Heeren- en Kinder- h bleeding. Jj I Koopt deze week Uw QVERJAS, Voorjaar, Zomer en Najaar Marengo Demi-Saisons. Whipcord Demi-Saisons. Gabardine Regenjassen. op Gemaakt en op maat. Uitgsbreide sorteering Blauw taken en Govercoat KINDERJASJES. Zie de etalages. Laat hoek Boterstraat ANNO 1865. die U noodig heeft. f^Tr van ooze stacfgenooten den heer G. Grondsma en van Mej. Annie Veenenbos. De heer G. Grondsma aldus wordt on der zijn foto vermeld is geen onbekende voor de Luistervinken. Met zijn mooi, danker getint orgaan en zijn prachtige dictie is hij een kunstenaar in het zeggen van verzeni en geknipt voor de radio. Van mej. Veenenbos wordt gezegd: Deze zeer bekende altzangeres trad reeds in ver- schillende plaatsen van ons land, zoowel in oratoria als in kerkconcerten als soliste op. Met haar Friesche liederen behaalde zij in Friesland veel succes. Het programma, dat ongetwijfeld door zeer velen in en buiten Friesland met belangstel ling gevolgd is bevatte wat Kbt aaradeel van den heer Grondsma betreft de volgende voor- drachten: a. „Taospreak fen Brutus ut Julius Caesar", oerset fen O. H. Sytstra. b. „S6" en „Pax Vobiscum" fen F. Schurer. c. „Snjeont- sjoun" fen Pieter Jelles, d. ,,Fryske humor" fern H. S. Sytstra. e. No. 2 ut „Oan it jonge Fryslan" fen'Jan fen 'e Gaestmar. 5. „It Gealtsje" a. „Sang". 6. „De Fryske Tael". Mej. Veenenbos heeft gezongena. „Sillen em Jan-en" b. „Tissank]e". c. „Widzesang" em met den heer Hannema samen: „Wachter, fawet zeit dt it Ingeisk oerset. Bnitenland. DE MEXICAANSCHE REGEERING EN DE ROOMSCHE KERK. Krachtens het artikel van de grondvvet, hetwelik bepaalt, dat alle priesters van Mexi- caansche afkomst moeten zijn, hebben de au- toriiteiten het klooster der stad Mexico en dat van Coyoacan gesloten. Alle priesters zullen worden gedeporteerd, maar er wordt niet bij vermeld, dat de religieuzen op dezelfde wijze zrllen worden behandeld. Er zijn twaaif re ligieuzen van het gesloten klooster van Mexi co aangehouden, doch geen enkele van het booster Coyoacan. Verscheidene zusters van andere instellingen hebben zich naar de Spaansche delegatie begeven. waar d» ge- zant beloofde pogingen te zullen doen haar vertrek te bewerkstelligen, zonder deportatie. Te Havana zijn veertien Spaansche pries ters aangekomen, die uit Mexico waren gede porteerd. Zij zullen naar Spanje worden overgebracht. VALSCHE AANDEELEN. In verband met de verhandeling van val- sche aandeelen Lena Goldfields op de Parij- sche beurs aan het elnde van Januari, welke transactie e+telijke duizenden stukken betrof, zijn door de politie eenige Russische en Roe- meensche effedenhandelaren aangehouden. De regeering is van meening dat de valsche stukken via Berlijn uit Rusland naar Parijs gekomen zijn. Het onderzoek in deze zaak wordt ijverig voortgezet. DE „PHILANTROPISCHE" TRUST IN AMERIKA. De regeering der Ver. Staten heeft pro test aangeteekend tegen de National Food Products Corp.; dit is de tweede aanval in een week tijds tegen de beweercte philan- tropische voedseltrust. De regeering beschuldigt de National Food Products Corp. ervan, de controle te hebben verkregen over enkele der grootste melkverkoopmaatschappijen, over de groot ste winkelmaatschappijen en over de voor- naamste ice-cream-fabrieken. De activa der betrokken maatschappijen beloopen in to- taal 160 miilioen dollar. HET FINANCIEELE DEBAT IN FRANKRIJK. De Kamer heeft het financieel debat voort gezet en met 295 tegen 175 stemmen beslo- ten tot verwijzing naar de Commissie van art. 