W. M. H. PELS Zn. DOET UW SCHOENEN GOED Uitsluitend origineele zuivere NATUURWIJNEN. NATIONALE PLUIMGEDIERTE- W AtERSNOOD-COM ITe. In een der zal en van het ministerje van bin- nenlandsche zaken en landbouw heeft Maanr dagmiddag het op initiatief van de Kon. Ne- derl. Vereeniging Avicultura opgerichte pluimgedierte waterdsnoodcomite vergaderd. Het ligt in de bedoeling van het comite, al ien die hun pluimgedierte tengevolge van den watersnood geheel of gedeeltelijk hebben ver- loren of hun pluimgedierte-behuizingen door het water zagen vernield, te helpen, ongeacht of zij van een der bovenbedoelde organisatie al dan niet lid zijn. Getracht zal worden, dlen pluimgediertehouders zooveel mogelijk goede rasdieren van de door de N. P. F. erkende, bedrijfsrassen te bezorgen, dus witte en pa- trijsklurige Leghorns, witte Wyandottes, Bar- nevelders, Rhode Island Reds. Daar het niet mogelijk zal zijn, volwassen dieren van deze rassen in voldoende aantal te krijgen, zullen worden verschaft broedeieren en kuikens. Waar de pluimgediertehouders niet in de gelegenheid zijn, de eieren ohder kloeken te doen uitbroeden, zal de hulp worden ingeroe- pen van broed-centrales, van de groote broed- machinefabrieken, terwijl verder ook't Rijks- proeffokstation te Beekbergen, voorzoover de dienst zulks toelaat, zal worden in dienst ge- steld voor het op peil brengen van den pluim- gediertestapel. Verder zal de hulp worden in- geroepen van alle in Nederland op pluimge- diertegebied wcrkende vereenigingen en orga- nisaties, zoowel voor het verzamelen onder hun leden van de noodige gelden of giften in natura, als broedeieren, eendagskuikens. voedermiddelen en material en, als voor het controleeren van de inkomende aanvragen om steun. Behalve van een aanbod van een zeer be Sangrijk kwantum voeder door de N.V. Sluis' Pluimveevoeder fabrieken, werd staandte de vergadlering nog meedeeling gedaan door den secretaris van den R. v. B., dat deze ver eeniging een bedrhg van f 1000 ter beschik- king stelt van het comite. Voor opslag van voeder en materialen is door tusschenkomst van een pluimgedierteliefhebb<r te Ede de beschikking aangfboden over een terrein en pakhuizen aldaar, en verder zijn nog ver- schillende toezeggingen, zooals 600 eendags kuikens en 1000 broedeieren vermeld. Het comite zal binnen enkele dagen in de pers voor pluimgedierte een opproep doen. EEN NIEUWE KANKERTHEORIE VAN PROF. R. P. VAN CALCAR. Bij S. C. van Doesburgh, te Leiden, ver- schijnt over enkele dagen Die Ursache. cits Carcinoms, van Prof. R. P. van Calcar. (Aus dem bacteriologisch-hygiemischen Labo.rato- rium der Universitat Leiden). Het volgende is er uit overgenomen: „In de eerste plaats heb ik in deze verhande- lin'g de meenirg verdedigd, dat kanker door protozoen verwckt wordt en wel met behulp van een werk'hypothese, die als volgt luidt: De eigenschappen die de kankercel van de epitheelcel, waaruit zlj voortgekomen is, on- derscheiden, kunnen het best verklaard wor den, als men aanneemt, dat deze eel eenigen tijd met protozoen symbiotisch same-nleeft, welke de voor de kankercel specifieke eigen schappen kunnen verklaren. Bij geen langs experimenteelen weg ver- wekten kwaadaardigen tumor kan men de werking van de protozoen uitsluitenin ha ver, gerst en andere graansoorten zijn zij in ge'incysteerden vorm aanwezig. Uit wormen, die men in atypische mitheelwoekeringen van de galgangen gevonden heeft, kan men ze kweeken. Hat