Aikmearsche Courant Het ondergrondsoiie svodioaat. Maanda? 1 Februnri. L. FRANKENBERG - ALKMAAR FELILLETON. No 20 1926 Hondera Acht en Twintigste Jaargang. Siartsnieuvvs. R.-K. RIJKSKIESKRING-ORGANISA- TIES. Gehouden in het lokaal van den heer Mooij, aan do Koorstraat. Bijna aile aangesloten kiesvereenigingen uit de Statenkieskringen Helder, Hoorn en Zaandam waren vertegenwoordigdDe bij- eenkamst was druk bezocht. Ook de Ka- merleden Loerakker en v. d. Bilt waren aan- wezig. Voorzitter was Mr. Leesberg. Dzze opende de vergadering met een harte- lijk welkcm. Hij besprak het gebeurde van den laatsten tijddat de heer Baron van Wijnbergen als Bondsvcorzitter was afgehe- dsn en opgevc' was door Jhr Mr. Ruijs van Beerenbroi en dai op 11 November de crisis was uigeoroken. Daarbij werd hulde gebracht aan de katholieke Kamerledrn, die trouw de eenheid bewaarden. Over de bon ding der Vrijzinnig-Democraten kon niet met lof worden gesproken Zij speelden grof spel. De hoop werd uitgesproken. dat er ecrlang weer een goede regeering mocht komen, want de toestand van nu is lang niet de ge- wenschte. De notulen werden hierna geiezen en on- veranderd goedgekeurd. De secretaris oogstte met het uitbrengen van het jaarverslag den dank der vergade- dering. Uit de rekening en verantvoording van den penningmeester, den heer Hendriksen, van Hoorn. bieek, dat de ontvangsten hadden be- dragen 3560.87, de uitgaven 3526,64Vz. Een saldo dus van 34.2234. Medegedeelrl werd, dat men nog een schuld had van 400. Namens de financieele commissie bracht de heer J. Klaver, van Wognum, verslag uit. Men had a lies in de beste orde bevonden. zoodat dank werd gebracht aan den penning meester voor zijn financieel beheer. De kiesvereeniging van Castricum werd aan^ewezen tot het nazien der rekening over 1926. Wegens aftreden van het geheele bestuur moest nu een nieuwe verkiezing plaats heb- ben. Uit elke Statenkieskring werden negen personen gekozen. Tot leden van het bestuur werden gekozen, uit de Statenkieskring Zaandam: G. Barnhoorn, van Assendelft, mej. M. Boom, van Alkmaar; H. Hemmer, van Castricum; J. Kamphuis, van Zaandam; Mr. A. J. M. Leesberg, van Alkmaar; N. J. Matthijsscn, van Wormerveer; lac .Neelen. van Krommenie; Jac. Sengers, van Heiloo; J. Valkering Th.z., van Limmen. Voor eventueele opvolgers de heeren B. Veltman, van Alkmaar; Dr. Rive, van Uit- geest; J. J. de Vries, van Zaandam; E. Bee repoot, van Wormerveer. en G. P. Reumer, van Zaandam. Uit den Statenkring Helder werden geko zen: A. W. P. Angenent, van Helder; M Bal- tus, van Bergen; j. Burger, van Harencars- pel; Jac. Groen, van Zuidscharwoude; F. C. Jong, van Zijdewind; C. Kramer, van Zuid scharwoude; H. F. van Uuland, van Scha- gen; H. C. M. Nijpels, van Fielder; B. Tromp, van Heerhugowaard. Als opvofgers: A. Kager. van 't Zand; J. Groot van Warmenhuizen; D. Keet Sz., van Schagen; A. Bijl, van Schoorl; F. Hes Wz„ van St. Pancras. Uit den Statenkieskring Hoorn: J. N. van Baar, van Beemster; H. F. Fluitman, van Enkhuizen; P. C. A, Hendriksen, van Hoorn; H. Raat, van Wervershoof; C. Rood, van Bo- venkarspel; N. A. F. Taverne. vain Floorn; H. Willebrands, van BovenkarspelG. de Wolf, van Purmerend. Als opvolgers: E. Wilcke, van Purmerend; C Kes, van Volendam; T. R. Luickx, van de Rijp; J. A. Schrijnder, van Grootebroek; J. J. H. Stultiens, van Hoorn; L. la Grand, van Edam; J. N. Scheeren, van Lutjebroek; mej. J. Woestenburg, van Enkhuizen en A. Rood, van Blokker. Alsnu was aan de orde de verkiezing van een voorzitter. Met 94. van de 100 stemmen werd herkozen de heer Mr. A. J. M. Lees berg; 5 stemmen werden uitgebracht op den heer G. Wolf, van Purmerend en 1 op den heer Stultiens, van Hoorn. Door Purmerend was een motie ingediend. om de Kamerfractie eesn te herinneren aan verbetering der ambtenaren-salarissen. Deze motie zal in de vergadering, in Maart te hou- den. in behandeling worden genomen W:i reparceren alle systemen sell r I - machines. De onderdeelen van de meest bekende merken z n steedsvoorradig. Door Mrs C. N Williamson. