mm 1 Radlo-Hoekje. /MAI Woensdag, 17 Februari. t Hilversum, H.D.O., 1050 M. 12.— en 7 30 Politieberichien. 5.6.30 Vooravondconcert 'floor het H. D. O.-orkest, onder leiding van :Fr. Lupgens. 6.307.30 Proefles in de /Duitsche taal. 7.45 en 10.— Persberichten 8.10 Christel. radio-avond Uitzending van "een samenkomst in de Luthersche kerk te De- ,venter. Programma: 7.45 Orgelspel en viool- solo door de heeren A. Mooy Sr. en A '.Mooy Jr. 8-Opening der samenkomst. jZingen Ps. 43:3 en 4 Lezen gedeelte H. S. '.Gebed Openingswoord. 8.15 Ds. C van der j*Zaal, Chr. Geref. Predikant te Deventer 'over: E>e kloppende Heiland. Zingen Ps 95:4 2a en 3b. 8.45 De heer P. C. Tyssen, Evan gelist, Voorganger der Ned. Herv. Evangeli- satie te Deventer. Onderwerp: De onmisbare Heiland. Zingen Gez. 130:6 en 7. 9.15 Ds g. P. van Heest, Evang. Luthersch predikant 'te Deventer. Onderwerp: De overwinnende /Heiland. Zingen Luthersch gezang. 133:4 en 6. Dankgebed. 9-45 Orgelspel. 9.55 Sluiting. Daventry, 1600 M. 10 50 Tijdsein, weerbe- rieht. 11.20—1.20 Het radiokwartet en so- listen (sopraan-bariton-piano). 1.20 Kerk- «fienst. Orgelconcert en preek. 2.— Orgelcon- oert- 3.35 Lezing: Heroes of fiction, Dickens' •Pickwick. 4.20 Tijdsein, causerie „Out of doors". 4.35 Muziek van het Capitoltheater. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.15 Tuinpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbe- richt, nieuws. Lezing: The triumph of beauty. 17.45 Pianosonates van Beethoven. 8.Le zing: Assyrian Christians. 8.20 Pianoconcert Chopin's pianoconcert in E-mol op. 11, Sta- nislaw Niedzielski, pianist. Het Symphonie- orkest. 8.50 Variete. De Serenaders mando- Kneband. R. Percy, humorist. 9-20 Werken van Edward German door het orkest, gediri- geerd door den componist. 9.50 H. Willams en koor. 10.05 Orkestconcert. 10.20 Tijdsein. weerbericht. 10.50 Wireless charades van F H. Shaw. 11.20—12.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano-viool-cello). 2 05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.5010.20 Or kestconcert. Konigswusterhausen, 1300 M. 7-50 Ka- mermuziek (viool - viola-cel 1 o-con tr abas-flu i t- clarinet-hoorn-fagot-piano. F. Soot, tenor Werken van Beethoven en Spohr. 9.50— 11.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M- 8.20 Fragmenten van ,,'Aida", opera van Verdi. Na de le actele- zing: La protection des sites et des forets 10 2C Nieuws. Munster, 410 M. 12,35—1.50 Operette- muziek 3.20 Kindervertellingen. 510 Voorle- zing uit: Fasching, van Ha'uptmann. 7.50 Geaichten en orkestconcert. MEVROUW BOOTH. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct. Mevrouw Booth, de echtgenoote van gene- raal Bramwell Booth, den leider van het Le- ger des Heils is gistermiddag tegen 5 uur aan het Centraal-Station aangekomen, Aan het station was een groot aantal heilsoldaten aanwezig, die mevr. Booth met gejuich ont- vingen. Vergezeld van commandant Howard, lei der van het Leger des Heils in Nederland, kolonel King, chef-secretaris van het Leger in, Nederland en kolonel Vlas; secretaris van het in-ternationaal hoofdkwartier te Louden, begaf mevr. Booth zich per auto naar het hoofdkwartier van het Leger ds Heils aan de Prins Hendrikkade. Des avonds had in de Koningszaal van Ar- tis een besloten samenkomst plaats voor heilsofficieren, in welke samenkomst mevr. Booth tegenwoorflig was. HOOGE RAAD. f De Hooge Raad heeft vernietigd een vonnis van de Haagsche rechtbank waarbij H. D. H., directeur van de Haagsche Verzekerings Societeit