Rafilo-Hoefeje. Zondag, 14 Februari. thlversum, H.D.O., 1050 M. 8.30—9 30 R. K. Morgenwijding. Spreker: v.d. Bigge- laar, red. van de Maasbode: Aan een moeder. Zang: Mej. Joh. Kuipers, sopraan, Andre de Wolf, tenor. Mej. Kuipers, sopraan, zangt- 1. Ecce Panis. J. J. Viotta. 2. Jesu dulcis Verhulst, 3. Jerusalem, aria uit de Paulus van Mendelssohn-Bartholdy. De heer Wolf zingt: 1. St. Jozeflied, J. de Jong. 2. Ave Verum, Viotta. 3. Lobgesang (duet met mej. Kuipers), Mendelssohn-Bartholdy. 10 Kerkdienst in de Vredeskerk te Utrecht, Voor ganger: Dr. J. F. BeerenS Inleidend orge! spel door den heer G. C. Roosendaal. O a. zal worden gespeeld: Sonate 3 opus 65, Men delssohn-Bartholdy. Voorzang: Gezang 194 1.4. Votum, Groet, Belijdenis des Geloofs, gevolgd door het zingen van gezang 52 13 Schriftlezing Math. 6 24-34. Gebed, Inlei- ding. Tekst Lukas 10:42: Een ding is noo- dig. Zingen: Psalm 27 3a, 2b en vs. 5. Ge- durende het verlaten van het kerkgebouw door de gemeente, orgelspel, waarbij o.a. zal worden gespeeld: Praeludium in E. kl. terts van J. S. Bach. 8.10 Hilv. Draadl. Omroep „De Barbier van Sevilla", opera comique in 4 bedrijven van G. Rossini. Rollen: Graaf Al- ■ma Viva, L. v. Tulder. Bartholo, M. v. Reen Figaro, John de Nocker. Rosine, Elsa Hein- rich. Marcel:ne, Annie Hofman. Muzikanten, soldaten. Het H. D. O.-koor en het H. D. 0 - •orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 8.— Persberichten. Davenlr1 1600 M. 10.5.0 Tijdsein. weerbe- richt. 3.50 Klassieke muziek door orkest. W. Hyde, tenor. K. Bacon, piano. D. Milward gedichten. L. Godowsky. viool. 8.20 Het lui- den der kerkklok. 8.35 Kerkdienst 9.15 Lief- i.dadigheidsomroep. 9.20 Weerbericht, nieuws i9.35 Het De Groot- en Picc*^11-- --'-«-t O ,'Jenkin, sorvaan. 10 50 Sluiten. 10.50—11 20 „The si'ent Fel'owship". Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 1.05 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello). 2.05 Nieuws. 8.35 Lezing: Les affaiblis, les amai- gris et la suralimentation. 9.05—10.50 Or- kestconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 10 50— ,12.10 Concert. Orkest. A Gebbert, bazuin A. Lichtenstein, fluit. 6.50 „Zar und Zimmer- mann", kom. opera in 3 acten van Lortzing Speelt in Zaandam in 1698. 9.50—11.20 Dansmuziek door de jazzband. Brussel, 262 M. 8.35 Galaconcert. Mile Lenssens en Renee, zang. 9.05 Lezing: Les evenements de la semaine. 9.20 Voortzetting van het concert. 10.20 Neuws. Mlinster, 410 M. 8.20—9.20 Orkestcon- cert. Werken van de fam. Bach. 10.20—11 2C Sonates van Bach voor viool en piano. 2 20 Plat-Duitsche declamaties. 3.50 „De bruiloft van Figaro", opera van Mozart. 6.20 Schaak- les. 6 50 Lezing: Leistungskontrolle beim Ge- fliigel. 7.20 Lezing: Der Kalk, seine Aufga- be., Verwendung und Wirkung. 8.05 „Die goldene Eva", klucht in 3 acten, v. Schdnthau. Maandag, 15 Februari. Hilversum, H.D.O. 1050 M. 12en 7 30 Politieberichten. 5.-6.— Kinderuurtje, ver- zorgd door Mevr. Ant. van Dijk. 7.—7.30 Radio-praatje van de N. V Philips-Radio. De heer Swierstra: Electromagnetische inductie 7.45 en 10 Persberichten. 8.10 Concert ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeesf van H. M. de Koningin, gehouden in de groo- te kerk te Den Haag. Medew. Mevrouw Noor- dewier-Reddingius, sopraan. Suze Luger, alt, Louis v. Tulder, tenor. Tom Denys, bas. Koor afd. 