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel 48. „Let goed op hem", antwoordde Carring- ton, die er aan daclit, ddt een deel van de whyisker op den neus van den hond gevallen was. Toch hield hij zijn meening voor zich terwijl hij wegging om naar de zendster van de waarschuwing te zoeken. Er was niemand te zien in de flauw verlich- te gang. Schuldig of niet schuldig, Franklin had geen idee, dat hij verdacht werd. Carrington ging zacht en snel naar bene- deu, met de bedoeling bij den portier naar Sheila te vragen, maar zij was het zelf en niet de portier die haastig naar hem toe kwam. „Goddank!" fluisterde zij. „Ik was bang, dat iets u zou beletten of dat u zou denken, dat ik gek was." „Ik zou dat van iedcreen gedacht hebben, die me zulk een brief schreef, maar van u niet", zei hij „Vertel me allcs." Hoe Sheila door het verhaal heen kwam wist ze niet. Er was geen tijd om al'es te ver- tellen, want ze had een plan vcor te slaan, maar ze begon met den brand en wat er in Na de fondvraag, waarvan geen 'druk ge- bruik gemaakt werd, sloot de voorzitter niet een woord van dank de bijeenkomst. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN TURNLUST. Huldiging en Eereavond. Zaterdag was dan dte groote avond voor de Alkmaarsche gymnastiekvereeniging Turn- lust aangebroken. Vijf en twintig jaar had zij de belangrijke zaak der lichamelijke op- voeding gediend op lofwaardige wijze en velen hadden zich opgemaakt om de vereeni- ging te huldigen. Reeds bij het binnentreden van de Harmo nic' bemerkte men dat er iets bijzonders gaan- de was. In gloeiende letters werd alien het wellcom toegeroepen. De zaal zelf was op keurige wijze versierd met planten en doek- versiering in twee kleuren Boven het tooneel was een nieuwe electrische decoratie aange- bracht. „Turnlust" schittenfb daar met Vele lichtjes. De belangstelling voor der.. avond was ge- weldig. Even over half acht werd het sein tot den aanvang gegeven nadat eerst het orkest zich had laten hooren onder leidirig van den heer Crefeld, De gordiijren gingen vaneen. Bestuur en feesteommissie hadden op den voorgrond plaats genomen en daarachter stond de ge- heele vereeniging opgesteld. Na den vaan- delgroet die ditmaal met grooten ernst werd gebracht, klonk het feestlied, voortaan het vereen:gingslied. muziek van W H Slinger op woorden van J. F M. Endel. Allerpret- tigst deed het zingen van dit frissche lied aan, waarin vooral ook gewezen wordt op de verheffing van het karakter. Nadat het enthousiaste applaus bedaard was, nam de heer Poll het woord als voor zitter der feestcommissie. Spr. begon met alien op dezen bijzonderen avond een hartelijk welkom toe te roepen In 't bijzonder richtte hij dit tot den burgemees- ter, die de uitnoodiging van Turnlust gaarne had aangenomen. Kenrende het goede hart dat de burgemeester de turnzaak toedraagt, bracht hij hem als hoofd der gemeente dank voor't geen Alkmaar voor de lichamelijke cpvoeding had gedaan, maar hij hoopte dat het den burgemeester zou mogen gelukiccn de voorstanders te overtuigen van de noodzake- lijkheid.dat ook de