DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Veigadering van den Gemeenteraad. Mevrouw. Laat nu reeds uw Gordijnen, Kleeden "enz. stoomen of veiven. Ziet nu uw garderobe na. No. 2$ Honderd acht en twintisrsfe Jaarsatiar 1926 DONDERDAG 28 JANUARI Dit nummer besfaat ult 2 bladen. Dczc Coarant word! ELKEN AVONDj behalve Zon- en Fcesfdagen, oifgegeven. Abonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 tnaanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsmimmers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfcN: Per reget 0.25, bij groofe contracten rabat. Groote letters naar plaatsratmte. Brieven franco aan de N.V. Boek en Handelsdrukkerij v/h UERMs COST£Rd ZOOR« Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK- Telef.nr. Adminlstrafte 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Stadsnienws VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROOM1NO. Heden met hartelijken. dank aan de milde geefster ontvangen: Afd. Alkmaar Vergunninghou- ders >t> Vorige verantwoording 1404j23% Totaal 1429.23 VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROOMING. Met ingenomenheid bericht de Penning- meester van het Waters® oodcomite 1926, dat door hem is ontvangen 327,40 van de too- neelclub uit de afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeniging, als opbrengst van de door haar op Zaterdag j.l. gegeven opvoering van „Een groote nul". In totaal is nu door het Comite ontvangen ongeveer 12.600. MGR. CALLIER IE ALKMAAR. Z. Doorl. Hoogwaardigheid de b.sschop van Haarlem bracht heden een bezoek aan de onder zijn patronaat staande stichting Het Huis van Zessen alhier. BRAND. Hedennacht ongeveer kwart over twee ont- dekte de echtgenoote van den heer Bakker, eigenaar en bewcner van het cafe „Amicitia aan de Laat, dat in dit pand brand was uit- gebroken. De brand had reeds dermate om zich been gegrepen, dat het haar en haar echtgenoot slechts met groote moeite gelukte de vierkin- deren en de dienstbode in veiligheid te bren- «en. -Tijd om zich te kleeden ontbrak geheei, zoodat alien in het nachtelijk uur barrevoets op straat stonden. De gewaarschuwde politic was spoedig ter laatse en korten tijd daarn? verscheen de brandweer, d-e - het uitslaan..e vuur krachtig aanpakte - - Het drie verdiepingen hooge pand brandde nagenoeg geheei uit. Ook de belendende pei- ceeTen bekwainen belangrijke brand- en wa- terschade. De oonzaak van den brand is onbekenu- Verzekering dekt de schade. TURNLUST." Het bestuui van de Gymnastiek-vereeni- ging 0Tunilust" maakt aan de ouders en Do na teurs nog eenige regelingen bekend betrel- fende de te geven Eereavond op Zaterdag a.s. (Zie advertentie elders in dit blad). 1. Het Donateurschao geeft recht van toe-- gang voor twee personen. 2 Er best a at voor de Donateurs gelegen- heid tot plaatsbespreken. f 3 Deze avond ongeveer 9 uur voor de ac!- spiranten is afgeloopen, zoodat zij op dat uu> door de ouders kunnen worden afgehaald '4. Er wordt precies om half acht aange- vangen, gezien het groote program, terwij op dit uur onherroepelijk de deuren worden gesloten. EEN VROOLIJKEN KUNSTAVOND IN ,,'T GULDEN VLIES". Bovengenoemde vroolijke kunstavond zal op Zondag 31 Januari a.s„ des avonds ten 8 ure, door de „Optimisten", bestaande uit Adolf Bouwmeester, Antoinette van Dijk, Stella Fontaine en Max Weber, gegeven worden. Wie zich zelf een pretttgen, maar tocn ook een interessanten avond wil bezorgen, zal goed doen, naar den schouwburg aan de Koorstraat te gaan, waar de ,.Optimisten voor dien avond hun domicilie hebben geko- en. Tot slot nog eenige recensies. De Telegraaf". Daar is van alles, dat u, 't eene na't andere, op voortreffelijke wijze wordt vcorgezet Men kan hun optimisme ge- grond achten. De zaal was vol, 't program- ma uitstekend en het succes groot. „Handelsblad". De Gptimisten, die het aandurven de tooneelniisere van dezen tiju te trotseeren, hebben het in de variatie ge- zocht. 