wHILLE'S BESCHUI b 'TAo- {uM- V- u a qw.'ir r 4-Lamps Toestellen „Ratlfozet I", VAN KOTEN DEKKER, Anjelierstraat 15. Radio-Hoekje. Zaterdag, 30 Januari. Hilversum, H.D.O. 1050 M. 12.— en 7.30 Politieberichten. 4.6.Vooravcndconcert door het H. D O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens Gemengd programma. 6 30 7.30. Cursus in Handelstechniek en handels- kennis door den heer J. Pelser Jr., accoun tant te Amsterdam. 7.45 en 10.— Persberich- ten- 8.10 Omroepavond van de Vereeniging van Arbeiders radio-amateurs. Mevr. Jh Otten-van Warmelo, piano. Mevr. B. Hen- drikse-Versloot, sopraan. Spreker: A. A. Klee rekooper (lid van de 2de Kamer). 1. Sonate Pathetique, Beethoven. 2a. Komt zielen, deze dag, Bach- b. De Zege van Tijd en Waar- heid, Handel. (Aria door sopraan). 3. Toe- spraak van A. B. Kleerekooper, over: Een jaardag. 4a. Aan de Strijders, Mevr. Troel- stra-De Vries. b. Roode vlag, Brockx. Lie- deren, voor te dragen door Mevr. Hendrikse- Versloot. 5- Das Italienische Concert, Bach. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbe richt. 11.201.20 Concert door het radio- kwartet en solisten (sopraan en tenor). 1.20 Tijdsein. 4.20 Tijdsein, causerie: A garden chat. 4.35 Kinderuurtje. 5-20 Concert door orkest en solisten (Contra-alt, bariton). 7 20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. Lezing: Thibet, the land of the blue poppy and the scarlet ./Rhododendron. 7.45 Pianocomposities van Schumann. 8.Radiopraatje door Prof. Low. £.20 Dansmuziek door de Howards band. <9-20 Variety. Orkest. G. Davies, bariton. J. JRorke, humorist. 10.14 Koorzang. 10.20 Tijd sein, weerbericht, nieuws. 10.5012-20 Jazz- muziek van het Savoyhotel. i Pari/s, „Radio-Paris"1750 M. 12 50 Con- .cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2 05 'Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.35 Causerie, Havaspersberichten. 8.50 Galaconcert van Le Matin. Orkest en zangsolisten. KBnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 9.20 Otto Reuter-avond. het orkest speelt werken van Otto Reuter. Daarna nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek door de jazzband. Brussel, 262 M. 5.20 Orkestconcert. Mme 'de Marny, zang. 6 20 Nieuws. 8.35 Speciaa! concert. „Clavier Hans" (piano met dubbel fclavier). Mme Scapus, piano. 9.20 Nieuws 9 30 Gedichten en werken van Gabriele d'An ounzio. 10.20 Nieuws. MUnster, 410 M. Met het oog op de ope ning van de rauiotentoonstelling in Keulen wordt hdt programma nog nader voor den mi- crofoon bekend gemaakt. 7.207.50 Engel- sche les. deputeerde Staten thans niet gedacht. Zou daarentegen de heffing van matige brug- of sluisgelden noodig blijken, dan zullen daaromtrent te zijner tijd voorstellen worden gedaan. Gedeputeerde Staten stellen zich voor, om- trent het verkrijgen van bijdragen van de ttreekbelanghebbenden onaerhandelingen te openen, zoodra de Staten zich met het aan- hangige voorstel zullen hebben vereenigd. Het ligt in hun bedoeling, daarbij een beroep te doen op de bemiddeling van de commissie van Aalst, waarin de streekbelanghebbenden ruknschoots vertegenwoordigd zijn en op wel- ker medewerking in deze zij meenen te mogen rekenen. De in het ontwerp-besluit opgenomen voor- waarde, dat de direct-belanghebbenden in de te kanaliseeren streken voor 1/6 gedeelte in de kosten zullen hebben bij te dragen, moe* in dien zin worden opgevat, dat voor elk der bepaald trac£ een bijdrage in de gestelde ver- houding moet zijn verleend. Het plan dient in zijn geheel te worden beschouwd en, mits in het algemeen genomen 1/6 gedeelte der kosten van uitvoering van het plan door de belanghebbenden wordt opgebracht, zal tot den aanleg der kanalen kunnen worden over gegaan, ook al mocht blijken, dat voor een be paald vak niet het voile zesde gedeelte der kosten door de in het bijzonder