Radio-Hoebje. Dinsdag, 16 Februari. Hilversum, H.D.O., 1050 M. 12.— en 7.30 Politieberichtra. 6.307.30 Engelsche les door Mr. Fred Fry. 7.45 en 10.Persbe- richten. 8.10 R. K. radio-omroep Vasten- Avond-programma. Zang, Humoristisch Utrechtsch Mannen-Ensemble H. U M. met medewerking van het H.D.O.-orkest en den heer Rijnen. 1. Marsch, 2. Er was ereis. 3. Kikkercantate. 4- De pruimeboom. 5. De domme Judokus. 6. Abdysiroop. 7. Jong bloed. 8. 't meiske aan de Hemelpoort 9. •VJanscantate. 10. E>e Vink. 11. Toen wisten 'ze't. 12. Muzikaal dessert. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weer- bericht 11.201.20 Het radiokwartet en so- ^listra (contra-alt, bariton, viool.) 1.202.20 eTijdsein, lunchmuziek. 3.35 Lezing: Elemen tary music. 4.20 Tijdsein. Lezing: Children's Grievances. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Dansmuziek door de London ra- |dio dance band. 7.20 Tijdsein Big Ben, weer- hericht, nieuws. 7.45 Pianosonates van Beet- hoven. 8.Fransche lezing. 8.20 Causerie: *;From my window. 8.25 Concert door het ,koor van de L. C. G Bermondsey central ^school for boys. 8.55 A. J. Alan verhaalt .van zijn ervaring. 9.25 E)erde acte van Car men, opera van Bizet, door de British Natio nal Opera. 10.30 Oude en nieuwe liedjes van jWillie Rousse. 10.20 Tijdsein, weerberichi. '10.50—12.20 Dansmuziek door de bands van het New Prince's restaurant. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello). 205 /Nieuws. 5.05 Solisten-concert. 8.5010 20 Orkestconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 7.33 Car- neval-zitting met dames. Daarna vroolijke muziek door orkest en nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek door de Rapees Jazz Symphoni kcr Brussel, 262 M. 5 20 Orkestconcert. 8 20 Concert ter gelegenheid van Mardi Gras. Hr. Geodel, zang. 8.50 Lezing: Les tresors d'art jBruxelles. 9.05 Voortzetting van het concert. '9.30 Dansmuziek. M&nster, 410 M. 12.351-20 Spaansche Tes. 1.202.35 Militaire muziek. 3.20—5 50 ^Orkestconcert Ch. Schroder, sopraan. Wer- 'ken van Beethoven, Handel, Gluck, Schu mann en Grieg. 6.20 Lezing: Uber das Ster- jben der Volker. 6.50 Liederen en muziek van den Rijn. 8.20 Concert door het Meredyll- "kwartet. DE NEDERLANDSCHE HELICOPTERE. Naar wij vememen, zegt het Hbld., hebben de proeven, wellke met de helicopter^ van de Vereeniging De Nederlandeche Helicoptere te Soesterberg worden gehouden, bevredigen- de resuMaten opgeleverd. Nadat de T echnische Dienst van de Lucht- vaartafdeeling (L. A.) te Soesterberg gedu- rende de laatsite maanden enkele verbeterin- gen had aangebracht, is Vrijdag het toestel ruim 5 min. met zijn bestuurder kapt. F. A. van Heyst van den grond geweest en werd daarbij uitsluiitend in de luchf gehouden door de draagschroef. De bestuurder en de constructeur, ir. A. H. von Baumhauer, waren zeer tevreden over het bereikte resultaat. HET LEGERVLIEGTUIG GEVONDEN? Men meMt uiit IJmuiden aan het Hbld. Door een te IJmuiden binnengekomen vischbotter is gerapporteerd, dat men tus- schen ZandVoort en Scheveningen met het net bleef vastziitten achter een voorwerp, dat over eenigen afstand werd medegesleept. Doordat het net scheurde, kon men het voor werp niet boven water krijgen. Van de vondsf is mededeeling gedaan aan de bevoegde autoriteiten, omdat men meent te mogen aannemen, dat het net is blijven vastzit.en aan het sedert eenigen tijd ver- miste en vermoedelijik in de Noordzee gezon- ken militaire vliegtuig. KEES BOEKE WEER EENS I" GEARRESTEERD Zaterdagavond zijn door de politic op het