penseelen van muizen met teer geeft 'n geheel afwijkend resultaat, als men de proef- dieren in 'n milieu teelt en verzorgt, dat Zoo veel mogelijk vrij is van protozoen. In nor- male omstandighedem leven de dieren in een protozoair milieu (hooi en stroo), of zij wor den in elk geval met voedsel, dat protozoen in voor ontwikkeling vatbaren vorm bevat, ge- voed. Kakkerlakken en andere insecten komen eveneens uit een omgeving die met protozoen geinfecteerd is. Men bereikt de beste resultaten bij den ex perimenteelen haver- en gerstkanker, door- dat men zich bedient van 'n verrijkirgsproce- d£, waarbij men het graan herhaaldelijk laat drogen, nadat men het eerst bevochtigd heeft. In verband met het feit, dat men op het land vooral plantaardig materiaal vindt, dat pro tozoen bevat, is een epidemiologische waar- neming uit den laatsten tijd, die ik aange- haald vond in een opstel van Andre Phili- bert in het „Bulletin medical" van 19 Dec. 1925, van groot belang. Balans en Havillon vonde in Engeland, dat een ophooping van carcinoomgevallen voorkwam bij de bevol- king in de nabijheid van rivieren, die met ge- regelde tusschenruimten buiten hun oevers traden, een mededeeling van beteekenis voor hen, die de epidemiologic van het kankerpro- bleem willen bestudeeren Maagsap speelf ongetwjjf eld een veel om- vangrijker rol, dan alleen die voor vertering in de maag. Achylie is een praecacereuze toe- stand, die praedisponeert voor infectie met ccinoom-virus DE VERKIEZINGSRELLETJES TE BRUNSSJJM. De Arrondissements-Rechtbank te Maas tricht behandelde gister de mishandeling, welke te Brunssum tijdens de verkiezingen is voorgevallen. De tenlaste legging tegen die beide bekl. in deze zaak is als volgt: 1. J. A. Oeurten heeft te Brunssum op 29 Juni 1925 opzettelijk en gewelddadig En- gelbert Blanken geslagen, tengevolge waar- van deze pijnlijk werd gewond en Bermina Gerritsen, echtgenoote van Branken, heeft ge- frapt en geschopt, tengevolge waarvan deze pijnlijk werd getroffen. 2. H. J. Offermans, diat hij te Brunssum op 29 Juni 1925: 1. opzettelijk en gewelddadig A. Th. Wou- denberg met het dikke einde der zweep, al- thans met een hard voorwerp meermalen heeft geslagen, tengevolge waarvan A. Th. Woudenberg pijnlijk werd getroffen. 2. dat hij zich bevond op den openbaren weg, de Dorpstraat, te midden eener zich op dien weg bevindende volksmenigte, die groo- tendeels deelgehomen hadden aar. een zooge- naamden optocht /an R. K. betoogers, in wier midden eenige Soc.-Dem. betoogers" (die toeti op politek gebied tegenstanders waren der R.K. betoogers, terwijl de betoogingen gehouden werden in verband met de kort na- c'ien plaats te hebben verkiezing van leden mmf 24; Kama dsr Ji.JS.jaa Ng^ejiancD. Waren verzeild geraakt, m on deling door, ter wijl hij een zweep rondzwaaide, luidkeels te roepen: „Rood moet dood", althans woorden van die strekking en beteekenis, die als toen R.K. betoogers tot mishandelingen heeft op- geruid, hebbende dan ook meerdere dier R.K. betoogers eenige dier Soc.