21. Dit artikel treft den uitvoer met eem be- lasting van 1.3 pCt. op de waarde van goe- deren, die uit fabrieken of magazijnen wor den afgeleverd. Eenige verlichtingen worden evenwel toegestaan, o.a. voor zaken, die vo6r 5 Januari 1926 tegen een vasten prijs zijn af- gesloten, als de levering binnen zes maan- den moet geschieden De regeering en de commissie hadden de verwijzing naar de Commissie bestreden. De Kamer venvierp met 291 tegen 208 stemmen het artikel van het ontwerp der com missie, dat een verhooging der tabaksprijzen voorschrijft. Briand verklaarde, dat de regeering nooit de samenwerking met de socialisten aanvaar- den zal, als deze haar de wet voor willen schrijven. De regeering, zeide hij, heeft een saneeringsvoorstel ingediend, doch indien de socialisten andere middelen verschaffen om de begrooting in evenwicht te brengen, zal de regeering ze aanvaarden. De regeering heeft nooit geweigerd om zich verzoeningsgezind te toonen. Briand spot met hen, die een minister- crisis wenschen. Ten aanzien van de ernst van het oogenblik is de regeering tot alles besloten, opdat het debat een resultaat zal op- leveren. Briand besloot: Indien het voorstel (in zijn geheel?) verworpen wordt, dan zal de Kamer aan de regeering de middelen weigeren om te regeeren. Deze zal dan de verantwoordelijk- heid voor de macht aan anderen overlaten. De commissie voor de financien, heeft, na Doumer gehoord te hebben, met 13 stemmen tegen 8 en 4 onthoudingen het regeerings- voorstel, betreffende de belasting op de beta- lingen, verworpen. RUSLAND MOET NAAR GELD- MIDDELEN OMZIEN. De conferentie van de vakvereenigingen der Unie van Sovjet-republieken te Moskou is dezer dagen na een zitting van een week gesloten. Naar de „Timcs" uit Riga ver- neemt, maakt de huidige financieele positie een der hoofdpunten van de bespreking uit. De voorzitter van den Oppersten Economi- schen Raad, Dzjersjinki, zeide in zijn rede, dat „het oorspronkelijk kapitaal nagenoeg geheel uitgeput" was en men daarom het vraagstuk van reconstructie en uitbreiding moest bestudeeren. „Wij moeten nieuwe fabrieken en werk- plaatsen oprichten", zeide hij. Ongetwij feld zou het onmogelijk zijn voort te gaan met onze huidige middelen. zelfs als wij oris tot het uiterste inspanden". Hij achtte een ongunstige handelsbalans onvermijdelijk, tenzij men den invoer wist te verminderen. De conferentie benoemde een speciale com missie om de dcor den voorzitter naar vo- ren gebrachte punten aan een nauwkeuriger onderzoek te onderweroen. EEN GRIEKSCH-DEMOCRATISCH BLAD VERBODEN- De Grieksche regeering heeft thans de pu- blicatie van het democratisch orgaan „Demo- krateia" verboden op grond van een bericht, waar in het regeeringsdecreet becritiseerd werd, dat de pers verbood melding te maken van het eerste republikeinsche manifest en de rede, die door Papanastasoe werd uitgespro- ken, in verband met den verjaardag van dit feit. Een regeeringscommunique rechtvaar- digt deze schorsing door te wijzen op de her- haalde overtredingen van regeeringsbevelen door het blad. Een der leiders van het blad is gearresteerd. TARDIEU WEER IN DE FRANSCHE KAMER. Bij de tusschentijdsche verkiezing in het district Belfort is Andre Tardieu republikein, bud-minister der bevrijde gebieden in het ka- binet-Clemenceau, voor de Kamer gekozen te gen een radicalen tegencandidaat. Men ver- wacbt dat hij de leiding zal nemen van de rechtsche oppositie en deze tot grootere een- heid en activiteit zal kunenn opvoeren. DE