't Zal blijken dat zij niet te optimis- tisch zijn geweest. „Dc Tijd". Alles giug vlug en vlot. Als iemand kan slagen, dan zijn zij het. KARAKORUM-EXPEDITIE. In aansluiting cp onze mededeeling, dat de heer Ph. C. Visser in Alkmaar een l'ezing met tal van schitterende lichtbeelden zal houden betreffende de 2de Karakorum-Expeditie kun nen wij mededeelen, dat deze is vastgesteld op Dinsdag 16 Februari a.s., des avonds te 8 uur, in de schouwbrgzaal ,,'t Gulden Vlies aan de Koorstraat te Alkmaar. Bij deze gele- genheid zal gencemde heer spreken over zijn .jExpcditic naar de onbckende gebieden tus- schen Kara-Korum en Hindu Kush". In verband met het feit dat ckze lezing bui- tengcwoon belangwekkend en leerzaam zal zijn, heeft het Comite Kara-Korum devoor- dracht van den heer Ph. C. Visser gemeend, het bfczcek te mceten anamcedigen door bij voorverkocp toegangskaarten tot lageren prijs beschikbaar tc stellen en wel tot 6 Fe- bniari a.s. De prijs bedraagt dan 1 reap 0,75, terwijl na dien datum deze wordt Stoom Ververij, Cbemische Wasscherlj, Tapijtreiniging, Oppersen, Ontviekken en Reparatie-inrichtiug. Voor nadere bijzonderheden zie men de in dit nummer voorkomende aankondiging. BOND VAN AMBTENAREN IN DIENST BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Oisteravond hield de afdeeling Alkmaar (omvattende nagenoeg alle stations boven het Nodfdzee-kanaal) van den B. A. N. S. in de bovenzaal van het cafe Central alhier hare jaarvergadering, welke zeer goed be- zocht was. Verschillende zaken van huishoudelijken aard en ter voorbereiding van de aanstaande Bondsvergadering werden behandeld en had- den een vlot verloop. In beginsel werd o.a. besloten binnenkort hier ter stede een Propaganda-Feestavond te houden. Het vooruitzicht daarop vermocht echter niet te temperen de ontstemming, die ook in deze afdeeling vooral onder het stationsper- soneel leeft over de toepassing der artikelen van het A. R. D. (Alg. Reglement voor den Dienst op de Spoorwegen) betrekking heb- bend op de dienst- en rusttijden van het spoorwegpersoneel. Ofschoon dit personeel in het algemeen (en dat werkzaam op de stations in het bijzonder) toch reeds veel ongunstiger dienst- en rusttij den heeft dan andere groepen werknemers, waarop de Arbeidswet van toepassing is, wordt het nog eens opnieuw gedupeerd door de zeer enge toepassing van bovengenoemd A R D. (ilat zooals bekend inplaats van de Arbeidswet. voor het Spoorwegpersoneel geldt). Rusttijden, die als minimum daarin voorgeschreven worden, worden als regel ge geven. Vrije Zondagen zijn dikwijls zoodanig, dat er practisch niet van een vrijen dag kan worden gesproken. Bovendien wordt door de Directie op alle mogelijke manieren getracht (en door de Regeering gesanctionneerd) zoo- veel mogelijk personeel onder artikel 89 van dit Reglement te rubriceeren, dat langere diensttijden en kortere rustpoozen toestaat, terwijl toch tal van die personen arbeiden on der de voorwaarden van art. 86 en dus ook onder de in dit artikel voorgeschreven niildere regeling der dienst- en rusttijden behooren te vallen. Niettegenstaande reeds heel veel pogingen door het Hcofdbestuur bij Directie en Regee ring zijn aangewend om hierin vcrbetering te krijgen", bleven deze pogingen tot nog toe vrij- wel zonder resultaat. Velen der aanwezigen betwijfelden of de demissionnaire Regeering de thans aanhangige verzoeken over dit cn- dcrwerp nog onder de oogen zou zien. Men meende, dat daarop maar alleen kon worden gerekend wanneer het eene verslech- tcring der arbeidsvoorwaarden van het spoor wegpersoneel zou hebben gegolden; daarto-e achtte zich althans eene vorige „demissionnai- re" Regeering wel competent. Nu het eene verbetering betrof, zou het „demissionnair" zijn wel als motief gelden om aan de recht- matige verlangens geen gehoor te schenken en de zaak op de lange baan te schuiven. De ontstemming was zooals gezegd dan ook nagenoeg algemeen en men sprak