verzorging der lichamelij ke opvoeding op de 1 age re s hooi een be- hoefte is. Spr. waagde het meteen de aan- daeht te vestigen op verplichte schoolbaden en zwemonderwijs. Hij dankte den burge meester voor zijn voorwoord in het program- ma. Namens de feestcommissie feliciteerde hij daarna bestuur en ver-eniging met het iubileum en huldigde de cprichters. Daarna ging hij over tot het brengen van dank. Aan het gemeentebestuur voor de mooie turnloka- len, aan de heeren Slinger en Endel voor hun clubbed, aan den heer Koster voor zijn pro- grammaversiering, aan den heer v. Roon voor de mooie electrische lichtversiering, aan de pers voor haar steun en speciaal voor de hoofdartikelen in Alkmaarsche Courant en N. FI Dagblad, aan den heer v. d. Meulen, aan de donateurs, kortom aan alien, die op zoo sympathieke wijze Turnlust hadden ge- steund. Daarna werd gelegenheid opengesteld de vereeniging te complimenteeren. Aller^erst was het woord aan het hoofd onzer gemeente, Mr. W. C. Wendelaar, die het zich tot een voorrecht rekende, die eerste te mogen zijn om Turnlust van harte te felici- teeren met haar 25-jarig jubileum en hulde te brengen voor hetgeen zij in dat tijdsverloop voor de lichamelijke opvoeding had gedaan. Spr. dankte den heer Poll voor zijn uitnoo diging en voor de hartelijke woorden bij de opening tot hem gesoroken. Spr. meende ech- ter ook gevoeld te hebben, dat men wel dank- baa r was, maar nog niet geheel voldaan. Zeker er was nog veel te doen. Maar de lichamelijke opvoeding had bij voortduring de aandacht van het gemeentebestuur, maar er was ook nog een bewaken van de schatkist, die af en toe halt riep en spr d'urfde niet de verzekering geven dat alle wensehen binnen afzienbaren tijd in vervulbng zouden gaan. Spr bracht hulde aan dirhter en componist van het feestlied, ook omdat de tekst zoo na- drukkelijk wiist op de veredeling van het ka rakter door de sport in 't algemeen en de gvmnastiek in het bijzonder. Spr. herinnerde aar de suecessen van Turnlust in Maastricht en Brussel en eindigde met den wensch, dat Turnlust ook in de volgende 25 jaren de kracht zou vinden om te strijden voor het hooge ideaa'l der zelfbeheersching en licha melijke ontwikkeling. (Luid applaus.) De voorzitter van Turnlust, de heer S. Budding, bracht den burgemeester, namens zijn vereeniging, hartelijk dank voor zijn ge- lukwenschen en sympathieke rede. Een heele rij van sprekers volgde daarna, die telkenmale in eenigszins ardere bewoor- dingen de vereeniging huldigden. De bekende Noordhollandsche turnmakker v. Eeckeren deed dit namens het K.N G V. en het Gewest Noord-Holland, daarbij niet alleen roemende de vereeniging maar ook de gang gebeurd was, ioen ze getracht had aiarm te maken. Ze verlelde, wat ze in de ge- heime kamer gehoord had en van het doode gezicht, dat ze met haar tastende vingers had aangeraakt. „Het was de stem van mr. Franklin, die ik hoorde, dat weet ik zeker. Maar wie er bij hem was kan ik niet zeggen, maar wie het ook was, die twee zijn samenzweerders. Ze hadden de bedoeling kapilein Derby te doo- den, en zij moeten het ook geweest zijn, die hem al eerder probeerden te vermoorden. Toen ik hoorde,.dat hij en u in de zitkamer van mr. Franklin zouden slapen was ik bang, dat er nog een ancfere poging zou worden gedaan nu de brand mislukt was. Maar dat was maar een deel van de reden, waarom ik het briefje zond. Die twee mannen moeten in de geheime kamer verrast worden. Zij zulien daar om mij teruggaan en gauw ook, als ze al niet gegaan zijn, want ze hebben niet veel tijd. te verliezen. Als