's Gravenhage van de Mij." tot bevorde- ring der Toonkunst. Orkest: Het Residentie orkest. Org. Joh. de Zwaan. Leider: Dir. Joh Wagener. Klein orgel (opgesteld bij het koor): G. v. d. Burg. Volgorde van de uitvoe- ring. 1. Koor uit Judas Maccabaus, Handel Woorden van Bernard Canter. 2. Wilhelmus van Nassaue, Marnix v. St. Aldegonde lEerste vers, gez. door alle aanwezigen. 3 Cantate: Gott, der Herr ist Sonn, und Schild, >Joh. Seb- Bach. Koor en soli met orkest en or gel. 4. Geluckig is het land Waer dat men sich al keerd of wend. Uit Valerius Gedenck- Clanck. Gezongen door Tom Denys met or- gelbegeleiding. 5. O, Heer die daer des He mels tente spreyt." Kom nu met Sang en soete tonen", Uit Valerius' „Gedenck Clanck" Ge zongen door mevr. Noordewier-Reddingius, met orgelbegeleiding. 6. Koraal-variatie: «Onze Vader die in de Hemelen zijt." J. S. Bach, Orgelbegel. 7. Te Deum Laudamus Dr. Alph. Diepenbroek. Koor en soli met or kest. Davenlry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerbe rlcht. 11.20—1.20 Concert, Radiokwartet, so praan, bariton en cello. 1.20—2.20 Tijdsein, orgelconcert. 3.35 Lezing: British Wild ani mals, The badger. 4.20 Tijdsein. Lezing: Collop Monday. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6 50 Omroep voor Europa. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbe- richt, nieuws. 7.45 Pianosonates van Beetho ven. 8.—Lezing: The Waterloo Cup, 8.20 De Luton Red Cross-band. P. Heming, bariton. 8.50 Speeches a.h. diner v. d. Soc. of Somerset Folk. 9.35 Muziek. 9.50 Speech v. d. Prim, van Wales. 10.— Muziek. 10.20 Weerbericht, nieuws. 10.50 Harp-concert tot 11.20. 11.20 ,*—12.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs ,Jladio-Paris", 1750 M. 12.50 Con- Cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 8.5010.20 Orkestconcert. KOnigswusterhausen, 1300 M. 7.50 Or kestconcert. V. Delmar, sopraan. 9.50—11 20 Dansmuziek Brussel, 262 M. 8.35 Fragmenten van iMiss Helyett, operette van Audran. 9.05 Le- fcing: Comment fonctionne le telephone sans «fil. 9.05 Concert. 10 20 Nieuws. Mlinster, 410 M. 12.35—1.50 Walsen door orkest. 3.20 Werken in Es-dur, door orkest. ^4.35 Lezing: Faschingsgebrauche in fremden ]»Landern. 6.50 Lezing: Sinneswahrnehmun- S:n in Tier- und Pflanzenreich. 7 20 Lezing ich. Strauss, die jiingste Kunst. Daarna so- ^ipraanzang. 8.35 „Ein Radiospuk auf Welle v410"-comedie. iT1 DE WRIJVING TUSSCHEN b DUITSCHLAND EN ITALIe. Onlangs hebben eenige Duitsche geleer- tpen, die een uitnoodiging hadden voor eep jpongres voor zedenleer te Rome, gemeend <daarvoor te moeten bedanken en niet in Italie te moeten verschijnen in verband met't aptreden van fascistisch Italie in Zuid- lirol. Voorts wordt gemeld, dat eenige Duitsche kuo^tenaras. die kunstreizen naar Italie wilden maken, daarvan hebben afgezlen na de rede van Mussolini. O. a. moet de bekende danseres Mary Wigman een reeks gastvoor- stellingen in Italie hebben afgezegd en alle contracten telegrafisch hebben vcrbroken. DE ANTHRACIETST KING IN AMERIK. De Amerikaansche mini. _r van arbeid Davis he:it de mededeeling van den gouver- neur van Pennsylvania bevestigd, dat de sta king in de anthracietmijnen "is bijgelegd. Davis voegde er bij, dat het contract vijf jaar zal duren, dat de loonen op het huidige peil blijven en dat het contract bepaalt, dat de on- derhandelingen zullen worden hervat als een van beide partijen dit wenscht. VALSCHE MUNTERS TE PARIJS. De Parijsche politie heeft een bende val- sche munttrs