H. C. S. te Helder, overtredig Motor- en Rij- wielreglement,, de le en 12 ieder f 15 boete of 7 dagen hecht., de 2e, 3e, 4es 5e, 6e, 7e, 8e, 9e en lie ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de lOe 1,50 boete of 1 dag hecht. Marktberichten WARMENHUIZEN, 26 Jan. 1926. Roode kool le soort 3.609.70, 2e soort 3.30—7.90, uitschot 1.40—/ 3.30 Gele kool le soort 4.70—/ 6.20, 2e soort 3.90—/ 4.70, Deensche witte kool le soort 3.90—/ 7.70, 2e soort 4.20—/ 4.50, uit- s hot 1.40—/ 2.50, Drielingen 6.30, Uien 77.50, Peen 4.60, Bieten 4 20. Aan- voer: 96100 K G. Roode kool, 22400 K.G. Gele kool, 40600 K G Deensche witte kool, 1500 K.G. Bieten, 2100 K.G. Uien, 2300 K.G. Peen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 27 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.7 te Zurich. Laagste barometerstand 729.1 te Reykjavik. Verwachting (van den avond van 27 Ja- x nuari tot den avond van 28 Januari): \- Matige tot krachtige zuid-oostelijke totdr.r zuid-westelijke wind, zwaarbewolkt tot be- trokken, later waarschijnliik eenige regetv zelfde temperatuur. F1RMA H. 8. CLOECK. kwaliteit, pasvorm, gegarandeerd kleermakerswerk u

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3