ze merken, dat ik weg ben, zulien ze begrijpen, dat hun spel verloren is en al trachten ze misschien niet uit huis te komen, het zal dan toch vreeselijk lastig zijn om iets tegen hen te bewijzen. Dan is er niets dan mijn woord." „Ze zulien in de geheime kamei; gesnapt worden, weer maar niet bang," zei Carring ton kalm. „Bedoelt u, dat u er heen gaat?" „Ja, ik zal er h^en gaan." „Niet all- en. Ze zouden u vermoorden." den leider Poll. De heer Jung sprak namens den Turnkring Alkmaar en omstreken en dankte Turnlust voor haar steun en mede- werking terwijl hij een eereteeken voor het vaandel aanbood. De heer Wijdeman, als voorzitter van Kracht en Vlugheid, feliciteerde Turnlust in een enthousiaste speech en bood een prachti- ge bloemenmand aan. De heeren Mensink en Jonker kwamen daarna namens de Hal ter, waarbij de eerste tevens gelegenheid vond tot een propagandistische rede voor de gymnastiek-volkszaak Een krans werd aangeboden. Daarna was het woord aan den heer London als vertegenwoordiger der donateurs en kunstlievende leden. Hij schiiderde hun hartelijke sympatbie voor de vereeniging en bood Turnlust behalve mooie bloemen een schitterend cadeau aan n.l. een compleet parterrerek. Namens Turnlust accepteerde de voorzitter dat met groote dankbaarheid. Aan het comite uit de donateurs, de heeren Lon don, de Waard en Giilles, verzocht hij den dank aan alien over te brengen. De heer C. de Lange, eigenaar der Har monic, feliciteerde eveneens de vereeniging en bcod uit persoonlijke sympathie een fraai stel turnstaven aan. De heer Budding stelde dit op hoogen prijs en constateerde dat men steeds bij den heer de Lange zoowel als bij wijlen zijn vader tot voile tevredenheid de uitvoeringen had gegeven. De heer Luiterot sprak namens Alcmaria Victrix en bood bloemen aan. Zoo deden ook de heeren Vester namens Alkmaar (Go Ahead), ter Horst namens de politiesportver- eenigirg (de eerste maal, waarbij spr. dank- baar memoreerde dat door de medewerking der autoriteiten thans de politiemannen de sport konden beoefenen), de heer Sweerts, namens K. V. K. V., de heer v. d. Vegt na mens S. S. S (zijn korte speech had zeer veel applaus), de heer Nico Kerssens, schatbe- waarder van Turnlust, twee heeren namens de vereenigingen Lycurgus en Hygiea te Krommenie. Dat het geheele tooneel als in een groote fraaie bloemenmand was veran derd zal men gemalckelijk kunnen begrijpen. De heer Budding sprak daarna een harte lijk woord van dank tot alien, die de vereen. Turnlust op zoo sympathieke wijze hadden gehuldigd en zich daarna richtende tot den heer Poll, den eminenten leider, bracht hij de zen dank voor alles wat hij voor T. had ge daan, terwijl hij hem als blijvend aandenken een fraaie staande schemerlamp aanbood. Toen kwam de beurt aan den eerevoorzitter, den heer J. J. G. Stavenuiter. Ook deze vierde zijn zilveren jubileum als lid van Turnlust en eenige oprichter. Dat ook hij gehuldigd werd spreekt vanzelf. Een mooie foto in lijst werd hem aangeboden, waarvoor de heer Sta venuiter zichtbaar ontroerd in een aardige hartelijke speech dankte. Ook de heer Poll deed dat. Voorlezing werd gedaan van ingekomen feldcitaties van het K. N. G. V., van de ver. Volharding en Turnlust Oterleek. Een schrij- ven vergezeld van bloemen was ingekomen van Rood Wit en V. A. F. C. terwijl ook bloemen namens Mevf. Poll werden aan geboden. Hiermede was het officieele gedeelte ge- eindigd en kon de eigenlijke uitvoering een aanvang nemen. 