-dem. betoogers op zettelijk en gewelddadig geslagen en getrapt, tengevolge waarvan deze pijnlijk werden ge trapt en ten bloede werden verwond. Er zijn vele getuigen a charge en a de- charge. Verdiediger aan beide beklaagden is mr. Robert van Oppen. Tegen FI. J. O. werd een maand gevange- nisstraf geeischt en tegen J. A. G. 100 boe- te subs. 30 dagen hechtenis. N'EDERLANDSCH FABRI'KAAT. De Januari-aflevering van het maandblad van de Vereeniging „ived£rlandsch Fabri kaat" bevat aliereerst een „Terug0lik" van de hand van den voorzitter, den heer Ir. J. van Dusseidorp, waarin deze o.a. betoogt, dat oflze kapitaalvormir.g te wenschen laat, dat de belastingen een ongehoorde hoogte hebben bereikt en dat de werkloosheid overweldigend groot is, waardoor men dus tot de overtui- grng moet komen, dat er lekken zijn, waar door onze welvaart wegvloeit. Een van die lekken is, dat wij onze inkomsten niet goed besteden en dat niet altijd het binnenslands voortgebrachte wordt gekochte, als het met het buitenlandsche kan m^dedingen. Wat de schrijver met een sterk staaltje uit de prak- tijk toeiiclu ,,\X at de Vereeniging in de laatste maand bevat een beknopte opgave van hetgeen -e afgelooen maand tot stand werd ge- oiacht. Ook ditmaal blijkt wederom, dat de vereeniging voortdurend practisch werkzaam is in het aigemeen, nationaal, economisch be lang. Te betreuren is het zeer zeker, dat een lichadm a.s „Nederlandsch .Fabrikaat" moet rond komen met een jaarlijksch inkomen van 12.000 terwijl bovendien, ondanks het zeer streng doorgevoerde geldelijke beheer op een tekort moet worden gerekend van f 1000, zoo als wordt medegedeeld. In de bijlage „Waarom Nederlandsch Fa brikaat" wordt aan de hand van verschillen- de statistische cijfgrs degenen, die nog niet hiervan overtuigd mochten zijn, aangetoond, dat het onverantwoordelijk is, indien ieder niet mede werkt, zooveel in elks vermogen is aan het Nederlandsch fabrikaat de voorkeur te geven, wanneer dit voor het buitenlandsch niet onderdoet en dat onverschilligheid of laksheid ouioelaatbaar is. In de bijdrage „Hollandsch Horlogema- ker's industrie" beschrijft de heer S. Kalff op vlotte, onderhoudende wijze een tak van nij- verheid, die vroeger hier te lande van groot belang was. Verder bevat deze welvoorziene aflevering nog een korte beschouwing, betrekking heb bende op de Bandoengsche Jaarbeurs en de vaste officieele afdeelingen, zooals: de op- gave van een groot aanta! handelaren, over de geheele wereld verspreid, wfilke dc tus schenkomst van de Vereeniging „Neder- iandsch Fabrikaat" inroepen om met Neder- landsche exporteerende fabrikanten in ver- binding te komen. De rubriek Arbeidsbemiddeling, ten doel hebbende bemiddelend op te treden ten aan- zien van die betrekkingen voor welke men zich niet tot arbeidsbeurzen kan wenden, dat zijn dus leidende posities en de opgave van fabrikanten, welke gerechtigd zijn het natio- naliteitskenmerk „V. N. F. te voeren, ten be wijze dat hunne artikelen Nederlandsch fa brikaat zijn. TUBERCULOSE BESTRIJDING. De minister van arbeid, hande! en nijver- heid brengt ter kennis van de belanghebben- de vereenigingen op het gebied der tubercu- losebestrijding, dat de voorwaarden, waar- onder aan plaatselijke vereenigingen tot be- strijding van de tuberculose Rijkssubsidie wordt verleend, worden aangevuld met de volgende bepaling: Door de plaatselijke vereenigingen mogen geen patienten worden uitgezonden naar sa natoria, dan nadat die patienten ondferzocht zijn op een districts- of kringbureau of op een door de inspectie nader aan te wijzen consultatiebureau en nadat de medische leider van een der bovenbedoelde bureaux schrifte- lijk heeft bericht, dat opneming in een sana torium wordt noodig geacbt. REIN-LEVEN-BEWEGING. Te Utrecht heeft de jaarlijksche vergade- ring der Rein-Leven-Beweging plaats gehad. Besloten werd te trachten, den