DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. in m DONMiRDAG 4 FEBRUARI Buitenland Gemenatf Nienws No. 29 dh nuramer bestaaf uit 2 biadtn. Honderd acht en twintigste Jaanranfi: 1926 Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nifgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar/2.—franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewljjsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlENi Per regel 0.25, bij groofe contracten rabat. Groote letters naar pTaabrafmte. Brleven franco aan de N. V. Boek- eu Haadelsdrukkerij v/h UERAU. COSI£Rfr ZOOlk Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administraffe 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. DE TOESTAND IN CHINA. De onderhandelingen met Kanton over een opheffing van den boycot en staking zijn niet hervat en hoe meer het Chineesche Nieuvvjaar (13 Februari) nadert, des te grooter wordt het gevaar voor vijandigheden. De Kanton- neezen doen al het mogelijke om te bewerken, dat de Chineesche kooplieden en arbeiders te Kongkong aan de staking deelnemen, doch de kooplieden verklaren, dat zij niet het voor- nemen hebben, zich bij de staking aan te slui- ten. Verscheidene hunner echter, die de Nieuwiaarsbetalingen niet zullen overleven en anderen, die eveneens in finacieele moei- lijkheden verkeeren, zouden graag hun onbe- kwaamheid om hu finanrieele verplichtingen na te komen, op de staking schuiven. Groote strijcikrachten uit Kanton bewegen zich intusschen naar het Noorden om de grenzen te beschermen en wel naar aanlei ding van het bericht, dat Woe Pei Foe een be- weging tegen het Zuiden in den zin heeft. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Sovjet-regeering besloten den Russischen ge- zant te Peking," Karachan, naar Moekden te zenden, ten einde met den opperbevelhebber der Moekdensche strijdkrachten, Tsjang-Tso- Hn, onderhaudelingen aan te knoopen. DE VEEMMOORDEN. Over de rechtszitting, waarin een viertal veemmoordenaars ter dood veroordeeld werd, schrijft de Berlijnsche correspondent van het Hbl. nog: De vrouw van Stein, een der ter dood ver- oordeelden, wilde als getuige worden gehoori, waartegen de verdediger zich verzette. Zij stak niet onder stoelen of banken, dat zij den yrijgesproken kapitein von Senden wilde be- zwaren Ondanks het protest van den verde diger besloot de rechtbank haar als getuige te hooren, doch nog voor ait was bekend ge- maakt verscheen zij in de zaai in begeleiding van een communistisch landdaglid, die te vens advocaat is, wien zij verzocht had de verdediging van haar man op zich te nemen, waartegen Stein zich verzette. x Kort voordat het vonnis werd voorgelezen drong de wanhopige vrouw door tot bij de beklaagdenbank en bezwoer haar man onder tranen alles te zeggen wat hij wist. Later verklaarde- de vrouw materiaal in- handen te hebben, waaruit zou blijken, dat het heele moordplan van v. Senden was uitge- gaan. Toen v. Senden na zijn vrijspraak met zijn echtgenoote en advocaat het gerechtsgebouw verliet, riep de vrouw van Stein hem na: „Jij bent de moordenaar!" TER EERE VAN EEN GASTRONOOM. Dinsdagmorgen is te Parijs het feit her- dacht, dat er honderd jaar geleden een man stierf, die tot den roem der Fransche keuken zeer veel heeft bijgedragen. Aan het huis in de rue des Filles Saint Thomas, waar Brillat Savarin in Februari 1826 overleed, werd een marmeren gedenkplaat aangebracht ter eere van den man, die, hoewel hij het tot raads- heer in het Hof van Cassatie bracht, toch vooral naam heeft gemaakt door zijn werk over „la Psychologie du gout" en van wie o.a. afkomstig is, dat de or.tdekking van een goeden schotel meer waard is voor de menschheid dan de ontdekking van een ster of deze, dat degeen, die zijn vrienden ontvangt en geenerlei persoonlijke zorg besteedt aan den hun bereiden maaltijd, niet