DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. BTontlerd aclit en twintigste Jaargfng 1926 DINSDAG 16 FEBRUARI rto. 39 Dif ntiflimer bestaat uit 2 bladen. Deze Conranl word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peesfdagenuitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandeo voor Alkmaar /2.—frauco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijstiunimers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENT|£Ni Per regel f 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnfmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handclsdrukkerij ?/h UEfiMa CD&I£Rft ZOOK, Voordaro C9. Oirecteur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33, Postgiro 37060. Hoofdredacteur* Tj. N. ADEMA. Bnitenland. DE SCHADELOOSSTELLING DER GEWEZEN DUITSCHE VORSTEN. De Vrijdag begonnen en Zaterdag voort- gezette onderhandelingen tusschen de coalitie- partijen en de socialisten over een compromis inzake de schadevergoeding aan de gewezen vorstenhuizen hebben ook de Duiftch natio- nalen uit hun tent gelokt. In de juridische Rijksdagcommissie heeft hun woordvoerder dr. Lohmann te kennen gegeven, dat zijn groep weliswaar het door de coalitie opgestel- de ontwerp, onvoldoende acht, maar bereid is aan een schikking mede te werken, die zoo- wel voor de coalitie als voor de Duitsch-nati- onalen aannemelijk is. DE VEEMMOORDEN. In een onbewoonde boschwachterswoning in het Spreewald heeft de Berlijnsche recher che een sergeant van de zwarte rijksweer, Um- hofer, gearresteerd, dien zij al geruimen tijd zocht Umhofer wordt er van beschudigd te hebben deelgenomen aan den veemmoord op den onderofficier Wilms. Het boschwachters- huis, waarin Umnofer zich al sedert eenige weken schuil hield, is het eigendom van graaf Lynar. Het verluidt, dat deze reeds aan ver- schillende andce veemmoordenaars schuil- plaats heeft verleend. DE PARIJSCHE WINKELSTAND TEGEN DE BELASTINGEN. Men weet dat de vorige week een aantal Parijsche magazijnen, voornamelijk in de Rue Faubourg St. Honore, gedurendte eenige uren hebben gesloten om te protesteeren tegen de nieuwe belastingontwerpen, welke de Kamer bezig is aan te neinen en welke voor hun be- drijf zeer nadeelig worden geacht. Dit protest zal worden herhaald, maar dan op veel grooter schaal. Het Comite de l'Ali- mentation Parisienne, dat tengevolge van de 52 syndicaten, welke er bij zijn aangesloten, een van de krachtigste handelsgroepen in Pa- rijs vormt, heeft besloten, in overeenstemming met de Federation des Commer^ants detail lants de France en de Confederation natio- nale du commerce en detail des boissons, dat den 2en of 3en Maart de leden hun magazij nen van twee tot vijf uur's middags zullen sluiten. Aldus zullen 60.000 zaken geduren- de drie uren gesloten zijn. VRIJHEID VOOR NACHTARBEID GEelSCHT. De Belgische Bond van Bakkerspatroons heeft te Brussel een landelijke protestdemon- stratie gehouden tegen het wetsvoorstel, waarin "afschaffing van den nachtarbeid ge- eischt wordt en waardoor de bakkerspatroons zich in hun vrijheid aangetast achten. Een groot aantal delegaties uit het geheele land nam aan deze protest-actie deel. PROTESTSTAKINGEN VAN NERINGDOENDEN TE PARIJS. De protesten tegen de ongelijke verdeeling van de belastingen worden te Parijs steeds luider. Nadat reeds de winkels in enkele straten bij wijze van protest de deuren gedu- rende eenige uren gesloten hebben gehad, staat ons nu te wachten, dat in geheel Pa rijs de neringdoenden een tijdie hun zaken zullen sluiten. Dit zal waarschijnlijk 2 Maart plaats hebben. TREURIGE TOESTANDEN ONDER DE RUSSISCHE KINDEREN. De Russische Commissaris van Openbare Gezondheid, die een veertien dagen geleden de ontste'.lende mededeeling deed over den foestand der 300.000 zwervende kinderen in Sovjet-Rusland, heeft thans gewezen op de noodzakelijkheid om den slechten toestand „onder Rusland's