arbeid onder fabriekspersoneel, die in den oorlogstijd werd afgebroken, weer te hervatten. Aan de cen- trale commissie werd opgedragen, zich daar- toe met fabrieksdirecties en besturen van plaatselijke vakorganisaties in verbinding te stellen. Verder werd besloten tot het uitge- ven van eenige liederen met begeleiding. Tot leden van de centrale commissie wer den voor dit jaar gekozen mej. A. Aniens, te Velp, en de h.h. Lod. van Mierop te Bus- sum; Jan Zwart te Wormerveer; C. Jacobs te Overveen en G. Roosink te Arnhem. ESPERANTO. In de Zaterdag te 's-Gravenhage gehouden jaarlijksche vergadering der Nederlandsche Esperantisten vereeniging La Estonto Estas Nia waren 6 groepen vertegenwoordigd. Her- kozen werden tot bibliothecaris de heer Van Tinteren, te Amsterdam, en tot leden en plaatsvervangendc leden der examen-commis- sie, de daines Isbriicker-Dirksens en Roskes- Dirksens, 's Gravenhage, en de heeren Bult- huis en Isbruccker, 's Gravenhage; P. van Dokkum, Veendam; A. Rutgers, Haarlem, en J. van de Velde, Rotterdam. Aangenomen werd een voorstel van die HaagSche groep tot contributieverlaging, waarop de aftredende bestuursleden zich niet bereid verklaarden een herverkiezing te aan- vaarden. De voorzitter wenschte om particu- liere redenen niet la. per in functie te blijven In de volgende vergadering, op 28 Maart te Utrecht zal een nieuw bestuur gekozen worden. Alle besprekingen hadden, als naar ge- woonte, geheel in Esperanto plaats. EEN MANIFEST. Naar aanleiding van den omzendbrief van Gedeputeerde Staten in de provincie Fries- land aan de gemeentebesturen, waarin zij de ze mededeelen er bij de goedkeuring der ge- meentebegrootingen bezwaar tegen te hebben, dat de gemeente boventallige leerkrachten, waaronaer in den ruimen zin ook assistenten zijn begrepen, bezoldigen, richt het hoofdbe stuur van den Bond van Ned. Ond. in School en Huis een manifest „tot alle voorstanders van goed volksonderwijs in Friesland," waar in wij o.m. lezen: „De beteekenis hiervan is ieder, die een weinig op de hoogte is met de zaken van't lager onderwijs, duidelijk: Gedeputeerde \taten van Friesland doen een poging de gemeentebesturen te beletten, gebruik tc maken van hun uitdrukkelijk bij de wet voorbehouden recht uit eigen middelen aan hun scholen meer leerkrachten aan te stellen, dan uit's rijks kas aan de gemeente- en schoolbesturen worden vergoed.. Een dergelijke reaktionnaire daad van een college van Gedeputeerde Staten is inderdaad ongehoord, en in ons land tot op heden nog zonder voorbeeld. Het toezicht dat Ged. Sta ten eener provincie hebben dp de uifgaven der gemeentebesturen, kan slechts dienen om te voorkomen, dat deze wettelijk onrcchtma- tige en totaal ongemotiveerde uitgaven doen, doch kan zeker niet bedoelen, te tornen aan uitdi-ukkelijk door de wet toegestane recbten der gemeenten, als in dit geval dat bijzondere verzorging van hun lager onderwijs. Dit ingrijpen in de autonomic der gemeen tebesturen achten wij onduldbaar. Wij hebben dan ook het voile vertrotiwen, dat de - ge meentebesturen, die het lager onderwijs goed- gezind zijn, zich door dezen onzendbrief niet zullen laten intimideeren, maar zullen blijven doen wat zij in het belang van het volkskind voor hun gemeente wenschelijk en mogelijk achten. En wij, voorstanders van goed volksonder- wjjs, wij willen hun in dit verzet zoo krach- tig mogelijk steunen." 