Vrouwen Sport 30-60-90 ct. PUROL genoofen wn zJJn 8chappen. Spr. bracht voorts in herinneriug den tijd dien ds. De Regt in Chide Wetering H901—1902) heeft gestaan als predikant, daarna te Alkmaar (19021915) en vervol- gens te Groningen (1915 tot op heden). Bij de laatste herdacht spreker de harmonische samenwerking, die er tussche-n den onvergete- lijken voorganger ds. Bisschop Boele en ds, De Regt heeft bestaan. Spr. richtte vervolgens bet woord tot me- vrouw De Regt en bracht haar de gelukwen- schen en een betuiging van erkentelijkheid voor den steun, haar echtgenoot bij de ver- vulling van zijn ambt verleend, en zeide dat het bestuur het op hoogen prijs stelt haar lei- ding in den Zusterkring en hare medewerking bij andere vereenigingen, die met de ge- meente in verband staan. Namens de gemeenteleden, wier namen wa- ren opgenomen in een album dat het cadeau vergezelde, bood spr. ds. De Regt een cou vert met inhoud aan, met het verzoek daar- voor een vacantiereisje te willen maken, op een mooi plekje in binnen- of buitenland te genieten van de natuur om ontspanning en rust te vinden tot versterking van de krachten wor de vervulling van zijn verdere levens- tH&k Nadat nog verschillende sprekers en spreeksters het woord gevoerd hadden, en het koor zich nogmaals had laten hooren, betrad ds. De Regt zelf den kansel om in diep ge- voelde woorden alien dank te brengen voor de bewijzen van toegenegenheid en vriend- schap hem hedenavond gebracht. De heer Visser sprak een kort s'otweord. cfe stiffe 6t5 fret "derde "?e?ron e&T oog'SibTSC Gemenscd Nieuws. DE TOESTAND VAN Jhr. G. RUYS DE BEERENBROUCK. Zaterdagmiddag was, naar de Telg. meldt, de toestand van oud-minister jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck nog steeds zeer emstig. De familie is op het kasteel „Wolfrath" aan- .wezig. APENJACHT OP HET CENTRAAL- STATION. •Het Centraal Station te Amsterdam zegt de Tel., heeft reeds tal van vreemde gas ten onder zijn glazen kap ontvangen, doch zoo'n vreemd heerschap als Zaterdagavond op be- zoek is geweest, heeft het nooit aanschouwt. Het was een wezen, dat zich al'lerzonderlingst gedroeg, en dies in een minimum van tijd de belangstelling van het publiek en van het personeel had. Met den BerMjnschen trein van kwart voor zeven zou een variety-artist vertrekken, die daar ter stede was opgetreden. Zijn getrouwe medewerkers, een aantal apen, zou hij mee- Demen naar Leipzig, dat het doel van zijn reis was en zij waren ondergebracht in een paar hokken, die als bagage waren aangetee- k-end. De artist had zijn diner reeds gebruikt, doch dit was niet het geval met zijn com- pagnons. Voor ze in den bagagewagen gela- den werden, wilde een knecht hen voederen en opende de deur van een der hokken. Nau- welijks had hij dit gedaan, of een vrij groote aap met een brok ketting om den hals, wipte er onverwacht uit. Met een grooten sprong bereikte hij de boog van de kapconstructie, welke tot den grond doorloopt en voor iemand het besefte, zat hij al boven het eerste perron Oost wijsgeerig het drukke reizigersgedoe beneden hem gade te slaan. Het duurde niet lang of een groote massa nieuwsgierigen sloeg het grijze verschijnsel tusschen de kapconstructie gade. De knecht wendde alle middelen aan om het dier naar beneden te krijgen. Nu eens prees hij het als een braaf beest, dan