wegens overtreding van de Loterij- wet is veroordeeld tot een geldboete van 150. De zaak werd verwezen naar het Haag sche gerechtshof. De vernietiging is gegrond op de overwe- ging, dat de kantonrechter naar aanleiding van het verweer van beklaagde, dat hier spra- ke is, van een werkelijke geldleennig, had met daaraan verbonden kans op een premie moeten onderzoeken, of deze obligatieleening kan gelden als een premieleening als in art. I, 2o der Loterijwet 1905 bedoeld, in welk ge- val immers geen sprake is van een loterij in den zin der Loterijwet. DE OPSPORINGSDIENST TE WATER. Men meldt dat vandaag te Antwerpen voorloopige besprekingen zullen wordery ge voerd tusschen verschilende Belgische justi- tueele en politieambtenaren en de heeren A. Westerhuis, chef van den bewakingsdienst op de groote stroomen, te Rotterdam, en A. H. Sirks, hoofdcommissaris van politie te Rotterdam, teneinde de mogelijkheid te onder zoeken van uitbreiding van den o-psporings- dienst te water tot enkele Belgische plaatsen. ■Tot heden bestaat deze opsporingsdienst reeds vanaf Mannheim tot aan de Belgische grens De heeren- zouden vanochtend burgemeester van Antwerpen en daarna door den Procureur des Konings worden ontvan- gen. Vanmiddag 3 uur zal dan de gemeen- schappelijke conference plaats hebben. In aansluiting daaraan zullen Donderdag be sprekingen gevoerd worden te Gent en Luik. BETER TEN HALVE GEKEERD Een goed begin is't halve werk, maar als men daaraan twijfelt, is het beter, zich nog maar eens te bedenken. Zoo dacht in de ge- meente Achtkarspelen blijkbaar een bruide- gom er over, die reeds in de trouwzaal, op het punt stand, het beslissende woord te ge- ven, maar ineens zich bedenkend, bezwaar maakte, en weigerde,, daarbij het spreek- woord in toepassing brengend, dat het beter is ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald. Ongetrouwd, zegt de Telegr., togen de jon- gelui weer weg. BEZWAREN TEGEN HET MELK- BESLUIT. In een vergadering van Noordhollandsche melkslijters te Purmerend zijn de verschillen- de bezwaren tegen uitvoering van het melkbe- sluit besproken. Men was van meening, dat mildere bepalingen noodzakelijk zijn, om de naleving van de voorschriften mogelijk te ma- ken. Een commissie is benoemd om deze zaak met den minister te bespreken. DE VEROORDEELDE DIE DE KONINGIN OM GRATIE VROEG. Het Gerechtshof in Den Bosch bevestigde het vonnis der Rechtbank te Roermond, waar bij J. J. H. Schreurs, cafehouder te Venlo, veroordeeld werd tot 8 maanden gevangenis- straf. Bekl. had een lasfigen, dronken bezoeker, die kinderen molesteerde, in drift met een scherpgeladen revolver geschoten, tengevolge waarvan de getroffene overleed. Deze strafzaak betreft den veroordeelde, die tijdens den watersnood bij het bezoek van de Koningin door het water waadde en Haar om gratie vroeg. Nader vernemen wij, dat ingevolge het ant- woord, destijds door Hare Majesteit gegeven, n.l., dat Zij er met den Burgemeester van Ven lo over spreken zou, beklaagde alsnog op kwijtschelding hoopt, zulks mede in verband met de gratie door Hare Majesteit aan ande- ren verleend ter gelegenheid van het Vorste- lijk Zilveren Huwelijksfeest. ONTROUW BOEKHOUDER. De Rechtbank te Den Bosch veroordeelde J. A. M. van R., boekhouder te Eindhoven, thans gedetineerd, wegens verduisteringen tot een bedrag van 18.000, gepftegd in dienstbetrekking ten nadeele der Stoomtram My. 