AlKmaarsche Courant GieotstesGrleeringKantoorboekeii Het ondergrondsche syndicaat. Vergadering van den Gemeenteraad. Honderd Acht en Twintlgste Jaargang, Vrgdag 29 Jannari. L. Frankenberi A Ik maar. FEli LLETON. WEET GIJ DIT WEL? 111 JTo 24 1920 (Reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag yermeld). SCHADELOOSSTELLING f M. JIMMINK. De meerderheid van het college van B. en W. atelt den Raad voor te besluiten: a. Aan M. Jimmink, concierge-amanuensis der Handelsscholen en gewezen amanuensis aan hef Gymnasium, over de jaren 1923 en 1924 eene uitkeering te verleenen ten be- drage van 453.85, zijnde het bedrag, dat over die jaren meer op zijn salaris is inge- houden dan waarover de Rijksvoorschriften inzake kortingen op de bezoldigingen te zij nen aanzien niet waren toegepast. b. De onder a. vermeiae uitgave nader bij suppletoire begrooting te regelen. (De desbetreffende bijlage plaatsten wij reeds vroeger). De heer Westerhof verdedigde een minderheidsvoorstel van het college en stond stil bij de behandeling in het G. O., dat tot een ander bedrag adviseerde. Waarom moet in dit kleine geval door B. en W. van het G O. advies women afgeweken? Spr. vond dit niet goed. Het G. O. heeft er rekening mede gehouden, dat hij ook amanuensis was aan't gymnasium en dat hij volgens den minister at sinds 1920 recht had op de rijksregeling. Spr. beval met aandrang den raad aan de door het G. O. gewilde regding te aan- vaarden. De heer S i e t s m a was ook tot de con- clusie gekomen dat de raad bi'ilijk zou hande- len het advies van het G. O. te aanvaarden. De heer G o v e r s zou stemmen voor bet voorstel van B. en W. en oordeelde zich daar- -toe gerechtigd omGat hij in de vergadering van het G. O. niet aanwezig was De heer V o g e 1 a a r betoogde dat een toe.age van 1000 wel eenigen mdruk nicest maktn, maar het loopt over eenige iaren Het is het laatste geval van de oude geval- len en spr oordeelde ook dat de motiveenng van B. en W niet logis-.h is Hij zi.u ziih ook aan de meening van het G O vast houden Mr. S 1 u i s was in de vergadering van het G. O. geweest, doch achtte zich niet gebon- den, omdat de meening van de meeiderheid van B en W daar geen punt van bespreking had uitgemaakt. Spr vond die redeneering redelijker en zou er dus voor stemmen De heer Van Slinger land oordeel de het advies van het G. O redelijker De heer B a k wilde voor dit geval een uitzondeiing maken en zou dus voor het ad vies van het G O stemmen Den voorzitter deed het genoegen dat de heer Westerhof geconstateem had dat B. en W. in het algemeen hooge waarde toeken- nen aan het advies van het G O. Iedere adviseur most echter begrijpen dar de besiissende autoriteit niet altijd een advies heeft te volgen. Ook'de raad staat vrij. Het advies van de meerderheid van B. en W. met te volgen. Spr. zal dit gelaten dragen. B. en W. helben het geval ailerminst en bagatelle behandeld. Veel wat de heer Westerhof zeide onder - schrijven wij, omdat ook wij meenen, dat er schadeloossteiling gegeven moet worden, er is slechts verschil over het bedrag. De raad stelde -chter voor 1922 het salaris vast en was bekend met de situatie. De ver- goeding mag dus alleen loopen over de daar- op volgende jaren Men mag ook wel bedenken, dat hem een hulp is gegeven. Spi handhaafde het voor stel van de meerderheid. De heer W ester hof vond dat maar een gelijk kon hebben, zoodat de erkennkg van •ae juistheia van het door hem ingenomen standpunt al een bewijs van zwakte was De gedachtengang van de meerderheid in het college staat 'ijnrecht tegenover de zijne. Spr toonde dit nadenaan. De minister wii de in 1923 de rijksregeling Spr oordeHde dat een serieus lid van het G O. niet kon handelem a's Mr. Sluis Spr wilde diens ver- klaring dan ook voor kennisgeving aanne- men. Een adviesbrenger mag zich door den- gene wien hij advies brengt niet tot andere gedachten laten brersgen. Mr. Sluis