't Was intusschen al vrij laat geworden. Uitstekende vrije oef. van de heeren van Turnlust openden het programma. Moeilijk werk, flink en kraehtig uitgevoerd. De heeren van de Flalter lieten hun bekende mooie en correcte brugwerk zien, terwijl de dames van Turnlust daarna met zeer goed uitgevoerde knotsoefeningen veel succes hadden. Ook de seniorenafdeeling van Turnlust gaf het be- wijs dat er door hhar nog met ambitie ge- turnd wordt. De heeren- van Turnlust vo-lg- den daarna met een zeer goed numtner hoog- rek. Een zeer aardige afwisseliijg waren de dansen van de dames van Kracht en Vlug heid in mooie costuums. Ook hienbij vold-eed de muziek goed. Brugwerk van de dames van Turnlust vroeg daarna de aandacht, waarna de dames van de Halter optraden met hun langzame vrije oefeningen. Ook nu was dit nummer een der beste van den geheelen avond. Keurig werk dat zoo juist voor dames geschikt bleek. Een kranig nummer sprirgtafel van de heeren van Turnlust was het slotn-ummer. Men had gemeend ook nog voor afwisse- ling te moeten zorgen door het o-ptreden van den heer Frans Vile, humorist te Nijmegen. Deze afw:sse!in-g was ec-hter niet zoo noodig geweest. De avond was toch al rijkelijk lang. Een enkel optreden was zeker voldoende ge weest. De tweede maal had weg kunnen blij- ven en was ook minder geslaagd. 't Was al heel laat toen eindelijk met het bal kon begonnen worden. Toen nas bleek hoe vol de Harmoniezaal was. Geweldig! Maar er heerschte een prettige jubileumstem ming en de heer Groen leidde het bal heel goea. Derf>rkesten weerden zich kranig. A.s. Zaterdag volgt nu de openbare uit voering van Turnlust. Een zeer goed pro- „Ik heb een revolver bij me sinds gisteren. Maar ik zal niet alleen gaan. De man, die uw brief bracht zal meegaan." „De nachtporiier?" „De nachtportier pro tern. Hij is een detec tive en een knappe ook. Niemand weet het behalve Derby, ik en mr. Mc. Kinnon en nu u. Derby moet ook meegaan. Het is zijn recht want het complot was tegen hem ge- smeed. Hij zou het me nooit vergeven als ik hem er buiten hield." Terwijl hij sprak ging hij naar het kleine kamertje van den nachtportier en gaf een eigenaardig klop-te. Onmid-dellijk versch°"n de man dien Sheila haar briefje gegeven had. „Zij weet alles," zei Carrington. „Wij kun nen haar vertrouwen. Dank zij haar zulien we het heele complot ontdekken en twee vlie- gen, misschien meer, in een klap slaan. Haalt u kapitein Derby, terwijl ik nog eenige bijzonderheden aan de dame vraag, en denk er om, u ?ult allebei uw revolvers noo dig hebbea Laat hem geen seconde aarzelen. Dit kan een zaak van leven en dood beteeke- nen." De man wachtte'nauwelijks op het laatste woord maar snelde weg, zijn gestalte werd onmid-dellijk door de duisternis opgeslorpt. „Nu moet u me zeggen hoe de weg naar de geheime kamer is," zei Carrington. „Den weg zeggen?" riep Sheila. „Ik zal u er heen brengen. O, als't u blieft, maak geen tegenweroincen. U zo.udt er zonder mij nooit gramma is daarvoor samengesteld en wij twijfelen niet of ook dan weer zal de zaal te klein blijken om alle vrienden van Turnlust en de gymnastiek te^>evatten-. Maar de jubi- leerende vereeniging verdient die belang stelling. Over den inzet van het jubileum kan Turn lust ten hoogste tevreden zijn en 't bestuur trots op al zijn werken. Gemengd Nienws. DOOD DOOR SCHULD. Voor de zesde Kamer der Rechtbank te Amsterdam si9nd terecht de 27-jarige chauf feur J. R. W. S. van het Hilversunische fili- aal van de Pharmaceutische Handelsver- eeniging te Amsterdam. Op 2 September had hij, rijdende met een Ford-vrachtwagen van bovengenoemde in- stelling een zesjarig jongentje overreden ten gevolge