MARCONISTENSTAKING. De onderhandelingen tot bijlegging van de marconistenstaking zijn mislukt. Geduren- de 2 Yi uur werd geconfereerd op het ministe- rie van Arbeid, nadat reeds Woensdag en Donderdag conferenties waren gehouden. Ten slotte werd den marconisten een ultima turn gesteld door de werkgevers. Het contract met den Marconistenbond werd met een termijn van een maand opge- zegd, De opzegging zal evenwel worden in- getrokken wanneer binnen zeven dagen de Marconistenbond de voorwaarden der werk gevers ter beeidiging van de staking accep- teert. Als de staking blijft voortduren zullen de werkgevers maatregelen treffen om ande re beschikbare marconisten aan te nemen. Er zijn op het oogenblik meer dan 1000 schepen op zee zonder bediening der draad- looze installatie. DE BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIe. Tengevolge van de boschbranden in den staat Victoria zijn drie-en-twintig personen om het leven gekomen, terwijl verscheidene personen gemist worden. De schade is enorm; huizen, boeiderijen, zijdespinnerijen en hout- voorraden werden vernietigd. TIEN JAAR DWANGARBEID VOOR EEN 105-JARIGE. Uit Jeruzalem wordt gemeld da een Ara- bier, genaamd Aboe Moesa, uit de nabijheid van Hebron, tot tien jaar dwangarbeid werd veroordeeld, omdat hij zijn dochtcr had ge- dood wegens haar onzedelijk gedrag. De ver- oordeelde is105 jaar oud, en als groote merkwaardigheid wordt gemeld dat de na- tuur hem voor de derde maal een gebit heeft geschonken nadat het tweede, dat bij andere menschen het laatste pleegt te zijn, was ver- bruikt. KORTE BERICHTEN. De bladen melden, dat de Russische re geering zal voorstellen de voorbereidende ontwapeningsconferentie in plaats van te Ge neve in Kopenhagen te doem plaats vinden Het ijs in de fjord van Oslo levert moei- lijkheden op voor de scheepvaart. Eenige kleine schepen zijn ingevroren. Binnenkort zullen vijf veemmoorden worden behandeld, n.l. drie te Berlijn, twee te Landsberg a. W. Te Breslau kwam het Zondag tot hefti- ge tooneelen in het Thalia-theater bij de op- voering van een stuk van Goldoni. Het pu- bliek demonstreerde tegen Italie en verhin- derde de verdere opvoering van het stuk. Volgens de „Sonn-Montagszeitung" heeft de Italiaansche gezant een bezoek ge- bracht aan kanselier Ramek teneinde een ge- ruststellende verkaring af te leggen. Hij zei de dat Italie geen agressieve politiek wenscht te voeren. In den laatsten tijd werd in Berlijn geklaagd, dat herhaaldelijk door de taxi- chauffeurs te veel wordt gerekend. Voortaan zal elke chauffeur die meer berekent dan hem toekomt, zich wegens bedrog voor de rechtbank hebben te verantwoorden. Tevens zal zijn rijbewijs worden ingetrokken. Naar uit Boekarest aan de Parijsche bladen wordt gemeld, zijn er bij gemeente- raadsverkiezingen in Roemenie botsingen ontstaan, waarbij drie personen gedood en twintig gewond werden. „Financial Times" verklaart. uit be- trouwbare bron te kunnen mededeelen, dat de nieuwe Engelsche begrooting geen ver hooging der directe belastingen zal omvat- ten. Mochten er »ieuwe belastingen worden ingevoerd, dan zullen dat indirecte zijn. Bij het'graven voor het nieuwe gebouw van de Nutsspaarbank in de Janstraat te Haarlem zijn de fundeeringen van de oude Janspoort blootgelegd. Bijzondere vondsten zijn daarbij tot hsden niet gedaan. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor van de da- mast- en linnenv/everij der firma W. J. van Hoogerwcu Zonen te Boxtel. De brand- kast werd geforceerd: er werden enkele gul- desn en postzegels uit ontvreemd. Prof. dr. H A. Kramers, benoemd tot hoogleeraar in de theoretische natuurkundc en mechanica aan de universiteit te Utrecht, heeft gistermiddag zijn intreerede uitgespro- ken. Prerineiaal Nienws UIT OTERLEEK. Onze burgerij heeft een paar gezelUge da gen achter den rug. 13 en 14 Februari waren de datums waarop de Vereeniging van Huis- vlijt hare tentoonstelling zo,u houden. Even- als het vorige jaar was de deelname zeer groot en de bijzaal van den heer de Vries was dan ook weer geheel gevuld met voor- werpen van groot en klein voor mededin- ging en ter opluistering. Bij den rondgang dien wij maakten, kwa- men wij tot de overtuiging, dat dezen winter de huisvlijt terdege beoefend was. De groote schilderij in het midden der zaal, met de spreuk: „Beoefent de Huisvlijt", beant- woordde g:eheel aan het doel. De jury, die bestond uit mej. Beumer en mej. Nierop, resp. directrice en leerares aan de Huishoud- school en den heer Harding, leeraar aan de Ambachtsschool, alien te Alkmaar, had voor- waar een moeilijke taak. De volgende bekro- ningen werden toegekend: Schooljongens, le klas: le pr. P. Fran- zen; 2e pr. IJ. Kaij; 3e pr. J. Rowinkel; eervolle vermelding J. Veldboer. 2e klas: le pr. Fr. Nquts; erv. verm. H. Imming. 3e klas: le pr. D. Zijp; 2e pr. Th. Im ming; eerv. verm. A. Dekker. 5e klas: le pr. Jb. Schuurman. 6e klas: le pr. L. v. Bodegraven, na lo- ting met J. de Wit, die den 2en prijs kreeg; 3e pr. Tj. Zijp; eerv. verm. A. Wage- naar en KL Dekker. Afd. Jongens van 13 tot 20 jaar: le pr. W. de Haan; 2e pr. J. Moeijes; 3e pr. A. Moeijes; 4e pr. G. Beeker; eerv. vermelding D. Aij. Afd. heeren: le pr. J. de Wit; 2e pr. G. Moeijes; 3e pr. J. Leeuwangh; 4e pr. M. v. Ommen. Eerv. vermeldingen kregen: H. IJkel, R. Mammen, J. Klijnsma en C. Kuil- boer, welke laatste ook nog den bestuurs- prijs kreeg. Schoolmeisjes le klas: le pr. A. Beeker; 2e pr. Tr. Bommezij. 2e klas: le pr. M. Kruithof; 2e pr. T. Zo mer; eerv. verm. R. Mulder. 3e klas: le pr. A. Akkerman. 4e klas: le pr. A. Klinkhamer; 2e pr. G. Heinis; eerv. verm. G. Zijp en A. Klinkha mer. 5e klas: le pr. G. Slot; 2e pr. G. Kok; 3e pr. M. Qekker. 6e klas: le pr. M. Klinkhamer; 2e pr. J. Beeker. Afd. meisjes van 13 tot 16 jaar: le pr. G. Kaij; 2e pr. Baafje Kooi; 3e pr. T. Schuurman. Afd. dames: le pr. a. M. Klinkhairter- Blom; le pr. b. C. E. Akkerman-v. d. Veer; le pr. c. E. de Boer; le pr. d. M. Blom-de Visser; le pr. e. T. Heertjes; 2e pr. a. A. de Jong; 2e pr. b. T. Kok; 2e pr. c. A. Mam men; 2e pr. d. A. Nouts-Waiboer2e pr. e. N. Moeijes-Tromp; 2e pr. f. T. Volkers- Wagcnaar; extra prijs breiwerk N. Moeijes- Tromp; extra prijs naaiwerk E. d. Boer; eer volle vermelding: T. Wagenaar, M. Borst Blorn; J. Korver-KwantesT. Volkers-Wa- genaar; J. Langereis-v. d. Veer en M. Reu- zenaar. Bezoekers, die de tentoonstelling had den gezien, hidden zich onledig met grab- belen in een mand. het raden naar het ge- wicht van een kunstvarken en hoeveel stuk ken een nagemaakte postbode per jaar rond- bracht. Ook hadden we nog een nagemaakten sla- ger, die bij den ingang der zaal stond, on- vermoeid collecteerende voor den watersnood Ongeveer te 9 uur werd een begin gemaakt met het uitloten der helft van de prijzen, die beschikbaar waren gesteld. Menig hoeratje steeg op uit de menigte bij het voorlezen de; numr.icrs. In een echt prettige stemming bleef het publiek bijeen en zoo verliep de eer ste dag van de tentoonstelling, met als toe- gift een nummertje zang van onzen geliefdeu dorpszanger M. Vergaaij. Zondag was het tamelijk druk, de grabbel- mand was spoedig leeg en de standhouders hadden druk werk. Ook van buiten was veel belangstelling. Het comite had voorwaar een moeilijke taak, dair des morgens reeds cen kinderfeest had plaats gehad, wat uitstekend is ge- slaagd. 