was van oordeel, dat hij ujn taak als raadslid slecht zou opvatien als hii tot een ander inzicht was gekomen In 't G Elke liniatuur en dikte in voorraad. Door Mrs. C. N Williamson. Nederlandsche venaling van Ada van Arkel 46, „Dus u en de gravin verdenken iemand hier in het hotel? Wat interessant!" Een doodsche stilte was het antwoord en Lady Marsden begon te voelen, dat het zwij- gen electrisch was, al hegreep ze niet waar om. 1 „Werkelijk, het regent niet, maar het stort verrassingen," ging ze voort, toen niemand antwoordde. „Gisteien dat auto-ongeluk, en nu die vreeselijke diefstal, en het engagement van mijn dochter, dat naar ik vermoed, ook wel wat opzien zal baren, daar mijnheer Franklin zoo populair is „Mijnheer Franklin!" riep Lady Ething- ton. „U bedoelt zeker kapitein Derby." „Maar dat is bespottelijk," zei Lady Mars den. Kapitein Derby heeft nooit de minste kans gehad bij mijn dochter." „U kent misschien haar hart niet zoo goed als u denkt," antwoordde de oudere vrouw. „Meisjes vertellen haar moeders niet alles." „Ik ben ten minste genoeg in het vertrou- wen van mijn dochter om te weten, dat mijn heer Franklin niet eens, maar verscheidene malen haar ten huwelijk heeft gevraagd en dat zij hem van morgen heeft geaccepteerd." O. W& gSffi 0Eiekm fegehover sysfeetn gfc- y strafen geasfalteerd moefen worden. Nu filer niet op hunne plaats. De heer B a k oordeelde op grond van de notulen van de G. O. vergadering de woor- den van den heer Westerhof aan Mr. Sluis niet op zijn plaats. Mr. Sluis gaat vrij uit, omdat hij zich toen reeds van stemming onthield. *-De heer Westerhof erkende, dat de heer Sluis vrij uitging, als juist was, wat de heer Bak voorlas. Later heeft Mr. Sluis aa toelichting echter toegegeven, dat er geen reden meer bestond zich van stemming te ont- houden. Mr. Sluis handhaafde zijn recht om op grond van het verkrijgen van een later in zicht anders te stemmen. Als hij dat recht niet heeft, loopt hij lie ver uit de commissie, Mevr. Westerhof Loop er dan maar gauw uiit. Mr. Sluis: Dan kan u er in. (Gelach). De voorzitter berinnerde er aan, dat ook de wethouders wel eens in den raad tegen het advies van B en W. stemmen. Dit moet niet te dikwijls voorkomen, maar het recht heeft men. Mr. Sluis begreep niet, dat de heer Westerhof hem bet verwijt had durven doen, om uit koppigheid aan een ingenomen stand punt vast te houden. De voorzitter verdedigde hierop nog nader het voorstel van de meerderheid van het college. De heer Bak protesteerde tegen een interrnptie van Mevr. Westerhof, dat Mr Sluis maar aan het koord, dat hij niet wilde vasthouden, moesi gaan hangen. Mr Sluis nam aan. dat het niet em- stisr was bedoeld. De Voorzitter zou zeker hebben ingegrepen als het ernstig bedoeld was ge- weest Het voorstel van het G. O. werd aangeno- rnen met 10 tegen 7 stemmen. Tegen de heeren Bosman, Govers, Keysper, Ringers, Sluis Thomsen en Klaver. VERBETERING BESTRATINO KOORSTRAAT. B. en W. stellen den Raad voor hun col lege te machtigen de bestrating vn de Koor- straat overeenkomstig een omschreven plan, waarmede de commissie van bijstand voor de Publieke Werken zich heeft vereenigd, te doen verbeterefl, en b. hen daartoe een crediet te verleenen van 11356, voor zoover noodig nader te rege len bij suppletoire begrooting ten laste van den dienst 1926. (De desbetreffende bijlage plaatsten wii reeds vroeger). Mr. Bosman verzocht aanhouding tot de volgende vergadering, opdat hij de voor- dracht in de commissie van publieke werken kan bespreken. Hij had n.l. nieuwe inzichten gekregen. De heer Ringers zeide, dat de commis sie zich in November eenstemmig met het voorstel vereenigde. De werken hebben voor- bereiding noodig Het is gewenscht, dat het aansluit aan het werk van de Langestraat. De heer van Drunen betoogde, dat Mr. Bosman evenals de anderen zich een meening op grond van de stukken had kunnen vormen De