gearresteerd. Er is voor een be- drag van 25.000 francs aan valsche zilver- stukken aangetroffen. Eenigen tijd geleden had de politie een zekeren Billart gearres teerd in de Rue de Temple. Deze man was in het bezit van valsche zilverstukken. De ma chine bevond zich ten huize van een zekeren George Palmer, waar zoowel gouden als zil- veren munten werden geslagen. KORTE BERICHTEN. Tegengesproken wordt het bericht uit Engelsche bron, dat Moestafa Kemal een reis naar Londen zal ondernemen. De Jouvenel, de Fransche hooge com- missaris in Syrie, is te Angora aangeko- men. (xemeiigd Meuws. DIENST- EN RUSTTIJDEN BIJ DE SPOORWEGEN. De directie der Nederlandsche Spoorwegen schrijft in een dienstorder: dat haar aandacht gevestigdl is op de be- langrijke overschrijdingen van de bepalingen betreffende dienst- en rusttijden, welke in de laatste weken hebben plaats gevonden. Hoe- wel men erkende, dat overschrijdingen, tenge- volge van de groote moeilijkheden, die de dienst op een aantal baanvakken ondervond, door de stremming van het verkeer op ande- re baanvakken, niet te vermijden geweest zijn, meende men, dat in meerdere mate dan ge- schied is, getracht had kunnen worden, al- tahsn belangrijke afwijkingen te voorkomen. Hoewel de toewijding en de inspanning, wel ke velen van het toezichthebbenae en leidende personeel in de laatste weken aan den dag ge- legd hebben, om den dienst zoo goed moge- lijk te laten loopen, opmerkingen over met voldoende in acht nemen van bepalingen be treffende dienst- en rusttijden vrijwel uitslui- ten, mag toch niet vergeten worden, dat over het algemeen ook het personeel, dat zijn diensttijd verlengd of zijn ru^ttijd verkort zag, zich met te waardeeren bereidwiliigheid daarin geschikt heeft, en er aanspraak op mag maken, dat niet 1 anger en niet meer dan noodig is, van de betrekkelijke bepalingen af- geweken wordt, waarvan de naleving wordt aanbevolen. HET NEDERLANDSCH-HONGAAR- SCHE HANDELSVERDRAG. Men meldt uit Boedapest aan de N. R. Ct De documenten van de ratificatie van het Nederlandsch-Hongaarsche handelsverdrag, op de basis van de behandeling als meest- begunstigde natie, zijn vandaag gewisseld op het departement van buitenlandsche zaken Het verdrag wordt den 27sten van deze maand van kracht. S.D.A.P. EN N.V.V. De bestuursraad van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen- heeft, naar het Volk meldt, een motie aangenomen, waar- in de bestuursraad adhaesie betuigt aan het voorstel, dat het Verbcndsbestuur aan het Partijbestuur der S.D.A.P. heeft gedaan n.l. een commissie in te stellen, die het vraagstuk van de verhouding tusschen partij en vakbe- weging zal onderzoeken. HANDEL IN ZILVER TUSSCHEN BELGIe EN ZEEUWSCH-VLAAN^ DEREN. In het Land van Waas, het noord-oostelij- ke deel van de provincie Oost-Vlaanderen, is, naar uit Brussel wordt gemeld, een aantal personen gearersteerd wegens het drijven van een ongeoorloofden handel in zilver tus schen Belgie en Zeeuwsch-Vlaanderen. In de grensstreek hebben eveneens, meestal met goed gevolg, huiszoekingen plaats gehad. NELLY V. D. LINDEN VAN SNEL- REWAARD. f Te Crowhurst (Engeland) is overleden me vrouw Nelly van der Linden van Snelre- waard-Bouaewijns, die in de muziekwereld als componiste een goeden naam had en vooral bekend geworden is door het aardige kinderzangspel „Jantje in de modderstad". Verder zijn bekend haar kinderliederen, o a. de bundels Kinderleven. Mevrouw