overige kinderen" te ver- beteren, in het bijzonder onder de „pio- niers", onder«wie een wijdvertakte ziekte heerscht ten gevolge van een slechte opvoe- ding, overwerk, ondervoeding en overbe- volkte scholen en vereenigingen. Theoretisch gesproken werken de schoolkinderen 4 k* uur per dag, doch bij sfrmmigen komt dit in de practijk neer op 10 uur. Onderzoekingen hebocn aangetoond, dat in meer dan 90 pet., van de pioniersvereenigingen in Moskou on- gezonde toestanden heerschen. De commis saris acht dan ook beter voedsel en minder kinderbijeenkomsten noodzakelijk. DE BANKBILJETTENZWENDEL. Graaf Emerich Karoyi pubiiceert in een dei bladen een open brief, die verdere ernstige beschuldlgingen tegen de Hongaarsche re- geering bevat. De schrijver wijst er op, dat de regeering verplicht was geweest tijdig alle maatregelen te treffen. Zij heeft veel geweten en niets ge- daan Voorts beet Bet in den open brief, dat de ongelukkige misle'de officieeren en ambte- naren van het cartografisch instituut in de gevanfenis zitten en hun gezinnen aan eilen- de zijn pijs gegeven, terwijl de d ire etui r der Hongaarsche Postspaarbank, Baross, die in Strljd is met de Statuten de nvddelen voor de affaire heeft verschaft, uiet eens in zijn tunc- tie is geschorst. Naar de „Arbeiterzeitung" uit Boedapest verneemt, bevindt zich in het d-agboek van den in Den Haag gearresteerden Hongaarschen kolonel Jankovicz een aanteekening, dat hij in Weenen met een zekeren L. een bijeenkomst heeft gehad eri dat deze hem den raad heeft gegeven geen bagage mede te nemen. Uit het uit Nederland te Boedapest ontvan- geen protocol van het verhoor van Jar.ikovicz blijkt thans, dat deze ten aanzien van ge- noemden L. een sensationeale onthulling heeft gedaan. L. blijkt namelijk te zijn de voormalige kolonel van den generalen staf Balthasar Lang, de zoon van den voormali- gen Hongaarschen minister van Handel. Lang bekleedt momenteel een leidenden ge- zantschapspost aan het Hongaarsche ge- zantschap te Parijs. Naar Jankovicz heeft verklaard, heeft Lang hem den raad gegeven de valsche francsbiljetten niet op eenmaal en in een plaats te gelde te maken, maar ze tel- kens in kleine hoeveelheden in te wisselen. Deze zaak zal naar alle waarschijnlijkheid nog verdere gevolgen hebben. Enkele dagen geleden werd reeds gemeld, dat de Hongaarsche gezant te Parijs, Kora- ni, bij den Franscben premier, Briand, was verschenen. Men neemt aan, dat deze confe- rentei in verband staat met de „diplomatieke" actie van Lang en dat diens terugroeping elk oogenblik kan worden verwacht. Het eerste vonnis binnen het kader der groote Hongaarsche valsche-muntersaffaire is gister door de Schepenrechtbank te Ham burg geveld tegen den 30-jarigen luitenant- vliegenier uit het vroegere Oostenrijk-Hon- gaarsche leger, Edmund Olschwari. Op 9 December j.l. heeft hij in opdracht van Jankovicz Hongarije met 500 valsche lOOO-francs-biljetten verlaten en zich door middel van een valschen pas naar Kopeniha- gen begeven, alwaar hij Jankovicz zou ont- moeten om van dezen verdere beveien te ont- vangen. Op 20 December werd hem telegra- fisch door zijn broeder medegedeeld, dat Jan kovicz in Den Haag was gearresteerd. Na ontvangst van dit telegram verbrandde Olschwari 395 der valsche biljetten, waarna hij zich naar Hamburg begaf De inmdidels geinformeerde recherche arresteerde hem bij aankomst aldaar. In zijn bezit werden behal ve een groot bedrag aan echte biljetten nog 150 valsche francsbiljetten gevonden, die hij in een dubbe'en bodem van zijn handkoffer had verborgen. Voor de rechtbank verklaarde beklaagde uit politieke motieven te hebben gehardeld. Als lid eener politieke organisatie was hij tot gehoorzaamheid verplicht geweest. De rechtbank was in haar oordeel zeer mi1fl en veroordeelde hem wegens het in om- loop brengen van valsch bankpapier tot vier maanden gevangerisstraf en