DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ffo. 45 Honderd acht en fwintiarsfe Jaarsfane 1920 DINSDAG 23 FEBRUARI Dit nunune? bestaat uit 3 bladen. »eze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfaagen, uHgegeven. Ibonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar/2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderiijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrafmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOOIf, Voordam C9. Dlrecteur; G. H. KRAfC Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur; Tj. N. ADEMA. Bnitenland. DE TOESTAND IN SYRIe. Sedert de onderhandelingen van de Jou- venel te Angora is een ontspanning ingetre- den. In de omgeving van Damascus hebben ge- wapende benden zware verliezen geleden bij de zuiverings-operaties der Fransche troe- pen. Twee groote gosdienstleiders hebben gisteren in redevoeringen de Mohammed a- nen tot den vrede aangespoord. Het Fransche ministerie van buitenland- sche zaken spreekt tegen dat Frankrijk aan den Turken de controle over den Bagdad- spoorweg zou hebben afgestaan. EEN KERK BEHOUDEN DOOR DE POLITIEK. Montmartre met zijn moderne basiliek, de ,,Sacrd-Coeur", zal geen vreemdeling te Parijs onbezocht latenmaar wie is er al eens het eeuwenoude, grijs-verweerde kerkje van Saint-Pierre binnengegaan? Willette be- minde dit simpele bedehuis en heeft het, naar Leon Gosset in „La Revue francaise mede- deelt, van den moker gered. Hii deed dit, mogen we den Franschen schrijvcr gelooven, op een origineele manier; hij liep naar den socialistischen atgevaardigde van de wijk, Eugfcne Fourniere, en vertelde hem met een ernstig gezicht, dat „'.es gens du „Sacre- Coeur'' de verdwijning wenschten van het »udc ^temmige kerkje. Verrukt de „clerica- len" een hak te kunnen zetten, ging de goede Touratere aan het werk en bereikte, door zijn ijver, dat het oude kerkje gerestaureerd werd en behouden bleef. De durf en de gees- tigheid van Willette hadden het monument gered DE LAWINE IN UTAH. Er zijn nog 35 liiken van slachtoffers der lawine-catastrofe geborgen. De leider der reddingswerkzaamheden veronderstelt, dat nog 30—60 lijken onder de sneeuw en de pinhoopen bedolven zijn Het juiste aantal der omgekomenen zal waarschijnlijk eerst ua het intreden van den dooi kunnen worden vastgesteld. DE REGELING DER OORLOGS- SCHULDEN. Het vertrek van de Portugeesche schulden- zommissie naar Engeland is tot de volgende maand uitgesteld. De Zuid-Slavische schul- dencommissie arriveert deze week te Londen om met het Britsch departement onderhande lingen te voeren. De Zuid-Slavische schulden aan Engeland bedragen rond der tig millioen pond sterling. In weerwil van het feit dat president Coolidge in een persconferentie den Ameri- kaanschen Senaat uitdrukkelijk heeft gewaar schuwd, dat een verwerping van de schulden- regeling met Italie tot gevolg zou hebben, dat Italie aan de Vereenigde Staten in* het geheel geen schulden betaalt, onidat hij niet inziet hoe het betalingsvermogen van Italie moet worden vastgesteld, wanneer de op een zakelijk onderzoek gegronde opvatting van de Italiaansch-Amerikaansche delegatie door den Senaat wordt afgewezen. bestaat nog weinig vooruitzicht, dat de Senaat de over- eenkomst met Italie zal ratificeeren. In den Senaat blijkt dat de vooruitstrevende grcep. waarvan Borah de leider is, 15 niet-democra- tische stemmen zal krijgen, die zich bij het democratisch blok zullen aansluiten, zoodat de verwerping in den Senaat zeer waarschijn lijk is. In 't gunstigste geval zal de overeen- komst slechts na lange, heftige debatten wor den goedgekeurd. Zij komt eerst Maandag over een week op de agenda. SLECHTE SCHUTTERS BIT DE