waarvan het kind door een gecom- pliceerde schedelbreuk onmiddellijk dood was. De chauffeur had zich nu te verantwoor- den terzal.e van het veroorzaken van den dood door schuld. Hij verklaarde, dat hij om half 12 dien morgen was uitgereden, om naar het station- net je van de Gooische Stoomtram te gaan. Hij reed den Oosterengweg op met het doel om zijn weg door de Van der Heijdestraat te vervoigen. Hij reed met een vaart van 20 tot 22 K M. Op den weg zag hij kinderen uit school komen en een jongentje bleef moed- willig midden op den weg staan met de han- den op de knieen, om den chauffeur, zooals dit wel meer gebeurt, uit te dagen. Op korten afstand zccht het jongentje een goed heen- komen, maar intusschen zag hij, toen even zijn aandacht op iets anders was afgeleid, een ander jongentje op pl.m. 5 Meter voor zijn auto geplaatst. Hij trachtte te remmen, maar de handrem werkte niet. Daarom wierp hij het stuur links om en gaf veel gas, om zoodoende nog een aanrijding te voorkomen. Het-jonge ventje kwam echter met het hoofd onder de wielen terecht, met het hier- boven vermelde treurig gevolg. Een groot aantal getuigen werd gehoord, o. w. als deskundige ae inspecteur bij de Am- sterdamsche Verkeerspolitie, de heer L. Schotting, die verklaarde, dat de voetrem van den Fordvrachtwagen in het geheel niet en de handrem zeer onvoldoende werkte, hetgeen aan slijtage is toe te schrijven. Dit had vol- gens getuige den chauffeur bekend moeten zijn. Op een snelheid van 20 K M. reed de wagen, toen er geremd werd, nog 13 Meter door! Volgens de andere getuige, die het on- geval had gezien, reed bekl. vrij snel. Toen de jongen voor de auto stond, verminderde bekl. zijn vaart niet. Het ongeluk had daarop plaats bij den driesprong Oosterengweg-Lie- bergerweg-Jan van der Heijdestraat. Het O. M., .waargenomen door Mr. Reilingh, zeide in zijn requisitoir, dat duidelijk gebleken is dat het ongeval te wijten is aan de groote roekeloosheid en onvoorzichtigheid van be- klaagde. Veilig kan aangenomen worden, dat bekl. geweten heeft, de de toestand der remmen niet goed was. De directie van de fa- briek had daar echter ook schuld aan. Het is in bekl. te laken dat hij getracht heeft een getuige die proeven nam met de reminrich- ting, om den tuin te leiden, maar anderzijds mag niet verzwegen worden dat bekl. later alles heeft gedaan, om de ouders van het ver- ongelukte kind zooveel dit mogelijk was te troosten. Toch had bekl. het ongeval kunnen voorkomen, als hij op het oogenblik waarop de school leegliep, zijn snelle vaart zou heb ben mgehouden. Daar staat weer tegenover, dat ook het slachtoffer roekeloos is geweest. Zooals reeds gememoreerd was beklaagdes houding sympaihiek tegenover de ouders van net verongelukte kind, die door den dood van hun eenige lieveling hun levensgeluk vernie- tigd zagen. Spr. vraagt dan ook beklaagde te veroor- deelen tot een hechtenisstraf voor den tijd van zes weken terzake van „den dood van een ander aan zijn schuld te wijten hebben". De uitspraak volgt later. VANGEN VAN VOGELS VOOR DE KOOTOF VOOR DE JACHT. De Nederlandsche Vereeniging tot be- scherming van vogels heeft, nu het haar ge bleken is, dat er bij het vangen van vogels voor de kooi of vo:r de jacht nog steeds over- tiedingen van de Vogelwet plaats vinden, tot de commissarissen der Koningin het verzoek gericht, vergunningen tot het uitoefenen van deze vogelwet te weigeren aan hen, die we gens overtreding van de wettelijke bepalingen veroordeeld worden. De bedoelde overtredingen bestaan in hooldzaak in het gebruik maken van verbo- den