Vredenburg te Utrecht aangehouden de heer en mevrouw Boeke uit Bilthoven wegens het zonder vergunning hoflden van redevoerin- i gen op de openbare straat. Zij werden over- gebracht naar het hoofdbureau van politic op de Ganzenmarkt. Nadat zij Zondagmor- gen door den conraissaris van politie in verhoor waren genomen, werden zij weder vrijgelaten. Proces-verbaal is tegen hen opge- maakt. JOHAN SCHOONDERBEEK. In den toestand van den musicus Johan Schoonderbeek te Naarden is cen merk- bare verbetering ingetreden. De patient kan weer praten en de behandelende geneesheer is zeer tevreden. De u'tvoering van de Matthaus Passion op Goeden Vrijdag in de Groote Kerk te Naarden vindt in ieder gevai plaats De repe- tfties zijn reeds begonnen. Het is echter niet zeker of de heer Schoonderbeek ditmaal zal leiden. Een beslissing is dienaangaande nog niet genomen. WOESTE VECHTPARTIJ TE y HEERLERHEIDE. Zaterdagavond omstreeks halftien wilde te ;4"feerlen een viertal personen bij de haite Ka- el, onder Heerlerheide, in een wagon van de Jmburgsche tram stappen Daar zij in staat ran dronkenschap verkeerden, wilde, naar ae drt. meldt, de conducteur hen niet in aen wa- gen toelaten. Toen zij toch in wilden siijgen, verd hun dat door den agent van politie P. Theelen, die in burger in den wagen aanwe- cig was, belet. Hierop gingen zij ihee.en, die rich als agent van poLtie oekend maakte, met lun messen te lijf. Theelen struikelde en toen cij zich op den agent wierpen, greep deze zijn ^revolver en schoot een der menschen in den 'buik, terwijl hij een der anderen een schot in -den arm. joeg. De commissaris van politie te iHeerlen, waaronder Heerlerheide ressorteert, jwerd onmiddellijk gewaarschuwd, en stelde direct een onderzoek in. De toestand van een der gewonden is zeer •rnstig. Nader wordt gemeld omtrent de vechtpar- tij tusschen den agent van politie en een vier tal personen, dat agent Theelen de vier man- nen wist te beletten in de tram te stappen. Toen vielen zij op hem aan en ontrukten hem zijn wapenstok. Theelen retireerde in de rich- ting van den politiepost. Tevergeefs trachtte hij zijn aanvallers schrik in te boezemen door een schot te los- een ZU listen hem geen rust en toen hij strui kelde over een trottoirband, vielen zij op hem aan. Een tweede schot trof den mijnwerker B in den buik, terwijl een derde, eveneens door den agent afgevuurd, zekeren J. V. in den arm trof. In voile woede bleven de anderen echter vechten. Zij poogden den agent de revolver te ontnemen, doch inmiddels naderde assis- tentie, welke den agent wist te omtzetten: De toestand van B. is zeer ernstig. Hij moest- in het hospitaal, waarheen hij werd vervoerd, onmiddellijk een zware operatie on- dergaan. De man staat ongunstig bekend. ZES LEIDERS BINNEN DERTIEN JAAR. Het kantoorpersoneel bij de P. T. T., geor ganiseerd in den Centralen Bond in de pro- vincies Friesland, Groningen en Drente, heeft in een gister gehouden huishoudelijke verga- dering, in de groote bovenzaal van „De Unie" te Groningen het bekende conflict in de P. T. T.