's Hertogenbosch^-Helmond, tot een ge- vangenisstraf van een jaar. E)e eisch was twee jaar geweest. DE ZAAK-GEELKERKEN. De Gen. Synode eeft dr. Geelkerken niet minder dan 19 vragen gest-eld, niet alleen over de klacht van broeder Marinus aan- gaande de Paradijsslang, doch ook over het boek Job; zelfs heeft zij vragen gesteld naar aanleiding van hetgeen dr. Geelkerken twee jaar geleden schreef in een recensie van een boek van een ethisch predikant, terwijl de Synode ook al bedenkelijke uitlatingen meent te bespeuren in hetgeen dr. Geelkerken in een interview mededeelde. Hedenochtend te 9 uur zal de Generale Synode wederom heropend worden. Aller- eerst worden de notulen der vorige bijeen- komst voorgelezen, daarna gaat de vergade ring in comite. Dr. Geelkerken had beloofd zijn antwoord op de hem gestelde vragen, vo6r de aanvang dezer vergadering in te zenden. Dit antwoord zal dan door de com- missies onderzocht worden. Men heeft dr. Geelkerken verzocht bij de opening der mid-' dagvergadering om twee uur wederom aan wezig te zijn. Men verwacht, dat hij dan mondeling het door hem gegeven antwoord zal toelichten. De afvaardiging van Amsterdam-Zuid zal in haar geheel aanwezig zijn. DE INBRAAK TE KAMPEN. Eenige dagen geleden- meldden wij, aldus de Telegraaf, dat op den Muiderstraatweg, tusschen Diemen en Muiden, vanwege de Centrale Recherche gegraven werd naar geld, dat van de inbraak in het correspordentschap van de Nederlandsche Bank te Kampen af- komstig zou zijn. Deze opgravingen had-den nabij de Vinkenbrug plaats op aan wij zing van een der gedetineerden. Er werd, zooals we nog mededeelen, niets gpvonden. Gister- morgen was personeel van- de rijkstelegrafie bezig met het verleggen van kabels, toen een der werklieden op een geldkist stiet, die in het midden van de vaart lag De politie te Die- men werd gewaarschuwd en deze nam de kist in- beslag. Zij bleek ledig te zijn. De Cen trale Recherche te Amsterdam stelde zich van het gebeurde op de hoogte. Het bleek, dat de vondst een ijzeren kistje betrof, terwijl op de aanwijzing naar een houten gezocht was. De plaats waar het kistje gevonden werd, be- vond zich op meer dan horderd meter afstand van de aanvankelijk aan-geduide plek, zoodat aan een toevallige omstandigheid gedacht moet worden. DE MALVERSATIES TE BERGEN OP ZOOM. Gister heeft in hooger beroep voor het ge rechtshof te 's Hertogenbosch terecht ge- staan C. J. A. v. L. gewezen secretaris der gcmeente Bergen op Zoom, thans gedetineerd beklaagd in de jaren 1921 tot en met 1924 te Bergen op Zoom belast met de geheele lei- ding en het beheer van de gemeentegelden en de omtvangst van de legesgelden verschillen- de voor secretarieleges en rechten van huwe- lijksvoltrekking ontvan-gen bedragen, tot een gezamenlijk bedrag van 5901.05 zich weder- rechtelijk te -hebben toegeeigend althans v-er- duistera, en in 1924 en de eersie vijf maan den van 1925 op gelijke wijze verschi-Mende bedragen tot een totaal van 2353.40 zich te hebben toegeeigend. De rechtbank te Breda heeft beldl. deswege veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Talrijke gefuigen werden gehoord. Bij de voortzetting van d-e beha-ndeling kwam de advocaat-generaal mr. Visscher aan het woord, die aan de hand van de instructie vaststelde, dat de ontvanger als ambtenaar van den secretaris de gelden moest ontvan- gen. De verklaringen van den ontvanger en diens vrouw zijn daarmede in overeenstem- ming. Terwijl bekl. dienaangaand-e vertelt wat hem in- zijn kraam te pas komt. Nadat spr. de kwestie van het leenen nader onder de oogen had gezien, verklaarde hij de be- wering van bekl. dat hij niet aan d-e