bij dat vak be langhebbenden zou kunnen worden toegezegd Met betrekking tot de voorgestelde extra bijdrage van Amsterdam verwijzen Ged. Sta ten naar het betoog der leden, welke deze bij drage billijk en gemotiveerd achten. Indien door een werk als het onderhavige, dat ove- rigens met het oog oj de daarbij betrokken provinciale belangen grootendeels voor reke-' ning der Provincie wordt uitgevoerd, ook een door Burgemeester en Wethouders erkend bijzonder Amsterdamsch belang gediend wordt, is het redelijk, dat uit dien hoofae door de gemeente een bijzondere bijdrage wordt verleend. Zij doet zulks met het oog op haar gemetntelijke belangen en de vraag, welk deel harer inwoners als ingezetenen der Pro vincie in dc belastingen dezer laatste op bregst, is daarbij niet ter zake dienende. Aan de veroeeling van de opbrengst van drie dei prcvinciale belastingen tusschen Amsterdam en he* overige geueelte der provincie, mag dus naar het oordeel van Gedeputeerde Sta ten v>or de behandeling der onderhavige voordracht geen beteekenis worden gehecht Niettemin is het College bereid omtrent die verdeeling, nu daarom een der leden wordt gevraagd, iniichting te verstrekken. Over het jaar 1923 en het dienstjaar 1922/ 1923, voor zooveel de Rijksinkomstenbelas ting betreft, werd in de gemeente Amsterdam aan pnvinciale opcenten op de grondbelas- ting, de personeele belasting en de Rijksin- komstenbelastig opgebracht 4.872310.82 en in het overige gedeelte der Provincie 3.443.515.38. Omtrent de splitsing der op brengst van de opcenten op de vermogensbe- lasting kunnen geen gegevens worden ver- strekt. Verder beantwoorden Ged. Staten de opmer- kingen. die in het algemeen wrslag der afdee- lingen gemaakt zijn over de verschillende ka nalen afzonderlijk. Het gemeentebestuur van Hoorn verzoekt naar aanleiding van deze voordracht aan de Prov. Staten o.m. de kanaalverbinding bij Hoorn te doen plaa'ts hebben overeenkomstig het door de Provinciale Commissie aangege- ven trace I, met dien verstande, dat de verbin- ding van het Oostelijk kanaal met de zee zoo veel mogelijk Westwaarts wordt gelegd en be- veiligd door een stormdijk en voorts bij de uit voering van den aanleg der verschillende ka nalen zoo spoedig mogelijk een aanvang te doen maken met den aanieg van de kanalen cn bij Hoorn. II De h'oofdingenieur-'direcfeur van den Pro- vincialen Waterstaat, zal op Maandag 1 Fe- bruari a.s. des mcrgens te 10 V* uur, in de bo- venzaal van het cafe „De Kroon", aan de Groote Markt te Haarlem, voor d» leden der Staten van Noord-Holland een nadere mon- delinge toelichting van de plannen voor den aanleg der kanalen, bedoeld in de voordracht van Gedeputeerde Staten van 18 November 1925. DE GENERALE SYNODE TE ASSEN. Bij het uiteengaan der vierde zitting Woensdagavond bereikte de Synode het ont- stellende bericht, dat de voorganger in den bidstond, dr. J. C. de Moor van Utrecht, zoo- even was overleden ten huize van zijn gast- heer. Dr. De Moor had den geheel en dag nog de commissievergadering bijgewoond, die hij om half vijf verliet, om even daarna onder de thee onwel te worden. Men biacht hem naar zijn kamer cn naar bed, waar hij in- sliep en niet meer ontwaakte. De 4de zitting. Te acht uur opende de voorzitter Woens dagavond de 4de zitting. Hij laat zingen Ps. 122 3 en gaat voor in het gebed. De presen- tielijst wordt afgelezen. De acta w orden vast gesteld. Op voorstel van het moderamen wordt be- sloten aan den heer Vegter, scriba van de kerk te Semarang, in antwoord op zijn giste- rer, ontvangen telegram namens de kerken in Indie, het volgend telegram te verzenden: „Vegter, Semarang, Generate Synode betuigt kerken Indie hartelijk dank voor gewaardeerd blijk van medeleven. Fernhout, praeses." Ds. A. de Geus diende de begrooting in voor deze Synode. Deze begrooting werd