's Avonds te 9 uur werd de tweede helft der prijzen uitgeloot en daarna werd bekend ge maakt de uitslag der standhouders. E; waren negen personen die het gewicht van het varken hadden geraden. Deze moesten lo- ten om de ham, die gewonnen werd door den heer P. Klomp. Er was echter niemand die 't getal door den postbode bezorgde stukkec had geraden; het dichtst er bij was de heer Molenaar, Gashoudcrstraat te Alkmaar, die een klokje ontving als lsten prijs. Daarna volgde mevr. de Wit-Struving, met den 2cn prijs, een Edammer kaasje. Na dit officieele gedeelte deelde de voorzit ter mede, dat een ieder in de gelegenheid was or.i iets ten heste te geven. Verscheidene da mes en heeren gaven hieraan gevolg, zoodat het al spoedig middernacht was toen de voor zitter tot sluiting overging, zijn medebe- stuursleden dank zeggende voor hun moeite en opofferingen en het publiek voor de over- groote belangstelling. De bekende kruideniers- en fourage- handel van den heer P. Molenaar, welke zaak 36 jaar door hem is gedreven, is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan den heer Jb. Kooiman, landbouwer alhier. Onze plaatsgenoot, de heer G. Date- ma, die al eenige malen voor een jaar vrij- stelling kreeg voor de militie, is thans voor- goed vrijgesteld wegens kostwinnerschap. UIT EGMOND AAN ZEE. B. en W. van Egmond aan Zee hebben tot alle instellingen met welke de gemeente lee- ningen heeft aangegaan tegen hooger rente dan 5 procent, een schrijven gericht met ver- zoek te willen berichten of zij genegen zijn tot onderhandsche conversie tegen lager rente of anders vervroegde aflossing toe te staan zonder gebruik te maken van eventueel recht op boete wegens vervroegde aflossing Ged. Staten van Noord-Holland hebben goedgekeurd het besluit van Egmond aan Zee tot aflossing der 6 procents rijksvoorschotten voor premie-woningbouw en tot het aangaan daarvoor van een leening van 63500.te gen parikoers en een rente van 5 pet. met de Alg. Friesche Levensverz. Mij. te Leeuwar- den. KEURINGSRADEN VOOR DE PROVIN- CIE NOORD-HOLLAND. Tot voorzitter van den 17en Keuringsraad (Noordelijk deel van Noord-Holland boven Alkmaar) is door den minister van oorlog aangewezen de majoor D. A. W. van der Moer, tot plaatsvervangend voorzitter de ka- pitein W. F. Grotendorst, tot secretaris de sergeant C. Oepts en tot plaatsvervangend secretaris de sergeant A. J. Timmers, alien van het regiment kust-artillerie te Helder. Tot voorzitter van den 18en keuringsraad (middengedeelte van Noord-Holland, tus- schen Alkmaar en Zaandam) is door den minister van oorlog aangewezen de gepen- sionneerde generaal-majoor W. Laatsman te 's Gravenhage; tot plaatsvervangend voor zitter de kapitein P. J. Gaillard, van het 21e regiment infanterie te Amersfoort; tot secre taris de sergeant G. Janssen en tot plaatsver vangend secretaris de sergeant J. j. Sijbes- ma, beiden van het 5e regiment infanterie te Amersfoort. Tot voorzitter van den herkeuringsraad is benoemd de referendaris bij het departement van oorlog te Gravenhage E. Werdmuller von Elgg; en tot plaatsvervangend voorzitter de kapitein G. H. Viirtheim, van den staf der infanterie, werkzaam bij het departement van oorlog te's