AMERIKAANSCHE DOUAWE. Een kotter van de Amerikaansche douane heeft bij het schijfschieten een Canadeeschen schoener ernstig beschadigd. De' kapitein van den schoener verklaarde, dat zijn sehip door twintig schoten werd getroffen, doch dat niemand der bemanning werd gewond. De schoener is in de haven van Nieuw-Schotland binnengeloopen. Met zulke slechte schutters ioopen de dranksmokkelaars niet veel gevaar DE BANKBILJETTENZWENDEL. De in Boedapest vertoevende Fransche ge- delegcerden hebben het huispersoneel van prins Windisch-Gratz een verhoor afgeno- men, dat evenwel geenerlei resultaat heeft gehad. Naar voorts het „Wiener Neite Tageblatt" meldt. is de pers waarmede de valsche francs-biljetten zijn gedrukt, door den leider van het Hongaarsche cartografisch instituut van een Weensche firma betrokkcn. Naar uit Weenen wordt .gemeld, heeft een verslaggever van de „Neue Freie Presse" een cderhoud gehad met den Hongaarsken le- gerniisschop Zadravetsj. Deze gaf op cen vraag. hoe hij met de val sche munters in verb in ding ewap gekemen. ten -antwoord„Zo^als iemand. die zondsr cenig kwaad vermoalen op straat wandelt en wieii een steen op liet hoofd .val: Ik kan mijri asnklagers nisfig in dc oogen zien en rn'ijn kerkelijke en militaire superieuren eveneens Zij weten, dat ik mij van geen schuld be- wust ben, en dat de tegen mij gerichte em stige beschuldigingen haar doe! niet zullen bereiken. Van het plegen eener misdaad, van cen vervaisching van bankbiljetten, had ik geen vermoeden, want ware dit wel het geval geweest, dan zou geen der in de affaire te recht gecompromitteerden erin zijn geslaagd, mijn drempel te overschrijden. Den voormaligen chef der staatspolitie, Nadossy, wiens macht en invloed mij bckend waren, hield ik voor een man, op wien niets viel aan te merken. Hij verzocht mij eenige jongelieden, die prins Windisch-Gratz mij zou zenden en die een koffer met documentcn voor een belangrijke politieke en patriotti- sche actie bij zich zouden hebben, in mijn woning onder te brengen. Toen Nadossy mij dit verzoek deed, bestond er voor mij geen aanleiding om daaraan niet te voldoen. Alleen het vertrouwen, dat ik in het hoofd der staatspolitie heb gesteld, heeft mij der- halve in verbinding met de valsche munters gebracht". REICHSBANNER-DEMONSTRATIE. Hamburg stond Zondag geheel in het tee- ken van de groote „Reichsbanmer"-demon- stratie. Reeds van den vroegen morgen af trokken onafzienbare stoeten met muziek aan het hoofd naar de vergaderzalen De of- ficieele plechtigheid vond plaats in de reus- achtige zaal van Sagsbiel, alwaar door ver- schillende autoriteiten, om de Pruisische minister-president Braun. het woord werd gevoerd. Naar ter vergadering werd medegedeeld re het aantal ,Roichsbarner"-leden in het af- geIoopen jaar met een half millioen gesta gen AANEENSLUITING >'AN DE BALTISCHE LANDFN. De „Daily Tel'' maaU. volgens een tele gram van onz'n Londtest hen correspondent, in°i instamnung tntkhng van aan Letland, Estland en Litauen toegeschreven plannen tot economische en politieke aaneensluiting tot een federatie. Daar de Engelsche banken bij alle drie staten gei'nteresseerd zijn, betoogt het blad, dat zulk een aaneensluiting slechts voordeel kan brengen. DE AANGEHOUDEN GRAVIN. Gurran, de Amerikaansche emigratiecom- mrssaris, ontving uit Washington instructie om gravin Cathcart, wie de toegang tot de Vereenigde Staten werd geweigerd, omdat zij in een echtscheiding als de „schuldige" terecht stond gedurende tien dagen, tagen een borgstorting van 500 dollar, vrij te laten. Gravin Cathcart is thans reeds te New- York aangekomen. POOLSCHE COMMUNISTISCHE PROPAGANDA IN OPPER-SILEZIe. In verband met de werkloosheid in