Van der Linden van Snelrewaard genoot hare oplei- drng aan het conservatorium te Keulen, waar zij van 1887 tot 1890 studeerde. Zij was in 1869 geboren. DIERENMISHANDELING. Voor denpolitierechter te Haar.em heeft terecht gestaan P. de G., uit Wormer, die be- schuldigd werd, een waakhond te hebben la- ten verhongeren. De man ontkende, maar een veearts, als deskundige gehoord, verklaar- de, dat de hengerdood vaststond, omdat m de ingewanden van den hond geen voedsel- resten waren gevonden. Het O. M. eischte twee maanden gevange- nisstraf. De verdediger, mr. Huizinga, pleitte vrij- sprak. DE LEIDING BIJ POSTERIJFN EN fELEGRAFIE. De Central? Bond van Nederl post-, tele- graaf- en telefoonptrsoneel schrijP: Het Amsterdamsche post-, telegraaf- en telefoonpersoneel, georganiseerd in den Cen- tralen Bond van Nederl. post-, telegraaf- en telefooqpersoneel, heeft in zijn jaarlijksche vergad^ring het conflict in de leiding van de posterijen, telegrafie en telefonie besproken. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de personeelspositie te midden van de steeds wisselende leiding en de daarmede in verband staande onvaste personeelspolitiek. Het vertrouwen van het personeel in vo- rige leidingen was door de gebeimzinnige wijze, waarop de hangende reorganisatie plannen werden voorbereid, ten zeerste ge- schokt. Onder den ni?uw-benoemden direc- teur-generaal keert het vertrouwen meer en meer terug. En waar zeer zeker een goecf slagen van de reorganisatie voor een groot gedeelte afhankelijk is van de medewerking van het personeel, viel zulks mede uit be- drijfsoogpunt ten zeerste toe te juichen. Het nu aanwezige conflict echter doet de twijfel in verdubbelde mate naar voren tre- den. Het personeel acht het daarom dringend noodzakelijk, dat er een objectief onderzoek wordlt ingesteld, opdat niet alleen aan par tijen rechit wedervare, doch ook door voile- dige openbaarheid het vetrr'ouwen in de lei ding kan worden hersteld. MISHANDELING. Donderdagavond is te Schaesberg een vechtpartij cntstaan tusschen een cafehouder en diens broeder, waaraan ook nog drie be- zoekers deelnamen. De broer van den cafe houder, de J., kreeg een srede in den buik Een der bezoekers, zekere Q., werd zoodanig gewond, dat zijn opneming in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. KORTE BERICHTEN. Voor de afdeeling Leiden van de Christ. Hist. Unie heeft de heer J. R. Snoeck Henke- mans gisteravond een rede gehouden over politieke moeilijkheden. In de vergadering van de Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap heeft ritmeester H. F. M. baron van Voorst tot Voorst van het 2e regiment huzaren te 's Gravenhage, een lezing gehouden over ri- vierverdediging en rivierovergang. De rechtbank te Middelburg heeft gis- teren L. E. 63 jaar, boomkweeker te Kapelle, die uit gemoedsbezwaren geen zegeltjes plak- te, tot 391 geldboeten van 1 of 391 maal 1 dag hechtenis veroordeeld, de totale hechtenis van den tijd van 8 maanden niet te boven gaande. Te Delft is een koopman uit Amster dam gearresteerd, die op de weekmarkt on- gestempelde speelkaarten te koop aanbood. Bij zijn aanhouding had hij nog 23 onge- stempelde spellen in zijn bezit. Telegram men van heden. DE KABINETSCRISIS. 