waard is vrienden te hebben, en die de kalkoen een der mooiste geschenken noemde van de nieuwe wereld aan de oude. De voorzitter van den Parijschen gemeente- raad, de heer Guillaumin, aanvaardde de ge denkplaat namens de stad, waarna de heer Georges Lecomte, van de Academie Fran chise, het leven van Brillat-Savarin schetste. Ten slotte voerde de prefect van de Seine, de heer Bouju, het woord. Een noenmaal, waar de geest van den juist herdachte rondwaarde, besloot de plechtigheid. ONTWAPENING, WERELDHOF EN VOLKENBOND. Uit Washington wordt aan de „Times'"' ge meld: De woordvoerder van het Witte Huis, als hoedanig Coolidge persoonlijk beschouwd wordt wanneer hij tot de pers spreekt, gaf op drie vragen van de pers zijn opvattingen, wat betreft het Wereldgerechtshof, den Volken bond en het ontwapeningsvraagstuk. De pre sident wenscht dat bekend wordt, dat hii diep teleurgesteld is door de noodzakelijkheid, die is gebleken om de voorbereidende ontwape- ningsconferentic te Geneve uit te stellen. Zijn belangstelling voor het verminderen van de bewapeningen is nog altijd even groot en deze belangstelling gaf hem aanleiding om aanstonds de u'tnoodiging tot de conferentie aan te neaicn in weerwil van het feit, dat hij het vraagstuk moest aanvatten op een wijze,r die naar zijn ineening niet bepaald de beste was en de beste resultaten zou afwerpen. Wat het Haagsche Gerechfshof betreft koestert Coo'.idge het vertrouwen, dat het voik der Vgr.egaig^ ajet zal wojggp beinvloed door degenen, die verklaren, dat dit de eerste stap is tot het lidmaatschap van Amerika v;yi den Volkenbond. Coolidge ge- loofde, dat de land.n, die reeds tot het Ge- rechtshof toetraden, de aanvaarding door Amerika van het protocol zelf met voldoe- ning en aanmoediging zullen beschouwen. Het Gerechtshol is een juridische corporatie, terwijl de Volkenbond als een politieke corpo ratie moet worden beschouwd en aansluiting van Amerika bij de eene sluit aansluiting bij de andere geenszins in zich. BEIEREN EN HET PLAN-DAWES. In ck begrootingscommissie uit den Beier- schen Landdag is een voorstel der D.-natio- nalen aangenomen, waa-in aan de Beier- sche regeering wordt verzocht er bij de rijks- rcgeering op aan te dringen stappen te doen tot htrziening van het plan-Dawes. De soc.- dem. stemden bianco. Voor de stemming ver klaarde de vertegenwoordiger der Beiersche regeering, dat deze reeds van dnn aanvang af overtuigd was geweest, dat de verplichtingen ingevolge het plan-Dawes niet konden wor den vervuld. Met het stijgen der jaarlijksche lasten van dit plai. zal ook van jaar tot jaar de onmogelijkheid der uitvoering duidelijker blijken. Zelfs de tegenpartij zal moeten erken- nen, dat dit niet de schuld van Duitschland is, maar haar eigen schuld, omdat zij bij de be- rekening van het Duitsche prestatievermogen van verkeerde veronderstellingen is uitge- gaan. DE BANKBILJETTENZWENDEL. De correspondent van de „Matin" te Boe- dapest seint, dat de Hongaarsche autoriteiten de samenwerking met de Fransche gedele geerden in de valsche-muntersaffaire zeer eigenaardig opvatten. De samenwerking als zoodanig is weliswaar een voldongen feit, doch de aan de Hongaarsche politic ver- strekte instructies zijn van dien aard, dat een negatief resultaat ontwijfelbaar vaststaat. Zoo vinden o.a. de verhooren plaats, zonder dat de Franschen gedelegeerden tevoren worden gewaarschuwci. Dagelijks worden door de Hongaarsche politie acht tot tien personen ift verhoor genomen, ten einde het onderzoek met den meest mogelijken spoed ten einde te brengen. Dientengevolge wordt den Fran schen gedelegeerden belet de door hen nood- zakelijk geachte vragen voor te bereiden. In- dien men aldus blijft handelen, is het waar- schijnliik, dat de Fransche gezant te Boeda- pest, Clinchant, een nieuwen stap bij den Hongaarschen premier