wegens het in zijn bezit hebben van een valschen pas tot 300 Mark boete. EEN AANST.AG OP BENES VERIJDELD. Naar uit Temesvar gemeld wordt, zouden twee Hongaren Arabsky en Szabo genaamd, tijdens de conference van de Kleine Entente een aanslag op Benes hebben voorbereid. Zij werden door de politic als verdachte perso- nen in het oog jjehouden en op zekerendag gearresteerd Bij hun verhoor legden zij een volledige bekentenis a! en verk'aarden, dat zij leden waren van de Vereeniging „Das Er- wachende Ungarn" („Het Gntwakende Hon garije"). Zij weigerden evenwel mede te dee- len of zij van genoemde vereeniging op dracht cntvangen hadden Benes te dooden DE DUITSCHE LFVERINGEN IN NATURA. De Lubersac, de bekende figuur uit den tijd der onderhandelingen tusschen de Fran- sche en Duitsche metaalindustrieen. heeft den Franschen min van fin. gevraagd, hoeveel de Duitsche leveringen in natura hebben bedra- gen en voor welk bedrag uit hoofde van deze leveringen, Duitschland is gecrediteerd Ur het antwoord van den minister bliikt. dat de prevoir d'Armistice op 31 Dec. 1925 tot een bedrag van fr. 4.728.160.200 incasseerde, terwijl de debetrefening van Frankiijk bij de commissie voor de schadevergoedingen 5-964.090.000 fr. bedraagt. DEMONSTRATIES TE BOEDAPEST. Naar wordt gemeld, zijn tegen a.s. Zon- dag demonstrates van landelijke bonden en dorpsgemeenten der z.g. ,;Gesellschaftliche Vereine" op touw gezet. Zij zullen deman- streeren ten gunste van den Horgaarschen premier, Beth'en, tegen de liberalen en tegen het gevaar van een van links uitgaande re- voiutionnaire beweging. De voorgenomen demonstrate heeft in po litieke kringen heftige critiek uitgelokt. De af- gevaardigde Kassay verklaarde, dat het van het standpunt der binnenlandsche orde van het buiteri'andsch crediet een onmogelijk iets moet worden geacht, indien men tot zulk een m:ddel zijn toevlucht zou wi'len nemen. Indien d? regeering niet Linnen 24 uur ver- klaart, dat zij een dergelijke straptdemofl- stratie zal beletten, zal Kassay in dc Na- tionale Vergadering een tegen Bethlen en den minister van Binnenlandsche Zaken gerichte interpeilatie in deze aangelegenheid indie- nen. VoLKISCHE CULTUUR- Naar de correspondent van het „Berl. Tag." te Karlsruhe meidt, hebben de Volki- schen 'snachts stelseimatig op de gevels van talrijke huizen met teer groote „Haken- kreuze" geschilderd; zij klcmmen over het twee M. hooge ijzeren hek van de synagoge en bekladden ook dit gebouw; zelfs het mo nument voor de gcsneuvelden ontzagen zij niet. Alle bladen, ook de rechtsgeorienteerde, veroordeelden dit optreden scherp en geven uiting aan hun verbazing, dat het politie- rapport met geen enkel woord gewag maakt .van deze nachtelijke heldendaden aer Vol- kischen. ZINOWJEF VOORLOOPIG NOG UIT DE GRATIE. De buitengewone partijeonferentie te Le ningrad is thans geeindigd. De slotresolutic stelt zich op het standpunt der meerderheid van het tegenwoordige centrale comite der partij, en veroordeelt de oppositie van Zi- nowjef. In het centraal comity van het gouverne- ment Leningrad is Zinowjef niet herkozen. In hot centrale hoofdeomite ziin onder meer Stalin, Kalinin, Molotof en ander aanhangers der partijmeerderheid gekozen. KORTE BERICHTEN. .In de steengroeven te Lessines (Belgie) hebben 4500 arbeiders het werk neergelegd, omdat zij geen grootere loonsverlaging dan 4 pet. will en. De werkgevers hebben even wel een loonsverlaging van 15 pet. met in- gang van 14 Februari en van 10 pet. per 15 Maart aangekondigd. Bij ministerieel besluit is de carnavals-" vacantie van twee dagen aan de staatsuniver- siteiten afgeschaft. In Luik hebben de stu- denten tegen deze alschaffing geprotesteerd en een staking van 2 dagen afgekondigd. De studenten, die de cursussen aan de universi- teit wilden volgen, werden daarin verhin- derd In San Diego de Compostella in Ncrord- Westelijk Spanje zijn bij een botsing tusschen een autobus, waarin circa 30 personen ge- zeten waren, en een trein op een onbewaak- ten overweg, 3 personen gedood, terwijl de overige passagiers van de autobus zwaar ge- wond werden. Uit Beiroeth wordt gemeld, dat de trein DamascusRavak ontspoord is. Bijzonder- heden ontbreken. Volgens een bericht uit Buenos-Ayres is bij een aanval van stakers op de koel- inrichtingen van Zarates (ten N.