weer verwenschte hij het hartgrondig. Doch de aap bleef onverstoor- baar boven den Berlijnschen trein zitten en negeerde zoowel den meester als den knecht. Voor dit tweetal zat er niets anders op, dan den aap den aap te laten en verder te reizen. Langzaam gfeed de lange trein weg. Maar de befangsielling op het perron bleef. Het verschijnsel maakte kleine sprongetjes. Het was een beetje kamergymnastick in vergelij- king met den grooten tour de force, die da- delijk komen zou. Dat was toen een zware sneltrein-machine hijgend over het midden- spoor kwam. Tot overmaat van ramp blies de veiligheidsKlep een fellen straal stoom recht de hoogte in. Dit verontrustte het ver schijnsel in zeer sterke mate en met heftige bewegingen verdween het vermiste stuk ba gage via de spant van de kapconstructie. Daar hoog in de lucht werd het aan? het oog onttrokken door de rook en stoomwolken van den Jumbo, die niet besefte, dat een zij- ner collega's uit de dierenwereld daar bo ven hem zat. Zoo was de aap weg. Doch even later werd hij gesignaleerd coven het derde per ron Oost. Hier sloeg hij voorloopig zijn bi- vak op. De belangstelling verflauwde en slechts een paar poetsers, treinsmeden en be- stellers bleven ter bewaking achter. Het beest putte hun listigheid en hun geduld volkomen uit. Want als zij zich verdekt opstelden ach ter de groote goederenlift, klom het verder naar beneden. Dan slopen de voorposten langzaam met een omtrekkende beweging naar het ijzqren laddertje en juist als zij tot den aanval wilden overgaan heesch het ver schijnsel zich weer op en slingerde ijlings tot het een voor menschen onbereikbare pick bereikt had. Aan adviezen was overigens geen gebrek. Men ried aan de brandkram te gebruiken en het beest naar beneden te spuiten, men Ailde een schoteitj^ melk neerzetten, anderen wil den met poetslappen gooien en een grapprn- tna-ker wilde, dat z a „ocn,e" gewarschuwd zou worden. Hiermede was klaarblijkelijk het bloedvrwantscl h •joald. dat bezon- gen wordt in het te Amsterdam welbekende Sed: D'r zit een aapie in de boome, Jonges, trek 'm an z'n staart, Want dan gaat-ie naar z'n oorne In de Jacob van Campenstraat. En dan komt-ie weer terug Met een bochel op z'n rug, Al met een bochel op z'n rug. Tn'.usschen had de aap maling aan alles en ledereen; hij bleef zich bezighouden met de bovenvermeldc kari^ergymnasfiek. Alleen de vele locomotieven maakten hem angstig. De bulderende stopm uit de korte schoorsteenen toeg hem de docdstuipen op het lijf, het sis- send geluid uit de veilighc-id deed hem groote sprongrn maken en zelfs het steunende geluid van de Wbstinghouae luchtpomp was in staat hem een perron ver te jagen. Doch wanneer was inigetreden, liet hij zich weer zakken, om zich schielijk weer op te hijschen, wanneer vanwege het stationspersoneel een avancee- rende beweging werd gemaabt. Nadere berichten van het derde perron melden, dat de toestand om ha if ti en station- nair was. De aanvallende partij heeft zich te- ruggetrokken. Zekerheid; of men hier te doen heeft met een mantel-baviaantje, een baard- aap, een kuifaapje, een mandril of een huis-, tuin- of keukenaap, is niet verkregen. Laatste bericht. Om kwart voor elf wist een schr^ndere posttoeambte gebruik te ma ken van de zwakheid, welke ook eens aaps is. Verlokkend naderend met een banaan, wist hij bij den