Oost- Opper Silszie heeft de Poolsche communisti- sche partij groote propaganda onder de werkloozen gemaakt In verband hiermed'e hebben de Poolsche autoriteiten in Opper Silezie uitgebreide maatregelen getroffen. Groote afdeelipgen van de veiligheidspolitie zijn vanuit Warschau naar Kattowifz gezon- den, daar men in deze stad ongeregeldheden vreest. VERKIEZINGSRELLETJES TE BOEKAREST. Uit Boekarcst wordt gemeld, dat daar in verband met de gemeenteraadsverkiezingen het stadhuis is bestormd. Gedurende een half uur hielden de dtrtionstranten het gebouw bezet, waar groote verweestingen werden aangericht. Eerst na "aankcmst der telefo- niscli ontbodon gendarmerie kon men er in slagen de demonstranren te verdrijven Ock het plein voor het stadhuis werd door de gendarmes schaongeveegd, D EBEZETTING VAN RIJNLAND. De Bcigische regeertng is met de Engel sche en Fransche regeerin'gen tot een ac- coord gekomen aangaa'ne de kwestie van de militaire bezetting in het Rijnland. De drie regeeringen hebben een vvrmindering van de effectieven met 15.000 man op het oog. Op het oogenblik bedragen deze in totaal 60.000 tot 75.000 man. Deze vermindering zal evenwel eerst plaats hebben, nadat Duitschland tot den Volkenbor.d zal zijn tcegelaten en geconstat erd is, dat zijn ver plichtingen ten aanzien van de ontwapening volkomen zijn vervuld. DE WERELDREVOL UTIE DIE NIET KOMEN WIL. Voor liet plenum van het executkve ccmite der conununistische internationalc heeft Zi- nowjefverslag uitgebracht over den stand derbevregjng .tea behoeve tier wereldrevolu- tie. Alhoewel door Zinc.wjei yvcrcl bstoogd., dat hct-kapita'ismc verccrdeckl om te verdwij- ih'it rm tie comimmistische in-temationaic overal successen heeft geboekt, waarschuwde hij toch tegen een al te groot optimisme en overschatting der revoiutionnaire situatie. Hetgezegde omtrent stabiliseering van het kaiptaal behoudt zijn geldigheid, hoewel deze stabiliteit wankel is. In Duitschland is de situatie niet revolutionnair, ondanks de daar heerschende economsche crisis. Zinowjef wees voorts op het succes der communistische gedachte in Azie, maar waarschuwde ok hier voor overschatting. Ten slotte wees spreker er op, dat Zuid- Amerikt het werelddeel is, vanwaar het im- perialisme kan worden bestreden, en waar- aan van nu af meer aandacht moet worden gewijd. De rede van Zinowjef maakte in het alge- meen een gematigden indruk. VECHTPARTIJEN MET HAKEN- KREUZLER In de Stadthalle te Crefeld hebben de Hakenkreuzler uit Duisburg en Dusseldorf een gemeenschappelijke vergadering gehou- den, waarna de deelnemers in optocnt door de stad trokken. iHerbij kwam het tusschen le- den van linksche organisaties en Haken kreuzler tot vechtpartijen, die evenwel door het onmiddellijk ingrijpen van de politie in den kiera werden verstikt «De orde werd ver- der niet gestoord. HOOGE WATERSTAND. De Moezel is stark gestagen cn buiten haar oevers getreden. Bij Trier is langzame val waar te nemen, terwijl op de Saar de was tot stilstand is gekomen. Daar aan den Boven-Rijn de regens hebben op^ehouden en uit de bergen zelfs vorst ge meld wordt, neemt men aan, dat een onmid dellijk gevaar niet bestaat. De regens hebben een nieuwe groote over- strooming in het Ruhrgebied tot gevolg ge had. VeTe wegen staan ten deele onder wa ter, zoodat het verkeer niet kon worden ge- handhaafd. Aan den rechteroever van de Ruhr heeft't water ook de spoorlijn Steele EssenRiittenscheid bereikt. In Muhlheim zijn de lager gelegen huizen reeds onderge-. Ioopen; dit is eveneens in Hattingen 't geval, onderhoud gehad met den Hongaarschen le- germisschop Zadravetsj. De Rijn heeft bij Duisburg den gevaarlijken stand bereikt van bijna 5 M.; hier is de