-leiding besproken. De vergaderlng drong er daarom eenstem- mig op aan, al die maatregelen te steunen, welke kunnen bevorderen, dat een objectief onderzoek wordt ingesteld, ten einde niet slechts aan bij het ernstige conflict betrokken partijen recht te doen wedervaren doch ook en vooral om door algeheele openbaarheid het zoo noodige vertrouwen in de bedrijfslel ding te doen herwinnen. LIMBURG IN CARNAVALSTEMMING. Gister heeft Prins Carnaval in verschil- lende Limburgsche steden en dorpen weer zijn intocht gehouden. En het weer, een der meest belangrijke, maar minst betrouwbare factoren, heeft zich niet ongunstig betoond. Het was zacht en meestal droog. In de mijnstreek is van feest weinig te mer- ken. Alleen Valkenburg, Kerkrade en enkele kleine dorpen doen in bescheiden mate mede. In Heerlen w'ordt vandaag in de Limbur- giazaal het bal van de Heerlensche kegel- club gegeven. GOEDERENWAGENS BIJ VENLO ONTSPOORD. Bij het binnenkomen op het station -Meer- loTienraai van den van Venlo komenden goederetrein 6534 ontspoorden gistermorgen te Venlo eenige goederenwagens, en rukten in hun vaart het er naast liggende hoofdspoor uit zijn verband. In verband hiermede maakte de stationschef bezwaar om den sneltrein Amsterdam-Maastricht, die dit station an- ders met voile snelheid passeert, te laten doorgaan, uit vrees, dat deze eveneens zou ontsporen. Dientengevolge werd aan Venlo een noodtrein gevraagd, welke in zeer korten tijd ter plaatse aankwam om de reizigers als- mede de bagage over te nemen. Een en ander ging met mini een uur vertraging gepaard. Aanstonds is men begonnen met herstellen, ofschoon toch de trein tot Venlo zal worden gebracht, om hedenavond de reizigers MaastrichtAmsterdam, na overstapping in Venlo, verder te brengen. VERZET TEGEN VERKOOP WEGENS BELASTINGSCHULD. Toen Zaterdagmiddag te Nijmegen een deurwaarder der directe belastinge,n een, ge- rechtelijke verkooping zou houden aan de GrootstalscheLaan onder Hatert (gemeente Nijmegen) ten huize van den koopman H. Fleury, weigerde deze toegang tot de woning te verleenen. In zijn verzet, zoo vertelt de Telg., ,werd hij gesteund door zijn beide zoons van v6 en 28 jaar. Ook nadat de waarnemend commis saris van politie, wiens hulp werd ingeroe- pen, zich voor.een venster van de woning had bekend gemaakt, duurde het verzet voort. Daarop werd last gegeven de deur te for- ceeren, doch deze bleek aan de binnenzijde gebarricadeerd. Men slaagde er eerst met be- hulp van een boom in, deze open te ram- meien. Eenmaal binnen, geraakte de politie in een hevige vechtpartij met de drie mannen, die met knuppels en een spade waren gewapend en het gelukte eerst na groote moeite de woestelingen te overm-^teren en naar Nij megen over te brengen. Twee veldwachters werden bloedend ver- wond. Ook de deurwaarder en de verzetple- gers liepen gevoelige klappen op. ituileiiianri BRIAND KAN NIET OP RECHTS REKENEN. De Fransche minister van Financien, Doumer, heeft zijn wetsontwerp in zake de belasting op de betalingen, bij de Kamer in- gediend. De detailhandel en den verkoop naar het buitenland worden van deze belas ting uitgezonderd. De belasting komt ten laste van degenen, die de betalingen verrich- ten. Het percentage der belasting wordt na- der vastgesteld, naar gelang van het tekort, waarin voorzien moet worden. Dit ohtwerp is heden door de financieele commissie onder- zocht. De Kamer is intusschen gistermorgen- en middag voortgegaan met de behandeling der voorgestelde verhoogingen van verschillende indirede belastingen. De zitting van gister morgen heeft een negatief karakter gehad, daar alle voorstellen tot verhooging der be lastingen op koffie, zout- en alcohol met groo te meerderheid afgestemd werden. In den middag werd het voorstel van den linkschen socialist, Ernest Lafont, voor in- stelling van een nationale kas van herverze- kering tegen alle risico's, met 336198 stem- men verworpen. Hierop werd hdt transactioneele voorstel aangenomen van den minister van Financien aangaande de beursbelasting, waarbij deze