den wenscli uit, dat het Hoofdbestuur alles in het werk zou stellen om aan deze grievende be- handeling zoo spoedig mogelijk een einde te maken en voor de spoorwegambtenaren een eenigszins redelijke dienst- en rusttijdenrege- ling te verkrijgen binnen het kader der Ar beidswet METSELWERK. Burgemeester en W'-thouders hebben voor den duur van het kalenderjaar .926 het ver- richten van metselaarswerk aan dS gemeente- woningen bij den Tienenwal opgedragen aan den heer Chr. Nic. van den Idsert, wonende Clarissenbuurt nr. 35, alhier. ATHI ETENCLUB „JAN SINT". Men schrijft ons: Woensdagavond heeft bovengenoemde club een krachtdemonstratie-avond georga- niseera in Gebouw „Amicitia" van den heer Bakker. Onder zeer groote belangsteHing werden de worstelpartijen geopend door ten partij van den heer A. Govers contra den heer J. Egbergen, beidcn leer'nngen van den instruc- teur der club den heer F. v. d. Vliet. Deze demonstrate worstelen toonde een zeer serieuze afwerking van de worstelsport. Als instructeur heeft de heer F. v. d. Vliet hiermede het bewijs geleverd van een „all round" opvatting van sport. Dat met groot verlangLn werd uitgezien naar de ..clou" van dezen avond: den he§r lan Sint en zijn medewerkers was begrij- pelijk. Echter door een gelukkig afgeloopen autoongeluk nabij Velsen, arriveerden de athletiekmenschen iets later. Een entnousiast applaus brak los bij de entree der sportmen De heer Sint kwam „op de mat' met z'n leerling „Draijer". Wa' we hier op worstel gebied mochten aaaschouwen. was voor Alkmaar werkelijk iets bijzonders. De heer Jan Sint met zijn partner heeft daadwerkelijk bewezen, dat worstelen een sport is waarover elk verkeerd oordeel be- hoort te worden buitengesloten. In z'n langjarige sportloopbaan heeft „Jan" ook in 't buFenland ervaringen opge- daan, en hij deelde mede, dat de Hollandsche worstelaars „puik" staan aangeschreven. Deze avond heeft dan ook vele Alkmaar- ders doen genieten van ware krachtsyort! Ook willen we memoreeren het schitterende acrobatieke werk van den heer Draijer. In aanmerking genomen, dat dit alles zuiver amatenrisme was op sportgebicd, kunnen we niets anders constateeren, dat we respect moeten hebben voor het werk wat door deze heeren en de athlelenclub „Jau Sint" dien avond is verricht! De gezellige conferencier, van de heer Ben Velman verduidelijkte het geboden op z'n bekende geestige wijze in- troduceerde hij de te werken partijen. Gezien de voldoening van het talrijke publiek, is het te verklaien, dat de athletenclub „Jan Sint" met het organiseeren van dezen avond de belangstelling voor de krachtsport hier in Alkmaar weer eenige schreden heeft doen vooraitgaan. Hedenmiddag een uur vergaderde de Raad onder voorzitterschap van mr. W. C. Wen- delaar. Afwezig met kennisgeving Mr. Lees- berg en Mr. Kusters. De burgemeester hield hierna de volgende Opsningsrede. Sinds onze vorige vergadenng is een groot deel van ons land geteisterd door een wa- tersnood van een omvang als in geen jaren was voorgekomen. Het komt mij daarom voor, dat wij onze werkzaamheden niet mogen aan- vangen zonder een woord van warme deel- neming met de slachtoffers van deze ramp. Kon men in den aanvang omtrent haren om vang misschien van gevoelen verschillen, door de later ingevallen vorst heeft zij een zoodanigen omvang genomen, dat met volko- men zekerheid vaststaat, dat voor millioenen en millioenen schade is toegebracht aan een groot aantal personen in Limburg, Noord- Brabant, Gelderland en Overijssel. Het is dan ook niet voldoende om in deze woorden van deelneming te spreken, maar het is nood- zakelijk dat de eenheid van het Nederland sche volk ook door daden in deze wordt be toond. Gelukkig heeft men het te Alkmaar algemeen aldus verstaan en het is mij een groote voldoening er op te kunnen wijzen, dat het Algemeen Watersnood-Comite in deze staij behalve een groote hoeveelheid kleede- ren, een bedrag van ruim 12000 heeft