vluchteling de begeerte naar deze vrucht op te wekken. De aap greep de ba naan, en de postman greep den aap, aldus een einde makend aan zijn vrijheidsdroom. Tooneel. „DE OPTIMISTEN IN ,,'T GULDEN VLIES". Zij noemen zich „optimisfjen" en met recht, want wat zij geven, is frissche vroolijke kunst, met hier en daar een tikje ernst, en altijd be- schaafd. Reeds de inleiding van Adolf Bouwmeester, een gefingeerd telefoongesprek, waarin een denkbeeldig iemand wordt verteld, wat de op- timisten dezen avond ter tafel zullen opdie- nen, is van eene origineele vinding. Daarna stelt het gezelschap zich voor, het- geen op rijm geschiedt, en dan wikkelt het programma zich regelmatig af. Volgt „Levenskunst", schets in een bedrijf van Willy Corsari, door Adolf Bouwmeester en Max Weber vlot en in den. juisten toon ge- speeld. Daarna komt Antoinette van Dijk de aan dacht vragen voor hare Oud-Hollandsche Lied jes bij de luit. Zij zingt haar lied jes in het costuum van dien tijd en het is of wij voor ons zien een schilderij van een der Oude Meesters uit de Gouden Eeuw, zoo weet zij door zang en voordracht heel dien prachtigen tijd voor ons te doen leven. Adolf Bouwmeester met zijn voordracht, waarin hij verschillende personen typeert, die „de Nachtwacht" van Rembrandt gaan zien, had een geweldig succes, doch ook Max We ber als de Moderne Heksenmeester met zijn amusante magische experimenten, verwierf vee". bijval. Als laatste nummer voor de pauze trad op Stella Fontaine, de bekende chansonniere; haar liedjes, met entrain voorgedragen, doen het altijd en hare imitaties van bekende artis- ten (mevrouw Speenhof-Prins, Margy Morris, Louis Davids en Fientje de la Mar) waren meesterstukjes van nabootsing. Na de pauze nog twee eenactens: „Het Gesprek van den Dag" en „Hoe men een groot man wordt" van Staislaw Lestow, bei- de vlug en geestig gespeeld. „De Optimisten" hebben een uitstekenden indruk achtergelaten en wij roepen ze gaame een tot weerziens toe. De zaal was goed bezet. H. S. Provinciaai Nienws DIJKBESCHADIGINGEN IN N.-H. NOORDERKWARTIER. Dijkgraaf en hoogheemraden van't Hoog- heemraadschap Noord-Hollands Noorder- kwarter hebben aan de alg. vergadering van het Hoogheemraadschap medegedeeld, dat de storm van 25 op 26 November j.l. aan de glooiingen van verschillende dijken schade toebracht, waarvan de kosten met verbetering van dijkglooii'ngen op 205.000 zijn be- groot. Voorts is aangetobnd, dat verschillende dijk- vakken te laag zijn. Bij dezelfde windrichting en windkraeht als on 25 November en een zeestand als in Januari van 1916 is waarge- nomen welker samengaan zonder twijfel mogelijk is zou op verschillende plaatsen een zoodanige overslag van water over de kruin hebben piaats gehad. dat afschuiving van het bimienbeloop hoogshvaarschijn 1 ijk niet zou zijn uitgebleven. Verhooging van de kruin van bedoelde dijkvakken zal dus noo- dig zijn. Zij zijn gelegen in dien Zoetpolder- dijk, den Schardam- en Keukendijk. den Zuid- polderdijk, den Katwouderdijk en den Water- landschen dijk. Dijkgraaf en hoogheemraden zullen zoo spocdig mogdijk pla-nr.en hiervoor bij dte algemeene vergadering indienen, ten einde deze werken nog in cen loop van 1926 tot stand te brengen. UIT VEENHUIZEN. In piaats van den heer A. Appel, die tot Kerkvoogd benoemd is, is heden tot notabel bijde Ned. Herv