heer Veen sloot zich aan bij het be- toog van den heer Ringers. De heer S i e t s m a deed hetzelfde De voorganger van Mr. Bosman stemde in de commissie ook voor het voorstel. Het voorstel van Mr. Bosman tot aanhou ding werd onclersteund door de heeren Thom sen en Govers. De heer W esterhof had zoo iets dwaas nog nooit gehoord Spr. betoogde, dat Mr. Bosman uit respect van zijn voorganger zoo'n voorstel niet had mogen doen. De Voorzitter betoogde, dat Mr Bosman volkomen vrij was in zijn meening. Om het voorstel naar de commissie terug te wijzen, omdat Mr. Bosman toen nog geen lid van de commissie was, gaat niet op. Wel kan dit op andere gronden gebeuren. Mr. Bosman gehoord de discussie en de instemming van de meerderheid, nam zijn voorstel terug. Spr. verzocht thans het woord over het voorstel zelf. De heer Klaver erkende, dat de com missie in haar geheel het voorstel had goed gekeurd Spr. kon zijn stem aan de bijlage niet geven en bracht zijn bezwaar tegen het voorstel naar voren. Een hooger uitgave wordt gemotiveerd met het oog op de prijs- stijgimg van materialen. Spr. betwistte dit. De straarkolken zijn eerdc goedkooper, evenals de trottoirbanden. Spi. kan zich wel met de oorspronkelijke maar niet met de suppletoire begrooting vereenigen Mr. Bosman had het getroffen, dat een geheel nieuwe bestrating wordt voorgesteld, die niet aansluit bij de asfalteering van de Langestraat. De stad is z.i. langzamerhand van die beteekenis geworden, dat de hoofd- Een oogenblik had Lady Ethington het ge- voel of ze flauw zou vallen, maar hoe 'n dwa- ze vrouw ze ook was, ze had toch trotsch ge noeg om zich niet oelachelijk te maken in de oogen van haar bezoeksters. Met een hevige inspanning verzamelde ze al haar krachten en probeerde te denken, dat haar vijandin een leugen had verteld; maar ondanks haar hartstochtelijk verlar.gen om het niet te ge- looven was er iets in de toon van Lady Mars den, dat overtuigd k-lonk. Zij begreep nu, dat Franklins lieve woordjes tegen haar dien morgen met een bedoeling gezegd waren. Hij was besloten Lady Viola tot elken prijs te red den, en hij had de bedoeling gehad zijn verlo- ving nog een paar dagen geheim te houden. Nu was dit plan door de eigen moeder van het meisje verijdelci. Al de kwaadaai cigheid en afgunst van de- ze vrouw van middelbaren leeftijd, die een jonge man liefhad, kookte in haar en schenen vergif in haar bloed te gieten. Ze hunkerde naar een ingeving, die haar zou toonen, -hoe ze het best Franklin kon straffen voor de poets die hij haar gebakken had. Haar dwa- ze liefde voor hem was veranderd in haat en ze zou hem graag hebben willen treffen met een verpletterenden slag. De gemakkelijkste weg om hem te treffen en de hardste slag toe te brengen, was Viola Rayne onmogelijk te maken, maar het zou moeilijk zijn dit uit te werken zonder haar bondgenoo+e. De gravin had dien morgen ge zegd, voor Franklin gekomen was en hen ge- scheiden had: „Ik heb afdoende bewijzen te gen het meisje, waarmee ik haar beschuldi- een nieuwe bestrating moet komen, vindt spr. het ongewenscht niet voort te gaan op den ingeslagen weg bij de Langestraat. Vreest men de consequenties, waarom wacbt men dan niet op de uitvoering van de Langestraat. Spr. ziet in het voorstel een inconsequentie, omdat men zich nog geen re- kenschap kan geven van het aanzien dat de Langestraat zai krijgen. Ook voor het ver- voer is de asphalteering een groote stap vooruit. De huizen hebben er minder door te iijnen en juist langs het Ritsevoort is er zwaarder verkeer dan in de Langestraat. Spr. had een voorstel tot asfalteering van de Koorstraat verwacht. De heer Ringers betreurde de oppositie van den heer Klaver en schreef die toe aan het niet bijwonen van de commissie-vergade-' ring door dozen. Spr. verklaarde waardoor het verhoogde crediet moest worden aange- vraagd. Het is mogelijk dat thans van de lage- re markt geprofiteerd