'O.m. dient daartoe de reeds in ons land aangekondigde protestmeeting te Leeuwar- den. DE KWESTIE GEELKERKEN. De middagzitting. De voorzitter der buitengewone synode te Assen stelt iin> de middagzitting voor ds. Ger- ber van Assen te benoernen tot adviseerend lid. Qok werd hij in de plaats van dr. Dijk benoemd voor het persverslag. Het modera- men stelde nu voor eerst te beslissen, of de synode bevoegd is om te oordeelen en tot een beslissing te komen. Die zaak heeft eerst een formeele zijde, n.l. of de samenrceping van deze generale synode al of niet geacht kan worden gemotiveerd en wettig te zijn en ten tweede, of er gronden zijn in de kerkorde, om te wraken de benoeming van de leden voor Noord-Holland en de benoeming van sommi- ge prae-adviseerende leden. Dit moet beslist worden, voor de synode kan verder gaan. Alzoo werd Jbesloten. De voorzitter benoemd nu'een commissie van prae-advies bestaande uit de predikanten ds. Miedema van Grcnin- gen, Klaarhamer van Dokkum, dr. Dijk van Den Haag, dr. Thys van Meppel en den voorzitter in zijn kwaliteit van voorzitter, en de ouderlingen Muys, VelcJhuizen, Scheffer, Brandsma en Hekman. Het moderamen zal die commissie ter hand stellen al de stukken, die op de zaak van de bevoegdheid betrekking hebben. In een nieuwe zitting zal deze com missie dienen van rapport. ZILVERZAND. Voor het kantongerecht te Deventer heeft Maandag terecht gestaan J. C. K., uit Nieu- wer-Amstel, die aan een banketbakker te Deventer, zilverzand, een versieringsmate- riaal voor taarten, had verkocht. Beklaagde die het ten laste gelegde bekende, zeide, dat hij zilverzand reeds meer dan 50 jaar had verkocht. Nog nooit was hij er op attent ge- maakt, dat het gebruik er van schadelijk was voor de gezondheid. Als getuige werd gehoord de heer H. W. de Kruyff, directeur van den keuringsdienst voor waren te Zutphen, die zeide, dat door proeven is aangetoond, dat het bedoelde zil verzand, bij inwendig gebruik, de darmwan- den bloedend verwondt, daar er metaalsplin- ters in voorkomen. De eisch luidde 50 boete of 20 dagen hechtenis. CARNAVAL. Het Hsgz. schrijft: Ged. Staten van Limburg hebben aan bur- gemeesters en wethouders der gemeenten in Limburg den volgenden brief gezonden: Nu tengevolge van de ramp, welke eenige weken geleden ook een groot deel van ons ge- west geteisterd heeft, velen onzer gewestge- nooten in kommer en zorg gedompeld zijn en men overal in den lande zich opmaakt om door het bijeenbrengen van giften in geld en goed dem nood eenigermate te helpen lenigen, hebben w ijons bij de oadering van het Car- navalsfeest de vraag gesteld of het wel oir- baar is dit feest te voeren op de wijze als waarop dat in deze provincie op vele plaatsen nog steeds pleegt te geschieden. Deze vraag stellen is meenen wij, haar be an twoorden. Het is ons bekend, daj reeds vroeger in meerdere gemeenten de raad tot algeheele af- schaffing van het carnavalsfeest is overge- gaan. Wij willen u thans niet vragen dit lof- felijk voorbeeld te volgen, maar meenen in dezen erastigen tijd toch niet te mogen nala- ten een beroep te doen op de besturen van die gemeenten, waar men daartoe nog niet geko- men is, om den raad maatregelen voor te stellen, die er toe leiden, dat althans voor dit jaar de openbare vieririg van het carnavals feest achterwege blijft. Het komt ons voor, dat de gemeentebestu ren de gelegenheid niet mogen laten voorbij- gaan om door aan ons beroep gevolg te ge ven, tegenover dat deel der gewestelijke bevol- king, dat door