Bethlen zal moeten doen, ten einde de Hongaarsche regeering aan haar beloften te hermr.eren. Graaf Bethlen heeft tot zijn politieke vrien den verklaard, dat de gevolgen der verval- schingsaffaire z.i. zoowel ten opzichte van de binnen- als van de buitenlanasche politick uit den weg zullen kunnen worden geruimd. „En", voegde hij er bij, „ik zal ze dan ook binnenkort uit den weg ruimen." In de buiten'andsche pers heeft het opzien gebaard, dat bisschop Tsadrawetsj, in weer wil van de in de acte van beschuldiging tegen hem ingebrachte ernstige beschuldigingen, op vrije voeten is gelaten. Naar aanleiding hier- van verklaren de bladen, dat het O. M. beslo ten heeft tot de arrestatie van den bisschop, doch dat deze niet ten uitvoer is gelegd om redenen, welke voorloopig niet openbaar kuin- nen worden gemaakt. COMMUNISTISCHE INTRIGES IN GRIEKENLAND Havas meldt nog omtrent de ontdekte sa- menzwering dat er drie communisten zijn ge- arresteerd en beslag is gelegd op een kleine drukkerij, welke dienst deed voor het drukken van een clandestien communistisch blad. TDe in beslag genomen papieren, die een corespondentie bevatten met de Komintera, zouden een aanwijzing bevatten vau een com munistisch complot dat o.a. het vermoorden van den minister-president beoogde. EEN REVOLUTIONNAIRE BEWE- GING IN PORTUGAL. Radicale elementen hebben in Lissabon weer ens een revolutionpaire beweging ont- ketend. De onlusten zijn Dinsdag voorgeval- ien, maar tengevolge van de sirtnge ceusuur is er pas gister wat van bekend geworden. De regeering zou de revolutionnairen in de stad tot onvoorwaardelijke overgave hebben gedwongen. Op de heuvels, welke Lissabon beheerschen, bevinden zich echter nog een aanta! muitende trcepen, wier ,kanonnen de stad bescliieten. Burgers en officieren nemen aan de opHand deel, doch de regeering ver- klaart, dat zij den tocstand meesier is, het- geen schijnt te worden bevestigd door het feit dat de censuur weer telegrammen naar het buitenland heeft doorgelaten. Het eerste doel der opstandelingen was de veroveriug van de militaire kazernes van Campolide op den heuvel buiten de stad; zij zijn daarin echter niet geslaagd. Dc opstand wordt geleid door niajoor Esteves, die het be vel over de troepen voerde bij den aanval op dc kazernes. In de voorstad Alinada liebben j tjyee battvrijeu yrtillerie met zes kanonoen zich bij den opstand aangesloten en den ge- heelen nacht door de stad beschoten. Ver- scheide officieren van de militaire school van Vabados Novas bevinden zich onder de op standelingen. De minister van justitie bevestigde in de Kamer dat twee batterijen artillerie op de stad gericht zijn. Hij decide mede, dat deze artillerie in verbinding was met de opstande lingen te Lissabon, welke zich inmiddels hebben overgegeven, nadat hun door de re geering een ultimatum was gesteld. De presiaeni oer repuouet,, cue op reis was in het noorden des lands, is gisteravond per extratrein naar Lissabon teruggekeerd. Hij had een conferentie met de leden der regee ring. BIJ HET SKI-LOOPEN VERON- GELUKT. Zondag is een gezelschap Italiaansche ski- loopers bij Fonteine-froide in Savoye door een sneeuwstorm overvallen. Eenige leden van het gezelschap gingen hulp halen en het mocht gelukken twee der drie achtergebleven ski-loopers, die reeds half door de sneeuw bedolven waren, te redden. De derde, een jeugdige vrouwelijke dokter uit Turijn, is niet teruggevonden. AANVAL OP EEN RUSSISCH GE- ZANTSCHAPS-SECRETARIS. Het „Journal" jleelt mede, dat een gewezen officier, Georgieh Georges Molidge ge- naamd, Diensdag herhaaldelijk verzocht bij den gezantschapssecretaris Constantin Ya- boeboski te worden toegelaten. Toen aan dit met nadruk geuite verlangen ten slotte werd gevolg gegeven, diende Molidge den heer Yaboeboski eenige hevige vuistslagen in het gelaat toe. De dader werd