kan worden. Bij de uit voering zal dit wel blijken. Spr. herinoerde aan de oppositie tegen de asphalteering van de Langestraat. Spr. had die verdedigd omdat dit de hoofdstraat is. De klinkerbestrating heeft een levensduur van 7 jaar. Wanneer b'lijkt dat de asphaltbestrating juist is, dan is het later mogelijk om die in de Koorstraat toe te passen in de commissie heeft men zich ook eenstemmig vereenigd met het aanhrengen van een Waalkliokerbestra- ting op het Ritsevoort. t De heer Klaver bleef zich vereenigen met de bijlage en verklaarde zich ook tegen het denkbeeld van Mr. Bosman aangezien hij vreest dat dan juist daardoor het verkeer in de Langestraat wordt gebracht. Mr. Bosman constateerde, dat het hoofdargument van wethouder Ringers was, dat hij geschrokken was van dte oppositie bij het Langestraat voorstel. In de praktijk krijgt men zeker niet om de 7 jaar een geheel nieu we bestrating. De vrees van den heer Klaver deelde spr. niet. Men zou dan nooit tot asfalteering van andere straten kunnen overgaan. Spr. vond het beter dat men van de kerk langs't Gymna sium en het landbouwhuis ook asfalteering zou aanbrengen. Voor de beide inrichtingen zou dit ge wenscht zijn omdat asfalt minder geraas geeft. Spr. zal gehoord de besprekingen geen voorstel doen, doch hij blijft het voorstel vreemd vinden. De heer Ringers handhaafde dat voor een verkeersweg op het wegencongres de le vensduur van een klinkerbestrating op 7 jaar is gesteld. De heer Govers betoogde, dat, nu alge meen in drukke straten asfalteering beter wordt geoordeeld, hij het voorstel wilde doen om de bijlage aan te houden tot de Langestraat klaar is en men kan dan beoor- deelen welke resultaten het dan geeft. De Voorzitter had een zekere schaden freude, dat men nu al de juistheid ziet van zijn argument dat de asfalteering zich als een olievlek zal uitbreiden. Mr. Sluis was tegen asfalteering van de Langestraat omdat dit een typische straat was. Voor de Koorstraat geldt dit niet, waar om hij het voorstel van dien heer Govers als een logisch voorstel steunt. De voorzitter betreurde het dat het voorstel gedaan wordt. De zaak was toch te voren van alle kanten bekeken. Het zou zoo goed zijn als ook de Koorstraat voor de zo- mer gereed kwam. De heer Govers was het er mede eens, dat de Koorstraat niet best was. Z.i. kan men gevoegelijk wel eenige weken wachten, om te beoordeelen of men al- of niet zal asfalteeren. De heer Westerhof betoogde dat de asfalteering in de Langestraat was aange- bracht omdat dit de hoofdstraat is. Hetis echter duurder. Niemand denkt er toch aan om de geheeie stad te gaan asfalteeren. Voor de paarden is dit niet gewenscht. Het zal ook te duur wor den. Spr. stelde nog in het licht, dat de plan- nen voor de Langestraat en Koorstraat gelij- kertijd in de commissie zijn behandeld. Het lijkt spr. niet goed toe het plan niet uit te voeren. Aanhouding heeft geen redielijken grond- slag. Het is niet noodig om te zien, hoe de Langestraat het zal doen. Spr. drong er op aan het plan te aanvaarden. De heer Thomsen was voorstandier ge weest van bestrating. Hij ziet niet gaame stoepen verdwijnen. Deze verdwijnen nu toch en daarom lijkt het hem beter om as falteering te overwegen. Spr. woont al 7 jaar aan het Ritsevoort, doch hij weet van geen straatverandering af. De heer Ringers: Dan ben je kort van memorie. De heer Thomsen: Het uit halen van kuiien is geen vemieuwing. Als men gaat vernieuwen, oordeelt spr. asphalteering beter. gen kan als ze beneden komt. Ik wii u niet zeggen wat het is, want anders is het geen verrassing meer en het is beter dat u verrast wordt. Ik kan u ook niet zeggen, waarom ik zoo zeker ben van dit bewijs, maar ik ben ze ker en u zult spoedig zien dat ik niet over- drijf." Lady Ethington had dus gewacht en iets sensationeels verwacht, en de gravin was ver- dwenen en zijzelf was om den tuin geleid. Maar al was het niet in haar macht op het oogenblik, om het meisje, dat ze haatte te doen arresteeren, ze zou in ieder geval haar reputatie zoo aantasten dat Franklin, hoe verliefd hij ook was, zich nauwelijks aan de wereld zou durven vertoonen met Lady Viola als zijn vrouw. „Dan is mijnheer Franklin zeker van mor gen pas verloofd, nu, ik verwonder me niet, dat Lady Viola ,,ja" heeft gezegd," zei Lady Ethington hatelijk met bevende lippen. „Maar ik durf voorspellen. dat het engagement voor vanavond zal zijn verbroken door hem." 