's-GRAVENHAGE, 3 Febr. Mr. J. Limburg, die door de Koningin belast is met de samenstelling van een extra-parle- mentair kabinet, heeft zich heden naar de Koningin op het Loo begeven, teneinde haar op de hoogte te stellen van den stand van zaken. In tegenstelling met loopend'e geruchten is het, naar wij vernemen, onjuist dat de moeilijkheden die zich bij de kabinetsformatie voordoen, verband houden met het Nedter- landsch-Belgisch verdrag. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.3 te Coruna. Laagste barometerstand 747.2 te Vardoe. Vcrwachting (van den avond van 13 Fe bruari tot den avond van 14 Februari): Zwakke veranderlijke wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neer- slag, zelfde temperatuur. Start snieuws. AANRIJDING. Gistermiddag circa 5 uur had op de Frie- sche brug een aanrijding plaats tusschen een auto en een fists. Deze laatste werd deerlijk beschadigd. FAILLISSEMENTEN. Heden is bij de griffie van de Rechtbank de eenige uitdeelingslijst gedeponeerd in het faillissement van H. Bakker te Bergen met geen uitkeering. ONTSLAG GEVRAAGD. Onze plaatsgenoote, mej. J. van Don, on- derwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier, heeft met ingang van 1 April ontslag iut hare betrekking aangevraagd. HET NOORD-HOLLANDSCH GROOT YORHSHIRE VARKENS- STAMBOEK. Bovengenoemd Stamboek hield op Vrijdag 12 Febr. j.l. in het Landbouwhuis te Alkmaar een goed bezochte Algemeene Vergadering, onder leiding van den heer D. Appel Az. te Twisk. Aan het jaarverslag ont'eenen wij, dat de algemeene toestand in de varkens fokkerij be- ter is dan een jaar terug. Een plan voor een nog doelmatiger werkwijze, waarvoor door het Provinciaal Bestuur een verhoogde sub- sidie is toegezegd, werd voorbereid en inge- voerd. Door de minder gunstige uitkomsten in 1924 en de eerste maanden van 1925 was het aantal inschrijvingen iets kleiner. Ge- streefd zal worden naar samenwerking met de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. v. Land- bouw om van hare September-tentoonstelling de groote jaarlijksche Noord-Hollandsche Varkensfokdag te maken. In 't algemeen sprak verder uit het verslag een krachtig le- ven. In 1925 traden 18 nieuwe leden toe. De rekening over 1925 werd op voorstel van de financieele commissie bij monde van den heer P. Govers te Schagerwaard goedge- keurd. Na herstemming met den heer P. Groot, te Spierdijk, werd de heer K. Smal Sr. uit de Wogmeer tot bestuurslid gekozen. De financieele commissie werd samenge- steld uit de heeren J. Wagenaar, Spanbroek; W. P. Swart,Heiloo; Chr. Schornagel, Haar- lemmerliede en P. Groot, Spierdijk, plaatsver- vanger. De begrooting voor 1926 werd vast- gesteld, zooals zij door het bestuur was voor- gesteld. De heer Ir. Swierstra, Rijksveeteeltconsu- lent voor Utrecht en Noord-HoPand hield vervolgens een interessante inleiding over „De voeding van varkens". Zonder de betee- kenis der algemeene voedingsleer te willen verkleinen meende spr. op enkele nieuwe pun- ten de aandacht te moeten vestigen. Voor jonge dieren werd een eiwitrijke voe ding aanbevolen terwijl daarnaast beweging in de open lucht op goede weiden, zoowel voor het verkrijgen van vleeschvarkens als dieren met meer weerstandvermogen tegen ziekten, noodzakelijk werd geacht. Ook groei- en varkens, die weidegang hebben gehad veel- al later wel zoo goed en zal er minder last on dervonden worden van stijf worden en been- breuken. Verder wees spr. op de noodzakelijk- heid van voldoende zouten in de voedermid- delen en ging na wat hier arm en rijk aan is. l'n het bijzonder werd nog de aandacht ge- vestigd op ontvet vischmeel, dat