onmiddellijk gear- resteerd, doch weigert iedere mededeeling be- treffende het motiet zijner daad. Naar Yaboe- bosky mededeelt, is hem de aanrander volsla- gen onbekend. DE LANDBOUWPOLITIEK DER ENGELSCHE REGEERING. De Britsche regeering publiceert een Wit- boek, waarin zij haar landbouwpolitiek uit- eenzet. Subsidies worden definitief afgeschaft. Den landbouwers wordt aangeraden al hun krachten te besteden aan de bevordering van ■de veeteelt, ten einde tegemoet te komen aan de behoeften der bevolking aan vleesch en melk. De regeering zal hulp verleenen door het voorbereiden van een stelsel van credie- ten op korten termijn, de bevordering van het kleinbedrijf, de uitbreiding der bebos- sching, en het beschikbaar stellen van een be- drag van een millioen pond sterling, verdeeld over vijf jaar, voor het uitvoeren van drai- neerwerken. Ten slotte wordt verklaard, dat verzoeken om ondersteuning van cooperatie- ve organisaties in welwillende overweging zullen worden genomen. Men stelt zich voor de ondersteuning der productie in het Rijk uit te breiden tot die in Engeland zelf. TROTSKI VOORSPELT REVO- LUTIE. De Times meldt uit Riga aan de Telg.: Over de meest uiteenloopende economische kwesties houdt Trotski in den laatsten tijd onvermoeid redevoeringen en het blijkt intus schen, dat zijn populariteit geheel is terug gekeerd. Ook kan men in alle verslagen van zijn redevoeringen lezen, dat hij overal met ovaties werd ontvangen. Bij een der laatste redevoeringen wees hij er op, dat het a.s. communisten-congres een der belangrijkste gebeurtenissen voor Europa zal zijn. Engeland zal voor 1927 blootstaan aan een ernstige maatschappeiijke omwente- ling. De kapitalistische bourgeols-regeerin- gen in Europa staan op het punt ineen te storten. Dit staat vast, doch het blijft de vraag. of de commmunisten dan sterk genoeg zullen zijn, om den toestand te beheerschen'. Hij stelt intusschen de Russische ondervinding ter be- schikktng van de buitenlandsche communis ten. Het Politieke departement en de centrale commissie der communistische partij zullen speciale oorlogsleuzen populair ma'ken; ter wijl instructies zijn gegeven, om den acht- sten verjaardag van het Roode leger te vie- ren. Trotski wijst er daarbij op, dat volgens zijn meening niet alleen dc jeugd, maar de ge heele Russische bevolking in staat moet zijn, in tijd van oorlog het vaderland te verdedi- gen, zoodat het iRoode leger het machtigste zal zijn ter wereld. Het zal niet alleen de ver dediging tegen mogelijke aanvallen op zich moeten nemen, doch ook ondersteuning ver leenen aan het proletariaat van andere lan- den, in zijn strijd tegen het imperialisnie. DE PENS10ENEN DER HOHEN- ZOLLERNS. In de juridische corflmis«ie uit den rijksdag deed de vertegenwoordiger der Pruisische re geering mededeclingen omtrent de pensioenen der leden van het voormalige Pruisische ko- ningshuis. Ex-prins Eitel Friedrleh ontvangt sedert 1 Dec. 1923 als voormalig divisiecoraman- dant met den rang van generaal-majoor 10.074 mark per jaar; ex-prins Adalbert als voormalig korvetkapitein 4830 M.; ex-prins Oskar als kolonel 7554 M.; ex-prins Hein rich als „Grossadmiral" en inspecteur-gene- raal der marine sedert 1 Maart 1925 per jaar 17.127 M., en Joachim Albrecht van Pruisen sedert 1 Mei 1908 jaarlijks 3013 M. HET DUEL IN HET DUITSCHE LEGER VERBODEN. De bespreking over de wijziging van he militaire strafwetzoek heeft in den Duitschen Riiksdag eeen uitvoerig debat uitgelokt. De inhoud van het voorstel is een aanzienlijke verzachting der strafbepalingen van het vroe gere wetboek, die door de meeste sprekers goedgekeurd werd. Een levendige strijd ont- stond echter over het amendement, dat door de meerderheid van den Rijksdag aan het ontwerp was togevoegd en bevattende een be paling betreffende het duel. Volgens dit voorstel