de waterramp zoo ernstig ge troffen is alsook tegenover de hulpvaardig- heid, die in het geheele land zoo schoon aan het licht treedt, blijk te geveni van een juist inzicht in den droeven toestand en van een passend kieschheidsgevoel. UITDIEPING VAN DE ZAAN. Men schrijft uit de Zaanstreek aan de N. R. Ct.: Een eigenaardige kwestie is thans aanhan- gig in de Zaangemeenten Zaandam, Koog, Zaandijk en Wormerveer en Wormer, die in den zomer van 1915 voor de gemeenschappe- lijke rekening samen de Zaan op diepte heb ben laten brengen door uitbaggeren tot 3 M. en 3.60 M. voor de vaargeul, wat toen het ronde bedrag kostte van 159,700 waarvan Rijk, provincie en Zaangemeenten elk 1 der- de deel betaalden. Het bedrag, door de vijf bovengenoemde gemeenten betaald. was 52.237, waarvan Zaandam en Wormer veer ieder 40 pet., Koog 12 pet., Zanadijk en Wormer ieder 4 pet. bijdroegen. Thans, nu Schutitevaer en de Packet her haaldelijk klagen over ondiepten en banken, zal men opnieuw moeten overgaan tot uit- dieping, wat speciaal voor de vaagreul van ons polderwater hoog noodig is en /"85,600 zal moeten kosten. Droegen, zooals gezegd in 1915 Rijk en provincie bij, gaf toen de Ka- mer van Koophandei een subsidie van 20.000 en de Wormerveersche industrie 10.000 extra, thans zullen de gemeenten al leen alles moeten opbrengen en nu vindt spe ciaal Wormerveer met 39 H.A. wateropper- vlak, tegen Zaandam 89 en Wormer 33 hare bijdrage te groot en men meent, dat inzon- derheid Wormer, dat groote inkomsten trekt uit forensenbelasting van Wormerveersche fabrikanten, wel meer dan 4 pet. kan betalen. Eerlijk opgedeeld zou Zaandam bij de 50 pet., Wormerveer ruim 20 pet. en Wormer bij de 20 pet. hebben bij te dragen. De raad van Wormerveer besloot nu te be- proeven een vernieuwde regeling aan te gaan en daartoe eerstdaags een samenspreking te houden met de betreffende Zaansche gemeen tebesturen Komt men niet tot billijker ver- houdingen, dan zou te overwegen zijn, ieder voor zich zelf de Zaan op diepte te houden, wat dan wel eens hier op zou kunnen neer- konien, dat niemand het meer deed. Komt men tot een vergelijk, dan zal a.s. zomer de Zaan weer op voldoende diepte worden gebracht. DE STAKING BIJ DE STOOMTRAM ZUTPHEN—EMMERIK. Toen Maandagmorgen te. 's Heerenberg een inarechaussee, die een tram Zutphen Emmerik begeleidde, ter beveiliging van den machinist naar de machine ging, 6prong iemand op het achterbalcon en sleurde den conducteur van den wagen. De man werd gearreSteerd. Te Emmerik zijn de ruiten van de remise der tram ingegooid. Den eersten dag van de staking hebben de autobussen van de stakingsleiding 600 beta- lende passagiers vervoerd. GESMOKKELDE SUIKER. De douane heeft aan het station te Roosen- daal een wagon suiker aangehouden, die als Chilisaipeter stond aangegeven. De suiker was van den koopman De N. te Roosendaal, wien een boete van ruim 30,000 is opge- legd. DE OV'ERSTROOMING IN ONS LAND De correspondent der N. R. Ct. te Deven ter schrijft nog: De werkzaamheden voor den aauleg van de trambaan ZutphenDeventer, die door den watersnood geheel moesten worden ge- staakt, zijn thans hervat. Morgen zai de m- genieur der Iramweg-Maatschappij Zutphen Emmerik, die de lijn Zutphen—Deventer laat aanleggen, een inspectie houden over de aardeabaan, voor zooverdeze voor den wa tersnood reeds gereed was en zien, of deze aardenbaan van het water heeft geleden. Des- kundigen verklaarden ons, dat weliswaar