Gravenhage. INLIJVING. Op 22 Maart a.s. zal eene inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1926 uit de provincie Noord-Holland, welke be- stemd zijn voor het regiment genietroepen te Utrecht. UIT WINKEL. Bij de op Zaterdag gehoudten stemming voor 3 hoofdingelanden van den polder Waard en Groet werden de aftredende leden, de heeren K. Breebaart Dz. en H. Spaans herbenoemd, resp. met 95 en 71 stemmen. In de vacature-Latenstein werd gekozen de heer P. Trapman met 73 stemmen tegen 42 stemmen op den heer R. C. Schenk. Er waren 118 stemmen uitgebracht. UIT HEERHUGOWAARD. Door de afd. van den Bond voor Staats- pensionneering werd Zaterdagavond in de tooneelzaal van den heer Rus de jaarlijksche propaganda-avond gehouden, waarvoor het bestuur, dank zij belanglooze medewerking van verschillende zijden, een mooi program ma had kunnen samenstellen. De voorz., de heer Brugman, heette dan ook in zijn openingswoord de medewerkenden tot het welslagen van den avond namens het be stuur hartelijk welkom, evenals den spreker voor dezen avond, den heer Dorhout en alien die door hunne aanwezigheid belangstelling toonden. Hoewel de afd. reeds een groot aan- tal leden telde, moet naar spr.'s oordeel toch steeds propaganda worden gemaakt, immers het aantal premievrijpensioen genietend n wordt met den dag minder en sterft uit, even als de groep der V. O. V.-verzekering tegen lage premie. Met genoegen constateerde hij dan ook dat de spr. van hedenavond tot on- derwerp had gekozen: Wij blijven strijden. Door het ons welbekende zangclubje wer den terstond1 na de opening enkele liederen gezongen onder muziekbegeleiding van de dames Zomer. Daarna kreeg de spr. het woord, die gaar- ne voor de afdeeling optrad, vooral omdat ze cen zeer actieve afdeeling is met een groot aantal leden en steeds doorgaat met propa ganda te maken. In een zeer boeiende rede, welke onder ademlooze sti'te werd aange- hoord, pleitte spr. voor het goed recht van het bondsideaal. De uitkomst heeft bewezen, dat het aantal verzekerden bij de V. O. V. be- trekkelijk zeer gering is en dit kon niet an ders, want duizenden en duizenden tobbers in 't leven kunnen de premie, zelfs die van 39 ct. .per week, onmogelijk opbrengen; na eenige Kloosterbalsem Kloosterbalsem jaren staan we weer voor het feit, dat geei. staatspension meer wordt genoten, zooals wij dat verstaan. Spr. had door zijn propaganda- tochten vaak gelegenheid van nabij kennis te maken met tal van menschen voor wie oud1 en arm in den schoot der toekomst ligt. Menige sehets werd door spr. hiervan gegeven, waar bij ongetwijfeld de harten der hoorders(essen) werden geroerd. Het bestaan van die diepbe- treurenswaardige toestanden achtte spr. een schande voor het rijke Nederland. Spr. wees op Denemarken en Engeland met hunne uit- stekende zorg voor de ouden van dagen. De nemarken had daarvoor slechts een wetje noodig van maar eenige artikelen, wel een groot verschil met den romps!omp hier te lande, met zijn meer dan 300 Raden van Ar beid. Met kracht wekte spr. ook de jongeren op om zich aan het mooie werk, dat de Bond be- oogt, te geven. Voor zooverre gij reeds lid zijt, riep spr. zijn hoorders toe, blijft warm voor de zaak, behoort ge nog niet tot de on zen, treedt dan toe en doet dat nu. Blijven strijden is plicht. Een hartelijk applaus klonk door de zaal, hetgeen zich herhaalde, toen de voorz. den heer Dorhout de verzekering gaf. dat hij on getwijfeld1 met vrueht voor de afd. was opge- treden, aangezien zijn warme liefde voor den