Gemeente alhier gekozen, de heer C. Kleimeer. UIT STOMPETOREN. De omstandigheid dat veel land in de Schermeer door het buitengewoon hooge peil van dezen winter als het ware is bevroren, zoodat groote ijsvelden werden gevormd, heeft bij den landgebruiker, de vrees doen ontstaan dat het land hier zeer onder geleden zal hebben. Dit was de reden waarom door de afdeeling „Schermeer" der Holl. Maatscb. van Landbouw en de „Vereeniging tot behar- tigen van de belangen van de landbouwers in de Schermeer" is besloten om den heer Ir S Smeding, Rijkslandbouwconsulent te Scha- gen, uit te noodigen om in een gecombineer- de vergadering dien toestand met de leden te bespreken, en in deze de ervaringen van we- tenschap en practijk te benutten om de schade in het voorjaar eenigszins te verzachten. Dat deze vrees voor schade niet ongegrond is, kan blijken uit het verschil in kleur tus schen de landerijen in naburige polders wel ke niet van het water hebben geleden. Deze zien er frisch groen uit, terwijl het land in de Schermeer dat geruimen tijd in en onder wa ter heeft gestaan, zich kenmerkt door een vuil zwartgroene kleur. Het is te hopen dat 6p dezen natten winter geen drogen zomer volgt, daar in dit geval de vrees voor een slechten hooi-oogst gewet- tigd is. Met groote voldoening is door de landge- bruikers in de Schermeer het besluit verno- men van het polderbestuur, om zoo spoedig mogelijk met de electrische bemaling van pol der II te beginnen, daar hierdoor het vooruit- zicht bestaat dat ook de Schermeer eens een bemaling zal hebben welke aan den eisch zal voldoen. AARDBE1EN. Door de Coop. Tuindersvereenieing: Ken- mannen en 11 vrouwen, Ren. 1925 aan aardbeien voor een bedrag groot /955.066.29 en aan groente 517.545,29 te zamen 1.472.611.58 verveild. BROEK OP LANGENDIJK. Loop der bevolking over 19251 Geboren: 28 mannen en 27 vrouwen, to- taal 55. Overleden': 12 totaal 23. Levenloos aangegeven Aantal huwelijken22. Eehtseheidingen1 Erkenningen: 1. Ingekomen personen: 54 mannen en 63 vrouwen, totaal 117. Vertrokken personen: 62 mannen en 84 vrouwen, totaal 146. Op 1 Januari 1925 bedroeg de bevolking. 1128 mannen en 1180 vrouwen, totaal 2308. Op 1 Januari 1926 bedroeg de bevolking: 1136 mannen en 1175 vrouwen, totaal 2311. UIT ST. PANCRAS. Onder correcte en terecbt straffe hiding van scheidsrechter Meerman speelde Vrone I op eigen terrein tegen B. S. V. I van Bergen. Uitslag 20 in het voordeel van de thuis- club. Het tweede elftal, wat op bezoek was bij B. S. V. II verloor daar met 6—1, UIT OUDKARSPEL. D. T. S. 1 kreeg Oudorp 1 op bezoek en won daarvan met 41. D. T. S. 2 won in een vriendschappelijken wedstrijd van RoodWit 2 uit Alkmaar met 3—1. D. T. S. 3 verloor van Schoorl 2 met 71. UIT NOORDSCHARWOUDE. Holland 1 verloor van Nieuwe Niedorp 1 met 4—1, hoewel met de rust de stand nog 00 was. UIT HOORN. De Ziekenkas „Vollksbelang'' heeft in cafe Ten HeuvelBrouwer een algemeene verga dering gehouden onder leiding van den heer W. Erkens. Uit de rekening van den penningmeester blijkt, dat de inkotnsten hebben bedragen 8074.92; de uitgaven f 7476.20, zoodat er een saldo is ad. 598.72. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. de Ridder en B. Heyman Bz. De begrooting sluit in ontvangsten en uit gaven tot een bedrag ad f 8160. Aan den bode De Jong werd eervol onit- slag verleend met toekenning van een pen- sioen van 2 per week. We vernemen, dat door B. en W. aan de gemeentebesturen van Avenhom, Berk- hout en Blokker voorstellen tot gaslevering zijn gedaan. Binnenkort kunnen hieromtrent nadere gegevens worden verwacbt. De heer R. Panman alhier is benoemd tot hoofd der school te Krewerd (prov. Gronin- gen). De vereeniging „Floralia" heeft in het Park een ledenvergadering gehouden onder leiding van den heer Jans. Uit de rekening blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 493.14; de uitgaven f 283.04 Ycodat het batig saldo 210.0954 bedraagt. Besloten werd dit jaar aan de tentoonstel- ling een afdeeling voor huisvlijt te verbin- den. UIT STOMPETOREN. Mevr. Ninaber-Van Silfhou-t, vroeger te Stompetoren, thans collectrice van de Staats- loterij in Groningen, heeft het geluk gehad, dat op een der door haar verkochte loten dezer dagen de 100.000 is gevallen. Het lot was in 4 kwarten verkocht. UIT NOORDSCHARWOUDE. Zondagavond had de slotavond piaats van de tooneelwedstrijd welke in de afgeloopen winter in Concordia gehouden is. Voor dezen avond zou buiten mededinging „Het Kleine tooneel" m. „Stille stroomingen" zijn gekomen, doch dit kon niet omdat een der medespelenden ziek is. Daarom traden nu de Maskersipelen van Bergen op in het Ynske van Jan Fabricius. E vena Is de wedstrijdavonden was ook dleze avond de zaal geheel bezet. Er is door het kleine clubje medespelenden zeer mooi spel geleverd en het publiek had dan ook ondanks de teleurstelling een mooie avond. Na afloop had de prijsuitreiking piaats van de gehouden wedstrijd waarvan we het vol- gen-de meedeelen. De jury, die een uitgebreid critisch verslag had samengesteld, deed uitkomen, dat cfe costumeering enz. in het algemeen van veel smaak getuigde, het goede voelen bij het spel soms te wenschen overliet, het spelpeil in het algemeen niet hoog was, de rolkennis vrij goed was en het samenspel soms te wenschen overliet. Door een en ander konden dan ook geen hooge punten gegeven worden en behaalde terwijl het hoogst aantal te behalen punten 135 was, De Maskerspelers uit Bergen de eerste prijs met Tzingani met klein 95 punten. De tweede prijs behaalde de tooneelvereeni- ging Orminio te Anna Paulona met „De Grond" met 89,20 punten. De derde prijs behaalde de geheelonthou- derstooneelvereeniging „Nieuw Leven" te Be- verwijk met De zwervers van Prodnetskoi met 83, 61 punten, terwijl de buiten de prijzen vallende tooneelvereeniging Oefening kweekt kennis te Assendelft met „De Hoogste Wet" 77.26 54 punten behaalde. De prijzen waren respect. Een zilveren lau- wertak en 100, een zilveren medaille mef 50 en een zilveren medaille met 25. De eereprijs voor de beste Nederlandsche uitspraak behaalce Ormenio te Anna Paulo na, de eereprijs voor het beste samenspel De Maskerspelers uit Bergen met klein 7 van de 10 punten. De toekenning van de eereprijs voor de beste tooneelaanlcleeding was bijna niet uit te maken of die aan Bergen of Anna Paulowna moest worden toegekend, doch ten slotte was de jury overeengekomen om deze eereprijs toe te kenuen aan A.nna Paulona en de eerepriis voor de beste regie aan Bergen. De personeelprijs voor den besten tooneel- speler werd toegekend aan den heer Bart Groeneveld te Beverwij'k in de rol van Gene- raal Wardow. De personeelprijs voor de beste