rivier 2 M. gestegen. Ook in Hamborn staan enkele stadsgedeel- ten onder water, terwijl in vele hofsteden en huizen het water 1 M. hoog staat. De aangerichte schade is reeds zeer aan- zienlijk. DE TOESTAND IN MAROKKO. Het blijkt thans, zegt de Times, dat de Fiffi er in geslaagd zijn, een kanon van zwaarder kaliber toe te voegen aan de batte- rij, op de ntop van den berg welke Tetoean beheerscht. Zaterdag zijn granaten terecht- gekomen in de voornaamste straten van de Europeesche wijk van Tetoean. Hierdoor zijn zesp ersonen gedood en anderen gewond. Nara gemeld, is ook een hoogstaand ambte- naar gedood. In het kamp van Abd-el-Krim. aldus wordt nog aan het „Journa!" gemeld, heerscht eeni- ge anarchie. Het recruteeren van een nieuwe karku in hot gebied van Sjesjoean, wordt zeer nioeilijk, want inbcorlingen, die uit Abd-el-Krixn's verblijfplaats koinen. zeggen, dat hij bereid zou zijn de Fransch-Spaanschc vredesvoorwaarden te aanvaarden. DE CHAOS IN a-HNA. Uit Peking wordt ganoid, dat de politieke onderstroomingen wiizai op een groepeering van krachten tegen Feng en op een restau- ratie van de monarchic onder den 20-jari- gen ex-keizer Hsoean Toeng. Dat wordt door deze grcepen beschouwd als het eenige mid- del om een einde te maken aan de chaos. EEN ZEDENSCHANDAAL. Gister is te Berlijn het prcces tegen Frei- herr dr. Von Lutzow, den directeur van een iongenskostschool te Zossen, begonn'en. Dr. Von Lutzow was er van beschuldigd zicli in den loop der jaren jegens 75 van de aan zijn hoede toevertrouwde leerlingen misdrageu te hebben. Er zijn niet nvnder dan 500 getui- gen gedagvaard. Op verzoek van de verdedi- ging besloot cL- recfatbank den beklaagde, die 15 maanden. in voorarrest heeft gezeten, op vrije voeten te stellen. KORTE BERICHTEN. Bratianu heeft van zijn ziekbed een brief aan den Koning go zon den. waarin hi' vermoedelijk zijn ontslag verzoekt Het a! treden van het kabinet wordt in de eerste helft van Maart verwacht. In de stad MSnchen heeft een opgewon den dame, die het met eenige ambtenarer van de afdseling voor weldadigheid aan de stok had gekregen, in haar wo°de viif kosl bare geschilderde vensiers verbrijzeld. Zcndaganacht heeft te Handover r 27-jarige werklooze rnetaaiarbeider in d wpniiur van zijn ouders een jong meisi" wier idenflicit nog met is vastgesreid, vo moord. Na de misdaad te hebben gepleegd poogde de moordenaar het lijk in stukken te snijden. Hierbij werd hij door zijn vader ver- rast, die hem onmiddellijk zelf naar het na- bijgelegen politiebureau bracht. Een democratisch voorstel van dai Rijksdag verlangt de spoedige indiening van een wet, waarbij aan alle minderheden in Duitschland een zelfstandig cultuurleven gewaarborgd wordt. Het orgaan te Rome van de fascistische partij verlangt, volgens de bladen, in een ar- tikel de aaneensluiting van alle Latijnschc- naties tagen Duitschland. Uit Weenen wordt gemeld, dat de Oos- tenrijksche Bondspresident den Nederland- sche dirigent van den „Wiener Konzert- verein", den heer Dirk Fock, tot professoi heelt benoemd. In een interpellate van de Duitsch- Nationalen wordt de Duitsche Rijksregeering verzocht bij de Tsjechische regeering te pro- testeeren tegen de taalverordening, die „de Duitsche miderheid in haar rechten verkort. Uit Wagga Wagga (Australie) wordt gemeld, dat viif nieuwe bbschbranden zijn ontstaan. De brand strekt zich uit over een front van honderd mijl. Een groot gebied met kostbaar hout, schapen en grootvee wordt bedreigd. Om zich te regelen naar de bepalingen van de Were'dpostunie heeft Luxemburg de kleur van drie zijner postzegels-tvpen veran- derd: de zegel van 15 centiem is nu groen; de zegel van 20 centiem is nu groen en dfe