gemeen- te maar aan den ontvanger geld schuldig is, tot een smoe3je. Spr. achit het vonnis der rechtbank terecht gewezen, en eisdite er be- vestiging van. De verdediger eischte vrijspraak. yl&PV '1 Tante, die een poos op neeflief gepast heeft: Ik laat je nu een poosje alleen om met je speelgoed te spelen, Tommy, maar ga je gereedschap nu niet op de meubels probeeren. Tommy (zachtjes en verrukt): Dat is een idee. Ik zou er zelf nooit aan gedacht hebben. (Punch.) Uit RuslatndL. (Nadruk verboden). De politie van Kiejef. De tegenwoordige Russische politie, of „militie", zooals zij genoemd wordt, heeft een zeer slechte reputatie. Voortdurend worden gevallen van omkooperij, verduisteringen, ge- weldplegingen, enz. ontdekt. Het publiek staat vijandig tegen over de politie en is steeds bereid bij een botsing tusschen de politie en gearresteerden partij te kiezen voor de gear- resteerden, al zijn het roovers of dieven Het publiek is n.l. overtuigd, dat de politie geen naar beter is dan degenen, die door de politie vervolgd worden; de anderen zijn tenminste „eerlijke dieven", d.w.z., zij geven zich niet uit voor iets anders dan zij in werkelijkheid zijn. Deze meening van het publiek zal wel sterk overdreven zijn, maar zij heeft een kern van waarheid en de ontelbare processen, die tegen de mannen van het gezag gevoerd wor den bewijzen, dat deze kern zeer groot is, dat de politie van de Sovjet-Unie door en door rot is. Dit wordt nu opnieuw door het proces van de politie van Kiejef bewezen. Kiejef is een groote stad en een tijd land was het in de hoofdstad van de Oekrajine Het is het geestelijke centrum van geheel Zuid-Rusland en heeft een universiteit en ver- schillende andere instellingen van hooger on derwijs. En nu blijkt het dat deze stad jaren- lang door een bende politiemannen werd ge- terroriseerd en uitgebuit. De avonturen van deze mannen der wet zijn door een toeval aan de justitie bekend geworden met het gevolg, dat 113 personen, onder wie 68 politieman nen, op het zondaarsbankje moeten plaats ne- men en dat de rechterlijke macht een dossier van niet minder dan 10.000 pagina's moet doorwerken, allemaal beschrijvingen van hel- dendaden dezer beschermers van recht en wet. Men moet erkennen, dat niet alle wijken van Kiejeff op gelijke wijze door zulke uitne- mende politiemannen begiftigd waren. Het ergst was het in drie arrondissementen van de stad. Niet dat de politie van de overige wijken wars was van „geschenken", maar zij deed het niet op zulk een brutale wijze; daar bij waren er in de overige wijken afzonderlij- ke politiemannen, die min of meer onomkoop- baar bleRen te zijn. In de drie arrondissementen, waar het kwaad het ergste was, heerschte op dit ge- bied een schitterende organisatie. Alle koop- lieden, eigenaars van hotels en restaurants e.d. moesten een bepaalde contributie betalen, waarbij steeds rekening werd gehouden me het draagvermogen van den „aangeslagene" en met den aard van zijn zaak. Wie in zijn hotel of restaurant dingen toeliet, die in strijc met de wet waren, moest meer betalen dan iemand, wiens eenige misdaad was, dat hij binnen de invloedsfeer van de bende woonde Op een bepaalden dag verscheen bij de aan- geslagenen politiemannen (agenten van de commissarissen van de wijken nog wel) en in- den de contributie. Deze politiemannen liepen alle hotels, restaurants, magazijnen, enz. af en overal betaalden de intusschen gewaar- schuwde slachtoffers het verschuldigde be drag. De verzamelde contributie werd naar den commissaris