ook blijkens de proeven aan de proefzuivelboerderij te Hoorn een zeer gunstige werking heeft. Hoe wel dat waarschijnlijk niet zoo'n gunstige in- vloed op het beenderstelsel heeft, werkt ook vlceschmeel gunstig. Tenslotte wees spr. op de beteekenis der vi- taminen. Bij gebrek daaraan komen de voe- der middelen niet tot hun recht. In gras komt de vitamine A voor, zoodat het wel van be- lang is vastzittende varkens dagelijks wat los gras te geven. Ook lucht en licht moeten de gewenschte overzeitingen in het lichaam be- vorderen. Na deze inleidiug volgden vrucht- dragende besprekingen, waaraan vele aanwe zigen deelnamen. Bij de rondvraag kwam de regeling ter sprake, welke beoogen de samenwerking der beerenhouders met het stamboek te versterken en waarmede ten slctte alien zich gaarne ver- eenigden. WERKLOOSHEIDS VERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. De directeur van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe- middeling maakt bekend, dat op heden de vol- gende werkzoekenden zijn ingeschreven: 2 bakkers, 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 betonwerker, 1 boekbinder, 2 boerenarbeiders, 3 chauffeurs, 1 colporteur, 1 drukker-zetter, 3 electriciens, 15 grondwerkers, 4 kantoorbe dieniden, 4 kleermakers, 1 klinker, 1 loop- knecht, 1 machinist-stoker, 1 machinezetter, 2 magazijnbedienden, 4 metselaars, 2 meubel- makers, 21 opperlieden, 3 pakhuisknechts, 1 reiziger, 12 schilders, 2 schippers, 1 schoen- maker, 4 sigarensorteerders, 1 sig. kistenplak- ker, 26 sigarenmakers, 2 smeden, 2 steenbik- kers, 1 stoker, 1 suikerwerker, 16 timmerlie- den, 4 tuinlieden, 1 uitvoerder, 3 voegers, 2 voerlieden, 2 winkelbedienden, 2 werksters, 1 zadelmaker en 73 losse arbeiders. Geplaatst: 3 grondwerkers, 2 metselaars, 2 schilders, 3 timmeriieden, 2 opperlieden, 1 stukadoor, 1 werkster en 10 losse arbeders. Alkmaar, 13 Februari 1926 De Directeur, P. KIKKERT. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1926. Op 14 Februari zal geopend zijn de apotheek van de Wed. P. A. F. Schouten, Verdiromkenoord 121. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apothek.n geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vol- genden morgen 8 uur. In de apotheek, we ike Zondags geopend is, wordt geaurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. FEESTELIJKE BIJEENKOMST VAN HET SELSKIP „FRISO", ROODE-STER Marktberictiteii ALKMAAR, 13 Februari 1926 Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 21 paarden 150f 380, 24 melkkoeten 275—J 425, 199 nuchtere kalveren slacht ■t 1026, 216 schapen: vette schapvn 32 tot f 50, overhouders 28—/ 36, 12 schram- men 30-/ 45, 133 biggen 10 weken 18 tot 30, 1 geit 12. BOTERPRIJS. Boterprijs lste soort 1.20—/ 1.30, 2de soort 1.05—/ 1.15. Kipeieren: groothandel 7.75—/ 8 50, kleinhandel 6.509. Eendeieren 8.75. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 12 Febr. In de heden gehou den veilirgen werd betaald voor: Roode kool per 100 K.G. 1.70—/ 8.40, Gele kool per 100 K.G. 1.80—/ 4.50, Bieten per 100 K.G. 2 80—/ 3.20, Uien per 100 K.G. 6.80—/ 8.70; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. 