vastgesteld. Besloten werd het tekort van de vorige Synode a 8000 in deze begrooting op te nemen, waardoor in totaal door de ker ken moet worden opgebracht 15.200. Aan het moderamen werd het beheer van de financien opgedragen, onder bijstand van de financieele commissie. De bevoegdheid der Synode. Ds. H. J. Heida rapporteerde hierop na mens de commissie van prae-adviseurs over de vraag of er genoegzame reden was voor het uitschrijven van de buitengewone Synode en of de Synode op de zaak dr. Geelkerken in haar geheel kan ingaan. De conclusies van dit rapport luiden: De Synode, overwegende dat genoegzame redenen aanwezig zijn, overeenkomstig het verzoek van de Particuliere Synode van Noord-Holland, de zaak in haar geheel in be handeling te nemen, dat de bezwaren, ont- leend aan art. 30 D. K. O. niet gegrond zijn gebleken, dat voor een spoedige behandeling op een buitengewone synode voldcende motie- ven bestaan, aan het verzoek der Part. Synode van Noord-Holland te voldoen. Na eenige disctssie worden de conclusies aangenomen. De eigenlijke arbeid aangevangen. De voorzitter constateert dat nu deze zaak ten einde is, we kunnen beginnen met onzen eigenlijken arbeid. Nu moeten behandeld worden deze twee vragen: 1. Of de kerkrechtelijke zijde van de pro cedure die aan de orde is geheel en al naar den eisch der kerkorde verliep. 2. of dr. Geelkerken al of niet geacht moet worden af te wijken van de belijdenis, 3. of de exegese van Gen. 2 en 3 al of niet geacht moet worden de belijdenis te raken. Het moderamen stelt voor twee commis- sien te benoemen, eene voor het eerste punt en een tweede voor punt 2 en 3. Alzoo wordt besloten, met de opmerking erbij, dat alle niet-commissieleden, leden der Synode, toegang hebben tot deze vergaderin- gen. De vragen aan de commissies voprgelegd, moeten beschouwd worden als een algemeene aanwijzing van den aard van hun arbeid. Vervolgens werden verschillende commis sies benoemd. De beraadslagingen uitgesteld. Gisterochtend is de Synode in comit£-gene- raal bijeengekomen. De vraag is besproken, hoe men dr. Geelkerken zal uitnood'gen. Ook is in gevoelvolle fcewoordingen dr. De Moor herdacht. Ten teeken van rouw is de Synode verdaagd tot Woensdag. Dan zullen voor het eerst weer de commissie bijeenkomen en in ze- keren zin wordt dat een synodale vergade- ring, daar alle synodeleden verzocbt is, bij die commissievergaderingen tegenwoordig te zijn, opdat alien zooveel mogelijk op de hoogte zijn van den stand van zaken. Het kan 2 a 4 dagen duren, voordat deze commis sies met hun arbeid gereed zijn. Vijfde zitting. Het communique van de vijfde zitting luidt als volgt: Onder aangrijpenden ernst opend de prae ses Donderdagmorgen de vijfde zitting der generale synode, die in comite-generaal bij- een kwam. Dd prases liet zingen Ps. 103 8 en 9 Plechtig klonk in deze gewijde stonde: „Ge- lijk het gras is ons kortstondig leven," waarna de voorzitter voorging in gebed. Terwijl de broeders waren opgestaan van hun zetels, hield de voorzitter een indrukwek- kende rede in verband met het droevig, on- verwacht verscheiden van het lid der synode, dr. J. C. de Moor. Vanwege de droevige omstandigheden, waaronder de synode thans samenkwam, werd besloten: lste ditmaal geen appel nominaal te hou- den; 2de officieel de deelneming der synode te betuigen aan mevr. de wed. De Moor; het moderamen zal zich van deze zaak kwijten; 3e. bij de begrafenis de synode officieel door het moderamen te doen vertegenwoordi- gen, terwiil de rector van de Theol. school te Kampen en de Decaan van de Theologische Faculteit van de Vrije Universiteit uitgenoo- digd worden, zich bij deze deputatie te voe- gen De synode besluit als teeken van rouw he- den alien arbeid stil te zetten, morgen tot in den avond te vergaderen in commissie en Dinsdagmorgen 9 uur haar