'Lady Marsden, die was gaan zitten, stond snel op en zag er heel statig en mooi uit. „Is u krankzinnig?" riep ze uit. „Heelemaal ni t hoewel ik genoeg heb •doorgemaakt om het te worden. U is krank zinnig met hier te komen en te spreken zooals u gedaan heeft na het werk van vannachl" „Wat bedoelt u?" „Ik bedoe^dat uw dochter geholpen en aangespoord door u waarschijnlijk de ju- weelen van gravin Karovski en de mijne ge- stolen heeft." Lady Marsden werd op het hooren van de- en aangeno- WOONWAGENPARK. Het bestuur der afdeeling Alkmaar en Om- streken van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren heeft zich onder dagteekening van 15 December j.l. tot Uwe Vergadering gewend met het verzoek te wil len bevorderen dat van gemeentewege op het Woonwagenpark eene paardenstal wordt geplaatst. Uwe vergadering stelde dat ver zoek in hare zitting van 17 December d.a.v. in handen van ons College om bericht en raad. Hoewel de gevoelens waardeerende waar van dit adres het uitvloeisel is, meent de meerderheid van ons College toch, met het oog op de aan de inwilligmg van dat ver zoek verbenden gevolgen, zich ervan te moe- ten onthouden U te adviseeren tot den bouw van een paardenstal op het Woonwagenpark te besluiten. Met den bouw op zich zelf is reeds een uitgaaf van omstreeks 3000.— gemoeiu. Al is die meerderheid van oordeel, dat belanghebbenden zelf in de behoefte aan stalling hebben te voorzien, zij zou tegen de ze uitgave nog geen overwegend bezwaar hebben, indien de bouw van een stal qiet te- vens voor de gemeente de verplichting zou medebrengen om te voorzien in onderhoud, schoonhouden en bewaking daarvan, tnz. Daarmede zou een jaarlijks terugkeerende uitgaaf gemoeid zijn, welke wellicht slech+s voor een zeer gering deel op de eigenaars der paarden zou zijn te v-rhalen. De meer derheid ziet niet in, waarom de woonwagen- houders, die een paard hebben te verzorgen. dit niet kunnen blijven doen op de wijze waarop dit geschiedde toen er nog geen woon wagenpark was. Is het de bedoeling van adressant, den stai alleen te bestemmen voor paarden van hen die stailen bij particulieren met kunnen betalen (hoe moeilijk zal dit zijn te beoordeelen!) dan vooral is naar het die meerderheid voorkomt de financieeie last ze verbluffende beschuldiging van Lady Viola doodsbleek, doch barstte in lachen uit. „Ziet u wel, dat u krankzinnig is," riep ze. En zich tot het half dozijn vrouwen wenden- de, dat in een zwijgende groep bleef zitten, zei ze: „Wat zal ik doen? Om den directeur of om den dokter zenden?" „Wees dapkbaar, dat ik niet om de politie zend, om u en uw dochter te laten arrestee- ren," gilde Lady Ethington. „Er zijn bewij zen genoeg dat zij de juweelen van ons bei- den wegnam en wat er ook gebeurt, ik ben van plan de mijne terug te krijgen. Ze zullen niet verkocht worden om uwe schulden te beta len „Wil iemand even bellen en den dokter la ten roepen?" zei Lady Marsden. „Deze vrouw heeft totaal haar verstand verloren." „Ik geloof," zei een van de anderen, „dat het beter is als we niet bellen Het beste is het voor iedereen die het aangaat, dat dit onder ons blijft. U moogt ook wel weten, Lady Marsden, dat de gravin Lady Viola ook ver- dacht, hoewel geen van ons natuurlijk kan zeggen op welke gronden. Ze scheen er ech ter heel zeker van te zijn, en u ziet dus, of de lieve Lady Ethington gelijk heeft of ongelijk, krankzinnig is ze