opge- haa'd. Bedenkt men, dat daa/naast het R.K. Huisvestingscomite nog een 6000 heeft in- gezameld, dan mag gezegd worden, dat Alk maar te midden van de andere gemeenten in deze een uitstekend figuur heeft gemaakt Trouwens op het gebied der weldadigheid heeft Alkmaar in 1925 bijzonder veel gedaan. Het lijkt mij niet gewenscht daarvan een volledige opsomming te geven, maar ik mag toch zeker niet onvermeld laten de ruim 712000 die Alkmaar den afgeloopen zomer naar aanleiding van de cycloonramp heeft bijeengebracht. De in de laatste weken voorgevallen ferten hebben mij hiermede vanzelf gebracht tot een herinnering aan het zoo pas afgeloopen jaar. Het zij mij vergund daaraan nog eenige an dere herinneringen vast te knoopen. En dan noem ik in de eerste plaats het aftreden van het Raads'id Offers en het optreden in zijn plaats van den heer Bosman. Ik herinner er U verder aan, dat in het afgeloopen jaar zijn overleden de heeren Eits. het voormalig Hoofd van de 6e Gemeenteschool, Ds. de Pree en Mr. Cohen Stuart, dat een eervol ontslag werd verleend aan den heer Visser als Hoofd der School voor Buitengewoon Lager Onder- wijs. en dat de Raad benoemd heeft de heeren De Winter als Hoofd dier School en De Groot als Directeur der Handelsavondschool, terwijl mejuffrouw Poelman werd benoemd tot Hoofd der UL O. School voor Meisjes. Vermeerderde de bevolking over het jaar 1924 met 652 zielen, ever 1925 bedroeg die vermeerdering slechts 621 zielen. Deze kleine achteruitgang van de vermeerdering vindt hare verklaring in de ingebruikneming van woningen der Bouwmaatschappij ,,'t Ooie- vaarsnest", juist over de grens dezer gemeen- te. Want de vermeerdering der bevolking in deze stad heeft in 1925 geregeld meer bedra- gen dan over 1924 tot aan het oogenblik, waarop de eerste dier woningen beschikbaar kwam. Telt men verder de thans op het Ooie- vaarsnest wonenden bij het totaal op dan is de bevolkin^svermeerdering van Alkmaar over 1925 niet heneden die over 1924 geble ven. De gezondheidstoestand der bevolking was over 1925 wederom goed te noem en. Besmet- telijke ziekten kwamen hier in beteekenende mate met uitzondering van rookvonk niet voor. Aan roodvonk leden 35 patienten. Ten aanzien van de malaria kan ik mededeelen, dat het sedert 1920 zoo zeer teruggeloopen kinineverbruik in 1924 opnieuw is verminderd en thans 0.9 gram per lid van het Algemeen Afdeelingsziekenfonds bedraagt. Met het oog op den gezondheidstoestand is voorts de wo ningvoorziening altijd van groot belang Dienaangaande kan ik meedeelen dat niet al leen de op 31 December 1924 in aanbouw verkeerende 165 woningen gereed kwamen, maar bovendien nog 57 andere, zoodat de woningvoorraad in 1925 in totaal met 222 vermeerderde. Zooals vanzelf spreekt zijn de woningen van het Ooievaarsnest hierin niet begrepen. Naar men ziet, ook zonder dat, een ruim voldoende getal voor de genoemde ver meerdering der bevolking in deze gemeente met 621 zielen. Men kan dus zeggen dat ook in het afgeloopen jaar wederom de woning- nood verminderd moet zijn. De toekomst ziet er echter in dit opzicht niet zoo gunstig uii als verleden jaar, toen er op 1 Januari, als ge zegd, 165 woningen in aanbouw waren, ter wijl dit getal op het oogenblik slechts 23 be draagt. Het is te hopen, dat zij die van de op- heffing der Huurcommissie in het afgeloopen jaar een wederopleving van het particulier initiatief verwachtten, spoedig die verwach- tingen verwezenlijkt zullen mogen zien, of dat andere maatregelen zullen worden geno men. opdat de bevolking aan het eind van het pas begonnen jaar er ten aanzien van de wo- ningvoorziening niet slechter aan toe zal zijn dan thans het geval is. Wat den economischen toestand der bevol king betreft wil ik er vooreerst op wijzen, dat de opbrengst der marktgelden over 1925 slechts een luttel bedrag hooger was dan over 1924. Wel werden op de kaasmarkt we- der ruim 300 000 K.G. kaas meer aange- voerd dan over 