2836; Brusselsch lof 2e s. per 100 K.G. 20—/ 24; Koolra- pen per 100 K.G. 1.60—/ 2.30; Pieterselie per 100 bos 6.20—/ 10.30; Prei per 100 bos 5.60—/ 12.80; Spruiten per 100 K.G. 10—/ 46; Selderie pr 100 bos 5.60— 7.30. N. V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Kipeieren 82000 stuks. Prijzen 52/54 7.10—/ 8.10, 56/58 8.10—/ 8 40, 58/60 8.40—/ 8.90, 60/62 8.50—/ 9.30. Bruin 8.80—/ 9.30. Eendeieren 5000 stuks. Prijzen 9 20 tot 9.70. NEDERLANDSCHE EIERVEILING. AMS1ERDAM, 12 Febr. 1926. De groo tere aanvoer eieren, die we verwachten, is uitgebieven. De vraag nam echter zeer snel toe, zoodat de noteering weder hooger is. Met deze prijzen verwachten wij de groote productie, wat een snelle val der prijzen ten- gevolge heeft. Weest daarom uiterst voor- zichti. Pluimvee voor absoluut kwaliteit hoo ger. Engeland noteert franco Londen inclusief verpakking. A!les bruin 60 K G. 11 30, Best gem. 58 K.G. 10.75, Gew. gem. 56 K.G. 10.50. Men besteedde heden in Amsterdam: Kip eieren: 52/54 8 85—/ 9 35, 54/56 8 90— 9.75, 56/58 9.30—/ 9.90, 58/60 9 75— 10.30, 60/62 10—/ 10.50, 62/64 10 50 tot 10.80, 64/66 10 80—10.85 wit. Bruin: 58/60 9.85—/ 10.20, 60/62 10.20—/ 10.45. Eendeieren 8.058 40. Pluimvee: Jonge hanen per stuk 0 80— 3, gemidd per K G. 0 80, oude kippen per stuk 1 553.25, gemidd per K G. 1.08, duiven oud 0 25, konijnen tam ge- slacht per K.G. 1.10—/ 1.50. Gedeeltilijk gecorngeerd. Men schrijft ons: De gehouden feestelijke bijeenkomst van het „Selskip Friso" op Donderdagavond 11 Febr. in het Gulden Vlies is een groot suc- ces geweest. Zooals te verwachten was. Immers, het programma vermeldde onder meer, dat door Mej. A. Veenenbos eenige Friesche liederen zouden worden gezongen en de heer Grondsma een aantal Friesche dichtwerken zou voordragen. Nadat de aanwezigen het Friesche volks- lied hadden gezongen, opende de Voorzit- ter, de heer de Vries, de bijeenkomst. Na de aanwezigen en in het bizonder de medewer- kers van dezen avond, het welkom te heb ben toegeroepen, kreeg de heer Grondsma het woori. Met helder geluid, woord voor woord duidelijk verstaanbaar, steeds met een korte toelichting-elk gedicht inleidend, hield deze zijne voordracht. En aanvangende met den dichter uit lang vervlogen dagen, de groote Gijsberts Ja- piks, passeerden ze ons alien in den geest, de mannen, die het voetspoor van den Frie- schen Vondel volgende in de mooie, rijke taal van hun land, ons heerlijke poezie heb ben gebracht, die met hun rijke fantasie hun volk onwaardeerbare schatten literatuur hebben geschonken. De ,,Lof fen it Fjild" (Lof van het Land) van Gijsbert Japiks, „Joun" (Avond) en ,,Foarjier" (Voorjaar) van J. Oostenburg, „Simmer" (Zomer) van D. Kalma, de voor- man van de Jong-Friesche beweging, Frag- mint ut „Hearstjoun" (Herstavond) van H. Sijistra, ,,Alde Plakjes" (Oude Plekjes) van P. J. TroeLtra, ,,Kening Friso" (Koning Friso) van den zelfden schrijver, „Taspraek fen Brutus" (Toespraak van Brutus) ver- friesch door 0. Sijtstra en „War Dy" (Ver- weert U) van Fedde Schurer, werden alien met de meeste aandacht aangehoord. .un Grondsma met zijn talentvolle voor dracht, hij grijpt ons aan, als hij gevoeivol het intieme ons weet over te brengen, hij neemt ons als in schroeven, als met machtig geluid de stormen der elementen, de stor- men der menscheiijke ziel ons worden ver- tolkt. Dan loeien de stormen ook over onze hoofden en eerst veel later dringt met ver- bazing tot ons door, dat muren en zoldering van de zaal weerstand hebben kunnen bie» den. Maar dan krijgen we Mej. Veenenbos. Natuyrlijk, de naam heeft een zeer goe den klank en met gespannen verwachting wordt het oogenblik verbeid, waarop we de liederen zullen hooren. Doch