gebracht, die er voor zorg- de, dat de buit op een eerlijke wijze onder alls leden van de bende verdeeld zou worden. Het gebeurde echter, dat sommige aange slagenen weerbarstig waren en weigerden het geeischte bedrag te betalen. De bende wist echter deze weerbarstige mannen klein te krij gen. De politie werd dan gemobiliseerd om „de orde en de zedelijkheid" te beschermen De zaken van de weerbarstigen werden dan gewoonlijk overvallen en de politie hield er huiszoeking. In de restaurants kwam de poli tie gewoonlijk om 11 uur des morgens huis zoeking houden Het heette, dat de politie naar samogon (in het geheim v^rvaardigde brandewijn) zocht. De politie zich naar samo gon op een zeer degelijke en systematische wij de ovens werden afgebroken, de vloe ren opgebroken enz. Zulk een huiszoeking duurde dan gewoonlijk een heelen dag Een paar dergelijke huiszoekingen en de weerbar stige werd murw. Voor de hotels had de politie een ander stelsel. Daar kwam hij laat; in den nacht om er huiszoekingen te houden. De gasten wer den gedwongen in het hoist van den nacht op te staan en hun kamers te laten doorzoeken tevens werd op een zeer naUwkeurige wijze nagezien of de papieren van de gasten wel in orde waren. Op de verontwaardigde verwijten van de gasten antwoordden de politiemannen, dat het hun wel speet de menschen lastig te vallen, maar dat dit „hol" de eerzame politie zooveel last veroorzaakte. Het gevolg van de ze taktiek was gewoonlijk een vlucht van de gasten en een slechte reputatie. Bij een vol- gend bezoek aan Kiejef meed de provinciaal het beruchte hotel, Man: Aardig figuurtje, 1W Vrouw: Maar verschrikkelijke enkels. Man: Hoe weet je dat? Vrouw: Anders zou ze die dingen toch niet aan hebben, wel? (Punch.) Gewoonlijk was een dergelijke aanval vol- doende om de eigenaars van het hotel klein te trijgen. De hotelhouders smeekten dan ge woonlijk de politie de contributie in ohtvangst te nemen om maar van de huiszoekingen af te zijn. Werd de contributie betaald, dan kon de hotelhouder, de eigenaar van een restau rant enz. doen wat hij wou: samogon verkoo- >en, den heelen nacht door zijn zaak open- louden, de wet over rendez-vous overtreden enz. Tegenover de kooplieden werd gewoonlijk weer een en ander stelsel toegepast. Een huis zoeking bij hen in de winkels zou niets kunnen opleveren. De politie paste daarom op zeer strenge wijze alle sanitaire voorschriften toe. Zoodra een kooppman weigerde de op- gelegde contributie te betalen begon gewoon lijk de aanval van de trouwe dienarenn van den heiligen Hermandad, Ieder oogenblik werden processen-verbaal opgemaakt wegens versthillende kleinigheden. Ten slotte gaf de koopman zich gewonnen en betaalde de con tributie, waarna de processen-verbaal spoor- loos verdwenen. Er werd ook het stelsel van de politieamb tenaren van v6or de revolutie toegepast: de beschermers van orde en zedelijkheid kochten in de winkels dure pelzen, kleeren enz. en be taalden deze voorwerpen met een paar roe- bels of Zij dineerden in restaurants, waarbij veel aan Bacchus werd geofferd en na afloop van het festijn betaalden zij 1520 kopekeri- Naarmate de inkomsten grooter werden. stegen ook de verlangens der politiemannen, met het gevolg, dat weldra de sommen, die zij langs den boven-omschreven weg konden verkrijgen, ontoereikend waren voor de le- venswijze, welke zij begonnen waren te voe- ren. Toen begonnen zij vervalschingen- en koeierijen te plegen. Wij zullen onze lezers de beschrijving sparen van al de knoeierijen, verduisteringen, vervalschingen