in ieder geval niet." „Wat een afschuwelijke en leelijke beschul diging," riep Lady Marsden. Die kon alleen opkomen in het hoofd van een jaloersche vrouw. Wii weten alien, dat de hel geen groo- ter plaag kent, dan een versmade vrouw vooral een „oudeie" vrouw, die versmaad wordt voor een jong meisje. Beide vrouwen i De heer Govers wilde een aanhouding t om elders de resultaten van asfalteering j na te gaan. Mr. Bosman betoogde tegenover den heer Westerhof, dat er geen sprake is van het niet uitvoeren van een voorstel, maar het uitvoe- ren van een beter voorstel. Er ligt een voor stel om een aan de Langestraat aansluitende straat geheel te vernieuwen. Is het nu wel juist om nu geen asphalteering toe te pas- sen. De duurte wordt aangebracht door de rioleering en de trottoirs. Asfalteering is niet veel duurder. In Amsterdam asfalteeid men, omdat het op den duur goedkooper is en ook groote economische voordeelen geeft. Spr. wees op de besparing aan de voertui- gen en de mindere schade aan de huizen Het verschil is gering. Bezin dus eer gij begint. Het is niet waar, dat men het over 7 jaar kan doen. Spr. oordeelde het vooretel niet voldoende bekeken en drong op aanhouding aan. De heer Klaver concludeerde, dat de Vrijheidsbond met de komst van Mr. Bos man een metamorphose had ondergaan. Mr. Sluis: Het heeft met politiek niets te maken. De heer Klaver herinnerdt? aan de ge- voerde besprekingen bij de asfalteering van de I angestraat en stelde iu h J !icht. dat men toen algemeen^ de asfalteering duurder heeft geacbt. Spr. bleef van meening, dat door asfalteering van de Koorstraat bet verkeer in de Langestraat drukker zal wor den De heer Govers betoogde, dat men van zier.swijze kan veranderen M.t pe'itiek heeft dat niets te maken. Spr. verzocht deu heer Kiaver dit er buiter. te later. Mr. Sluis vond het ook on juist van den heer Klaver de politiek in het gedring brengen. De zaak staat buiten de politiek. De Voorzitter betoogde, dat als men een ander besluit nam er een nieuw plan moet worden opgemaakt, en dat het niet mo gelijk is om in de volgende vergadering met een nieuw plan te komen. Het zal zeker drie zoen. Het voorstel beteekent zeker een jaar maanden vorderen en dan zit men in het sei- vertraging. Het voorstei-Govers werd hierop verwor- pen. Voor Mr. Sluis, Thomsen, Bosman Govers. De bijlage werd hierop z. h. st. men. De heer Thomsen verzocht aanteeke- nrng dat mj geacht wenschte te worden te hebben tegen gestemd. INBRENG GRONDEN TUSSCHEN OUDORPERDIJKJE EN BOEZEMSIN- GEL IN GRONDBEDRIJF B. en W. stellen den Raad in overeenstenr ming met het advies der Commissie van Bij stand voor het Grondbedrijf, voor, te nemen het besluit dat wij dezer dagen reeds uitvoe- rig in onze courant hebben opgenomen Zonder discissie of hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. ADVERTEERT IN D E ALKMflflRSCHE COURflNTI voor ae gemeente ten neleisei om aan het ver zoek te voldoen. De mtnaexneid acht de bezwaren niet van dien aara, aat ae aoor adressant gevraagae voorz.eniLg aaarop zou moeten aismiten. Zij acnt micgenaeel ae ten gunsie aaarvan aan- gevoerae moueven zoo hicmmena, aat naar uare meening het door de gemeente eventueel te brengen oner voor ait uoel aiieszins ge- recntvaaraigd is. Db meeracrheid stelt Uwe Vergadering voor alwijzena op het verzoek te beschikken en aan ae aaresseerende atdeeling van die aiwijzenae beschikking henrns te geven. De heer Westerhof betoogde, dat B. en W. er in gesiaagd waren de zaak heel auur voor te stellen. net zou wei zoo kunnen zijn maar het is zoo niet. spr. gaf dit naaer aan. De kosten zijn atleen net stichten van den stai. De bewoners zijn bereid 10 ct. per dag en per paard als huur te betalen. Voor deze auooeltjes zai iemand zeker wel het toezieht willen houden. Ol zoo n stal 2000 a 3000 zal kostea maakt geen verschil in de aflossing als het een steenen stal wordt. Bij het park