op een franp per duzend gesteld wordt voor Fransche en op 2 franc per duizend voor bui- tenlandsche waarden. De vermeerderde in- komsten, hieruit voortvloeiende, worden ge- schat op 100 millioen, zoodat de opbrengst dezer belasting zal stijgen van 120 millioen op 220 millioen. Nadat vervolgens de voorgestelde belasting op de automobielen, waartegen door de be trokken kringen sterk was geprotesteerd, aan- gezien daardoor de Fransche auto's zwaarder belast zouden worden dan de vreemde wa- gens, naar de douane-commissie was verwe- zen, werd de zitting tot hedenochtend ver- daagd. De groote strijd wordt gevoerd over de door den minster voorgestelde belasting op de betalingen. Het is te betwijfelen, of daar- voor een meerderheid zal worden gevonden, daar het vrijwel zeker is, dat tegen zullen stemmen de communisten en socialisten. Dat zijn 26 en 100 stemmen en aan de rechter- zijde de groep Marin met nog eens 100 stem- men. Wat zullen de radicalen doen? De stem ming van Vrijdag, waarbij de radicalen zich in drie groepen hebben gesplitst, 60 voor de regeering, 30 bianco en 40 tegen, heeft ih de radicale gelederen groote beroering verwekt Over het algemeen verwijt men in linksche kringen Briand, dat hij Vrijdag zonder voor- afgaande waarschuwing, de vertrouwens- kweste heeft gesteld. Men betoogt, dat ook zonder het stellen van de vertrouwenskwestie Briand wel een meerderheid zou hebben ge- kregen. De positieven steun van rechts kan Briand niet rekenen, meent de Crt„ zdodat hij ten slotte alles moet doen, om met het cartel tot overeenstemming le komen. De toestand is even onzeker als voor Vrijdag en vandaag zal men niettemin tot een resultaat moeten komen. KORTE BERICHTEN. De Londensche gemeentetram heetf in 1925 een verlies opgeleverd van 235.886 pond sterling. Het aantal autobussen zal nu worden verminderd, om de concurrentie minder scherp te maken. Rusland blijft bij zijn houding om niet aan een ontwapeningsconferentie deel te ne men, zoo die in Zwitserladd zal plaats heb ben. Prins Carol van Roemenie heeft aan den patriarch een brief geschreven, waarin hij zegt alleen verantwoordelijk te zijn voor zijn afdankingsbesluit. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft hem nu een pas gestuurd op naam van prins Carol Caraima (Caraima is de naam van den op een na hoogsten top der Roemeensche Karpathen, die in de nabijheid van Sinaja ligt). In Marokko schijnt een hervatting van den oorlog aanstaande. De onderhandelingen over een collectief contract voor de bouwvakken in heel Duitschland zijn misluki De Sovjet-delegatie, die zal deelnemen aan de onderhandelingen tusschen Frankrijk en Rusland, is te Parijs aangekomen. John D. Rockefeller Jun. stelt 10 mil lioen dollar ter beschikking van de Egypti- sche natie voor het bouwen van een groot museum te Cairo en een daarmee verbonden Archaeologisch Instituut. Het aantal werkloozen te Berlijn is ge- durende de laatste week met 6000 tot 233.000 gestegen. Naar de bladen melden heeft de Ita-li- aansche regeering aangekondigd een reeks van nieuwe havenwerken te zullen doen ver- riehten op Rhodus en een aantal andere ei- landen. Bovendien ligt het in de bedoeling er de Italiaansche taal te doen onderwiizen. Naar uit Moskou gemeld wordt heeft de Sovjet-regeering in verband met de hand over hand toenemende spoarwegovervallen, besloten voor de spoorwegen den staat van beleg af te kondigen en de daders van der- gelijke misdrijven zonder vorm van proces op de plaats zelve te laten neerschieten. Het Pruisische Staatsdepartement heeft