enz., welke de bende heeft gepleegd om aan geld te ko- men. Er werd geknoeid met alle aankoopen voor de politie, waarvoor vaak zeer inge- nieuse middelen werden toegepast. Meestal waren de midedlen echter zeer grof en al leen het feit, dat Sovjet-Rusland geen vrije pers bezit was de oorzaak, dat de autoritei- ten tot nu toe niets van de heldendaden van deze ambtenaren afwisten. Typisch was het volgende gevalDe politieagenten moesten nieuwe fluitjes hebben, althans zoo beweer- de de bende. De leider van de bende bestelde daarom maar eventjes 9000 fluitjes. Op de ze partij fluitjes „verdiende" het genootschap 3500 roebel. Aan het hoofd van de bende stond de chef van de provinciale politie, Kowalenko, die sinds 1916 lid van de commumnistische par tij is en een solied revolutionair verleden had Als hoofd van de bende had Kowalenko nog extra-inkomstenhij nam voorschoten uit de rijkskas zonder ze ooit terug te betalefh, stal de middelen, die de regeering aan de politie verstrekte enz. Toen het hem duidelijk werd, dat de zaak uitgelekt was, pleegde hij zelff- moord. Zijn ondergeschikten vielen echter in handen van de justitie behalve een paar lee perds, wie het gelukt was nog bijTijds te vluchten. Interessant is de volgende bijzpnderheid. Twee leden van de bende, de kassier van de administrate der politie Pokatilo en de boek houder van die administrate Gretsjanofsky hebben na ontvangst van een oproeping om vopr den rechter van instructie te verschijnen ee cheque van 1100-0 roebel nagemaakt en bij de bank het geld gei'nd. Met dat geld maakten zij zich uit de voeten. Pokatilo werd te Odessa herkend en gearresteerd. Gretsja nofsky is echter onvindbaar. De bolsjewistische pers weet, dat Kiejef geen uitzoridering is en dat dergelijke toe- standen in de geheele Unie heerschen. Zij roept dan cok om krasse midedlen, om on- barmhartige straffen, maar de ervaring heeft geleerd dat zelfs de doodstraf niet helpt. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. Sport. VOETBAL. A.s Woensdag, des middags*3 uur, speelt de Alkmaarsche Politie-Sportvereeniging tegen de Zaandamsche Politie-Sportvereeni ging de lste match in dit seizoen. Ingezonden stukkcn (Buiien verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubnek bewijsl geens- zins dat de redactie er mede instemt.) BEGRAFENISSEN TE ALKMAAR. Als bedicnaar van begrafenissen heb ik in bijna elke groote plaats hier te lande begra fenissen mede geregeld. En toen ik dan de vorige week het werke lijk schoone Alkmaar bezocht, deed het mij zeer teleurstellend aan, dat deze stad ten opzichte van eerbetoon voor een voorbijtrek- kenden rouwstoet zoo ver ten achter staat. Ik was getuige, dat het draagpersoneel af en toe door auto's en fietsen levensgevaarlijk in gedrang kwam. Blijkbaar bestaat er geen politieverorde- ning om bij ontmoeting van een lijkstoet even stil te houden, om eerbiedig den stcet te laten voorbij gaan. Doch is er dan geen groot ver- schil, indien men een dierbaar Pand naar de laatste rustolaats ziet brengen, of dat men een „Van Gend en Loos"-wagen op zijn weg ontmoet? Burgers van Alkmaar, ik ben jaloersch op uwe mooie begraafplaats. Hoe rustig en keu- rig ziet daar alles uit. Volg nu uit eigen be- weging het gebruik in andere plaatsen, waar men zelfs blootshoofds een rouwstoet laat voorbij gaan. Veel tijd kost het u over' een jaar gerekend zeker niet en zooveel eerbied mag men een ontslapene toch wel bewijzen Dankende voor de plaatsruimte, Leeuwarden. VISSER. -qyra TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 te Biarritz. Laagste barometerstand 724.2 te Thors- havn. Verwachting (van den avond van 16 Fe bruari tot den avond van 17 Februari): Matige tot krachtigen zuidwestelijke tot westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt met nog kans op regenbuien, aanvankelijk zelfdt temperatuur. Stadsnieuws BEKROOND. Op de heden te houden 53ste Internatio nale Pluimveetentoonstelling in het Nieuwe Paleis des Expositions te Parijs, georgani- seerd door la Societe Centrale d'Aviculture, werd bekroond in de afdeeling „Hollandsche Hoenders" met den eersten- en eereprijs onze stadgenoot, de heer G. van der Meulen. FAILLISSEMENTEN. Ter grifife van de Arrondissements-Recht- bank te Alkmaar is gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van H. Bolhaar te Helder, met geene uitkeering aan concurrente schuldeischers. Ter nadere aanduiding van ons bericht in het nummer van Zaterdag, waarin wij mede- deelden, dat de eenige ter grifife van de rechtbank gedeponeerde uitdeelingslijst geen uitkeering bevat, deelen wij mede, dat dit faillissement dat van den landbouwei H. Bakker te Bergen betreft. BELANGRIJKE WEGWEDSTRIJDEN. De door de Athl. Vereeniging „Alkmaar" uitgeschreven wegwedstrijden, te houden op Zondag 21 Februari a.s., ten 2 ure, waarvan start en finish zullen plaats hebben bij cafe „Cercs", Helderscheweg bij de spoorbrug, beloven belangrijk te worden. Insclirijvingen voor den Singelloop kwa- men o. a. binnen van den bekenden Haar- lemschen athleet Klaassen, van Bleijenburg en Brandenburg. Ook worden nog verwacht Jan Zeegers, kampioen van Nederland, en andere Amsterdamsche afstandloopers. Veel animo bestaat er ook voor de 2 K.M. loop en voor de wweedsche estafette, waar voor zich reeds verschillende ploegen opga- ven. De wisselkrans, daarvoor uitgeloofd, werd dev orige maal door de Athletiekvereeniging „Alkmaar" gewonnen, zoodat die vereeniging de houdster is. Het belooft een mooie sportdag te worden, vxiral als het weer een klein beetje wil me- dewerken, zal het voor de Athletiekvereeni ging „Alkmaar" een mooie propagandadag worden. Nadere mededeelingen omtrent den te vol- gen weg enz. zullen bekend gemaakt wor den in de advertentie die Vrijdagavond a.s. in dit blad verschijnt. BURGER-IJSCLUB. Aan de navolgende fa.'s werd na aanbeste- ding de leverantie gegund voor de jaarlijk- sche uitdeeling van levensmiddelen aer Bur- ger-IJsclub op Vrijdag 19 Februari. Voor brood de fa. Landman (volksbakke- rij), voor spek de firma Schwarzer, Stations- weg, voor bruine boonen fa„ Pastoor, Oude- gracht. LEZING OVER „HET PAD". In de consistoriekamer der Luthersche kerk (ingang Baangracht) worcjt Donder dag a.s. eene lezing gehouden door den heer Jcse Vegeveno over „het Pad". Plan was de lezing in de Unie t& houden, wat ook op de uitnoodigingen staat vermeld. Door samen- loop van omstandigheden is echter de zaal aan een ander verhuurd. Door de welwillend- heid van het kerkbestuur der Luthersche kerk is het nu toch mogelijk de lezing door te la ten gaan. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.42 uur licht op. Voor rij- en ancicre voertuigen een half uur later. DE FRIESCHE RADIO-AVOND. De Radio-luistergids bevat eenige bijzon-der< heden betreffende de Fryske Radio-avond wel ke Vrijdag j.l. voor de talrijke Friesche radio- luisteraars voor den H. D. O. georganiseerd was. Het blad bevat o a. de portretten van twee del medewerkeiiiden aan dezen avond name-

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2