vangmiddelen (lijm en verminkte lokvo- gels) en in het vangen en verhandelen van vogels, waarvoor de vergunningen niet °rel- dig zijn. De commissaris der Koningin in de pro vince Utrecht heeft reeds eerder aan de bur- gemeesters in zijn gewest een aanschrijving gericht over het misbruik, hetwelk er van de afgegeven vergunningen gemaakt wordt. komen." „Is u niet bang?" vroeg hij. „Met u niet," antwoordde het meisje im- pulsief en bloosde toen diep omdat ze haar woorden niet terug kon nemen. Zoo donker als het was, zag hij haar bios toch. „Lieveling," zei hij, „weet je wel, dat ik van je houd, en je als mijn vrouwtje wil heb ben?" Hij had Lady Marsden vergeten en al zijn vermeende verplichtingen tegenover haar, zooals Sheila de heele wereld buiten hem ver geten had. Het scheen onmogelijk dat ze goed gehoord had. Zoo'n geluk kon, dacht ze, niet bestaan. Maar voor ze weer kon spreken kwamen ka pitein Derby en de nachtportier haastig de hall in. Hoofdstuk XIX. Wat het licht onthulde. Er waren twee manieren om de geheime kamer te bereiken. Sheila Douglas had alle redenen om dit zeker te weten, maar de eeni ge die zij ontdekt had was de verborgen in- gang naast den schoorsteen in haar oude kamer. Gelukkig was dit de mnkkelijkste weg en de mannen, die de wilden betrappen zouden bijna zeker de andere hebben gekozen. Als ze dat niet van plan waren geweest, zouden ze JAARBEURS UTRECHT. Het secretariaat vaij de Jaarbeurs te Utrecht schrijft; De groepsvorming der Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht blijkt ook voor de aan- staande voorjaarsbeurs een succes te worden. De meufoelbeurs zal wederom de geheele vijf- de verdieping van het Jaarbeursgebouw inne- mende ruimte, bestemd voor de groep bouw- materialen, is geheel verhuurd, niettegen- staande deze afdeeling met een nieuw pavil- joen uitgebreid is, en de galanteridbeurs heeft dermate de belangstelling getrokken, dat, nadat reeds spoedig na de inschrijving het eerste paviljoen geheel bezet was, thans ook een tweede voor deze groep beschikbaar gesteld gebouw nagenoeg geheel verhuurd is Aan de eerstkomende Jaarbeurs zal ook wederom de Zuid-Afrikaansche regeering deelnemen met een inzending Zuid-Afri kaansche vruchten, en de Nederlandsche Kolonien zulien een geheel nieuwe expositie te zien geven. INSTALLATIE PERSONEELSRAAD SPOORWEGPERSONEEL. Zaterdagmorgen is de bij het nieuwe regie- ment dienstvoorwaarden voorgeschreven per- soneelsraad gei'nstalleerd. Voor de directie waren aanwezig de heeren Kalff, van Manen en Elias; van de vakver- eenigingen de heeren Van Braambeek, Joustra, Moltmaker, Timmermans, Helle- mons, Bloothoofd, Augusteyn en Cramer. De heer Kalff heeft in een redevoering ge- zegd( dat de directie hoopt, dat het nieuwe instituut zoowel de belangen van het perso- neel als die van het bedrijf in het oog zal houden. Voorts sprak hij de hoop uit, dat on- derling vertrouwen onder alle vertegenwoor- digers zal heei'chen. Eenige leden van den personeelsraad heb ben deze redevoering beantwoord. Na afloop van de installatie werden de werkzaamheden geregeld, en is aan een com missie van drie personen opgedragen, een concept huishoudelijk reglement samen te stellen. De eerstvolgende vergadering werd vastgesteld op Donderdag 11 Februari. HET ZILVEREN HUWE LIIKS FEE ST VAN DE KONINGIN EN DEN PRINS. Van het schilderij der Koninklijke familie, dat het Oranje-comite 1926 bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van de Konin gin en den Prins aan het Koninlclijk echtpaar zal aanbieden, zulien, zooals reeds is