behoort onmisbaar een stal voor de paarden. Hutnanitaire overwegingen eischen dat ook voor de dieren iets gedaan wordt. Het geldt hier zeer beklagenswaardi- ge dieren. Spr. stelde nog in het licht dat de finan cieeie gevolgen geen bezwaar kunnen zijn. Hij laakte het ook, dat de menschen daar op den afval van de gem. zijn geplaatst. De woonwagengelegenheid is ook gemaakt om van het gezicht af te zijn. Toen de Koningin Alkmaar bezocht heeft heeft men de wagens enkele dagen verwijderd Dit herinnert aan het gebruik in het Czarenrijk, waar men als de Czaar reisde papieren dorpen maakte om hem den indruk te geven dat de toestand in zijn rijk goed was. De heei Govers betoogde, dat er tijden zijn dat een stal van 10 paarden niet vol doende zal zijn. De man die het terrein in or- de houdt acht spr. niet geschikt om den stal in orde te houden Dit soort paarden is ook niet gemakkeiijk. De veronderstelling dat de bewoners het onderling zullen regelen, lijkt spr. niet juist. Hij geloofde voorts, dat "er wel gelegenheid bestond om de paarden in de stailen onder dak te brengen. Het bouwen van een stal zal bovfcndien woonwagenbewoners lokken. Spr. zal dan ook het voorstel van B en W. steunen. De heer S i e t s m a had bij dg begrooting B. en W. gevraagd aandacht aan de zaak te schenken. Spr. was door het voorstel teleur- gesteld. Hij sloot zich aan bij de meening van den heer Westerhof en zeide nog van des- kundigen vernomen te hebben dat men 'n stal van 100 M3 inhoud voor 10 per M3 kan maken. De stal kan dan 10 M. lang en 4 M. breed zijn. Het is dus zeker mogelijk om een goedkooperen stal te maken dan een van 3000. De heer P 1 e v i e r betoogde, dat alleen met kermis er meer paarden komen. Voor een gelegenheid kan men geen stal bouwen. Met een stal voor 10 narden kan men wel vol- staan en als men goede voorschriften vast stelt zal de orde er wel te handhaven zijn. De heer v. D r u n e n n gaf zijn verwonde- ring er over te kennen dat een gunstig advies niet bij de stukken had gelegen. Spr kwam nog op tegen de beschouwing van den heer Govers dat dit slechte menschen zouden zij®. Uit de dagbladen blijkt wel in welke kringen er sombs gestolen wordt. zijn krankzinnig jaloersch geweest op mijn arm onschuldig kind. Dit is een samenzwe- ring tegen haar. Ik begrijp nu het geheim van het plotseling verdwijnen van de gravin. Mijnheer Mc. Kinnon, de directeur, heeft ze ker gehoord van dit schandelijk complot en haar eenvoudig de deur uitgezet. Ik zal met hem spreken, en ik waarschuw u vooruit, La dy Ethington, dat u dan ook beter doet met maatregelen te treften om weg te gaan." Nu v/as het de beurt van Lady Ethington om te lachen, wat ze dan ook deed, schril en hatelijk. „Bespottelijke idioot," riep ze. Weet u niet, dat u en uw dochter op den rand van een af- grond loopen. Misschien heeft op ditzelfde oogenblik een detective de bewijzen in handen, die uw dochter in -de gevangenis zullen bren gen." „Misschien is ze een kleptomaan, Lady Marsden," zei een van de dames, die noch rijk, noch voornaam was en die bij een onverr getelijke gelegenheid door de trotsche gravin Vlarsden was afgesnauwd. De vervolgde vrouw verwaardigde zich niet te antwoorden, maar voelend, dat ze op het punt stond te vervallen 'in minderwaardig terugschelden, ging ze zonder een woord meer te zeggen de kamer uit. Vandaar ging ze regelrecht naar haar eigen kamer waar ze een oogenblik in diepe gedachten stil bleef staan achter de haastig gegrendelde deur. IWordt vervolgd.) nipf nn Ii iinno nlooto l i._u Een zaak, die geregeld adverleert, zal meer bekend raken en meer nieuwe Klanten krijgen. dan een zaak, die niet adverteert en al leen maar steunt op vroegere connec- tles en ouden Wilt ge In Alkmaar en omstreken steeds meer bekend worden, meer de aandacht trekken, dan kunnen we (J slechts dien eenen goeden raad geven:

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5