der commissie zullen officieren en soldaten, die tot een duel overgaan, uitdagen tot een duel, of daarbij hun medewerking verleenen, strafbaar zijn met ten hoogste 2 jaar gevangenisstraf en tevens van de Rijks weer worden uitges'.oten. Minister Gessler noemde deze strafbepalingen een uitzonde- rigswet tegen de leden der Rijksweer. Bij de bespreking werden alle amendemen' ten verworpen en de bepalingen betreffende het duel gehandhaafd. Het wetsontwerp is in de eindstemming met 167 tegen 137 stemmen aangenomen. INVALLEN VAN TURKSCHE BENDE NAAN DE SYR1SCHE GRENS. De inwoners van het gebied ten noorden van Sanjak en Alexandrette hebben zich be- klaagd over de invallen van Turksche benden. De Fransche gezant in Turkije heeft re Turk sche regeering verzocht in te grijpen. Tijdens een executie van rebellen hebben er herhalingen plaats gehad van de brutale aanvallen op verschillende punten van de stad. JOHANNES LEPSIUS. f Dr. theol. et phil. Johannes Lepsius, de bekende Duitsche theoloog, is gisterochtend te Potsdam overleden, in den ouderdom van 67 jaar. Hij was de jongste zoon van den be- roemden Egyptoloog Richard Lepsius. De overledene heeft zich vooral naam verworven door zijn actie voor de Christelijke Arme- niers. Door zijn, ook in het Fransch en In het Engelsch vertaald, werk „Armenie unc Europa", wist hij de aandacht Van velen op het door de Turken onderdrukte volk te ves- tigen. Van 1897 tot 1917 gaf Lepsius het tijdschrift „Der christliche Orienf uit. Hij is ook vaak op politick gebied opgetre- den. Zoo heeft hij na den oorlog, met v."Men delssohn Bartholdy en S. Thiinme, de be kende verzameling diplomatieke documenten van het departement van buitenlandsche za- ken uitgegeven. Van zijn hand verschenen ook enkele too- neelstukken. EEN TETANUS-SERUM. In de Academie voor Geneeskunde te Parijs liebben de doctoren Zoeller en Ramon een belangrijke mededeeling gedaan over een serum tegen tetanus. Doctor Roux zei, dat dit naar alle waarschijnlijkheid dengene, die het ontvangt, voor zijn heele leven inmuni seert. Het betreft een volkomen nieuwe methode, die berusi op een ontdekking van Ramon, waarvan de "heoretische en practi- sche gevolgen telkens duidelijker aan den.dag treden. KORTE BERICHTEN. Koinmandante Evangeline Booth, de leidster van het Leger des Heils in Amerika, zal op advies van haar geneesheeren tijdelijk algeheele rust moeten nemen. Haar toestand wordt weliswaar niet als ernstig beschouwd, maar met het oog op haar geschokte zenuwen wordt rust noodzakelijk geacht. De arisen verwachten dan volkomen herstel. Naar uit Kowno aan de Deutsche All- gemeine Zeitung" wordt gemeld, zou Polen vornemens zijn aan het gebied van Wilna een soort zelfbestuur te verleenen, ten einde dc thans tusschen Polen en Litauen bestaande tegenstellingen te verzachten. De Scvjet-regeering heeft besloten, nog een nieuw, 8 M. hoog, standbeeld van Lenin in het Kaukasisch gebergte op te richten. Hoe- veel standbeylden er al voor Lenin zijn, is liaast niet meer te tellen. Dc conferentie tusschen inijneigenaars en mijnwerkers der Amerikaansche anthraciet- mijnen, hijeengeroepen ten einde zoo mogelijl: tot een beeindiging der staking te komen, is mislukt. De staking duurt derhalve voort. De Britsche Labour Party heeft de plaalselijkc afdeelingen, die geen gelioor heb ben gegeven aan het besluit der conferentie van Liverpool betreffende de niet-toelating van de communisten, uit het partijverband ijitgestootec. Naar gemeld wordt, zijn onderhaudelin gen aangeknoopt over een concordaat tus schen Turkije en het Vaticaan. De Engelsche vrachtboot „Rybura" is zestien dagen over tijd met een lading briket- ten van Rotterdam te Philadelphia aangeko- men. Zij heeft onderweg haar cargo brand- stoffen opgestookt, daar de steenkoolvoorra- den in den strijd tegen de geweldige stormen