1924 en weliswaar steeg de aanvoer ter graanmarkt niet onaanzienlijk, maar daartegenover stond een mindere aan voer op de vee- en botermarkten. Ook de aan voer op de eierenmarkt liep terug van bijna 3.500.000 stuks tot ruim 3.100.000 stuks, maar deze kleine vermindering van den aan voer ter markt wordt in ruime mate goed ge maakt door den aanvoer van bijna 3.400.000 stuks ter eierveiling, welke op 10 Januari 1925 werd geopend. Het aantal te Alkmaar verhandelde eieren is dus in het laatste jaar verdubbeld. De omzet op de groentenveiling is de laatste jaren niet onaanzienlijk vermeer- derd. Hij steeg van een waarde van ruim 204 000 in 1923 tot ruim 266.000 in 1924 en tot bijna 290.000 in 1925. Zoo schijnt ook de vergrooting van het aan tal telegrammen en telefoongesprekken van 225.000 in 1923 tot 250.000 in 1924 en 258.000 in 1925 op een verlevendiging van het handelsverkeer in deze gemeente te wij zen. Misschien wijzen ook de cijfers van de inleggingen en de terugbetalingen bij de Rijkspostspaarbank en de Nutsspaarbank op een verbetering van den economischen toe- stand. In 1923 werd n.L bij deze banken te zamen slechts 1500 meer ingelegd dan te- rugbetaald. In 1924 werd zelfs 17000 meer terugbetaald dan ingelegd, terwijl in 1925 166.000 meer werd ingelegd dan te rugbetaald. Het aantal faillissementen in htt arrondissement Alkmaar, dat in 1923 127 belicp en in 1924 153, verminderde in 1925 tot 91. Daarentegen was de werkloosheid in 1925 helaas grooter dan in 1924. Het gemid- deld aantal werkloozen steeg n.l. van 208 op 225. Deze gegevens aangaande den economi schen toestand der bevolking wil ik niet be- eindigen zonder er nog op gewezen te heb ben, dat het totaal van het vastgesteld inko- men in deze gemeente over 19241925 nage noeg gelijk bleef aan het verleden iaar ge noemde cijfer van ruim 16.000000 over 19231924. Toch is er hierbij een verschui- ving ingetreden, aangezien dit totaalbedrag alleen bereikt is kunnen worden door een toe- neming van het aantal aanslagen van bijna 7800 tot ruim 8200, zoodat het gemiddeld in- koinen der aangeslagenen is gedaald van 7 2070 op 1946. Om zich een idee te vor- men over de verspreiding van het inkomen over de aangeslagenen is het niet onaardig te vermelden, dat van de genoemde 8262 aange slagenen er 5666 zijn wier inkomen niet hoo ger is dan dit gemiddeld bedrag van 1946 Van de 2596 voor een hooger inkomen aange slagenen ziin er 1089 met een inkomen hoo ger dan 7 3000. 437 met een inkomen hooger dan ,f 5000. 122 met een inkomen van meer dan 10.000 en 28 met een inkomen van meer dan 20.000. Het komt mij voor. dat uit deze ciifers voor de in deze gemeente te voeren politick zeer belangriike conclu6ies zijn te trek ken. Het lijkt mii echter niet mijn taak. althans pp dit oogenblik niet ,ora dat te doen maar ik meende U deze cijfers te moetei voorleggen, opdat ieder Uwer in staat zij dit conclusies zelf te trekken. Van de in het afgeloopen jaar genomen raadsbesluiten herinner ik aan de vergroo ting van de vriesinrichting van het slacht huis; aan de inrichting van een kinderspeel- plaats en de opening van het bureau voor be- roepskeuze, aan de verbouwing van het per- ceel Langc-straat 85, de proefneming met het DaltoisMsel, aan den bouw van een Rijks kwceksch ,ol, van een nieuwe school op Roch dale en de medewerking voor den bouw van nieuwe R.K. scholen aan de Koornlaan. Nog k-wair.en in het afgeloopen jaar gereed de gas- voorziening van Fleiloo, het woonwagenkamp en een nieuw gymnastieklokaal aan de Nieu- wesloot. Het nieuwe gebouw van den Keu- ringsdienst kon, hoewel nog niet geheei vol- tooid, voorloopig reeds in gebruik worden ge nomen, terwijl ik ook nog in Uwe gedachten wil terugroepen de groote waterfeesten tei herdenking van het 100-jarig bestaan van het Groot Noord-Hollandsch Kanaal en aan de voor deze stad niet minder belangrijke Wide Kruisfeesten in September, waarvan de openingsdag werd opgeluisterd