gemeld, reproducties worden gemaakt. ter uitreiking aan- de schoolkinderen in Nederland. Iemand uit Limburg heeft aangeboden, de kosten, benocdigd voor het kosteloos uitrei- ken van de platen aan de schoolkinderen in geheel Lim-burc. voor zijn rekening te nemen. ALGEMEENE TUINBOUWOOMMISSIE WATERSNOOD. Gedwongen door de omstandigheden. heeft de Nederl. Tuinbouwraad, in overleg en in voile samenwerking met de Algemeene Watersnood-Commissie te Amsterdam (Alge meene Vereenigde Commissie ter leniging van rampen door watersnood in Nederland), een speciale commissie ingesteld, die zich belast met de behandeling van aanvragen om steun, ingediend door de zwaarst getroffen tuinders. De bedoeling van de algemeene tuinbouw- commissie is, door mitidel van het verstrekken van planten en door middel van het geven van financieelen steun hulp te verleenen, daar waar nood heerscht. Het is bekend, dat veel schade is aangericht door het hooge water. Hoe gaarne de commissie het ook zou willen, vergoeding voor geleden schade in het alge meen kan zij niet verleenen. Eerst dan wan- neer op geen andere wijze geholpen kan wor den, zal de aanvrage voor hulp in aanmer- king kunnen worden gebracht. Aan vragen van hen, die in zulk een geval verkeeren, kunnen worden ingediend bij het secretariaat der commissiee Daendelstraat 49 Den Haag, of ook bij de rijkstuinbouwcursulenten, in het ambtsgebied, waaronder de aanvrager res- sorteert. Met de Algem. Watersnood-commissie te Amsterdam is overeengekomen, dat alle aan vragen zulien loopen over't secretariaat van de tuinbouw-commissie, zoodat het daardoor mogelijk wordt, een volledig overzicht over het gansche terrein te verkrijgen. Met het oog op de verschillende bedrijfstak- ken, die getroffen zijn, heeft voor de beoor- deeling na de aanvragen een verdeeling van werkzaamheden plaats gehad. Voor de bloemisterij treedt de Vereeniging Groep Bloemisterij als sub-commissie op; het secretariaat is gevestigd Van Lumeystraat 18 Den Haag. Hoewel ieder werkzaam op eigen terrein en opkomende voor de belangen van een be- paald onderdeel van den tuinbouw, blijft niettemin de band bestaan, welke noodig is, voor een behoorlijke samenwerking, welke uit- gedrukt is in de samenstelling van het alge meen tuinbouweomite. j BRANDEN. Zaterdagavond tegen half elf is er brand de deur van de torenkamer niet afgesloten hebben en Sheila wist, dat ze dit gedaan had den, diaar zij hem had open gemaakt toen ze ontsnapte. De drie mannen bleven haar dicht op de hielen, gereed haar te beschermen als he* noodig was, terwijl ze voor hen de wenteltrap opging en naar de deur van de torenkamer, die zij bewoond had. Hij stond nog open zoo als zij hem gelaten had en zij slopen onhoor- baar als schaduwen binnen. De kamer was donker behalve het bleeke sterrenlicht dat door de onbedekte venstere binnen viel. Een oogenblik van wilde angst toen ze vreesde, dat ze toch het geheim van de spring- veer, die het paneel deed wegglijden verloren had, maar eindelijk raakte ze hem aan en met een flauw geklik als eenig geluid was de weg open. Nu duwde Carrington het meisje op zij, juist toen ze er doorheen wilde gaan. „Je hebt genoeg gedaan," zei hij fluiste- rend, „de rest in ons werk." Maar zij weerstreefde zacht. „Ik kan je niet alleen laten," antwoordde ze. „Ik durf niet. Ik zou veel banger zijn als ik terug ging of hier bleef, dan wanneer ik dicht bij jou blijf. O, ik moet meegaan en alles meema- ken." Het was waar wat ze zei. Hij kon haar niet achterlaten. (Wordt verv9ig(JJ

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5