waren verbruikt. Naar de „Frankf. Ztg." meldt, heeft het aantal werkloozen in Ween en in cie tweede helft der vorige raaand de 100.000 overschre- den. Volgens een bericht uit Rome eischten 400 studenten van de universiteit te Florence de afzetting van den rector, omdat hij geen goed fascist zou zijn. De rector verklaarde, dat hij, evenals de deken der medische facul- teit reeds zijn verzoek tot ontslag heeft inge- diend. De Fransche Kamer heeft heden met 400-tegen 105 stemmen een tegenonhverp Baudry—Bosson verworpen, dat bezuinigin- gen inhield. De Giieksche dictator heeft verboden. dat s avonds van 10 uur zich jongens of meisjes te Athene op straat bevinden. Naar het .Journal" meldt, zal het on- derhoud tusschen Stresemann en Briand, waarvan reeds eenigen tijd sprake was, in de laatste week van Februari plaats hebben en wel te Cannes of te Nice. In de nabijheid van Angora is een ster- ke aardbeving waargenomen. Verscheidene dorpen zijn vei"woest geworden. Nadere bij- zonderheden ontbreken nog. Het aantal werklooze beambten in het Duitsche rijk bedraagt, volgens de jongste niaandehjksche opgaaf. 200.000, waarondei 65,000 vrouweliike personen. HET VERKEERSVRAAGSTUK. Het gemeentebestuur van Rozenbrg heeft aan alle hoofden van scholen een aantal exem- plaren van een lied toegezonden, waarin dc voornaamste regels van"het verkeer zijn vasf- gelegd. De bedoeling is dat het lied op school wordt ingestudeerd en dat daarna aan el ken leerling een exemplaar wordt uitgereikt. HAAR KIND GEDOOD. Voor de rechtbank te Leeuwarden lieeft te- lecht gestaau de 42-jarige W. G., echtgenoote van V., te Langedijk, verdacht in den nachl van 4 op o December haar S maanden oud zoontje door verstikking om het leven te heb- ben gebracht. Het gezin V. verkeert in arinoe- aige omstandighed-en. Het zoontje, een van drie nog in leven gebleven kindcren, sukkeldc. Bij de behandeling der zaak bleek, dat het gezin in bekrompen omstandigfaeden in een ki ot van ccn huisje leefde. In den niorgen van den 6en December 1925, nadat de man opgestaan was en zich van huis begeven had, zou de vrouw het kindje zoo stevig tegen zich aan gedrukt hebben, dat het gestikt was. Dr. Mieremet. te Groningen, die de lijk- schouwmg verricht had. kon geen andeiv doodsoorzaak opgeven dan verstikking. Voor den rechter-commissaris had de vrouw opge- geven, dat het kindje niet wilde groeieu, en dat zij daarom gee nander middel meer wist De president vroeg haar, of het haar bedoe ling was geweest het kind op die wijze te dooden, waarop zij antwoordde: ,,Neen" De officier van justitie aehtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischte een gevangenisstraf van twee jaren. De verdediger pleitte een Iichtere straf. Uitspraak over 14 dagen. IN DE MODDER GESTIKT. Terwijl hij giseren aan het groenten spoe- len was is de tuindersknecht J. Th. H. te den Haag aan de Laan van Eik en Duinen, blijk- baar voorover in het water gevallen. waarbij hij grootendeels in de modder verdween eti gestikt is. Pogingen van even na het ter Plaatse gekomen arbeiders, om de levensgees- ten van het slachtoffer, die een weduwe met elf kinderen nalaat, weer op te wekken, ble- ven zonder resultaat VOOR DE KINDEREN DER SLACHTOFFERS. De directie van de Blue Star Line, waar van de Million Star in den nacht van 25 No vember j.l. de logger Clara M. A. 29 over- varen heeft, heeft voor de nagelaten betrek- kingen een cheque van 300 gzonden; vo:r de kinderen uit elk der drie gezinnen is nu 100 op de spaarbank gezet. KORTE BERICHTEN. Na voor den officier van justitie te zijn geleid, is in het huis van bewaring in Dm Bosch oogesloten J. M. v B„ ambtenaar der posterijen te Eindhoven, verdacht van ver- duisterijig van een aan dc post ioevertmiw- cien i->rief met aeld. ALKMAARSCHE COURAN

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1