-W. van Bu enos-Ayres) een staker door de politie ge dood; twee der aanvallers werden ge- wond. Naar verluidt zou Hongarije een lee- ning van 10 millicen pond op lancen termijn in Engeland willen plaatsen om de kwestie der pensioenen te regelen. In een mijnschacht in Ohio heeft een verschrikkeliike ontplolfing plaats gehad. tengevolge waarvan verschridene honderden personen moeten zijn incesloten. Naar gemeld wordt heeft te Pikeville (Kentucky) tengevolge van een wolkbreuk een enorme overstrooming plaats geh^d, d;e groote materieele schade aanrichtte. Er zijn 12 menschen om het leven gekomen. Bij de ontvangst van de Vastenpredi- kers verzocht de Paus hen. in het bijzonder te wijzen on het onwelvoegeliike van de vrouwenmode, die een groote schande is niet alleen uit christelhk oogpunt, doch ook uit mensc^eliik oogpimt. Volgens telegrammen, ontvangen uit Houghton (Mirhigan). zijn bii een grooten brand op een farm aldaar 5 kinderen omge- Vomen. fJpmPTisrrl nipuws HET ZILVEREN PAAR IN DE RESIDENT E TERUGGEKEERD. Op hun afgesproken plaatsen: een groep bij het station, een tweede groep op den Kneuterdijk en de d'erde voor het paleis in het Noordeinde, verzamdden zich de verte- genwoordigers van al de groeps- en vakbe- langen en de andere corporaties, die onder leiding van het comite voor voUksfeesten het plan hadden b^raamd om de Koningin en den Prins na hun zilveren feest toch niet thuis te laten komen alsof er niets gebeurd was. De groep bij het station had de muziek van de politie bij zich, die op den Kneuterdijk het muziekkorps van het Leger des Heils en voor het Koniwklijk paleis stond de Koninklijke Militaire Kapel. Voor het paleis zwaaide naar de N R. Crt meldt, gencraal Laatsman den scepter. Daar stond o.a. een gioep van de Haagscbe burgerwacht in zeer sombere, maar zeer krijgshaftige tenue, grijze broeLen, wollen truien en de barschgrijze helm on h« hoofd. Generaal Weber, de commandant van de burgerwacht, was bij hen. De groep van den Kneuterdijk had zich tusschen' de Heulstraat en de Kazernestraat opgesteld. Weesmeisjes uit het N. Hervorm- de weeshuis en padvinders van de groep van het Leger des Heils maakten er deel van uit Ook was er het muziekkorps Klein- maar Dapper. Bij den Koninklijken Schouwburg stonden de R.-K. weezen, ertegenover een afdeeling van den Vrijwilligen Landstorm in uniform, maar ongewapend. Voor de Staatsspoor was wel de grootst verschcidenheid van groepen. Een wir-war van allerlei vlaggen wapperde boven hun hoofden. In het voorste gelid stonden de padvinders. Onder de kap van het stations- gebouw speelde de politie afwisselend met een ander muziekkorps. In het gebouw van de Staatsspoor were het Koninklij'k Paar opgewacht door den burgemeester, de wethouders Van der Meu- len, De Wilde en Quant en den gemeenie secretaris mr. Ter Pel'kwijk. In de tweede wachtkamer was een deputatie uit het co mite, de heeren Van der Heyden, Phrlippona Van Itatlie, Wenten en Sommer, aanwezig om de Koningin en den Prins te verwel- komen. Onmiddellijk bij het verlaten van den trein werd rle Koninklijke familie door burgemees ter Patijn en generaal-majoor Van Rijswijk de Jong, den gouvarneur van de Residentie, op het perron begroet, daarna begaf zij zich naar de eerste wachtkamtr, waar de eerder genoemde leden van het dagelijksch beshiur en de secretaris bijeen waren. Nadat het dochtertje van wethouder De Wilde de Ko ningin een ruiker had aangeboden, bood de burgemeester