werk voort te zet ten. Het onbeschaamde Handelsbladbericht (het Handelsblad had gemeld, dat dr. De Moor onwel was geworden tijdens een com missievergadering waarin het zeer rumoerig zou zijn toegegaan, over welk bericht het blad bereids zijn leedwezen heeft betuigd in zijn avondblad van gisteren) zal vanwege de gen. cyncde met grccte vercntwaardiging m, worden tegengesproken, terwijl de synode zich deswege genoodzaakt ziet, te verklaren, dat in de betrokken commissie geen enkel incident heeft plaats gehad, dat iemands gemoed kon schokken of zijn gezondheid in gevaar kon brengen. Te ruim elf uur werd de zitting door den praeses met gebed gesloten. Het telegram dat de synode aan het Han- delsblad verzond, luidt als volgt: De generale synode van de Geref. kerken, bedroefd en verontwaardigd over het bericht in het Handelsblad (ochtendeditie van Don- derdag 28 Jan.) onder het opschrift „Een hef- tig tooneel", dat verband legt tusschen hef- tige tooneelen, die zich op de commissie-ver- gadering, welke door wijlen dr. de Moor werd gepresideerd, zouden hebben afgespeeld en het onheil, dat dr. de Moor daarna over- kwam, droeg op aandrang van al de leden van genoemde commissie, haar moderamen op de daarin gegeven voorstelling als abso- luut leugenachtig publiek tegen te spreken en te verklaren, dat in bedoelde commissie vergadering geen oogenblik de broederlijke stemming werd verstoord, veel minder scherp dispuut ontstond; dat dr. de Moor over het gansche verloop der discussies onmiddellijk na de vergadering zijn groote voldoening uit- sprak; dat hij in opgewekte stemming het kerkgebouw veriiet en dat dus elke gedachte van eenig verband tusschen den geest op ge noemde vergadering en de ongesteldheid wel- ke dr. de Moor in zijn Jogies overviel, vol- strekt uitgesloten is. Op last van de synode. I lctmodcraien: (w.n.) K. Fernhout, praeses, H. W. Laman, assessor, ds. G. Keizer, le scriba, J. P. Klaarhamer, 2e scriba DE MOORD IN DE ROSESTRAAT Woensdagavond tegen 8 uur kwam een man aan het politiebureau aan de Nassauka- de te R'dam en zeide, dat hij de gezochte J. L. van O. was, de dader van den moord in de Rosestraat. Nadat zijn identiteit voldoende vastgesteld was, heeft hij een voorloopig verhoor ondergaan; gistermorgen is hij ter beschikking den officier van justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. In de korte bekentenis, die hij op het politie bureau heeft afgelegd, zeide hij, dat hij niet de bedoeling had gehad, zijn vrouw te doo- den; bij het laatste onderhoud (op de kamer van zijn zwager) met zijn vrouw was weer spoedig ruzie ontstaan, en op zeker oogenblik had hij met een scheermes, dat hij. in de hand hield, een afwerende beweging gemaakt en daarbij de vrouw ernstig getroffen. Hij was gevlucht en had eerst uit de bladen verooraen, dat zijn vrouw aan de gevolgen was overleden, en nu hij dezer dagen een be richt van haar begrafenis gelezen had, was hij vrijwillig teruggekomen om zijn straf te ondergaan. De man beweert, tot in het Noor- den van Frankrijk, in den omtrek van Mau- beuge gezworven te hebben. Hij zegt, na de daad inderdaad naar Zwijndrecht te zijn ge gaan gedeeltelijk per autobus en daar heeft hij de veerpont genomen naar Dordt. Van daar is hij per trein naar Roosendaal of Breda gegaan en in denzelfden nacht de Bel- giscbe grens overgestoken. Hij zegt, na de daad het scheermes en zijn overjas, waarop cenige bloedspatten gekomen waren, te heb- be: weggeworpen; waar, wist hij niet precies meer. De nadere bijzonderheden van zijn bekente nis wenschte hij tegenover den rechter van in- structie a* te leggen. Bioscopen. Programmeds vanaf 29 Januari tot en met 4 Februari. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Verdirven Jeugd (pi'kant filmspel). In de hoofdrol: Madge Bellamy. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer: O! wat een nacht (komi- sche avonturenfilm). In de hoofdrol: Reginald Denny. Victoria Theater. Hoofdnummers: De Waterrat en Sneller dan de Bliksem (komische films). In de hoofdirollen resp. Buster Keaton en Mc. Donald. Telegram men van heden Citdeelnliik gerorrigeera. DE KWESTIE Ds. GEELKERKEN^ AMSTERDAM. 29 Jan. Naar de Stan- daard verneemt besloot de Synode gister nog in het kort Comite-Generaal, Ds. Jan Gerhard Geelkerken te verzoeken naar As- sen te komen. CONFLICT MET RUSLAND. MuNCHEN, 29 Jan. De „Miinchener Zeitung" meldt een nieuw conflict met Rusland. De Duitsche Koerierpost zou door Russische beambten zijn opengebroken en met valsche zege'.s weer zijn gesloten. De Russische regeering zou niet geneigd zijn. verontschuldiginge naa nte bieden. Volgens het blad zou de toestand zeer gespanneu zijn en is de Ehiitsche ambassadeur op weg naar Moskou. BRAND IN EEN UNIVERSITEITS- GEBOUW. WEENEN, 29 Jan. Gisteravond heeft in de Universiteit een brand gewoed. In het Theologisch Instituut werd grootc- schade aangericht, een waardevolle verza- melinc: cring verloren. BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIe. SYDNEY, 29 Jan. Tengevblge van een hittegolf zijn boschbranden uitgebroken na- bij de Murrum Bidgee rivier. in Nieuw Zuid Wales. Wanneer het vuur over de ri vier gaat, loopt de stad Canberra gevaar. Tachtig arbeiders zijn gezonden om het vuur te bestrijden en versterkingen zijn gevraagd. VREESELIJKE KOUDE. NEW YORK, 29 Jan. Een vreeselijke koude heerscht in een groot gedeelte van de Vereenigde Staten. Te Sint Paul daal- de de temperatuur tot 18 graden beneden nul. Het verkeer is ontwricht. Te Chicago was de temperatuur 15 gra den onder nul en een persoon is doodgevro- ren. Vreeselijke sneeuwstormen woedden over Ohio. Te Winnipeg bedroeg de koude 23 graden. Stadsnieuws VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROOMING. Heden met hartelijken dank aan de gevers de volgende bijdragen ontvangen: Q. B. 7,50 O. 5,- Te zamen f 12,50 Vorige verantwoording 1429,231/i Totaal f 1441,731^ DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 80.000 K.G. De handel was vlug. De prijzen waren een 2 per 50 K.G. hooger dan die der vo rige week. De hoogste markt voor kleine fabriekskaas bedroeg /'50 per 50 K.G. PASVISUM. Men verzoekt ons de aandacht van belang hebbenden er op te vestigen, dat met ingang van 1- Februari a.s. eene met de Duit sche regeering getroffen regeling in werking treedt, waarbij de wederzijdsche onderdanen worden vrijgesteld van het verplichte bezit van een pasvisum. Van genoemden datum af is het bezit van een gel dig buitenla ndsch paspoort dus voi - doeode. V. A. R. A. In een gisteravond in „Populair" gehouden vergadering werd opgericht een afdeeling van de V.(ereeniging) A(rbeidfers) R(adio) A(mateurs). De vereeniging stelt zich ten doel het hou- den van Radio-luisteravonden voor haar le den en belangstellenden. Secretaris is de heer C. Couwenhoven, N. G. Piersonstraat 4. MODERNE KUNST. Blijkens een in dit nummer geplaatste ad- vertentie, houdt de heer A. Plaschaert uit den Haag, de bekende kunstcriticus van de „Groe- ne Amsterdammer", medewerker van kunst- tijdschriften en schrijver van verschillende boeken over kunst, Woensdagavond 3 Febru ari in „de Unie" een lezing over het onder- werp „Van Vincent van Gogh tot heden". De spr. zal bij lichtbeelden de voornaam- ste n.oderne schilders, als Vincent van Gogh, Jan Toorop, Thorn Prikker, van Konijnen- burg, Jan Sluiters, Leo Gestel, de Wiegmans, A. Colnot, Charly Toorop, Tom Keltier ea anderen bespreken. De internationale beteekenis van de Hoi- landsche Moderne Kunst is bij ieder, die met de schilderkunst bekend is, voldoende bekend en spreekt ook uit het feit, dat dit jaar te Pa- rijs een speciale tentoonstelling van