het baanvak van Deventer tot aan de Koerhuis- beek, dat in den fellen stroom heeft gestaan, hier en daar is afgebrokkeld en daar de rails voor materialenaanvoer moet worden onder- stopt en opgegaven. Hetzelfde is het geval met de aaraenbaan van Zutpheni naar Nederl. Mettray. De kunstwerken in aameg, als brug- gen enz., hebben niet geleden. Met kracht zal worden begonnen aan den bouw der stations. Intusschen veroorzaakt de geleden stagnatie in de werkzaamheden vertraging van de ope ning van dem publieken dienst op de lijn, zoo als men die zich had voorgenomen te doen geschieden. Gistermorgen is men er met veel moeite in geslaagd, de sluisdeuren van het gemaal aan den Bolwerksweg bij Deventer .weder op haar plaats te brengen. Bij de overstrooming van den polder de Wilpsche Klei waren ze losge- raakt. Na herstel van het gemaal zal men den genoemden polder weer droog kunnen malen. De burgemeester van Voorst, mr. baron A. C. van der Feltz, heeft een conferentie ge had met het bestuur der buurtvereeniging de Steenkamer, de buhrt, die, grenzende aam de Deventer wijk de Hoven, zoo zwaar van de overstrooming heeft geleden. De burgemees ter deelde mede, dat hij een wegenplan voor de buurt zal doen ontwerpen. Mede zegde hij toe, als voorzitter der watersnoodcommissie in de gemeente Voorst, steun te zullen verlee- r.en bij eventueele vergoeding van de geleden schade. De vernielde wegen zullen door ge< meente-arbeiders tijdelijk worden hersteld, in afwachting van het wegenplan. Heden heeft een nieuwe conferentie met den burgemeester plaats. KOORSTRAAT 49/51. Telef. 207. MEN VRAGE PROEF. 440ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 26 Januari. 5de klasse 6de lijst. Prijzen van 70, 101 123 173 233 251 312 393 493 552 636 731 773 857 938 1033. 1394 1498 1517 1895 1976 1977 1995 2120 2301 2499 2529 2552 1557 2693 2713 2733 3264 3303 3362 3466 3469 3526 3668 3669 3759 3770 3795 3878 3885 3894 3947 4024 4194 4267 4361 4414 4504 4538 4601 4660 4729 4928 4976 5032 5082 5090 5175 5363 5406 5497 5713 5774 5907 5963 6076 6167 6807 6939 6984 7013 7116 7339 7401 7410 7556 7575 7796 786S 7899 8157 8298 8343 8470 8473 8488 8537 8571 8703 8713 8743 8844 9085 9255 9411 9430 9439 9603 9745 9792 10150 10315 10408 10438 10469 1C684 10725 10806 10941 10960 11025 11064 11072 11205 11266 11305 11505 11583 11760 11837 11970 12001 12045 12243 12255 12285 12374 12566 12601 12721 12803 13031 13125 13187 13316 13319 13405 13445 13482 13571 13722 13751 13827 14022 14079 14168 14295 14301 14390 14757 14773 14953 15221 15274 15372 15627 15704 15814 15817 15914 15964 16086 16227 16286 16327 16359 16712 16893 16944 16947 17116 17411 17533 17659 17725 17730 17861 18115 18497 18505 18623 18566 18598 18639 18752 18892 19081 19104 19265 19311 19364 19407 19607 19803 19804 19898 20052 20057 20340 20581 20586 20602 20703 20706 20721 20866 20945. Niet en. 122 138 139 328 337 340 518 551 585 617 618 637 697 709 779 982 985 1047 1091 1104 1148 1348 1409 1417 1550 1579 1586 1842 1860 1868 1923 1938 1981 2140 2144 2177 2269 2278 2285 2474 2480 2487 2571 2583 2592 2665 2673 2779 2879 2890 2891 3018 .3031 3041 3163 3168 3191 3360 3371 3411 3499 3546 3604 3813 3879 3921 3986 3993 4166 4268 4327 4360 4468 4487 4435 4702 4715 4734 4930 4951 4957 5093 5101 5152 5251 5258 5297 5357 5416 5480 5534 5648 5674 5854 5870 5950 5998 6026 6064 6169 6201 6228 6328 6338 6360 6638 6639 6652 6808 6838 6842 6938 6942 6958 7139 7189 