zegel van 1 franc blauw. Roovers hebben zich in de nabijheid van Rangoon (Britsch-Indie) per auio met 2000 pond sterling uit de vocten gemaakt Een gedeclte van het geld werd teruggevon- den. Vier personen werden gearresteerdde auto werd opgespoord. In een vuurwerkfabriek te Barcelona had een ontp'offing nlaats, waarbij twee meisjes gedood en vijf zwaar gewond wer den. Het Grieksche Staatsblad bevat een be- sluit. waarbii een buitengewone kriigsraad wordt ingesteld tar berechting van gevallen van hoogverraad en van misdrijven tegen de bestaande orde gericht. De Relgische minister van arbeid, Wau- ters, heeft een wetsontwerp ingediend om de pensioenstortingen voor alle ambtenaren van 5 on 3 net. te brengen. Gemem'il nieiiws DE VALSCHE FRANSCHE BANK BILJETTEN. Naar gemeld wordt, is het zeer waarschijn lijk, dat de Hongaarsche regeering de uitleve- ring zal vragen van de drie Hongaren, die in Den Haag in verband met de bankbiljetten- vervalsching zijn gearresteerd en in het huis van bewaring aldaar opgesloten. Een onder zoek van den Staatsanwalt te Boedapest heeft uitgewezen, dat de drie gearresteerden ook nauw betrokken zijn bij de voorbereidingen voor het plan tot uitgifte van de valsche bank biljetten en voorts nog op andere wijze tot het complot behoorden. Zij zullen dan ook in Hongarije nog voor den rechter moeten ver- schijnen. Natuurlijk kan hiervan eerst sprake zijn, als zij door de Nederlandsche justitie veroordeeld zijn wegens het hier te lande ge- pleegde misdrijf. GASVERSTIKKING. In een pereeel aan den Schenkweg in Den Haag is gisternacht de alleen-wonende we- duwnaar C. E. B., 64 jaar oud, door gasver- stikking om het leven gekomen. De oorzaak is vermoedelijk, dat de gas- slang van de gaskachel ingescheurd was, en de man, verzuimd heeft, dt kraan te sluiten, alvorens naar bed te gaan. DE BOETON. De diieetie van de Stoomvaart Mij. Neder- land heeft een telegram ontvangen, meldende dat het stoomschip Boeton is leeggepompt en dat het weder vlot is. Vermoedelijk zal het stoomschip vandaag van Brest naar Am sterdam vertrekken. DE WATERSNOOD. Dc correspondent te Grave der N. R. Ct. zchrijft 21 dezer: De Maas voor deze gemeente is sedert Za- terdagmiddag 4 uur tot Zondagavond 6 uur nog 34 c.M. gewassen. Thans gaat het was- en, nu de Maas van dijk tot dijk staat, ilechts zeer iangzaain. Van vanmiddag 1 tot 5 uur slechts 4 c.M. Op de eerstraat te Nederasselt staat nu remiddeid 35 e M. water. Zeer wordt ge- reesd, dat in dezen weg weer gaten zijn ge- oopen, daar de Maas. welke anders uit de ichting van het veer den Tempel de uiter- aitrden overstroomt en eerst langs de \oordzijde van de Vccrstraat het water met 'ezen weg gelijk doet stroomen, nu van de 'uidzijde met geweld over dezen weg stort- Zaterdagavond kon men aan de Maas te Grave staande liet water over den Veerstraat hooren bruisen De oorzaak hiervan waren de keerdanimetjes, welke eenigen tijd geleden, om het fcinr enstroomen van de Maas in den buitenpolder van Overasselt te beletten, wa ren opgeworpen (soms tot 40 c.M hoogte). Daar de Bossche Aannemcsmaatschappii het te druk had met het maken van den nieuwen Maasdijk, heeft men er niet aangedacht, deze dammetjes tijdig op te ruimtn of andere maatregelen te nemen door b.v. op de Veer straat te Nederasselt een dam van zakken met zand of grint te maken. Het resultaat van dit verzuim kan zijn, dat men na het boven wa ter komen van de Veerstraat te Nederasselt, nog een paar dagen dit gedeelte rijksweg niet zal kunnen passeeren wegens gaten in" den weg. Het binnenwater te Over- en Nederasselt is thans door het kwelien zoo .gewassen, dat de grintweg Neder AssGt-Over Asse'.t weer op sommige plaatsen onder water