een a dies met gelukwenschen uit naam van de burgerij aan met de vol- gende toespraak: Majesteit- Koninklijke Hoogheid- Bij Uwen terugkeer in de Residentie zij het mij veroorloofd namens het Gemeentebestuur een kort woord tot U te richten in verband met de herdenking, zoo juist door U gevierd Met eerbiedigmg van Uwen wensch dat deze herdenking geen aanleiding zou geven tot groote openbare hulde-betooging, en begrijpende en waardeerende dat U, onder den verschen indiruk van de ramp die een deel van ons vaderland heeft bezoo.it, niet wilde dat de burgerij hieraan veel zou ten koste leggen, hebben wij niettemin gemeend, als Bestuur van Uwe Residentie, niet te mo- gen naiaten U onze oprechte gelukwenschen aan te bieden, dat het U gegeven is geweest Uw 25-jarig huwelijksfeest met H M de Ko- ningin-Moeder en H. K. H. de Prinses in wel- stand te vieren. Dat vij dezen wensch uitsprekende de g< voelens der burgerij vertolken, de duizenden die langs den weg geschaard en v6or het Pale's wachten om U welkom te heeten, zul len U hiervan het bewijs leveren. Deze hulde- betooging hebben wij met kunnen en niet willen verhinderen. Er blijkt uit, dat, welk politieke en andere verschillen de burgerij van 's-Gravenhage mogen scheiden, haar overgroote meerderheid, eensgezind is in haar al-oude liefde voor het Huis van Oranje. De gevoelens die ons op dezen dag ver- vullen, hebben wij ons veroorlooid neer te leggen in een oorkonde, die Uwe Majesteit mij to.sta hierbij eerbiedig aan te bieden. De Koningin antwoordde met een kort per- soonlijk woord tot den burgemeester voor de vriendelijke woorden tot Haar gericht, waarna de Prins uitvoeriger ook namens de Koningin, het gemeentebestuur dank zegde voor de wijze waarop het de Koninklijke Familie wel heeft willen ontvangen bij haren terugkeer in de Residentie. Ook voor de woorden door den burge meester tot spreker gericht, zeide de Prins den burgemeester van ganscher harte dank De Koningin beantwoordde hem met eeni ge vriendelijke woorden. Nadat dit was afgeloopen werden in de tweede wachtkamer de bestuursleden van het comite aan de Koninklijke familie voorge- steld. Toen zij op het bordes van het station kwa- men zette de muziek van de politie het Wil-. helmus in en uit de menigte klonk hun het eersU welkom van de bevolking in een harte- lijk gejuieh tegemoet. Het licht van de fakkels wierp over het Stationsplein een vroolijk schijnse] en nam de nuchterhek'. weg van die ontvangst zon- der eenig uiterlijk vertoon en zonder eenige andere versiering dan de vlaggen van de huizen. Een kleine stoet formeerde zich. Bij het paleis had zich wel de groofste menigte verzameld Het voorplein van het paleis was feestelijk verlicht; in den groo ten kastanjeboom op den hoek van de Paleis- straat en het Noordeinde had het gemeente bestuur lampions laten hangen en al die oranieballen zetten het plein in een zacht en intiem-feestelijk schijnsel. Het ruiterbeeld was bekranst, een hulde van het comite aan den Vader d:s Vaderlands, den grooten voorvader der Koningin. Toen het Koniwklijk rijtuig voor het paleis gereden kwam. zette de Koninklijke Militaire Kapel het Wilhelmus in en het was wel even een zeer plechtig en indirukwekkend oogen blik, toen al het volk rondom het lied over- nam en meezong Een stilte en toen brak er een gejuieh los, zoo warm en hartelijk, als men van onze ge- reserveerde Hagenaars maar z<riden hoort. Het hield aan tot de Koninklijke familie op het balcon kwam en verdubbelde met hun verschijnen in kracht. Op het balcon kon men de Koningin, den Prins en de Prinses verge- noegd en vriendelijk zien rondkijken en wui- ven tegen de velen, dit hen van b°neden toe- juichten. Het eene hoezee volgde het andere op Een nieuwe stilte viel toen de Koninklijke Militaire Kapel het Bruidskoor uit Lohen grin aanhief Dit ten einde zijnde, brak er een nieuwe uifbundige ovatie los en