Bond ook warmte had gewekt bij zijn gehoor. Namens de aanwezigen werd spr. dank ge zegd voor zijn optreden. De avond werd verder gevuld met muziek, zang en voordrachten. Een speciaal voor de zen avond door mej. Francien Wit gedicht lied werd door de aanwezigen gekocht en gemeenschappelijk gezongen. Ruim elf uur was het programma afge- werkt en werd tot sluiting over gegaan, waar bij een warm woord van dank werd gespro- ken aan alien die tot het welslagen hadden medegewerkt en alien werden opgewekt ieder in eigen omgeving propaganda te maken voor den Bond voor Staatsipensionneering. Marktherichten ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 15 Februari. In de heden ge houden veiiingen werd betaald voor: Roode kool per 100 K.G. 2 20—8.10, Gele kool per LOO K.G. 1.80-/ 5.80, Bieten per 100 K.G. 2.603.30, Boerenkool per 100 st. 1.407.80, Bloemendaler kool per 100 stuks 3.30f 6.50, Uien per 100 K.G. 6.508.70, Wortelen per LOO K.G. 4.305.20, Brusselsch lof I per 100 K.G. 3036, II 1825, Koolrapen 1.80 tot 2.20 per 100 K.G., Pjei per 100 bos 5.8011.20, Spruiten per 100 K.G. 6—/ 42, Selderie p. 100 bos 5.30—/ 9.40 BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 15 Febr. 6850 K.G. Wortelen 4.705.30, 101300 K.G. Roode kool le soort 3.SO— 8.40, 2e soort 2.70—/ 7.40, 101000 K.G. Gele kool le soort 2.60—/ 6.20, 2e soort 180W 5.30, 63000 K.G. Witte kool (Deensche) 210—/ 6.20, 16500 K.G. Uien: Uien 5.3(L—6.80, Drielingen 6 30 6.70, alles per 100 KG NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. 4600 K.G. Uien: Uien 6.307.20, Drielingen 6.90, Roode Uien 8.30, Grove Uien 5.60—/ 5.90, 3500 K G. Peen 5 20 112200 K.G. Roode kool 2.508 30, Doorschot 2.60—/ 6.60, 55600 K.G. Gele kool 1.906.40, Doorschot 1.70— 5.10, 102400 K.G. D. witte kool 3.30— 5.70, Doorschot 2.904.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 15 Febr. 1926. Roode kool 2e soort 3.40, Deensche witte kool le soort 3.904.20, 2e soort 3, uitschot 2.40, Grove Uien 5.20. Aanvoer: 2500 K.G. Roode kool, 15800 K.G. Deensche witte kool, 1600 K.G. Uien. PURMEREND, 15 Febr. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 1.13 per zak (25 K.G.), Witlof 0.17—/ 0.24 per K.G., Roode kool 1.80—/ 8 90 per 100, Savoye kool /3.20 tot 8.50 per 100, Spruitkool 0.655.10, Boerenkool 1.70—/ 3.60 per 100 struiken, Wortelen 0.70—/ 1 per 25 K.G., Uien 1.35—/ 1 60 per 25 K.G., Prei 8.60— 25.70 per 100 bos. PURMEREND, 16 Febr. 1926. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen: 14 st. kleine Fabriekskaas 45, met rijksmerk 50, 4 st. kleine Boerenkaas met rijksmerk 52, 372 Runderen waaronder 170 vette 0.90 tot 1.20, 193 melk- en gelde- koeien 175 tot 450 matig, 9 Stieren, 34 Paarden 100 tot 250 matig, 13 Vette Kalveren 1.50 tot 1.70 matig, 901 nuch- tere kalv. v. d. slacht 15 tot 40, v. d. fok 16 tot 38, matig, 475 Vette Varkens v d. zout. 85 tot 87 ct. vlug, Vette Varkens v. d. slacht 86 tot 90 ct. vlug, 61 Magere Varkens 20 tot 48, stug, 118 Biggen. 16 tot 22, stug, 409 Schapen (vette) I 45 tot 60 Overhouaers 25 tot 35, matig, 29 Bok- ken, Kipeieren 7 tot 8, Eendeieren 8. 30 kisten Appelen 2 tot 4 Eierenveiling: 8443 st. Eendeieren a 7.60 tot 7.90, 21576 st Kipeieren a 7.60 tot 8.30, 100s Kipeieren b 6 60 tot 7.10, 685 Kg. Botft 2.50 tot f 2.60. RMCIoeck •wanneer gjj LTgekneW, gewond of gebrand hebt en bet is zoo betcr. Voor al die kleine onge- valien gaat er ryeta boven AKKE1R'»^ V Huiaapotii, op zishzelf .-4-

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3