een decreet afgekondigd, waarbij de Deen- sche minderheden van Noord-Sleeswijk met de Duitschers volkomen gelijk worden ge steld. Hen zal worden toegestaan buiten en behalve de reeds bestaande Deensche scho- len nieuwe op te richten, zoodra de behoefte hiertoe mocht blijken. Dat is wat anders dan Italie doet in ZuidrTirol. Met een rede over de „Cu!hireele Idee van het Socialisme", uitgesproken door den hoogleeraar aan de Universiteit te Frank furt a. M., Sinzheimer, werd Zaterdag te Berlijn de Socialistische Universiteit ge- opend. Uit Siberie komen opnieuw berichten over abnormaal zacht weder. De temperatuur is gemiddeld 5 graden boven het vriespunt, met het gevolg, dat overal de sneeuw sipelt een ongekend verschijnsel in dezen tijd van het jaar. Proyinriaal Ni<v»ms PROVINCIALE KEURINGEN. Behoudens goedkeuring van het werkplan zal de Provingiale Commissie tot Bevorde- ring van de Rundveefokkerij in Noord- Holland, in 1926 keuringen houden op de navolgende plaatsen: Te Wieringen op Dinsdag 16 Maart ten 10.30 uur op het marktplein. In het zuidelijk gedeelte op Woensdag 17 Maart te Uithoom en op nader aan te geven plaatsen. Te Texel op Donderdag 18 Maart ten 11.30 ure te Den Burg (indien er aangiften zijn). Te Nieuwe Niedorp op Zaterdag 20 Maart ten 10 ure op het Kerkplein. Tc Twisk op Maandag 22 Maart ten 9.45 ure bij het cafe „de Ooievaar". Te Hauwert op Maandag 22 Maart ten 9.30 ure bij het cafe „de Goede Verwach- ting". Te Alkmaar op Dinsdag 23 Maart ten 9 ure bij het cafe over de Friesche Brug. Te Spierdijk op Dinsdag 23 Maart ten 1.30 ure bij het cafe Koopman. Te Assendelft op Maandag 29 Maart ten iO ure bij het cafe Assuraburg. Te Binncnwiizend op Dinsdag 30 Maart ten 9.15 ure bij het cafe „de Zeven Groene Eoomen". Te Hoogkarspel on Dinsdag 30 Maart ten 11.15 ure bij het cafe ,,'t Tolhek". Te Den Hout op Dinsdag 30 Maart ten 1.30 ure bij het cafe C. Jongewaard. Te Purmerend op Woensdao- 31 Maart ten 9.30 ure bij het cafe „de Doelen". Te Midden-Beemster op Woensdag 31 Maart ten 11 ure bij het caf6 ,,'t Heeren- huis". Te Hoorn op Zaterdag 3 April ten 9.30 ure bij het cafe „de Roskam". Te Benningbroek op Zaterdag 3 April ten 1.30 ure bij het cafe „de Vergulde Vos". Te Wierigerwaard op Dinsdag 6 April ten 9.30 ure bij het cafe Schouten. Te Schagen op Woensdag 7 April ten 9.3 1 ure bij het cafe Plevier. Centrale keuring op Vrijdag 30 April in den Bergerhout te Alkmaar. UIT HEERHUGOV^AARD. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer Rus de jaar vergaderlng gehouden van de Holl. Maatsch. van Lahdbouw, mede toe- gankelijk gesteld voor belangstellenden, daar door den heer Ir. Huisman, seer, der H. M. v. L. een lezing zou worden gehouden met als onderwerp: De H. M. v. L. als vakorga- nisatie. Door den voorzitter, den heer D. de Jong, werd het betreurd, dat de opkomst zoo teleur- stellend was, hij achtte dit gebrek aan be- langstelling een bedenkelijk verschijnsel. Een woord van hulde en dank werd gewijd aan het adres van den afgetreden secr.-Penning- meester, den heer Van Slooten, die deze beide functies gedurende 24 jaar heeft vervuld. De Seer., de heer M. Spaan, deelde den hoofd'inhoud mee van verschillende ingeko- men stukken, welke echter hoegenaamd geen aanleiding gaven tot discussie en voor ken- nisgeving .werden aangenomen. De rekening over 1925 was door het be- stuur nagezien en in orde bevonden, waarop voorloopige goedkeuring volgde, terwijl door een paar leden de rekening met de bescheiden zal worden gecontroleerd. Verslag werd uitgebracht aangaande den