tooneel- speelster werd toegekend aan mej. Greet Ren- sink te Bergen in de rol van Anna. De prijzen voor de best gespeelde bijrol- len werden toegekend aan de heer P. van Ham in de rol van Driek en aan Mej. A. van 't Veer in de rol van Aafje te Assendelft. VOETBAL. Mcrmrla Victrix Il—Stormvogels 11 1—3. Deze voor Alcmaria's tweede elftal zoo be- langrijke wedstrijd werd met 3l verloren, wat de kansen op een eventueel kampioen- sehap ten zeerste heeft doen dalen. Stormvo- gels II speelde beter, trapte massiever, was sneller en speelde enthousiaster. Van Ale- maria II hadden wij wel iets meer verwacht. Er zijn echter diverse zwakke plekken in de ploeg en dat kan tegen een elftal als Storm- vogels II, dat een snel open spel speelde, niet lijden. De IJmuidenaren verdienden de over- winning, al konden wij de drie door hen ge- maakte doelpunten nu juist niet bijzonder waardeeren. Zij waren meer het resultaat van fouten en zwakheden in de Alcmaria-achter- hoede, dan resultaten van eigen mooi spel Na twintig minuten maakte de Bakker in't beruchte gebied freekick en uit den toegesta- nen strafschap nam Stormvogels de leiding. Drie minuten later kopte de Bakker een bal, terwijl Schut er naar toe liep, de bal rolde voor 't leege doel en een I Jmuidenaar had geen moeite de leiding te vergrooten. Rust 2—-4). Na de hervatting bleven de Stormvogels gevaarlijk. Toch gelukte het Alcmaria een mooi tegenpunt te maken. Een snelle door braak stelde de Groot in staat den bal on te brengen en met een prachtig schot brr T: nij den stand op 21. Even daarna toen i er aan de gelijkmaker dacht, ontsnapte he IJmuider doel op wonderlijke wijze aan een doorboring. Een zelfde situatie deed1 zich daarna voor bij't Alcmaria doel. Toen Schut even daarna een voorzet van rechts miste, plaatste de linksbuiten der Stormvogels voor de derde maal den bal in Schuts doel. Daar- mede was het pleit feitelijk beslecht welke pogingen men ook aanwendde, geen der par tijen wist meer te doelpunten en de Stormvo gels konden met een 31 overwinning en een mooie kampioenskans naar IJmuiden terug keeren. Stomvogels II speelde goed. De rechtsbui ten (ex-V. S. V.) viel weer op door zijn ren nen, die echter af en toe te onbesuisd zijn Ooms speelde bij Alcmaria II een goede partij. v. Wiligen deed weer veel werk, dat echter niet altijd even dceltreffend was Rechisbuiten en linksbinnen vielen tegen, evenals de spil.- De goede wil was -r wel, maar vooral't plaatsen liet veel te wenschen over. Doeschot stopte de ballen mobi en plaatste keurig naar de vleugels. Tot een gevaarlijk schot kon hij echter niet komen. Jammer was het dat de prachtige aanval, waarmede Alcmaria den wedstrijd opende en waarbij Doeschot een voorzet van links in- eens inzette, niet met succes fcekroond werd. Dat had misschien van grooten invloed ge weest op het verdere verloop van den strijd. Scheidsrechter Geurts leidde goed. Alcmaria III speelde tegen Meervogels II voor de le klas N. H. V. B. en won met 130. Geen klein bericht. Voetbal uitslagen. 2 A. .West-FrisiaBloemendaal 27. SchotenD. E. C. 00. K. F. C.Hollandia R6 CkH.-HaF.dC. 3-0. Stormvogels— Sparta 04. Uni-tas't Gooi 05. V. 0. C. H. V. V. 3—2. D. F. C.—Blauw-Wit 3—4. In de 3e klasse A behaalden de Helder- sche Vereenigingen een 51 overwinning. Helder in Oostzaan, en H. R. C. thuis tegen Purmersteijn. Excelsior—Feijenoord 23. Haarlem— A. S. C. 2—3. H. B. S.