als „Silen en Farren" (Zeilen en Varen) van M. Miedema en ,,Lette Hjerst" (Late Herfst) van Jan fan e Gaestmar hebben weerklonken, komt een dankbaar gevoel over ons, dat de taal, waarin zoo heerlijk gezongen is, is de taal van onze geboortegrond, dankbaarheid die uitgaat naar de zangeres, die ons heeft doen gevoelen, dat wij Friezen de voile, rijkdom van onze taal nog nimmer hebben kunnen bevatten. En die erkentelijkheid blijft, als „It Iis- sankje" (IJsliedje) van S. H. Hijlkema en „IJn de iere moarn" (In de vroege morgen) van Lutsen worden gezongen. Doch als „De Widzesang fen it Semans- wiif" (Wiegelied van de Zeemansvrouw) van P. J. Troelstra heeft weerklonken, dan gaat er even een trilling door de zaal. Maar dan weten we het tevens. Nimmer zal iemand opstaan, die dezen dichter, onzen Pieter Jelles, uit onze harten verdringt. Dal heeft Mej. Veenenbos ons duidelijk ge- maakt. Na dien wordt op algemeen verzoek het UCHte Gr.uPioc ROOhlAbAK THEODORUS ISIENEIJE. OPOWiNGEN NIEME.IJER. B I lied nog een keer gezongen. Bloemen zijn aangeboden door de jonge- juffr. Harnstra. De Voorzitter heeft in goed gekozen woorden waarbij hij even de aandacht vestigde op de l^izondere goede uitspraak van een,haar vreemde taal de dank der aanwezigen gebracht, doch Mej. Veenenbos zal zeker hebben gevoeld, dat onze erkentelijkheid niet daar alleen naar ma^ worden afgemeten. De beurt is dan gekomen aan eigen krachten; opvoering van „Lieafde siket List" van R. \v/. Canne. Zonder overdrijving mag worden gezegd, dat dit blijspel uitstekend is geslaagd. De spelers behooren trouwens tot de keur van onze tooneelclub. Eergsma speelde magnifiek den Ouden dooven Boer, evenals Looyenga den Ouden Knecht. Wat laatstgenoemde betreft, de grootere ongedwongenheid, dan wij tot nu' toe van hem zagen, verhoogde in belangrijke mate de kwaliteiten van zijn ook anders reeds voortreffelijk spel. Kuperus was natuurlijk goed'als de Vrijer. Hij behoefde zich op het tooneel ook slechts voor te doen als hij zich in het dage- lijksch leven vertoont, n.l. de ,,Don Juan op het oorlogspad, vol listen en lagen, hoe wel, laten we dit er oogenblikkelijk hi) zeggen, niet in ongur.stigen zin dii van hem mag worden gezegd. En dan Mej. Nadema als Hitsje, dochter van den Boer. Zij was uitstekend. Wat een mooi moment was, was wel, toen de voor zitter bij het bedanken met een bloemstuk de spelers huldigde in de persoon van Mej. Nadema en daarbij de opmerking maakte, dat in dit speciale geval werd afgeweken van de gewoonle om zonder bloemen te be danken, omdat de eenigste vrouwelijke spe- ler tevens hare geboortedag vierde. Het luid applaus bewees wel de groote instemming, der aanwezigen, Hartelijk bedankte de voorzitter verder alle medewerkers van dezen avond, waar- onder we nog hebben verzttimd te ncemen de heer Oushoorn, welke Mej. Veen, nbos op zoo mooie wijze op de piano had bege- leid, Mej. Jimmink, die als steeds in de pau- ze's voor de muziek zorgde en ten slotte nog Mevr. Reitsma, die, op een moment, dat Mej. Veenenbos de bereidwiliigheid had ten tweede male het „Wiegelied van de Zeemansvrouw" te zingen, de plaats had in- genomen van den heer Oushoorn, welke om dringende redenen na afloop van het pro gramma de bijeenkomst had moeten verla ten. Met vrijheid mag van een schitterend ge* slaagde avond worden gesproken. Een gezellig bal was het besluit.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2