teen trok de Koninklijke familie zich in het paleis terug en was de „blijde incomste" weer voorbij. Het geschenk. In het paleis vonden de Koningin en de Prins de verrassing, hun als huwelijksge- sehenk door de organisaties en vertegen- woordigingen der burgerij, die voor dit doel hadden samengewerkt, aangeboden: het por- tret van Prinses Juliana door Wittem van Konijnenburg. De Prinses is efvan terzijde afgebeeld, voor het eerst met opgestoken haar. een kap- sel, dat haar bizonder goed staat. De schrl- der heeft blijkbaar in haar een sterke gelijke- nis met haar Moeder gezien, deze spreekt althans uit zijn werk. Op de reproduces, die ervan versoreid zullen worden, zal men zien wat een tnooi en bizonder kunstwerk het is. In de kerk. Het hoofdmoment van de herdenking was, zooals men weet, de samenkomst in de Groote Kerk. In de Groote Kerk is viif-en- twintig iaav geleden het hu.velijk van het Koninklijk Paar ingeztgend en dit heeft ten slotte de keuze van het comite bepaald, on- danks de bezwaren, die met het oog op de acoustiek tegen de kerk als plaats voor een muziekuitvoering kunnen worden inge- bracht. Om halfacht, toen de deuren van de kerk opengingen, begon het gebouw meteen vol te loopen. Het carillon van den toren speelde vader- landsche liederen. Het mooie, stemmige gebouw straalde van buiten als van binnen in het voile licht. In stilte ham ieder er zijn plaats in. Voor het versterkte zangkoor van Toonkunst en het Residentieorkest was in bet koor van de kerk een tribune opgeslagen. Onder de genoodigden van het wijdimgs- uur waren de vertegenwoordigeTS van de bij" het comite voor volksfeesten aangesloten or ganisaties het talrijkst. Slechts een betrekke- lijk klein aantal plaatsen was er over voor andere genoodigden. Tot de bizondere genoodigden behoorden ook de Indische prinsen. De heer De Zwaam, de organist van de kerk, preludeerde onderwijl op het orgel. lets voor half negen kwam de Koningin- Moeder, om precies half negen kwamen de Koningin, de Prins en de Prinses door den hoofdingagg aan het Kerkplein het gebouw binnen. Burgemeester Patijn, de eere-voorzitter van het comite, dr. Ter Pelkwijk, de voor- zitter, en de heer Van der Heyden. de secre taris, gingen hen met den heer Caesar Voute, den president-kerkvoogd, en baron Van Har- denbroek, voorzitter van Toonkunst, ont- vingep hen in het portaal en geleidden hen naar hun plaatsen in de groote bank teg m- ovei den preekstoel. Onmiddelliik nadat zij hadden plaats ge- nomen gaf dr Johan Wagenaar, de dirigent, het teeken en begon de uitvoering met het koor uit Judas Maccabius van Handel, waarop Bernard Cante- voor de gelegenheid een Nederlandschen tekst: Juicht ter eer' van't Zilv'rew Paar, Zingt voor liefde, jubelschaar, enz. had gedicht. Toen volgde het door alien medegezongen Wilhe'mus en daarna was het woord aan Toonkunst, de solisten en het orkest alleen voor de uitvoering van het verdere program- ma. Aan het slot van de uitvoerne alleen steeg uit alter monde de bede: Dat's Heeren zegen op U daal', voor hen op En toen deze ver- klonken was, was ook de herdenking van het zilveren feest voor Den Haag voorbij. Toegejuicht door de buiten samengestrooni- de menigte. reed de Koninklijke familie, naar het paleis terug. Vrijdag, ten 12 ure's njiiddags* zullen de regimenten grenadiers en jagers ter gelegen heid van het zilveren huwelijksfeest van Ko ningin en Prins een defile houden voorbij het Koninkliik Paleis in het Noord-einde, dat doo Koninklijke familie zal worden aansohouwd. De Neder'andsche Vereeniging van Am- bachts- en Nijvprheidskunst heeft aan de Ko ningin en den Prins ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest, een zilveren afslajr aangeboden van den trouwpenning, dien at Vereeniging sinds een paar jaar in omtoon heeft gebracht. MAARSCHE COURANT. IaV ami

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1