—E. D. O. 1—2. U V. V.Ajax 13. Spartaan—Z. F. C. 1—3. A f d e e 1 i n g 3. QuickGo Ahead 03. EnschedeVites se 30. HengeloHeracles 24. A f d e e 1 i n g 4. N. A. C.—Roermond 4—4. M. V. V.—Wil- helmina 63. De ValkEindhoven 23. Willem IIBredania 31. Afdeeling 5. Be QuickLeeuwarden 62. Friesland H. S. C. 50. FrisiaG. V. V. 10. Achil les—W. V. V. 3—4. Gymnastiek. Gisteren werden te Amsterdam de de Steenwedstrijden gehouden, voor voor de eerste maal. De namen der overwinnaars worden gebei- teld in den steen in de Turnhal. Van de heeren was Wijnschenk van Bato weer no. 1 (voor de vierde maal), terwijl als eerste damesnaam zal prijken mej. E. de Levie (Bato) die de bekende turnster Mej. L. de Betue met 1 punt klopte (51 2/3 en 50 2/3). Wijnschenk werd eerste met 80 p. Fortuin tweede met 7354 p. beken- dames Marktberichten ALKMAAR, 1 Februari 1926. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 21 vette koeien 250470, 7 vette kalve- ren 70—/ 170, p. ned. pond 1.50—/ 1 90 35 nuchtere kalveren slacht 10—/ 30, 679 varkens: vette varkens zware p ned. pond 8891 ct., zouters 83—85 ct., Londensche varkens 88—91 cent. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betrefferide de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 25 Jan tot en met Zaterdag 30 Jan. Kippen per stuk 1— 2.75, Kuikens per stuk 13, Eenden per stuk 12.25, Konijnen per stuk 0.25—/ 4.50, Eenden-eieren per 100 st. 8, kippeneieren (grooth.) per 100 stuks 7.75—/ 9, idem (kleinh.) 79, boter (le soort) per K.G. 1.12541.2254, idem (2e soort) 0.951.05 Slachtduiven 0.15, Jonge kippen 23.50. AMSTERDAM, 1 Februari. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 424 vette koeien waarvan de prijzen heden waren: le kwaliteit 1.20—/ 1 25, 2e kwal 1.06 tot 1.20, 3e kwal. 0.80—/ 1.06, mindere kwal. 0.700.80 per K G., 90 melk- en kalfkoeien 3.255.25 per stuk, 61 vette kalveren: le kwaliteit 1 104, It kwal. 0.90—/ 1, 3e kwaliteit 0.84—/ 0.90, 90 nuchtere kalveren 1422, 42 schapen en lammeren 3650, 700 varkens: Holl. le kw. 1.05—/ 1.06, 2e kw. 1.04—/ 1.05, enkele 1 07, vette 1—/ 104, 161 paar- den 125—/ 300. BOVENKARSPEL „de Tutobouw", 30 Jan. '26 Heden besteedde men voor: Roode kool 2.80—/ 7, Decnsdie Witte en MeisjesEr is geen deugdeljjker middel voor het verkrijgen en bo- honden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan kool 2.70-/ 5.20, Gele kool 3.20— 5.50, Uien 3.60—/ 4, Spruitkool 1.75 tot 2.25, Pastinakeh 2.05. WARMENHUIZEN, 30 Jan. 1926. Roode kool le soort 3.30—/ 8.30, 2f soort 2.706.80, uitschot 1.30—/ 3.6<l Gele kool le soort 3.50—/ 6, Deensche witte kool le soort 3—/ 6.10, 2e soort 2.80—3.20, uitschot 1.80—/2.20, Uien 7.70, Grove Uien 7.20. Aanvoer: 102300 K G. Roode kool, 18200 K G. Gele kool, 20900 K.G. Deensche witte kool, 600 K.G. Ui«h. NOORDSCHARWOUDE, 30 Jan. 6800 K.G. Uien: Uien 7.30—/ 8.40, Drielingen 6.90—/ 7.30, Grove Uien 6.50—/ 7.30, 141000 K.G. Roode kool 2.80—/ 8.60, Doorschot 2.50—/ 6.50, 83500 K.G. Gele kool 2.60-/ 6.30, Door- schot 2.60—/ 5.40, 101800 K.G. D. Witte 3.40—/ 6.10, Doorschot 3.20—/ 5,94 alles per 100 K.G. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.3 te Weenea. Laagste barometerstand 734.5 te Blacksod. Verwachting (van den avond van 1 Fe bruari tot den avond van 2 Februari): Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuid- oostelijken tot zuidelijken wind, zwaarbe- wolkt tot betrokken, later waarschijnlijk weer regen, zelfde temperatuur. Zeotijdinijen. STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STOOMBOOT MIJ— KON. WEST-IND. MAILDIENST. Adonis vertr. 29 Jan. v. Carthagena n. Oran. Agamemnon vertr. 29 Jan. v. Bourgas naar Varna. Berenice vertr. 29 Jan. v. Piraeus naar Sa- lonica. Euterpe arr. 29 Jan. v. Leixoes te Oporto. Ganymedes vestr. 29 Jan. v. Alexandria n. Smyrna. Lotte vertr 29 Jan. v. Cadix n. Lissabon. Nereus vertr. 29 Jan. v. Aarhus n. Amst. Stella vertr. 29 Jan. v. Valencia n. Tarra gona. Ulysses arr. 29 Jan. v. Genua te Burriana. Zeus arr. 29 Jan. v. Calamatra te Malta. Bacchus arr. 31 Jan. v. Smirna te Amster dam. Jan van Nassau vertr. 30 Jan. v. Amsterdam naar Hamburg. Neptunus vertr. 30 Jan. v. Amsterdam naar Hamburg. Alkmaar vertr. 30 Jan. v. Rotterdam naar Hamburg. Nero vertr. 30 Jan. v. Amsterdam n. Stettin. Brielle vertr. 29 Jan. van Caleta Buena naar Ibo. Commewyne arr. 29 Jan. v. W. Indie te New- York. Crijnssen vertr. 29 Jan. v. Curacao n. Puerto Cabell o. Orion (uitr.) arr. 29 Jan. te Santiago de Cuba. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Boeroe arr. 30 Jan. v. O.-Afrika te Rotter dam. Heemskerk arr. 30 Jan. v. Algoabaai te East London. Randfontein arr. 29 Jan. v. Delagoabaai te Port Natal. Saleier vertr. 30 Jan. v. Amst. n. O. Afrika. KON. HOLL. LLOYD. Orania (thuisr.) vertr. 29 Jan. v. Southamp ton. HOLL AND-AUSTRALIA LIJN. Aagtekerk vertr. 30 Jan. v. Rott. n. Ham burg. JAVA—NEW YORK-LIJN. Hyson arr. 28 Jan. v.vjava te New York. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Montgomeryshire, v. d. N.-Pacifickust naar Rott. arr. 28 Jan. te Havre. Silarus vertr. 28 Jan. v. Anacortes naar Rot terdam. Veendam vertr. van Rotterdam naar New York, 30 Jan. v. Boulogne. Gaasterdijk arr. 29 Jan. v. Rotterdam te Van couver. Glamorganshire v. Rott. naar de N. Pacific- kust arr. 27 Jan. te Puerto Colombia. Kinderdijk vertr. 30 Jan. van Antvyerpen n. Swansea. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (uitr.) arr. 30 Jan. te Belawan. Insulinde (thuisr.) vertr. 29 Jan. v. Mar seille. Soekaboemi arr. 28 Jan. v. Batavia te Soera- baja. Tambora (uitr.) vertr. 29 Jan. v. Sout hampton. Tapanoeli vertr. 30 Jan. v. Rott. n. Ham burg. HOLL. BRITSCH-INDIe LIJN. Kieldrecht (thuisr.) vertr. 30 Jan. van An*- werpen naar Rotterdam. Streefkerk (thuisr.) arr. 30 Jan. te Genua. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone verr. 30 Jan. v. Rotterdam n. Ham burg. Aludra vertr. 29 Jan. v. Buenos Ayres n. Rot terdam. Waalwijk arr. 29 Jan. v. Diamanta te Bue nos Ayres. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Prinses Juliana (thuisr.) vertr. 30 Jan. van Southampton. Soemba (thuisr.) arr. 29 Jan. te Belawan. i STOOMVAART MIJ. „OCEAAN." Eurybates, v. Batavia, n. Amst. vertr. 30 Jan. van Port Said. Sarpedon vertr. 30 Jan. v. Liverpool n. Java. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitr.) arr. 29 Jan. o. d. Goudkust. W Hercules (uitr.) air. 29 Jan. te Gr. Bassam. Lombok (thuisr.) vertr. 28 Jan. v. Las Pal- mas n. Amsterdam. Riinland (uitr.) arr. 29 Jan. te Sekondee. Scheldestroom vertr. 28 Jan. v. Monrovia a. Sekondee.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3