cursus in paardenkennis- Met lof werd mel ding gemaakt van de leiding door den heer Rempt; met belangstelling is de cursus ge- volgd, welke werd gegeven van 27 Oct. tot 18 Jan. Slechts een cursist verzuimde era les wegens ziekte. De kostra van den cursus be- droegra voor de afd. 14.31. Vervolgens verkreeg de heer Huisman het woord. Spr. was van oordeel, dat men in 't algemeen veel te weinig weet van het werker. der Maatsch., waarom spr. zich ten doel stel de te trachten door verschillende mededeelin gen die wetenschap te versterken. De H. M. v. L. is met verschillende andere organisaties vereenigd in het Kon. Ned Landbouw Comite, welk comite officieel voor die organisatie optreedt. Het werken van dit comite geldt dus eveneens voor de H. M. v. L. Door ons Hoofdbestuur wordt zooveel mo- gelijk contact gezocht met de afdeelingen, vooral waar de laatste 20 jaar door de re geering wat meer advies word gevraagd bij de landbouworganisaties, vooral ook bij ge noemd comite. Hoewel niet steeds hebben toch die adviezen vaak tot gunstig resultaat mo gen leiden, vaker *nog waren ze aanleiding om voor den landbouw inderdaad treurige regeeringsbesluiten fe voorkomen. Met t31 van voorbeelden werd door spr. aangetoond, dat op deze wijze in hooge mate de landbouw- belangra werden gediend. Onzerzijds, zeide spr., worden steeds be- zuinigingsmaatregelen der regeering, welke den landbouwers ten zeerste zouden schaden, krachtig bestreden. Noodig moet dit zeker geacht worden, dit is wel duidelijk zichtbaar in de staatsbegroo- ting van 1926, waarop voor landbouw in to- taal slechts 64/100 pet. is uitgetrokken, ter wijl de schatkist op allerlei wijzen nog baten trekt uit aan den landbouw z.g. bewezen diensten. Zoo kost thans het grondonderzoek per monster niet minder dan 2.50, terwijl onze organisatie zich met andere in verbin- din-g heeft gesteld, en van oordeel is, dat dit tegen 1 wel kan gebeuren. Door de ingestelde commissie-Hofmans wordt thans ijverig getracht verdere bezuini- ging te voorkomen door het aanwezra van middelen, waardoor het beschikbare geld be- ter kan worden besteed. Met betrekking tot bestrijding van mond- en klauwzeer, van vlekziekte, is door ons co mite zeer veel gepresteerd. Geconstateerd is kunnen worden, dat het Rijk een niet oriaan- zienlijke bate trekt uit het verstrekkra van se rum, wat dus feitelijk neerkomt op belasting aan de boeren opgelegd. Trouwens is dit het geval met den geheelen veeartsenijkundigen dienst. Ook is aangedrongen op verbetering van de vleeschkeuringswet, opdat tengevolge daarvan zoo weinig mogelijk voor de con- surrfptie verloren zal gaan. Vervolgens werd gesproken over de ziektewet en het verbin- dend stellen van het collectief arbeiders-con- tract, welke beide nauwlettend door het co mite, dus ook door de H. M. v. L. worden be- studeerd. Mede werd gewezen op het zeer groote belang van het steeds paraat zijn on zerzijds, wanneer handelsveraragen moeten worden gesloten, waarbij de landbouw ten nauwste betrokken kan zijn. In de commissie van advies waren land- en tuinbouw niet ver- tegenwoordigd, doch de regeering heeft moe ten zwichten voor onze argumenten, zoodat voor tuinbouw reeds zitting heeft de heer Val- star, terwijl door, belangenstrijd voor den landbouw nog niemand is aangewezen. Steeds is de H. M. v. L. er op uit een geest van saamhoorigheid te kweeken, den land- bouwstand tot hooger ontwikkeling te bren gen. Spr. wees op de velerlei cursussra, be- pleitte ten aeerste het belang van goede boek- houding, waaromtrent gebleken