staat en dat zelfs ae zeedijk welke de scheiding vormt tus schen de polders Wychen en Over- en Neder- Asselt begint over te Ioopen. Het gevolg zal zijn, dat het water in den [>older Wychen nog meer zal Wassen en het land van Maas en Waal door het eventueel overloopen van dc kistingen order Lem en Wychen weer be dreigd zal worden. HOOG WATER De peilschaal te Grave teekende Zondag avond 6 uur 10.44 M. 4- N. A. P. Uit T i e 1 wordt gemeld: De Waal is in de laatste dagen sterk ge wassen. De veerdaminen zijn gisteren over- stroomd, tengevolge waarvan de gicrpont moest vervangen worden door stoomboot met kleine pont. Men meldt uit Zalt-Bommel: Veerstraat overstroomd. Gierpontdienst ge- staakt. Overtocfit per stoomboot met groote pont. Uit Zevenaar wordt gemeld: De Rijn wast snel; het water staat reeds bijna van dijk tot dijk. Ook het binnenwater werkt. Uit Maastricht werd gistermorgen gemeld: De Maas is sedert Zaterdagavond 51 c.M gevallen. De stand is nu 2.81 M. Uit Belgie wordt overal val gemeld. EEN PSEUDO-HUZARENOFFICIER. .Men schrijft uit Amsterdam aan de Telc- graaf. Het oog van de politie evenaart, naar men weet, dat van den adelaar in scherpte en zoo komt het, dat dit somwijlen dingen ont- waart, die een gewoon stervelmg niet ziet EIs^ bewijs isi gisteravond opnieuw geleverd en wel in de Kalverstraat Niemancllette op een taxi, die een groepje balmasque-gangers ver- voerde en welke voor een fotograaf stilhield. waar de gasten, alvorens naar het festiin te tijgen, z:ch wilden laten vereeuwigen. Onder de feestgangers, die uitstapten, was er een. die gekleed was in de uniform van hu- zaren-luitenant en die een zwaard ter zijde droeg Dit werd door een politie-beambte, dank zij het hierboven reeds vermelde en om- schreven seherpe oog, gemerkt en hij maakte, juist toen de „nagemaakte luiteant" naast den chauffeur wilde plaats nemen, procesverbaal op. ter zake het dragen van verboden wape- nen. Verder nam hij het rwaard, annex de scheede in beslag en bracht dit, achtervolgd door een menigte personen, die om strijd de opmerkzaamheid van den beambte loofden, naar het politie-bureau St. Pietershal over. Daar werd het door den inspecteur-wachtcom- mandant op bloedvlekken ondei*zocht en ver- volgens in een kast gedeponeerd. Het onderzoek naar bloedvlekelcn had geen resultaat, doch de zeer groote kans bestaat, dat het preventieve optreden van den beambte ernstige onuelukken heeft voorkomen. Im- mers, het ware niet geheel ondenkbaar, dat de drager van het verboden wapen hiervan voor, tijdens of na het balfestijn een ongepast, al- thans onvoorzichtig gebruik had gemaakt door dit op te heffen en er andere personen gevoelig of bloedig, aithans pijnlijk mede te treffen De venpoedelijke kans, dat het gebeu-. ren zoude, zooals hierboven is omschreven en aangegeven, zou nog kunnen toenemen door de wetenschap van den dader, dat hij het ge- laat geheel of gedeeltelijk bedekt had door een masker, waardoor zijn ideotiteit wellicht niet bekend ware geworden. Al deze dingen zijn nu voorkomen, en in de vochtige kast van het bureau St. Pietershal, waar iiog meer roestige dienstwapenen han- gen, kan het moorddadige en bijtijds in be slag genomen wapen, geen kwaad uitrichten. KORTE BERICHTEN. Te Beerse (gemeente Ommen) is gister- ochtend een paard van den landbouwer K. op hoi geslagen. Een ongehuwde vrouw uit de gemeente Den Ham, die op den wagen zat, viel er af en was terstond dood. De voerman kwam er ongedeerd af. Sedert Vriidngavond wordt te Renkum de 23-iarige schippersknecht W". v. A. ver- mist Vtwmoed wordt, dat hii door de duister- nis misleid te water is geraakt en verdronken. ALRMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1