de Hoi- landsche Modernen georganiseerd wordt. Het feit, dat de te Bergen werkende schil ders, wier werken Woensdagavond ook be- sproken worden, in de moderne schilder kunst een gezaghebbende positie innemen, maakt de lezing voor onze lezers nog meer aantrekkelijk. Verwacht mag worden, dat van de Woens dag geboden gelegenheid, om met het wezen van de moderne kunst kennis te maken, een ruim gebruik gemaakt- zal worden. OPENING NIEWE ZAKEN. Hedenavond opent de heer H. J. Smit in het perceel Luttik-Oudorp 80 zijn nieuwe zaak in groenten, fruit en visch. De heer Smit, die voorheen eenzelfde soort zaak dreef op het Verdronkenoord, is in het vak geen onbe- kende. De winkel ziet er frisch en sober uit, een eerste vereischte. Zonder twijfel zal de heer Smit succes hebben. Een andere nieuwe zaak, die morgen ge- opend wordt, is die van den heer Jb. Kuijt, Deze opent n.l. in den winkel Laat 115 een handel in emaille-goederen en keukenbenoo- digdheden. In al deze artikelen (emaiile in groen, grijs en bruin) is een groote keuze aanwezig, terwijl mede de voorraad alumi nium pannen en ketels de kooplust ongetwij- feld zal opwekken. Waar de heer Kuijt hier ter stede vanouds nog een goede reputatie geniet (hij dreef jarenlang een rijwiel- en kachelzaak in den naast het thans door hem betrokken pand gelegen winkel), zal hij ze ker veler belangstelling ondervinden. COMITe DER WELDADIGHEIDSZEGELS TEN BEHOEVE YAN HET KIND. De slotvergadering van dit comite had gis teravond plaats in het gebouw, waarin de Armenraad gevestigd is. De voorzitter, de heer Th. van der Kleij, opende deze laatste bijeenkomst en heette alien hartelijk welkom. Van veel leden waren verhinderingsberich- ten ingekomen. De heer Massd stelde per brief voor om in- plaats van doeken te spannen, die bij den eersten den besten storm stukwaaien, groote reclame-kronen te hangen op b.v. bet kruis punt Koorstraat-Heul-Laat. Het volgend jaar zal dit voorstel waarschijnlijk in toepassin^ van 29 Januari 1926. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Vorige Koers. ol.ni. 1.30 il.m. 1.45 il.m. 2.- il.m. 2.\5 1 I iJIfcii J 1 i met „SFERAYOX" LUIDSPREKER, GEHEEL COMPLEET 180 GULDEN. (Ontvangen per draadlooze telefoon), STAATSLEENINGEN. 6 NedetL 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLINGEN." Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 10 Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. FurnesssStokvis Aand. Idem 7 Oblig. Jurgens Gew. Aand. n A. J n B. C. a Philips Gloeilampen". Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur 4 Bodjong Cult. VorstenL Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber. Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij Nederland Holl. Lloyd afgest. Idem 7 afgest Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 102S/* 100T/, 191V. 15916/i« 14 15 j 128 10 15/V, 94 93i/4 947/16 3b 1 368 951/4 1326/, 6206/4 32/ 1801/, 1618^ 15ui/, 91/14 110 337 2011/4 4011/, 3541/4 2UVi6 2481/, 2521/, 3/4 2051/, 340 60 8/| 466/4 103 171 44 52% 19. <97/, 65 95 111/4 418/4 403 486 415 249 1188/, 1471/, 194% 160 150 194% 159% 194 194 i/t I6U1/4 154% 94% 93% 154 93-% 948/, 380 153g5 153lA 133 97 630 3301/, 1728/4 152 6 627-30 331 1628/4 152 626 332 2:0 403 378-80 393- 403 3978/, 398-9 366 364-7 365 362J-3 252 262 214 249-53 260-2 384 210 252-4 261—3 285-6 211 243-52 208-11 163 171 191 80 60% 46 80 162% 190% 79% 11% 43 405 481 419 405 490-2 416 490-1 j. 143% WISSELKOERSEN AMSTERDAM. I Londen Berlijn Pa rijs 4 Brussel t Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Christinia Verige koert 12.11% 59.34 9.35 11.32 48.07 35.10 61.70 66.70 50.70 NIET OFFICIEEL. New«York Ttalie 2-49% 10.05 Koers op heden 2 uur 12.128/, 59 35 9.40 11.34 48.17% 35.10 61.70 66.80 50.72 2.497/,, 10X5,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2