is, dat dit ten aanzien van belasting beslist in het voordeel der landbouwers en veehouders is, die in de zen den eerlijken weg willen bewandelen, waartoe onzerzijds krachtig wordt opgewekt Spr. beweer deze stelling aan de hand van een aantal gecontroleerde gevallen. Bij geen goede boekhouding houdt zich de fiscus aan normen, maar juist die normen zijn veel te hoog. Ook hiertegen wordt met een schat van bewijsmateriaal gestreden. Spr. beeindigde zijn met voile aandacht gevolgde rede met te wijzen op het nut van het lidmaatschap, het- welk toch, gezien het verstrekkra van ons jaarboekje en van het Landbouwblad, dat aan steeds hoogere eischen voldoet, geen te hooge contributie eischt. Feitelijk wordt deze door die gratis verstrekking teruggebracht tot slechts 1.50. Spr. achtte organisatie ook voor den landbouw van zeer groot belang, aangezien deze ons kan en moet opvoeren tot steeds hooger. De voorzitter meende de tolk der aanwezl- gen te zijn, indien hij den heer Huisman har- telijk dank zeide voor zijn rede; na het ge- hoorde moet het des te meer worden betreurd, dat zich zoo weinigen onder spr.'s gehoor hadden bevonden. Er diende inderdaad wel wat meer voor de bedrijfsorganisaie te wor den gevoeld en wat meer belangstelling wor den getoond in eigen aangelegraheden Nadat bij de rondvraag nog enkele vragra waren gesteld, welke door den spreker wer den beantwoord, en deze nog de gelegenheid aangreep, om mee te deelen, dat dezer dagen een circulaire de afdeelingen zal bereiken met betrekking tot het verstrekkra van hooi en veevoeder, voor de door den watersnood ge- troffen sfreken, werd door den voorzitter Qe vergadering gesloten, de aanwezigen opwek- kend om over het gehoorde eens met anderen te spreken, teneinde ook op die wijze wellicM eenige belangstelling te verwekken. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Margaretha Maria Alberdina, d. van Adrianus den Houdijker en Margaretha iwaria Rol. Cornelis Richard, z. van Hen- drik Klooster en Willemina Lettinck. Cor nelis, z. van Hermanus de Jong en Rika Manshancfen. Jacobus Hendrikus, z. van Cornelis Hendrikus Swager en Maria de Wit. Carel Willem, z. van Hendrik Willi Kohler en Maria Schouten. Jansje, d. van Leonard us van Amstel en Jansje van de Pol. Jacobus, z. van Johannes Mooij en Anna Admiraal. Johannes, z. van God- fried Boudewijn Christoffel Vasbinder en Anna Vasbinder. Bartout, z. van Gies bert Cornelis Bartout van der Feen de Lille en Fenna Hendrika Maria Voet van Vormi- OVERLEDEN: Willem" Burger, 72 jaar. Stadgnjpuws VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE OVERSTROOMING. Heden met harielijken dank de volgcnd* bijdragen ontvangen D. S. f 10,— Vorige Verantwoording 1809,26 To(; aal 1819,26 LIEDERTAFEL „DE VEREENIGDE ZANGERS". Gisteravond gaf bovengenoemde vereeni ging, onder leiding van haar directeur, den heer L. C. Keereweer, een soiree in de „Har- monie". Het programma voor het koor, hetwelk op era nummer na geheel voor de pauze werd uitgevoerd, bevatte dezelfde nummers als ge geven op Zondag, 24 Januari. Na de pauze werd Willem Hespe's Haar- lemsch Liedeke gegeven. Dit lied met zijn lichten en vroolijken tekst werd heel goed gezongen. Jammer was het dat bij de uitvoe- ring hiervan niet'een algeheele stilte werd betracht. Tot afwisseling was de - medewer king verzekerd van den humorist Jan Brink. Hoewel niet slecht, kon hij toch niet steeds vol- doen. Zijn „Potpourri" leek ons wel het meest geslaagd. De gebruikelijke verloting bleef ook nu niet achterwege. Een geanimeerd bal, met twee