7204 7326 7348 7385 7426 7445 7453 7518 7521 762S 7760 7788 7812 8027 8034 8110 8235 8243 8270 8382 8403 8409 8597 8640 8654 8735 8746 8748 8855 8878 8884 9003 9009 9065 9204 9216 9223 9369 9374 9397 9554 9555 9576 9667 9697 9786 9926 9928 9948 9 12 64 147 170 194 395 411 453 587 594 595 657 668 694 802 877 896 1051 1074 1084 1166 1232 1243 1443 1465 1490 1619 1623 1725 1887 1889 1892 2011 2069 2098 2228 2230 2244 2373 2401 2429 2490 2535 2567 2597 2644 2664 2790 2870 2871 2934 2995 3008 3083 3133 3143 3209 3311 3324 3415 3426 3438 3632 3652 3776 3926 3927 3975 4186 4197 4250 4365 4379 4387 4595 4596 4659 4809 4829 4882 4978 5011 5045 5155 5192 5230 5308 5314 5352 5489 5523 5531 5748 5787 5824 5964 5971 5976 6150 6159 6168 6280 6320 6323 6366 6497 6559 6657 6672 6695 6888 6915 6931 6977 7020 7037 7275 7292 7293 7402 7407 7409 7468 7477 7514 7631 7692 7737 7823 7926 8024 8128 8185 8193 8294 8315 8367 8467 8480 8556 8669 8684 8706 8764 8836 8842 8899 8949 8980 9095 9112 9114 9243 9347 9352 9406 9510 9518 9586 9621 9644 9821 9841 9905 9953 9964 9965 10036 10065 10146 1014910158 10176 10201 10276 10289 10297 10300 10310 10352 10395 10415 10487 10502 10506 10559 10580 10657 10658 10699 10715 10722 10728 10744 10746 10751 10757 10815 10877 10897 10933 10935 10943 11106 11166 11209 11233 11247 11354 11382 11389 11414 11429 11441 11455 11463 11475 11477 11487 11495 11515 11578 11592 11600 11629 11663 11664 11709 11801 11849 11880 11927 11934 11942 12008 12029 12161 12215 12258 12400 12422 12451 12461 12469 12479 12488 12507 12520 12523 12562 12585 12587 12588 12660 12733 12736 12785 12795 12832 12926 12927 12942 12946 12963 12974 12990 13012 13013 13018 13037 13044 13051 13066 13071 13111 13182 13302 13311 13343 13390 13401 13422 13443 13467 13488 13516 13517 13542 13545 13570 13572 13585 13598 13600 13612 13660 13669 13674 13757 13759 13830 13874 13915 13926 13930 13931 13936 14038 14042 14045 14052 14076 14127 14147 14150 14156 14164 14165 14169 14207 14373 14402 14426 14486 14511 14559 14647 14682 14767 14804 14924 14968 14982 15016 15048 15069 15139 15147 15150 15194 15282 15284 15288 15342 15398 15446 15448 15453 15458 15461 15479 15501 15510 15513 15552 15562 15659 15689 15717 15718 15750 15754 15762 15774 15784 15791 15795 15872 15906 15916 15942 15944 15975 16009 16023 16043 16055 16191 16194 16212 16217 16273 16317 16361 16362 16376 16406 16408 16431 16448 1646S 16513 16604 16760 16795 16810 16869 16905 17024 17144 17148 17154 17184 17250 17266 17303 17346 17354- 17391 17401 17450 17455 17528 17574 17673 17690 17750 17764 17781 17804 17836 17907 17910 17912 17934 17942 17944 17972 17973 17977 18017 18030 18194 18202 18230 18241 18287 18319 18340 18361 18398 18417 18457 18468 18472 18477 18504 18519 18534 18584 1S585 18696 18717 18734 18739 18757 18758 18773 18775 18793 18794 18839 18847 18849 18860 18885 19086 19092 19165 19185 19192 19197 19203 19207 19208 19264 19299 19309 19356 19425 19452 19486 19487 19501 19520 19531 19538 19545 19549 19572 19573 19592 19645 19664 19721 19728 19738 19748 19774 19780 19812 19863 19880 19896 19897 19899 19908 19947 19954 20104 20113 20166 20171 20216 20234 20256 20289 20293 20294 20355 20416 20437 20506 20523 20555 20580 20593 20640 20660 20668 20700 20701 20732 20735 20738 20742 20750 20918 20960 20998 5de klasse, 5de li'st: No. 19710 moet zim met 70; No. 16038 moet ziia 13034.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7