door de te- genwoordigheid van den Prins der Neder- ianden. Met genoegen herdenken wij voorts de terugkomst van „De Halter", die op zoo uitstekende wijze de kleuren van onze vlag is Geneve heeft hoog gehouden en memoreer ik ten slotte nog de ontvangsten ten Stadhuize van de Arbeidersjeugdcentrale, van de Na- tionaal Christelijke Geheelonthoudersvereeni ging en van de Vereeniging van Grondeige- naren. Aan het eind gekomm van de venneldine van de belangrijkste feiten en gebeurtenissen van het afgeloopen jaar is de verleiding groot om daaruit conclusies te trekken. Toch wordt hij die dat zou willen doen zich a spoedig' "de moeilijkheid daarvan bewtwtr'^tct lijkt vreemd, maar toch is het waar dat het juist voor een tijdgenoot ter plaatse bezwaar lijk is om met juistheid te beoordeelen of het zijn gemeente goed of slecht is gegaan, maat wat daarvan zij't is in ieder geval voorzich- tig om niet te spoedig tevreden te zijn. Ook at is men dankbaar voor het vele goede dat wij genoten hebben zoo lijkt het todi voor der aan het hoofd van deze gemeente staanden Raad verstandig om te bedenken dat het al tijd beter kan en dat ons aller energie er op gericht moet blijven om de bestaansvoorwaar- den voor de bevolking zoo veel als maar eenigszins mogelijk is te verbeteren. In dit verband zou ik daarom zoo gaarne nog eens een aansporing willen geven aan alien die daartoe iets kunnen bij Jragen om ioch vooral niets na te laten wat de aanvoeren op onze markten zou kunnen bevorderen. Ik tenminste betreur het nog steeds dat de aanvoer var groot vee op onze markt te midden van eer aan vee zoo rijk district nog maar van zoc matige beteekenis blijft en evenmin kan ik met hoe groote voldoening of ik ook de jaar- lijksche toeneming van den aanvoer van kaas op onze markten gadesla maar niet ver- geten dat nog steeds een zoo belangrijk aan tal K. G. kaas niet alhier wordt aangevoerd; voorts vraag ik mij af of cr, zij het dan ook met wellicht groote kosten, niet nog groote bevolkingsgroepen verspreid over deze aardt te vinden zijn die, eenmaal gewend aan onze kaas, de vraag daarnaar zouden kunnen ver- grooten en daarmede den aanvoer prikfeelen Er is nog een andere vraag die geregeld weer bij mij opkomt en waarop ik nog nooit een mij bevredigend antwoord heb gekregen; dat if n.l. deze, waarom de zoo voordeelige bollen- teelt steeds verder noordelijk is doorgedron- gen doch ongeveer bij Limmen vrijwel op- lioudt. Is het nu werkelijk waar, dat met uit zondering van slechts betrekkelijk weinig perceelen en dan nog maar voor slechts enke- le bollensoorten de grond benoorden Limmen voor de bollenteelt ongeschikt zou ziin''' Mocht het zijn dat toch ook in deze streek de grond voor bollenteelt geschikt is of is te ma ken, dan zou daarmee voor deze streek in haar geheei en voor Alkmaar tevens een nieuwe bron van dikwijls belangrijke inkom- sten te vinden zijn. Ten slotte zou ik mijn groote voldoening er over willen uitspreken dat de Provinciale Sta- ten van dit gewest onlangs een groot bedrag beschikbaar hebben gesteld voor de verbetc ring van het wegennet in deze Provincie ei. daaraan de hoop willen verbinden dat binner 14 dagen na deze dat voor deze streek zoo belangrijke besluit worde gevolgd door een in belang aaarbij n et achterstaand besluit to> kanalisatie van Westfriesland. Zoowel het nieuwe wegen-als kanalennet acht ik van he' grootste belang voor het geheele noorder irwartier; mogen beide spoedig ook inder- daad tot uitvoering komen. Aan het einde van mijne beschouwingen gekomen moge ik daaraan toevoegen een per- soonlijk woord van dank jegens diegenen uwer en uit de bevolking die mij hunne goe de wenschen voor het jaar 1926 deden toeko men, U alien en de inwoners dezer stad daar- blj wederkeerig een gezegend jaar toewen- scheade. Moge 1926 Alkmaar doen toeneflaen ALKMAARSCHE ODRANT. S. KRom - Alkmaar. Tel. 897.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1