strijkjes en onder leiding van den heef P. Mantel, hield de talrijke aanwezigen lan- gen tijd bijeen. TE WATER. Zaterdagmiddag geraakte ter hoogte ach ter de Visehmarkt een banketbakkersjongen met fiets en al te water. Het g- hikte een paar hulpvaardige handen den jongen spoedig weer op het droge te brengen JAARVERGADERING MET DAARAAN VERBONDEN FEESTAVOND DER NEDERLANDSCHE REISVEREENI- GING, AFD. ALKMAAR. Den 13en Februari hield de afdeeling Alkmaar van de Nederlandsche Reisvereeni- ging haar derde jaarvergadering in hotel ,,'t Gulden Vlies" De voorzitter sprak een hartelijk wel- komstwoord, speciaal aan de tooneelclub der Nederl. Reisvereeniging der afd. Amster dam, die ons hedenavond zou amuseeren en waarin spr. verder memoreerde hef ver- trek der familie Straasheijm en tevens eenige zakelijke mededeelingen naar voren bracht. De notulen weren goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag der secreta- resse, dat eveneens in orde werd bevonden, zoo ook het financieel verslag van den pen- ningmeester, hetwelk zeker reden tot bliid- schap gaf, gezien den beteren toestand der afdeelingskas, en bleek uit het .rapport der commissie tot het nazien der rekening en ver antwoording, welke commissie bestond uit de heeren v. d. Meulen, Braak en van Bins- bergen, met welk een beleid de penning- meester over de contanten heeft gewaakt en werd hem volgaarne decharge verleend. Aan de commissie een woord van dank voor hare werkzaamheden, in het bijzonder aan den heer A. v. d. Meulen, die in vele opzichten de afdeeling steunt. Hierop was aan de orde bestuursverkie- zing. Voor hier echter toe overgegaan werd, vroeg de heer A. Ohlen het woord, die in een hartelijke en welgemeende toespraak het be- stuur der afdeeling in 't algemeen huldigde, in W bijzonder de beide aftredende dames, Sn voorstelde om beidra zonder hoofdelijke stemming te herkiezen, welk voorstel alge- meenra bijval vond, zoodat mej. A. Plas en mej. J. Roldanus bij acclamatie werden her- kozen. Bij de rondvraag werden een paar in wor ding zijnde plannetjes ontvouwd en daarna werd overgegaan tot den cabaret-avond. De Amsterdamsche Tooneelclub'der Ned. Reisvereeniging heeft ons laten zien, hoe de verschillende nummers, zoo kunstig en artisr- tiek uitgevoerd, een geheel geven, waaraan alle aanwezigen zeer zeker met genoegen zul len terugdenken en het hartelijk applaus na elk nummer, het vele terugroepen der artis- ten zal den meespelraden wel bewezen heb ben, dat de afdeeling Alkmaar dezen caba ret-avond op hoogen prijs stelde. Het krach tig en zuiver geluid van den bariton, den heer Kottelbrink, ,,Die goldene Hochzeit", gezongen door mej. Davidson en den heer J. v.d. Jagt, de alleraardigste en treffende extra nummers door enkele andere dames en heeren, de prima begeleiding der verschil lende zangnummers, de geestige manier, waarop de heer Hahn de enkele rustpoozen aanvulde en de vlotte en leuke een-acter „In- termezzo", uitstekend vertolkt door mevr. Rodenhuis en de heeren Rodenhuis en v. d. Jagt, hebben ons doen gevoelen, dat de Am sterdamsche Tooneelclub der Nederl. Reisver eeniging over uitmuntende krachten besehiid en een woord van welgemeenden dank la hier zeker op zijn plaats. Als slot vdn dezen welgeslaagden a vond een geanimeerd bal, dat de aanwezigen nog enkele urcn in opgewekte stemming bijeen deed zijn. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrfjtui- gen te 5.42 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uttf latei> 7pp1e

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2